WOONHUIS BOOMEN, BOOMEN, Z A A I L A N D Zaailanden, Pillen De Pratere AVIS. HOFSTEDEN, EEN HUIS EN ZAAILANDEN, Bij uitvinding. Depot van Breimachienen. Vcrschillig nieuws. BURGERLIJKE STAND. MARKTPRIJZEN. HOPHANDEL. 60 koopen Boomen, D. Meganck-Rollier, Op andere plaatsen biedt men de kinderen geld aan om zich tegen den wil der ouders te verzetten en liever haagsken te kappen dan naar de Middelbare School te gaan En zeggen dat bovengenoemde priester, die over eenige jaren niet aarzelde 1500 fr. per jaar op te strijken voor eenige godsdienstlessen in die thans zoo slechte school, durft zeggen dat zij werken om die Middelbare School te doen vallenDaar dient nota van gehouden te wor den. Liberalen van Aalst, oud-leerlingen die uwe geleerdheid en uwe broodwinning aan de Mid delbare School te danken hebt, en gij, ouders, die nog kinders te onder-wijzen hebt, uwe plicht is garrsch getrokken. Iti tegenwoordigheid van die lasterende aantijgingen van 't Land van Aalst, en in tegenwoordigheid van de onge hoorde middelen die men aanwendt om onze duurbare scholen te ontvolken, blijft eru maar eene zaak over dat is met dezelfde wapens te strijden. Zij hebben al met listen het Koninklijk Atheneum ontrukt laat u tüans de Middelbare Scholen niet ondermijnen. Waakt en strijdt gij hebt een groot voordeel op de voorstaanders der dompers-scholen, namelijk het grondig en ontwikkeld onderwijs dat in onze gestichten gegeven wordt. Een oud-leerling D. T. De Prijsdeeling der Teekenschool. Heer hoofdopsteller van De Dender galm, Verleden Zondag morgend woonde ik de de plechtige prijsuitdeeling aan de leerlin gen onzer stedelijke teekenschool bij. Die plechtigheid mag men een belachelijk armoedje heeten en geenszins geschikt om de de jongheid tot het beoefenen der Teekenkunst aan te moedigen. Om half twaalf begonnen, was de ceremonie vóór middag reeds geëindigd. De H. H. burgemeester Van Wambeke en Schepenen Verbrugghen en Gheeraardts, met M. Monfils, voorzitter der besturende Commis sie der Tekenschool, en een paar pastors maak ten het bureel uit. De geheimschrijver der Teekenschool, de volksminnende baron Felix Bethune.... was elders de leden der be sturende Commissie hebben immers geen bijzonder Uniform en dragen noch sabel, noch sporen, noch cigrette op den hoed 't Mag nochtans wat kras genoemd worden tot eene plechtigheid uit te noodigen waarop men niet gewaardigt zelf tegenwoordig te zijn. De plechtigheid waarvan wij spreken is zóó onbeduidend, dat om ze bij ti woonen bui ten een dozijn toevallige nieuwsgierigen en ee nige ouders van bekroonde leerlingen, alleen de leerlingen der Teekenschool naar de schouw burgzaal komen. Vermelden wij nog een gan- schen zwerm kleine bengels, wier voetgestamp, op den planken vloer der zaal, het onmogelijk maken iets te hooren van de muziek welke een dizijn en half Jonge Gardes, op het kie kenkot x spelen. Na flat deze muziekanten een deuntjen ge speeld hebben, leest een der professors de na men af der bekroonde leerlingen. Deze die ee- nen prijs behaald hebben, gaandien bij de le den van't bureel afhalen en de eerste prijzen worden met de uitvoering van een paar muziek- maten vereerd. Als de laatste naam ageroepen is, is de plechtigheid gedaan en de aanwe zigen trekken er van onder. Uit dit laatste zullen uwe lezers kunnen op merken of het te rechte of te onrechte is, dat ik die plechtige prijsdeeling een belachelijk armoedje noem. Waarom geschiedt die prijsdeeling niet met de zelfde plecht als die der muziekschool, en waarom heeft deze in de feestzaal van het stad huis plaats, terwijl die der Teekenschool in de ellendige zaal van stadschouwburg geschiedt Ik vraag dat men voortaan de prijsdeeling der teekenschool meer ernst en meer luister zou bijzetten. Hetgansche stadsmuzick zou er wel mogen aanwezig zijn, alsook alle de gemeente- raads-en Commissieleden. Men late ze plaats grijpen op de Feestzaal ten stadhuize, dan zal het zijn onder oog van een deftig en ernstig pu bliek hu niet meer onder dat van nen ganschen hoop kinderen. Ik waag zulks in het belang zelf onzer Tee kenschool, die meer om meer verlaten wordt door de ernstige leerlingen en die slechts herle ven zal indien onze jongelingschap door de belangstelling aer aalstersche ingezetenen aan gemoedigd wordt. In het begin dezer eeuw betoonden onze voorouders die belangstelling aan onze Tee kenschool het stedelijk bestuur maakte van de prijsdeeling eene openbare plechtigheid en de primussen werden op waardige en treffende wijze vereerd. Ook, dan stond onze Teeken school bij onze burgerij in eere en bracht ze leerlingen voort als twee schilders Willem Van Buscum en Joseph Meganck en de teekenaars Jaak Van den Bossche en Van der Speeten, zonder de talrijke kundige stielmannen te noe men, die onze stad geteld heeft en wier wer ken als modellen kunnen doorgaan. De belang stelling onzer burgerij is er noodig om eens den wensch verwezentlijk te zien, welke over eenige jaren in onzen gemeenteraad door Mr. Vander Haegen, werd g- uit namentlijk de verandering onzer ondoelmatige ingerichte teekenschool in eene goede nijverheids- en am bachtschool. Die kwestien heeft Dendergalm reeds meer dsn eens voldoende behandeld opdat ik mij er bij bepalen mag ze slechts in het geheugen nog eeni te brengen. Aanvaard. Mijnheer, enz. B. B. Voor Taal en Vrijheid. Wij hadden ons niet bedrogen met te voor spellen dat de vertooning dezer wakkere maat- «chappij prachtig zou geweest zijn. Het publiek dat tamelijk talrijk deze puike vertooning bijgewoond heeft zal met ons eens zijn en luidop verklaren dat onze liefhebbers gansch op de hoogte van het verledene gebleven zijn en dat het drama Het Strijkijzer op eene meesterlijke wijze opgevoerd is geworden. Wii zullen geene namen melden, allen, zon der uitzondering, hebben zich van hunne moeie- lijke taak op eene eervolle wijze gekweten. Ook hebben de toejuichingen hun niet ontbroken en hebben zij de tranen met stroomen doen vloeien. Het blijspelAnne-Mieis goed nfgoloopen ondanks eenige aarzeling in de rolkennis het adoopen van het stuk wat doen haperen heeft. Anne-Mie (Mej. Faucounier) en Kobe-Cies, hebben ons hartelijk doen lachen. De juffers De Caesemaeker en Fauconnier hebben, gelijk overigens altijd, meesterlijk hunne rollen vervuld en wij zeggen haar tot wederziens. Deze vertooning is onderbroken geworden door een ongeval dat wel eene ramp zou kunnen worden hebben. Nauwelijks was de vertooning begonnen en stonden d i Damen en twee spelers op 't tooneel ot boum boum 1 pafpatatras en eenen hoop plaaster valt van de zoldering neder. Gelukkig werden de spelers niet erg getroffen, de heeren Baeyens en Leveau, kregen maar eene schamp- scheut, anders zouden er erge kwetsuren mis schien wel dooden te betreuren geweest zijn, want wij hebben stukken plaaster gezien die tien kilos wogen. Wij hopen dat het Stadsbestuur er wel zal willen doen naar uitzien als ook of den lichter nog wel goed vast hangt. Waren de stukken plaaster in het publiek neêrgestort, zeker waren er erge ongelukken voorgevallen. De reus Druon-Antigoon en zijne gade, van Ommeganck van Antwerpen, zijn deze week onze haven voorbij gevaren, op reis naar Frankrijk's Hoofdstad, waar zij deel gaan nemen aan eene vlaamsche feest ten voordeele der slachtoffers van Antwerpen. Verleden maandag deelde de Etoile Beige een schrij ven meê van haren correspondent uit de Scheldfcstaddaarin lazen wij dat Druon- Antigoon een kunstwerk is, ten jarel535, door den schilder-beeldhouwer R. Van Aelst ver vaardigd. Dit alles is juist, uitgenomen den naam des kunstenaars. Deze was niemand anders dan onze beroemde stadsgenoot Pieter Coecke.een der grootste kunstenaars van zijnen tijd en wiens borstbeeld, een verdienstelijk werk van onzen gewezen stadsgenoot, beeld houwer Oktaaf Maes, over eenige jaren ten onzen stadhuize ten toongesteld werd. Ons stadsbestuur diende, op de eene of de andere wijze, de herinnering aan dit beroemde kind onzer stad bij onze bevolking te besten digen. De schrijver van Doktor Goris, als mengel werk in het Land van Aelst opgenomen, doet Coecke te Gent verblijven ten tijde, omtrent, dat onze( stadsgenoot te Antwerpen Drion- Antigoon vervaardigde. Die schrijver schijnt het voetspoor van Alexandre Dumas, vader, te willen drukken en zich, in zijne geschied kundige verhalen, allerminst om de geschie denis te bekommeren. Immers, Pieter Coecke verbleef nooit te Gent. Te Aalst in 1502 geboren, werd hij, nog zeer jong zijnde, leerling van den brusselschen schilder Bernaard Van Orley. Omtrent het jaar 1519 vertrok hij naar Italië, waar hij tieD jaar verbleef. Alsdan kwam hij naar Aalst terug en bleef er ongeveer twee jaren. Dan vertrok hij weêr naar Brussel en van daar, in 1533, naar Constantinopel. In 1535 moest hij reeds in zijn vaderland teruggekeerd zijn, daar hij alsdan den reus van den Antwerpschen Omme gang vervaardigde. Dal hij van 1533 tot 1535 in Gent niet kunnen verblijven heeft is klaar- blijkend, want de reis heên en weêr naar Constantinopel duurde vele maanden en onze schilder vertoefde lang genoeg in die stad om, buiten de zorgen zijner zending, nog de bouw stoffen te hebben kunnen verzamelen voor zijn werk Ectypa de vita et moribus Turcorum. Tot rond 1550 bleef Coecke onafgepoosd te Antwerpen verblijven den 16 December van dit laatste jaar stierf hij te Brussel. Steentjes. Klerikale Maskarade. 's Namiddags en 's avonds van verloren maandag trokken de leden eener Schuttersgilde, waarvan raads lid Van Mol voorzitter is, verkleed door onze straten. Die groote menschen vonden het prettig deze in vrouw verkleed, gene met een vrouwenhemd over zijn manskostuum, in onze straten rond te dwijlen. Het verwekte de stad door eene afkeurende opspraak. Klerikale straatschenderij. Maan dag nacht werden, door eenige leden eener welgekende klerikale maatschappij, verschei dene gazbekken in de omstreken der Groote Markt uitgedraaid. Banken en tafels, die aan het Café Riche stonden werden door die gasten daar toe gebruikt en verder aan een burgers huis geplaatst. Heeft de policie van die straatschenderij niets gezien of heeft zij voor consigne de oogen dicht te luiken wanneer het klerikaal janhagel zich aan 't vermaak overlevert Telkens er spraak is van eene kiezing of be noeming voor de eene of andere opengevallen plaats, roept de Vlaamsgezinde Pier uit 't land uit, dat ze een man moeten kiezen die de be langen der vlaamsche taal behartigt,maar nau welijks is die vlaamschgezinde heer benoemd of Pier rept er geen woordje meer van, als hij maar gekozen is. Zoo zal hij weerzijn bek in zijn pluimen hou den over het frausche uithangbord dat zondag op den gevel van onzen schouwburg prijkte waar de prijsdeeling onzer teekenschool plaats had. Exposition de beaux-arts schoon vlaamsch hé Pier voor eene vlaamsche stad van 23,000 inwoners, maar wat raakt het de gemeente raadsheeren die zijn immer» maar al te vlaamsch gezind, niet waar Pier? ï>e Taalstrijd. Victorien Vande Weglie zuiverend bloedzuiverend mat salsepareille, zonder aloës. HOTEL DE L'UNIVERS, 4, rue Geoffroy-Marie, pres la Bourse et les Grands Boulevards tenii pax* Honoré Meert PRIX MODÉRÉS. Het beste dat bestaat. Jeneffe (Namen), 1 December 1888. Ik verklaar dat, na nutteloos verscheidene geneesmiddelen te hebben gebruikt tot bestrijding eener maag- ontsteking die reeds drie jaren aanhield, ik de Zwitsersche Pillen Hertzog genomen heb, en ik erken dat deze Pillen mij meeste goed deden en nog doen. (Handteeken gewett) Florentin Grbvesse. Eischt den groenen band tot waarborg, dra gende het handteeken van den algemeenen de pothouder voor België Pelerein, apotheker, 12, Schildknaapstraat, Brussel. Van den 4 tot den October 11 1889. GEBOORTEN Mannelij k 5 Vrouwelijk 6 HUWELIJKEN. 11 OVERLIJDENS. Koophandelsrechtbank van Aalst. BERICHT aan de schuldeischers van den heer Francq-Van Steenbergen, han delaar te Sottegem. De erkende en aangenomene schuldeischers in de schuld der bankbreuk, worden in alge- meene vergadering bijeengeroepen, Donderdag 31 October 1889, om 10 ure 's morgens, ter gehoorzaal der Koophandelgrechtbank, om de overeenkomst te hooren van den Curator over den staat der bankbreuk, de rechtsvormen die vervuld zijn en de werkingen die plaats gehad hebben als ook om de voorstellingen van den bankbreukige te hooren, ten einde tot een concordaat te geraken zoo niet de schuldver effening roort te zetten. De Greffier% H. J. PAPPAERT. AALST 12 Oct. Per 1 heet. 23 lit. 50 cent. Tarwefr. 18-00 a 20-00 Masteluin15-00 16-50 Geerst00-00 00-00 Rogge12-50 13-00 Haver. per 100 kil. 13-00 14-00 Spelt00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 25-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 5-00 6-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 00-00 Boter,de 3 kilogram. 6-81 7-90 Eijersde25 2-36 2-54 Vlas per 3 kilos 0-00 0-00 Viggenen per stuk, l'soort 32-50 2* 27-50 Er waren 50 zakken hop 1889, verkocht aan fr. 20 tot 31-00 de 50 kilo. Aalst beschikbaar 00 a 00 Aalst Feb.-Maart 00 °/a a 00 Poperinghe stad 00 °/8 a 00 Poperiughe dorp 00 a 00 0/° Markt van Antwerpen 10 Oct. 1889 Poperinghe. Stad. Leverbare hop fr. 00 tot 00 Gewas van 1889 35 tot 38 Dorp. Leverbare hop 00 tot 00 Gewas van 1889 30 tot 33 Aalst. Leverbare hop fr. 00 tot 00 Gewas van 1889 30 tot 33 Veehandel. Brussel, 10 Oct. 11 Oct. Hooi- en strooihandel. Markt van Audenaarde, 10 Octt. I. L'adjudication de la fourniture duCharbon nécessaire a l'école des pupilles de l'armée a Alost pour l'année scolaire 1889-1890, se fera audit établissement le Jeudi 17 Octobre 1889, a 11 heures du matin. Les soumi-sions acheteés seront remises a 1' établissement le même jour avant 10 heures du matin. Conditions Quantité nécessaire d' ici au 1" Mai 1890. 130,000 k08 a 160,000 k08 livrables a l'école. Cautionnement a dépoaer (lirrot de la cftisie d'épargue) 200 fr. II. Les brasseurs qui désirent participer a la fourniture de la bière au même établisse ment sont priés de faire déposer en cave a l'é cole, du 14 au 16 Octobre, un tonneau de bière conforme a celle qu'ils s'engageraient éventuel- lement a fourmr au ménage des pupilles, au prix de huit francs l'hectolitre. La commis sion desvivresfeia choix entre ces divers échan- tillons et fera connaitre aux intéressés le résul- tat de ses decisions. OPENBARE VERKOOPING van een groot en welgelegen te Aalst, Groote Markt, N° 24. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Een schoon Winkelhuis, ook dienstig vooi het uitoefenen van alle audere bedrijven, te Aalst, aan de Groote Markt, geteekend N° 24, gekend bij kadaster sectie A, Nr 275c, met eene grootte van 1 aar 80 centiaren. Be woond bij den heer Petrus Joserhus Lom- baerts. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 26 October 1BQn Verblijf, 9 November Telkens om 4 ure namiddag, ter Estaminet A la bourse d'Amsterdam,bewoond door den heer Ferdinand De Muynck, te Aalst, aan de Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van zeer schoone te Steenhuyze-Wijnhuyze, nabij den Parickbosch. De Notaris DE SAVOYE, te St. Lievens- Essche, zal door bevoegd ambt, ten verzoeke van M. Vanderschueren, brouwer te Aalst, den Maandag lé October 1889, om 1 uur na middag, openbaarlijk verkoopen bestaande in eenen schoonen Abeel, 5 Wilgen en 't overige in zeer schoone Kanadas, dik, zuiver en lang, staande zoo als reeds gezeid te Steenhuyze-Wynhuyze, omtrent het Bekenhol eu den Parickbosch. VENDITIE VAN Beuken, Eiken en Canada en Sparresteunen, te Cherscamp en Smetlede. Maandag 14 October 1889, te beginnen om 9 uren voormiddag OPENBARE VERKOOPING van eene goede partij te Baardegem. ZITDAGEN. Instel Zaterdag 26 October ,aQQ Verblijf Zaterdag 9 November „OPENBARE VERKOOPING van te HofstadLe. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, met gewin van palmslagen en gelagen, opeubaarlijk rerkoopeü 1° Een Huis en Erf, (e Hofstade, Eeckhout, groot 2 a. 10 c. s'* ANr 715b. Bewoond bij Frans Van Eetvelde. 2® Eene behuisde, beschuurde en bestelde Hofstede, te Hofstade, aan de Hoogstraat of Dendermondschensteenweg en uitmakende den hoel- dezer straat en dergene leidende naar de Kerk, groot bij meting 7 a. 21c.s''B, N°* 412b, en 415a. Bewoond bij de kinderen Leo Van Gysegem. Verdeeld in 4 deelen, volgens het plan staande op de aangeplakte affiohen. U)moberim Om 3 ure namiddag, ter herberg Iw dbh Leeuw», bij de weduwe De Cbaeckbb, te Hofstade, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van te Lede Wichelen. Gemeente Lede. Eerste koop. tweede koop. Gemeente Wichelen. derden koop. ZITDAGEN, Instel, Dijnsdag 22 Verblijf, Dijnsdag 29 1869. OPENBARE VERKOOPING van TE HOFSTADE. Eerste koop. Tweede koop. Derde koop. Vierde en laatste koop. Instel, Woensdag 23 n Verblijf, Woensdag 30 18S9. Louis ü-xxyssincli-lVtichel, Loodgieter, Kappellestraat, Aalst. De beste breimachienen zijn die van het huis H. STOLL en C", tot Reutlingen (Würtenberg) zij worden gemaakt door den uitvinder volgen» het systeem Lamb. Zij onderscheiden zich door hun praktisch en eenvoudig mekanisme, hunne gemakkelijke bewerking en hunne overvloedige voortbrengst. Zij maken alle soorten van Koussen, Mans Zokken, Gilets voor mannen en vrouwen, Kin derkleedjes en allo andere fantaisie artikel», in alle dessins. Bijzondere machienen voor het maken van kleedingen volgens het systeem der D" Lalmajs en De Jaeger. Als ook machienen vior het toenaalen der koussen, groot voordeel voor het gebreisel. Buitengewoon schoon werk. Enkel agentschap voor gansch Belgie, 26, Handelstraat, AALST, XI. Waar ligt kot lieve Vlaandrenland Waar immer kloek de vrije zin Voor ware liefde en broedermin, Voor 't trouwe en eerlijk huisgezin, Voor deugd en recht en plicht ontbrandt Daar ligt ons Vlaandrenland Hoe kennen wij het Vlaandrenland Dat leert het graf van menig held, In Itoosebeeks in Kortrijke veld, I3ij groot gevaar ter wraak gesneld Dat leeren eeuwen wederstand Aan 't listig Zniderland En waarom treurt weer Vlaandrenland Omdat zijn volk in donkreu nacht Te sluimren ligt, en moed en kracht Vergeet van 't roemvol voorgeslacht, Zijn taal en zeden zelfs verbant... Ja, daarom treurt het land Wat klinkt er door het Vlaandrenland Een stem gerezen uit den grond, Die de herleving stout verkondt Van 't volk, dat, door een eedverbond Zich los wil rukken uit de ichand Die stemme klinkt door 't land I Wat wil ons lieve Vlaandrenland Alleen het heilig, billijk recht Verjagen wie den vreemde is knecht, Verslaan wie onze vrijheid slecht, Wie niet voor 't licht der waarheid brandt... Dat zal ons Vlaandrenland Wat hoopt ons treurend Vlaandrenland Het hoopt dat door der gouwen lucht D eontstavingsgloed, de vrijheidszucht Verrijzo en drijve hen op de vlucht Die juk en smaad nog, hoon en schand Gedoogen in ons Land Zuiveren het bloed, veroorzaken geene kolie ken het beste en krachtdadigste purgeermiddel, genezen, maagziekten, brandende opwerpingen, brand der ingewanden, opstijgingen en chroni sche afgangen, hoofdkwalen, lever en slijmziek- ten, onmisbaar in tijdstippen van ontwikkeling en krietieken ouderdom, behouden tegen bloed- opdrang geraaktheid en alle besmettelijke ziek ten, worden genomen op alle uur van den dag Prijs fr 1-50 de doos. Algemeen depot te Oostende apotheek DE PRATERE, Louisastraat, 5, Brussel, apotheek SEVER1N, Hoedenmakersstraat, Enghien, apo theek Moreaux, B. Meert, liquorist, met N. Van de Voorde, br. J. De Groot, vr. Da Lattre, z. b. 72 jLeopoldstr. M. De Wilde, vr. Colinet, mutsenm. 25 j., Leolpstr. J. Van Sande, wed. De Paepe, z. b. 84 j., Schoolstr. L. Meert, wed. Pollyn, dagl. 53 jBrabandtr. M. De Brauw, z. b. 48 j., Zonnestr. 7 kinderen onder de 7 jaren. Getal beesten te koop gesteld 1370 Prijs per kilo evend gewicht Ossen, fr. 0,65 tot 1,00 stieren, 0,56 ot 0,85 koeien en vaarzen, 0,58 tot 0,84. Kalvermarkt.Getal te koop gesteld: 720 Prijs per kilo levend gewicht, fr. 0.70 tot 1.20; 000 lamme ren van fr. 0.00 tot 0,00, Strooi per 100 kil. fr. 5,00 Hooi id. 7,50 Ronse 9 ooi Strooi p er 100 kil. fr. 3,50 Hooi id. 6,00 De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoeke der heeren KARELen AlfredVan der Cammen,open baarlijk verkoopen I. Aan eene partij land te Cherscamp, Fontein of Sparrebosch. 12 koopen Beuken en 1 Eik. II. In eenen bosch te Smetlede gezegd de Zand- putten. 38 koopen Beuken en 10 Eikskens. III. In eenen bosch alsvoren, genaamd de Blauwe Hand. 1 koop groote Sparren. 200 Sparresteunen voor Boomkweekers. IV. In eenen bosch alsvoren, gezegd Bloote Weide of Moeiweedreef. 8 koopen zeer zuivere Eiken Boomen. Y. In eenen bosch alsvoren, gezegd Langeweede bosch 1 Canada. 14 Beuken 10 Eikskens. 3000 Sparrekens, Steunstokken en ander Gerief voor Boomkweekers. VI. In eenen bosch genaamd den Beekbosch. 10 Beuken. 80 koopen Eiken Boomen. VII. En in Monicabosch alsvoren, Oudsmetlede. 2 Canadas en verscheidene koopen Eiken Boomen. Alle de te verkoopen Boomen, zijn van buitenge wone lengte-en zuiveren opwas onder de Beuken zijn er van meer dan 2 meters omtrek. Men zal beginnen in den bosch te Smetlede, Zand- putten alwaar ook zullen verkocht worden de Boomen wassende aan de partij land de Fontein te Cherscamp. Gewone conditiën en tijd vin betaling mits borg stelling. Zullen noch als koopers, noch als borgen aanvaard worden, de personen welke aan voornoemde Notaris verschuldigd zijn voor vervallen venditiën. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan van den heere Vrederech ter des kantons Aalst, met gewin van palmslag, open baarlijk verkoopen EENIGEN KOOP. Eene partij LAND gelegen te Baardegem, op d' asoh- hage, groot 42 aren 44 centiaren, gekend bij kadaster sectie C deel van N° 453, palende oost Joseph De Rid der, zuid de molensjiaat, west Jufvrouw Julie Coore- mans en noord Louis Varstappen. In gebruik bij d' heer van Biesen-Maes. Telkens om 3 uren namiddag ter zittingszaal van den heere vrederechter t« Aalst, aan de groote Markt. De Notaris DE PAUW te Aalst zal, ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palmslagen en geladen opeubaarlijk verkoopen Een Huis en Erve, gestaan en gelegen te Lede, aan de Molenstraat, groot een aar 23 centiaren, palende oost de Molenstraat, zuid en west sieur FranB Van Schooten, en noord de erven van wijlen den heer Leo pold Matthijs. Bewoond hij de eigenaresse Seraphina De Smet. Eene partij Zaailand gelegen te Lede, op den Pol der, bekend ten kadster sectie F, nummer 378, groot bij meting 30 aren 59 centiaren, palende oost de Beek, zuid de armen van Hofstade, west sieur Bernard Blon- deel, en noord de erven Jan-Baptist Luyckx, te Chers camp. Boomprijs fr. 50 Gebruikt door sieur Edouard De Smet. Eene partij Zaailand gelegen te Wichelen op Kasteel- sijpveld, groot 41 aren 82 centiaren, palende oost de Rede en daarover aan Jan-Baptist eu Petris Ras- schaert, jufvrouw Van Innis, te Lede en juf vrouw weduwe Petrus De Smet-De Nooze, zuid de beek west jufvrouw weduwe De Smet-De Nooze, en noord de weduwe Jan RasBchaert. Gebruikt door sieur Edouard De Smet. Telkens om 2 ure namiddag, in den Bonten os, bij jufvrouw weduwe Joseph Annaert te Lede, nabij het dorp. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kan- toore van bovengenoemde Notaris DE PA U W, te Aalst, Keizerlijke Plaats N° 26. Alwaar er geslati.2 geld te bekomen is, mits bezet. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoek» van wie bet behoort, met gewin van palmslagen an gelagen, openbaarlijk verkoopen, de volgende Goede ren te weten Eene partij Zaailand, gelegen te Hofstade, op den Eeckouterenberg, groot 32 aren 46 centiaren, palende oost de Kluizestraat, zuid Franciscus Matthys-Foucart west voortijds de erven van den heer Jan Galmaert, thans Pieter Scbuddinek en RochuB De Coninek. In gebruik bij sieur J. B. Bkutlandt. Eene partij Land, gelegen te Hofstade, op den Eeckouterenberg, groot 21 aren 52 centiaren, palende oost Frans De Coninek, zuid Pieter Schuddinck, west deuzelven en noord de Kluizestraat. In gebruik bij Godfriedus Callebaut. Eene partij Land, gelegen te Hofstade, genaamd den Wachtput, groot 18 aren 44 centiaren, palende: oost de Rijbaan, zuid de weduwe Gregoire Schuddinck west de erven Antoon Matthys, noord Joseph D» Smet, zoon van Egidus De Smet. In gebruik bij Frans Los en de weduwe Bbrnaedc» De Smet. Eene partij Land, gelegen te Hofstade, genaamd D'Hooge-Hoirs, groot 13 aren 83 centiaren, palende oost den steenweg van Aalst naar Dendermonde, zuid den heer doktor Mertens, te Gysegem, west den heer Frans-Geeraerds en noord do wederhelft of de we duwe Casimir-De Smet. In gebruik bij de weduwe Donatus Callebaut. ZITDAGEN Telkensom Sure namiddag, ter herberg" Het Ge meentehuis, bewoond door jufvrouw weduwe Felh Schampheleer, te Hofstade, aan den Dendermond schensteenweg of Hoogstraat. Gelast zich met het plaatsen van Zinke Koppen, op alle soorten van schouwen welke hoegenaamd geene trok bezitten en door deze uitvinding kan er geene onweders beletten van goed wur te maken of aen rook in de plaatsen weder te weiden (aan zeer gerigen prijs).

De Dendergalm | 1889 | | pagina 3