BOOMKWEEKERIJ Behuisde Hofstede, rSSfc olI'll2j GROOT MUSEUM Z A A ILAND, WOONHUIS Zaailanden, Pillen De Pratere EEN HUIS EN ZAAILANDEN. BOOMEN, Bij uitvinding. Vcrschillig nieuws. BURGERLIJKE STAND. MARKTPRIJZEN. HOPHANDEL. alsmede van Meubels, VAN PARIJS. Manufacture van Orgels voor bals. moeten gaanhadden ze een goed onderwijs, eene goede opvoeding genoten, honderden, ja, duizenden zouden er minder verloren geraken dan nu. Gij wilt ze redden met uwe congregatiën, wJ met het verplichtend onderwijs. De Taalstrijd. Vidorien Vande Weghe Aangezien het zondag en maandag de laat ste dagen zijn dat het Museum van Parijs nog te bezichtigen is sporen wij het Aaltersch pu bliek aan dit schoon en welingelicht museum te gaan bewonderen. De historische en groepen zijn zoo natuurlijk afgebeeld ieders verwachting overtreden. andere dat zij cï ci t c N 4) zuiverend bloedzuiverend met salsepareille, zonder aloës. e S fct e cS HOTEL DE L'UNIVERS, 4, rue Geoffroy-Marie, pres la Bourse et les Grands Boulevards tenu par Honoré Meert. PRIX MODÉRÉS. PARIS. Bemerkt hoe de goede dingen hun nen weg maken Ornage, 29 December 1888. Sedert eenigen tijd was ik onderhe vig aan hoofdzeer en pijnen in de zijde ik heb de goede Zwitsersche Pillen Hertzog ge bruikt, en in weinige dagen was ik gansch hersteld. Ik zal zorg dragen die goede Zwitser sche pillen mijne vrienden cn kennissen aan te bevelen. (Handteeken gewett.) Mekis Denamue. Eisc t den groenen band tot waarborg, voor zien van het handteeken van den algemeenen depothouder voor België Pelerin, apotheker, 12, Schildknaapstraat, Brussel. Brussel. Zaterdag, ten 6 ure 's mor gens, heeft men aan den kant der vaart van Charleroi een paar schoenen gevonden. Een der schoenen bevatte een briefke met de volgen de woo-den Liefste ouders ik ben het leven moede, gij zultmij niet meer zien. Vaarwel Het briefke was geteekend Marie. Zondag namiddag heeft men uit uit de vaart het lijk opgevischt van de ongelukkige die net briefke geschreven had, de genaamde Maiia Vestraeten oud 21 jaar, wonende Van der Ma- lentr.iat. Dinsdag namiddag, ontving M. 0. Ka- minski, wisselagent, 40, Beursstraat, Brussel, het bezoek een zijner kalanten, mevr. X... die twee barer bloedverwanten voorstelde, de ge broeders W... van Amsterdam. Deze hadden vier titels uit te wisselen van 250 fr. der Algemeeno Belgische Maatschapij. De wisselagent kende Mevr. X... als een zeer achtingswaardig perpoon, en veronderstel de hoegenaamd niet dat degenen die haar be geleiden oneerlijke menschen konden zijn. Hij kocht de titels op. Nochtans eenige oog- genbhkkeu na huu vertrek, zag de bijzonderste bediende van M. Kaminski dat de verkochte ti tels op de lijst stonden dergenen die gestolen wer len in Januari 11. bij M. Roty, huissier, Pa rijsstraat, te Doornik. De diefstal bij M. Rotty was zeer aanzienlijk daar men niet minder dan voor 50,000 fr. waar den gestolen had. De commies van den wisselagent liep aan stonds na de bestatiging, naar het politie-bu- reel. De officieren MM. Tayart en Pronville gin gen op zoek met eene gansche brigade agenten. Zij begaven zich eerst ten huize van mev. X... die nog niet terug gokomoa was. Eene bewakiung werd aan de verschillende statiën ingericht, in het vooruitzicht van het vertrek van dege en die men opzocht. Zij wa ren gnlukkiglijk niet ver gegaan. Rond 6 ure 1/4 's namiddags werden zij ge vonden in een koffiehuis van het midden der stad. in gezelschap van M. en Mev. X... Naar het politiebureel geleid zeiden de gebroeders W..., die obligatiën ontvangen te hebnen van eenen hanner broeders, bankier te Amsterdam. Zij beweren de herkomst der gestolen titels niet te kennen. Wat mevr. X..., aangaat zij is gansch on schuldig in deze zaak. De gebroeders W..., bloedverwanten van haar echtgenoot, en bij haar van den dag te voren aangekomen, had den haar gevraagd hen bij eenen wisselagent te leiden. Mevr. X.. had aanstonds hun verzoek inge willigd, en hen bij M. Kaminiski gebracht met wien zij zaakbetrekkingen onderhoudt. Gedu rende gansch den nacht, heeft het personeel van het rechterlijk bureel zich onledig gehouden met het onderzoek dier belangrijke zaak. Woensdag morgen is M. Barette, onderzoeks rechter te Doornik, naar Brussel gekomen, en heeft zich in gezelschap van zijn kollega der hoofstad, M. Ketels, om tien ure naar de mid den- Afdeeïing begeven. De magistraten hebben de gegijzelden langdurig ondervraagd. Deze g ian voort in de uitlegging welke zij gege ven hebben op den oogenblik hunner aanhouding. Een telegram is naar het parket van Amster dam gezonden, die den broeder der betichten, de bankier W..., zal ondervragen. Nadere bijzonderheden. Woensdag avond om 8 ure slechts heeft het parket van Amsterdam geantwoord. De verkla ring van den bankier komt overeen met die zij- dt broeders Deze nochtans zijn om 10 ure naar het gevang der kleine karmelieten ge bracht tot de zaak opgehelderd zal zijn. De po litie denkt dat zij weigeren den dief te noemen. Wordt dit waarheid bevonden dan zullen zij slechts voor helling vervolgd worden. Gentbrugge. Maandag nacht is een moordaanslag te Geffibrugge gepleegd. Het slachtoffer is overleden. De moord werd gepleegd in de papierfabriek te Gentbrugge gevestigd, Twee werklieden wa ren er maandag avond gebleven om te waken. Een hunner verwijderde zich in den loop van den nacht. Eenige stonden later terugkeerende vond hij zijn kameraad, 1 unende tegen den ketel en het lichaam en de beenen met meste ken doorkerfd. In plaats van de overheid te verwittigen liet hi j het slachtoffer in dezen toestand en zette zijn weik voort. Dezen mirgen nochtans ging hij den schepene gelast met de politie, kennis geven van de misdaad. Een onderzoek werd onmiddelijk bevolen door het parket dat zich ter plaats heeft bege ven. Donderdag hebben de wetsdoktors het lijk onderzocht van den werkman der papierfabriek Nyssens, die men vermoedde vermoord te zijn. Uit dit onderzoek blijkt dat de dood van den ongelukkige enkel toe te schrijven is aaneen vreeselijk ongeluk, en niet aan eenen manslag. Men denkt dat bij door een der wielen van de machiene getroffen is, Sint-Pauwels (Waas). Ids raars. In Het hospitaal te Sint-Pauwels (Waas) bakte men woensdag laatstleden brood. Hit laatste brood, waarin men eene kleine ronde opening bemerkte, werd Vrijdag namiddag doorgesneden, en, tot groote verwondering, vond men te midden een muizennest, waarin, vier kleine jongskens vol leven huppelden. Lebbeke. De genaamde X... paar denkoopman te Lebbeke had op eene naburige Markt een oud ver laten pvard gekocht, be stemd om afgemaakt te worden. Eensklaps ont ving hij van het dier een hoefslag in volle borst. De wonde was gevaarlijk. Hierover beloofde de man zich te wreken. In zijne dolle woede grijpt lrij eensklaps een groot slacktersmes en begint daarmede in de billen en den buik van het arm dier te kerven. Het arme dier huilend van smart en pijn, werpt zich eensklaps zijdelings met hot onge lukkig gevolg dat het mes in de borst van X... terecht kwam, welke gansch werd doorboord en levenloos ten gronde stortte. Dit ongelukkig voorval heeft to Lebbeke eene diepe verslagenheid te weeg gebracht. Eene goede les voor de 'dierenmishandelaars. In de Molenstraat is te Lebbeke verle den Zondag een hevigen brand losgebarsten. De pachthoeve genaamd Het kasteel van Vos senhol, n door de weduwe Debliek betrokken is de prooi der vlammen geworden. Men denkt dat de brand gesticht is door die ven, die den voiigen nacht gepoogd hadden in de hoe\e te breken. Hamme. Maandag morgend is er alhier in de stijfsel! ibriek een smartelijk ongeluk ge beurd. De genaamde Eeckhmidt, 19 jaar oud, is door een rad gegrepen geweest, en werd rond geslingerd en vermorzeld. De dood is oogen- blikkelijk geweest. Het slachtoffer was een op passende, werkzame jongen met voorbeeldig gedrag. Sint-Nikolaas, 28 Oct. Dijnsdag morgen ren 7 ure. is er m onze stad een groot schelmstuk gebeurd achter het paviljoen van de schijf der burgerwacht, op de wijk het Her- tjen, staat eene eenzame hofstee, bewoond door Henri Joseph De Prycker, gehuwd met Marie- Coleta Maes, welke drie kinderen hebben de twee broeders der vrouw wonen bij hem. De man is landbouwer en vlaskooper daar deze menschen zeer werkzaam waren, hadden zij den naam wat geld te bezitten. Gisteren avond was de vrouw met de kinde ren alleen te buis de moeder moest een oogen blik aan de achterdeur zijn. Een zwartgemaak te kerel stak onverwachts den voet tusschen de deur, greep haar vast en kwam gevolgd door drie andere booswichten, allen vermomd, bin nen. Zij duwden de vrouw binnen, staken haar een prop in den mond, blinddoekten haar, bon den haar aan handen en voeten vast en sleep ten haar in 't achterhuis. Da sluatels van kas sen en komode werden uit haren zak gehaald en zij hingen het huishondje dat geweldig blaf te, aan de deur op. Dan begon er een onder zoek in schuiven en laden. De dieven hebben eene som van 400 fr. meê- gedragen, de spaarpenningen harer broeder. Er was 500 frank inde tesch, de schelmen zullen eene banknoot van 100 frank laten val len hebben ;"üie heeft men terug gevonden. Nadat de bin Iers dit huis verlate» hadden, kon do vrouw op eene deur schuppen die langs achter uitkwam. Het geschup werd gelukkig gehoord geburen, die in de kleine huisjes woonden, welke aan de straat staan. Oogenblikkelijk kwam er hulp opdagen. De vrouw werd uit haren gevaarlijken toestand gered men trok de prop uit haren mond die gansch vol bloed was van het geweld, waarme de men er die ingeduwd had. Ware men eenige later gekomen, de vrouw ware versmacht. Dokter De Rayck heeft haar de eerste zorgen toegediend, haar toestand levert geen gevaar. Daar er vrijdag nach nog een diefstal met braak in onze stad gopleegd werd, is geheel onze bevolking hierdoor in verslagenheid ge dompeld. Persië. Tuitsniae. Van den 25 tot den 31 October 1889. GEBOORTEN Mannelijk 9 1ft Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. J. Mortier, politieagent, met J. Dieriekx, kleermaakster. S. V,m Opdenbosch Barrez, breister. C. Van der Stockt, schoenmaker, met C. De Kerpel, z. bei'. P. De Voor, tw. mot M. Van Driessche, tw. A. Van Mossevelde, landb. met A. Van Haelen, wink. OVERLIJDENS. M. Lievens, vr. Buyens, z. ber. 75 j., St. Apoloniastraat. J. Hofman, man Van Nuffel, wildverkooper, GO jVrijheidstraat. A. Vermoesen, vr. Denève, z. ber. 25 j., Asscherendriesch M. Jelie, vr. CoÜDet, 73 j., z. ber. Zout- straatpoort. 2 kinderen onder de 7 jaren. magazijnier, met M. AALST 2 Nov. Per 1 heet. 23 Ut. 50 cent. Geerst Rogge Haver. per 100 kil. Spelt Koolzaad Lijnzaad Koolzaadolie. - Lijnzaad olie Koolzaadkoeken Lijnkoeken. Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele) nieuwe. Boter,de 3 kilogram. Eijersde25 Vlas per 3 kilos fr 18-00 a 19-25 15-00 17-00 15-50 00-00 13-25 14-00 15-00 16-00 00-00 00-00 00-00 00-00 31-00 00-00 00-00 00-00 25-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 5-00 6-00 0-00 00-00 6-35 7-27 3-00 3-27 0-00 0-00 t 30-00 2° 25-00 verkocht a 00 a 00 a 00 a 00 fr. fr. 00 35 00 30 00 30 tot tot tot tot Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING ter groote van den heer MIGHEL HELLINCKX, TE AALST, Leopolpstraatpoort. De Notaris DE GHEEST,te Aalst, zal namens NI. Michel Hellinckx. ter zijner Boom- kweekerij, aan de Leopoldstraatpoort, op Maandag 4 November 1889, te beginnen ten 9 ure stipt, in het openbaar verkoopen alle de Boomen, Planten en Gewassen, zich ter^ezegde Boomkweekerij bevindende, beslaande in vele honderden Fruitboomen van alle soorten, grootten en vormen, per collectie en afzonder lijk, waaronder vele soorten van appel- en pe relaars om voorts te kweeken. Ook vele verschilige hotplanten, zooals Aucu- bas, Thugas en andere. Verders eene groote hoeveelheid kanada- plantsoenen. Alle de fruitboomen zijn geteekend met hun nen echten naam en zijn modelboomen. Op gewone konditiën en tijd van betaling mits stellende gegoede en gekende borge. Bij verandering van woonst van bedrijf. en uitscheiding OPENBARE VERKOOPING van eene te Nieuwerkerken, Pijpenbeek EN EEN PARCEEL MEERSCH, te Aalst-Schaarbeke, LanboutvershalmHooi, StrooiAardap pels, Koei, Varken en Loof te Velde. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, openbaar lij k verkoopen Eerste koop. tweede en laatste koop. 1889 tot 00 tot 33 Er waren 27 zakken hop 1889 aan fr. 20 tot 28-00 de 50 kilo. Aalst beschikbaar 00 Aalst Feb.-Maart 00 Poperinghe stad 00 Poperiughe dorp 00 °j Markt van Antwerpen 10 Oct. 1889 Poperinghe. Stad. Leverbare hop Gewas van 1889 Dorp. Leverbare hop Gewas van 1889 Aalst. Leverbare hop Gewas van 1889 Veehandel. Brussel, 31 Oct. 31 Oct. Hooi- en strooitiandel. Markt van Audenaarde, 31 _Oct. Ronse 16 oct. oogenblikken Zondag 3 en Maandag 4 November, bepaaldelijke sluiting zonder uitstel, 1889 Meubelaire-Venditie. De beesten zullen om 1 uur kocht wordeu. Alles opgeu one condition en tijd van beta ling voor de koopen boven de 10 francs, mits stellende goede en gekende borge en betalende comptant het ongeld. namiddag ver- OPENBARE VERKOOPING van eene goede partij te Baardegem. ZITDAGEN. Ingesteld fr. 1300, Instel Zaterdag 26 Odober ,m Verblijf Zaterdag 9 November OPENBARE VERKOOPING van een groot en welgelegen te Aalst, Groote Markt, N° 24. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Een schoon Winkelhuis, ook dieustig voor het uitoefenen van alle andere bedrijven, te Aalst, aan d.e Groote Markt, geteekend N°24, gekend bij kadaster sectie A, Nr 275c, met eene grootte van 1 aar 80 centiaren. Be woond bij den heer Petbus Josephus Lom- Ingesteld fr. 10,4.00. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 26 Odober Verblijf, 9 November Telkensom 4 ure namiddag, ter Estaminet A la bourse d'Amsterdam,bewoond door den heer Ferdinand De Muynck, te Aalst,aan de Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING te Lede Wichelen. Gemeente Lede. Eerste koop. Verhoogd op fr. 1200. tweede koop. Verhoogd op fr. 520. Gemeente Wichelen. derden koop. Verhoogd op fr. 1500. Derden zitdag Dijnsdag 12 November 1889. OPENBARE VERKOOPING van TE HOFSTADE. Eerste koop. Ingesteld fr. 2400. Tweede koop. Ingesteld fr. 1350. Derde koop. Ingesteld fr. 1000. Vierde en laatste koop. Ingesteld fr. 1000. Derden zitdag Woensdag 18 November 1889. Aankoop Verkoop VEND1TIE VAN 156 koopen Kanada, Nike en Olme te IV ienwerkerken, op Woensdag 6 November 1889, om 8 ure voormiddag, door het ambt vau deu Notaris BRECKPOT, te Aalst, namens het Bureel van Weldadigheid te Nieuwerkerken en andere en verhuring van orgels, van nieuwe orgels te rekenen van tot 45 beelden Prospectus bevattende de prijzen en breed" voerigen uitleg der nieuwe orgels worden op aanvraag kosteloos gezonden. Voordeelige voorwaarden. Adres Ph. VAN STYVENDAEL, Hoog straat, 67 en 69, Aalst. Louis Ruyssinek-Miehel, Loodgieter, Kappellestraat, Aalst. XIV. Wij stonden bij het ledikant vergaderd Des grijzen dichte.rs uitgeleefd en zwak D 1 dokter had gezegd het einde nadert, Als ernütig, stil, de vrije denker sprak Wanneer de dood mij dra zal komen kussen, Eu ik voorgoed zal liggen op de baar O, draag mij dan, zoo is het mooglijk, tuesehen De beide graven van het lieve oudrenpaar, In "t dorpje, waar 't eenvoudig, werkzaam leven U tegenwaait door 't geurig bloemenzoet, Waar veld en wei de kloeke vruchten geven Aan 't noeste arbeiders volk, zoo braaf, zoo goed In 't dorpje, waar ik om de fnssche slapen Der schoone vrouw de liefste bloemen hing Wier troostend woord mij immer bleef een wapen In 's levens strijd, en diens behartiging Waardoor ik dacht den vrijen weg te vinden. Versperd nog voor het ïnenscheuhart dat kwijnt Een harde weg die u zelts, goede vrienden, Tot heden too nog onbegaanbaar schijnt. In 't dorpje, waar ik tegen 't valsche en 't vreemde Een schopjen aard' wou brengen aan den dijk, En 't immer woekrend onkruid 111 den beemde Wilde uitgerukt;—draagt grafwaarts ginds mijn lijk. Noch klokgeluid, noch orgeltoon of schoten Als uitgeleide vraag ik voor dien tocht, Maar gij mijn vrienden,kloeke zinsgenooten, Bij wien ik achting en genoegen zocht Volgt stil de baar, en wilt alleen herdenken Den tijd waardoor ons vriendschapszonne loech Uw bijzijn zal mijn ziele vrede schenken, Ik die vergeefs hier steeds naar vrede vroeg. •H 4) A Tl Zuiveren het bloed, veroorzaken geene kolie ken het beste en krachtdadigste purgeermiddel, genezen, maagziekten, brandende opwerpiugen, brand der ingewanden, opstijgingen en chroni sche afgangen, hoofdkwalen, lever en slijmziek- ten, onmisbaar in tijdstippen van ontwikkeling en krietieken ouderdom, behouden tegen bloed- opdrang geraaktheid en alle besmettelijke ziek ten, worden genomen op alle uur van den dag Prijs fr 1-50 de doos. Algemeen depot te Oostende apotheek DE PRATERE, Louisastraat, 5, Brussel, apotheek SE VERIN, Hoedenmakersstraat, Enghien, apo theek Moreaux, 4> P«* rH C3 fl rö 03 0) O pH Een zonderling tweegeveehtln Persië verseheen onlangs een nieuw profeet welke beweerde uit den stam van Mahomet te zijn gesproten en Iman Housseïn te heeten, die zooals de geschiedenis meldt, door den aanvoerder der Gitsche troepen vermoord werd. Ter herinnering dier moorderij d-agen de Musui mannen gedurende vele dagen rouw. Housseïn was te Mesched versohenen tijdens de laat ste feesten. De gelukzi oker vond aanhangers. Meer malen waren de openbare plaatsen van Mesched het tooneel geweeBt van bloedige vechtpartijen tusschen de volgelingen van den nieuwen profeet en zijne tegen strevers. Den laatsten feestdag, werd de gezondene vau Mahomet met door een man uit het volk op een twee gevecht op leven en dood uitgedaagd, om zich te ver zekeren of Housseïn waarlijk onsterfelijk was. De zoogezegde profeet werd door het publiek ge dwongen, den strijd aan te gaan. Maar o wee de nieu we Housseïn werd in stuk en brok gekapt. H"t volk woonde stilzwijgend deze zonderlinge sLehJ. s hij. Een moedermoord iB te Tuiteniac nabij St-Malo gepleegd. Eenige dagen geleden keerde een soldaat wiens dienst uit was, terug in zijne familie. Zondag morgen lokte hij zijne moeder in eene schuur, wierp zich dan op haar en plofte haar herhaalde malen een mes in het lijf. In eene vlaag van bloeddorstige wreedheid, viel hij het lijk aan, sneed den buik open en wierp het ingewand op den voetweg, die voor het huis loopt. Na zijne moorderij voltooid te hebben, legde zich de moordenaar nevens het lijk en sliep weldra zoo vast in, dat men verplicht is geweest, hem wakker te schudden toen de vader den akelijken moord vaststelde. U Yi n u a u u a M n n o jo .jo o!° 00 38 00 33 AANBELANGEND BERICHT Dit gesticht heeft niets gemeens met een zoogenaamd ontleedkundige museum. Het Museum van Parijs is toegangelijk voor alle klassen der maatschappij en voor allen ouderdom. Het is daarom en om het bezoek er van te verge makkelijken aan het grootste gedeelte derzelve, dat de inkoomprijzen vastgesteld zijn aan 40 centiemen op de eerste en 20 centiemen op de tweede plaatsen. Open alle dagen van 3 uren. Eene behuisde en bebouwde Hofstede, gestaan en ge legen te Nieuwerken, wijk Pijpenbeekstraat, groot in gronde 59 aren 75 centiaren, en volgens mating groot bevonden 00 aren 05 centiaren, palende oost en zuid de Pijpenbeekstraat, west de gezusters De Windt, te Aalst en noord Pelagie Redant. Bewoond en gebruikt hij den verkooper sieur Domi- nicus Redant. Verdeeld in 2 deelen, te weten Het eerste deel bestaande uit de gehouwen van huis schuur, stallingen, boomgaard en deel lochting ten noorden groot over dit deel 36 aren. Op te leggen boomprijs fr. 250.00. En het tweede rleel bestaande in 24 aren 05 centiaren lochting eis meersch ten zuiden. Op te leggen boomprijsop dit deel fr. 100.00 Een perseel Meersch, gelegen te Aalst-Schaarbeke, in de koningmeerschon, gekend bij kadaster sectie C Nummer 8, groot 37 aren, palende oost de weduwe Langendriesch zuid verschelde, west de weduwe Lie vens-Van den Bossche en noord de beke. In gebruik bij voornoemden verkooper Domien Re dant. Op te leggen boomprijs fr. 200.00 ZITDAGEN. Get.al beesten te koop gesteld 1310 Prijs per kilo evend gewichtOasen, fr. 0,63 tot 0,98 stieren, 0,54 ot 0,85 koeien en vaarzen, 0,52 tot 0,80. Kalvermarkt. Getal te koop gesteld 070 Prijs per kilo levend gewicht, fr. 0.75 tot 1.25; 000 lamme ren van fr. 0.00 tot 0.00, Strooi per 100 kil. fr. 5,00 Hooi id. 7,50 Strooi per 100 kil. fr. 3,50 Hooi id. 5,00 Prachtige en buitengewone verzameling van personagiën in was, van natuurlijke grootte en volmaakte gelijkenis. Men zal er met belangstelling bemerken de afbeeldsels van Z. H. paus Leo XIII, de kei zers van Duitschland, Rusland en Oostenrijk, M. Carnot, voor zitter der Fransche Republiek Vietoria, koningin vanEngelan, prins von Bismarck, maarschalk von Moltke, generaal Bonlanger r ^pi, Gambetta, en eene menigte andere voorname n'Nermaarde personagiën van verschillende benamin- en Geschiedkundige groepen. Belangrijkheden. Telkens 0111 3 uren nam id ag, ter Estaminet van d'heer JEAN SONCK-REDANT, te Nieuwerkerken, Dorp. Voornoemde Notaris BRECKPOT, zal, ten verzoeke van sieur Dominicus Redant, ter voormelde te ver- kc open Hofstede, te Nieuwerkerken, Pijpenbeek, op Vrijdag 8 November 1889, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen. A. Alle de meubels en meubelaire voorwerpen, bestaande namentlijk in Stoof met toebehooorten, stoelen, tafels, l-cassen, horlogie met kas, botervat, melkkuip, eene hoeveelheid tinnen tellooren en aarde en geleire keukengerief. B. Al het landbouwerBhalam, zooals Kortewagens, wanmolen, beirk-uip, braskuip, reeken, rieken, gaffels braken en verder landbouwershalam. C. Ingeoogste vruchten, zooals Eene hoeveelheid gedorschen en ongedorschen granen, aardappels en wortels. D. Eene schoone goede melkoei en een varken. E. En circa 5U aren loof en beetravente velde. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan van den heere Vrederech ter des kantons Aalst, met gewin van palmslag, open baarlijk verkoopen EENIGEN KOOP. Eene partij LANDgelegen te Baardegem, op d' asch- bage, groot 42 aren 44 centiaren, gekend bij kadaster sectic C deel van N° 453, palende oost Joseph De Rid der, zuid de molensuaat, west Jufvrouw Julie Coore- mans en noord Louis Verstappen. In gebruik bij d' heer van Biesen-Maes. Telkens om 3 uren namiddag ter zittingszaal van den heere vrederechter te Aalst, aan de groote Markt, BAEKTS. De Notaris DE PAUW te A ilst zal, ten verzoeke van die het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Een Huis en Erve, gestaan en gelegen te Lede, aan de Molenstraat, groot een aar 23 centiaren, palende oost de Molenstraat, zuid en west sieur Frans Van Schooten, en noord de erven van wijlen den heer Leo pold Matthijs. Bewoond bij de eigenaresse Serapbina De Smet. Eene partij Zaailand gelegen te Lede, op den Pol der, bekend ten kadster sectie F, nummer 378, groo bij meting 30 aren 59 centiaren, palende oost de beek" zuid de armen van Hofstade, west sieur Bernard Blon- deel, en noord de erven Jan-Baptist Luyckx, te Chers- camp. Boomprijs fr. 50 Gebruikt door sieur Edouard De Smet. Eene partij Zaailand gelegen te Wichelen op Kasteel sijpveld, groot 41 aren 82 centiaren, palende oost de ltede en daarover aan Jan-Baptist en Petrus Ras- schaert, jufvrouw Vau Innis, te Lede en juf vrouw weduwe Petrus De Smet-De Nooze, zuid de beek west jufvrouw weduwe De Smet-De Nooze, en noord de weduwe Jan Rasschaert. Gebruikt door sieur Edouard De Smet. Telkens om 2 ure namiddag, in den Bokten os, bij jufvrouw weduwe Joseph Annaert te Lede, nabij het dorp. Voor nadere inlichtingen vervoego men zich ten kan toore van bovengenoemde Notaris DEPAUW, te Aalst Keizerlijke Plaats N° 26. Alwaar er gestatig geld te bekomen is, mits bezet. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen, de volgende Goede ren te weten Eene partij Zaailand, gelegen te Hofstade, op den Eeckouterenberg, groot 32 aren 46 centiaren, palende oost de Kluizestraat, zuid Franeiscus Matthys-Foucart west voortijds de erven van den heer Jan Galmaert, thans Pieter Schuddinck en liochus De Coninok. In gebruik bij sieur J. B. Bbuylandt. Eene partij Land, gelegen te Hofstade, op den Eeckouterenberg, groot 21 aren 52 centiaren, palende oost Frans De Coninok, zuid Pieter Schuddinck, west denzelven en noord de Kluizestraat. In gebruik bij Godfkiedus Callebaut. Eene partij Land, gelegen te Hofstade, genaamd den Wachtput, groot 18 aren 44 centiaren, palende: oost de Rijbaan, zuid de weduwe Gregoire Schuddinck west de erven Antoon Matthys, noord Joseph De Smet, zoon van Egidus He Smet. In gebruik bij Frans Los en de weduwe Bernardüs De Smet. Eene partij Land, gelegen te Hofstade, genaamd D'Hooge-Hoirs, groot 13 aren 83 centiaren, palende oost den steenweg van Aalst naar DenJermou Ie, zuid den heer doktor Mortens, te Gysegem, west den heer Frans-Geeraerds en noord de wederhelft of da we ll uwe Gasimir-De Smet. In gebruik bij de weduwe Donatds Callbbaut. Telkens om 3ure namiddag, ter herberg Het Ge meentehuis, r bewoond door jufvrouw weduwe Felix Schampheleer, te Hofstade, aan den Dendermond- sehensteeuweg of Hoogstraat. Gelast zich met bet plaatsen van Zinke Koppen, op alle soorten van schouwen welke hoegenaamd geene trok bezitten en door deze uitvinding kan er geene onweders beletten van goed vuur te maken of aen rook in de plaatsen weder te werpen (aan zeer gerigen prijs).

De Dendergalm | 1889 | | pagina 3