droog Hout, HOFSTEDEKEN, HOFSTEDE, Schaarhout, Te bekomen. Blinde Vinken WELDADIGHEIDSFEEST, AVIS, MEN VRAAGT. Zaailanden en Meersch, Uit der hand te koop. Huis te huren. BURGERLIJKE STAND. MARKTPRIJZEN. HOPHANDEL. Likeuren, Wijnen en sterke dranken. Temsche. Ongeluk op de Schelde. Woensdag namiddag rond 4 ure, gebeurde er alhier het volgende Een vaartuig geladen met beir, beboorende aan de stad Antwerpen, drijft tegen de brug zijnen mast af en krijgt vervol- gees lek door het terecht komen op een der pij lers. De dochter van den schipper, een meisje van 22 jaren is over boord geraakt en verdron ken. Het vaartuig is eenige minuten nadien gezonken voor de kaai van Temsche. De schip per is gered. Misdaad te Frasnes. Een maalder ge dood. Aanhouding. Het parket van Doornik is naar Frasnes getrokken, waar eene misdaad gepleegd is. De magistraten waren vergezeld van Dr Schrezens. Het onderzoek gebeurde over het volgende feit Zondag morgen, te 9 ure, is Francois Allard, maalder te Frasnes, gedood door geweerscho ten en nog bij middel van andere voorwerpen. Diefstal is de drijfveer der misdaad. Allard is gestorven 5 uren nadat de moordaanslag tegen hem gepleegd werd en heeft geen woord kun nen uitbrengen. De politie van Frasnes heeft de eerste bestati- gingen gedaan. Een dienstknecht, oud 21 jaar wordt erg verdacht den moordenaar te zijn. De verdachte is door de gendarmerie aangehouden. Buitenland. Frankrijk. Een kluchtig tooneel in de Oosterstatie. Een kluchtig tooneel 13 donderdag in de Oos terstatie ta Parijs gebeurd. Uit den sneltrein van het oosten haalden de bedienden onder an dere koffers en bakken, eene kist van andei- halven meter hoog, en brachten ze in het ma gazijn der douanen. Eensklaps, rond 9 ure, riep een werkman tot zijne gezellen Ziet eens, eene kist die beweegtEn allen snellen toe en zagen uit de kist die van Weenen kwam, een klein manneken te voor schijn komen, nauwelijks lm40 hoog, tame lijk dik, met blonden knevel en strooi aan al zijne kleederen. De bijzondere commissaris wilde hem on dervragen, doch bij kon geen woord Fransch dan onderhoorde men hem in het Duitsch. Het manneken zegde te heeten Hermann Zeitung geboren te Warschouw, 28 jaren oud en wonende te Weenen waar hij kleermaker voor dames was; maar zijn handel niet meer gaande, vatte hij het plan op naar Parijs te gaan om er eene uitvinding te exploiteeren, eene soort van mecanieke meter om de vrouwen de maat te nemen. Daar hij echter geen geld Lezat, had hij de kist uitgedacht om goedkoop naar Parijs te reizen. Hij verwittigde het bestuur der statie eene kist ten zijnent te doen afhalen om onne- vracht naar Parijs te zenden. Hij had de kist met stroo gevuld, legde er twee fleschen wijn en water in benevens eene ledige voor eene andere natuurlijke behoefte, strekte zich belachelijk in de kist uit, welke hij van binnen sloot. Alles ging naar wensch, Hermann Zeitung werd naar spoor gebracht en dinsdag avond uit Weeneu naar Parijs verzon den. Hij was dus 60 uren in de kist gebleven. Deze zonderlinge reiziger, beticht van aftrog- gelarij is naar het gevang gebracht. Engeland. Treurspel te Hoxton. Eergisteren avond, rond 8 ure, had er in de Bevendenstreet, Hoxton, in het huis van M. Stannard een vree- selijk treurspel plaats. M. Stannard en zijne vrouw waren uitgegaan en toen zij terugkeerden vernamen zij met schrik de dood van hun dochterke Jessie. Alleen de huishoudster, eene oude vrouw, kon voor het oogenblik inlichtingen geven. Zie hier wat er gebeurd was Eenige oogenblikken voor het vertrek van M. en Mad. Starnard, was een jongen Richard Bridgamore, naar een der zonen van M. Stan nard komen vragen. De zoon was niet te huis eD en terwijl Brigdemore wachtte, kwam een andere jongen, Sidney Goodall, een neef van M. Stannard, ook binnen om naar denzelfden zoon te vragen. 't Was dan dat de ouders het huis verlieten. Daarna, zegt de huishoudster, hoorde ik de kinderen"^elen, Bridgemore, Goodal, Jessie en een vriendinneke van de laatste, Rose La wrence. Korten tijd nadien hoorde zij een pistoolschot en eer zij dn plaats kou bereiken, hoorde zij nog vier schoten twee boven en twee beneden. Daarop ontdekte zij dat Jessie was doodgescho ten, Denkende dat zij enkel in bezwijming lag zond zij Bridgemore den Dr. Jofferson halen; deze was spoedig ter plaats en kon enkel den dood bestatigen. De politie werd gehaald en de knapen onder vraagd. Bridgemore verklaarde dat Goedall het wapen, een revolver, genomen en er meê ge schoten had, dat hij alsdan op zijne beurt vroeg om te mogen schieten. Jessie, gansch verschrikt, verborg zich achter de deur, maar kon er niet geheel achter. De revolver ging af, zegt Bridgemore, en met schrik zag ik Jessie naar een stoel wanke len en dood neervallen. Aanstonds na 't gebeurde kreeg Goedall den revolver op de eene of andere wijze terug in handen en vertrok. Men heeft het wapen her laden bij hem thuis gevondenwaar hij het in eene kas verborgen had en was heengegaan. Beide knapen zijn aangehouden Goedall verklaart het wapen van een anderen knaap gekocht te hebben. I .iia iitU>on>v. Vezelachtige voeders en groene voeders. (Vebvolg.) De hladers van de wortels en degene der Zweedsche rapen of rutabagas bezitten ook aflrijvende eigenschappen, maar merkelijk minder hevig. De verschillige koolsoorten zijn nog met reden aanschouwd als uitmuntende vouiers voor de melkkoeien. Het aardappel- kruid verdient niet de aaudacht te vestigen integendeel de bladeren en de malsche deelen der stengels van de aardpeer of topinambour worden zeer voordeelig aan de schapen gegeven die ze gaarn eten. Zoo is het ook gelegen met de bladers vsn zekere boomen die zich onderscheiden, als wanneer zij een middengehalte in stikstof, door een groot gebrek in ruwe celstof (10 tot 12 °/0), als de bladeren een begin van drooging te vergelijken aan degene van het goed hooi, ondergaan hebben in dezen staat, bevatten zij tot 10°/o vetstof (ether extrakt). De gekende proefnemingen laten niet toe te verzekeren of het reephout, gedurende eenigen tijd in groote hoeveelheid verbruikt,niet aan de ontwikkeling der dieren nadeelig is niettemin mag men er het gebruik in den winter van aanbevelen, onder titel van gezondheidsprovende bij de schapen en lammers. Het reephout van den populier, den esch, de linde, de wilg, den elsch, den wijngaard, iu het zuiden hetgene van den moerbezieboom in den herft, zijn de meeste in gebruik. De bladeren van den berk en den beuk zijn min geacht, eindelijk, de groene naalden der sparresoorten zijn dik wils nadeelig, en de gene van het spaansche hout (if) ter hoeveelheid van 150 a 180 grammen door het paard ingenomen, veroorzaken den dood. Er moet opgemerkt worden dat de blade ren slechts hunne voedende krachten bewaren dan alswanneer zij geplukt zijn geworden in de maand Juli ofAugusti; later ingeoogst, leve ren zij een produkt nauwelijks den dieren nuttig. Wat betreft de grasplanten gebruikt tot het daarstellen van eensoortige weiden, zoo als het engelsch raygras gezegd Dendermondsgras, Het ruyhondsgrasgemeen kropaar (Dactyle gloméré)de magerhaver (avoine élancée), enz. enz. zij levereu, als zij vroeg afgemaaid zijn, een zeer voedzame spijs, voor den smaak slechts voor het natuurlijk weidegras onder doende. Deze opmerkingen ziju toepasselijk aan de afgemaaide groene gewassen voor den bloeitijd. De voorwaarden van groud, klimaat, de voort brengsels welke men van deze bezaaiingen ver wacht en menige andere omstandigheden moeten geraadpleegd worden ten opzichte den voorkeur te geven aan de eene of de andere dezer planten. Doen wij nog ten slotte aanmer ken dat de grasplanten op eene groote schaal ingeoogst en bijzondei lijk degene op overvloe dige mesting bekomen, veel rijker schijnen in amidtn dan het weidegras op hetzelfde tijdstip van den wasdom afgemaaid. 7. Strooisoorten der graangewassen. Als mid den hoedanigheid, is het strooi der lente graan soorten armer in ruwe celstof, maar integen deel, een weinig rijker in ruwe proteine dan het gene dei wintergraangewassen. Alleen verbruikt door MM. Henneberg en Stohmann, te Weende, in de voeding van ossen, heeft men vastgesteld dat de ruwe proteine van 't ha- veren stiooi,iu een geval, eer coefficient van 44 en in een ander geval, een coefficient van 39 °/0 bezat te Hohenheim heeft men in de voeding van het schaap men nog flauwer faktor van verteerbaarheid bekomen namelijk den coefficient 24ofschoon het gehalte van het strooi in ruwe proteine schier hetze'fde was van het gene van het onderzocht voeder te Weende.Doen wij nog, daarenboven, opmerken dat te Hohenheim de haver in lijnen was ge teeld en dat het strooi hard en grof was. Wij gelooven dat de middencoefficient van verteer baarheid er proteine in het hameren strooi bevat niet hooger als 35 mag vastgesteld wor den Wat de ruwe celstof dezes strooi aanga it, zij is even gel'jk als de gene van het goede weidehooi verteerbaar, terwijl de extractive s ikstof'loose lichamen en de ruwe vetstof mer kelijk minder door de dieren benuttigd worden. Nieuwsoortige aardappelen. In den loop der laatste zitting der Fransche akademie der wetenschappen,heeft men eene zeer belangrijke ïededeeling van M. Aimé Gir rd, de uitmun tende leeraar bij het conservatorium van kun sten en ambachten, in oogenschouw genomen, handelende over den wonderbaren uitslag welke hij bekomen heeft door het planten van aardap pelen eener nieuwe soort. In verhouding dat de gele, gewone aardap pel gemiddeld 7,500 kilogrammen per hectaar opbrengtdan geeft de nieuwe die Richters's imperator genaamd wordt, eene opbrengst van 30,000 tot 40.000 kilogr per hectaar. Ongeluk kiglijk is deze enkel goed op indistrieel gebied daar zij zeer rijk is in zetmeel en als toeder- knol. In het huishouden kan de Riehters's im perator niet gebruikt worden. Land-en hovingbouwmaatschappij van Aalst. De afdeel ing dezer maatschappijde eerste sectie uitmakende van het landbouwdistrikt Aalst, bij de landbouwmaatschappij van Oost- vlaanderen, heeft zondag, laatst hare eerste zitting des jaars gehouden. Meer dan 85 leden waren aanwezig de door 't nieuw reglement voorgeschrevene kiezingen hebben plaats gehad en de rekening van 1889 en de begrooting voor 1890 zijn voorgedragen geworden. Vele leden hebben er het woord genomen ten voordeele des vaks en menige beproefde doen wijzen hebben kloeke aanraders en verdedi gers gevonden. Praktijk en wetenschap wer den gepaard en treden in het strijdperk. Mochten zij door al de landbouwvrienden en landbouwwerkers van het distrikt aanhoord ge weest ziju, wij twijfelen er niet aan of zij zou den groote verbeteringen doen ontstaan en niet weinig bijdragen om onze akkers met rijke voortbrengsels te beladen en aan den kwijnen den staat van den buiten eene groote verzachting toe te brengen. Het ware te wen- schen dat zulke vergaderingen, zich meer ver nieuwden, daar zij de ware middel daarstellen om nuttige wenken uit te brengen en te ver spreiden. Zij hebben niet anders dan ligt al gemeen welzijn voor doelwit. Van den 17 tot den 24 Januari 1890 GEBOORTEN Mannelijk 13 0!> Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. V. De Brucker, landb., met Ch. De Brucker br. J. Mertens, poliseur, met R. Bomon, br. P. De Waen, houtdraaier, met Fl. Van Cauwenbergh. OVERLIJDENS. M. De L'Arbre, z. b. 69j., Dendermond- schest. A. Van der Gucht, wed1' De Troyer, t. b. 83 j. St. Annastr. L. Goeman, kleerm. 13 j., Mijlbeke. M. Limpens, vr. Ruyssinck, z. b. 46 jVrijheidstr. Fr. Wasteels, wedr Sterck, tw. 57 j., Scherrestr. Fr. Roelandt, wedrVan de Brande, olieslagersg. 69 j. St. Job. M. De Vriendt, vr. Van de Meerssche, z. b. 39 j., St. Jansstr. P. De Groot, m. Van den Steen, lanb. 60 j., Mijlbeke.Pr. Van Mol, z. b. 21 j., Asscherendriesch.B. De Sade- leer, wed. Van Langenbove, z. b. 74 j., Mijlb. E. Mathieu, wed. Ringoir, werkm. 70 j Koolstr. Fr. Van Branteghem, wed. Hen- drickx, z. b. 79 j., Leopoldstr. M. Van Nuffel, vr. Van Geirt, tw. 25 jBinnenstr. M. Kremer, wed. Van Nieuwenhorgh, z. b. 47j., Withuisstr. K. Scheirlinck, dienstkn. 74jKeizerlijke pi. J. Saey, wed. Vermee- ren, bez. 80 j., Burcht. P. De Smet, wed. Van Lierde, landb. 72j., Gentschest. Th. Lebees, wed. Libaut, f> 75 jMolenstr. 9 kinderen onder de 7 jaren. AALST 25 Jan. Eer 1 heet. 23 lit. 50 cent. Tarwefr. 18-50 19-50 Masteluin16-50 18-50 GeerstOO-Of 00-00 Rogge13-50 14-50 Haver. per 100 kil. 15-00 16-00 Spelt00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 25-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 5-00 6-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,de 3 kilogram. 6-54 7-63 Eijersde25 2-91 3-09 Vlas per 3 kilos 0-00 0-00 Viggenen per stuk, l*soort 32-50 2* 27-50 Er waren 00 zakken hop 1889, verkocht aan fr. 00 tot 00-00 de 50 kilo. Aalst beschikbaar 00 °/0 a 00 Aalst Feb.-Maart 00 °/0 a 00 °/e Poperinghe stad 00 a 00 Poperiughe dorp 00 a 00 8/° Markt van Antwerpen 23 Jan. 1889 Poperinghe. Stad. Leverbaro hop fr. 00 tot 00 Gewas van 1889 35 tot 38 Dorp. Leverbare hop 00 tot 00 Gewas van 1889 30 tot 33 Aalst. Leverbare hop fr. 00 tot 00 Gewas van 1889 30 tot 33 Veehandel. Brussel, 23 Jan. 23 Jan. Hooi- en Strooihandel. Markt van Audenaarde, 23 Jan. Ronse 23 Jan. STAD AALST. te geven met de welwillende medewerking van Mejuffer Helena Leonard eerste prijs van zang van het Koninklijk Conservatorium van Gent van Mev. Bataille, tooneelkunstenares; en van verscheidene Maat schappijen en liefhebbers der stad. Zondag 26 Januari 1890, om 5 ure 's avonds, in de zaal CONCORDIA. Schoolstraat. PROGRAMMA 1' Deel. 1. Openingstuk door de Cercle Symphonique. 2. Deoeve tijden, zangstuk, door M. Er- nest Ladeuze. 3. La Reine de Saba, groot aria, voor Mezzo Soprano door Mej. Helene Leonard. 4. Kluchtlied, gezongen door M. Octave Verleysen. 5. I )e Doopg-etTxig-en, Eene bekwame KEUKENMEID, van 30 tot 40 jaren, voorzien van goede getuigschrif ten. Adres te nemen ten bureele van dees blad. VENDITIE VAN te Aalst, ter herberg DE GRAANMARKT De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een HUIS, te Aalst, Brabantstraat, tegen de Houtmarkt, sectie A N° 1597. Lest bewoond geweest bij Ed. Kieckens, a 264 fr. bij jare. Lnstel 4, Verblijf 11 Februari 1890, om 4 uren nanoeD, in den Nieuwen Bierwagen, te Aalst, Brabantstraat. Bij Licitatie. OPENBARE YERKOOPING te Smetlede. Gemeente Smetlede. Eerste koop. Tweede koop. Derde koop. Vierde en laatste koop. ZITDAGEN Instel, Woensdag 5 Fpbruari t8qn Verblijf, Woensdag 12 *et,nian löyy- Telkens om 2 uren namiddag ter herberg Hbt Gemeentehuis, te Smetlede, bij sieur Vital Schoc- karrt. Bij licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een te Erpe, Dorp. De Notaris DE WINDT, to Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP. Een Hofstedeken wezende thans eene Twee woonst, gestaan en gelegen te Erpe, nabij het Dorp, groot van gronde 1 aar 69 centiaren, palende Serafien De Swaef, de Audenaerdsche- steenweg, Leander Van Sande en Benedictus Van Impe. Bewoond bij de medeverkoopers Isidorus en Charles-Louis De Wageneer. In gebruiktreding eene maand na de toewij zing. ZITDAGEN Verblijf, fo Januari 1890 Telkens eenen Donderdag, om 3 ure namid dag, ter herberg van Cyrille De Vis. herber gier te Erpe, Dorp. 2° Deel. 1Openingstuk door de Cercle Symphonique 2. Un jottr, zangstuk, door M. E. Ladeuze. 3. De zoon van den Metsekdiendeb, alleenspraak door M. Valery Boggeman, lid van den Werkmanskring J.Van Beers. 4. L'enfant et le Polichinellb, romance door MejHelene Leonard. Marquis. 5. Kluchtlied, door M. Octave Verleysen. PRIJZEN DER PLAATSEN 5 fr.; 2 fr.. en 1 fr. A partir du 5 février prochain la Revue uni- verselle des inventions nou velles, édition a 50 centimes aura 56 pages au lieu de 40. Cetto augmentation est nécessaire par les renseigne- ments nouveaux dont la Revue veut faire pro- fiter ses lecteurs. Les prix d'abonnemeut ne sont pas changés. Nous rappelons a nos lecteurs que la Revue universelle des inventions nouvelles, dont les bureaux sont 25, rue Saint-Augustin a Paris, donne des abonnement9 d'essai de six mois pour la France, au prix réduit de 2 francs. Verkooping bij Licitatie. te Baevegem. Eenige koop. De Gebouwen van Huizing en Stalling, gestaan te Baevegem, op grond toebehoorende aan de erfgena men van wijlent den heer Beyaert te Gent, bekend bij cadaster sectie C, numero 266b, met eene grootte van 50 centiaien. Bewoond en gebruikt bij de echtelingen Sbrgbant- De Smet en Stephanie De Smet. Gewone Jaarlijksche Venditie van in het Jaehtpark, EN MEUBELAIRE VOORWERPEN, aan de Hoogstraat te Hof stade. De Notaris De PAUW, te Aalst, zal ten ver zoeke van den heer Petrus Franciscus Mat- thys 'grondeigenaar en oud-burgemeester ta Hofstade op Maandag 3 Meebt 1890, open- baarlijk veukoopen A. Om 9 ure voormiddag, in het Jaehtpark van zelfden heer verzoeker. Circa 200 koopen Schaarhout, bestaande uit Elzen, Erzelare, Esschen, Zijlingen en .ander Brandhouten Erwtrijs. B. En om 2 ure namiddag, aan de Hoog straat. Eene hoeveelheid Meubel aire voorwerpen, Hooi, Strooi, Aardappels, betteraven Loof te velde, brandhout en meer andere voorwerpen te laug om te melden. Op de gewone voorwaarden en tijd van beta ling, mits stellende goede en gekende borg. Kantoor van den Notaris DE WINDT, te Aalst. A. Groot en schoon Huis met Koetspoort, te Aalst, in de Nieuwstraat, groot 6 aren 49 centiaren Gemak van betaling. B. Verscheide schoone Bouwgronden, te Aalst, in de Koolstraat. C. En verscheidene schoone Bouwgronden te Aalst, Lepoldstaatpoort, tegen St. Josephs- kerk en Statie. Op de Botermarkt, thans bewoond door den heer Van Nuffel, landmeter. Zich te wenden bij de eigenaars Mad. Van Vaebenbebg, Statiestraat. De nieuwe gecristaliseerdc Likeuren met alle fijne aangename smaken specialiteit van ech te onversneden Graangenever (per glas 0,06). Dépól van Cognac (fr. 1,65 de liter en fr. 0,10 per glas), zijn te bekomen bij J. DE BRUYN- DAELEMANS, N° 17, Lange Zoutstraat, Aalst derwijze kunnen al die likeuren in den winkel per glas geproefd worden. De commande van twee flesschen likeuren kunnen verkregen worden Daar smaak op alle straitens die aan bun eigen is. Voor goede Likeuren, Wijnen, en Sterke Dranken te bekomen bevraagd u aan het huig J. Breckpot-Walravens, aan de Siut-Mar- tinus Kerk, 37 Aalst. Bijzonder spécialiteit van alle soorten van gecristaliseerde Likeuren. Er is eene groote vermindering van prijs toe gestaan aan de Slijters. Stad Aalst. Maatschappij De Vink zonder Weerg&a, gevestigd bij M. August Hanssens, Gentschestraat 84. GROOTEN PRIJSKAMP met Zondag 18 Mei 1890. 60 fr. Gewaarborgd prijzen 60 fr. 1' prijs in geldspecieën 15 franks. 2° 12 3° 4* 5* 6* 10 7 5 3 ZITDAGEN Instel, 18 Januari 1Qon Verblijf, 1 Februari 1ÖJU 7' h Eene surprise. 8* prijs 5 franks aan de maatschappij welke bet meeste getal vogelen laat inschrijven mins tens acht. Voorzien van een getuigschrift be- statigende dat zij van de zelve gemeente zijn. 9' prijs 3 franks voor den verst afgelegen liefhebber. Verplichten inleg 1 fr. 25 per vogel. Niet verplichten inleg 1/2 fr. per vogel prijs per 10 inschrijvingen. Poulen Eenige poule aan 25 centiemen. Poule aan 1/2 frank, aan 1 frank en aan 2 franks prijs per 7 i ischrijvingen. Getal beesten te koop gesteld 1250 Prijs per kilo levend gewicht Ossen, fr. 0,70 tot 1,04 stieren, 0,60 tot 0,90 koeien en vaarzen, 0,58 tot 0,85. Kalvermarkt. Getal te koop gesteld 710 Prijs per kilo levend gewicht, fr. 0.70 tot 1.22; 000 lamme ren van fr.0.00 tot 0.00, Strooi per 100 kil. fr. 5,00 Hooi id. 7,00 Strooi per 100 kil. fr. 4,50 Hooi id. 5,00 blijspel in één bedrijf door E. Van Goethem, opgevoerd door de Leden van het Letter- en Tooneelkundig Gezelschap Voor Taaien Vrijheid. eene groote hoeveelheid De Zaakwaarnemer Louis BUEKENS, te Aalst, zal aldaar op Maandag 27 Januari 1890, om 2 ure stipt namiddag, ter herberg De Graanmarkt n, bij d'hee- Karel Pf.nneman, ten aanzoeke van den heer Franr ciscus Muylaertkoopman iu Ilout, te Haaltert, door het ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, open baarlijk verkoopen Eene groote hoeveelheid droog Eiken, Esschen en Olmen Hout, alsmede Beuken, Kanada, Notelaren en Kerselaren Hout, van alle dikten en lengten, dienstig voor Kuipers, Meubelmakers, Schrijnwerkers, Stoel makers, enz. En 200 koopen schoonen zwaren Mutsaard. Dit alles verdeeld in koopen 't elks gerief. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits Btellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. van goede De Notarissen DE WINDT te Aalst en EEMAN te Erpe, zullen met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Een perceel Land, zeer wel geschikt voor Bouw grond,tegen het Dorp in d'Ab elstraat, aan de nieawe kalseide naar Wetteren, bij cadaster sectie A ex 331, groot bij meting uitgepaald 19 aren 59 centiaren, pa lende oost M. Alfred Van der Cammen, zuid en noord verder goed der nalatenschap van Antoon Van den Abeele en west de Abeelstraat. Een perceel Land, op het Binnenveld, bij cadaster sectie A nummer 957a, groot bij meting 32 aren 12 centiaren, palende oost de rede, zuid Domien Van den Abeele, west M. Alfred Van der Cammen en noord Petrus Van Wesepoei. Boomprijs 60 fr. Een percel Land, op Smetledekauter, aan den Bo- venweg, bij cadaster sectie A nummer 502, groot 22 aren 64 centiaren, palende oost M. Alfred V n der Cammen, zuid den Kerkweg, west Joseph Vanden Abbeele als gebruiker en noord Camille Schockaert. Een perceel Meerseh, op de Klaarte, bij cadaBter sectie A nummer 822b, groot bij meting 9 aren 25 centiaren, palende oost de kinderen Matthy», zuid Vital Vanden Abbeele, west M.De Keyser-IIaemelinck en noord de familie d'Aremberg. Alle deze goederen zijn in gebruik geweest bij wij- lent Antoon Vanden Abbbele. van eene De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aalst achter volgens vonnis verleend door de rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, van 2 November wegens Joannes Baptista De Mulder, Mathilde De Smet, en man Benedictus Sergeant, en Stephanie De Smet, allen te Baevegem, met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen ter Zittingzaal van den heer Vrederechter te Aal: dag, alst, T'elkena eenen ZATURDAG om 2 uren namidi ing: Groote Markt. Voor kennisnemen van het kohier van lasten, en alle verdere inlichtingen begeve men zich ten kan- toore van voornoemden Notaris Do Windt, te Aalst, Keizerlijke Plaats, N° 49. VOORWAARDEN Art. 1. De inschrijving zal beginnen om 9 1/2 uren. Art. 5. Men zal loten voor het plaatsen der muiten om 10 1/2 uren. Art. 3. De vogelen moeten geplaatst zijn om 11 uren en de zang zal aangeteekend worden van 12 tot 1 uur. Art. 4. Alle vogelen moeten blijven hangen zoo lang de strijd zal duren. Art. 5. Alle dubbel of herhaald gezang zal all enkel aangeteekend worden. Art. 6. Alle onvolledige zang mag niet aangetee kend worden. Abt. 7. De vogelen mogen met geen kempzaad gevoederd zijn. Art. 8. Het is verboden verboden van nummer» te veranderen- Art. 9. Het is verboden zijnen vogel aan te moe digen gelijk op welke wijze. Abt. 10. De Kommissie keurt af zonder terugroe ping de vogel van dengene welke valsch aanteekend. Art. 11. Toezichters zullen door de Kommissie benoemd worden en hunne beslissing zal onweder» roepelijk zijn. In geval van slecht weder zal de prijskamp tot eea anderen datum versohoven worden. DE KOMMISSIE De Ondervoorzitter, J. VAN DEN BRÜUCK. De Voorzitter, L. VINCENT. De Geheimschrijver, De Schatbewaarder, F. VAN DER BIEST. A. HANSSENS, De Kommissarisen, J. BALLINCKX. J. MERTEMS.

De Dendergalm | 1890 | | pagina 3