*-■ Hedendaagsche helden. Pillen De Pratere Verschillig nieuws. heb, hier namens een ongelukkig gezin, tegen over u allen te mogen vervullen. Inderdaad, is er wel zoeter plicht te droomen dan tot edelmoedige zielen dank te kunnen zeggen voor al het goedo dat zij tot lotsvei- zachting van eeno diepbedroefde weduwe en hare weezen geschonken hebben? Kan men wel zaliger genot smaken dan dank te mogen betuigen voor 't edel werk, dat zulke verblijdende zonnestralen in den somberen wolkenhemel dier ongelukkigen heeft doen glimmen Aan wie onzen dank, Damen en Heeren Aan u allen, klein en -groot, aanzienlijken en geringen, dio het hunne hebben bijgebracht om den schoouen uitslag te bekomen, welke de beste verwachtingen overtroffen heeft. Dank aan de Maatschappijen Voor Taal en Vrijheid. Le Gercle Symphonique. De li erale Jonge Wacht. Les amis Constants. Le Cercle Lyrique. De Werkmanskring. Les Francs Tireurs. De oude eu nieuwe liberale Onderofficiers der Burgerwacht enderzelver afgevaardigden, welke cit weldadigheidsfeest hebben ontworpen en ingericht Bezonderen dank aan Mevrouw Battaille, welke zoo haast zij de droevige tijding van het afsterven van onzen diepbetreurden knaap ev vriend Hippohet De Saedeleer vernomen had, deze woorden tot het Bestuur vau Voor Taal en Vrijheid schreef u Indien uwe Maatschappij eenc Weldadig- hoidsfeest inricht ten voordeel der weduwe eu kinderen van uwen ongelukkigen bode i, zal zij niet te vergeefs aan onze deur kloppen; n onze medewerking, zonder de minste kosten, is haar van nu af verzekerd n Mevrouw Battaille bevindt zich in de onmo gelijkheid heden alhier aanwezig te zijn, maar zij heeft zich laten vervangen door mevrouw VauderStappen-Daenens, die even als Mevrouw Battaille, kosteloos, ons hare welwillende me dewerking heeft vergund. Dank aan %juffer Léonard, die zoo edel moedig ons hare kundige en kostelooze mede werking, op het verzoek van onze vrienden Mijnheer en Mevrouw Van deu Berghe, heeft aangeboden 1 Ook onzen innigen dank, aan de Heeren tooneelspelers, muziek-eu zangliefhebbers, welke met hun talent deze feest, „wel hebben willen opluisteren. Ik zal voorzeker mijnen dank niet sparen voor Mijnheer Van der Schueren, welke ons gezegd heeftDaar is mijne zaal, beschik er over naar goeddunken. Dank aan allen welke door zang, spel, muziek of auderzins het feest hebben opge luisterd. Dank aan onze ievervolle kaartjesverkoo ers, welke tijd noch moeite ontzien hebben om de ontvangst zoo groot mogelijk te maken. Maar vooral, dank aan u, Damen en Heeren, welke met de hartelijkste genegenheid onze verkoopers onthaald en bevredigd en met zulke milde giften onzeu Tombola aantrekkelijk gemaakt hebt. ne bijval, uw schoon en edel Jat het raenschelijk hart nog .onste gewaarwordingen vatbaar b.'Wijst, dat, alle klassen en standen achting en eerbied koesteren voor eene werk zame en eerlijke borT, zij kloppe dan ook onder Let ruwe kleed van den nederigen werk man het getuigt, dat liefhebben en weldoen de bandeu moeten zijn welke al de menschen als broeders dienen saam te strengelen I Nog eens, aan alien, mijnen diep wel ge- meenden en harte'ijksten dank 1 Om te eindigen, Damen en Heeren, bid ik u mijne zwakke stem te vergeven, geene vol doende uitdrukkingen van dankbaarheid ge vonden te hebben, om de grootheid van uw edelmoedig werk naar behooren af te schil deren. Doch, er blijft u eene betere, eene zoetere belooning ten deel. Iets, dat u inwendig toeroept dat gij wel hebt gedaan iets, dat u met de reinste 'zelfvoldoe ning vervult iets, dat u als mensch verheit, vereert en veredelt de stem des harten, de stem van het geweten, welke u duizendmaal meer zielevreugde schenkt dan al de dankbe tuigingen welke wij u kunnen toesturen !i Deze gevoelvolle taal diep getroffen. Wij betreuren het dat eene der be dankte leden daar op dit oogenblik niet het volgende geantwoord heeft Damen en Heeren, Wij zijn zeer gevoelig aan de bedankingen ons door M. Lefebvre toegestuurd misschien zi n ze wel wat te vleiend voor onze geringe diensten, Doch, er is een man, welke in die algemeene dankbetuigingen vergeten is gewor den een man, die gegaan en geloopen, ge sproken en geschreven heeft, ja dag en nacht in de weer is geweest om het ondernomen werk tot een goed einde te brengen. Zijn voor beeld alleen heeft ons allen bezield hij heeft aan alles kracht, beweging en leven gegeven. Die man is M. Ferdinand Lefebvre. Aan zijn beheer worden ook de verzamelde gplden toe vertrouwd. In geen beter handen kunnen zij berusten spaarzaam en nuttig zullen zij besteed worden I Daarom driedubbele dank aan Hem 1 Wij doen thans die bedanking in ons blad zij is wel verdiend en we zijn ver zekerd dat we hier het algemeen gevoe len uitdrukken. Wij gelooven dat al de aanwezigen van die schoone feest eenen aangenamen indruk zullen meegedragen hebben en blijven behouden Weldoen en vermaak geven immers de zoetste herinneringen. Ter overweging. Kan één onderpast or al de geloovi- gsn der St Martenskerk de zorgen toe dienen welke hun zieletoestand eischt Het schijnt ja want de naam van den onderpastoor der week is in de kerk aangeplekt. Wat is dan het werk der an dere Zou men er niet eenige op wacht geld kunnen stellen Men zal zeker ant woorden, dat ie andere onderpastoors hunnen van dienst zijnde kollega helpen Maar men heeft ook ree Is gezien, dat zij hunne diensten weigeren, als een ar me drommel hunne hulp noodig heeft. Voorwaar zij nemen dan eene groote ver antwoordelijkheid op zich, want het ge luk van een arm zielken kan er van af hangen. Pier zal misschien weer denken, dat wij godsdiensthaters zijn het is event- wel enkel uit spaarzaamheid, dat wij de zaak aan de overweging der belangheb bende overheid aanbevelen. hul ipdprpen liiksch inkomen hebben van 20 frank. Dit cij- nau ïeaerecu f25 flu 3Q frank m0gen gebracht worden voor gezinnen die talrijke kinderen tellen. Wanneer zal ditzelfde Bureel van Weldadig heid eens beslissen dat zijuo bedienden en armbezoekers te kiezen hebben tusschen het behouden hunner plaats en uitscheiden van hun winkel of herberghouden. Het schandaal duurt reeds te lang, dat de ondersteunden van het Weldadigheidsbureel, uit, schrik of uit dwang een ernstig en onpartijdig onderzoek is uoodig, om vast te stellen welke dier twee woorden dient gebruikt te worden in de win kels eu herbergen (geheime) der armenbedien- den en armenbezoekers het grootste deel hun ner onderstandsgeldeu laten. Als 't Bureel van Weldadigheid moedwillig in zijne onverschilligheid omtrent dat punt blijft, dan zullen de neringdoeuers der stad, zonder onderscheid van denkwijze, de tanden laten zien. M. Cesar Moreels, de bediende der armen- kamer is eerst zondag morgend overleden en maandag morgend reeds waren er, bij onzen toekomenden burgemeester, den lieveling van Pier uit't eiland Chipka, niet min dan in de twintig vragen toegekomen voor de opengeval len plaats. Meest al die kandidaten waren dra ger eener schriftelijke aanbevaling van zekere klerikalen drukker der stad. Wij achten het noodig aan al de tegenwoor dige en toekomende kandidaten te laten weten dat zij zich niet te zeer moeten haasten. De plaats zal eerst na de kiezing weggeschonken worden, om, in afwachting, een dertigtal plaatsjesjagers met ij dele beloften te kunnen paaien. Wij zeggen ijdele beloften. Inderdaad, zooals het gebeurd is, over drie jaren, met de plaats van Bestunrder der Stadswaag, is de bevoorrechte reeds aangewezen, maar dien zal wachten tot naden kiesstrijd van Oktober om de benoeming te doen. Dit is geene veronder stelling van onzentwege, maar eene stellige verklaring, verleden maandag, door meester Leo gedaan. Volgens door ons ingewonnen inlichtingen, aan wier echtheid wij niet twijfeler, zou de opvolger van M. Moreels een bediende zijn van ons stadhuis die het, door pretentieuse onbe kwaamheid zóó ver heeft gebracht dat hij op de bureelen van het stedelijk bestuur totaal on mogelijk is geworden. Voor het uitdeelen van soep is er geene groote bekwaamheid noodig en is 't gevaar eenen Commisaire spécial op den hals te krijgen geenszins te vreezen. Victorien Vande Weghe. Woensdag en Donderdagtwee vertoonin gen van Hermina (van Nestor De Tière), drama (lat verleden jaar zooveel ophef heeft ge maakt. zuiverend bloedzuiverend met salsepareille, zonder aloës. fl 03 fl 0 N Uitslag der kiezing van Dinant. Er zijn 1191 stemmers. M. de Montpellier 716 stemmen Eene vraag ter oplossing. Gegeven zijnde, lieve lezer van Dendergalm, I M. de Sélii-Longchamps 4oo dat gij van half een tot twee ure 's nachts de j)e klerikal0 meerderheid is straten der stad doorwandelt, hoeveel henne- kenieten zult gij ontmoeten eene dienstronde doende De oplossingen worden tot Halfvasten aan vaard. met 30 stemmen verminderd. Drukking en omkooperij hebben de kliek van Pourbaix doen zegepralen. Aalstersch politiek. Wanneer er terzelfder tijd feesten op 't Landhuis en feesten in Concordia gegeven vorden, is het dan waar dat er Damen van liberale Heeren zijn welke van de eerste meer houden dan van de tweede Wij raken dit punt met tegenzin aan want zekerlijk zijn ze hierin volko ten vrij, doch als politieke vrienden mogen wij niet nalaten te zeggen dat wij die handelwijze betreuren. Inderdaad, zou men niet zeggen dat onze feesten, onze lokalen en ons publiek te gemeen zijn Wij beklagen die damen welke er op uit zijn zich in hooge klerikale sfeer te bewegen zij krijgen daar niets meer voor hun geld dan bij onstoch wel, een geveinsd onthaal en achter den rug trekt men er nog medelijdend de schouders voor op. Wij houden liever aan onze feesten daar vindt men warme vriendschap en oprechte genegenheiddaar alleen ook verricht men goed, liberaal werk, al is't dan zelf nog inden Werkmanskring. Op een draf ken. Eea bewijs dat de kritieken welke ik sinds eenige weken in Dendergalm heb gemaakt, en die welke ons liberaal weekblad sin s zijn bestaan, geuit heeft, niet lichtzinnig zijn blijkt weer hieruit, dat het Bureel van Weldadigheid besloten heeft geene kostelooze medecijnen meer af te leveren aan gezinnen die een weke- Een staaltje van christelijke naastenliefde. Labbé, de verkooper van 't Laatste Nieuws houdt in de Achterstraat een winkeltje van snoeperij, dat talrijke klanteD telde onder de leerlingen der Nonnekensachool. De goedaardige Damen van Maria hebben hare leerlingen, onder bedreiging eener strenge bestraffing, verboden nog snoeperij te koopen bij dien geus en haar een katholiek kraam- ken warm aanbevolen. Hoe kleingeestig 1 En hoe kristelijk zij mij haar woord gegeven, dat zij niet weêr tot het gevaarlijk leven op het tooneel zal terugkeeren, daar zij met hare opvoeding en bekwaamheden, en geholpen door mijne drin gende aanbevelingen, als gouvernante of on derwijzeres onmiddelijk een goed bestaan kan vinden. Er zijn menschen in de wereld, die weten, hoe zij de jonge dames moeten achten, waaraan zij de opvoeding hunner kinderen toevertrouwen. Ik zal er mijn werk van maken om eene dame te vinden, in wier dienst Violette zal gevoelen, dat zij geacht en geëerd wordt. De markiezin drukte Clara Westford de hand, en kustte Violette bijna even teerder, alsof hat dankbare meisj e inderdaad hare dochter geweest ware. Toen zij vertrokken was, bleven moeder en dochter naast elkander zitten, gelukkig door het gevoel dat zij weêr vereenigd waren zoo gelukkig zelfs, dat Clara Westford vooreen oogenblik het onverklaarbare vergat van de verdwijning van haren echtgenoot. Maar de bittere herinnering zou spoedig genoeg terugkeeren, en het was alleen door heldhaftige zelfbeheersching, dat Clara er in slaagde den angst te verbergen, die haar hart toeueep. Terwijl zij daar zoo bij elkander zaten en over Violette'! gelukkiDe ontsnapping en het dreigende gevaar spraken, en daarbij met dankbaarheid dachten aan de vrinndin, die Violette juist op het oogeublik gevonden had, dat er geen uitkomst mogelijk scheen, kwam de dienstmeid binnen en overhandigde mrs. Westford een kaartje. liet was en smerig ouderwetsch kaartje, waarop een naam geschreven stond, dien Clara zich Hauw meende te kunnen herinneren M. JACOB DANIELSON. Die mevrouw Westford vriendelijk om een oogenblik onderkop verzoekt. Dit waren de woorden, die in potlood onder den naam geschreven stonden. Daniëlson sprak de weduwe, ik heb een flauw denkbeeld, dat die naam mij eenmaal zeer bekend was. E i toch kan het misschien slechts verbeelding zijn, het is zoo 'n algemeene naam. De man schijnt verlangend u te spreken, mevrouw, sprak het meisje. Wat voor een mensch is het? Een klein oud man, die er heel armoedig en burgerlijk uitziet, met een bochel op zijn ouden armen rug. Hij zegde dat hij u iets van el belang te zeggen had. Iets van veel belang Al3 het eens.... Laat hem hier komen, Sussana 1 riep de weduwe met eene plotselinge ontroering uit. Ga naar uwe kamer, lieve. Ik moet dien man alleen spreken. De meid verwijderde zich om den vreemde ling te gaan zeggen, dat hij binnen kon komen en Clara Westford duwde half met geweld Violette in de achterkamer. Het volgende oogenblik trad Jacob Daniëlson de kleine voorkamer binnen, met zijn hoed in de hand en in de meest eerbiedige houding. Wat verlangt gij, mijnheer vroeg Clara Westford, en zag hem vragend aan. Herkent gij mij niet meer mevrouw U herkennen? Neen. En toch is het slechts een paar dagen geleden, dat gij mij gezien hebt. Ik ben Rupert Godwin's vertrouwde klerk, de persoon tot wien gij, in gezelschap van een jong zeeman, u gewend hebt om inlichtingen te bekomen om trent uwen eehtgenoot. Ja, ja, antwoordde Clara haastig, nu herinner ik het mij. En gij hebt iuij iets te zeggen Om 's hemels wil, misleid mij nirt. Als gij eens wilt hoe ik lijd.. (Wordt voortgezet.) Bedorven markt schrijft Pier dat mag gezegd worden. De boeren zijn ontevreden, de inwoners van den wijk der Houtmarkt zijn misnoegd en of de neringdoeners van de omstreken der Espla nade groote winsten zullen opstrijken door de verplaatsing der patatter- en ajuinmarkt, dat valt te betwijfelen. Men had beter gedaan die markt op de Hout markt te laten 1 °omdat het verplaatsen eener markt altijd nadeelig is voor deze, 2* omdat de bewoners van den wijk der Houtmarkt reeds niet te veel hebben. En als men in den wijk der Esplanade reden had tot klagen, hetgeen ik niet betwist, dan kon men voldoening geven, 1° door met door- tredende maatregelen onze jaarmarkten te doen herleven, 2C door het inrichten eener najaarskermis op de St. Jozefsjiarochie, een ontwerp waarvan ik voeger reeds sprak. Een Contbibuabel. Aan de Vaart. 18 Zakdrager. Zeg eens, Bara, gij die lezen kunt, wat beteekenen die gele letters op die plaat 2' Zakdrager. Dat beteekent, Jaak, als ge van binnen in de pissijn vuiligheid gedaan hebt, gij dezelve met Savon-Zeep moet afwas- scheu 1" Zakdrager. Altemaal goed en wel maar waar oie zeep halen 2° Zakdrager. Op 't landhuis, Jaak er ligt daar een gansch volle wagen. Zakdrager. Zeep op 't landhuis Dat is onmogelijk, ot 't zou moeten zijn dat de HH. Van der Snick of De Hondt daar een dépot hadden. 2e Zakdrager. Neen, neen, er is daar geen dépot van die zeepzieders, 't Is Savon- Zeeii, van eugelsche fabrikatie, welke al de vui- I 's morgens den dielstal ontdekten ligheid moet weg krijgen. Sterfgevallen. Dezen nacht is teLaeken schielijk over leden den heer Karei Van Assche, in den ouderdom van 78 jaren. Den heer Karei Van Assche, had onze s+ad over 25 jaren verlaten, om zich te Laeken te vestigen. Hij is de stichter der vermaarde stokerij onder zijnen naam bekend, oud-gemeen teraadslid en majoor der Burgerwacht onzer stad en ridder der Leopoldsorde. M. Emiel Van der Straeten, zoon van M. den advokaat L. Van der Straeten die onlangs naar den Congo was vertrokken, als rechter te Banana, is den 10 dezer aan eenen aanval van koorts overleden. M. Van der Straeten is de eerste ma gistraat die het slachtoffer is geworden van zijnen iever voor de jzaak der be schaving van Midden-Afrika. Stad en omliggende. Zondag nacht, rond 1 uur, heeft een kerel een kasseisteen in een der vensters van het lokaal Concordia geworpen gelukkiglijk voor den kerel dat men de deur op tijd niet open kreeg of men zou hem op een duchtige rammeling ont haald hebben. Zondag nacht zijn dieven bij middel van beklimming, in de hofstede binnen gebroken, met name, Inde Schaapstal, bewoond door d'heer Josef De Boeck landbouwer alhier, te Aalst-Schaarbeke Gentschebaan. De dieven hebben 16 kiekens, 6 konij nen, een jonge trekhond, wollen en ka toenen sargiën en verschillige andere voorwerpen gevingerd. De bewoners hadden rond 10 1/2 ure gerucht gehoord, dachten dat dit voort kwam van den hond. Men kan denken hoe groot hunne verbazing was, ala zij 1> Zakdrager. En waarom engelsche zeep. 2Zakdrager. Wel dommerik toch, omdat het engelsche pissijnen zijn belgische zeep pakt daar niet op. lc Zakdrager. Hal... nu heb ik 'tbeet. Merci, Bara. (Af naar Leveau.) Wij vernemen dat op verzoek van het be stuur der Liberale Jonge Wacht, en vaD dit des Werkmanskrings Vooruitgang door 't Werk, de heer Hens Gemeenteraadslid te St-Joost-ten-Oode, en een onzer beste vlaam- sche sprekers op Zondag 9 Maabt, eene Voordracht zal komen geven. De spreker zal handelen over Het libe raal programma De verschillende afdeelingen van onzen ieve- rigen Werkmanskring gelasten zich de voor dracht door een prachtig Concert opteluisteren. Ingang vrij en kosteloos voor eenieder. Verleden woensdag heeft men alhier aan de nieuwe kaai der Hertshage, uit'1 de Vaart het lijk opgevischt van de ge naamde Maria-Theresia Willems, echt genote van Theoton-Louis Van Dessel, geboren te Eupen (Duitschland) en wo nende op eene kamer bij M. ,Camiel Schoon. Men denkt dat de vrouw waan zinnig was. Vlaamscha Schouwburg, Laken straat, Brussel. De bijval die De Sabijnsche Meisjesroof bij do eerste opvoeringen te beurt viel, beloott volle zalen voor Zondag en Maandag. Dit vroolijk tooneelspel is een der beste uit het duitsch repertorium. Brussel. Een droevig ongeluk heeft maandagavond plaa's gehad. Mêv. wed. Stappaert, die zeer door hare ge- buren bemind en geacht is, is onderhevig aan de vallende ziekte. Maandag avond had zij eene nieuwe beroerte, en jviel achter over. De lamp was van de tafel gevallen, en weldra stond de ongelukkige door vlammen omringd. De geburen kwamen snel toegeloopen doch ei laas I het was te laat. De kleederen der arme vrouw waren haar totaal van het lijf gebrand en zij had verschrik kelijke brandwonden bekomen. Zij werd in hopeloozen toestand naar het St-Jansgasthuis overgebracht waar zij dijns- dag overleden is. Altijd denzelfden bijval! Laroche (Luxemburg,),27 Februari 1889.Sedert twee jaren was ik aangedaan van ingewands pijnen en maagzeer, het gebruik der Zwitsersche Pillen Hertzog aan 1 fr. 50 de doos heeft mij volkomen genezen. (Handteeken gewettigd.) P. Colin. Noodlottige vergissing. Een bewoner der Brabandstraat, de hr. K. lag sedert eenige dagen ziek te bed hij werd opgepast door zij ne echtgenoote,die geen oogenblik haren zieken man onbewaakt liet en bijzonder de voorschrif ten van den geneesheer in acht nam. Eergiiteren nacht diende zij haren echtge noot eenen lepel medecijnen tee ongelukkig had zij eene verkeerde flesch genomen en in stede van het voorschrift te nemen waarvan de zieke alle uren een lepel nemen moest, diende de ongelukkige vrouw hem eenen lepel iodium vocht voor. De zieke werd dadelijk door de hevigite pij nen gefolterd, en een geueesheer in allerijl ont boden, stelde eene vergittiging vast. Alle geneeskundige hulp was nutteloos en de ongelukkige overleed gisteren na eenen smtir- telijken doodstrijd. Mad. K... is als zinneloos van wanhoop. Zonderlinge verdwijning. De Chroni- qtie deelt een verhaal mede over de geheimzin nige verdwijning van een Antwerpenaar die naar Parijs vertrokken was en daar op het punt was in het huwelijk te treden. Een gewezen meubelmaker van een vijftigtal jaar die als X... aangeduid wordt, had het on geluk zijne vrouw te verliezen in het begin van 1889. Hij had geene kinderen en gevoelde het grootste verdriet over het verlies zijner echtge- noote. De gewezen meubelfabrikant bezat eene goe de fortuin eu eenige eigendommen in de 5" wijk die hij allen verkocht na de dood zijner vrouw. In April 1889, vertrok hij naar Parijs, waar uit hij eenigentijd daarna terugkeerde om zij- n e verbaasde vrienden aan te kondigen dat hij ginder in den echt ging treden. Hij had te Pa- rij zegde hij eene jonge vrouw van 35 jaar ontmoet die hij dertig jaar vroeger als een kind gekend had, bij lieden waar hij op dit tijdstip inwoonde, toen hij in de Fransche hoofdstad zijnen stiel aanleerde. Zij had hem bevallen en hij had dadelijk besloten met haar te tronwen. Om het kort te maken, X.., zegde vaarwel aan zijne bloedverwanten, aan zijne vrienden en kennissen om terug te keeren naar Parijs, in de maand Juni, volgens men denkt heel zijne fortuin medenemende. Sedertdien, heeft men hem niet meer terug gezien, en ondanks de herhaalde opzoekingen der politie is het onmogelijk geweest zijn spoor terug te vinden. Toen X... te Parijs terugkeerde, stapte hij af in de rue St. Honoré, in hetzelfde hotel, waar hij gelogeerd had in de maand April. Hij ver bleef daar verscheidene dagen, maakte geen groot verteer, doch toonde er dikwijls bundels banknoten. Zekeren morgen stelde men vast dat X... niet t'huis gekomen was en daar zulks niet in zijne gewoonte viel, deed de hotelhoud r tiet politieprefectuur verwittigen. De opzoekingen bleven zoi slag. De verdwijning van X... werd aan het Bel gisch gouvernement bekend gemaakt laugi diplomatischen weg. Het parket van Antwerpen opende op zijne beurt een onderzoek dat enkel te kennen gaf in welke, voorwaarden X... onzo stad verlaten had. Voor zijn vertrek had X. gezegd dat zijne toekomende niet verre van Parijs woonde, in eene lokaliteit waarheen men zien begaf langs het water I Toen, door tusschenkomst dor Paiijsche po litie, zijn koffer geopend werd in het hotel der rue Saiut-Honoré, vond men er slechts kle dingstukken in. De Chronique vraagt zich af of men hier niet te doen heeft met eene moord waarvan diefstal de drijfveer geweest is, ongetwijfeld eea belangrijke diefstal, en welke zou kuunon gepleegd zijn in dezelfde omstandigheden all de moordaanslag op den kassier Gouffó. Antwerpen. Een smart- iijk ongeluk is dijnsdag avond, rond half negen ure in de Beeldekensstraat gebeurd. Pieter Verborch, leurder van het Allemansblad, oud 31 jaar, wonende Half-Maanstraat, ha 1 eene gazet be steld in het N° 187 van eerst gemelde straat. Toen hij uit het huis kwam reed juist een rij tuig van den tram voorbij,en daar de riggels op zooals wij hooger zeggen, zonder uit- msmgmBam II. Wees zeker dat de goochelaar van heden Niet min gevaarlijk is dan zij Die vroeger ons met klatergoud verblindden* Of ons vergaven met hun artsenij. Wat droever is, 't is dat de hedendaagsche Kwakzalver machtig is en groot, Ondanks het masker dat hem soms ontrukt wordt En al ziju huichelarij ontbloot Ondanks het licht dat Boms als milde straalgloed Verkwikkend over de aarde schiet, ln sommig hart de broedermin, de vrijheid, Die liefde voor de waarheid giet Toch blijft de wereld naar die pochers gapen, Naar klatergoud en ijdle schijn, Als ware zij bestemd om trots haar eeuwgang De prooi der fopperij te zijn.... «i Kent gij den man die in de fondsenkringen Een soort van zift aan 't ichommlen is, Waardoor uw duiten dood-eenvoudig rollen Als door het net de kleine visch Uw goud, waarmede een deel der maangewssten Gekocht is, waar men u thans zendt Om eerst voorzien van 's heeren pastors zegen, Te zoeken naar den dividend' 't Was lief het lokaas dat men, boer, u voorhing, Gij doorgaans zoo mistrouwend, wijs, Gij liet u vangen, want de bank, o ja, was Beschermd door kerk en paradijs. Kent gij dien hoop van politieke schermers, Gekruiud, gevreesd, gekroond, geacht, Beheerend 't brein van 't half verslaafde monschdom. Dat met een slaapdrank in den nacht Der duisternissen ligt ontzield te dommlen, Tot eens een kracht het wekken zal, Het weer te been zal brengen om te luistren Naar't levenswoord en 't heilgesohal Die tusschen logentaal en zuivre waarheid Bemiddlaars zullen wezen om Eens luide te bewijzen dat de menigt' Zwak, ongeleerd is, maar niet dom.,,, Sc Wanneer komc eens de dag dat de ongeleerdheid Uit 't hart des volks verdwijnen zal Wanneer de stond dat eens de geest der eeuwe Het redde uit zwakheid en verval Zuiveren het bloed, veroorzaken geene kolie- S 2 ken het beste en krachtdadigste purgeermiddel, CS genezen, maagziekten, brandende opwerpingen, brand der ingewanden, opstijgingen en chroui- sche afgangeD, hoofdkwalen, lever en slijm/.iek- H ten, onmisbaar in tijdstippen van ontwikkeling en krietieken ouderdom, behouden tegen bloed- r 9 opdrang geraaktheid en alle besmettelijke ziek- SI tan, worden genomen op alle uur van den dag Prijs fr. 1-50 de doos. 0 Algemeen depot te Oostende apotheek DE PRATERE, Louisastraat, 6, Brussel, apotheek SEVER1N, Hoedenmakersstraat, Enghien, apo theek Moreaux,

De Dendergalm | 1890 | | pagina 2