AVONDFEEST Hedendaagsche helden. Pillen De Pratere Verschillig nieuws. *3 1° De wapen-en aoldatenoefeningen voor alle militien of landweereu in plaats van be stendige legers 2" Afschaffing van alle uitsluitingswetten, vooral dergene betrekkelijk de drukpersen de vereeniging 5° Opvoeding des volks, algemeen en voor allen, door den Staat gegeven 4° Een normale werkdag, overeenstemmig met de belangen der maatschappij. Alle Zondagwerk verboden even als allen kinder arbeid 6" Onbeperkt recht aan de werkers gegeven om hunne ouderstaudskassen zelf te besturen 6° Eene enkele belasting op het toenemend inkomen geregeld. Ge ziet dat dit programma geen uitbraaksel der helle is zeker moet het in den smaak der duitsche kiezers gevallen zijn, vermits het meer dan een vierde der uitgebrachte stemmen als verdedigers gevonden heeft. En wat wonderlijk mag heeten is dat de socialistische kandidaten niet alleen in de nijverheids-centers maar tot zelfs in de katho- liekste steden, zoo als Munchen en Keulen, gekozen zijn. Het ia dus eene geheele omwenteling. Om een gedacht te geven van den vooruitgang der socialistische partij in Duitschland dient het volgende 1867 1871 1874 1878 1881 1884 1887 1890 27000 stemmen. 102000 351000 437000 312000 550000 774128 1500000 Volgens hunne getalsterkte hebben zij recht op 100 zetels misschien zullen zij er de helft bezitten Wat gaat Bismarck thans doen? Arme boerkens Wanneer men nagaat hoe de klerikale verte genwoordigers en ministers met onze landbou wers den aap houden, dan heeft men waarlijk goesting om die spotters eens duchtig met de ooren te trekken. Hebben de gekozenen van Niivel, Waremme en andere landbouwdistrikten van over 6 jaren de boerkens met de graanrechten niet gepaaid en bedrogen We zijn in 1890 en de landbouwers zitten nog altijd te wachten zonder nogthans iets te zien komen, juist lijk zuster Anna. Over eenige wek u\ eventwel was het alge meen ge acht dat Cartuyvels, Ancion en C1* nu toch eens hunne stoute schoenen gingen aandoen om de beloofde rechten aan meester- Beernaert af te dwingen. Zoo, ten minste, hadden de kleiikale pal jassen aan den Landbouwbond van het Oosten gezworen. Sinds dien tijd is M. Cartuyvels stom geble ven en daar de Landbouwbond weinig hoop schijnt te hebben van langs dien weg iets te bekomen hooff ,:'r bestuur niet beter gevon- vol weeklachten naar Bru.-se! to sturen om de hulp van 't ministerie kv d' andbouw in te roepen. medio gaat afloopen „ai Riezing nadert en de klerikaaltjes de stemmen der boeren noodig hebben zal men antwoorden Voorwaar de landbouw moet gered wor- deu op onze beste genegenheid moogt gij tellen om uwe petitie met aandacht en zorg te onderzoeken. Eens de kiezing voorbij, zal men er niet meer over spreken en de arme petitie zal ergens tusschen wat oude papieren geworpen worden. Requieseat in pace Rust in vrede met dezen afscheids groet heeft Denderbode de aalstersche liberale partij verleden Zondag zes voet diep onder d'aarde gedolven. Oef wat liggen we daar zwaar in den dieperik't is wel d'eerste maal niet dat wij in la chaudière gestoken worden, 't is geenszins nieuw, maar dezen keer is het gemeend, serieus, onwederroepelijk. Dood zijt ge, liberale vrienden, en voor goed begraven. Lach maar in 't geheel niet, want er blijft van u niets meer over Uwe partij ligt teenemaal verplet onder de machtige klauwen van den Denderbode. Om u nog wat recht te houden hadt ge een 36° komiteit met het grootste geheim ingericht en deszelfs leden had den zich met de gruwelijkste framas- sonseeden verplicht het eeuwig zwijgen over hun duister vernielingswerk te behouden. Ge zijt er wel meê De liberaaltjes zijn nog al de mannen om iets geheim te houden, ze hebben nog al karakter om hunnen eed getrouw te blijven. Babbelaars zijn ze, want Slimmeken wist 24 uren later wie er deel maakten van dit geheim eedverbond en welke plannen men er gesmeed had. Die liberale samenzweerders hadden zich in het duister vereenigd en alle licht geschuwd 1° Om de Dendergalm met pen, woord en daad te ondersteunen. 2C Om kiesreklamatiën op te maken. 3° Om bekwaamheidskiezers op te zoeken en te vormen. Brrr 't is om er kiekenvleesch van te krijgen 'laar de drie gruwelijke bedoelin gen dit geheimzinnig komiteit en met vrees en angstvalligheid wachtte Denderbode dezes werking af. Waarom die vreeswaarom die angst valligheid, zult ge vragen Iemand die rechtveerdig handelt hoeft geene vrees te koesteren. Hij staat kalm en pal, wat stormen om hem gieren. Waarom die schrik dan Ha liberaaltjes, hier hebt ge 't weer erg laten liggen. Uwe pers heeft wel doen uitschijnen wat al onrecht en par tijdigheid er dagelijks in stadszaken ge beuren hoe kwistig, hoe nutteloos er met de centen der burgers wordt omge sprongen hoe de kozijntjes winkel duizenden aan de stadskas kost hoe de vriendjes met onze penningen bevoor- deeligd worden welke schreeuwende onrechtvaardigheden er in het Armbe stuur bestaan hoe de belastingen van dag tot dag zwaarder op den rug der kleine burgers drukken en de gemeen tekas steeds holler klinkt, zoodat bet heffen van nieuwe opcentiemen of eene nieuwe leening voor de deur staat )net welke draconische wetten men zekere neeringdoeners heeft getergd en dan nog erger hoe onpartijdig men die wetten heeft toegepast. Dat alles heeft de Dendergalm ge schreven en nog meer bijtende artikels, welke elk deftig bestuur zwaar op de maag zouden liggen, doch Denderbode noemt dit maar onnoozel gezeever en commeerderij Bone Deuszoo als Pier zegt, wat moet dit dan voor een Augias stal op ons stadhuis zijn Als Denderbode dit onnoozelheid noemt, wat schurkerij ligt er dan nog verder verborgen Liberalen, uw blad even als uwe par tij moet verdwijnen Den'Iertodewenscht het, Slimmeken wil het. Hij alleen mag er overblijven om alles te doorsnuffelen en te beoordeeleu. Maar ook wie kan er zoo goed leverin gen doen als hij, wie werkt er meer voor de goede zaak en... zijne beurs Wat zijn er toch afgunstige menschen voor eenige honderden franken profijt komiteit, de liberalen Dezelfde vrees bestond bij Denderbode voor het opmaken der kiesreklamen van wege het geheimzinnig doch hier nogmaals zijn onnoozelaars gebleven. Slimmeken zegt eventwel dat in voornoemd geheim ko miteit er ernstige elementen bestaan, doen om de kiesknoeierijen van baas Denderbode, welke de lijsten opmaakt, te ontdekken, zijn ze nog te groen. Met welke Jesuietentrokken moeten de kiezerslijsten dan niet opgemaakt zijn, vermits ernstige advokaten nog de valsche kiezers niet kunnen vinden Maar Slimmekenals de liberale partij hier toch voor altijd tot machteloosheid geslagen is, als ge ze voor goed begraven hebt,waarom dan nog de kiezerslijsten vervalschen, waarom dan nog met be drog omgaan O! gij hadt vrees Wij gelooven het wel wie zegt ons of het aantal uwer valsche kiezers uwe meerderheid niet uitmaakt Liberalen, ge zijt ook met uw bekwaam heidskiezers bedrogen geworden. Niet tegenstaande gij wist dat ze dit jaar aan de kiezing niet mochten deelnemen hebt gij ze toch uit alle hoeken bijeengeroe pen, doch ongelukkiglijk is er geen en kel opgekomen, dank aan de lamlendig heid der meesters. Deze hebben hunne werklieden niet gedwongen men heeft evenmin plaatsjes beloofd, zelfs heeft men aan liberale jongelingen niet ver boden van om les bij de katholieken te gaan. Maar ook daar is men zeker van te lukken, terwijl langs liberale zijde de bekwaamsten gebuisd worden. Bij de klerikalen integendeel krijgt men met de oppervlakkigste kennis sen toch een bewijs van bekwaamheid, al gaf men een wit papier af. De Jury's zijn immers zoo rechtvaaidig samengesteld en welk klerikaal zou er durven bedrog plegen Wel dat is dood zonde Nog eens, liberalen, ge zit in den put, en dat door uw eigen schuld. Het goede recht, de waarheid en de eerlijkheid zijn langs uwe zijde, dat is waar men verplettert u onder bedrog en valscheid dat is ook al waar,maar ge zijt zoo braaf, zoo gedwee en vooral zóö onverschillig. Ge moogt overschot van gelijk hebben, als Denderbode spreekt ligt ge vergruisd ge moogt springlevend zijn, als Slimme ken den vinger opheft ligtge verpulverd. Arme liberale partij geef de pijp aan Marten ensmoor sigaren. ken der plichtigen gedaan zijn noch hoe ver het voorts rechterlijk met die zaak gelegen is. Doch wat iedereen in de Peperstraat vertelt en wat wij hier niet nalaten zul len van mede te deelen is, dat de voor naamste dader een bijzonder dik kleri kaal heerschap zou zijn en de ver brande Gerard 150 franken voor schade vergoeding, pijn on smert zou vragen, maar geen centiem bekomen kan Zoo dit waar is, dan vragen wij eens, of er voor dien plichtige, welke met naam en voornaam genoemd wordt, geen recht of wet zal zijn Op een draf ken. Ziekelijke personen die een wandeling]e doen zouden om de frissche buitenlucht in te ademen en aldus hunne gezondheid te herstellen raden wij ten zeerste aan zorgvuldig de omstre ken der Meuleschettekapel teyermijden Aldaar bevindt zieli, aan de straat en te midden van eenen volkrijken volkswijk een mestplein dat de zonderlingste geuren verspreidt en zeker niet bijdragen zal om de openbare gezondheid te verbeteren. Merken wij ter dezer gelegenheid aan, dat ons stedelijk bestuur onze volkswijken in eenen staat van schandelijke onzinnelijkheid laat verkeeren liet is erg te vreezen dat, moest er alhier eene besmettelijke ziekte uitbarsten, onze werkersbevolking den dood eenen schnk- barenden tol zou betalen. Misschien is dat de heimelijke wensch onzer stadhuisbazen en zoeken zij daar de oplossing der maatschappelijke kwestie Immers, er zijn van die bekrompene menschen die vinden dat overbevolking oorzaak gegeven heeft aan de sociale kwestie Wij vernemen met genoegen dat eenige le den der balboogmaatschappij gevestigd in den Meiboom zinnens zijn in 't kort eene luister- lijke prijsschieting te geven ten voordeele van den ongelukkigen Gerard wien, tijdens den vastenavond, door de flauwe grappenmakerij van eenige gemaskerden, zijn patatfritwagen- tje verbrijzeld en den arm door kokend vet deerlijk verbrand werd. Alhoewel die heeren tot de partij onzer te genstrevers behooren, wenschen wij hen harte lijk geluk over hun menschlievend werk. Het stadsverslag voor 1888 is verschenen. Wij vinden er in, dat de stedelijke school voor volwassenen N° 1 (school van M.Van den Bergh) 7 harer leerlingen zag bekroond wor den in den wedstrijd van 1888 geen jaar gaat er voorbij of die school bekomt dergelijke schoone uitslagen. De school voor volwassenen N° 2 (de katho lieke school van M. Van Damme, door de stad gesubsidieerd) behaalde O onderscheidingen, even als voorgaande jaren. Hoeveel leerlingen zou die school wel tot den wedstrijd aangeboden hebben Of boodt zij er ooit eenen aan Belanghebbenden vragen ons ten welken okale en op welke dagen de lessen voor vol wassenen gegeven worden door M. Van Dam me en zijne onderwijzers. Wij kunnen er niet op antwoorden doch hopen dat Denderbode of Land van Aalst het voor ons zullen willen doen. Een Contbibuabel. Victorien Vande Wegh» Stad en omliggende. Vrijen ingang Vrijen ingang Werkmanskring Vooruitgang door 't Werk. PROGRAMMA van h#t op Zondag 9 Maart 1890, Eerste deel. 1. Wachtparade KommtOpeningstuk voor Symphonie Eilenberg. 2. De zieke jongelingte declameeren M.D.B. 3. Lief kind ,iomance,te zingen door Mejuffer Melanie Dubrulle. 4. Kort geroktlicht gebloktkluchtige twee spraak met zang. 5. Lettre a Marguerite, door de Symphonie Collin. 6. Hot liberaal programma, Voordracht gegeven door M. RENS, ge meenteraadslid te St. Joost-ten-Oode. Tweede deel. 1. L'Arlequin, polka door de Sym phonie Vandeblinden. 2. De Liefde op 't ijs, lied te zmgen door M. Güstaaf De Keuckelaere, Tollens. 3. Jan Breidel bij het lijk zijner Moeder, deftige alleenspraak, door M. J. Singelyn. 4. Alice, romance te zingen door Mejuffer M. Dubrulle. 5. Per Telefoon, blijspel in 1 bedrijf door G. De Lattin. 6. Vooruit door 't Werk, Marche, koor van den Werkmanskring Vooruitgang door 't Werk, uit te voeren door de Kooraf- deeling. De piano zal gehouden worden door den H. Alb. Liessens. Opening des Bureels om 5 ure. Gordijn om 5 1/2 ure stipt. Er moet recht geschieden. Wij hebben de aandacht onzer politie geroepen op bet ergerlijk feit dat eenige dronkaards tegenover eenen armen man gedurende de Vastenavonddagen ge pleegd hebben. Wij hebben het recht niet te weten of de noodige opzoekingen tot het ontdek- 1 Aan de schilders Alloy, 26 Maart 1889. Ik was reeds lang onderhevig aan zware ongesteldheden, zooals buikpijn, voort komende van het loodwit dat ik gebrnik ik was zoo zwak dat ik geen voedsel kon verdra gen ik had brakingen en draaiingen in het hoofd. De Zwitsersche Piilen Hertzog van Parijs aan 1 fr. 50 de doos genazen mij volko men. zuiverend bloedzuiverend met salsepareille, zonder aloës. A 0 s het kasteel weergekeerd heeft een parti biljard gespeeld en zich ter rust begeven. Des anderendaags werd hij dood in zijn bed gevon den. In plaats van aanstonds eenen geneesheer te roepen, heeft men eerst den pastoor gehaald, en 't is slechts rond 8 ure dat de doktors Debroux en Delforge naar het kasteel geroepen werden. Zij konden alleen de dood bestatigen, die zegt men, reeds vier uien moest geleden zijn. Zoo men geloof mag slaan aan de gezegden s, hing het hoofd des ongelukkigeD jongelings uit de bedsponde met de tong uit den moud. Andereu zeggen dat de hals de sporen droeg van verworging terwijl de geneesheeren van gevoelen waren, dat de jongeling, die zeer zwaarlijvig is (hij weegt 95 kilos) en nog maar pas van eene zware ziekte hersteld, aan eenen bloedopdrang bezweken was. Do mare der dood van baron Max heeft in het dorp, waar hij zeer bemind was, een pijn lijken indruk teweeg gebracht. Men vertelt nog dat zijne dood is toe te wijten aan eenen val uit zijn bed, of ook dat hij vermoord is gewor den ir, een der bosschen van den omtrek. Het lijk. dat tot op het oogenblik der ter aardebestelling is tentoongesteld gebleven, i3 eergisteren achtermiddag, te Beersel, in den familiekelder begraven. Broedermoord. Een schrikkelijk drama heeft zaterdag nacht plaats gehad in een huis der wijk, gezegd des Allemands, te La Louvière. Dit huis werd bewoond door eene weduwe met hare vier kinderen, drij jongens en een meisje. De oudste der zonen, Mathias Wagener, oud 27 jaar, is een verstokte dronkaard die bijna nooit werkthij was in de wandeling gekend onder den spotnaam van Schnick. De tweede zoon, Philippe, oud 20 jaar, wesj|integendeel een voorbeeldige jongeling die alleen zorgde voor den kost van het gansche gezin. Schnick, kwam verleden zaterdag nacht rond 1 uur t' huis en begon twist te zoeken tegen zijn broeder Philippe. Deze laatste lag te bed en deed hem opmerken dat hij niets bij bi acht hij voegde er bij dat hij hem aan de deur zou gezet hebben. Daar Schnik hem uitdaagde zulks te beproe ven, sprong Philippe uit zijn bed, doch Schnick wachtte ham af met een zakmes in de hand; het jongste kind, door schrik bevangen, wierp zich tnsschen hen beide, doch Schnick stak met zijn mes boven zijn hoofd en trof zijnen broeder Philippe aan de hals en sneed den strotader over. Philippe achtervolgde hem nog tot aan de deur, doch op den drempel werd hij als ver stikt door het bloed dat Lem in den mond kwam hij vond nog de krachten terug binnen te gaan, doch daar liet hij zich op een stoel no- dervallen eenige oogenblikken daarna viel hij dood ten gronde. De broedermoorder was het huis uitgevlucht en nergens meer te vinden. Op bevel van het parket werd'dadelijk gete- legrafieeid aan de gendarmeriebrigaden uit den omtrek en rond den middag werd Schnick aangehouden op de baan van Fayt naar Ma nage, door de gendarmerie van Manage (Handt, gewett.) A. Joniaux, schilder. Vlaamsche Schouwburg. Brussel. Men kondigt nog 4 vertooningen aan van De twee Weezen, n op 2, 3, 5 en 6 Maart 1890. Zondag 9 Maart, De Eiffeltoren. Charleroi, 26 Februari. Eergisteren namiddag is de genaamde Frans Thomas, een ouderling van 81 jaar, aan den overgang van Sacré Madame door den stoomtram van Jumet getroffen en een zestigtal meters ver medege- sleept. Ondanks de zorgen die dei: armen man toegediend werden, is hij een uur daarna over leden. Een wild tooneel heeft maandag namid dag plaats gehad te Ransart, op het gehucht la Cave. De genaamde Gustaaf Degroote werd, ten rechte of ten onrechte, beschuldigd betrek kingen te onderhouden met de vrouw van eenen genaamde Robin. Maandag vrerd de Degroote door de echtgenoot, bijgestaan door heel zijne familie, vader en broeders, aangerand men loste een revolverschot in volle aangezicht van Degroote, waardoor de kinnebak verbrijzeld werd. De ongelukkige is niet dood, maar zijn toestand wordt voor hopeloos gehouden. Het parket is ter plaats geweest. Men ver wacht zich aan aanhoudingen. Ter hulpen, 27 Februari,Men spreekt van niets andera in onze gemeente, dan van de onvoorziene dood van baron Maximiliaan de Roest d'Alkemade, in het kasteel van Terhul pen overleden, den 22 Eebruari 1890, op vijf- en-twintigjarigen leeftijd, voorzien van de sakramenten der stervenden volgens luid van den doodsbrief. Men vertelt allerhande dingon over dit vroegtijdig afsterven, in de bierhuizen onzer gemeenten. Natuurlijk kunnen wij die geruch ten maar onder alle voorbehoudiug mededeo- len. Maar er moet licht in de zaak komen. Baron Max. was, vrijdag morgen, met zijnen broeder Autoiue bij den vrederechter van het kanton Wavre geweest, ten einde zekere zaken te regelen daar hij op het punt stond te trou wen. 's Avonds is hij met zijnen broeder naar Schnick heeft zich neusdoek verhangen. in 't gevang met zijn Uuitenlaud. Frankrijk. Groote brand. Gisteren avond rond 7 ure, toen de werklieden nauwelijks eenige oogen blikken vertrokken waren, is er brand ontstaan in de werkhuizen van MM. Sohy en Durey, in genieurs, 16 en 17, rue Lebrun, in de wijk der Gobelins, te Parijs. Deze nijveraars, die talrijke werklieden in dienst nebben, maken brandspuiten, mekanie- ke straatvagers en besproeitonnen. Het vuur ontstond m een groot werkhuis van 75 meters lengte, staande achter het buis aan do straat, waar de bureelen en magazijnen ge vestigd zijn. In dat werkhuis werden de meka- nieke stukken ineengezet. De vlammen verspreidden zich met wonder bare snelheid. De bedienden gaven het nood sein en trachten het vuur te bestrijden, maar er was ongelukkiglijk gebrek aan water. Door een onverklaarbare tegeuslag had de monding van de waterleiding voor het huis gee ne drukking. Men kon dus de spuit van het ge sticht niet in werking stellen. De pompiers kwamen toegesneld en stelden hunne pompen in werking. De vlammmen sloe gen van 25 tot 30 meters hoog en wierpen hun rossen schijn op de omliggende huizen. Geheel het werkhuis stond in brand. Indien het vuur zich had medegedeeld aan de nabij- staaude gebouwen, het depot der omnibus maatschappij, bij voorbeeld, dan ware de ramp onmetelijk geweest. Rond negen ure was men eindelijk den brand meester. De schade wordt nagenoeg op 600,000 fr. geschat. Een honderdtal werklieden zijn in gevolge dezer ramp zonder werk. Engeland. Onnienschelijke ouders. Donderdag der verledene week, heeft men te Newton Stewart, Schotland, zekere Aiken en zijne vrouw aange houden, beschuldigd van hunne kinderen op de wreedste mishandeld te hebben. Het oudste meisje, 11 jaar, werd in een vochtig en donker kot gevonden, en had niets dan een grof linnen zak voor kleeding. Een ander meisje was even naakt en haar lichaam was geheel gekneusd. De drie jongere kinderen zaten in een vuil hok, dat vroeger tot stal voor de verkens ge diend had. Be arme kleinen waren aan weêr en wind blootgesteld en hadden niets om zich te dekken, De politie kreeg vermoedens door het ontsnappen van een der kinderen, dat bleek en bevend op de straat ronddwaalde. Italië Over eenige dagen is te Napels een groot in opbouw zijnde huis van 4 verdiepingen groo- tendeels ingestort, omtrent 33 werklieden zijn onder zijne puinen begraven. De 120 man, die er aan 't werk waren, moesten juist hun loon gaan ontvangen, andera ware het getal veel grooter geweest. Amerika. Verschrikkelijk orkaan. 1000 booten ge zonken. 3000 slachtoffersMen seint uit San-Francisco, dat een verschrikkelijk orkaan op de kusten van China heeft gewoed. Meer dan 1000 visscherssloepen leden schipbreuk en schat de bootslieden die in den stroom men 3000. Dit orkaan werd wervelwind Typhou omkwamen op meer dan voortgebracht door den genoemd, die hemelhooge waterhoozen over het zeevlak doet kronkelen en bijna jaarlijks woedt op den stillen oceaan. Gereed ten strijd gereed ter bloedige weerwraak, Ten wereldschokkend oogenblik Wee u die den gebuurstaat uit zal dagen Europa, vorst, zal dan met schrik Bevangen, u, tot zelfs uw naam vervloeken, Uw kroost tot in het verst geslacht. De vloek der volkren, vorsten, o die straffe, Zijt gij daarop wel eens bedacht VI. Monark, sultan of koning, schah of keizer, Of hoe men n ook noemen wil; Verheerlijkt of vervloekt door de Geschiedenis Die met een enkel woord of gril De rust, den vreê behouden kunt of «toren, Uw taak is lastig, edel, wijd Gij zijt geroepen om de volken te verbroedren, En immer groeit de rassenstrijd Geroepen om tc zalven sociale wonden Waarbij het oud-Europa kwijnt, En overal de politiek heerscbzucht, Die staatsmansfijnheid ondermijnt.... Gij goochelt dus, gij die u begenadigd Door God, uit ander vleesoh en bloed Geboren waant dan andere stervelingen, Vanaf de wieg vol overmoed U voelt steeds worstelt om de heerschappij e, Om de overmacht, zelfs door 't geweld Die rond uw troon een tal van hovelingen Van kruipers en van vleiers telt Die vaak zoo onvoorzichtig met h t vuur speelt, Den politieken bajert roert Die immer volken tegen volken opruidt, Ofschoon uw leus de vrede voert Die voar uw ijdlen roem uit huis en erve De zoons van 't moederharte rukt, Ze naar het slagveld'drijft, en u da lauwren Der helden op het voorhoofd drukt. Maar als rechtvaardigheid, gezag en orde Uw toedoen is van grenB tot grens, Wanneer gij elk zijn recht laat wedervaren, Uw wil slechts zij der volkeren wensch U, vorsteD,ja, wanneer ge uw eed gestand blijft, Dan dwingt tot eerbied uwe macht, Gij blijft tot liefde en achting uitverkoren Uw werk wordt roem voor 't nageslacht Dan leeren wij in huis en school u loven, Dan wordt uw naam gebenedijd, In goud gemaald op 's lands historie blade, Onsterfelijk als der eeuwen tijd. Maar gaat het zoo in deze droeve wereld, Waar krijg op krijg voor 't albewind De landen teistert, puinen hoopt op puinen, Da hoogste troonen zelfs verslindt De geest des tijdsdie alles koel berekent, Op ijdlen roem en roof bedacht, Zal 'tbroederbloed der heerschzuoht prijs weer ge- Het heilig recht bukt voor de macht I [ven En als de krijg heeft uitgewoed gesloten Den vrede. Is alles dan godaan O neen, de wraak brandt vuurger in de harten, En eerlang gaat de strijd weer aan Want reeds de uitvindiugsgeest heeft duizend wond- Vernielingsmiddelen bereid [ren 't Bloeddorstig rot blaast in het oor des vorsten i Wij staan gereed, o Majesteit 1 r—i Z Zuiveren het bloed, veroorzaken geene kolie- fl Ïj ken het beste en krachtdadigste purgeermiddel, S3 genezen, maagziekten, brandende opwerpingen, Cj H brand der ingewanden, opstijgingen en chroni- 1 rl. lnWAH ATI «jl VI TVS A Ir - M Oil UllOWGUGU UUUV. O opdrang geraaktheid en alle besmettelijke ziek- (U ten, worden genomen op alle uur van den dag Prijs fr, 1-50 de doos. Algemeen depot te Oostende apotheek DE PItATERE, Louisastraat, 5, Brussel, apotheek SEVERIN, Hoedenmakersstraat, Enghien, apo theek Moreaux,

De Dendergalm | 1890 | | pagina 2