HOOIGRAS, HOOIGRAS Hooi- en Nagras HOPM AGAZIJN Ik, Anna Csillag MEN VRAAGT. H O O I G R A S, Venditie van Hooigras, Hooigras-venditie. van een HOFSTEDEKEN, HOOIGRAS, HOOIGRAS EN NAGRAS. Verschillig nieuws. hlJUGELUKEN STAND MARKTPRIJZEN. TE KOOP VENDITIE VAN HOOIGRAS, allerbeste Hooigras, Nog cijfers. In 1884 trok bet liberaal ministerie van den tabak 270,981 fr. en van de sterke dranken 18,346,900 fr. Volgens het budjet van M. Beernaert zal 1890 geven 850,000 fr. voor den tabak en 23,863,769 fr. voor de sterke dranken Daarbij komt de nieuwe wet op de slijterijen met eene belasting van 60 tot 200 fr. De ijzerenweg geeft 15 millioen over schot tegen het te kort van 1884. In 1883 gaven de belastingen 156 mil lioen in 1888 omtrent 173 millioen of 17 millioenen meer. In 1888 gaven de tolrechten 130 1/2 millioen in 1888 meer dan 134 millioen. De omkeering der staatsrent van 4 in 3 1/2 geeft 5 1/2 millioen per jaar de vleeschwet 2 millioen, de nieuwe wet op den alkohol, suikers, azijn, cacao, om trent 4 millioen en aan onderwijstoela gen, openbare werken, ijzerenwegen, bespaart men jaarlijks meer dan 7 mil lioen. Landbouw. Land-en hovingbouwmaatschappij van Aalst. Het Comiteit en al le Leden worden verzocht de zitting bij te wonen die zal plaats hebben in de Vier Winden, den Zondag 15 Juni 1890, om 3 ure namiddag. DAGORDE 1° Hoe men de vo ruitgaug in den landbouw bevoordeeligt 2° Verscheide mededeelingen. 3° Iets over het gebruik van den pulverisa- teur, tot het behoeden der aardappels tegen de cryptaganieke ziekten. 4° Voorstel van een landbouwuitstapje. (Mcd.) Een kijkje rond ons. (vervolg.) De bebouwing in lijnen die met zooveel nauwgezetheid bij vele gewassen werkstellig wordt gemaakt, is aan de graangewassen als aan al de andere toepasselijk, en heeft ten, allen tijde groote voordeelen opgeleverd, zoo voor de verdere bewerkingen als rijkere en volkomene graan- en strooi opbrengst. Die werkwijze staat al menig jaar op het getouw. Toen te Brussel het eerste landbouw Congres plaats greep, in 1848, werd er nogal een woordje over gerept, en wanneer de sprekers de voordeelen en nadeelen eivan had den ontvouwd, op onwederleggelijke proeven gestaafd, was een groot gedeelte der vergade ring, die talrijke leden telde, het eens over het nuttig gebruik der lijnbezaaiïng sedert is er bijna eene halve eeuw verloopen en de lijnbezaaiïng begint nu slechts ernstiglijk de aandacht van den landman te trekken de tijd der proeven is aangebroken; op ons landbouw- rondeken, hebben wij meer dan veertig kleine akkers met voldoening aangetroffen, en allen beloven, met gunstige omstandigheden, schoo- ne en goede opbrengsten. Deze aar,stippmg herinnert ons ook, hoe ter zelve tijden, de bebouwing van den mangel of beetwortel, als veevoeder, werd onthaald. Een landbouwmaatschappij die kwam inge richt te worden en tellende alreeds meer dan drij honderd leden, had op het voorstel van een lid, aan den minister, den onsterfelijkeu en weergaloozen redder der Vlaanderen Ch. Rogier, die dan aan 't hoofd van den landbouw stond, een verzoekschrift ingediend om eene groote kostelooze uitdeeling van mangelwor- telzaad in het distrikt te doen. De vraag werd ingewilligd, en de nieuwsbla- ders en bijzondere omzendbrieven brachten het nieuws aan de gemeenten van heel het distrikt. Dagen en weken gingen voorbij en als het oogenblik der bezaaiing voorbij was, merkte men op dat er slechts drie honderd grammen zaad werden aangevraagd. De bebouwing kon in geheel het distrikt veertig Aalstersche roeden beslaan. De voorgang was traag en al de landbouwers, zes uitgenomen, waren het eens om dit veevoeder als niet een goede hoedanigheid aanbiedende te veroordeelen de melk, de boter, in een woord al wat dit voeder kon voortbrengen was niet eetlijk en van on beduidende opbrengst. Er zijn meer dan twintig jaren noodig geweest om die vooringenomenheid uit te rooien, en heden spreken al de veehouders maar een woord meer, om de uitnemendheid van de mangelwortel uit te roepen en aarselen niet te zeggen, dat wie geene beetwortels plant, en hoe meer hoe liever, geen toereikende vee stapel kan voeden en behoorlijk onderhouden moest de onwetendheid overwinnen. Hoe zijn de tijden dan toch veranderd Men (Wordt voortgezet.) Het Uitvoerend Comiteit van den libera len Bond laat weten dat er eene werk beurs gesticht is, en dat de liberale werk lieden zonder werk zich bij het bestuur van den Bond mogen aanbieden, hetwelk alle vrijdagen van 81/2 tot 10 ure 's avonds in de Graaf van Egmontgroote markt zetelt, en waar hun de noodige inlichtin gen tot bekomen van werk zullen gegeven worden. Werkmanskring: Vooruitgang door 'twerk. Met genoegen melden wij de Leden van den Kring, dat door toedoen des Heeren Burge meester en Schepenen van Charleroi, een Comi teit aldaar is samengesteld om ons te ontvan gen, naar de voornaamste nijverheidsinrichtin gen der stad en het omliggende te leiden en ons het verblijf zoo a ngeuaam mogelijk te maken. Het Komiteit zal Zondag 8 Juni, in de maandelijksche vergadering die zal plaats grij pen om 4 uren namiddag, breedvoerige uitleg gingen geven. Eere aan onze vrienden van Charleroi. Dus Eere, Werkende Leden en Bescherme lingen opgepast om de vergadering van Zondag 8 Juni, om 4 ure namiddag, bij te woneu. Dagorde Bespreking der reis (vaststellen van vertrek en terugkeer, plan, middagmaal, ordevoorstel.) 2° Spelen naar prijzen vaststellen. De Leden die nog in het bezit zijn van den omzendbrief en welke de reis mede maken worden dringend verzocht op de vergadering deze onderteekend te behandigen. De Voorzitter, Emile MEERT. Voor opschriften uwer brieven, faktu ren, circulairen, enz. gebruikt geen ander pa pier dan Royal Lyon. Te koop bij alle papierhandelaars. In den nacht van zondag tot maandag 2 Juni, zijn te Letterhautem 2 huizen afge brand op de Dorpplaats, het eene toebehooren- de aan de gezusters Vlaminck, het andere aan Aug. Boykens, herbergier. De brand is ontstaan bij de gezusters Vla minck rond 10 ure des avonds en het vuur heeft zich voortgezet aan de woning Boykens, in de nabijheid staande Zonder de hulp van vele geburen, zou de woning van Aug. Walleze, glazenmaker, in de m bij beid van het huis Boykens staande, ook vernield zijn geworden. De schade beloopt tot 3,000 frank voor de kinderen Vlaminck en tot 4,000 frank bij Boy kens. Alles is verzekerd. De oorzaak van den brand bij de kinderen Vlaminck is onbekend. Onrustbarende voorteekenen 1 Zillebecke, 10 Juni 1889. Ik erken dat ik aan geene hertkloppingen meer lijd sedert ik gebruik maak van de Zwitsersche Pillen Hertzog aan 1 fr. 50 de doos. Ik beveel ze dengenen die lijden aan. (Handt, gewett.) Jozee-Edward Robbe. Ter gelegenheid van de 606 verjaring der nationale onafhankelijkheid en van de 25e ver jaring der troonbeklimming van Z. M. Leopold II, richt de stad IJperen, op den 10" Oogst aanstaande, een groot internationnaal festival in voor Fanfaren- Harmonie- en Zangmaat schappijen. Dit groot muziekfeest, welk naar de schooue vlaamsche stad eene groote menigte bezoekers zal lokken, heeft plaats tezelfder tijde als de vermaarde kermis, gezegd Tuindag, dagtee- kenende van 1383, welke dit jaar met buiten gewonen luister zal gevierd worden. Talrijke premiën, van 100 tot 1000 franks zullen ver lot worden onder de maatschap pijen welke aan het festival deel zullen nemen. Dit is meer dan voldoende om de talrijke muziekmaatschappijen van België en Noord- Frankrijk te prikkelen en ze aan te sporen de oude vlaamsche stad te bezoeken, welke zeker eene der fraaiste onzes lands is. Gent. Schrikkelijke zelfmoord. Zater dag namiddag, werd de genaamde Pieter Geer- naert, oud 32 jaar, gelast in ee ie brouwerij on zer stad, een gebouw te bewaken. Roud 2 ure werd men zijne afwezigheid gewaar. Men zocht overal, doch nergens was de man te vinden eindelijk ging men in de brouwkuip zien en een verschrikkelijk schouwspel deed zich voor In het midden van dit kokend vocht, vond men het onkennelijk lichaam van den ongelukkige; men liet onmiddelijk de brouwte afloopen, doch alle hulp was te vergeefs. Met moeite kon men het lijk uit de kuip halen, want de stukken en lappen vleesch vielen van de bee- neu Men schrijft die schrikkelijke zelfmoord aan verdriet toe, want voor eenige lagen was zijn kindje gestorven, dat hij zeer lief had. Nij vel. De echtgenoote Charlier is op jammerlijke wijze verongelukt in de brouwerij van M. Defacqx, te Nijvel, waar haar man gast is. De ongelukkige kwam er ook van tijd tot tijd in werken. Maandag namiddag, omtrent 4 1/4 ure, wilde zij haren man helpen, die eene baal hop, we gende ongeveer 100 kilos naar het verdiep op trok. Eensklaps brak de balk, waaraan de katrol vasi was, e de baal viel op de arme vrouw, die verpletterd werd. Men bracht het slachtoffer aanstonds naar het gasthuis, waar zij kort nadien overleden is. De ongelukkige was moe der van 5 kleine kinderen. Luik. Een groot ongeluk is zondag te Chênée gebeurd. Een kleine jongen die een bad nam in de Vesdre, op het grint, verloor eensklaps grond en was op 't punt te verdrin ken toen een genaamde Comté, die van Vaux- Sous-Chevremont terugkeerde, in het water sprong om hem te redden. Hij had het kind reeds vast, toen dit laatste zich met zooveel kracht aan zijnen redder vastklampte dat hij hem achterover deed vallen. Beiden verdwe nen onder wateren verdronken. JBuiteulaud. Frankrijk. Amerika. Portugaal. Van den 30 tot den G Juni 1890. GEBOORTEN Mannelijk 8 17 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. OVERLIJDENS. 5 kinderen ouder de 7 jaren. AALST 7 Juni. Per 1 heet. 23 lit. 50 cent. Tarwefr. 20-00 22-00 Masteluin18-50 20-00 GeerstOf-00 00-00 Rogge14-00 16-00 Haver. per 100 kil. 17-00 19-00 Spelt00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 25-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 7-00 8-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,cle 3 kilogram. n 6-55 7-64 Eijersde25 1-82 2-00 Vlas per 3 kilos 0-00 0-00 Viggenen per stuk, 1°soort 30-00 2e 25-00 Eenen bekwamen Vuursmid en eenen IJzer- draaier bij DE CLERCQ et Ce, te Aalst. ij dele Champagneflesschen en halve. Zich te bevragen ten bureele dezer. VEKKOOPING VAN allerbest te Aalst-Mijlbeke. te Baardegem, Schaapboersweide VENDITIE VAN te Aalst. TE WANZELE. VERKOOPING van te Audegemen Schoonaarde. Gemeente Audegem. Gemeente Schoonaarde. Kantoor van den Notaris DE PAUW. te Aaist. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wien het behoort en door bevoegd ambt, op Woensdag 18 Juni 1890, om 2 ure namiddag, cpeubaarlijk verkoopen 21 koopen Hooigras, te Denderleeuw, op den Patermeerscb, acht r de Kerk. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg en beta lende bet ongeld comptant. VERKOOPING van allerbeste te Berlaere, Wichelen, Cherscamp en Schellebelle. Gemeente Berlaere. Gemeente Wichelen. Cherscamp en Schellebelle. OPENBARE VERKOOPING te Oordegem, Schoot. ENKELE ZITDAG Woensdag 18 Juni 1890, om 4 ure nanoen, ter herberg van den heer Cyriel Beirens-Brac- quené, te Oordegem, Dorp. Voor alle inlichtingen zich te vervoegen bij' gezegden Notaris DE WINDT, te Aalst, Cumontstraat, N° 11, tegen de reizigersstatie. V<»lltlï tïo. te Aalst-Schaarbeek, Nieuwstraatpoort, Bergemeerschen en in d'Osbroecken, OPENBARE VERKOOPING te Aalst-Mijlbeke, aan den Brusselschen steenweg. VENDITIE van alsmede van Vruchten te velde, te lV£eltlei*t en Moorsel. Bij gedwongene onteigening. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en groot en van eene BEHUISDE HOFSTEDE, TE AALST. ZITDAGEN Instel, Donderdag 19 Juni 1QQf) Verblijf, Donderdag 3 Juli Prijs per pot5 frank. Dagelijksche ver zending door den post tegen het opsturen van den prijs of tegen remboursement aan da fabriek CSILLAG C° BUDAPEST-PARUS. Algemeen depot voor Belgie Drogerij in 't groot In den Grooten Olifant, M. Sevekin, 11, Yiolettenstraat, Brussel. mm. Nieuwe ramp op het water, 3 versmoorden. Men bericht uit Gujan-Meatras (Gironde) Een jongling, met name Rousset, bevond zicli woensdag op eene boot, in de kom van den Arcachon, in gezelschap zijner twee zusters, negentien en zestien jaren oud, en van een ander jong meisje, Mercedes, achttien jaren oud eensklaps deed een rukwind het vaartuigje omslaan. De drie jonge meisjes zijn in de golven omgekomen. Alleen Kousset is kunnen gered worden door eenen zeeman met name Lentrès. Verschrikkelijk ongelijk. Eergisteren is Lyon het tooneel geweest van een verschrikkelijk ongeluk. Het paard eens huurrijtuigs verschrikte en niettegen staande de pogingen welke de koetsier ^aanwende om zijnen klepper te beteugelen, bleef het paard voort hollen en werd van den hoogen weg in eene diepte ge slingerd. De val was verschrikkelijk. Eenige persoonen welke getuigen waren van het on geval, qevonden zich voor een aller verschrikkelijkst schouwpspel. De koetsier was op de steenen trappen geslingerd die naar de rivier de Saöne afdalen. Ifij lag levenloos in zijn bloed, met gepletterd hoofd en het lichaam met wonden bedekt. Hij was een lijk. Het rijtuig werd in duizend stukken geslagen, welke het paard bedek ten dat insgelijks dood was. Vei •schrihhelijhe spoorwegramp. Van den trein van Ookland naar San Erancisco zijn de lokomotief, de tender en een rijtuig vol reizigers, door eene open staande brug in het water gestort. Het nieuws der ramp heeft een diepen indruk ge maakt te San-Erancisco en te ückland.Een groot getal personen waren naar bet tooneel der ramp gestroomd. Brandramp. 32 slachtoffers. Een schrikke lijke brand is zaterdag te Forthworth, in Texas, uitge borsten tot nu toe zij n er twee dooden en 32 zwaar gekwetsten. Tijdens een dansfeest in het lokaal der tentoonstel ling van Forthworth, heeft een schielijke brand het gebouw in asch gelegd. Talrijke personen werden gekwetst, en er werden ook vele dooden weggedragen, het getal der laatsten is nog niet gekend. M. Harrison, zoon van den president der republiek, is er ongedeerd van tusschen geraakt. Bloedige botsing 7 dooden. Men meldt uit Lisa- bon, dat eene bloedige botsing heeft plaats gehad tusschen Douaniers en visschers, die met geweld voor werpen wilde binnen smokkelen. Zes visschers en een tolbeambte werden gedood. Er waren talrijke gekwet sten. B. Cornand bed. met C. Matthieu z. b. L. De Schrijver, tw. met J. De Maldere, tw. J. Van den Brande, tw. met J. Kingoir, tw. J. Matthieu, kleerm. 24 j. keizerstraat. M. Meert, vr. Matthieu, z. b. 33jSoherrestr. A. Bonner, m. Verhoeven, tap. 64 j. Brusselscbe- straat. S. de Coninck, tw. 40 j. Schaarbeke. M. Hubau, We Gits. bez. 78 j. Eeopoldstraat. Louis BUEKENS, Zaakwaarnemer, te Aalst, zal op MAANDAG 16 JÜNI 1890, namens den heer Van Assche-Geeraerdts, brouwer en stoker te Aalst, door het ambt van Deurwaarder Van MÜYLEM, openbaar lijk verkoopen. Om 2 ure nammiddag, 10 koopen schoon Hooigras, wassende op zijne vette weide, De Pint aan de sto kerij Het Verbrand Hof. En om 4 ure, 20 koopen ook allerbeste Hooigras, op zijne vette weide, aan het Bornputje Koeistraat. Het Nagras dezer laatste koopen zal mede verkocht worden Op gewone conditiën en tijd van betaling, mits stellende goede borg en het ongeld komptant te beta len. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort op DIJNSDAG 17 JUNI 1890, om 2 ure namiddag, openbaarlijk verkoopen Circa 9 hectaren allesbeste Hooigras, verdeeld in 40 koopen wassende in de groote Schaapboersweide, te Baardegem, tegen de Heirbaan en nabij den steenweg van Dendermonde naar Brussel. Degene die gading hebben om op bovengemelden meersch vlas ter sprei te te leggen moeten op gemelde dag en uur zich begeven ter herberg Den Loereman bewoond door den wachter Louis Van der Eist, dicht tegen zelve meerschen, alwaar de verkoopings voor waarden zullen gelezen worden. De verkooping zal gebeuren op tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten Verzoeke der heeren Cumont, nij veraars te Aalst, open baarlijk verkoopen, op MAANDAG 16 JUNI 1890, om 2 ure namiddag Circa 5 hectaren verdeeld in 37 koopen, goed en zuiver Hooigras, wassende langst de rivier den Den der op de Yettemeersschen, genaamd Pontberg, te Aalst-Schaarbeke, achter het Schab ënhuis en aan den steenweg leidende van Aalst naar Erembodegem. De verkooping zal gebeuren op gewone voorwaar den en tijd van betaling mits stellende goede en ge kende borg. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke van den heer Charles Cumont, nijveraar te Aalst, op MAANDAG 23 JUNI 1890, om 3 ure namiddag, open- baarlijk verkoopen Circa 40 koopen schoon en zuiver Hooigras, was sende op eenen meerscb genaamd Kloostermeersch, felegen te Wanzele, aan den Watermolen van den eer Hippolyte Matthys. Den aanwijs zal gedaan worden door sieur Frans Wynant, jachtwachter te Smetlede. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaar den en tijd van betaling, mits stellende goede en gen kende borg. De Notaris DE PAUW, te Aalst zal ten verzoeke der eigenaars openbaarlijk verkoopen op VRIJDAG 13 JUNI 1890 om 2 ure namiddag ter herberg De Ster re bij sieur August Boemans te Schoonaarde, Dorp. 2 koopen op eenen meersch omtrent, de herberg van Xavier Abbeloos, iedere koop groot 13 aren, 4 koopen op eenen meersch nevens d' hofstede van Adriaan Van Gendt ieder groot 15 aren. 4 koopen op eenenmeersch in de Schoonaerdsche- meerschen drij groot 10 aren en 1 koop uitmakende den bek groot 9 aren. 1 koop op eenen meeesoh in de Schoonaardschemeer- schen groot 14 aren lest gebruikt geweest door de kin deren Iliano. en op gewone voorwaar- mits stellende goede an ge- i borg en betalende het ongeld comptant. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten vcazoeke der eigenaars, openbaarlijk verkoopen, op DONDER DAG 19 JUNI 1890, om 2 ure namiddag, ter berberg In den Casino bij de weduwe Leus, te Wichelen, Dorpplaals 8 koopen op eenen meersch nabij 't Saros, in 't Meuiebroeck, iedere koop groot 11 aren. 10 koopen op eenen meersch Achterstemaal, ieder groot 13 aren 52 centiaren, eigendom van d'heer Levionnois. 2 koopen op eenen meersch in den Beeckaert, ieder groot 10 aren 15 centiaren, eigendom van denzei ven. 1 koop groot 10 aren 50 ceutiaren, op eenen meersch in de Herreweghemeerschen, gebruikt geweest door de kinderen Felix De Greef. 1 koop groot 10 aren op eenen meersch in de Her reweghemeerschen. gebruikt geweest door Constant De Lannoy, voortskomende van Constancia Schud- dinck. 2 koopen ieder groot 10 aren 40 centiaren, in de Herreweghemeerschen, eigendom van d'heer De Smet- Bauwens. 2 koopen ieder groot 14 aren 50 centiaren, op eenen meersch rechtover de Margote, gebruikt, geweest door d'heer D'Hooghe-Lauwaert. 2 koopen ieder g oet 9 aren 80 centiaren, in de Herreweghemeerschen, eigendom van d'heer De Smet- Bauwens. 1 koop gfoot 13 aren 70 centiaren, in de Margote, eigendom van d'heer Van Kelecom. 2 koopen ieder groot 10 aren 35 ceutiaren, in De kensbocht, eigendom van d'heer Levionnois. 1 koop groot 12 aren 10 centiaren, in de Herrewe ghemeerschen, rechtover de Margote, gebruikr geweest aoor Joseph Van den Abeele-Van Hauwermeiren. 9 koopen ieder groot 14 aren 90 centiaren, in Dekensbocht, eigendom van d'heer Levionnocs. 3 koopen ieder groot 11 aren 53 centiaren, in d'Els- boeht, eigendom van d'heer De Smet-Bauwens. 2 koopen ieder groot 11 aren 50 centiaren, in d'Els- bocht, eigendom van denzelven. 1 koop groot 15 aren 50 centiaren, in d'Llsbocht, eigendom van denzelven. 3 koopen ieder groot 10 aren 90 centiaren, in de Malroos. 2 koopen ieder groot 13 aren 85 centiaren, Steenove n. Eenen Meersch te Cherscamp en Schellebelle ge naamd den Beekmeersch, groot 78 aren 60 centiaren, verdeeld in 7 koopen, eigendom van Madame Matthys. Het Nagras van zeiven meersch zal onmiddelijk na het Hooigras, verkocht worden. De verkooping zal gebeuren op gewone voorwaar den en tijd van betaling, mits stellende goede en ge kende borg en betalende het ongeld comptant. Bij daadlij ke uitwinning. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal, ingevolge bevelschrift van den heer Voorzitter der rechtbank van eersten aanleg zitting houdende te Dendermonde, in date 16 Mei 1890, openbaarlijk verkoopen Een Behuisd en Bestald Hofstedeken met Erve, ge staan en gelegen te Oordegem wijk Schoot, groot in gronde circa 5 aren 20 centiaren, palende oost En- gelbert De Rauw, zuid de Schoolstraat, west mijnheer Cardon-Kramp en noord SylvesterVenneman-Stevens. Onmiddelijke in gebruilitreding. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal DONDERDAG 19 JUNI 1890, om 1 uur namiddag, openbaarlijk ver koopen 1° Het Gras en Nagras, wasseude op den meersch van Madame Cumont-De Craecher, te Aalst, N'euw- straatpoort achter de woon van den heer De Blieck, alwaar men zal vergaderen en beginnen. 2° Het Gras wassende op den meersch van den heer Doctor De Windt, te Aalst-Schaarbeek Kerrebroek aan den Ledeweg. 3° Het Gras en Nagras, wassende in de Bergemeer schen op den meersch van Madame de Gravin de Kerchhove de Denterghem, te Gent, voortijds gebruikt door M. Auguste Van der Scuueren. 4° Het Gras en Nagras wassende op de meerschen van Madame Cumont-De Craecher, te Aalst, in d'Os broecken. 5° Het Hooi-en Nagras wassende op den meersch van den heer Dé Meyer, teAygem, in d'Osbroeken aan t'Osbroekstraatje. Gewone conditiën mits het ongeld comptant te betalen en te stellen goede en solvabele borg. van allerbeste De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal ten verzoeke van Mijnheer Charles Verbrugghe, gepensionneerde generaal, wonende te Antwerpen, openbaarlijk ver koopen, op MAANDAG 9 JUNI 1890, om 3 ure na middag Het zeer goed en zwaar Hooigras, wassendee Aalst, in de Gestjens, nabij den Brusselschen steen weg, op den meersch van voornoemden heer Ver brugghe, verdeeld in koopen t'elks gerief. De verkooping gebeurd op gewone conditiën en tijd van betaling, mits door allen kooper gcede en ge kende borg of medekooper te stellen. Dc Hotans BRECKPOT, te Aalst, zal op MAANDAG 23 JUNI 1890, om 1 uur juist namiddag, openbaarlijk verkoopen 1° Over d' heer Egidius Meert te Meldert, 8 koopen goed Hooigras, op eenen meerschgeuaamdWeimeesrch aan 't klooster 't Affligem. 2Ü Over mijnheer Notaris Van Merstraeten, te Brus sel, 6 koopen Hoeigras en 3 koopen Nagras, op eenen meersch aan den affligemdreef, nabij het Klooster. 3° Over mijn eer Felix i?oo»ggrondeigenaarte Ant werpen, 15 koopen Hooigras en 8 koopen Nagras, te Meldert in Falijntjesmeesrch. 4° Over madame Saerens-De Clippele grondeigena- resse te Brussel, 35 koopen Hooigras en 19 koopen Nagras op den Iloogenmeersch te Meldert. 5° Over genoemden Egidius Meert, 7 koopen Hooi gras en 7 koopen Nagras, in de Falijntjesmeerschen. 6° Over Mijnheer August Da Clercg-Van Humbeech, grondeigenaar te Antwerpen An 38 centiaren Masteluin te Moosel, Waver, op land in gebruik geweest bij Louis Vinch. B. 1 koop Koorn, 1 koop Klaveren 1 koop Koorn te Moorsel Waver, omtrent den Potaardenberg, op land in gebruik geweest bij de weduwe Crich. 7° Over genoemden heer Felix Boone A. 2 koopen Masteluin en 1 koop Klaveren te Mel dert, Affligemboseh, op land m gebruik geweest bij sieur J. B. Borms. B. 1 koop Masteluin en 1 koop Klaveren te Meldert Afflgembosch, op land in gebruik geweest bij Guillel- mus Be mauw. 8° Over genoemde madame Saerers-De Clippele, eenen koop Masteluin, te Meldert, AffiigemboBch, op land in gebruik geweest bij de kinderen De Bolle. 9° Over mijnheer Paul Herelle grondeigenaar te Parijs, 30 aren 75 centiaren Klaveren en Gras op land te Meldert, op den Oudenhauw, in gebruik geweest bij de weduwe Crich. De Veldvruchten zullen opgeroepen worden ter herberg DeWarande, r bij den boschwachter Egidius Meert, welken gelast ib met den aanwijs der te ver koopen Grassingeu en Veldvruchten Alles op gewoone konditiën en tijd van betating mits stellende goede en gekende borg en betalende komptant het ongeld voor de koopen boven de 10 francs De koopen tot en met 10 frapes moeten comp tant betaald worden. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, ingevolge bevelschrift verleend door den heer Voorzitter der rechtbank van eersten aaDleg te Dendermonde den 29 April 1890, openbaarlijk verkoopen. de volgende goederen, te weten Eerste koop. Een schoon en groot Gebouw dienstig voor allen handel, thans dienende voor Hopmagazijn, hebbende eene oppervlakkige grootte van 2 aren 53 centiaren, gestaan en gelegen te Aalst, in de Koophandelstraat, recht over de statie van den ijzerenweg, komende van d'eene zijde aan den eigendom van den heer Hippolyte Leclercq en met vier meters aan den hof van den heer Victor Siron, van achter aan den eigendom van d'heer Jean De Meeter, van d'andere zijde met den uitgang aan den eigendom van denzelven en daarover aan den heer Henri De Clercq en van voren aan de straat; bevattende gelijkvloers en op de drij verdiepen sehoone en ruime plaatsen voor magazijnen, twee Hoppersen (nieuw stelsel), vier Hopharsten, eene ronde pers en 2 bureelen. Gebruikt geweest bij den heer Victor Blondiau. Tweede en laatste koop. En eene Behuisde en Bebouwde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst-Schaarbeke, op het Veld Aalst, gekend bij kadaster sectie C nummers 937 en 939, groot in gronde 15 aren 48 centiaren, palende oost de kinderen Quintyn, zuid de Kwadestraat of Steenweg, west den Leedschenweg en daar over de kinderen van den heer Gustave De Coen en noord de kinderen van den heer Petrus Van den Brempt. Bewoond bij sieur Em. Van der Eist. Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet LA TAVERNE VIENNOISE, n bewoond bij d'heer Fran- gois De Cochte Aalst, aan de Statie van den ijzeren weg. heb mijne Loreleyharen, 185 centimeters lang, op 14 maanden gekregen door het gebruik eener pommade dieik zelve heb uitgevonden. Die pommade is de eenige remedie tegen het uitvallen dor haren, om hunnen groei te bevoordeeligen, om de sehedelhuidkraeht bij te zetten. Aan de man nen geeft zij een sehoonen, vollen baard en geeft een natuurlijken glans, een weelderigen groei aan den baard en haren. Zij her nieuwd het leven, de kracht en deu groei der baren, en is eene buitengewone reme die, zoodat men reeds na den eersten pot deu glans be merkt. Als men de goede uitslagen nagaat zoude de Pommade van Anna Csil lag zich in elk huis moeten bevinden. Mrjne lieve Mevrouw Csillag, Gelief mij voor de hierbij gevoegde 20 gulden van uwe pommade te zenden, want uwe eerste afzending heeft net uitvallen mijner haren geheel belet, en doe- ze wondeflijk wassen. Uwe dankbare, Linda Welser. bij Mevr. de baronnes Nowosielo. Brunn, den 3 December 1889.

De Dendergalm | 1890 | | pagina 3