jgj ui* u j g AY IS lesticlit WiNOELINCX Béchaux a pélroie, en MEERSCH E. Boin-Van Branieghem, 00T MAGAZIJN Te huren of te koop. PIANO. Verschillig nieuws. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Behuisde Hofstede, Specerijen, Wijnen en Sterke Dranken, Vogelschieling met de Bolle digheden er in spelen, en bijzonderlijk met den invloed der minerale stoffen in de voeders ver vat. Men vergenoegt zich te zeggen dat zij er genoeg bevatten en dat men zich zelden moet bekreunen om er eene of andere bij te voegen. En wat de gedaante en wederzij dsche evenre digheid der mineraio stoffen betreft nievers wordt er gewag van gemankt. Ons dunkens bestaat daar eene groote gaping welke de op zoekingen over de voeding zonden hoeven aan te vullen, en, voor wat het Gocomeel aangaat, achten wij onontbeerlijk zijne guns ige werking in de voeding der melkkoeien aan te toonen. De samenstelling der melk onderzoekende, merkt men onmiddelijk op dat ze moet aan schouwd worden als het gevolg van de werking des drievoudigeu kaliphosphaat op het dierlijk eiwit en de vetstof, weinig scheelt het ons of zij van het bloed of van de pluising van het ge- weefsel der uierklier voortkomt. Inderdaad, men kan kunstmatig de kaasstof voortbrengen met een loogzout of alkali op het eiwit van de bloedwei of gerond eiwit te doen inwerken. Anderzijds, indien men een scheutje gesmol ten vet in een vloeistof licht loogzoutig laat vallen, bekomt men de volledige emulsie van het vet. Welnu, drievoudig kaliphosphaat is een zeer loogig zout't is dan wel die kali phosphaat die in de bewerking van de melk tusschenkomt. Een liter melk aan 0,8 °/0 asch, bevat om trent 3 grammen drievoudig kaliphosphaat. Het is dan klaarblijkelijk dat elk voeder dat in staat is het in omloop zijnde eiwitstof te ver meerderen, en dat in den bloedomloop drie voudige kaliphosphaat kan aanvoeren, de melk- geving zal begustigen. Het Cocomeel bevindt zich in dit geval. Indien wij de samenstelling der asch van het Cocomeel onderzoeken, besta- tigeu wij een feit dat men slechts bij eenige voeders te gemoet zietde asch van het Coco meel is zeer loogzoutig, ten grootsten deele oplosbaar in water en de .oplossing bevat kali phosphaat. Het Cocomesl aan 0,7 °/0 asch, bevat omtre it 3 drievoudige kaliphosphaat. Een ratioen van 3 kilogrammen Cocomeel daags brengt in den bloedloop 90 grammen drievoudige kaliphosphaat, vergenoegend voor eene melkafscheiding van dertig liters. De andere koeken bevinden zich in de zelfde voorwaarden niet, in plaats van overmaat van kali of potasch in te houden, zijn derzelver asch onzijdig of zuur, dooreen overmaat van phos- phoorzuur. Kortom, de andere koeken bevatten meer phosphoorzuur als kali of potasch terwijl de Cocokoek meer potasch dan phosphoorzuur inhoudt, en deze potasch werkt op de meststof fen vau het dier in om ze in melk te doen over gaan. Deze opmerkingen hebben het gedacht doen ontstaan, eens te beproeven of de kaliphosphaat rechtstreeks bij de voeding ingevoerd de af scheiding van de melk niet zou bevorderen. De voedingswaarnemingen in dezen zin onderno men hebben zeer aanmoedigende uitslagen op geleverd, voornamentlijk onder bet opzicht van den duur der melkgeving. De phosphaten. Vergelijkende proeven. W ie heeft niet hooren spreken van de waar nemingen door den geleerden landbouwkundi ge M. Paul Genay, vergaard, na eene bijna- komende twintigjarige ondervinding. 't Is eendoornuft mandie honderden vergelij kende proeven instelt en ze met eene zelde nauwgezette nauwkeurigheid nagaat. En alvo- ren ze te beginnen wordt niet de minste oorzaak die eenigen invloed hoe klein ook zou kunnen doen gevoelen, verwaarloosd, 't Is een man die rekenen kan. In een zijner laatste gewrochten geeft hij rekenschap over het gebruik allerlei phosphaat- zouten zoo natuurlijke als kunstmatige. Eu in verscheidene loten, in welke men, volledige scheikundige vetstoffen, iu de welke het phosphoorzuur aan don grond gegeven is ge worden, onder eene verschiliige gedaante in elk lot, maar voor dezelfde geld "aarde, per hect- aar, bekent men dat sommige minerale phos- phaat van lagere waarde is dan de audere. De neergeslagene phosphaat heeft een zui vere opbrengst gegeven van 63 franken. Dp superphosphaten hebben 122 fr. opge leverd. De staalslakkeu of scorien of de basieke phosphaten hebben 357 francs laten inpalmen. De scorien of de basieke phosphaten bezitten eene buitengewone werking. De toevoer van het phosphoorzuur is onont beerlijk daar waar de vetstof volledig is, (maar volledig zonder miug der voorwaarden. oogsten phosphoorzuur). De ontkie- m is ook volmaakter in deze De opzwelling der dieren. La, Ferme et le Jardin kondigt een artikel af over het opzwellen der dieren waarvan wij het nuttig achten de vertaling aan onze lezers mede te deelen. Het groen voeder is zeer voordoelig voor de beesten de koeien vooral vinden er zich in alle opzichten goed bij zij worden vet, geven veel melk, en hebben een goed uitzicht. Ongelukkig worden deze voordeeleu niet verkregen zonder gevaren van verliezen het groen voeder, voor al de jonge klavers, stellen de dieren bloot de herkauwers meer dan de anderen, aan opzwel ling. De buik van het dier zwelt schielijk op. Die opzwelling wordt te weeg gebracht door eene groote hoeveelheid gaz in de eerste maag der herkauwers hij de andere dieren komt zij uit dezelfde oorza.ak in de eenige maag. Men bestrijdt de opzwelling met ammoniak, ether en de buikdoorboring. Al de landbouwers moeten die twee zelfstandigheden onder de hand hebben, alsmede eene stalen pijp om in het voorkomen geval buikiloorbooringen in de zijde van het dier te kunnen doen. De ammoniak wordt toegediend op de dosis van 30 grammen voor de groote herkauwers (ossen en koeien) en vijf grammen voorde kleine (schapen en geiten) opgelengd met eene zekere hoeveelheid water. Somtijds voegt men bij den ammoniak tien gramme i ether. Een eenvoudig middel in het bereik Van ieder een is zout water eene goede greep keuken zout opgelost in eenen liter koud water die men iu eens aan de opgezwolleu os of de koe te drin- keu geeft. Voor het schaap of de geit, een kwart liter water waar eene voldoende hoeveel heid zout ingedaan is, is genoeg. Als dit bij de eerste maal de buikopzwelling niet verhelpt, geelt men ze eene tweede maalzelfs een derde maal te drinken, zoolang er geen gevaar van verstikking bestaat. 'terwijl men de dieren dit zout water te drinken geelt legt men op den rug eenen kou den natten doek. De groote zaak in deze kwaal is geene tijd in aarzelen. Men moet spoedig handelen, Als er dringendheid bestaat, het is te zeggen gevaar van verstikking en dat men over met3 beschikt om het beest iets toe te dienen, dan moet men toevlucht nemen tot het groote middel der doorbooring gedaan in de linkerzijde, om uit de maag de gaz te verdrijven en aldus het gevaar af te weren. Als men geene buis bezit, kan een scherp mes om den buik te doorsteken, ook dienst doen. Maar dan moet men een riet in de wonde ste ken, om te beletten d it de spijsstoffen, door de uitbersting de gaz medegeslee.pt, zich versprei- don in de holte van den buik, w aar zij stoor nissen zouden veroorzaken. Men moet erop waken dat het binnenste van de buis niet ver sperd zij door spijsstoffen Als er dezen inko men, moet men ze verwijderen met een stokje of de buis uittrekken. Als het dier gered is, herstelt mende ver- kauwing van het dier met eenen liter wijn te geven ofwel door het een mengsel te doen in nemen van 60 grammen aloes-tinctuur met 4 grammen ipecacuanha in poeder. Deze menge ling, verdeeld iu vier dosisen, wordt uur per uur toegediend, telken male gedaan in eenen liter ongeveer kruidwijn, gegoten in den mond derwijze dat het vocht met groote zwelgingen binnengenomen wordt. Wij gelooven wel te doen de aandacht onzer landbouwers op een vrij gewichtig punt te roe pen, Wij willen spreken van het gebruik van ether als men volstrekt zeker is het moeilijk, niet zoo onmogelijk, gebruik van het vleesch te maken. Niets geeft eenen slechteren smaak aan het vleesch dan de ether, als men die ge bruikt, loopt men gevaar, als men het dier moet dooden, h't niet te kunnen verkoopen. Wij vernemen dat de Nationale Maatschap pij der Belgische aankweekers, in haren schoot eene sectie heeft gevormd, welke zich bijzon derlijk zal bezig houden met de verbetering van het hoornvee in België. Zij had er zich over igens toe verboden door een artikel van haar reglement. Alvorens aan te duiden, welke in België de aan te moedigen rassen zijn, heeft het bureel eene commissi s imengesteld bestaande uit MM. Marbaix, Leyder en Reul, gelast haar een verslag over te maken, na al de kwestiën bestu deerd te hebben, welke verbonden zijn aan het doel dat men wil bereiken. Eene vergadering van al de bijtreders zal alsdan worden samengeroepen, ten einde een bepaald bureel aan te duiden, een reglement aan te nemen en dé onderworpen voorstellen te onderz >eken. Benoemingen. De/heeren De Pauw, notaris, en Verlynde, vrederechter, in onze stad, zijn heiden met het kruis der Leopoldsorke vereerd geworden. WERKMANSKRING Vooruitgang door 't Werk Door onvoorziene omstandigheden is de Al- gemeene Vergadering van 10 Oogst verschoven tot Vrijdag 15 Oogst. De Werkende Leden en Beschermelingen zijn verzocht die algemeene vergadering bij te wonen. De zitting zal stipt om 5 are namiddag geopend worden. DAGORDE 1° Maatregelen te nemen voor de spelen en bekendmaking der prijzen. 2° Schikkingen te nemen voor den Wafelslag. 3° Op deze vergadering zijn de Leden welke aan een der afdeelingen zelfonderricht, gym- nastisch-koor-en tooneelafdeeling, zouden wil len kosteloos deel maken, verzocht, te huis hunnen naam, voornaam en woonst op een briefken te schrijven als ook de afdeelingen waaraan zij verlangen deel temaken om dit aan het Bestuur te behandigen. De afwezige leden zullen aanzien worden als geen deel te nomen aan de spelen. Be Voorzitter Emile MEERT. Maatschappij der gewezen en huidige Onderofficieren en Kaporalen der Burgerwacht van Aalst. De leden der Maatschapdij die de reis willen meedoen, naar Breda op 31 Augusti 1 September 1890. worden vriendelijk verzocht zich te laten inschrijven voor den 15 Augusti aanstaande, bij den heer August De Vuyst, schrijver der Maat schappij op de Keizerlijke piaats. De prijs voor heen en weer is fr. 14,00 alles in begrepen. (Medegedeeld.) Het Uitvoerend Comiieit van den libera len Bond laat weten dat er eene werk beurs gesticht is, en dat de liberale werk lieden zonder werk zich bij het bestuur van den Bond mogen aanbieden, hetwelk alle vrijdagen van 812 tot 10 ure's avonds en des zondags van 10 12 tot 12 ure in de Graaf van Egmontgroote markt zetelt, en waar hun de noodige inlichtin gen tot bekomen van werk zullen gegeven worden. De Zwitsersche Pillen, bereid door A. Hertzog, apotheker, 28, rue de Grammont, te Parijs, zijn voorhanden in alle belgische apotheken. 1 fr. 50 de doos. Huis Firmin Mignot, Brussel. Be richt aan huisvrouwen, naaisters, kleermaak sters, enz. 7000 uitstekende Howe ma- chienen, oud model, de schoonste gepeerlde steek makende, per occasie te koop, het Nr 1 met doos 100 fr. en het N1' 2 met doos 120 fr., betaalbaar 10 fr. per maand. Voor opschriften uwer brieven, faktu- ren, circulairen, enz. gebruikt geen ander pa pier dan Royal Lyon. Te koop bij alle papierhandelaars. Gent. Moord in de St-Lievensstraat. In den nacht \an zaterdag tot zondag is eene moord gepleegd in de St-Lievensstraat. De genaamde Gustaaf Hamel, 26 jaar oud, soldaat bij het regiment gidsen, was naar Gent zijne schoonzuster iti de Korte-Krevelstege komen bezoeken. Hij kwam van de korrektie hij had ter ge legenheid v in 's Konings 25jarig jubelfeest, over eenige dagen genade gekregen. Hij zegde aan zijne schoonzuster dat zij binnen kort van hem zou hooren spreken dat men in de dagbladen van hem zou gewagen. In den avond ging hij naar de St-Lievens straat en sloeg er ie ruiten uit van zekeren Sommerlinck, m<"elke hij voortijds eenen twist gehad h cl. Omtrent 11 ure 's avonds ontstond eene worsteling in de Kor Kre elstege tusschen eenen smid, met nam D'ho' lander, en eenen dezer verwanten. Han I kwam tusschen en er had eene geregelde vechtpartij plaats. Al met eens verwijderde zich Hamel, liep binnen bij zijne schoonzuster, greep er een broodmes, dat op de tafel lag, sprong er mede bu ten en stootte het d'Hollander in de borst. Deze viel, badende in zijn bloed. De heer doktor Liebaut, onmiddelijic geroepen, kon enkel den dood bestatigen. De wonde van D'hollander was zes tot zeven centinr ters diep. De heer politiekommissaris Clément, werd verwittigd en zette den moordenaar na. Deze had zich verscholen in een beluik der St-Lie- vensstraat,maar achtervolgd door de bewoners, moest hij er uit. De politie greep hem vast en had alle moeite van de wereld om hem tegen de woede van het volk te beschermen. Had het volk hem in de handen gekregen, men zou er kort recht mede gespeeld hebben, hetgeen licht te begrijpen is. Het is, zoo het schijnt een kerel van de slechtste soort die reeds verscheidene veroor deelingen bij den dienst heeft ondergaan. Nadere hij zonderheden. D'hollander is niét overleden. Iets buitengewoons is verleden week op het stadhuis gebeurd Een paar zat op het stadhuis om te trouwen het was bijna elf ure en de heer schepene werd elK oogenblik verdacht. Plotseling wordt de braid overvallen door de barensmarten. Och God, wat nu gedaan, én de schepene die daar niet is De heer schepene is daar 1 roept eensklaps de schepeaenbode 1 Nooit werd eene aankondi ging met meer genoegen onthaald. De heer Bruneel, iu twee woorden op de hoogte van den toestand gebracht, speelt zijnen uniform aan en snelt ter trouwzaal. De jonge b) uid kreeg het al moeilijker en het was tus schen zuchten en klagen dat zij het gebruike lijke ja uitsprak. Gered mijn God En nu koetsier spoedig naar huis, naar huis Hier ging alles zijn goeden gang en in den namiddag verscheen heel de bruiloft, min de jonge moeder, we r ten stadhuize, tot groote verbazing der bedienden, om de eerste spruit van het jonge paar in het boek van den burge- lijkenstand te doen aanteekenen. Dat is een wiens geboortedag gemakkelijk zal te onthouden zijn. Brugge. Eene dr ij woonst afgebrand, tivee hinderen omgekomen. Waarlijk men zou denken dat er eena kwade hand boven Zulte uitgestrekt is. Woensdag, om 3 ure namiddag ontstond er brand in eene drij woonst toebehoorende aan het armbestuur van Zulte en staande in de Waelestraat-Eed. Aan blusschen was er niet te denken en zelts kon men den huisraad dei arme 1 ewoners niet redden. Alles is dan ook de prooi der vlammen geworden. Het huis i? verzekerd. Dit ware slechts een halve ramp, doch onge lukkiglijk zijn twee kinderen van den genaam- den Bernard Decabooter, met naam Rend, oud twee maanden en Jan, oud drie jaren in de vlamuien omgekomen. Niemand was te huis. De vader was gaan bedelen en de moeder werkte op bet veld Het schijnt dat de brand weeral aan onvoorzichtigheid te wijten is. Een oudere broeder omtrent zeven jaren oud, zou met solferstekskens gespeeld hebben, en wie weet, den brand veroorzaakt hebben. Doktor De Ridder van Waeregem, genees heer van het armbestuur van Zulte, heeft de lijkschouwing gedaan en de verkoolde lijkjes doen begraven. Ouders iet toch wel op uwe kind rs, Stelt nimmer solferstekskens in hun bereik, verbergt ze zorgvuldig vooral wanneer gij niet te huis zijt, anders stelt gij uw bloot aan eene ramp, als die te Zulte Edelmoedige soldaten. - Wij lezen in den Echo du Luxembourg eene arme weduwe met een talrijk kroost, te Terniche bij Aarlen wonende, had hare eenige koe verloren. Eene inschrijving werd geopend onder het personeel van het 3e bataljon van het 29jagers te voet, toevallig in die plaats gecantoncerd. De opbrengst dier inschrijving, waaraan be reidwillig al de soldaten deel namen, gevoegd een concert door eene van bij de opbrengst koormaatschappij gegeven liet toe het geleden verlies te herstellen. Donderdag der verledeue week zag men eenige soldaten van het 2° jagers, gelukkig eene goede daad te kunnen verrichten, naar Ter niche komen met eene koe, die zij in de omstre ken hadden gekocht, en die zij als gedenkenis bij de weduwe Weher op stal brachten, op het oogenblik dat zij naar hun garnizoen te Ber gen moesten terugkeeren. Die edelmoedige daad onzer soldaten is aan doenlijk in hare eenvoudigheid. Van den 14 1 tot den 8 Augusti 1890. GEBOORTEN Mannelijk 11 Vrouwelijk 3 HUWELIJKEN. OVERLIJDENS. AALST 9 Augusti. Eer 1 heet. 23 Ut. 50 cent. Tarwefr. 20-50 00-00 Masteiuina 20-00 00-00 Geerst14-00 14-50 Rogge14-00 15-00 Haver. per 100 kil. 17-00 19-00 Spelt00-00 (H)-OO Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 25-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 5-00 6-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,de 3 kilogram. 5-90 6-81 Eijersde25 1-9 2-09 V las per 3 kilos 0-00 Ü-00 Viggenen per stuk, Lsoort 25-00 2" 20-00 L'adjudication de la fourniture du charbon nécessaire a l'École des Pupilles de l'Armée a Alost, puur 1 aunée 1890-1891, se fera au dit établissement le Lundi 18 Aoüt 1890, a 11 heures du matin. Les soumissicins cachetées seront remises a l'établissement le même jour avant 10 heures du matin. necessaire d ïci au livrables a Conditions Quantité 1* Octobre 1891 230,000 kilos a 250,000 kilos l'école. Cautionnement a déposer (livret de la Caisse d'Épargne) 200 fr. Bij gedwongene onteigening OPENBARE VERKOOPING van melde erop en in bevindende Katheilen, te Nieuwerkerken. Eerste koop. Tweede koop. Derde k< op. Vierde en laatste koop. Enlcele ziitlag- MAANDAG 11 OOGST 1890, Bij licitatie. OPENBARE VERKOOPING van eene te Meldert, wijk Parijs. Eenige hoop. Ingesteld fr. 600,00. Instel, Zaterdag 2 Verblijf, Zaterdag 16 Augustus 1890. OPENBARE VERKOOPING van een parceel gelegen te Erpe, op Cottemkauter. ZITDAGEN Instel, Bonder dag 28 Augusti Verblijf, Donderdag 4 September 1890. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mijlbeke, Moorselsche baan. 1)9 Notaris BRIK KPOT, te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen Een Huis zijnde eene herberg genaamd "Liet Gemeentehuis, t° Aals.-Mijlbeke, Moorsel- scke ba in, gro >t 1 aar, tb ns onbewoond. Instel, Zaterdag 9 Verblijf, Zaterdag 23 j Augusti lb90. telkens om 4 ure namiddag, ter herberg van d beer Frans DcGols, te Aalst-Mijlbeke, Moor- selsche baan. vï! opgericht in I860 122, Gaillaitstraat, Brussel. Behandeling zonder bloedige operatie van te Aalt, bevragen straat. Keizerlijkeplaats, N° 34. Zich te bij M. DE WINDT, doktor, Nieuw- I P hppnn 'e Aalst, aan de Zoutstraat- o mui uil p0ortj Pen schoon Winkel huis in: t H rbergzaal en twee andore Beneden kant Ti alsook met of zonder Land, laatst bewoond geweest door Francois Perdaens. Zich te beo ragen bij de jufvrouwen DE WINDT, te Aalst, Zoutstraatpoort. Choix de Musique Ouvrages de mains. Locons de Piano el de Solfège, BOGETTO, Rue Longue des Cheva- M"° E liers, 38 Alost. Het zeer welgekend H uis Goud-en Zilversmid, Horlogiemaher Kerkstraat, hoek der Groote Markt TE AALST, is het eenigste huis van gansch de stad Aalst aan t welk het is toegelaten te verkoopen de echte brillen (Pince-nez) voorDumesen Hoeren vau de firma LE LYNX TE PARIJS, op rechte kristalen glazen, bekroond iu de Groote Tentoonstelling te Parijs, zich schikkende naar alle gezichten. Gewaarborgd 1e klas. Gouden en zilveren voorwerpen, alsook 1* kwaliteit van Zakborlogiën aan zeer geringe prijzen. Men beveelt zich aan de goede gunst van eenieder. ran In den Depot van Antwerpen. LE COCK-FASSIN, MOLENSTRAAT, 8, AALST. 8, nouveau modèle, bru'ant sans odeur ni fumée douches portalifs hydronettes, pous serres et pour laver les f.ic ides, setrouvent chez J. VAN DER MEERSSCHE, Itue Longue du Sel, 45. Een schoon MAGAZIJN gelegen op den Dam. Zich te bevragen ten bureele dezer. Te koop groote eu schoone PIANO (occasie^) van bet huis Vogelsang. Zich te bevragen bij M. IIonobé STEPPE, Esplanadestraat, Aalst. STAD AALST. Maatschappij De Schutters Zonder Vrees, gevestigd ter herberg van Jacobus PAREWIJCK, Scherrestriat, aan den Osbroek öroote Vogelsciiieting niet de Holle, OP MAANDAG 11 AUGUSTI 1890, Yooi-uit 1 Hesp. Inleg 60 centiemen de twee bollen. Inschiijving van 5 tot 6 ure de schieting zal om 6 1/2 ure beginnen ieder mag maar 6 pelotons spelen. Alle geschillen zullen door de commissie beslist worden. De bolling is in 't droog en wel verlicht. Namens de Commissie Ed. KIEKENS. Th. VAN KERKHOVEN. Stad Aalst. op Vrijdag 15 Oogst 1890, ter herberg Het Exterken bij Frans Van den Steen, nabij het Slachthuis, Vooruit 7 franken. De inleg is bepaald op fr. i,20 per peloton. Men zal niet meer dan 3 pelotons mogen nemen. Inschrijving van 3 tot 4 ure. Begin om 5 ure. Alle geschillen zullen door de commissie be slist worden. De Sekretaris, Te Voorzitter VAN DENSTEEN. DE SCHRIJVER. |- P. Callebaut, fab. met M. De Blieok, z. b. E. Witzoreck, kleerin. met M. Deghels, z. b. J. De Goedt, m. Van Oauwenbergh hov.64j., Lan ge Ridderstraat. A. Rots, m. ISurgelnian landb. 33 j., St. Job. S. Van der Veken, vr. Van Holderz. b. (JlSjSck. M. Schockaert, vr. Podevijn 52 joverl. te Gent. J. Van Geert dienstkn.56j., overl. teSt-Jans Molenb. J. Van Poel, dagl. 46 j., overl. te Merxplas. 13. Van Holsbeeck, z. b. 37 j., overl. te Gheel. E. Vranoken, schol. 8 jPeperstraat. A. Soetinck, vr. Elias z. b. 11 j., Koolstraat. 6 kinderen onder de 7 jaren. Aalstersche Hop van 1869 frs. 65.CO a frs. 00.00 1890 95 00 00.00 Poperinghe, stad 1889 80.00 00.00 id. gemeenten id. 75.(X) 00.00 id. stad 18'JD 130 00 00.00 id. gemeenten id. 110.00 00.00 De Notaris DE WINDT, ta Aalst, zal tea overstaan van den beer Vrederechter des Kantons Aalst, inge volge de wet van 15 Oogst 1854, krachtens vonnis uit gesproken door de Durgerrechtbank van üendermon- de, in date 12 Juli 1890, overgaan ter plaatse en date Liernagemeld, tot de openbare verknoping der na- schrevene onroerende Goederen met alle de er op staande booraen en vruchten, en er zich in en opbe- vmdende pachtersrechten en navetten te weten Een perceel LAND gelegen te Nieuwerkerken, op den Coppenholle, bekend bij cadaster sectie A, N" 174, aldaar groot 19 aren 50 centiaren, palende oost Dominicus De Swaef, zuid en west de erven Pe trus De Gendten noord de erven Petrus Callebaut. Eene WEIDE gelegen te Nieuwerkerken, Maal, be kend bij kadaster sectie A, nummer 252 met eene grootte van 38 aren 20 centiaren, palende oost en zuid de erven Petrus Callebaut, en noord sieur Frauciscus Boxtael en d'erven De Gendt of Callebaut. Ben perceel LAND gelegen te Nieuwerkerken, op het Droeckveld, bekend bij cadaster sectie C, N° 7098a aldaar groot 15 aren, palende zuid het Kautergat, west de weduwe Dominicus lliugoot en noord de kin deren Pacten, Eene partij LAND gelegen te Nieuwerkerken, op het Kerkveld, bekend bij kadaster sectie O, N° 796d, met eene grootte van 18 aren 30 centiaren, deel ten oosten van meerdere partij, palende oost en uoord het Kautergat, zuid het Hospitaal vau Aalst en west de weduwe Domiuicus Iiingoot. Om de koopers seffens van grond, hoornen, vruchten en navetten den vollen Eigendom te hebben. om 3 uren namiddag, ten Stadhuize te Aalst' in de Zittingzaal van bet Vredegerecht. Voor alle inlichtingen vervoege men zich ten kan toorevan den benoemden Notaris DE WINDT. De Notaris BRECKPOT te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan vau den heere Vrederech ter dos kantons Aalst, met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen Eene Behuisde, Beschuurde en Bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Meldert, wijk Parijs, bekend bij kadaster sectie B nummer 334a met eene grootte van 5 aren 20 centiaren, groot volgens titel C aren 23 cen tiaren palende oost de kinderen van Fidelis Pieters zuid Jan-Frans Pieters, west de Parijsstraat en noord de erven van Petrus-Frans Do Mol. ZITDAGEN Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van den heere Vrederechter te Aalst, Groote Markt. Do Notaris BRECKPOT te Aalst, zal krachtens be velschrift verleend door den heer Voorzitter der Rechtbank van Dendermoude van date 19 Juli 1890 en ingevolge het artikel 90 en volgende der wet van den 15 Augusti 1854, openbaarlijk verkoopen EENIGEN KOOP. Eene partij ZAAILAND, gelegen te Erpe op Cottem kauter, groot circa 26 aren, palende oost den Gent- schensteenweg, zuid en west Frans De Swaef, noord Judocus Vermassen en anderen. Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg van Avgustien De Boech, te Erpe, Kathelingnestraat, nabij den Oonegem. Voor nadere inlichtingenen kennisneming van het kohier van lasten vervoege men zich ter studie van voornoemden Notaris BRECKPOT, te Aalst, aan de Graanmarkt. aan Klieren en ver- /weringen aan het aangezicht, Fistels, Beenziektens, Kniegezwel, HuidziekteuB, gebarste of verzweerde aders, en aanverwante eu verouderde kwalen. Consultatie alle dagen van II tot I uur, uitgezon derd den Dynsdag. Den Bestuurder v. h. Gesticht, Den Geneesheer v. h. Gesticht, J. W1XDELINCX. E. WOLFCARIFS. Een van de geneesheeren ran het gesticht, die in deze provincie bij patiënten komt., is met deze gelegenheid te spreken te Gent, den Maandag om 2 ure, Hótel de Londers, bij de Static. <U3 1

De Dendergalm | 1890 | | pagina 3