EEN HUIS, NAGRAS RENTENIERSHUIS AVIS. HUIS TE HUREN VENDITIE VAN NAGRAS VAN NAGRAS EN EEN HUIS Gesticht WINDELINCX E. Boin-Van Branteghem, GROOT MAGAZIJN Réchaux a pétrole, Te huren of te koop. PIANO. Verschillig nieuws. fiURGELIJIvEN STAND MAI1KTPHIJZEN. Behuisde Hofstede, VerbUjf, StSgJ) Specerijen, Wijnen en Sterke Dranken, chaam, ziju bij de landbouwers de oorzaak van vele ziekte. De draaken der maaiers moeten opwekkenp zijn. Bier, appeldrank, water met een twintigste deel sterken drank, enz, ziju biertoe zeer ge schikt. Een drank, welke wijden maaiers niet ge noeg aanbevelen kunnen, is bet aftreksel van koffie. Men werpe een kilogram koffie in 20 liters kokend water, men voege er vervolgens een weinig suiker en wat sterken drank bij en men laat vervolgens den drank koud worden. De aldus bereide drank is opwekkend en aan genaam, en beeft bovendien de onschatbare eigenschap bet zweeten te verminderen en on dersteunt bijgevolg beter dan andere dranken de krachten van den maaier. Het aftreksel van koffie beett r'eeds de ge wichtigste diensten aan de soldaten in oorlogs tijd bewezen. Zeer groot is het getal soldaten, welke aan dien heilzamen drank het behoud van hun le ven te danken hebben. Hij zal niet min heil zaam zijn aan onze talrijke scharen maaiers, welke water en bloed zweeten om den oogst, die ons allen moet voeten, aan den grond te ontrukken, en zich aan dezelfde ziekten bloot stellen als de oorlogvoerende krijgers. Wij raden de pachters levendig aan, hunne werklieden bovengemelden drank te geven in den maaltijd hij zal hun niet meer dan 20 cen tiemen den liter kosten. Drie of vier glazen op verschillige tijden van den dag genomen, zul len voor óën maaier toereikend zijn voor ééne wiedster zullen tvee of drie glazen van dien drank per dag voldoende zijn. liet werk zal door het gebruik van dit aftreksel sneller voor uitgaan en de algemeene gezondheid zal er bij winnen. Het Uitvoerend Comiteit van den libera len Bond laat weten dat er eene werk beurs gesticht is, en dat de liberale werk lieden zonder werk zich bij het bestuur van den Bond mogen aanbieden, hetwelk alle vrijdagen van 81/2 tot 10 ure 's avonds en des zondags van 10 1/2 tot 12 ure in de Graaf van Egmontgroote markt zetelt, en waar hun de noodige inlichtin gen tot bekomen van werk zullen gegeven worden. Als gij Zwitsersche Pilleu koopt, eischt wel dat zij van Parijs komen, uit het fabriek van A. Hertzog, apotheker. Neemt er geene andere f!l Huis Firmin Mignot, Brussel. Be- jjcht aan huisvrouwen, naaisters, kleermaak sters, enz. 7000 uitstekende I-Iowe ma- chienen, oud model, de schoonste gepeerlde steek makende, per occasie te koop, het N1' 1 met doos 100 fr. en het N1' 2 met doos 120 fr., betaalbaar 10 fr. per maand. Voor opschriften uwer brieven, faktu- ren, circulairen, enz. gebruikt geen ander pa pier dan Royal Lyon. Te koop bij alle pipierhandelaars. Denderleeuw. Een verschrikkelijk onweder, vergezeld van een allerhevigsten stort regen heeft zondag namiddag omstreeks 11/2 ure over onze gemeente gewoed. Vrouw Catherina De Leeuw werd door den bliksem getroffen en viel levenloos ten gronde De ongelukkige trok den kruiwagen, welken haren man voortstootte, toen ze„ door het he melsvuur werd getroffen. De regen heeft aanzienlijke schade in het veld veroorzaakt. De hop, welke reeds niet al te best gelukt was, heeft insgelijks voel gele den. Assche. De bliksem viel Zondag op den molen van Koppeghem, langs den steenweg van Gent tusschen Zeilick en Assche gelegen. De knecht van den maalder werd op den slag gedood de maalder is er met den schrik van af gekomen. De molen is gansch de prooi der vlammen geworden. Brussel. Diefstal van 76,000 fr. Er heerschte maandag veel ontroering op de Beurs van Brussel en niet zonder reden. M. Pels, vennoot van M. Derom, wisselagent wonende Madouplaats, 3, te St-Joost-ten-Noo- de, telephoneerde aan deze laatste dat hun be diende Armand B..., een jongeling van 19 jaar welke des morgens gelast was geworden eene verzending van waarden te doen aan de Noor- derspoorhalle, niet was teruggekeerd. Men ging op inlichtingen en vernam dat hij de verzending niet gedaan had. Hij had het beter geoordeeld de vlucht te nemen. Aan stonds werd de politie onderricht. M. Rosseel heeft geheel de geheime politie te been gezet om den stoutmoedigen schurk op te zoeken. Zijn signalement is aan al de biigaden der gendarmeries gezonden even als aan de poli- tie-commissarissen van het gansche land. Ook hebben 67 politieoversten van de voornaamste steden van Europa het signalement van den dief ontvangen. Telegrammen zijn verzonden naar al de steden der Belgische grenzen. Volgens bekomen inlichtingen moet hij den exprestrein genomen hebben voor Oostende om 8 ure 5 m. 's morgens. Drama's der ellende. Zaterdag morgen rond 5 ure, vonden eenige werklieden die zich naar hun werk begaven, een pakje met kleereu op den kant der Willebroeksche vaart, waarop een briefje gehecht was. Dit briefje was Ceup- pens geteekend en deze melde dat hij zich zelfmoordde omdat hij in de diepste ellende was gedompeld. Een weinig verder dreef het lijk van den on gelukkige boven water. De geschiedenis van Ceuppens is allertreu rigst. Hij woonde op eene vlieringkamer der Paleis straat met zijne vrouw en zijne kindereu. Het huisgezin was altijd gelukkig geweest toen over eenige weken Ceuppens plotseling zonder werk viel. Ondanks de spaarzaamheid der vrouw was er spoedig geen brood meer in huis. Daarenboven was de eigenaar een man zonder hart en reclameerde met eene schandi- ge strengheid de som van 19 franken huurceel. Ondanks de smeekingen van Ceuppens en zijne vrouw werden zij op straat gezet. Deze vond met hare kinderen een onderkomen bij meêwaarige geburen, doch de man was ver dwenen. Twee dagen en twee nachten waarde hij zonder te eten of slapen. Eindelijk heeft hij in den dood het einde zijner rampen ge zocht. Mechelen, 10 Augusti. In een fort der Schuttershofstraat bevindt zich het huis n° 23, bewoond door de weduwe Keldermans. 't Is in die eenvoudige werkmanswoning dat gisteren avond een verschrikkelijk drama plaats had. Een man heeft een moordaanslag op zijne vrouw en zijn kind gepleegd. Ziehier in welke omstandigheden Hendrik Willems, handwerker, 26 jaren oud, was sedert anderhalf jaar in den echt ge treden met Anna-Catharina Keldermans, die thans den ouderdom van 24 jaren heeft be reikt. Dit huwelijk was ver van gelukkig te zijn. Hendrik had 3edert een tiental dagen zijne vrouw verlaten, zoodat deze genoodzaakt was met hare twee kinderen, waarvan het jongste slechts 5 weken oud is, bij hare moeder, in de Schuttershofstraat, te gaan aankloppen, waar zij werd ingenomen. Zaterdag avond rond 9 1/2 ure bood de man zich bij moeder Keldermans aan, op 't oogen- blik dat haar zoon Corneel en hare dochter in huis waren. Hij vroeg om aldaar te mogen ver nachten, doch men antwoordde hem dat hij in den dag komen moest en niet in den avond. Hij drukte alsdan het verlangen uit van met zijne vrouw eene onderhandeling te hebben, hetgeen hem insgelijks niet werd toegestaan. Het was in de deur dat dit gesprek plaats had. Zijn schoonbroeder Corneel stond voor hem, doch hij had alsdan zijne vrouw nog niet bemerkt, die achter de deur met haar jongste kind op den arm was neergezeten. Eensklaps komt Hendrik eenige stappen vooruit en zijne vrouw bemerkende, haalt een revolver uit den zak en lost twee schoten op haar. De kogel trof eerst de moeder aan den arm en sloeg daarna in het hoofd van het kind. Corneel sprong onmiddelijk op den moordenaar toe en gelukte er in hem het wapen uit de han den te rukken. Een derde schot werd in het afnemen gelost, doch dit trof niemand. De booswicht nam daarna blootshoofd de vlucht. Dit schouwspel dat slechts eenige minuten had geduurd, bracht oogenblikkelijk de Schut tershofstraat en omstreken in opschudding. De toestand der familie Keldermans was afgrijse lijk om zien, doch er toonden zich weldra eenige moedige harten, die de ongelukkige lieden ter hulp snelden. M. Dieudonné, geneesheer, kwam onmiddelijk toegesneld en bracht de eerste zorgen aan moeder en kind toe. Het tweede kind, dat 16 maanden oud en ziekelijk is, bevond zich door den schrik van dit schouwspel in levensgevaar. Het stierf dezen morgen. De commissarissen van politie kwamen spoe dig toegeloopen, gevolgd van het parket en de wetsdoktors en een onderzoek werd ter plaatse ingesteld. De moordenaar had zich in de rich ting der Brusselpoort begeven en was de her berg in de 3Iestkaai, Hombeekschesteenweg, binnengekomen, alwaar hij aan de aanwezigen vertelde wat er gebeurd was. Men wilde hem in de eerste oogenblikken niet gelooven, doch daar men eindelijk slechte vermoedens kreeg, riep men den veldwachter, die hem in hechtenis nam en in de handen der reehterlijke politie gaf. Hij werd vervolgens ter beschikking ge steld van het parket. Het parket, vergezeld van de wetsdoktoors heeft andermaal dezen morgen ten 11 ure een bezoek gebracht in het huis van het drama. Het onderzoek duurde tot 1 uur namiddag. Het is klaar bewezen dat de moordenaar met volle voorbedachtheid den aanslag heeft gepleegd. Hij had zelfs kleederen verkocht om den aan koop van den revolver te kunnen doen. De vrouw is tot hiertoe buiten gevaar, doch wat het kind betreft, is er geene hoop meer het te redden. Bergen. Huizen verbrand door den donder. Eene vrouw gedood. Een ver schrikkelijk onweder is verleden zaterdag na middag in de omstreken van Binche losgebro ken. Twee huizen zijn in de gemeenten Haul- chin en Estinnes-au-Val door den elektrischen stroom getroffen. De brand heeft de twee huizen ten gronde vernield. Ongelukkig heeft men niet alleen stoffelijke schade te betreuren. Eene arme vrouw, die zich in het veld bevond, is door den donder getroffen geworden en men heeft slechts haar lijk kunnen terugvinden. Het slachtoffer wasgoed gekend. Personen, die van Bergen kwamen zeggen dat zij onderwsge, ver scheidene hoeven zien branden hebben. In het Center zijn geene ongelukken te betreuren. Oostende. De genaamde Alfons Cal- lewaert, geboren te Lichtervelde, stoker op den Staatsijzerenweg, ging, terwijl zijne machien in gang was, een voorwerp nemen, dat hij noodig had, en waarvoor hij langs de trede zijner machien gaan moest. Men denkt dat hij het evenwicht zal verloren hebben toen hij het voorwerp grijpen wilde, want hij is achterover gevallen met het hoofd onder de locomotief. De dood was oogenblik kelijk. Men heeft het lijk des ongelukkigen naar zijne woning te Oostende overgebracht. Het hemelsvuur heeft te Swevezeele een schrikkelijk ongeluk veroorzaakt. Tusschen Swevezeele en Wyngene, aan 't gehucht «de Ondank is de donder in een huis gevallen en heeft er de vrouw en hare dochter doodgesla gen. De man, Baert, schoenmaker van stiel, en geheel het huisgezin zijn om er zinneloos van te worden. liili (MlliiJld. Frankrijk. Zwitserland. Turkije. Australië. Peper en Zout. Van den 9 tot den 14 Augusti 1890. GEBOORTEN Mannelijk 8 - - Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN. S. De Neve, twijnder, met Fr. Gillade, br. Fr. De Neve, twijnder, met J. Rumbaut, tw. OVERLIJDENS. Fr. Moerenhout,man Mertens, brouwersgast, 40 jBrabantstraat. A. Van Cleemputte, w6 Van der Gucht, z. b. 73 jZoutstraatpoort. J. Van der Sype, z. b. 85 j., Nieuwstraat. AALST 16 Augusti.Per 1 hect.23 lit. 50 cent. Tarwefr. 23-00 00-00 Masteluin15-00 00-00 Geerst14-00 14-50 Rogge14-00 15-00 Haver. per 100 kil. 16-00 18-00 Spelt00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad f 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 23-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 5-00 6-00 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,de 3 kilogram. 6-73 7-09 Eijersde25 1-91 2-09 Vlas per 3 kilos 0-00 0^00 Viggenen per stuk, 18soort 22-50 26 17-50 te Aalst, Keizerlijkeplaats, N° 34.Zich te bevragen bij M. DE WINDT, doktor, Nieuw straat. L'adjudication de la fourniture du charbon nécessaire a l'École des Pupilles de l'Arinée a Alost, pour l'année 1890-1891, se fera au dit établissement le Lundi 18 Aoüt 1890, a 11 heures du matin. Les soumissions cachetées seront remises a l'établissement le même jour avant 10 heures du matin. Conditions Quantité nécessaire d'ici au l1" Octobre 1891 230,000 kilos a 250,000 kilos livrables a l'ccole. Cautionnement a déposer (livret de la Caisse d'Épargne) 200 fr. Dij licitatie. OPENBARE VERKOOPING van eene te Meldert, wijk Parijs. Eenige koop. Ingesteld fr. 600,00. ZITDAGEN OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mijlbeke, Moorselsche baan. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een Huis zijude eene herberg genaamd «Het Gemeentehuis, te Aalst-Mijlbeke, Moorsel sche baan, groot 1 aar, thuns onbewoond. Instel, Zaterdag 9 Verblijf, Zaterdag 23 Au9ustl 1890- Telkens om 4 ure namiddag, ter herberg van d'heer Frans DeGols, te Aalst-Mijlbeke, Moor selsche baan. VERKOOPING VAN te Audegem, Schoonaarde, Berlaere en Wichelen. Gemeente Audegem. Gemeente Schoonaarde. Gemeente Derlaere. Gemeente Wichelen. De verkooping zal gebeureD op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellen de goede en gekende borg en betalende liet on geld comptant. te Baerdegem Schaapboersweide. VENDITIE te Wanzele. Om uit tie gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van een te» Aalst met Koorn-en-Oliewatermolen en Meerschen, te Hofstade. Stad Aalst. Eerste koop. Gemeente Hofstade. Tweede koop. ZITDAGEN InstelZaturdag 6 September 100n Verblijf, Zaturdag 20 opgericht in I860 122, Gaillaitstraat, Brussel. Behandeling zonder bloedige operatie van Tp hllPPn Aalst, aau de Zoutstraat- I C HUI GIJ poort, een schoon Winkel huis met Herbergzaal eu twee andere Beneden kamers alsook met of zonder Land, laatst bewoond geweest door Frangois Perdaens. Zich te bevragen bij de jufvrouwen DE WINDT, te Aalst, Zoutstraatpoort. Choix de Musique Ouvrages de mains. Lecons de Piano et de Solfège, MUe E. BOGETTO, Rue Longue des Cheva liers, 38, Alost. Het zeer welgekend H uis Goud-en ZilversmidHorlogiemaker, Kerkstraat, hoek der Groote Markt TE AALST, is het eenigste huis van gansch de stad Aalst aan 't welk het is toegelaten te verkoopen de echte brillen (Pince-nez) voor Dames en Heeren van de firma LE LYNX TE PARIJS, op rechte kristalen glazenbekroond in de Groote Tentoonstelling te Parijs, zich schikkende naar alle gezichten. Gewaarborgd le klas. Gouden en zilveren voorwerpen, alsook 1* kwaliteit van Zakhorlogiën aan zeer geringe prijzen. Men beveelt zich aan de goede gunst van eenieder. van In den Depot van Antwerpen. LE COCK-FASSIN, 8MOLENSTRAAT8AALST. nouveau modèle, brulant sans odeur nifumée douches portatifs hydronettes, pous serres et pour laver lesfagades, setrouvent chez J. VAN DER MEERSSCHE, Rue Longue du Sel, 45. Een schoon MAGAZIJN gelegen op den Dam. Zich te bevragen ten lureele dezer. Te koop groote en schoone PIANO (occasie,) van het huis Vogelsang. Zich te bevragen bij M. Honobé STEPPE, Esplanadestraat, Aalat. Zonderlinge dood. Juffer Delcambre, te Rijsel, 22 jaar oud, had zich naar een dentist begeven om zich een slechten tand te laten trekken. De bewerking was gedaan en de tandentrekker had zich een oogeubllk in eene aanpalende kamer begeven om een glas water te halen. Toen hij tèrugkeerde vond hij het meisje op den grond liggen der hevigste pijnen ten prooi. Eenige oogen' likken nadien gaf de lijdende den geest. Drij geneesheeren in der haast ontboden konden den dood bevestigen. Een onderzsek des aangaande is geopend. Do tan dentrekker beweert zijne kliënte niet in slaap gedaan te hebben, en heeft dus noch chloroforme noch eenig ander slaapmiddel gebruikt. Deze zonderlinge dood wordt hevig besproken. Een onmenschelijk tooneel. Een woest tooneel, waarvan de onmenschelijkheid niet zou te vergeven zijn aan de onbeschaadste en wildste volkstammen van Midden-Afrika, heeft Zaterdag te Ecquevilly in het beschaefde Frankrijk, plaatsgehad. De genaamde Theyler, een Zwitser van afkomst was bezig een wagen koorn te ontladen, toen twee werk lieden in dronken toestand hem naderden en hem door hunne laaghartige en gemeene beleedigingen trachtten aan te hitsen en Kwaad te maken. De man lachte er mee en gaf zich zelfs de moeite niet van zijn wagen te komen. Dit maakte de twee dronken vlegels grammoedig en de barbaarsche deugnieten vonden niets beters te doen dan de man met een regen van steenen te bestor men. Eensklaps wankelde Theyler, verloor het even wicht en tuimelde loodzwaar op deii grond. Een steen had hem hevig aan de slapen getroffen. Het bloed dat de ongelukkige ten overvloede ver loor was niet in staat de uitzinnige gramschap der woeste kinkels te verzachten. Als tijgers die hunne prooi bespringen wierpen zij zich op den weerloozen arbeider die het bewustzijn verloren had, en onmen- Bchelijk begonnen zij op hem te slaan en te stampen. Als hunne wraakzucht gekoeld wasnamen zij laf hartig de vlucht. Eenige stonden nadien, raapten eenige voorbigan- gers den ongelukkige op en droegen hem in eene nabij gelegene pachthoeve. Theyler had benevens de gapen de wonde aan de slapen, talrijke kneuzingen. Geen woord heeft het slachtoffer dier barbaarscheid nog kunnen uitbrengen. De twee moordenaars zijn aangehouden en zullen wellicht hvnne verdiende straf ondergaan. Zeventig uren in eene ijshloof. Laatstleden woens dag kwam een reiziger met een gids uit Lauterbrun- nen over den Tschingel-gletscher. Bij eene kloof al daar vonden zij eene ïjsbijl. Daaruit vermoedende dal er ecu ongeluk had plaats gehad, zagen zij rond; zij hoorden spoedig uit den afgrond een klagend ge. luid en bemerkte dat iemand daarin was neergestort. Onmiddellijk lieten zij een touw naar beneden. De ongelukkige greep dit, bond het om zijn lijf, en nu begonnen zij op te halen. Toen zij hem echter reeds tot bijna aan den rand hadden opgetrokken, begaven hun de krachten en moesten zij hem weer naar bene- laten zakken. Zij riepen hem evenwel toe, dat zij hulp zouden halen. Vier ure .ater kwam er hulp op dagen, en kon men den man redden. Het was de gids Ohristiaan Linder uit Lauterbrunnen. Het bleek nu dat hij den 27 Juli, geheel alleen over den gletscher huiswaarts keerende, in de diepte was gestort en aldaar zeventig uren had gelegen. Zijne Landen en voeten hebben door den val en den vorst zoo erg geleden, dat hij niet kan bewegen. Hij is naar het ziekenhuis te Interlaken vervoerd. 100 personen vermoordHet leger van den Sultan te Marokko heeft te Attisi eene nederlaag geleden. De opstandelingen hebben de Citadel verbrand en een hondertaai personen gedood. Zij onthoofdden den zoon van den gouverneur, na hem eerst de onmen- schelijkste martelingen te hebben doen onderstaan. Op den schuldigen oogenblik bezetten de opstandelingen de stad Seli. De konijnen in Australië. Men heeft niet vergeten dat het bestuur van Australië 500000 fr. beloofde aan dengene die een middel zou vinden de konijnen die thans Australië verwoesten te vernietigen. Tot dit doel, had M. Pasteur voorgesteld de.konijnen den cholera der kiekens in te geven. Twee proefnemiugen zijn gedaan geweest, maar zij hebben geenen practischen uitslag geleverd ten gevolge van den slechten wil der kommissie. Eindelijk om zich tegen die verdoemde konijnen te verdedigen, hebben de besturen van New-South-Wales en Zwensland een traliewerk opgemaakt 1427 km. lang, die den zich te veel uitbreidenden knager den ingang van het oostelijk gedeelte van Australië belet. Kinderhumob. Mama. Foei, ondeugend kind» geeft tante dadelijk een kus. (De kleine wil niet, houdt afwijzend de handjes voor den mond en ziet daarbij onafgebroken hare tante onderzoekend aan). Tante (ongeduldig). Zeg mij ten minste, waar om ge mij niet een zoen wilt geven, dwaas kind. Neen, ik doe 't niet. Ik ben vies ge hebt haar op de tanden gekust. Dat heeft pa tegen ma gezegd. Een geestig aalmoezenier bezocht een garnizoen en vond daar een verstokten dronkaard. Na den dronkaard eenige vermaningen te hebben gegeven over de noodlottige gevolgen van den alkool eindigde hij met te zeggen, dat de alkool de grootste vijand van de mensch is. De dronkaard wil den slimme uithangen en vraagt of het Evangelie niet beveelt zijne vijanden te be minnen. B «Dat is waar, antwoordde de aalm oezeniermaar 't beveelt ons niet hem in te slikken, n Grappentnaaksters. In een blad van eene gemeente nabij Amsterdam, waar eerstdaags de kermis aanvangt wordt de volgende advertentie gelezen Oprecht Gemeend Vier knappe Burgermeiden Zullen zich heel erg verblijden, Wanneer zij kunnen vinden, Vier zeer jolige Vrienden, Om daarna met die snaken, Met Kermis pret te maken. Brieven, met portret, worden onder een opgegeven cijfer bij den uitgever verkocht. 4 kinderen onder de 7 jaren. Aalstersche Hop van 1889 frs. 75.00 a frs. 00.00 1890 11000 00.00 Poperinghe, stad 1889 80.00 85.00 id. gemeenten id. 75.00 00.00 id. stad 1890 125.00 30.00 id. gemeenten id. 110.00 00.00 De Notaris BRECKPOT te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal ten overstaan van den heere Vrederech ter des kantons Aalst, met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen Eene Behuisde, Beschuurde en Bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Meldert, wijk Parijs, bekend bij kadaster sectie B nummer 334a met eene grootte van 5 aren 20 centiaren, groot volgens titel 6 aren 23 cen tiaren palende oost de kinderen van Fidelis Pieters, zuid Jan-Frans Pieters, west de Parijsstraat en noord de erven van Petrus-Frans De Mol. Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingzaal van den heere Vrederechter te Aalst, Groote Markt. allerbeste D Notaris DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoeke van de eigenaars, openbaarlijk verkoopen Circa 9 hectaren verdeeld in 67 koopen schoon en zuiver Schelde-Nagras, wassende op de hierna volgen de vloeimeersschen, gelegen ter nagemelde gemeenten te weten Op DIJNSDAG 2 SEPTEMBER 1890, om 2 ure na middag, ter herberg De Sterre, bij sieur A. Roe mans, te Schoonaarde, dorp. 2 koopen op eenen meersch omtrent de herberg van Xavier Abbeloos, ieder groot 13 aren. i koopen op eenen meersch nevenst de hofstede van Adriaan Van Gendt, ieder koop groot 15 aren. 4 koopen op eenen meersch, in de Schoonaardsche- meerschen, waarvan 3 koopen ieder groot 10 aren en een koop zijnde de Bek, groot 9 aren. 1 koop op eenen meersch in de Schoonaardsche- meerschen, groot 14 aren, lest gebruikt geweest door de kinderen llliano. 8 koopen op eenen meersch nabij 't Saros in 't Meer- lebroeck iederen koop groot 11 aren. En ten zeiven dage 2 SEPTEMBER I860, om 3 ure namiddag, ter qerberg In De Casino, bij de weduwe Leus, te Wichelen, Dorpplaats. 10 koopen op eenen meersch Achterstcmaal, iedere koop groot 13 aren 52 centiaren, eigendom van M. Levionnois. 2 koopen op eenen meersch in den Beekaart, iede ren koop groot 10 aren 15 centiaren, eigendom van denzei ven. 1 koop groot 10 aren in de Herreweghemeerschen, gebruikt geweest door Constant De Lannoy, voorts- komende van Constancia Schuddinck. 1 koop groot 10 aren 50 centiaren, in de Herrewe ghemeerschen gebruikt geweest door de kinderen van Pelix De Greef. 2 koopeu ieder groot 10 aren 40 centiaren in de Herreweghemeerschen, eigendom van d'heer De Smet- Baurvens. 2 koopen ieder groot 14 aren 50 centiaren op eenen meersch rechtover de Margote, gebruikt geweest door d'heer D'Hooge-Laurvaert. 2 koopen ieder groot 9 aren 80 centiaren in de Her reweghemeerschen, eigendom van d'heer De Smet- Bautvens. 1 koop groot 13 aren 70 centiaren, Margote, eigen dom van d'heer Van Kelecom. 2 koopen ieder groot 10 aren 35 centiaren, Dekens bocht, eigendom van d'heer Levionnois. 1 koop groot groot 12 aren 10 centiaren, in de Herreweghemeerschen rechtover de Margote, gebruikt geweest door Josephus Van den Aieele-Van Eawver- meiren. 9 kocpen ieder groot 14 aren 90 centiaren, Dekens bocht eigendom van d' heer Levionnois. 3 koopen ieder groot 11 aren 53 centiaren in d' Els- bocht, eigendom van d' heer De Smet-Bauwens. 2 koopen ieder groot 11 aren 50 centiaren in d' Els- bocht, eigendom van denzei ven. 1 koop groot 15 aren 50 centiaren in d' Elsbocht, eigendom van denzelven. 3 koopen ieder groot 10 aren 90 centiaren, in de Malroos. 2 koopen ieder groot 13 aren 85 centiaren, Steen hoven. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoeke van wie het behoort, op DONDERDAG 11 SEPTEM BER 1890, om 2 ure namiddag, openbaarlijk ver koopen Circa 9 hectaren allerbeste Nagras, verdeeld in 31 koopen, wassende in de Groote Schaapboersweide, te Baerdegem, tegen de oude heirbaan en nabij den steenweg van Dendermonde naar Brussel. Vergadering ter herberg Den Loereman recht over zelfde weide alwaar de verkoopingsvoorwaarden zullen gelezen worden. De verkooping zal gebeuren op tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal ten verzoeke van den heer Charles Cumont, nijveraar te Aalst, op MAANDAG 15 SEPTEMBER 1890, om 3 ure namid dag, openbaarlijk verkoopen Circa 40 koopen schoon en zuiver Nagras, wasssende op eenen meersch genaamd klooBtermeersch, gelegen te Wanzele, aan den Watermolen van den heer Ilippo- lyte Mitthys, Den aanwijs zal gedaan worden door sieur Frans Wynant, jachtwachter te Smetlede. De verkooping zal geschieden op gewone voorwaar den, en tijd van betaling mits stellende goede en ge kende borg. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort en ten overstaan van den heer Vredereehter des kantons Aalst, op het gewoon gewin van een half ten honderd instelpremie, openbaarlijk te koopen bieden Een schoon en welgelegen RENTENIERSHUIS, met Koetspoort, schoone Benedenkamers, Achterge bouwen, twee verdiepen en Lusttuin, te Aalst, op de Keizerlijke plaats gekadastreerd sektie A, nummers 1946a, en 1947a, met eene grootte van 07 aren 80 cen tiaren, houdende van den eenen kant aan het huis van Madame de douairière Schellekens-Jelie, van den anderen kant aan betgene van den heer Abel De Clip- pele en ten voorhoofde aan de Keizerlijke plaats. Bewoond door den heer Notaris De Gheest, tot 1 Oktober 1892. Eene behuisde, beschuurde en bestalde HOFSTEDE met Tuin, Boomgaard, Olie-en-Koorn Watermolen in volle werkzaamheid, en afhangende Meerschen, te Hofstade, op de Bleekte, gekadastreerd sectie C, num mers, 439, 440,475, 476, 477, 478a, 479a, 481 en 482a, met eene grootte van 2 hectaren 41 aren 70 centiaren, groot volgens meting 2 hectaren 56 aren 43 centiaren, onder voorbehoud van samenvoeging verdeeld in vier deelen zooals op het plan en aanwijzend tafereel der gedrukte plakbrieven is afgeschets. Bewoond en gebruikt tot 24 December 1890 door den heer Bernard Matthys. Telkens om 3 ure namiddag te Aalst, ter Zitting zaal van den heer Vrederechter, in het Stadhuis. Kanker, Gezwellen, Verharding en verzweringen aan de borst of aan het onderlichaam, S. Markoen, Klieren in den hals en andere klierziekten, Lipkwaal en ver zweringen aan iiet aangezicht, Fistels, Beenziektens, Kniegezwel, Huidziektens, gebarste of verzweerde aders, en aanverwante en verouderde kwalen. Consultatie alle dagen van 11 tot 1 uur, uitgezon derd den Dijnsdag. Den Bestuurder v. h. Gesticht, Den Geneesheer v. h. Gesticht, J. WINDELINCX. E. WOLFCARIÜS. Een van de geneesheeren van het gestichtdie in deze provincie bij patiënten horrat, is met deze gelegenheid te spreken te Gent, den Maandag om K ure, Hotel de Bonders, bij de Statie.

De Dendergalm | 1890 | | pagina 3