BIÈBE WOONHUIS, □E ZONNEBLOEM EEN HUIS, TE KOOP HET JACHTPARK, Gazgestioht van Aaisi. GEMEENTEKIEZINGEN. Beste kwaliteit van houille- kolein Vogelsehieting met de Bolle, BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Brugge. Onze streek is wederom door eene moord bezoedeld geworden, met voorbe dachtheid gepleegd met afwachting en drijfveer tot diefstal. Zondag avond, rond 7 ure, is Van den Broucke, landbouwer te Lapscheure, den burgemeester van Damme komen verwittigen dat hij een lijk, badend in bloed, gevonden had op het grondgebied van Oostkerke. De heer burgemeester snelde er aanstonds naartoe en vond er eenen man met den hals afgesneden, een kap in het hoofd en een steek in de zijde. Het slachtoffer werd.herkend voor Constant Willemyns, dienstknecht, wonende nabij den Syphon, en die sedert eenigen tijd e.n erfdeeltje had gekregen. Hij was van al zijn geld en zijn zakuurwerk beroofd; zijne zakken waren om gekeerd. Men zegt dat de gendarmerie van Westcapelle een vermoedelijk en dader heeft aangehouden. Het gerecht van Brugge was maandag ter plaats. Zondag avond zijn er twee ongevallen ge beurd op de foore. Op deGroote Markt sprong een der gazhuizen van den peerdekensmolen rechtouer de hoofdwacht, eene vrouw bekwam verscheidene brandwonden. Het tweede was het breken van eene riggel van den]Dampfschif- fort-Caroussel op de Sint-Jozefplaats, ten 9 1/2 ure 's avonds. Gelukkig was er aldaar slechts stoffelijke schade te betreuren Moedermoord te Rooborst. Het parket van Audenaarde heeft een nieuw bezoek afge legd in het kasteel van Rooborst, om het on derzoek over de dood der baronnes de Crom- been voort te zetten. De onderzoekende magis traten waren vergezeld van den heer bouw meester Mason, die de plans der plaats opge maakt heeft. Het parket van Audenaarde heeft aan den heer Haliet, onderzoeksrechter te Brussel, de taak opgedragen zekere Caroline X..,gewezene gouvernante in dienst der barones de Crorn- been, te doen opzoeken het schijnt dat die vrouw in staat is zeer belangrijke inlichtingen te geven aan het gerecht. Namen, 8 October. Een oppassende arbeider van Marchiennes, die maandag mor gen aan het afdak in de statie van Namen werkte, wilde zich vasthouden aan een dwars- ijzer. Dat ijzer lag los en de ongelukkige viel van eene hoogte van ongeveer 15 meters. Eeni- ge minuten later was hij dood. Denzelfden dag is een schaliedekker uit Rochefort, die aan het kasteel des konings te Ciergnon werkte, van het dak gevallen, van eenehoogte van lömeters. Hij heeft neg slechts eenige oogenblikken geleefd. Hij laat eene vrouw met een kind achter. Over eenige dagen vond een landbouwer, te Volkogein-bij-Audenaarde, in zijnen stal een kalf dood liggen. Het beest werd ontmaakt van vel en ingewanden en aan knechten, meiden en werkvolk ter tafel opgediend. Allen die er van aten moesten zich te bed leggen, en leden ge weldig aan brakingen en hoofdpijn. De landbouwer deed een geneesheer halen van zijne naaste bloedverwanten, die er in ge lukte de vergiftigden te redden. Niemand die van het vleesch geëten heeft is gespaard geble ven. Op vrijdag 3 dezer, lagen nog negen dienst boden ziek te bed. Een der werkvrouwen had heimelijk een stukje van dit vleesch medegeno men en aan hare kat aangeboden. Deze was wijzer dan de menschen, want zij weigerde. Gelukkiglijk zijn er geene menschenlevens te betreuren. Slaapwandelaar of spooJc Een inwo ner van Manchester merkte in den laatsten tijd geregeld, dat de deur zijner kamer, die op den tuin uitkwam, des morgeüs geopend was, zon der er in huis iets ontvreemd werd. Het zonder linge van het geval is, dat de man altijd zijne kamer sloot, zoowel aan de gangzijde als de tuindeur, die zelfs van binnen gegrendeld werd. Zekeren nacht verborge t zich de knecht van den huize met een politieagent beiden goed gewapend, in het prieëel van len tuin om zich te overtuigen, wie de nachtelijke inbreker kon zijn. Tegen drie ure zagen zij plotseling een licht in de kamer van mijnheer na eenige oogenblikken werd de tuindeur geopend en de heer des huizes trad in den tuin, die hij een paar malen roud wandelde, waarna hij zich weder te bed begaf. Toen begreep men dat hier aan een geval van slaapwandelen moest ge dacht worden en dat er dus geen sprake was van een inbreker, maar wel van een uitbreker. Duizend ivalvissclicn. Men leest in de Maasbode Tusschen de Lofoden, de kleine bergachtige eilanden op de westkust van Noor wegen, werden onlangs in écn nacht ongeveer duizend walvisschen gevangen, die van negen tot 2c meters groot waren. De geheele kudde had zich tusschen de eilanden gewaagd, werd daarop door de visschers verder landwaarts gedreven en door aaneengebonden haringnet ten in den terugtocht verhinderd. Daarachter houden nu dag en nacht booten de wacht opdat geene der reusachtige dieren ontkomen. In middels worden er eiken dag eenige gearpoed en aan land getrokken. Het is hokend, dat tusschen de Lofoden meermalen eene groote kudde visch wordt ge vangen. Zoo kwamen verleden jaar eens niet minder dan 13 1/2 millioenen kabeljauwen tegelijk in de macht der visschers. Wie ze zoo nauwkeurig geteld heeft kunnen wij niet zeggen. Zondagen te zingen Domino salvam fac Rem- puplicam, dat in eene goede verstaanbare taal, niets anders beteekent dan Leve de Repu bliek Deze toespraak werd met begeestering toe gejuicht. De prefect en de afgevaardigden van het Staatsbestuur aldaar tegenwoordig drukten de hand van den republikeinschen pastoor, die de klokken luiden deed, op den doortocht van den officiëelen stoet. Aan een venst er der pastorij wapperde de Fransche drijkleurige vlag met dit opschrift 11 God en Vaderland en de ge kende letters R. F. Dat is oprecht een pastoor die zich naar de tijdsomstandigheden weet te schikken. Ge zoudt in ons fanatiek België moeten komen- Hier zelfs eerbiedigt dat kwaadwillig ras de wetten niet door een liberaal bestuur gestemd. En zouden zij ooit voof een feest de vlag uitste ken, dan zoude het de gele papenkleur zijn, met het opschriftVoor Geld en Rome Italië Afrika. Amerika. Buitenland. Frankrijk. Een republikeinsche pastoor. Te St-Ro- main nabij Havre heeft zich Woensdag een zonderling incident voorgedaan, ter gelegen heid van een banket gegeven bij de inhuldiging van een hospitaal. Na de officiëele heildronkou, bracht M. Palfray, pastoor-deken een toast aan de republiek. Komt de macht van God, zegde hij dan komt de bevolking het recht toe diegenen aan te duiden welke haar moeten uitoefenen. Het Fransche volk heeft gesproken en onzen plicht is ons zonder achterdocht naar die uitspraak te gedragen. Morgen als de drukpers zal zeggen Een pastoor was niet bang in een officieel banket een heildronk te dragen aan de Republiek zullen eenige angstvallige zielen misschien medelijdend zuchten. Ik vergeef hun van gan- scher harte. Ten andere, die godvreezenee per sonen, zijn zoo ver niet van ons verwijderd als ze 't zelf denken. Zij zouden aan de Kerk niet ■willen ongehoorzaam zijn. a Nu, de Kerk wil dat we overtuigde men schen vormen voor ons lief vaderland, door alle Kieskollege van Aalst. BERICHT- Kiezing van den 19 October 1890. De voorzitter van het Hoofdbureel brengt ter kennis van de heeren kiezers dat hij de voorstelling der candidaten, hunne aanvaar ding en de lijsten der getuigen, die zij zullen aangewezen hebben, zal ontvangen te rekenen van den 12 October tot den 13 October medebe- grepen, van 1 tot 4 ure namiddag ten Stadhui- ze, zaal van het Schepenen-College. Eens dit tijdbestek verloopen, zal geene voor stelling of aanvaarding van candidatuur, noch aanwijzing van getuigen mee ontvankelijk zijn. Van den 15 October kan er kennis genomen worden te zelfder plaats en uren, van de offi- cieele lijst der candidaten, door de candidaten zei ven, alsmede door de kiezers die hen hebben voorgesteld. De Voorzitter. Emiel Boebeman. ADJUDICATION de la nécessaire a l'Ecole des Pupilles d'Alost pendant 1' année scolaire 1890-1891. Messieurs les brasseurs, qui désirent concou- rir a cette fourniture, sont priés de faire mettre en cave a Tétablissement, du 17 au 22 Octobre courant un tonneau échantillon de la bière qu 'ils s'engageraient eventuellement a fournir auprix de frs. 8,00 l'hectoLt''e. Les soumissionnaires devront en même temps envoyer, sous enveloppe cachetée au Comman dant de l'Ecole une lettre spécifiant la teneur p °/0 de leur échantillon en alcool et en extrait. L'expertise des échantillons et Couverture des plis cachetés aurout lieu le 27 courant a 11 1/2 heures dumatm, par la commission des vivres qui déterminera ie choix des fournis- seurs. eenen Camion, een Gentsch karrekeneene schoone Handkar op ressoren een Omnibusken. Zich te bevragen bij M. Joseph VAN DER BIEST, rijtuigmaker, in de Nieuwstraat, te Aalst. fr 85 fr. prijzen in geld fr. 85, Door sterfgeval en om uit de te scheiden. onverdeeldheid Van de 3 tot den 10 October 1890. GEBOORTEN Mannelijk 4 g Vrouwelijk 4 HUWELIJKEN. J. De Schutter, dagl. met M. Bastien, br. L. Michiels, kleerm. metC. Strickx, z. her. A. Van Goninckxloo, schrijnw. met M. Van Geit, z. ber G. Van Yperzele, tw. met M. Luycx, z. ber. R. Muylaert, tw. met M. Van de Velde, tw. OVERLIJDENS. J. Poriau, kaaiw. 47 j., Vaartstraat. J. Verbeeren, man Eeckhout, 28 jPostweg B De Kimpe, z. ber. 69 jVischmarkt. M. Meert, wed6 Kieckens, 75 j., Mi.jlbeke. B. Eeckhaut, wed6 De Rycke, z. ber. 77 j., Leopoldstraat, 5 kinderen ODder de 7 jaren. October 1890. OPENBARE VERKOOP1NG Landenlïosschen, Meersehen en Vijvers, te Hofstade, Gijsegem, Aalst, Denderleeuw, Goyck, Iddergem, Meerbeke, Sieenhuffel, Nieuwerkerken, Schoonaarde, Lede en Herdersem. De Notaris DE PAUW7, te Aalst, daartoe in rechte benoemd zal, ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aalst, met ge- wi van een half ten honderd instelpremie, openbaarlijk te koop bieden Gemeente Hofstade. Eerste koop. Gemeenten Hofstade en Gijsegem. Tweede koop. Om uit de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING te Aalst, Schaarbeke, Zoutstraatpoort. ZITDAGEN AALST 11 October. Per 1 hect.23Z»f 50 cent Tarwefr. 20-00 21-00 Masteluin17-00 18-50 Geerst15-00 00-C0 Rogge14-50 15-50 Haver. per 100 kil. 14-00 16-00 Spelt00-00 00-00 Koolzaad 00-00 00-00 Lijnzaad 31-00 00-00 Koolzaadolie. 00-00 00-00 Lijnzaadolie 25-00 00-00 Koolzaadkoeken 00-00 00-00 Lijnkoeken. 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 5-50 6-50 Aardap. (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter,de 3 kilogram. 7-27 8-18 Eijers de 25 2-54 2-73 Ylas per 3 kilos 2-70 3-80 Viggenen per stuk, 14soort 25-00 2e 20-00 97 zakken nieuwe hop fr. 155 tot 165. Instel, Zaterdag i Verblijf, Zaterdag 11 OPENBARE "VERKOOPING te Gijsegem, aan de Kerk. fTaan(la'J 11 October 1890. Verblijf, Maandag 27 Aalst. Derde koop. Vijfde koop. Denderleeuw. Zevende koop. Goyck. Negende koop. Iddergem. Tiende koop. Elfde koop. Meerbeke. Twaalfde koop. Gebracht op fr. 350.00 Dertiende koop. Steenhuffel. Veertiende koop. Nieuwerkerken. Vijftiende koop. Schoonaarde. Zestiende koop. Zeventiende koop. Lede. Achttiende koop. Negentiende koop. Twintigste koop. Een-en-twintigste koop. Herdersem. Drij-en-twintigste koop. Vier-en-twingste koop. Nog Gijsegem. Vijf-en-twintigstse koop. Zes-en-twintigste koop. Ingesteld 290 fr. Zeven-en-twintigste koop. Acht-en-twintigste koop. Derde zitdag ZATERDAG 18 OCTOBER 1890. Om 2 uren namiddag te Aalst, ter Zittingzaal van den heer Vrederechter, in het Stadhuis. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ter studie van den voornoemden Notaris DË PAUW, te Aalst, N° 26 Levend begraven Napels 8 October. Op bevel van den minister van justicie zijn tien nonnen verlost uit de in paces of onderaardsche cellen waarin zij waren opgesloten. Er bestaat te Napels en in andere deelen eene orde van nonnen welken gekend zijn onder de uitdrukking van de Levend Begravene. I)e tien verloste slachtoffers waren daarin opgesloten tegen haren wil en niet minder dan acht onder het ge tal op bevel harer ouders of bloedverwanten. Aan de politie is door den minister vanjusticie bevel gegeven om eene opzoeking te doen in al de nonnen kloosters van zuid Italië waarvan de deuren gesloten zijn voor het publiek. Kardinaal Sanfelice, is uit Napels vertrokken naar Rome, ten einde onderrichtingen te ontvangen van den paus, hoe te handelen in deze zaak. De opgewondenheid is groot onder het publiek te Napels, tengevolge dier ontdekking. Moorderij op Duitschers. Naar de consul-generaal te Zanzibar melCt, is uit het verhoor van Meuschel ge bleken, dat de Sultan van Witu, Künzel en de zijnen naar Witu heeft laten brengen, omdat zij niet hadden voldaan aan des sultan's eisch van, alvorens hun de vergunning zou worden verleend om zich te vestigen, een schrijven over te leggen van den Engelschen con sul te Lamu, maar integendeel onmiddelijk begonnen waren met het werk voor de vesting. Twee dagen daarna werden de Duitschers, die trach ten zicb met geweld te bevrijden, deels buiten de stad, om het leven gebracht. Meuschel kan niet zeggen wie er begonnen is met het gebruiken van wapens. Toppau, dien de sultau ontboden had, kwam eerst na afloop van het bloedbad. Ijzingwekkend drama 5 slachtoffersEen kuiper van Portsmouth in de Vereenigde-Staten, met name Hein, 45 jaar oud, gehuwd en vader van drij meisjes, heeft gopoogd zijne gansche familie met revolver schoten te dooden, omdat zijne vrouw, van de welke hij gescheiden was, een ongeregeld leven leidde en hare kinderen een slecht voorbeeld gaf. Eerst kwetste Hein doodelijk zekeren Karei Taylor die doorging, schuldige betrekkingen te hebben met vrouw Hein. Dan doodde de moordenaar twee zijner dochters en kwetsse de derde zeer ernstig. Na die bloe dige slachting schoot hij zich zelf een kogel door 't hoofd. Van den dood verreten. De plotselinge verschij ning van een man welke men reeds lang dood waande en voor wien zijne vrouw eene praehtige grafzerk had doen oprichten op het doodenveld der plaats, heeft dezer dagen een grooten indruk te weeg gebracht te Perry ville, in de Yereenigde-Staten. Karei Latour, had ongeveer zes jaar geleden, zijne vrouw en zijne drie kinderen verlaten, zeggende dat hij in eene naburige gemeente eene vergadering ging bijwonen, en dat hij niet zou terugkeeren, vooraleer hij het werk bad afgemaakt, dat hij in de streek had aangenomen. Men zag hem inderdaad dien dag op de vergadering, doch daarna hoorde men niet meer van hem gewagen. Een tiental dagen nadien vond men het lijk van een manspersoon in eenen afzichtelijken staat van ontbin ding en elkeen was het eens dien persoon voor Latour te erkennen. De vrouw liet het gevonden lijk begraven als dat van haren wettigen man. Zij zelf had zich dus bedro gen. Twee jaren nadien huwde de wed. Latour, zeker zijnde dat haar man wol degelijk dood was, met een jongen en rijken pachter dier streek. Het was een gelukkig huwelijk in den vollen zin des woords, en een viertal jaren leefden beiden nog als in de wittebroodsweken, toen de plotselinge verschijning van den waren Latour hun geluk kwam storen. Hij eischte dat zijne vrouw van haar tweeden gemaal fzag. Deze echter weigerde omdat zij in haar eerste huwelijk ongelukkig was. Zij heeft de echtscheiding gevraagd met haar eerste gemaal, omdat deze haar verlaten had en volgens de wetten van dien Staat, zal de rechtbank haar de vrijheid terug schenken. Daar het tweede huwelijk van rechtswege vernietigd is, tengevolge der verschijning van Latour zal mevr. Latour met haar tweeden man hertrouwen, zoodra de echtscheiding met de eerste iB uitgesproken. STAD AALST. in het droog, op Zondag 12 October 1890, bij Isidoor Pyck, ter herberg In Antwerpen, Graanmarkt. verdeeld als volgt 7,50 10, 15, 20, 15, 10, 7,50, Het overige geld zal verspeeld worden op vogelen van 5 franks. De inleg is bepaald 60 centiemen de mise oi 2 bollen. Men zal de inschrijving om 3 1/2 uren staken om onmiddelijk daarna beginnen te spelen en te e ndigen om 8 ure met voltrokken ronde. van een schoon en welgelegen eenen Eigendom gekend onder den naam van Een schoon en welgelegenWoonbuis met Stallen, Re mise en verdere afhangeD, Boomgaard en Land ge schikt voor bouwgrond, te Hofstade, omtrent het Dorp aan de Hoogstraat en Sinte-Annastraat, zeer wel ge schikt voor Renteniershuis, alsmede door de nabijheid van de nieuwe standplaats van den ijzerenweg, voor het uitoefenen van alle bedrijven, groot in het geheel volgens meting 57 aren 10 centiaren, en orider voorbe houd van samenvoeging verdeeld in vijf deelen zooals op het plan en aanwijzend tafereel der gedrukte plak brieven is aangeduid. Laatst bewoond en gebruikt geweest door wijlen den heer P.-F. Matthys, oud burgemeester. lö deel gebracht 6600 fr. 2e deel id. 780 fr. 3e deel id. 540 fr. 4° deel id. 540 fr. je deel id. 450 fr. Eenen schoonen Eigendom, bestaande in Bossohen zeer wel beplant met Wilgen en andere Boomen en Slaghout, Meerschen en Landen, bijna gansch om ringd met hagen, in geheel zijne uitgestrektheid, doorkruist met kleine wegen, afgepaald van beide kan ten door hagen, langs waar het wild op verschillige plaatsen samenkomt, aldus zeer wel geschikt tot het doen van klopjachten en daarom bijzonder gekend onder den naam van het Jachtpark n gedeeltelijk ge legen op Gjisegem en gedeeltelijk op Hofstade, van de oud gekende afspanning De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk verkoopen, met ge win van palmslag en gelagen Eenen Eigendom zijnde de Afspanning genaamd - DE ZONNEBLOEM gestaan te Aalst Schaarbeke, aan den steenweg van Aalst op Geeraardsbergen, ge kadastreerd sectie- B N™ 468 en 469 met eene grootte van 16 aren 10 centiaren palende oost en noord de Hospiciën van Aalst, zuid den heer Francois Bauwens, west den steenweg. Bewoond door den heer Constant De Wageneer, tot 24 December 1894 aan fr. 350.00 's jaars boven de grondlasten en contributien. De Eigendom bevat groote plaatsen gelijkvloers en op het verdiep groote kelders en zolders, groote achtergebouwen dienende voor Keuken en stallingen, waterput, enz. Boompbijs pb. 170,00 Aalstersche Hop van 1889 frs. 115.00 a frs. 120.00 1890 levering 160.00 165 00 Poperinghe, stad 1890 185.00 190.00 id. gemeenten id. 165.00 175.00 volgens meting 11 hectareu de Telkens om 3 ure namiddag ter te verkoopen her- berg w De Zonnebloem. Yoor nadere inlichtingen vervoege men zich ter studie, van bovengenoemden Notaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke plaats, 26, alwaar ergetadig kapita len te verkrijgen zij aan gematigen interest, mits goed bezet. DOOR STERFGEVAL. van De Notarissen LlMl'ENS en DE PAUW, te Aalst, zullen ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslag en gelag, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Een HUIS en ERVE, gestaan en gelegen te Gijse gem, aan de Kerk, met eene grootte van 9 aren 15 centiaren, deel ten westen van meerdere, palende oost Alois Van Caeckenbergb, zuid Jufvrouw M-arie Verbestel, west Aioïsius Van Haudenhove en noord de Meersohstraat. Laatst bewoond geweestdoor de eigenares Jufvrouw We Baeyens geboren Boeykens. ZITDAGEN Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg De Klok, bij d'heer Baeyens, schrijnwerker te Gijsegem, aan de Kerk. groot 54 aren 70 centiaren en onfer voorbehoud van samenvoeging verdeeld in 26 deelen zooals ook op het plan en aanwijzend tafereel der gedrukte plakbrieven is aangeduid. Gebruikt geweest door zelfden heer P. F. Matthys. Deze koop is bij samenvoeging gebracht totfr. 16500.00 Boomprijs fr. 10682.00 Eenen Waterput en Meersoh te Aalst-Schaarbeke, op het Bmneveld, gekadastreerd sectie C nummer 805e met eene grootte van 22 aren, palende oost den ijze rs nweg nas r Gent, zuid de Ledebaan, en daarover de heeren De Coen en west den armen van Aalst. Gebruikt door Seraphien Meert. Gebracht tot fr. 120.00 Vierde koop. Een perceel Land te Aalst-Schaarbeke, op het Veld Aalst of Karrebroeck, geschikt voor bouwgrond, ge kadastreerd sectie C nummer 853c met eene grootte van 04 aren 60 centiaren, palende oost den steenweg, zuid de weduwe Petrus-Joannes De Boeck, west en noord den ij teren weg naar Dendermonde. Gebruikt door Jean Van Heek. Gebracht tot fr. 270.00 Een perceelLanden Rootput te Aalst-Mijlbeke, ge naamd den Koning, gekadastreerd sectie D nummer 29, met eené grootte van 49 aren 30 centiaren, palen de oost M. Abel De Clippele, zuid de kinderen Felix De Cock, west de straat en noord Madame weduwe Prosper Dommer. Gebruikt door de kinderen Pieter-Frans Van dew Steen en Joseph Pelentan. Gebracht tot fr. Iu60.00 Zesde koop. Een perceel Land te Aalst-Mijlbeke, op den Wijn gaard, gekadastreerd sectie D nummer 53a, met eene grootte van 50 ren, palende oost de kinderen Felix De Cock, zuid dezelve, west de heeren Van Assche en noord dezelve met den Spaaimeersch. Boomprijs fr. S5-00 Gebruikt door M. Gustaaf Matthys met recht van huur tot 24 December 1916. Gebracht tot fr. 1550.00 Eene partij Land te Denderleeuw, omtrent de Statie, genaamd het Fleken, gekadastreerd sectie A nummers 591 en 592 met eene grootte van 11 aren 50 centiaren, Êalende oost Benoit De Met, zuid de gebroeders De eeuw, west de kauterbaan en noord Frans Steenhout. Gebruikt door de weduwe Frans Van de*Weëen. Gebracht op fr. 740.00 Achtste koop. Eene partij Land te Denderleeuw, op het Ruikers- veld of Bakergem, gekadastreerd sectie B nummer 1688, met eene groote van 11 aren 20 centiaren, palen de oost de Veldenbroeckbaan, west de Veldekensweg en noord Louis Sonck. Gebruikt door Theophile Sonck. Gebracht tot fr. 400.00. Eenen Hofstedegrond te Goyck, op het Strijlant, gekadastreerd sectie D nummers 521, 522 en 523 met eene grootte van 23 aren 60 centiaren, palende oost de kinderen Charles Wouters, en Charles Hanssens zuid zelfde kinderen Wouters, west Jacobus De Loec- ker en noord den steenweg. Gebruikt zonder termijn door de weduwe Elias Wouters aau wie do gebouwen en katheilen toebe- hooren. Ingesteld 800 fr. Een perceel Land te Iddergem, op de Waterleide, gekadastreerd eenige sectie nummer 302, met eene grootte van 61 aren 40 centiaren, palende oost Jan- Baptist Van Santen, zuid den Armen van Iddergem, west verscheidene en noord Joseph Van Vaerenbergh. Gebruikt door M. A lexis Beman. Dit perceel zal opgeroepen worden in 2 deelen le deel de oosthelft. 2" deel de westhelft. Bij samenvoeging gebracht op fr. 2100.00 Een perceel Meersch te Iddergem, op het Spegtveld, genaamd het Hulleken, gekadastreerd eenige sectie nummer 918, met eene grootte van 16 aren 30 centi aren, palende oost de kinderen Frans De Leemans en anderen, zuid jufvrouw Bosteels en west de straat. Boomprijs fr. 145-00 Gebruikt door Prosper Staels. Ingesteld 50 fr Een perceel Meersch te Meerbeke, op Steenbrug, gekadastreerd sectie D nummer 16. met eene grootte van 30 aren 70 centiaren, palende oost de weduwe Charles Laroy en Jan Walckiers, zuid Mijnheer den Senateur Van Vreckem, west de erven Emmanuel Slagmulder en noord Prosper Foubert. Boomprijs fr. 345-00. Gebruikt door Petrus B'llaumer. Een perceel Meersoh te Meerbeke, op Steenbrug, gekadaBlreed sectie D nummer 455 met eene grootte van 50 aren 10 centiaren, palende oost de beek, zuid Petrus D'IIauwer, west de erven Emmanuel Slagmul der en noord de weduwe Petrus-Josephns Van der Poorten. Boomprijs fr. 300-00. Gebruikt door Livinus De Mei, Louis De Smet en Constant Beeckman. Gebracht op fr. 1140.00 Een perceel Land te Steenhuffel, op het Walrot, gekadastreerd sectie A nummer 282b, met eene grootte van 32 aren 90 centiaren, palende oost eb west mijn heer Delalaing, zuid de kinderen De Coster en ande ren en noord Petrus-Joannes Mertens. Gebruikt door Charles-Louis Bettens. Gebracht op fr. 840.00 Een perceel Land te Nieuwerkerken op het Molen- veld, gekadastreerd sectie C ex nummers 369 en 372, met eene grootte van 8 aren 55 centiaren, wezende de westhelft van meerdere, palende oost Theophile Muylaert, met de oosthelft, zuid Charles Roelandts, west de gebroeders Van den Ilende en noord Charles Van Landuyt. Gebruikt door Theophile Muylaert. ingesteld 280 fr. Een perceel Land te Schoonaarde, op den Migro- drieseh gekadastreerd, eenige sectie nummer 1639b, met eene grootte van 03 aren 80 centiaren, palende oost Adolf Marckx, zuid mijnheer de Roover de Roo- semeersch, west Charles Rombaut en noord Charles Vereecken. Gebruikt door Benoit De Jager. Gebracht tot fr. 100.00 Het een zeBde onverdeeld in eenen Vischput te Schoonaarde, op den Migrodriesch in het geheel ge kadastreerd eenige sectie nummer 1616, met eene grootte van 07 aren 30 centiaren, palende 006t mijn heer de Roover de Roosemeeisch, zuid Seraphien Geerst, west Benoit De Jager en noord Charles Rom baut. Onverpacht. Ingesteld 1 fr. Een perceel Land en Meersch te Lede, op den Geesthoek of Laugemeire, gekadastreerd sectie A nummers 396, 397 en 398, met eene grootte van 67 aren 10 centiaren, palende oost en noord de Baronnes de la Faille D'Huysse, zuid dezelve en de weduwe Pe trus De Smedt, west de kinderen Joannes Claessens en J. B. Willookx. Boomprijs fr. 35-00. Gebruikt door Edmond De Noose. Gebracht tot fr. 13C0.C0 Een perceel Land en Bosch te Lede, op Langemeire gekadastreerd sectie A nummers 442a, 443, 444 en 445, met eene grootte van 1 hectaar 75 aren 30 cen tiaren, palende boost Francies Verschooten en den heer notaris Moens, zuid de kinderen Jean Claessens, west den Armen van Lede en zelfde kinderen Claes sens, noord, nog zelfde kinderen Claessens, Joseph Lievens en Gustaaf Van den Meersschaut. Boomprijs fr. 275.00. Gebruikt door Leonard Dhaeseleer, de kinderen Fe lix Boelaert, Aloïse Van Hauwermeiren en Adolf Daelman. Dit perceel zal opgeroepen worden in 3 deelen. le deel een derde ten zuiden. Gebracht fr. 1400.00 2e deel een derde ten midden. fr. 1200.00 3e deel een derde ten noorden. fr. 1300.00 Een perceel Land te Lede, aan de Breziliestraat, gecadastreerd sectie B nummer 541, met eene grootte van 30 aren 40 centiaren, palende 00Bt de weduwe Sterck, zuid den Armen van Hofstade, wést de familie Ilerell en noord de Breziliestraat. Boomprijs fr. 30-00. Gebruikt door Joseph Schockaert en de kinderen Petrus Be Decker. Gebracht op fr. 720.00 Een perceel Land te Lede, op Ledeshauwken, ge kadastreerd sectie B nummers 573 en 574 met eene grootte vau 23 aren 90 centiaren, palende oost den Armen vau Hofstade, zuid Michel Singelyn, west M. Francois Moyersoen en noord Louis Van den Hauwe. Boomprijs fr. 165-00. Gebruikt door Joseph Schockaert en de kinderen Pe trus Be Decker. Gebracht op fr. 600.00 Twee-en-twintigste koop. Een perceel Land te Lede, op het Hauwken, geka dastreerd sectie B, nummer 604a, met eene grootte van 36 aren 50 centiaren, palende oost gescheed met Hofstade, zuid de kinderen Bernard Rottiers, west jufvrouw Delphine IJzewyn en Jean Van Heek en noord Madame Foucart. Boomprifr. 55-00, Gebruikt door M. Gustaaf Matthys. tot 24 Decem ber 1916. Gebracht op fr. 1340.00 Een perceel Ouden Dender gelegen te Herdersem gekadastreeed sectie A nummers 363a, 363e bis en 363b, met eene grootte van 36 aren 40 centiaren, pa lende aan de heeren Felix en Camille De Sehaepdry- ver en aau het geBcheed met Hofstade. Onverpacht. Ingesteld fr. 12.00 Een perceel Land te Herdersom, genaamd het Ron- neveld, gekadastreerd sectie B nummer 80 met eene ;rootte van 96 aren 60 centiaren palende oost M. Zouis De Coninok, zuid het gescheed met Aalst, west Frans Moens en noord Benoit Staes. Gebruikt door Jan Haumelaert, Frans en Gustaaf Van Langenhove en de weduwe Pieter Frans Jacob. Dit perceel zal opgeroepen worden in twee deelen le deel de helft ten zuiden. Boomprijs fr. 30-00 2e deel de helft ten noorden. Gebracht zuidhelft fr. 1340.00 n noordhelft fr. 1500.00 Een perceel beplant Land te Gysegem, in het Schoor gekadastreerd sectie A nummer 134a met eene grootte van 14 aren 80 centiaren, palende oost M. Florimond Druwart,, zuid de Denderstraat, west Mme Van den Broeck-Lienart en noord den armen van Gijsegem. Boomprijs fr. 10-00. Gebruikt door Aloïse Herssens. Gebracht tot fr. 260.00 Een perceel Land te Gijsegem, in de Blekte, geka- streerd sectie A nummer 639 met eene grootte van 20 aren 80 centiaren, palende oost, zuid en west M. Baron de Broqueville en noord de weduwe Charles Peyn- saert. Gebruikt door Petrus Bruylandt. Een perceel Land te Gijsegem, aan de Langehaag- straat, gekadastreerd sectie B nummer 256, met eene grootte van 15 aren 40 centiaren palende oost en zuid M. den notaris De Pauw, west helix Langelet en noord de Haagstraat. Gebruikt door denzelven. Verhoogd op fr. 1000.00. Een perceel Land te Gijsegem, genaamd den Dijk man, gecadastreerd sectie D nummer 42, met eene grootte van 05 aren 60 centiaren, palende oost August Dufour, zuid Leo Van Hauwermeiren, west de weduwe Petrus Van Geem en noord den heer dok tor Mertens. Gebruikt door Adolf Medegaal-De Wilde. Gebracht tot fr. 170.00

De Dendergalm | 1890 | | pagina 4