AUXSOURDS Verschillig Nieuws. ring toe van belasting op de inkomsten van minder dan 3750 franks voor oik kind beneden den ouderdom van 10 jaar. De belasting treft alle finantieële onderne mingen en mijnmaatschappijen. De vaststelling der belasting zal geschieden naar aangifte of schatting. Valsche verklarin gen worden gestraft met boeten, bedragende de viervoudige belastingen en in sommige geval len de tienvoudige. Onder wij s. Spreken wij eenen oogenblik over schoolzaken, die, helaas, tegenwoordig door menigen liberaal uit het oog ver loren worden. We gaan de schandelijke feiten voor bij, die soms het gansche land in op schudding brengen door het walgelijke van hunnen aard, en houden ons enkel bezig met de klerikale schoolinrichting. Een liberale afgevaardigde van Wee- nen, M. Suess heeft onlangs onder de oogen van zijne collega's eene gansche bibliotheek gebracht van boekwerkjes, die in de christelijke scholen worden gebruikt. Men leert er de kinderen alle domhe den slikken, men doet ze aan.mirakels, spoken en heksen gelooven Aan de kinderen, die bang zijn van het examen, raadt men aan de hulp der heiligen in te roepen, hun schietgebede kens toe te sturen en natuurlijk hunne spaarpenningen aan't een of 't an der godvruchtig werk te besteden. Wat moet er dan omgaan in den geest van het kind, zoo het na al die voor zorgen toch mislukt Het waant zich van God en de heili gen verlaten, en wanhopige jdaden zijn alzoo zeer verklaarbaar. Zoo veel te meer dat nevens de heili gen die hunne helpers en beschermers zijn,ook nogde duivel met zijnen staart komt, steeds gereed om hen te vangen. In die verderfelijke boekjes doet men satan spreken als een gewone sterveling Onder lie gedurige vrees van den he mel te verliezen en de hel te verdienen moet de geest der kleinen ongetwijfeld lijden en kwijnen. De openbaringen van M. Suess heb ben de katholieken van ginder in feilen toorn doen blaken zij hebben ge schreeuwd, gelasterd en bedreigd, maar de liberale afgevaardigde sprak kalm voort en las leerrijke stukken af, die een helder licht wierpen op de waarde van het klerikaal onderwijs, en aan toonden hoe noodig het is het wereld lijk onderwijs te beschermen en het kind aan de verderfelijke opvoeding van den priester te onttrekken. Wat waar is in Oostenrijk is hier geene leugen. Helaas, men schijnt in Belgie zooveel waarde aan de school,niet meer te hech ten, als zij verdient De openbaringen van M. Suess zullen misschien de oogen van sommigen ope nen en hen aanmoedigen om onverpoosd te werken tot verheffing, verbetering en uitbreiding van het degelijk volks onderwijs. Daar alleen is de toekomst. Leest en oordeelt. Met de bestaande kieswetten telt ons land omtrent 130,000 algemeene kiezers 399,00o voor de provintie en 534,000 voor de gemeente. Dat is schande 1 Met algemeen stemrecht zouden er onge veer l,60o,000 en met het lezen en schrijven 1,200,000 kiezers zijn. Dit bewijst dat de hervorming noodig is Ziehier eeüetabelaanduidende het getalkiezers in elk der Europeesche landen. Getalstemmers Totaal op 100 inwoners kiezers. Frankrijk 27 10,000,000 Griekenland 23 500,000 Zwitserland 22 650,000 Duitschland 20 9,500,000 Portugaal 17 800,000 Denemarken 16 320,000 Engeland 15 5,400,000 Spanie (totaal nog niet vastgesteld.) Italië 8 2,600,000 Oostenrijk-Hong. 7 2,800,000 Holland 6 270,000 Zweden-Noorwegen 6 400,000 België 2 133,039 België komt dus, op gebied voor politiek recht, ver achteraan. Als we ons omdraaien zijn we de eersten. Geen wonder dan ook, dat vele onzer natio nale instellingen bij die der naburen achter uitstaan en onze sociale toestanden veel te wenschen laten. Woeste beoordeeld. Wie klaar wil zien welke noodlottige leider de klerikale partij dansen doet, welk bekrompen politieker M. Woeste is, leze zijn brief aan de Patriote gezon den en door Denderbode medegedeeld. Het betreft de herziening der Grond wet, waartegen M. Woeste zich met lijf en ziel verzet. Waarom Hij wil niet verstaan dat de herziening billijk, rechtvaardig en wettig is. Hij wil niet weten dat België maar 2 kiezers per honderd inwoners telt, terwijl er in al de landen van Europa Rusland en Turkijen uitgezonderd drij, vier, vijf, enz., enz., ja tot 14 maal zooveel zijn. Hij wil niet zien dat groote rampen Vorst en Vaderland bedreigen zullen, zoo de herziening langer geweigerd wordt. Neen, van dat alles wil hij niet hooren. En waarom, waarom Omdat de herziening het werk is van een liberaal, van M. Janson dat de herziening de ontbinding der Kamers vraagt en dat nieuwe kiezingen de ka tholieken misschien van het bewind zouden kunnen werpen. Om die reden alleen blijft Woeste hardnekkig de herziening bestrijden. Wij zouden die houding meer dan be lachelijk vinden, ware zij zoo gevaarlijk niet, want zeker is 't, dat het volk wil en zal recht bekomen, 't zij door wette lijke middelen, 't zij door geweld. D® volksvrienden. Er zijn geen grootere mlksvrienden dan onze ministers, dat liedje zingen de pastoorsbladen op alle toonen en alle dagen. Ongelukkiglijk is het tegenovergestelde waar en moeten het de werklieden maar al te veel ondervinden. Nu heeft de grrroote minister Beernaert weer iets uitgevonden dat van groote genegen heid voor de geringe klas getuigt. Ziehier de zaak Men wordt door het gerecht tot eene ze kere geldboete, of in geval van niet betaling, tot zooveel dagen gevang veroordeeld. De rijke kan die boete seffens voldoen, maar de arme niet. De wet laat hem eventwel toe daarop afkortingen te doen, doch, hier gaat nu de kat de koord op eens dat de vervaldag ge komen is, zegt het ministerieele orde moet de veroordeelde, zoo de boet niet teene- maal betaald is, aangehouden en achter slot gezet worden daarbij is hij al kwijt wat hij reeds op afkorting betaald heeft. Wat -zegt ge daarvan Ge krijgt 50 fr. boet, betaalt er 30 op afkorting en op den vervaldag, zonder centen zijnde, steelt menu in den bak, en ge zijt de 30 gestorte ballekens kwijt Merci, M. Beernaert, edele menschenvriend I Merci voor die jesuietische schurkenstreek Zeg eens, Denderbodehoe vindt ge dien braven minister?!? Denderbode en het Land. 't Is wonderlijk om de houding na te gaan, welke onze twee klerikale bladen in den tegenwoordigen politieken toe stand aannemen. Beide vindenwel dat ons huidig kies stelsel tot op den draad versleten is en een schreeuwend onrecht daarsfelt, maar geen hunner durft zich openlijk voor de herziening verklaren. Zij zouden wel willen maar ze zijn benauwd, de eene van Woeste en de Jesuieten, de andere van de Socialisten. Wat denkt ge wel? Sinds jaren ver wijten zij de liberalen van afbrekers der Grondwet te zijn sinds jaren bedriegen zij het volk met te roepen «Wij alleen zijn trouwe aanhangers der Constitutie» en hebben daardoor allen voortgang belet. Maar nu is er een gedachten- stroom gewassen welke de herziening der Grondwet eischt die stroom klimt en dreigt, en wee degenen die hem be lemmeren willen. Talrijk zijn de klerika le bladen en voorname katholieke hoof den, welke met dien stroom medegaan. Denderbode en Land van Aalst liggen nog tusschen het voor en het tegen te dob beren, omdat ze niet durven zeggen dat zij het nu zijn, welke eene schendende hand aan de Constitutie gaan slaan. Wat gaande kiezers van die klerikale afbrekers wel niet zeggen, zij aan wie men altijd wijs heeft gemaakt dat de geuzen daartoe alleen in staat waren Zeg eens Scribanten van Denderbode en Land, die maar durft dansen zoo als meester Woeste schuifelt, wat dunkt u van de verklaringen van Nothomb, Coomans, Ninauwe, Van der Burch, Visart de Bocarmé, Theodor, en zooveel andere klerikale hoofdmannen die onbe wimpeld zeggen De herziening is rechtvaardig, de herziening is noodza kelijk. Komaan, spreekt eens vrij en open hartig ligt daar niet te dubben, houdt op u tusschen aambeeld en hamer te wringen. Toont u mannen van karakter en durft u voor of tegen de herziening verklaren. Geen mossel-noch vischpolitiek, maar recht door zee, dat betaamt een eerlijk man. Mengelmoes'. Men vraagt ons dikwijls waartoe onze politie dient Deze week was op die vraag gemakke lijk te antwoorden daar stadschampetters zich op het ijs vermaakten met leeren te schaatsen. Krijgen we misschien eene schaatsenrijders- politie 't Is wel mogelijk, en daarbij op recht fin de siècle Het laatste Nieuws over den Cecilia van Onder Ons sprekende, .lie liever de herberg bezocht dan 10 fr. aan eene mis te geven, drukt de hoop uit dat het voor de laatste maal is de Oude Garde zich op dien dag in de kerk heeft laten hooren. Vele werkende- en eereleden sluiten zich ten volle bij dien wensch aan want, liberaal muziek is in de kerk op zij ue plaats niet Wanneer men de Bokkengeschriften vóór de kiezingen leest, dan zouden er geene grootere vrienden der armen, behoeftigen en zieken zijn dan zij. AItemaal praat voor den vaak, en als het er op aankomt serieuze hulp of bij stand te geven, gebrekkelijken of zieken eens goed te helpen, dan mag men zich het vel van de voeten loopen eer men iets bekomen kan en dan nog, wat beteekent die pruts De winter is streng, onverwacht ingevallen denkt gij dat zij die dringend onderstand noo dig hebben iets afdoende bekomen kunnen Ge zijt er wel mede, in alles is vriendjes-en kozijntjeswinkel Welnu, dat mag niet zijn en daar in moet verandering komen. Volgens het schijnt is er nog wat erger. Ziekelijke arme menschen vertellen dat zeker geneesheer van den arme bijna nooit thuis ge vonden wordt, wanneer men bij hem gaat aan bellen op uren gesteld voor den dienst van t Armbestuur. Zulke nalatigheid kunnen wij niet genoeg brandmerken en is des te schande lijker daar die arme lieden bij geenen anderen geneesheer mogen gaan. Zoo die beschuldigde geneesheer den tijd niet vindt om voor de armen het ambt waardig te vervullen, voor hetwelk hij betaald wordt, dat hij dan zijn ontslag geve. De armen zullen er beter bij varen en ander geneesheeren ge wetensvoller hunnen plicht vervullen. Wij vernemen dat verscheidene gemeentebe sturen de noodige stappen aanwenden om voor hunne hospitalen zich de remedie vau Koch te verschaffen. Hebben onze burgervaders daar al aan ge dacht den voorgesteld. M. Hip. Leclercq, Voorzitter, dronk op den Koning en de Koninklijke Familie M. De Moor, aan den Voorzitter Leclercq, vooral het goede wat deze aan de maatschappij bewezen heeft, dagelijks nog bewijst, en met de hoop dat in het toekomende zijnen iever niet ver zwakken zal door M. C. Van Brantegem, 8e- kretaris, op den Bestuurder, den onder-Direc teur en de werkende Lede door den H. advokaat Galle op M. De Moor, dien onver- moeibaren vrijzinnigen strijder, dit voorbeel dig lid van alle liberale maatschappijen door de HH. Lefèbvre en Verbruggen, op de ver- dienstvolle medewerking der öymphonie voor de feesten van Taal en Vrijheid, van 't Wil lemsfonds, van den Werkmanskring en op de onderlinge samenwerking dezer maatschap schappijen om beter de hoogere klassen met de lagere te verbroederen door M. Wouters, nieuw bestuurlid op den vooruitgang der maatschappij, voor wier groei en bloei elk op recht liberaal zich opofferen moet, enz. enz. Maar, er moest niet alleen geëten, gedron ken en getoast worden op een Ceciliafeest passen ook wel zang en muziek. De 1IH. mu ziekanten der Symphonie, de HH. zangen Ladeuze, Van der Smissen en andere lieten zich niet zoeken en brachten weldra de aan wezigen in de beste stemming. Tot laat in den avond bleef tusschen de disch- genooten de oprechtste vroolijkheid heerschen, en elkeen verliet het lokaal met de overtuiging en voldoening van een welgelukt feest bijge woond te hebben. Landbouw. Vereenzelving van de luchtstikstof door de vlinderbloemigen. Voorzeker is er in heel de studie der levens leer van de plant, geen vraagstuk dat meer de aandacht op zich trekt dan de oorsprong van de stikstof der vlinderbloemigen; ook L het van het grootste belang voorde landbouwschei kunde. Herfst-rondeelk®n«. IV. V. VI. Laeken, 1890. Vietorisn Tan fis JTeghe. "Werkmanskring VOORUITGANG DOOR 'T WERK. Luisterrijk Avondfeest te geven op Zondag 14 December 1890, om 5 1/2 ure 's avonds, in bet lokaalConcordia Schoolstraat. Personen vreemd aan de Maatschappij' zullen op dit feest toegelaten worden mits een inkomgeld van 1 frank per per soon te betalen. Une personne guérie de 23 années de surdité et de bruits d' oreilles par un remède simple en enverra gratis la description en irangais a qui- conque on fera la demande a Nicholson, 21 Bedford Square Londres, VV. C. Voor opschriften uwer brieven, faktu- ren, circulairen, enz. gebruikt geen ander pa pier dan Royal Lyon. Te koop bij alle p ipierhandelaars. La Belgique Harticole et Agricole. Organe des amateurs d'Horticulture, d'Agrim culture et d'Elevages. Wanneer de fransche akademie Jules Verne voor zijne onovertroffen reisverhalen bekroonde, wilde deze niet alleen bet prachtig talent vau den schrijver erkennen, maar tevens, boe nuttig dergelijke boeken zijn, ter versprei ding, onder eenen behagelijken vorm, van aard rijkskundige en wetenschappelijke kennissen. De vlaamsche uitgave die thans verschijnt door de zorgen van het huis J. Lebègue en C°, te Brussel, biedt elkeen de gelegenheid aan zon der groote kosten met den meester kennis te maken. De Zwitsersche Pillen, bereid door A. Hertzog, apotheker, 28, rue de Grammont, te Parijs, zijn voorhanden in alle belgische apotheken. 1 fr. 50 de doos. Bergen. Een schrikkelijk ongeluk is woensdag avond gebeurd aan de koolmijnen der Agrappe, te Frameries. 't Is de gewoonte een beeld der H. Barbara in den koolput te la ten dalen, ter gelegenheid van het patroonfeest der koolmijnwerkers. Een werkmeisje van 22 jaareud, wilde het beeld in den ophaalbak plaatsen op het oogenblik dat deze boven den grond was zij verloor daardoor het evenwicht en stortto met Let beeld in den put. rnim 800 meters diep. Haar lijk, afzichtelijk verminkt, werd later in eenen zak bovengebracht. Haelt8rt. Vreeselijk gevecht tusschen boeren en gendarmen. Men deelt de volgen de bijzonderheden mede over bet bloedig gevecht, dat te Haeltert plaats gehad heeft De twee gendarmen welke' te Haeltert hunne ronde deden, zagen voor de woning der gebroe ders D... eene vogelval liggen. Een der gebroe ders D... stond in de deur. De brigadier der gendarmen, nam de val op en zegde aan D... dat het verboden was vogelen te vangen. D... sprong toe en rukte den briga dier de val uit de handen en ging er meê bin nen, zeggende dat hij den,gendarm zou den nek breken zoo deze hem durfde volgen. De verdediger der wet gaf daar geen acht op en trad binnen, D... verzoekende de val af te geven. Voor alle antwoord wierp D... zich op den gendarm en rukte hem het geweer uit de han den. De beide personen werden handgemeen en eensklaps ontving de gendarm een kolfslag Zoo men ons verzekert'is het nachtverblijf onzer stad zoo slecht verwarmd en zijn de be hoeftigen er zoo weinig gedekt, dat men er nu met de strenge koude in zou vervriezen. Zou ons stadsbestuur daar geene verbeteringen kunnen aan toebrengen Zoo 't schijnt wor den er daar geene personen aangenomen dan die welke voorzien *ijn van goede papieren en wiens gemeentebestuur voor hen betaalt. Te Brussel, Antwerpen. Gent, Kortrijk, Leuven, ontvangt iedereen kosteloos voeding en loge ment niet voor 1 nacht, maar voor 4 a 5 nach ten, en deelt men aan de naaktgekleeden war me kleedingstukken tfit. Als Pier toch zoo voor 't werkvolk i», waar om maakt hij dan Luyckx, den werkerskandi daat, uit, voor een liberaal Is dat niet om de katholieke werklieden te gen Luyckx te doen stemmen Bloemekens geknipt uit het Land van Aalst van zondag laatst, in een artikel, getiteld Ons Werkvolk. 1*les. Veel huisvaders zouden te Aalst met hun daghuurken van honger sterven, wierden ze niet geholpen. Elders, te Dendermonde, o. a., winnen ze veel meer, wat er noodig is voor een huishouden. De groote armoede zal martelaars en apostaten doen ontstaan, de groote menigte in wanorde en vertwijfeling brengen. Die toestand Jis zeer gevaarlijk. Wat te iloen Te zorgen dat de werkman geen bedelaar zij het is schande voor onze kristene bescha- ving van op korte jaren ontzachlijke fortuinen te winnen met het zweet n schen daar moeten straffen en plagen uitkomen huisvaders zijn voor God en hun geweten verplicht ALLE WETTIGE MIDDELEN, SAMEN- SPANNING EN SAMENWERKNG te gebruiken, om voor vrouw en kinde- ren aail hun dagelijksch brood te komen. Voor 't werkvolk van Aalst en ander plaatsen, die den kost niet ver- dienen kunnen, weten wij tot nu toe NIETS Wij moeten daar eens wel op peinzen Zierlaar, beste lezers, wat het Land van Aatst schrijftmoest het in onze kolommen staan, wij wierden gebrandmerkt, onthoofd misschien. Ah het Land weet geen raad, geene hulp En het gebed dan, de patronagie ook al, vullen die dan den buik niet Ah de samenwerking is noorligEn wie bestrijdt de coöperatief der werklieden van den ijzeren weg Ah het werkvolk is ongelukkig 1 En wie doet er niets voor, wie buit het uit, wie belast zijn druppeltje, zijnen koffie, zijne azijnsaus, zijn broksken vleesch, zijne bete broods Wie wil het dom en verslaafd houden, wie wil bet alle plichten opleggen en geene rechten toekennen Zeg eens, Land van Aalst, wie wil dat alles Ceciliafeest. De maatschappij Les Amis Constants keeftverleden zondag haar Ceciliafeest gevierd. De twee muziekstukken,, welke zij volgens voor vaderlijke gewoonte in de kerk gaat spelen, zijn met veel samenhang en gepaste nuancee ring kundig uitgevoerd geworden. Om 5 ure vereenigden zich de werkende en deelnemende eerebden aan een lekker banket, waarvan de gerechten voortreffelijk en de wij nen uitgelezen gevonden werden. We mog>m gerust aanstippen dat men nooit beter is be diend geworden. Yerscheiden heildrouken wer- De vlinderbloemigen of klavers en verwan ten,wanneer zij knolletjes of knoopen op hunne wortels aanbieden, knolletjes die voortkomen uit de ^aanwezigheid van proto-organismen, de vlinderbloemigen, zesgen wij, hebben dan de eigenschap de stikstof in de lucht bevat, op- te slorpen, vast te leggen en te vereenzelvigen. De vlinderbloemigen bezitten het vermogen, dat bun toegekend is, dank aan de werkzaam heid van deze microscopieke wezens. Zij zijn bestudeerd geweest door talrijke geleerden en weinigen tijd geleden door M. E. Laurent, die aan de Akademie van Wetenschappen te Parijs, eene mededeeling gedaan heeft over denuitslag zijner navorschingen, waarvan hierna een be knopt verslag volgt. De organismen die men in "de knolletjes der wortels van de vlinderbloemigen aantreft, zijn eigenbestaande organismen, zij komen niet op de wortels der vlinderbloemigen te voorschijn niet meer dan de knollen die zij verwekken, zonder de behoorlijke vooraanwezigheid in den grond waarin de wortels zich bevinden, van spruitelingen of kiemen waaruit zij ont staan. Menigvuldige proefnemingen en proeven hebben dit bewezen. Anderzijds, het eigen bestaan dezer organismen, is aangetoond door dat zij kunnen aangekweekt worden n middens of vochten, tot derzei ver bebouwini, van ver- schilligen aard, en heel verschillig der geweef- sels waar men ze te gemoet komt. En de inen ting van deze vochten van bebouwing in de wortels der vlinderbloemigen, verzekert de voortbrengst van knollen al zoo streng echt als de inenting gedaan van wortel tot wortel, met de kiemen genomen in de wortels zelve. De studie der kenmerken, der bestaanswijze, alsook van de vertakkingswijze en voortteeling dezer micro-organismen of baderoiden, laat toe ze te onderscheiden der bacteriën. Zij zou den eerder integendeel meer gelijkenis hebben met eenen woeker-microbe der Daphmen en met hem eene afdeeling uitmaken die plaats zou nemen tusschen de bacteries en de vezel- achtige paddestoelen,afdeeling die men zou aan- teekenen onder den naam van Pasteuriuceën. De micro-organismen der vlinderbloemigen kunstmatig vermenigvuldigd of voortgeteeld in bebuuwingvochten berooft van stikstof, leve ren nog al een merkelij ken nederslag op. Het geldt dan een microbe in staat, om te gedijen, door vrije stikstof te vereenzelvigen terwijl de gemeene bactariën bebouwd in dezelfde voorwaarden, 't is te zeggen, zonder stikstof van deze eigenschap niet genieten, en dien te gevolge, zich slecht ontwikkelen. M. E. Laurent, heeft deze afleiding in nauw keurig proefondervindelijk bewaarheid met de tusschenkomst van M. Th. Schlossing zoon. Het feit dat de vlinderbloemigen, door de medewert ing der micro-organismen der knol len hunner wortels, de eigensehap bezitten de vrije stikstof der lucht vast temaken, heeft tot dusverre maar aangetoond geweest door proef nemingen gesteund op ffitstreeksche handelwijze, bewijzend Üeding der gronden, zaden en pl er bij deze, door de tusschenkonr i t, ganisrnen der wortelknollen, winst ïg van stikstof gedurende de wasd - heeft. De proef nemingen van MM i. ossing zoon en E. Laurent zijn ib gestaafd op de rechtstreekscge n stikstof in staat van gaz. De mr ij de uitvoering welke deze pr aanbieden, zijn gelukkig opgei door bet gebruik van bijzonderf gen en doenwijzen, uitvindsels eig ier werkers, die heb ben kunnen leti at de winst van stik stof aangeb'- u wasdom dei' vlinder bloemigen, tspruit door de vast hechting v,'l Zij heb' ere toestellen en in wel beproefd» v an dwerge er weten ge teeld, a kf; den microibe der wortel- knolletj ei rebben. De stikstofgaz in de toe.' is gedurende de wasdom begin" jri nderen, en de verdwenen hoeve n vrijen staat is nadien be vond i de planten onder gedaante van )i. mding. moeielijlc vraagstuk, waarmede d»" 'i icb zoo langen tijd bezighielden, r klaarblij kende rechtstreeksche 1 op het wetenschappelijk gebied, dane zaak mag aanschouwd wor- don. Het graan is afnu ligt de jacht weer opei Men hoort de schoten in de verte knallen Aan 't heerenvoorrecht slechts voor geld te koopen Heeft meenge boer maar luttel welgevallen. Ter sluik, hij lag reeds lang in 't veld te stroopen Meer dan een haas is in zijn strop gevallen Het graan is af: nu ligt de jacht weer open3 Men hoort de sohoten in de verte knallen Door dik en dun de steedsche jagers loopen Op zoek en als het avondhorensohallen Hen wenkt terug, gaan velen in de hallen Voor 't vrouwtjelief|'t ontbrekend stukje koopen... Het graan is af; nu ligt de jacht weer open. Dg zwaalwen zijn naar 't warmer zuid vertrokken, De nesten hangen ledig aan de daken Door 't loover vlogen blanke sneeuwenvlokken Toen ze over veld en berg en dalen staken. Toch zal het heimwee hier naar 't nest hen lokken Als weer der kerselaren botten kraken De zwaalwen zijn naar 't warmer zuid vertrokken, De nesten hangen ledig aan de daken. Haor 1 uit de torentin de dorpeklokken Weeklagend om een' doode zuchten slaken Waarom getreurd, hij die steeds onversohrokken De reize deed des plichts en 'tdoel mocht raken?.. De zwaalwen zijn naar 't warmer zuid vertrokken. Uit is nu de serenade In den geurgen bloemengaard Vrouwe, neem nu pot en spade,? Graaf en dek ze warm in de aard'. Zet de stoof, die lang versmade, Leg het vuur aan in den haard Uit is nu de serenade In den geurgen bloemengaard. Vrouwe, lang mij uit de lade 't Wollen hemd dat gij mij spaart Kom, 't is binnen dubbel waard, Buiten blaast de wind zoo kwade... Uit is nu de serenade. Arboriculture, Horticulture, Agriculture, Culture maraichère, Sylviculture, Basse-Cour, Elevage, Chasse, Pêche, Volière, etc. Paraissant le lcr et le 15 de chaque mois, avec de nom- breuses gravures dans le texte. C'est le plus beauleplut intéressant et le mains cher des journaux de ce genre, AbonnementBelgique, 4 frs. France et Union postale, 5 irs. Demandez un numero specimen gra tuit au bureaa du journal, 3 rue de la Linière Bruxel- les. EN HET BLOED DER WERKENDE MEN-

De Dendergalm | 1890 | | pagina 2