foüöö Hopstaken RENTENIERSHUIS Geld. Terstond te huren STÖO Uit ter hand te koop. Bij sterfgeval. Mobilaire Voorwerpen. CAISSE HYPOTHÉCAIRE TE HUREN. RICINUSKOEKEN BUUGELIJKEN STAND VOLKSBANK VAN AELST, MARKTPRIJZEN. STAD AELST. Openbare verknoping. Branduitdooyer Le Iiapide. Capitaal 15.000.000. Eü ie huren of te koop Kieuw Houtmagazijn Van der Schueren-Singelyn. Boschvoorde. Eenige dagen geleden werd het bestuur der spaarkiis verwittigd door datgene van den Post, dat er onregelma tigheden werden gepleerd ten nadeele der kas ran eerstgemelde instelling, in de postbureelen van Boschvoorde. M. Oscar Kelder, zoon van den statieoverste, werd beschuldigd, de dader te zijn der ge pleegde onregelmatigheden. Zonder het rechterlijk onderzoek af te wach ten, werd er een bestuurlijk onderzoek geopend en de verdachte agent werd opgeschorst in zijne bediening. Zinneloos van droefheid, werd de ongeluk kige Kelder, gehuwd en vader van een 5 jarig kind, uitermate wanhopig. Met eene zeldzame krachtdadigheid hield hij zijne onschuld ■taande. Zijn oversten, diep bewogen door zijne recht zinnige verklaringen, openden een nieuw on derzoek en nu zou dezes onschuld weldra blij ken. M. Kelder nam intusschen een rampzalig be sluit. Dinsdag morgend stond hij ten 5 ure op, en schreef verscheidene brieven aan zijne vrouw, aan zijnen vader, aan een zijner vrienden, die hij gelastte met de uitvoering van zijn laatsten wil. Dan dwaalde hij eeDigen tijd rond in den omtrek der statie. Eenklaps, ten 7 ure 40 m., wanneer de post trein, Malle des bides, voorbijreed, wierp hij zich op de spoorbaan... Eenige stonden nad.en, raapte men een afgrijselijk verminkt lijk op. Men oordeele over de smart des vaders, die getuige was van dit ijselijk drama. .Bij de aankomst van den trein in de Luxem burgstatie, bemerkte men dat er nog lappen .vleesch aan de wielen der lokomotief kleefdeD. (Nadere bijzonderheden.) M. Oscar Kelder was slechts 27 jaren oud en gehuwd met de dochter eens brouwers van Watermael. Hij werd te Bosch voorde algemeen geacht en men aanzag er hem voor een zeer deftigen persoon. De smart van M. en Mev Kelder, de ouders van den ongelukkige, is oubesch rij lelijk. M. Kelder, vader, sedert zeven-en-twintig jaren statieoverste alhier, is een voorbeeldig ambtmaar ep heeft sedert lang door zijn goed karakter en zijne vriendschap de genegenheid van elk gewenuen. De eer van M. Kelder zoon, blijft ongeschon- den. Men kan hem niets ten laste leggen dan «ene al te grooto toegevendheid voor het pu bliek en eene zekere nalatigheid in het volbren gen zijner taak. Tijüens het enkwest bleek het, dat de kas van dan armen jongen geenszins in deficiet was, maar een te-veel iahield van twjn tig frank. Deze /bijzonderheid bewijst dat hij een onbehendig bestuurder was, doch laat zijne eerlijkheid on geschonden. Alvorens zijn noodlottig besluit teu uitvoer te brengen, had M. Oscar Kelder gansch den nacht in het Zoniëntosca rondgedwaald. iBuiteuland, Duitschland. Van den 6 tot den 13 April 1894. GEBOORTEN Mannelijk 8 Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. OVERLIJDENS. 6 kinderen onder de 7 jaren. Samenwerkend Genootschap. Jaarlijksche Algemeen© Vergadering. Ingevolge art. 13 der statuten, heeft de bestuurraad de eer de Heeren Leden uitter noodigen tot de algemeene vergadering, de welke zal plaats hebb n op JJaturdag 21 April 1894, om 7 ure 's avonds, in bet Estamiuet De Vier Winden te Aelst. DAGORDE 1° Verslag over de werkingen der Bank gedurende het verloopen dienstjaar. 2° Vooistelling van het bilan. 3» Benoeming van een lid van het bestuur. Voor de Bestuurraad De Gerant-Bestuurder G. MICHIELS. Studie van den Notaris RRECKPOT, te Aalst. V'omli van EN 1000 BOONSTAKEN, te AALSTaan de 2 Kaaien der Vaart op Maandag 16 en honderdag 16 AlYru Tejkens om 2 ure namiddag. AALST 14 April her 1 heet. Tarwefr. Masteluin Rogge. Haver. per 100 kil. Spelt Geerst A ardap. (roode de 100 kil. Anrdap. (geele) nieuwe. Biter,de 3 kilogram. E j trade 25 Vla, per 3 kilos Vigt enen per stuk, soort 23 Ut 50 cent 15-25 15-75 Opstelling van de lijsten der Kiezers voor de samenstelling der Wetge vende Kamers. De Burgemeester en Schepenen willende de nauwkeurige opstelling dfr kieslijsten voor de samenstelling der wetgevende Kamers verze keren, nemen bij deze de volgende schikkingen. 1° De politie agenten zullen de huwelijk- boekjes komen afvragen der personen die door i hunnen ouderdom (35 jaar op 1 September 1894) bet dubbel stemrecht voor de samenstel ling der wetgevende Kamers kunnen genieten mits de andere vereischte voorwaarden te be zitten deze personen worden verzocht onmid delijk gezegd boekje ter beschikking der agen ten te stellen. 2° De personen die veimeenen recht te heb ben tot de toekenning vari drie stemmpn, krach tens art. 6, 17, en 19 (kiesbekwaamheid) van bet ontwerp kieswet worden verzocht er zonder verwijf hunne verklaring van te rioen, en te vens liet diploma of andere stuks hunne boe danigheid bewijzende neerleggen. 3° De kiezers bezittende eene inschrijving op het Grootboek der openbare schuld of een boek je van Belgische rente op de algemeene Staat- spaarkas van ten minsten 100 flanken rente, en dien uit dien hoofde vermeenen recht te hebben tot de toekenning van een bijvoegeüjke stem krachtens art. 5 van ontwerp kieswet wor den verzocht er zonder verwijt de verklaring van te doen en hunne titels voo,r te brengen. De verklaringen hierboven moeten geschie den ten stadhuizo, bureel der bevolking, alle werkdagen van 10 tot 12 ure 's voormiddags. Gedaanten Stadhuize, den 12 Apiil 1894. he Burgemeester en Schepenen, he Sekretans, V. VAN WAMBEKE. Edm. SCHEERLINCKX. STAD AALST. Bolling door Stekken en Schieting op den Bak naar eenen grooten Verkenskop, bij Frans ARYS. te Aalst-Mijlbeke, Laigestraat, op Zondag 15 April, om 4 uren namiddag, 10 pinten bier voor het grootste getal schieters indien den prijs afgespeeld wordt. Door uitscheiding van bedrif. Het volledig schoon en onlangs nieuw HER- BERGGERIEF, der hierbovengemelde Esta- minet het Brouwershuis, bestaande in Buffet met Étagère en twee Pierpompen, tafels, Stoe- len, Canapés, Grooten Billard, verschillij an- dere Spelen enz., enz., aan zeer voordeelige conditiën. Zich te bevragen bij M. Emiel Vernimtnen- Anckaert, ter bovengemelde Estaminot. De Notaris BRECIvPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen EI31V HUIS te Aalst, in de Iiovenierstraat, groot 1 aar 10 centiaren. Bewoond door d'keer Charles Cooreman medevei kooper. Slechts ingesteld fr. 4150,00 Derden en laatsten zitdag DONDERDAG 19 APRIL 1894, Om 4 ure namiddag In hel Schipperskuis te Aalst, Vaartkaai, bij M. Lev/eau. Yerkooping van. een schoon te Aalst, Statiestraat. De Notaris DE WINDT te Aalst/al krach tens bevelschrift van dep beer Voorzitter der rechtbank van eersten aanleg ziting houdende te Dendermoude in date 22 Februari laatst, met tussc lenkomst van Meester VAN ASSCHE Notaris te Geut openbaar verkoopen Een schoon WOONHUIS met Hof, Koets poort, Remissie en Paardenstal te Aalst, in de Statiestraat, geteekend N° 13 gecadastreerd sectie C N° 997b groot 200 meters vierkant. Bewoond door Mijnbeer Hippoliet Govaert a 700 fr. 'sjaarstot 31 December 1894. Enkele zitdag voor definitieve toewijzing: DONDERDAG 19 APRIL 1894, om 4 uren namiddag in bet Hotel des Arcades te Aalst, Statieplein. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal op Dinsdag 24 April 1894, om 8 ure voor middag, Ier hotstede der kinderen Eeckhojjt te Schoonaarde, Riemeer, open baarlijk ver koopen Een schoon vijfjar.G Merriepaard, drij Melkkoeien, eenebekalfde Vaars, vijf Muttens, twee Varkeus, Eene Kar, verschilh>> Huismeubels. Land- bouwershalam, Hooi, 8trooi, Mest, Brand hout, enz. De Beestialen zul'en om 1 uur nanoen stipt worden opgeroepen. De knopen tot 10 franks komptant 4e betalen, voor degeie daarboven op tijd van betaling mits goede borgstelling. hoor reden van vertrek. OPENBARE VERK00PING van Deurwaarder A. MAHIKU. te Aalst, zal, op Maandag 23 April 1894, om 2 ure namiddag, ten verzoeke en huize, laatst be woond geweest door d'heer Fr. De Vrint, Cumontstraat N° 7 te Aalst, openbaar ver koopen Camion, en Handkarre op ressort, Coffrefort, Tafels, ij dele Tonnen, Vaten en Bakken, Fleschspoeltuig, Filtre a Liqueurs, Kranen, Bassin, groote Lessenaar enz. enz. Eene groote hoeveelheid Flesscben met Mekanicke Sluitsels. Comptante betaling en J0 °/0 onkosten. Een oud huis van Bordeaux (Bourgogne, Champagne, Rhura en Cognac) eigenaar van verschillende Wijngaarden geeft aan de Renteniers, Beamten, Gepensiorineerde enz., de gelegenheid hunne inkomen te ver meerderen met het plaatsen haren gegaran deerde Wijnen. Groot en half groot. Men zal hun op de hoogte zetten. Schriiveu aan B. D. 54, Office da Publicité, Brussel. "Witt Bluscht oogenblikk.eüjk alle begin van brand en i3 het beste systeem tot hiertoe uitgevonden. Is geplaatst in al onze MinisterieD, in de Kamer en Senaat, in het Brusselsch Justitie paleis, epz. enz. Prijzen volgens grootte Eenig Dépot te Aalst bij Jean Klaes. St. Jorrisstraat. G-rondcrediet van Belgie (Crédit Fo^cier de Belgique.) NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ gevestigd te Brussel in 1835 onder den naam van Gefdleeningen op intrest,'t zij voor eenen termijn, 't zij aflosbaar bij annuteiten, aan zeer voordeelige conditiën. Zelve maatschappij geeft ook obligation uit aan drager-ten capital van, 100, 200, 500 en 1000 franken. De intresten betaalbaar zes tot zes maanden. Deze obligation zijn gewaarborgd door hy pothecaire geldleeningen dus is er geen ge ruster middel om geld uit te zetteu. Zich te bevragen bij den agent M. C. DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Kapitalen van ten minste 10.000 fr. te beko men op lrte hypotbbeek voor eenen termijn van 5 jaren aan den intrest van 4 en 4 1/4 per hon derd Kapitalen onder de 10.000 fr. op l,l# hypo theek a 4 1/2 °/9 Kapitalen aflosbaar bij trimestrieele betaliu- gen van 5 tot 30 jaren aan zeer voordeelige voorwaarden. Zich te bevragen (en Kantpore van den Nor taris DE PAUW, te Aalst Keizerlijke Plaats. Een schoon Huis te Aalst nevenst de Zee- hergsehebrug, rechtover de brouwerij van den beer Van der Schueren, hebbende schoon# Salons, Keuken, Stal, Romisie pf Magazijn, 2 Kelders met Bakoven,, Pomp-en Regenwater, Moes-en Lusttuin, bezondere iugang v,oor rij tuigen. Door zijne voordeelige ligging nabij de koop- warenstatie en benevenst de Vaart, allerbest geschikt voor koopman in kolen, bouwmate rialen of voor al ander bedrijf. Voor den sleutel en de conditiën 'bevrag# men zich bij den Nptaris DE PAUW, te Aalst, Keizerlijke plaats N° 26. 1° Eene behuisde HOFSTEDE te Aalst-Mijl beke, bewoond door sieur Fransicua Van de Meerssche-Van Caeckeuberghe, te zamen groot 1 hectaar 10 aren 08 centiaren. 2° Een HUIS te Aalst, Pontstraat, uitma kende den hoek der Stoofstraat, rechtover do kerk der heeren paters Jesuiten. Een groot en prachtig HEEREN HUIS met Koetspoort te Aalst, Statiestraat, met beplan. ten Hof met uitgang up het Esplanadeplein, lesthewoond door M' Ch. Cumont-Faider. Zich te bevragen ten kantoore van den No taris DE PAUW te Aalst, Keizerlijke Plaats. Eerediploma Magazijnen Antwerpen en Aalst. EN aan de ZoebergscRebrug, tegenover den uitgang der Eoopwarenstatie IITJIS Allerande Hout, (beste kwaliteit). Voordeeligste prijzen Specialiteit voor Timmerlieden, Schrijnwer kers, Fabriekanten en vooral voor ONDERNEMERS. Allo soorten van Noorseh- en Zweedsch, ook Amerikaansch Hout. Bezondere keus van Eiken Hout, Beuken Hout euz., Pannelatten, Plafondiatteu .en Wijnlatten. Al wie als Ondernemer, Eigenaar ,of Brou wer voordeel wil doen en spoedig bediend zijp aan prijzen buiten alle coucurentie zal eerst de magazijnen bezoeken van het Huis Van der ScRueren-Singelyn IJselijks brandhamp. Kef dooden.Frank fort, 6 AprilHet oud gasthof Britannia bestaat uiet meer. Gesticht in 1889 nabij de statie, was het in den aanvang een gasthof van eersten rang, maar het kreeg eene andere bestemming na het stuiten der tentoon" jvtelling van electneiteit, toen werd het verhuurd in afdeelingen. Toen de brand ontstond door welke het geheel is in ssch gelegd, was het half 4's morgens, zoodat er nog niemand uit bed was. I»e vlammen grepen zoo snel rend zich heen dat weldra de heele trap van eiken hout met ijzereu leuning volop vlamde. Het derde boog was bewoond door de gezinnen Weick en Schlesicky, van waar onmiddellijk alle ont vluchten onmogelijk was. Alleen de vrouwen waren te huis, daar M. Weick, koopman in kaas, vcor zaken naar Zurick was. Vrouw Weick, oud 23 jaar, haar zoontje 8 maanden oud, de moeder van Weick entwee harer dochters, Pauline en Wilhelmina, werden in den slaap verrast.' Zij zagen onmiddellijk dat aan ontsnappen niet meer te deuken viel. Door eene zeer groote noodlottigheid werd, juist voor dat de brand in het gasthof ontstond, de alarm- klonk gehoord voor ee:i onbeduidend onstaan van brand, zoodat er voor dat de eerste hulp opdaao-de, hartverscheurende tooneelen voorvielen in het bran dend gebouw. Van alle verdiepen klonken hartverscheurende kre ten. Do jonge vrouw Weick sproug met haar kindje in de armen door het venster en viel neer voor de voeten van den policiecommissans Schlasshauer zij was dood. J De commissaris nam het kindje op dat ongedeerd scheen gebleven en hem toelachte. Het kindje werd naar een nevenstaande huis gebracht, maar een half uur later had het ook opgehouden te ieven, ten ge volge van den schok. Alvorens door het vensterharen noodlottigen sprong te wagen, had vrouw Weick een brieije uoor het vens ter geworpen met een laatste vaarwel voor haren af wezen man. Oumiddelijk na de rampzalige vrouw en moeder waagde eene der twee meisje den ïjselijken Bprong. Zij werd dusdanig verminkt opgenomen dat het onmo gelijk waB nog te zeggen wie zij in leven was. Wat de tweede zuster alsook moeder Weick betreft deze zijn beiden door den rook gestikt of levend ver brand, want toen de vlammen gebluscht wareii werden hare verkoolde lijken gevonden. Op do vlierkamertjes verbleven de dienstmeisjes. Twee dier vrouwen poogden met den afdaler naar be- neden te komen, eene soort van valscherm, maar eene der twee, Mane Kul] maun, van Niederwallstadt, viel er uit en bezweek bijna onmiddellijk. Aan de tweede mocht het gelukken behouden beueden te komen Huiten eene brandwonde op den arm heeft zij geene noemenswaardige verwondingen opgedaan. Eene an- aere dienstmeid is niet meer teruggezien. Zn is ver moedelijk m den brand omgekomen. En toen de eerste hulp aankwam, woedde de brand in zijne volle kracht. Tot overmaat van ramp werkten de waterladders met, terwij in minder dan een halt uur, de vlammen heel het inwendige van het bebouw hadden verslonden. eerBte verdieping konden worden gered MM. Muller en zood, M. Muller hoorde wanhoops kreten der personen boveu zijn hoofd door de vlam men ingesloten. Hij smeekte zijnen zoon in het seherm- net te springen dat over de Schorentrasse was uitge spannen. De jongeling gehoorzaamde en onmiddelijk werd zijn voorbeeld gevolgd door tien andere per- sonen. Die allen ontsnapten aan de dood, sommigen onder ben met eenige kwetsuren. M. Schledickij zijne twee ribben werden gebroken, zijn zoon is gekwetst aan de ruggraat. Wat M. Muller betreft hij ontsnapte langs eene ladder die tegen een der vensters was geplaatst. Het tweede verdiep was bewoond door de echtelie den Lhrbardt, die er slechts enkele weken woonden. M. Ehrhardt werd gewekt door het springen der ruiten Hij dacht eerst aan inbraak, opende zijne kamerdeur, maar reeds sloegen hem hierbij de vlammen tegen. Ook hij sprong naar beneden in het uit gespannen net. Wat Mad. Ehrhardt betreft, zij wist uit het yenster te geraken en zich langsheen de kornis voort te wer ken tot het nevenstaande huis. Hare krachten waren uitgeput toen kapitein von Baumbach, welke dit huis bewoont, er in gelukte haar vast te grijpen en aan eene ijseliike dood te ontrukken. De dienstmeisjes der families Weick en Schledicky waren op het dak gevlucht. Twee onder haar werden gered door de pompiers, de derde door den zoon van den hotelhouder Knohbach, die haar midden uit de vlammen haalde en haar door een dakraam in een aangrenzend huis haalde. Reeds des morgends ten half negen werden de lijken der slachtoffers, in zakkeu genaaid, overgevoerd naar het kerkhof, gezegd van Sachsen Lans. Het lijk of het overblijfsel der meid Schweld is teruggevonden op een zolderkamertje. De bestuurder van het gasthof' is zoo zwaar gekwetst dat hij tot nu toe niet kon worden ondervraagd. De justicie schrijft de ramp toe aau gazontploffing. In den 'loop van den dag bezweken vier der gekwetsten waardoor het getal doo* den reeds elf werd. F. Dorms, bleekersgast, met M. Moerenhout, z. b. C. Commerman, tw. met E. Keppens, tw. P. De Itoeck, schipper, met S. Huylebroeck, z. b. E. De Poorter, herbergier, 83 j„ Gheeraerdtslaan. A- Valckeiiborgh, z. b. 86 j., Zoutstraatpoort F. LeiYoir, vr. De Vos, z. b. 72 j„ Veldstraat. M. Vau Gauwenberg, vr. Jacob br. 25 j., Postweo-, L. Haelewyck, m. Plas, gepens. 61 j., Burghtstraat. J. De Smedt, tw. 15 j., Drieschstraat. 12 50 11-00 16-00 00-00 00-00 4-00 0-00 7-00 1-51 4-00 30-00 2° 15 50 11-25 17-50 00-00 00-00 4-25 0-Ou 8-00 1-72 5-00 35-00 Internationale Tentoonstelling Antnerpcn 1891) Gebroeders MAYER, te Antwerpen Stoomslagerij Merxem, Beste mest voor alle moeshovenierderij. Doodt alle ongedierte op land en in hof, zooals slakken, rupsen, mieren, veemollen, enz. Men vragp het verslag over deze koeken, ontleden door M. Crispo, bestuurder ,van hot Jjandbouw.-labora- torium, te Antwerpen Voor priizen, conditiën en iuliehtingen zich'te be vragen bij iM. Leopold D'Outroligne 29 Statiestraat, Aalst, of hij M. Rdm. P.eetemans, Roode straat 11, te Antwerpen. Handel in amerikaansche, Odessa lijnkoeken, Ara- chied, katoen en kokosnootkoeken, rijzen maïsmeéj. Sodanitraat, Ammoniak sulfaat, kaïniet, guano, enz.

De Dendergalm | 1894 | | pagina 3