Valsche geruchten DE TWEE BROEDERS KIEKENS. GRONDEN en GRAZINGEN BURGELIJKEN STAND Kaatsspel-Houtmarkt. MARKTPRIJZEN. Rijbroeck en Spillebout nomnkratpn Wilt -ü£!eheel eft sansch onwaar zijn. Einiel Vernimmen, BOEKDRUKKER, Men vraagt eenen koetsier. afhangende van den Dender. «te De kiezing van Aalst. De Kamer heeft deze week zich met .de kie zing van Aalst bezig gehouden. Vooreerst heeft men seffens bemerkt dat ten gevolge eener misrekening de Heeren Woeste en Van Wambeke zonder recht als gekozenen uitge roepen zijn geworden. Hunne balloteering met de heeren Daens en De Backer zou bijgevolg den 21 October moeten pliats hebben gehad. Met die misrekening nu zal men slechts binnen 14 dagen of 3 weken eene balloteering hebben. Wij zullen op die zaak terugkomen, in alle ge val zullen ons lezers van zelf begrijpen dat de voorwaarden der balloteering daardoor merke lijk veranderd zijn geworden. De partij Daens had aan de Kamers een on derzoek gevraagd om feiten van dwang en be drog vast te stellen. Twee dagen lang heeft men daarover in de Kamers geredetwist. Welnu na die beraadslaging zijn we meer dan ooit overtuigd dat er gekonkelfoesd is geworden Wie zich niets te vekwijten HEEFT, MOET HET LICHT NIET VEEEZEN. De petitie van do katholieke Associatie, ver zoekende van al de stembrieven na te zien, was niet anders dan een leepe trok, die ons op voor hand verzekerde van het komediespel dat do klerikale meerderheid opvoereu ging. Het zal de klerikale partij immer tot oneer en schande strekken van dit onderzoek gewei gerd te hebben. Eene kiezing, door zooveel on regelmatigheden, wonderlijke voorvallen ei duistere feiten gekenmerkt, moest door oen openbaar onderzoek opgeklaard worden. Lichtveel licht moest er komen de kleri- kalen hebben in plaats van lichtte geven er den domper op gezet. Waarom Wij aarzelen niet te antwoorden omdat er dingen zouden uitgekomen zijn, die hun zouden verpletterd, en ongetwijfeld zekere kiesdravers op de ban ken voor moeder Justicia zouden gebracht hebben. Zij hebben geen onder-zoek durven laten plaats grijpen zij weten wél waarom 1 Aan Denderbode. Uwe twee meesWs 1° M. Woeste, twee maal afgezette minister, Staatsminister, de grootste politieke man van België en 2° M. Van WambeKe, Onder-Voorzitter der Kamers, de slimste politieke vogel onzer stad komen in balloteering in het arrondissement Aalst,, het bolwerk der oude bewarende partij., met 1° een boerenjongen die naar den koes al riekt an 2° een pater, die op stoppelen loopt (stijl Den derbode) Aardig MI Aardig !f!l! Stadsnieuws. In de eerste rei der Bokkenrijders welke ver leden maandag naar de kerk trokken om zich te laten zien, bevonden zich de helden der vechtpartij van Ninove en van de-revolverscho ten. Als die twistzieke haantjes vooruit den Godsdienst, de Familie en den Eigendom moeten verdedigen dan is deze verdediging aan deftige handen toevertrouwd en zullen Gedsdienst, Familie en Eigendom er verdui veld wel mee varen III Incest Steppe. Zonder veol plecht doch met warme en oprechte hartelijkheid heeft m8n den jubilaris gefeest. Rond 3 ure van den namiddag kwam de muziek der Ou le Garde, van een dichte schaar vrienden en vereerders gevolgd, M. Steppe aan zijne woonst afhalen. Van in den morgend had hij ten zijnen huize reeds talrijke geschenken en ge- lukwenschen ontvangen en verscheidene nijner geburen hadden het nationale vaandel uitgestoken. Bij zijn verschijnen werd het Waar kan men beter zijn aangeheven en weer klonken daverende toejuichingen door de straat. En nu, onder 't spelen van opwek kende marchen naar Be Vier Winden. Wanneer allen hebben plaats genomen treedt M. Al-bert De Windt vooruit om de volgende schoone rede uit te spreken Mijne Heeren, Over omstreeks 25 jaar, zoo Ieeren ons le overleveringen en zoo oek hebben het ons tal van oudere vrienden en kennissen dikwerf be vestigd, kwam er uit het hart der Vlaamsche gouwen, uit de nederige gemeente van Cbers- camp, hier jn ons midden een eenvoudige volksjongen toe, die door het Staatsbestuur ge last werd met den leergang van muziek in de Staatsmiddelbare jongensschool onzer stad. Alhoewel pas de jongelingsjaren ingetreden, alhoewel gansch vreemd aan onze geboortestad, vreemd aan allen die hem omringden., wist hij echter, op korte dagen, door zijn veelbelovend talent, door zijnen gezelligen omgang, door zijne steeds luimige en opgewekte inborst, door zijne geestige zetten en boertige kwinkslagen, in een woord door zijn edel, rondborstig Vlaamsch karakter, de algemeene genegen heid te verwerven. Die jeugdige volksjongen, die gezellige maat, die veel belovende kunstenaar, M. H., •was onze vriend STEPPE. 25 jaar zijn sinds in den eindeloozen kolk der vergetelheid verzwonden, maar zijne werken, zijne daden, zijne faam en de zoete herinne ring van zijne zoo welwillende als belanglooze medewerking in alles wat maar eenigzius bij dragen kon tot de opvoeding der volksklassen, tot de heropbeuring van het tooneel en bi., zon- dsrlijk tot het verzachten der ellende, blijven zich, als eene ware overlevering in den mond des volks voortzetten. 25 jaar zijn sinds vervlogen en thans achten wij, oud-leerlingen en vrienden, 0113 hoogst gelukkig, ons allen talrijk rond hem te scha ren om hem hier een nederig bewijs van onze diepe vriendschap, van onze oprechte erkente lijkheid aan te bieden. Vriend STEPPE, Uwe oud-leeriingen, uwe ^vrienden en ken nissen, die hier zoo talrijk opgekomen zijn, die zich allen vol geestdrift rond u verdringen, heb ben mij de vereerende taak opgelegd u in aller naam te verwelkomen. Immers, niet alleen hebt gij als leeraar in het hart uwer oud-leerlingen en ze zijn legio door uw begeesterend onderrient, de snaren der muzikale gevoelens zoo gloedvol doen trillen Niet alleen hebt gij bij vel- n onzer bet zaad dier edele kunst doen ontkiemen en ze tot ware kunstenaars opgeleid maar steeds stond uw kunstenaars talent ten dienste van al wat maar bijdragen kon tot algemeen nu ten vermaak. 25 jaarlang, hebt gij het puil; der liberale bevolking onzer stad on Ier den invloed van uw betooverend toetsenspel, beutelitgs ge boeid, vermaakt, ontrukt, medegesleept, ver rukt en ontvoerd. En men mag het zeggen, met u is hier in onza stad de liefde tot het be- oefeneu van het klavier binnengedrongen en is sedert dien met verbazende snelheid in onze zeden, in onze gewoonten, in onze opvoeding getreden. 25 jaar lang, hebt gij onverpoosd en onver moeid gekampt en gestreden en strijdt ge nog voor den bloei en de opbeuring van Ta il en Vrijheid, de Symphonickring, Willemsfonds, Vooruitgang door t Werk, en andere nuttige en volkslievende instellingen. En daarom Mijnheer STEPPE, hebben-wij er aangehouden heden uw.25* jaar professoraat met luister te vieren. Daarom ook doet het ons vreugde aan het hart, bij deze plecgtige gelegenheid.u dit por tret te mogen aanbieden, als een blijvend en welsprekend bewijs van de innige dankbaar heid die ons bezielt, van de vurige verknocht heid die wij voor u koesteren. Dat het u tot geluksbode veritrekka in al de omstandighe den des levens 1 Mogo het u nimmer met het heilig vuur der kunst bezielen en u begeesteren bij het scheppen uwer muzikale gewrochten, bij het nederschnjven uwer dichterlijke ingevingen! Gedenk ju, bij het aanschouwen ervan,dat, zij allen, die u dit nederig geschenk aanboden en u deze welverdiende hulde brachten, u hartstochtelijk liefhebben, en dat er in hunnen boezem harten kloppen die enkel uw heil en uw welzijn betrachten. Ik eindig met den kreet Lang'leve onze vriend Honoeé STEPPE. Daarop neemt een zijner talrijke vrienden de heer V. Nys, dezen bet woord als volgts: Vriend Honoré, Een weekblad onzer stad deelt van daag bet volgende medeHeden wordt STEPPE gefeest, 'omdat hij STEPPE is, 't is te zeggen de meest -geliefde burger, de symhatiekste figuur van Aalst. Q .mogelijk met meer beknoptheid, een voud en waarheid de groott beteekeuis van de eervolle betoogiug af te schilderen., die u thans te beurt valt. Maar, heeft die dagbladschrijver uwe teerge voelige zedigheid niet willen kwetsen metal de titels op te sommen die u overwaardig van dit openhaar huldebetoon maken, in dezen kr'ng, waar alle harten zoo warm en zoo eenstemmig voor u klopp n, zal het toch wel aan een uwer trouwe vrienden toegelaten zijn te zeggen, wat gij voor ons zijt en wat wij voor u gevoelen. Nederig bleeft gij altijd zoo als het dorpje dat u zag geboren worden, Vlaming gelijk de ouders die u het levenslicht schonken. Het plechtig soezen der d-ichte dennenbos- sclien, het ruischeu der statige orgeltoouen onder de hooge kerkgewelven, de duizende heerlijke natuurstemmen, die dan op buiten in bosschen en velden, op heuvelen «n in dalen zingen, deden van bij uwe prilste jeugd in uwe gevoelvolle ziel een streven naar hooger kunst ontstaan. Zwaar was de taak die gij op uwe jonge schouders durfdet torschen, groot waren de moeielijkheden, welke gij te overwinnen hadt. Maar een hoi lig kunstvuur bezielden, schonk n moed en volherriing om gedurende ja ren en jaren gloeiende zomerhiite, ver stij venden wintervorst, onweersvlagen en storm geloei te trotseeren, en onverschrokken, met den blik op de glansrijke toekomst gericht, troklgij hoopvol voorwaarts tot dat de zege u vvas. Aldus zijt ge, in den vollen z-in des woords, een zelfmakende man geweest al wat gij ge worden zijt hebt gij aan uwe werkzaamheid, aan uwe volharding te danken. Wanneer gij de welverdiende lauwerkroon hadt geplukt dan zijt, ge naar hier gekomen. Welnu, kijk rondom u, «at er hier heden ge beurt, en gij zult u een vleiend en troostend gedacht kunnen geven van hetgeen gij hier sedert een vierde eeuw» hebt verricht. Waarom die feestelijkheden, dat huldebe- wijs, die eerbiTooging 't Is dat men hier meer feest dan een kunste naar men viert hier den aantrekkelijkeu vriend, den verzettelijken kameraad, den dienstvaardigen mensch. Hoe komt het dat gjj alle harten tot u trekt, dat ge de vreugde, de gezelligheid in de vergaderingen brengt, dat go de vriend van allen, ja van allen zijt 't ls dat gij uwer oorsprong zijt waardig ge- bleven,'t is dat pe niet opgehouden hebt van rondborstige Vlaming te zijn"t is dat ge de heerlijkste gaven van hart en geest bezit en dat deze met zulke groote verlokking uit uwe heldere oogen stralen. 't Is dat gij met eene offerwilligheid zonder weerga steeds uwe welwillende en onbaatzuch tige medewerking hebt verleend tot verheffing der kun3t, tot opluistering onzer feest d, tot welgelukken onzer liefdadigheidswerken. Gij hebt reeds met heerlijke gewrochten u eenen eervollen naam in de kunstwereld ge maakt, maar ge zijt te zedig om daarover fier te wezen. Gij hebt reeds op het klavier bij plechtige aangelegenheden met aangrijpend talent de werken .Ier groote meesters vertolkt, maar den uithundigsten lof kou geeu atoom verwaandheid of trots in uw hoofd brengen. Gij bleeft altijd STEPPE. Duizenden hebt gij tot in het diepste des harten weten te roeren, duizenden hebt ge tranen van vreugde onttrokken, maar ook hebt ge dikwijls vele tranen van smarten hel pen stelpen, wanneer de honger in onze arme werkmansbuizen woedde, het grauwvuur tal rijke slachtoffers gemaakt, of overstroo ming overal dood en vernieling had gezaaid. Dat zijn uwe schoonste titels. Daarom ook zijt gij ons aller vriend, achten wij u, hebben wij u lief. Met m'esterlijke hand heeft men daar uwe trekken neergepensee'.d. Natuurlijk staat daar uwe sympathieke figuur. Maar wat de teekenaar niet heeft kunnen weergeven, dat is de zielegoedheid die uit uwe zachte blikken straaltdat is de aantrekkelijk heid, de bekoring zal ilc zeggen die gansch uwen persoon uitwasemt, dat is de gezellig heid, de gemakkelijke omgang, de onge kunstelde eeDvoud en de gemoedelijkheid die u kenmerken. En dan dat hart daar, hetwelke steeds voor het schoone, het ward en het goede klopt, gansch dit symphatiek karakter eindelijk, dat elkeen met betooverende kracht tot zich trekt, begeestering, leven, beweging en vreugde roud zich verspr -ivit. Bat hebben wjj gevoeld en daarom hebben wij u Lief. Wanneer gij 'later uw beeld aanschouwen zult, deukt dan aan ons, welke zich uwe vrien den, uwe kameraden, uwe kennissen noemen, aan allen die met kloppend, to genegen en hoogachtend hart maar eenen wensch koeste ren U nog binnen het vierde eener eeuw zoo levensblij, zoo geestig, zoo aantrekkelijk en zoo kunstminnend te zien als beden, om dan, met niet minder oprechte hartelijkheid plech tig uwe 50 verjaring te kunnen vieren. Hoezee STEPPE 1 Hij 1 ve lang 1 Onnoodig er bij te .voegen dat die bei de aanspraken met gespannen aandacht en ook met diepe ontroering werden aanboord. De keer Jubilaris drukt zich alsdan nagenoeg als volgt uit Mijne HeerenVrienden De eer welke gij mij heden bewijst treft mij zeer, en ik ben er u ten hoogste dankbaar over. Ik geloof zelf dat ze te groot is voor de geringe dieusten welke ik heb kunnen bewij zen. Heb ik niets goeds of nuttigs verricht, dan was net maar omdat ik het gaarne deed, of om dat het mijn plicht was. Het zoetst geluk dat ik gedurende de 25 ver vloden jaren hebbeu mogen smaken is van steeds vrienden ontmoet te hebben, die mij op recht trouw en genegen zijn geweest en nog zijn. Ik zou ze allen persoonlijk willen bedanken, doch onmogelijk dat de kus welke ik aan den Heer Voorzitter, Alb. De Windt, geef op ben allen terugkome als blijk mijner oprechte er kentelijkheid. Nog eens, dank 1! Hierop brak in de zaal een storm van toejuichingen los. Men ging het prach tig portret bewonderen, den jubilaris geluk wenschen. Eenige woorden werden nog uitgespro ken tot lof van den teekenaar M. Edmond Borreman die met meesterlijke hand Steppe heeft gepenseeld, zoo als Steppe is. Onmogelijk hem natuurlijker hc-m levendiger af te malen de teeke naar haalt welverdiende eer met zijn kunstwerk. En nu een loksken gepaktniet waar?« riep Keizer, 't geen dan ook en tot laat in den avond in gezelligheid en vreugde gedaan werd. Ia een woord welgelukt feest IJl I PllflPnaarQ <laguladen zijn LGUycliaai O leugenaars, want zij zeggen iiat er vele goede remedies tegen den hoest zijn, wanneer de ondervinding heeft bewe zen dat er alleenlijk de Waltherypastil be staat die bekwaam is in twee dagen vallingen, borstkwalen, bronchieten, enz. te genezen. Zondag 18 November 1894. Om 10 uren. Fr. Beygaert Nieu werkerken tegen Vermei- reu Appels. Om 2 uren. Ch. Tallier tegen Th. V. d. Meerssche Aalst Groote Beslissing lBt<l prijs. Van den 9 tot den 16 November 1894. GEBOORTEN Mannelijk 7 Vrouwelijk 5 HUWELIJKEN. f2 OVERLIJDENS. 5 kinderen onder de 7 jaren. fr. AALST 17 Nov. Per 1 heet. 23 50 eenU Tarwe. Masteluin. Kogge. Spelt Geerst. Haver. per 100 kil. A ardap. (roode de 100 kil. Aardap (geele) nieuwe. a Boter de 3 kilogram. Ejorsde25 Vlas per 3 kilos a Vi-^enen per stuk. '1* soort HOP 17 balen bel voor bel fr. le kwaliteit zakken 15-00 00-00 10-00 00-00 12-50 13-00 7-00 0-00 6-00 3-00 2-80 30-00 2* 40,00 tot 00,00 tot 00-00 00-00 11-70 00-00 13-00 14-55 7-50 0-00 6-SO 3-27 3-63 25-00 47,50 00,00 STAD AALST. VOOR TAAL EN VRIJHEID» VERTOONING den Zondag 18 November 1894, Prijzen der Plaatsen Benedeplaatsen 2-00 fr. Balcon 1-00 fr. Gaanderij 50 centiemen. UCIIIUnl ex IC11 je openbnre meenmg winnen Eb wel maant de Waltherypil m 'ér en meer volksgezind en de zaak is zeker, wel haast zal men niemand meer te veel conserva- teur vinden. Ik ondergeteekende, heb de eer het publiek ter kennis te brengen, dat de geruchten welka hier in de Stad en bijzonderlijk in de omlig gende Gemeentens uitgestrooid worden, als zoude ik door het afsterven mijner Vrout» de stad A eist verlaten Ik verzoek dien liefhebber die deze valsche geruchten uitgestrooid heeft, op to houden, andersiens zal ik niet hem afrekenen met de tusschenkomst van Moeder Justitia. Pontstraat, N° 61, te AELST. Onfeilbaar middel om ze zonder ophouden te doen leggen proef van Decernber-Januari 508 eiersmetl3 kiekens 11 Boek met uitlegging aau 1 frank te bekomen bij Pulinckr, te Wach- tebkee. Zich aan te bieden bij de Notariê VERBRUGGHEN te St. Lievens-Hau- tem. Ministerie van Financiën. Bestuur der Registratie en Domeinen. OPENBARE VERPACHTING De Ontvanger, PILLAERT. J. De Pril, speksl. met II. Scheerlinck, kleèrm. C.Van den Berge, werk. metP.Van den Bossche ttr, J. Franquê, kaaiw. m t M. Huylebroeck, z. b. A. Vlassebaert tw. met E. Janssens, tw. A. Welleman, bleekersgast, met O. Waegemani i. b. Th. Lambertia, dagl met M. De Smet, tw. P. Van der Stock m. De Veylder, sohallied. 69 j\, Sckaarli.-— P. Bisschop, tw. 22 j., Binnenstraat. Letter- en Tooneelkundig Gezelschap op Stadsschouwburg met de medewerking van Me.iufvrouw Faccosnieb en van den Symphoniekrinj Pour Eendracht Groot onder het uestunr vaa den heer Ilonoré Steppe. PROGRAMMA Drama in drij bedrijven door Ad. Chiuean. Blijipel met zang in een bedrijf door S. C. A. Willem». Opening des Bureel», om 6 1/2 ure. Gordijn om 7 w. der' De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Aalst, zal op ZATERDAG, 24 NOVEMBER 1894, om elf ure 's morgens, ten zijnen kantoore, Korte Zont et raat 13, openbaarlijk verpachten, voor twee, vijf of acht jaren, ingaande met 1 Januari 1895, de Gronden en ürazingen hierna beschreven Eerste lot. 48 aren 77 centiaren Land te Aalst, op den rechten oever des Denders, zijnde het nummer 775b, sectie van het cada6traal plan, en zich uit strekkende van aan de Brag des Zwartenhoeks tot aan het perceel N° 739. Tweede lot. Het Gras groeiende langs den rechte oever des Denders van aan het huis genaamd Deu Ambulant tot aan het Sas van Wieze. Derde lot. Drij perceelen Grond gelegen te Heb» debsem, langsheen den Dender, tegen het Sa» van Wieze, groot te zamen 27 aren 30 centiaren, gecadas» treerd wijk A nummers 740, 741 en 742. De Verhuring geschiedt onder voorbehoud van goedkeuring van den heer Bestuurder der Domeinen. H 't kohier van lasten en voorwaarden is ter be« schikking der lief hebbers ten kantoore van genoem den Outva ger, 13 Korte Zoutstraat te Aalst.

De Dendergalm | 1894 | | pagina 2