Bericht. Belangrijk Bericht Avis aux bonnes ménagères UIT TER HAND TE KOOP A LOUER ou a vendre, Eene bemerking. Onpartijdig. Onze overwegingen. Tusschen man en vrouw. Sonnetten aan Maria. Zondagrust. Verschillig Nieuw?. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Een schoon Renteniershuis Uit rede van vergrooting met groot gemak van betaling. Zij komt misschien wel wat laat maar men verzoekt ons ze toch maar te doen. Bij de inha ling van den heer Burgemeester hebben de heer Statieoverste en de heer Bevelhebber der Soldatenschool niet alleen aan hunne woonst de vlag uitgestoken maar M. Geeraerdts bij zijne aankomst gaan verwelkomen. Daar heb ben wij niets tegen, volstrekt niets. Wij stellen maar enkelij k deze vraag Wat zouden die Heeren gezegd hebben zoo sommige van hunne onderhoorigen eens zou den gevlagd ol mecgefeest hebben bij de inha ling van eenen liberalen burgemeesterb. v., of wel ter gelegenheid van een liberaal feest Volgens ministerieele onderrichtingen wordt dit verboden en uit goede bron kunnen wij verzekeren dat officieren en openbare beambten meer dan eens voor dergelijke feiten zijn afge keurd geworden. Wij hebben deze kwestie aangeraakt uitsluitelijk met het gedacht om te doen zien dat men hier niet mag doen wat gnder toegelaten wordt, 'tis te zeggen dat men twee maten en twee gewichten gebruikt volgens dat het vóór of tegen de vriendjes is. Altijd even partijdig die klerikalen 111 Nous étoonerons le monde par notre Wftdération, zei weleer minister Beer- Daert, we zullen de wereld verwonderd doen staan voor onze matigheid. In dien zelfden zin sprak onze splin ternieuwe burgemeester We willen on partijdig zijn. Als de kliek haar woord houdt gelijk zij het in de eerste zitting ▼an den gemeentenraad heeft getoond staan er ons nog lieve dingen te wach ten. Immers reeds in die eerste fameuze zitting van onzen gemeenteraad werden onze twee gekozenen, de heeren Bruyu- donckx en Anne eene van elkander ver wijderde plaats aangewezen. We raden die heeren aan nevens elkander te zete len niemand kan hun dat recht betwis ten. Ze werden uit alle secties gesloten, omdat de'kliek hunne te groote inmen ging vreest in de zaakjes die wellicht niet secundum lucain zijn. Hadden We 't gezeid dat er middelen beraamd waren om de twee kontroleurs onscha delijk te maken 'Verder werd de heer Van Renterghem Emiel tot hoofdonderwijzer benoemd in plaatsvervanging van M. Oste. De.onpartijdigheid der kliek is sef fens gebleken. De heer Van Renterghem is volgens de wet niet in zijn recht om benoemd te worden, en toch benoemt men hem boven onderwijzers, die meer jaren dienst hebben en meer bekwaam heid bezitten. Maar de kliek moet hare vriendjes beloonen en dat zegt genoeg. Het is bijna zeker dat ge het volgende reeds zijt tegen gekomen. Een persoon, uit uwe buurt of wel van kennis, heeft een proces-ver baal voor toegebrachte slagen, verwij tingen of wat anders. Hij zit er geheel slecht voor, want plichtig is hij en dat zal bewezen worden. Welnu hebt ge dau niet meermalen hooren zeggen Hij heeft een proces-verbaal tegenge- maakthopende van aldus een deel van 't on weer van zijn hoofd te schudden, zijne plichtig- heid wat te verminderen. Zoo doet thans de Denderbode Gevoelende dat zijne vriendjes door 't rechterlijk onder zoek gevaar lc-open van er niet goed van af te komen, doet hij even als de vechter of verwijter van boven die een proces maakt tegen dengene voor wien hij waarschijnlijk gaat gestraft wor den. Nude Kliekmannen voor denonderzoeksrech- ter moeten verschijnen, nu er misschien vervol gingen voor wetsovertredingen gaan plaats hebben, nu ook roept Denderbode uit Laat ons proces-verbaal tegenmaken, laat ons de omkooperijen van de liberalen ook aan klagen, en dan zal het spel volmaakt zijn! (Zie Denderbode van Zondag 19 en Donderdag 23 Januari laatst). Wat beteekent dat Geheel eenvoudig dat de kliek met het rechterlijk onderzoek erg in nes ten zit. Als Denderbode met de vijgen na Paschen afkomt dat men ook de liberale omkooperijen moet aanklagen, is dat niet klaar en duidelijk zeggen dat de Klerikale Kliek omkooperijen heeft gepleegd Als Denderbode schrijft dat wij het spel moe ten volmaken is dat niet de openbare bekente nis dat de Klerikale Kliek een spel met de Kie zing gespeeld heeft. Geene andere beteekenis kan men aan den oproep van Denderbode geven 't is de open bare getuigenis van de kieskonkelfoezerijen zijner vrienden en hunneeigene veroordeeling 111 Mnrnpn zu meer hoesten, IIIUI yen. noch lijden in de keel, noch jn -de bronchen, indien gij de pastil van Dr Walthéry neemt (1 fr. de doos). Vrouw. Doo, wat hebt ge nu in den raad verteld Man. Niets vrouw, hoegenaamd niets Vrouw. Hoe, niets Wat zit gij daar dan te doen! Man. Mijnheer den Baron spreekt voor ons, en wij moeten enkel knikken —o Bij het naar huis gaan. Wardus. Zoodus Doo, gij maakt deel van de sektie van scboone kunsten Doo. Ja, Wardus. Wardus. Gij zult daar goed op uwe plaats zijn Doo, gij zult daar eene schoone figuur maken 1 Doo. 'k Heb ik dat ook gepeisd, Wardus, dat komt gansch overeen met mijnen persoon Wij lazen een paar woker. geleden in Den derbode dat twee geestelijken bespot werden door leerlingen der gemeentescholen. Dat is een gevolg van het onzijdig onderwijs zegt bij. Wij weten niet iu hoeverre bet feit waar is doch is het dan ook een gevolg van godsdienstig onderwijs dat priester Daens onlangs in de S® Jorrisstraat schandelijk werd nageroepen door leerlingen der broeders, bij zooverre dat geburen er zijn moeten tusschen komen Antwoord nu. Denderbode schrijft dat advokaat Galle, geflankeerd van raadsheer Anne op den koer van 't stadhuis wandelde. Loopen ze u daar dan zoo zeer in den weg, confrater Het Kiesmoleken te Konkelfoezegem. Groote Revue in 4 bedrijven. Het stuk zal weldra ter studie gelegd wor den. De eerste opvoering zal over eenige weken plaats hebben ten voordeele van het werk der arme eerste communiekanten. Uit het Kiesmoleken. Koor der gebrekkelijke kliekkiezers. (Wijze O Van den Peereboom.) Wij blijveu blind en dom, W'j blijven mank en krom, Wij blijven stijf en stom, Rbumatiek, Oud en ziek Voor de kliek Kliek kliek 1 Victorien Vande Weghe. Van 's middags tot 's middernachts, Heden Zondag 26 Januari 1896 dienst doende apotheker M. Em. MEGANCK, Leopoldstraat. Stad Aalst. Een zonderling feit van poging tot aftroggelarij. Over eenige da gen ontving de heer C. Van den Broeck, de hospes van het Hotel des Arcades, Statie plein alhier, een brief uit Engeland hem da aankomst meldende van baron Thomas de Coole, die met eenige andere personen gedu rende eene maand ingezegt Hotel moest ko men verblijven. De aankomst was vastgesteld op 26 Jan. de heer Van den Broeck mo?st geene bijzon dere schikkingen nemen, maar zorgen voor eene goede tafel, de beste wijnen en verders de brieven en waarden in geld aanvaarden aan bet adres van Baron de Coole gezonden Den volgenden dag kwam er reeds een twee da brief, ditmaal aanbevolen de beep Vfth den Broeck opende den omslag en vond ee- tweede brief zorgvuldig toegelakt, met bet op schrift Baron Thomas de Coole, Hotel des Arcades, Alost. Verleden zaturdag 3° brief verzonden door het bestuur der Messageries Béunies E. Othon, agent pénéral, 60, Churcbstreet, Edg- ware Road, Londen N. W. waarbij gevraagd wordt de som van 89,90 fr. op te sturen, om de reiskoffers van Baron de Coole vrachtvrij af te zenden. Nu kreeg M.\an den Broeck argwaan en gaf den beer politie-commissaris keunis der zaak. De brieven werden aan den heer proku- reur des konings meêgcdeeld, en er werd be vonden dat de gesloten aanbevolen brief niets anders bevatte dan twee bladen papier, een wit en een rooskleurig. Bericht aau de Hotel houders. Diefstallen. Verleden nacht zijn er ten nadeele van de W® Wateriuckx op het Ker- rebroeck alhier, 10 konijnen gestolen. Dez lfde dieven zijn insgelijks binnengedron gen bij J. Van de Veide, St. Annaweg (7 hui zekeus) alhier, doch daar hebben zij slechts 2 konijnen kunnen ontvreemden. De politie doet de ieverigste opzoekingen. Gent. Eene fabriek in brand. Tivee gekwetsten. Woeusdag, rond 4 1/2 ure des avond, is een brand uitgeborsten in dedochets- fabriek van den heer Toch, Kleinen Dok, die eene groote uitbreiding had kunnen nemen, ware er niet spoedig hulp aangebracht. Daar het gebouw, dat door verscheidene groote magazijnen en boutdepots is omringd, nabij de creosoteeringswerf is gelegen, was het gevaar zeer groot en moesten de pompiers, die spoedig ter plaats waren, zich vooral bezig houden het vuur te beletten zich voort te zet ten, iets waarin men gelukte. Als een decbetsfabnek in brand staat, men weet het, is er daar niet aan te blusscben, maar moeten alle pogingen aangewend worden cm de aanpalende gebouwen te redden. Een nabij ge legen magazijn van den heer Schapens werd aangetast, maar spoedig werd bet vuur uitge doofd. Een jong meisje, die in de fabriek was, is uit bet venster eener bovenverdieping gesprongen en werd erg gekwetst openomeu. Het werd ten huize van dokter Pregaldina verzorgd. Een ander meisje beeft brandwonden bekomen. De overige meisjes, die in de fabriek waren, zijn er ongedeerd kunnen uitkomen. De pompiers zijn ter plaats gesneld en weldra was al!» gevaar van voortzetting van den brand geweken. Ziehier nog eenige nadere bijzonderheden De gekwetste, Marie Van Beervliet, gehuwd en moeder van 3 kinderen is langs eene ijzeren ladder naar beneden gekomen zij is aan de armen verbrand. Het meisje dat uit het venster is gesprongen, deed dit van eene hoogte van zes meters en bloedde uit neus en mond en klaagde van pijn aan het hart. Zij heeft ook brandwonden aan het aangezicht. Zij beet Stephanie Voedsierson enisslecbts 13jaaroud. Beide gekwetsten zijn naar bet gasthuis over gebracht Het meisje is zeer gevaarlijk ge kwetst en haar leven is in gevaar. De schade wordt op 50,000 fr. gerekend. Alles is verzekerd. Nij vel. Statieoverste vermorzeld. Op eenige meters afstand aan de statie van Feluy-Arquennes, tusschmi Manage en Nijvel Noord, vond me-1 gisteren avoud het vreeseiijk verminkt lijk van M. Watterman, statieoverste, aldaar. Het lijk en de afgesneden ledematen werden in enne beirie aaar de wachtzaal overgebracht. M. Watterman was gehu vd en vader van familie en had den ouderdom van 60 jaren bereikt. Edingen (Enghien). Verschrikkelijk ongeval. Een botsing had plaats aan de poorten dezer stad tusschen het rijtuig van M. Cnulembier, kandidaat notaris en den foureon van den tram. Het paard viel op zijnen meester. M. Coulembier werd opgenomen met gebro ken been en in eene berrie naar het gasthuis gedragen. Het rijtuig werd verbrijzeld en men moest het paard ter plaats afmaken. Van den 17 tot den 24 Januari 1896. GEBOORTEN Mannelijk 10 oq Vrouwelijk 13 HUWELIJKEN. V. De Vuyst spoorwegbed. met S. Van De Velde herb. OVERLIJDENS. J. Becqué vr. Jacob wink. 65 j. Langerid- derstraat. P. Menschaert m. Frauck sol- ferstekm. 71 j. Postweg. R. Eemans w* De Sinedt dagl. 65 j. Withuisstraat. J. Willems wr Van Der Biest kaaiwerker 65 j. Hoogevesten. P. Van Mol m. Rimbaut zb. 58 j. Korte St-Janstraat. J. De Wuffel w° Van Audenhove zb. 75 j. Zoutstraatpoort. 5 kinderen onder de 7 jaren. Men vraagt eene goede Keukenmeid voor Gent. Zich aan te bieden bij den heer Notaris Ver- brugghen te St-Lievens-Hautem, voorzien van goede getuigschriften, AALST 25 Januari Per 1 heot. 23 lit 50 cent Tarwe fr. 13-50 15-00 Masteluin 12-50 14-00 Haver. per 100 kil. 14-50 16-00 10-25 11-25 00-00 00-00 Geerst, 00-00 00-00 Aardap. (roode de 100 kil. 5-00 5-50 Anrdap (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter de 3 kilogram. 5-00 7-00 E;jersde25 2-00 2-2T Vlas per 3 kilos 2-90 3-10 Viqgenen per stuk. 1" soort 22-50 2' 27-50 De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal,, openbaarlijk verkoopen TE AALST, Albert-Liénartstraat N° 21, groot 1 aar 80 centiaren. Laatst bewoond; geweest bij M. Trentels,aan fr. 700-00 's jaara. Slechts ingesteld fr. 10700. Instel 16 Januari, Verblijf 30 Januari 189& om 3 uren namiddag ter Estamiuet Au bon- Coin te Aalst, Statieplaats. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal op* Maandag 10 February 1896, om 9 ure- voormiddag opeubaarlijk verkoopen te Hof- stade, Jachtpark, een groot aantal koopen schoon RASPHOUT, dienstig voor Hopstaken, Erwtrijs en voor Bakkersgerief. Valery DE VALKENEER Apotheker te Aalst, Hnek der Vrijheid en Leopoldstraat beeft de eer het pubjiik kenbaar te maken, dat met den 15 December aanstaande, zijne Apotheek en Fabriek van SiphoDS en Limonades Gazeuses, van den Hoek der Vry-» bnid en Leopoldstraat naar het Esplanadeplein. N° 15, (nevens het Café Bourgeois,) zal overgebracht zijn. 1° Een prachtig Renteniershuis me| Koetspoort en Lusthof, gelegen te Aalst, Lié-. nnrtstraat, N° 12, laatst bewoond geweest door- Madame Van Puyvelde-Levionnois. 2° Een schoon Renteniershuis met allo gerief, bewoond door deu Heer Statie-Overste en gestaan Liénartstraat, Nr8. 3° Drij schoone en gerieflijke BurgershlHU zen, gestaan Esplanadestraat, Nr 28, enz, ver uurd aan 375 franks 's jaars. 4° Een schoon Winkelhuis met alle gerief, goed voor alle commercie, staande in 't midden der Lange Zoutstraat, bewoond door Mijnheer Felix Van Landuyt. 5° Een goed Winkelhuis met alle gerief, ook wel gestaan in 't midden der Lange ZouU straat, met dubbelen uitgang in 't Sluierstraat je nu bewooud door Mijnheer Bené De Win? ter. 6° In een of twee deelen d'oude gekalan-. deerde Herberg genaamd Het Muziek staande in 't-Sluierstraatje, bewoond door sieur Van den Borre. Voor alle inlichtingen zich te bevragen| Liénartstraat, Nr 12, 's Zondags, 's Maandus» en 's Dijnsdags van ieder week. Une M ARSON occupée par Monsieur Cocqueau. S'adresser chez Mm® Noëj, Esplanade, 20 °j0 meilleur marché quantité et qualjtg que tout autre fournisseur. Abonnement de poissons de mer frais, 2 espèces 3.75 fr. par envoi. 1 i> 2.25 fr. par envoi, Transport, emballage et glace y compris. Cbaque envoi variation de poissons trés frais et de le cboix. Tous les jours sur demande Saumon frais, Huitres, lïomards, Poisson frais, Moules. Van Styvendael-Des Hommes, Poissonnerie a Alost, établie aux pêcheries d'Ostende Abonnement pour la ville. 1 en 2 espèces selon désir 2.50 a 3.00 1 en 2 n 1.50 a 2,00 Tous les Jeudis et Vendredis grand choix e| assortiment complet de poissons frais a la Pois? sonerit, Rue Longue du Sel N° 53, a Alost, Voire dévoué serviteur. Van Styvendael-Des Hommei r IX. Wat gij der wereld hebt het meest verweten, Is dezer lafheid en de huichlarij Die in hnn waan steeds voor het nooit versleten Vooroordeel kruipen met zijn kwalenrij. Wat gij der wereld doemdet is de keten Waarin de mensch, geboren om zich vrij Van wil en geest voor 't levensdoel te heeten, Geklonken ligt den slaafgenoot nabij. En toen daar uitgestrekt op uwe sponde, Het laatBt vaarwel van uwe lippen vlood, Niet wenschend of niet schromend om den dood Dan zegdet gij wis nadere eens de dag Dat nimmer ziel verwijten, doemen mag De erinnering des levens treurge stonde. X. Zij hebben haar naar 't graf gebracht Een vriend heeft haar 't vaarwel gezeid Een woord van rouw, een woord van klacht, Van troost in 's levens bitterheid. Ik heb dit woord, zoo vaak herdaoht, Als balsem op de wond geleid Van 't hart gebroken en ontkracht, Dat immer om zijn doode schreit. 'k Heb in mijn hart een ouder thans Door zoete erinnring opgericht, Door zoet verleden hel verlicht. Rondom dit outer zweeft mijn geest Met hare ziel ten liefdefeest, De wolken door ten hemeltrans. n n i» n n T»

De Dendergalm | 1896 | | pagina 3