EENE KOE, De Schelde Groot Bal behuisde Hofstede ZAAILANDEN, Bericht. Belangrijk Bericht Zaailanden en Meersschen, Anti-Rheumatiek Walten Vraagt plaats Openbare Verkooping. EEN HEER TE HUREN. UIT TER HAND TE KOOP A LOUER ou a vendre. Avis aux bonnes ménagères Het Publiek. Openbare Zitting Zondagrust. BURGELIJKEN STAND Bericht aan de Vastenavond- zotten. Uit rede van vergrooting mei groot gemak van betaling. Wat ont betreft we verkonden luide, dat M. Galle, onze advokaat, gepleit heeft zooals hij pleiten moest en we weten ook, vermits we ter plaats de debatten bijwoonden, dat de bezadigneid en de takt waarmede hij onze verdediging heeft voorgedragen, den besten indruk heeft gemaakt op de advokaten en de talrijke toehoorders welke zich in de zaal verdrongen. De Redactie. Ons Onderwijs. In de laatste zitting van den gemeen teraad zegde M. Gheeraerdts, burge meester Er zijn in onze stad 1957 kin deren die recht hebben op gansch koste loos onderwijs en hij herhaalde twee maal het getal 1957 om er het belang te doen van uitschijnen. Het ware goed eens juist te weten hoevele kinderen er te Aalst zijn tellende van 6 tot 12 jaren, en hoeveel van dat getal ter school gaan, nevens dat getal zou men kannen zeggen hoeveel onderwijzers en onderwijzeres sen er te Aalst zijn voor al die leerlin gen, hoeveel leerlingen elke klasse thans gemiddeld telt en hoeveel onderwijzers en onderwijzeressen er zouden moeten zijn om al de kinderen een degelijk on derwijs te kunnen geven. Wanneer wordt er begonnen aan de kiesschool van den Osbroeck Knrtnm Gi-> zijt aangedaan, gij hoest, RUI lUllla gij zijt bevangen, gij brengt alapelooze nachten door. Ëhwel, neemt de Waltbéry pastil en morgen zal alles zijn. vergeten H«t publiek was niet zoo talrijk als vroeger 61 toen de openbare zitting geheven werd, liet menigen een oproep van teleurstelling booren. Van 't begin af tot het einde was 't een ram meling van lezen, lezen, lezen zonder genade; zoo eentoonig, zoo droog, zoo lamzakkig, dat meer dan eeuen er bij inslaap gevallen was, of den tijkortte met het teekenen^vau vogel tjes. Nederlansch. Het orde van den dag van den gemeenten- raad diende in verstaanbaar Nederlansch op gesteld te worden.... Als er staat Verhooping vanboomen, zal iedereen toch begrijpen dat men spreekt van boomeu, die moeten verkocht worden en niet van hoornen die reeds verkocht zijn zoo min als van ezels die moeten verguld worden. Het onderling schap van M. Bethune is ook al Vlaamsch van achter de staldeur, mogelijk is het Vlaamsch van de Acid unie. Wat het ook weze geheel die orde van den dag met dat ouderlingschap is een fameus zonderlingschap. De schepen van Onderwijs Mijnheer De Clippel heeft in de laatste zit ting van den gemeenteraad het Nederlandech erbarmelijk geradbraakt. Hij zal de heeren Bauwensen Geeroms daarover kunnen raadple gen of wel om eenige lessen gaan bij den eenen den andereu zijner onderhoorige onderwijzers. Kleingeestig. In de laatste zitting heeft men kunnen be merken op welke kleingeestige middeltjes de klerikalen bedacht zijn, om de twee liberale gekozenen den düivel aan te doen. Dat bewijst alleen hoe zeer zij hunne aanwezigheid vreezen De klerikalen mogen gerust zijn. Onze ge kozenen zullen zich niet laten vertrappen. naw den 'gemeenteraad den 34 Februari 1896. M. Gheeraerdts. -Ik heb het recht u het stemrecht te ontnemen in gevalle van stemming over een punt van het orde van den dag. M. Bruyndonchx. Dat zullen we zien. Aan het orde van den dag staat Verkooping van hoornen... M. Bruyndonckx doet opmerken dat het altijd M. De Gheest is... M. De bur gemeester onderbreekt hem en doet opmerken dat alle persoonlijkheden in geheime zitting moeten besproken worden en er geen spraak is van verkooping van boomen vermits die ver kooping al lang heeft plaats gehad 1 M. Bruyn donckx vraagt de geheime zitting over dit punt. Er wordt een komiteit benoemd van II leden voor de Kermisfeesten. Al de ledeu zijn het eens over de kwestie van den stoomtram. M. de Voorzitter en M. Bethune ontwikkelen het voorstel van krediet om de studie der lijn en de plans te voltrekken. M. Gheeiaedts leest nog eene lange Fransche zagerij om aan te toonen dat ook de voorgaan de gemeenteraad aan da stoomtram heeft ge dacht. M. Bauwens vraagt, dat alle stukken zelfs als ze in't Fransch geschreven zijn in 't Ne- derlandsch zouden voorgelezen worden. Hij vraagt ook het reglement van inwendige orde van den gemeenteraad te vertalen, te doen drukken en aan de raadsleden uit te deelen opdat elk wete welke zijne rechten en plichten zijn. (toegestaan). M. De Somer vraagt dat er twee werklieden benoemd zouden worden in 't bestuur der tee- kenakademie. Verzonden naar de bevoegde sectie. M. Arys heeft nog al de inlichtingen niet welke hij wenscht om over de markten te spre ken, bij vraagt de verdaging van zijn voorstel (aangenomen). M. De Clippel spreekt over het opmaken der lijst van de kinderen in den schoolouder- dom. Vermits allen het eens zijn, dat het lager onderwas geheel kosteloos moet zijn, zalmen even als Brussel en Antwerpen vragen om van het opmaken der lijsten ontslagen te zijn en zich niet aau dien eisj te moeten onderwerpen (aan genomen). M. Geeroms leest zijn voorstel tot bet in richten eener werkbeurs, zijne lezing is de eeni ge welke niet aan een zaagmachien gelijkt. Wat betreft het reglement op stadshopma- gazijn, het is nog Diet geweten of de verzeke ringsmaatschappij, die den schouwburg ver zekert met de veranderinge van dat reglement toe te brengen vrede zal hebben. De heer Annê vraagt of de brief aan Mini ster Schollaert gezonden werd namens het schepencollegie. Hij en de heer Bruyndonckx willen in het schrijven van dat factum niet be trokken zijn. M. Gheeraerdts. Natuurlijk. Ik geef er u akte van. Het gemeentebestuur, dat zijn wij, burgemeester en schepenen. De openbare zitting wordt geheven ten 10 1/4 uren en de geheime zitting begint. Van 's middags tot 's middernachts, Heden Zondag 23Februari 1896 dienst doende* apotheker M. GHYSSELINCKX, Molenstraat, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van te Denderleeuw en Erpe. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1° 52 aren 56 cent. Land te Denderleeuw, Hoogvorst. In gebruik bij d'heer Franciscus Pauwels ie Welle. 2° En 5 hectaren 81 aren Landen en Meers schen te Erpe, Ledekauter, Beekveld en Breek- meer. In gebruik bij verschelde. Instel 13 Februari, Verblijf 27 Februari 1896, om 3 uren namiddag, ter Estaminet K De Vlasmaekt, n bij d'heer Joseph Vander Vorst te Aalst, aan St. Marlenskerk. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1° Eene Hofstede te Nieuwerkerken, Maal, aan de Malekapel, groot volgens mee ting 8 aren 71 centiaren. Boomprijs fr. 110. Bewoond geweest door wijlen Matheus Floot. 2° En eene Hofstede te Nieuwerkerken, Maal, achter voorgaande Hofstede, groot vol gens meeting 8 aren 84 centiaren. Boomprijs fr. 30. Bewoond door Joseph De Schepper. Eenigen Zitdag' ZATERDAG 7 MAART 1896. Om 3 uren namiddag ter Zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt M. Gheeraerdts Voorzitter verklaart ten 8 u. 15 min. de zitting geopend. Al de gemeente raadsleden zijn aanwezig. De Secretaris houdt lezing van het verslag der vorige zitting na drie kwaartuurs is het eindelijk doorgezaagd en goedgekeurd. De heer burgemeester behandigt daarna aan M. Nolen$ het burgerlijk kruis voor zijne lange ontrouwe diensten, en aan M. Bethune een diploma voor dieusten bewezen aan Maatschap pijen van Onderlinge Bijstand en andere van dien aard. De Voorzitter doet opmerken dat het raads lid M. Anné niet op zijne plaats zit. Die raads heer heeft de verwaandheid gehad zich nevens zijn collega M. Bruyndonckx te zetten. M. Anne zegt, dat hij denkt te mogen zitten waar hij zit, vermits in alle vergadoriugen de vertegen woordigers eener zelfde partij bij elkander plaats nemen. Uwe plaats werd u volgens de wet aangewe zen, zegt M. Gheeraerdts. M. Bruyndonchx. Wees zoo goed ons die wette doen kennen. M. Gheeraerdts. Ik ben niet aangesteld om u lessen te geven over de Belgische wetten M. Bruyndonchx Gelief me dan mede- deeling te geven van het reglement volgens het welk gij de wet hebt toegepast, elk moet toch kunnen weten welke zijne plichten en rechten zijn. M. Gheeraerdts. Iedereen is gecenseerd de wetten en reglementen te kennen. M. Bruyndonchx. Die wet moet ik in alle geval nog leeren. M. Gheeraerdts Er is nog zooveel dat ge moet leeren. (hoe lief) 1 ln alle geval hebt ge maar de Moniteur te raadplegen, indien ge de hier besproken wetten en reglementen wilt kennen. M. Anné. Daar we 't reglement niet kennen blijf ik zitten. 36 Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VENDITIE van Landbouw er shalam Mest, Hooi en Strooienz. te Schoonaerde, Riemeir. 1* Eene schoone KOE. Verzekerings Maatschappij tegen brand gevaar opgericht te Antwerpen in 1821 ten kapitale van fr. 4.232.804,23 Betaalde branden fr. 25.000.000. Vertegenwoordigd door d'heer Paul Michiels, Schoolstraat, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING eener biedt kosteloos aan, aan allen die aange daan zijn van eene huidziekte haarwormen, eczémans, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst- en maagziekten rhuma- tism en breuken, een onfaalbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen, zoo als hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod waarvan men het- menschhevend doel zal inzien is het gevolg van eene/belofte. Per brief of postkaart schrijven aan M. Vincent, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post zal ant woorden en de gevraagde inlichtingen zal zen den. Van den 14 tot den 21 Februari 1896. GEBOORTEN Mannelijk 14 Vrouwelijk 22 HUWELIJKEN. C. Danneels hand. met D. Van Damme bez. OVERLIJDENS. D. De Vuyst m. Jacobs handl. 61 j. Korte Zoutstr. F- Van Varenbergh we Kieckens zb. 61 j. Mijlbeke. J. Leleu vr. Hofman zb. 39 j. Statiestraat. C. Van Heddegem m. De Petter dagl. 55 j. Zout straatpoort. 14 kinderen onder de 7 jaren. Een schoon gerieflijk HUIS Denderstraat, 6. Zich te bevragen bij Jufvrouw Van de Velde Keizerlijke Plaats, N° 15. Bij de kinderen Huylebroeck, Au bon Coin Statieplaats, zullen gedurende de Vas- tenavonddagen geene verkleede personen toege laten worden. En ter herberg Au Thiery Martens, bij den Heer Edofaed BARBIER, Esplanade- plein. Gedurende de Vastenavonddagen groot BAL in de zaal Café Universal, r Groote Markt 15, bij Emiel RUELENS, JJitmuntend Orkest (Syst. D* MEURING In den handel sedert 1832. Oudste en zekerst werkend geneesmiddel en als zoo danig algemeen erkend, tegen ziekten ontstaan uit gevatte koude, als Rheu- matieh, aangezicht, oor, borstpijn, jicht, verlamming, enz. In origineele pakket ten verkrijgbaar aan 60 centiemen en frank 1,20 bij de voornaamste apot hekers. Te Aalst bij AGhyselinchx, Mo lenstraat. EENIGE FABRIKANTEN, i. Van Boon, C° Amsterdam, Londen, Parijs, Brussel. Men wachte zich voor gelijk soortig verpakte namaak. te Moorsel. Eenigen hoop. ZITDAGEN Instel, Donderdag 27 Februari 1ROfi Verblijf, Donderdag 12 Maart OPENBARE VERKOOPING van zeer goede te Aalst-Schaarbéke en Nieuwerkerken- Maal. E rste koop. Tweede koop. Enkele zitdag- Maandag 24 Februarij 1896. .Jongeling van goede familie de beid» talen machtig als bureelbediende of dergelijk. Zich te wenden ten bureele dezer. Men vraagt eene goede Keukenmeid voor Gent. Zich aan te bieden bij den heer Notaris Ver- brugghen te St-Lievens-Hautem, voorzien van goede getuigschriften. Valery DE VALKENEER Apotheker te Aalst, Hoek der Vrijheid en Leopoldstraat heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat met den 15 December aanstaande, zijne Apotheek en Fabriek van Siphons en Limonades Gazeuses, van den Hoek der Vrij heid en Leopoldstraat naar het Esplanadeplein N° 15, (nevens het Café Bourgeois,) zal overgebracht zijn. 1° Een prachtig Renteniershuis met Koetspoort en Lusthof, gelegen te Aalst, Lié- nart8traat, N° 12, laatst bewoond geweest door Madame Van Fuyvelde-Levionnois. 2° Een schoon Renteniershuis met alle gerief, bewoond door den Heer Statie-Overste en gestaan Liénartstraat, Nr 8. 3° Drij schoone en gerieflijke Burgershui zen, gestaan Esplanadestraat, Nr 28, enz. verduurd aan 375 franks 's jaars. 4° Een schoon Winkelhuis met alle gerief, goed voor alle commercie, staande in 't midden der Lange Zoutstraat, bewoond door Mijnheer Felix Van Landuyt. 5° Een goed Winkelhuis met alle gerief, ook wel gestaan in 't midden der Lange Zout straat, met dubbelen uitgang m 't Sluierstraat je, nu bewoond door Mijnheer Bené De Win ter. 6° In een of twee deelen d'oude gekalan- deerde Herberg genaamd Het Muziek, n staande in 't Sluierstraatje, bewoond door sieur Van den Borre. Voor alle inlichtingen zich te bevragen, Liénartstraat, Nr 12, 's Zondags, 's Maandags en 's Dijnsdags van ieder week. occupée par Monsieur d§ Noël, Esplanade. Une MAISON Cocqueau. S'adresser chez MD 80 ®/0 mqilleur marché quantité et qualité que tout autre fournisseur. Abonnement de poissons de mer frats, 2 espèces 3.75 fr. par envoi, 1 2.25 fr. par envoi. Transport, emballage et glace y compris, Chaque envoi variation de poissons tres frais et de le choix. Tous les jours sur demande Saumon irais, Huitres, Homards, Poisson frais, Moules. Van Styvendael-Des Hommes, Poissonnerie a Alost, établie aux pêcheries d'Ostende Abonnement pour la ville. 2 espèces selon désir 2.50 a 3.00 2 i> 1.50 a 2.00 Tous les Jeudiset Vendredis grand choixet assortiment complet de poissons frais a la Pois* sonerie, Rue Longue du bel N° 53, a Alost, Voire dévoué serviteur. Van Styvendael-Des Hommes De Notaris DE PAUW te Aalst, zal ten verzoeke van Mijnheer Alexander. Cooyman. te Schoonaarde, Riemeir, opDijnsdag 10 Maart 1896, om 9 ure voor- middag openbaarlijk verkoopen 2° Eene Keern, twee Kuipen, Tobbens, ïeelen, Moullie, Loofmolen, Wanmolen, Harnassuur, Egde, Ploeg, Zeekkuip, Streep, S-iijpaard, enz. 3° Eene groote hoeveelheid Strooi, Hooi, Mest, Kaf, enz. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stel lende goede borg. De koopen tot en mat 5 fr. comptant te betalen. Personen die voorgaande venditiën nog verschul digd zijn, zullen noch als koopers noch als borg aan- veerd worden. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Eene behuisde en beschuurde HOFSTEDE te Moor sel, aan de Hreedestraat, bekend ten kadaster sectie A, nnmmers 190 en 191 met eene grootte van 15 aren 50 centiaren, palende of hebbende gepaald oost de Breedestraat, zuid Jacobus Moens, west en noord Josephus Vermoesen. Bewoond bij den eigenaar sieur Franciscüs Van Eeckhoorn. Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg bewoond door den beer Louis Van Keckhookn, te Moorsel. Breedestraat. Bij bovengenoemden Notaris DE PAUW, zijn er gestadig groote en kleine kapitalen te verkrijgen aan geringen intrest, mits goed bezet. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort met gewin van palmslag en ge lagen openbaarlijk verkoopen Eene allerbeste partij ZAAILAND gelegen te Aalst- Schaarbeke op den Siesegemkauter, bij kadaster se C N° 1359bis groot aldaar 16 aren 30 centiaren, palende oost den heer Deurwaarder Van Muylem, zuid den heer Karei Van Hiuwei-meiren-Want hier en Joseph De Boeck-D'houdt, noord den Gentschensteenweg en west de gebroeders Van Moorter. Lest gebruikt geweest door Karei Van der Heyden- Van de Velde te Nieuwerkerken mits 33 tr. boven de contribution. Een perceel ZAAILAND gelegen te Nieuwerkerken wijk Maal, bij cadaster sectie A N° 42a aldaar groot 21 aren 10 centiaren, palende oost de kindereu Van de Velde, zuid de kinderen Langendriesch en Petrus De Gendt, weBt den heer Gbarles-Louis Callebaut en noord de Baan. Boomprijs fr. 100,00, ln gebruik bij de wed. Donatus Burgelman mits 32 fr. boven de contributiën. De koopers zullen van de te verkoopen Goederen in het genot van bet revenu komen met de betaling der koopsom en in bet gebruik met 24 December 1896. Om 2 ure namiddag, ter herberg De Vijf Huizen, bij d'heer Vermassen, te Erpe, aan den steenweg van Aalst op Gent. Voor alle verdere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van voornoemden Notaris DE WINDT, Cnmontstraat N° 11, bij welken gesladiglijk te beko men zijn groote en kleine kapitalen aan gematigden intrest mits goed bezet,

De Dendergalm | 1896 | | pagina 3