Geld le winnen. HOOIGRAS, Te huren. Oovaert-Ainé Te huren. Venditie van Hooigras, allerbeste HOOIGRAS, Henri De Clercq-Leclercq, Postzegels. Van den Steen-Wellekens, Société d'épargne. Zondagrust. BURGELIJKEN STAND MARKTPRIJZEN. Stad Aalst Kermis 1898. HOOI- en NAGRAS, goed en zwaar HOOIGRAS, Wijnsteker, Wijnen, Genever en Likeuren Nog uit Congo, In den eongo sterft men niet meer dan in België, als men de noodige zorgen neemt. (Zie de manifesten van M. Paul De Clippels over den Congo. Onderofficier Rogge enCamille Dupont zijn dus ook van die mannen die in volle gezond- heid in den Congo kunnen leven, maar die zoo dwaas zijn geweest fan niet de noodige zorgen te nemen. Overigens het zijn de eerste niet die er het leven laten. Waarom toch niet geluis terd naar M. De Clippele M. De Clippele zegde nog De grootste voorstaanders van den Congo zijn de liberalen waar geld te winnen is zijn zij altijd de eerste. Ter zelvertijd kondigde M. De Clippele aan dat hij ook aandeelen had genomen in eene maatschappij die handel moest drijven in den Congo. Zou M. De Clippele nu zonder te weten waarom ook liberaal geworden zijn Overleden. De Sergant Rogge welke onlangs naar Con go vertrokt is aldaar overleden. Het was hij die met gevaar van zijn leven den dronken gre nadier overmeesterde welke naar iedereen vuurde en een agent van policie doodde. De heer Camille Dupont oud 23 jaren ge boortig van Herinnes lez Enghien is te Kwa- mouth overleden. Hij was den 6 Jauuari 1.1. naar Congo ver trokken. Kwakzalvers. In een dorp van ons arrondissement klom een pastor 's zondags voor de „kiezing in den stoel der pieqauuM en sprak Ik heb de gratie van den H. Geest ingeroe pen en hij heeft mijn gebed verhoord. Door hem zal ik zondag ingelicht zijn over de ma nier van handelen van al de parochianen. Wee hen die van het pad der deugd zullen afdwa len. Ik en gij en anderen zouden met den dom- men praat van zulke kerels lachen maar vele eenvoudige buitenlieden laten er zich Jdoor be driegen. Stemaftruggerij is in de klerikale wereld eene deugd geworden. Plezierreis. Eenige hooggeplaatste personen gaan in gansch bezondere en gunstige omstandigheden een plezierreisje doen naar Congo. Ze zullen daar eenige uren misschien eenige dagen vertoeven, en dan weer zich huiswaarts spoeden. Om hem op te passen en met zorgen te om ringen zijn niet min dan drie geneesheeren aan gesteld, 't is te hopen dat zij allen welvarend van hun tochtje zullen weerkeeren. Drie dokters voor een twintigtal, kloeke, volwassen personen 1 Congo is een zeer gezou d land Wonderlijke Proefneming. Op den staat van bekostiging van onder- houds- verbeteringswerken aan het landhuis in 1879 komt de volgende post voor Uitdoen van gras op den koer.... 80,00 't Landhuis vergelijken met de straten der stad waar het gras weelderig groeit, zal het uit trekken van het gras in 1898, de som van 12000 franken kosten. Een uitvinder heeft ons deze week een be zoek gebracht en verzekerd dat hij eene stof heeft ontdekt waarmede hij mits 5 franken de hectare allen planten groei onmogelijk maakt, desnoods wil hij in 't publiek proeven doen. Verleden jaar hebben „we op de Esplanade proeven zien nemen door den vuurdoover. Wij hebben den man verzonden naar den schepen van openbare werken. Hadde men op het pover program-beddela- ken een proefneming gezet vau den grasdooder op de Statiestraatweide, dit zou duizenden nieuwsgierigen naar de stad hebben gelokt. Voor het werkvolk. Langs den Lede weg komen dagelijks dui zenden werklieden naar en van hun werk en plonzen er bij 't minste vlaagsken in modder en vuiligheid. In den Osbroeck, Scherrestraat en aanpalende straten, liggen hoopen vuilnis, in ontbinding zijnde mesthoopen tot vlak voor de woningen. Daar wonen enkel werklieden en alles blijft gelijk het is. Inde Dirkmartenstraat, waar M. Goethals de architect een rei huizen staan heeft, is het verkeer uiterst gering, er gaan dagelijks geen 2 dozijn mensehen door die straat. Daar is men eene breede schoone kassei aan 't leggen. De dompers zouden voor den werkman den laats ten cent uit de stadskas geven 1! Hebben is hebben. Er was in 't weezenhuis een leermeester kleermaker. M. De Coninck, gemeenteraads lid heeft hem vervangen. Er was ook een ei genlijke kleermaker, hij is gestorven. M. De Coninck vervangt hem ook, en werkt nu in 't weezenhuis met een gast. Dat zijn pataten Gemeenteraadslid, leer meester en kleermaker op den hoop toe. Alia, alia, hebben is hebben.... de andere kleerma kers hebben afvagen van hunnen neus Verscheidene artikels uit plaatsgebrek ver schoven. VplflC 111! van occasjie en nieuwe VclUo gedetacheerde stukken, ver hoop met krediet reparaties, verhuur. CL Sing-lö, 13, Boulevard, Baudouin, (tegen den Allée-Verte). Brussel. L'économie financière Alostoise. Het komiteit heeft de eer de heeren leden te verwittigen, dat de drijmaandelijksche ver plichtende vergadering, zal plaats hebben, ten lokale op Maandag 13 Juni aanstaande om 9 uren stipt. Het reglement zal de afwezigen streng toegepast worden. Van 's middags tot 's middernachts Heden Zondag 12 Juni 1898, dienst doende apotheker, M. CALLEBAUT Botermarkt. Van den 27 Mei tot den 10 Juni 1898. GEBOORTEN Mannelijk 19 ,9 Vrouwelijk 23 HUWELIJKEN. OVERLIJDENS. 11 kinderen onder de 7 jaren. AALST 11 Juni Per 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwefr. 29-00 30-50 Masteluin23-00 26-00 Rogge18-00 18-50 Spelt00-00 00-00 Geerst00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 21-50 23-00 Aardap. (roode de 100 kil. 7-00 8-00 Anrdap (geele) nieuwe. 0-00 0-00 Boter de 3 kilogram. 6-00 7-00 Eijersde251-45 1-60 Vlas per 3 kilos 2-36 2-72 Viggenen per stuk. 1* soort 35-00 45-00 Belangrijk bericht aan de liefhebbers Te huren, om er gebruik van te maken naar beliefte, gedurende al de Kermisdagen, eene schoone welgekalandeerde Danszaal in het midden der stad. Voordeelige voorwaarden. Adres te nemen ten bureele dezer ten aller laatste tot 26 Juni aanstaande. V ein lit ie van TE MELDERT. 1° Over d'heer Xaveer Vermeir-Mecrt, te Meldert. 2° Over Mijnheer Gustave Van Merstraeten oud Notaris te Brussel. 3° Over Mijnheer Felix Boone, grondeigenaar te Antwerpen. 4° Over Mijnheer Leonce Van der Beien grondeigenaar, te Brussel. Verulitie van TE AALST. 1° Om 2 uren namiddag Aan den Brussel- schen steenweg. 2° Om 5 uren namiddag Binnen Aalst- Schaarbeke. OPENBARE VERKOOPING van allerbeste te Audegem, Schoonaarde, Berlaere en Wichelen. A. Om 1 uur nanoen, ter herberg genaamd De Ster bij Dame weduwe Auguste Roemans, te Schoonaarde, Dorp Gemeente Audegem. Gemeente Wichelen. Gemeente Berlaere. B. En Om 2 uren namiddag, ter herberg De Casino bij d'neer JanVan Duebm, te Wiche len, Dorp Gemeente Wichelen. TE WANZELE. Circa 40 koopen Hooigras. openbare verkooping van te Denderleeuw» A. Namens den heer Louis De SmET, vleeschhouwer en Vetlogger te Aalst. B. Namens de eigenaars erven d'heer Pierrö Van Beanteghem. rechtover de Post, AALST. Alle soorten van Wijnen en Likeuren, als» ook lastvrije Dranken, aan prijzen buiten alle concurrentie, per stuk en per flescb. Al dat hij levert, is gewaarborgd zuher te zijn efl gecne vreemde ongezonde stoffen in te houden. Probeeren .8 zich overtuigen. Rn flpmanrlp Voyageur pour articles Uil UolEldlIUC <je brasseries s adres* ser au bureau du jcurnal sous les initialea. M. P. van allo soorten, en Gausche Verzamelingen worden tegen hoogen prijs aangekocht doof L. .Iïieol>->Ie£giinclï:, (Kuis Ad. Delhaize et C°) 10, Groote Markt, 10, AALST. Schoon en gerieflijk jBixrg-ershuis met drij Verdiepingen, hebbende verscheidene hoven- en beneden Kamers, alsook Regen-en Pompwater, te Aalst, Keizerlijke Plaats N° Zich te bevragen bij d'heer Hippolyte Lcclcrcq. Marché au Bois 7, ALOST. Fabrique de Sacs a tous usages en tous genre et toutes dimensions en Jute, Lin et Cbanvres Toiles d'emballage en tous genres et a toutes largeur. Baches imperméables, Capara^ons, Cordages et Ficelles. Soins Cólérité prix avantageux. aan zeer gematige prijzen. Magazijn van. Ellegoederen onmogelijke concurrentie bij den heer X. De Schryver-Audenaewt, 26 Moleudriescb 26 AALST. Kuiper, Brabantstraat 49, AALST, (nabij den Entrepot). Alle soorten van Vaten, Kuipen, Tonnen, houte Banden, Kuipersbiezen en Stoelbiezen, Vaten voor Brouwers, Stokers on Likoristen, enz. enz., aan zeer geringe prijzen. Hij koopt alle soorten van oude Vaten. Bij hem is er ook te bekomen alle soorten van Tabak en Cigareu van bet buis Evariste De Bruyn. Een schoon en welgelegen HANDELSHUIS gestaan te Aalst in de Nieuwstraat N° 1, (tegen de Groote Markt). Geschikt voor alle slach van Handel. Veranderingen zullen gedaan worden vol gens het bedrijf van den huurder. Zich te bevragen bij M8 We P. Druck, St. Jobstraat, Aalst. lr(i<l|MWt E. D'Haese fabrikant met S. Minnaert zb. J. D'Haese smid met P. De Clercq br. P. Mangclcirc, broodb. met C. Rombaut marktkraamster. N. Van Langenhove plafon, met C. Beeckmau br. t'. De Neeftw. met R. Van de Maele tvv. P. De Witte landb, met V. Van den Wyngaert landb. Th De Middeleer, likorist met E. Stoepel zb. J. Van Heck schrijnw. met M. Cornand kleerm. P. Amant dagl. met A. Schits zb. O. Van Nuffel kleerm. met L. Stuerebaut tw C. Huylebroeck po- lisseur met A. De Geynt tw. A. Moens m. Van Hee fabriekbest. 41 j. Baudewijn- kaai. J. De Sohryver, weduwen. Heynderiokx zb. 68 j, Leopoliktr, A. Pilaeta m. Huyesinek brigadier van politie 32 j. Denderstr. E. D'Haeseleer m. Porriau sohallied. 53 j, Groenstr- D. Bruylant m. Broodtkoorens zb. 77 j. Leopold- straat. 0. Van der Eyken we Standaert herb. 66 j. Leopoldstr. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal op DIJNS- DAG 21 JUNI 1898, om 2 ux-en namiddag, openbaar lijk verkoopen 4 koopen Hooigras en Nagras, op eenen meersch genaamd den Weimeersch, beneden het Klooster Affligem. 6 koopen Hooigras en Nagras op eenen meersch beneden het Klooster Affligem. 16 koopen Hooigras en 8 koopen Nagras in de Ealuiutjesmeerssohen. 34 koopen Hooigras en 18 koopen Nagras op de Hoogemeersschen en 2 koopen Hooigras en 1 koop Nagras, in de Groenemeersschen. De verkooping geschiedt op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits borgstelling, voor de koo pen boven de 10 franken de koopen tot en met 10 franken zullen komptant moeten betaald worden. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal op MAANDAG 13 JUNI 1898, openbaarlijk verkoopen Het zeer goed en zwaar GKAS wassende te Aalst, aan den Brusselsohen steenweg in de Gestjens, op de Weide van den heer Generaal Verbrugghe te Antwer pen 8 koopen. A) Het zwaar Hooigras wassende op eene Weide op Schanwbroeck aan den Ledeweg, achter de wo ning van Constant De Wit 14 koopen. B) Het Hooi- en Nagras op eenen meersch aan den Ledeweg nabij de Beek, eigendom van d'erven van M. J.-B. De Coninck te Gent6 koopen. C) Het Hooigras opfleeaen meersch aan den Lede weg aan den Bteenhoven van d'heer Petrus Verhulst 8 koopen. Gewone conditiën en tijd van betaling mits door eiken kooper borg te stellen. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, ten verzoeke der Eigenaars, openbaarlijk verkoopen, op VKIJDAG 17 JUNI 1898, net allerbeste HOOIGRAS, wassende op de hiernagemelde meersehen te weten. 2 koopen op eenen meersch, omtrent de herberg van Xavier Abbeloos ieder groot 13 aren. 4 koopen op eenen meersch, nevenst de hofstede van Adriaau Van Gendt, ieder groot 15 aren. Gemeente Schoonaarde. 1 koop op den lochting dsr hofstede van Dame weduwe August Boemans, groot 16 aren. 3 koopen op eenen meersch, in de Sohoonaardsohe- meeissohen ieder groot 10 aren. 1 koop op zelfden meersch uitmakende den Bek, groot 9 aren. 1 koop op eenen meersch, iD de Schoonaardsche- meerssehen, gebruikt geweest bij Alexander Van Gy- segem. groot 3 aren 50 centiaren. 1 koopop eenen meersch, in de Schoonaardsche- meer8schen, groot 14 aren, laatst gebruikt geweest door de kinderen Iiiano. 1 koop op eenen meersch, in het Meulebroeck, in gebruik geweeBt oij Alois De Smet, te Schoonaarde, groot 12 aren 50 centiaren. 2 koopen op eenen meersch in de Meulebroeck, ie der groot 9 aren 30 centiaren, gebruikt geweest door d'heer Ivo Veldeman te Calcken en anderen. 6 koopen op eenen meersch in het Meulebroeck, ei gendom van den heer Adoif De Gheest, ieder groot 17 aren. 8 koopen op eenen meerseh nabij het Saros, in het Meulebroeck, ieder groot 11 aren. 10 koopen op eenen meersch, Achterste Maal in het Meulebroeck, ieder groot 13 aren 25 centiaren, eigen dom der erven Levionuois. 2 koopen op eenen meerseh, den Beeckaert, in het Weimeersch, ieder groot 10 aren 15 centiaren, eigen dom van dezelven. 1 koop groot 10 aren 50 centiaren op eenen meersch in Weimeersch, gebruikt geweeBt door de kinderen Felix De Greef. 1 koop groot 10 aren op eenen meersch in Wei meersch, gebruik geweest door Constant De Lannoy voortskomeude van Constantia Sehuddinok. 1 koop groot 18 aren 20 eentiareu in Weimeersch, eigendom van M. DesireDe Geest, eigenaar te Wiche len. 2 koopen ieder groot 14 aren 50 centiaren in de Herreweghemeersehen, rechtover de Margote ge bruikt geweest door d'heer D'Hooge-Lauwaert. 1 koop groot 15 aren eigendom van d'heer Constant Vlaemiuck. 2 koope n groot 9 aren 80 centiaren in de Herre weghemeersehen, eigendom van M. De Smet-Bau- wens. 1 koop groot 13 aren 70 centiaren in de Herreweghe meersehen, eigendom van d'heer Van Kelecom. 1 koop groot 15 aren 70 centiaren in de Herreweghe meerschen, gebruikt geweest door Regiua Do Wintie wezende Wisselmeerschen wisselende met de meerseh toebehoorende aan Jufvrouw weduwe J. B, Timmer man, het deel komeDde aan de Schelde. 2 koopen ieder groot 10 aren 35 centiaren in de Herreweghemeersehen Kleine Dekensbocht, eigendom van de erven Levionnois. 1 koop groot 12 aren 10 centiaren in de Herreweghe meersehen, rechtover de Margote, gebruikt geweest door Joseph Van den Abeele-Van Hauwermeiren. 9 koopen ieder groot 14 aren 90 centiaren, in den Grooten Dekensbooht, eigendom van d'erven Levion nois. 3 koopen ieder groot 11 aren 53 centiaren, in d'Els- bochten, eigendom van d'heer De Smet-Bauwens. 2 koopen ieder groot 12 aren 20 centiaren iu d'Els- bochten eigendom van d'heer Désiré De Geest voor noemd. 1 koop groot 15 aren 50 centiaren, in d'Elsboehten, eigendom van d'heer De Smet-Bauwens. 3 koopen ieder groot 10 aren 90 centiaren in de Malroos. 3 koopen den 1 groot 17 aren 50 centiaren en den 2 en den 3 ieder groot 14 aren 60 centiaren in de Mal roos, gebruikt geweest door de weduwe Siau, eigen dom der erven van Dame weduwe Van Puyvelde-Le- vionnois. 3 koopen ieder groot 13 aren 33 centiaren, in de Bergemeerseheu genaamd Bruyckersweide, eigendom van den heer advokaat Alfred Buysse te Gent. 2 koopen ieder groot 13 aren 85 centiaren, Steen hoven. N. B. Het Hooigras wassende op den Beeckmeersch gelegen onder Chersoamp en Schellebelle zal opge roepen en verkocht worden aan den voet van zelfden meersch iu openbare veiling door het ambt der Nota rissen THIBBHAUT te Calcken en DE PAUW te Aalst. De verkooping zal gebeuren op gewone voorwaar den en tijd van betaling, mits goede borgstelling en komptante betaling van het ongeld. Personen die voorgaande vendition nog verschul digd zijn zullen noch als koopers noch als borgen aanveerd worden. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal, ten verzoeke van den heer Charles Cumont, grondeigenaar te Brussel, op DONDERDAG 23 JUNI 1898, om 2 ure namiddag, openbaarlijk verkoopen wassende op eenen meersch genaamd Kloostermeersch gelegen te Wanzele, aan den Watermolen van den heer Hippolyte Matthys. De aanwijs zal gedaan wordendoor sieur Wynant, Jachtwachter, te Smetlede. De verkooping geschiedt op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits goede borgstelling en komptante betaling van het ongeld. De personen die hunne voorgaande aankoopen nog niet gekweten hebben zullen noch als koopers noch als borgen aanveerd worden. De Notaris VAN HAM te Ninove, zal, met tüs"- sohenkomst van zijne ambtgenoten, MeeBters Dia PAUW en BRECIvPOT, Notarissen te Aalst, op WOENSDAG 22 JUNI 1898, om 2 ure namiddag, open baarlijk verkoopen 31 koopen allerschoonste Hooigras wassende op eene vette weide genaamd de Lessenberg, gelegen on4 der Denderleeuw langs den Dender, omtrent de Brug4 ge van Denderleeuw, groot omtrent 5 hectaren, ei4 gendom der erven vau d'heer Joseph Van Branteghem te Aalst. 21 koopen allerschoonste Hooigras, wassende langs de rivier den Dender, op eenen meersch ge4 naamd den Patersmeersoh gelegen te Denderleeuw achter de kerk, toebehoorende aan Mijnheer Coi'neillö Van Branteghem, te Aalst en Madame Diericx-Van Branteghem, te Geeraerdsbergen. De aanwijs zal gedaan worden door Joannes TEM4 MERMAN, te Denderleeuw. De verkooping zal geschieden op gewone voor4 waarden en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borg en betalende t ongeld komptant.

De Dendergalm | 1898 | | pagina 3