II DÜSEN Men vraagt perceel Meersch, LANDEN, EEN HUIS, HERBERGEN Te koop. 6E nezing^jPy^^LOEDARIDEDE S'-iÉèÏTlUS k Zondagrust. BURGERLIJKE STANdT" Zie notarieele annoncen op de 4e bladzijde. Cristal-Diamant MARKTPRIJZEN. Openbare verkooping Meersschen en Rosschen, LandenMeersschen Woonhuizen, Rouwgronden en Landen, Kanada en Eiken ROOMEN, Het parket van Charleroi heeft zich woens dag namiddag ter plaats begeven. Wraakneming was, zoo't schijnt de drijf veer der misdaad. Aardappelenoogst. Deze oogst is op verre ca niet voldoende in Engeland, Holland en eenige streken van het Duitsche rijk. In Holland zijn de knollen klein en erg door de ziekte aangetast. Bij vele struiken vindt men de helft rotte aardappelen. In de omstre ken van Veendam zijn er plaatsen waar meer dan 50 de aardappels verrot zijn. In Engeland, door de aanhoudende regens, zijner in vele plaatsen zoo mislukt, dat zij de kosten van het uitdoen niet waard zijn. De helft van den oogst moet er als verloren wor den aanschouwd. In Duitschland is de opbrengst tevens zeer gering. Wij deelen dit bericht mede in 't be lang der boeren, bnrgers en werklieden. LUIK. Doodelijk ongeval. Een man vermorzeld. Eenige schilders waren don derdag aan den arbeid in de werkhuizen der Maatschappij De Maas, te Sclessin. Een hunner klouterde op een electrisch toe stel. De machinist zulks niet ziende, bracht het zelve in werking. De ongelukkige Van Brabant genaamd werd zoodanig gepletterd, dat men voor zijn leven vreest. Hij werd naar het Beiersch gasthuis overgebracht. Van Brabant is ongehuwd, 32 jaren oud en woonachtig te Saint-Nicolas. Een onderzoek werd ingesteld. Ontdekking van een verminkt lijk op den ijzeren weg Woensdagmorgen vond de baan wachter Julius Verstichele, tusschen de statiën van Marcke en van Lauwe het verminkt lijk van eenen man van 25 a 30 jaren. De statieoverste van Marcke werd verwit tigd en deze verscheen ter plaats met eenen dokter en met drie piocheurs, Men vond vooreerst het rechterbeen van den ongelukkige, verder de romp, dan het linker been, enz. overal lagen beenderen verspreid en de hersenen waren uit de schedel gespat. De gendarmerie van Reckem opende een on derzoek en weldra stapten ook het parket en de wetsdokters te Lauwe af om zich te bege ven naar de plaats waar men deze ver schrikkelijke vondst deed. Men gelooft dat het hier eenen zelfmoord geldt. Het slachtoffer moet zich op de riggels geworpen hebben op het oogenblik dat een koopwarentrein van Moescroen naar Kortrijk kwam aangestoomd. De identiteit van het slachtoffer kon nog niet vastgesteld worden. VOLLEDIGE Vfe^W Depot te Aalst, bij M. De Valckeneer. Van 's middags tot 's middernacht. Heden Zondag 7 October 1900, dienst doende apotheker M. MEGANCK, Leo- poldstraat. Van den 21 Sept. tot den 5 Oct. 1900. GEBOORTEN Mannelijk 18 Vrouwelijk 22 HUWELIJKEN. J. Steenhaut, kleerm. met E. De Donder, br. L. Petit, nachtw. met A. Boone, dagl A. De Backer, steeDh. met P. De Paepe hr. A. Van Oudenhove, mag. met H. De Vleesch- hauwer. tw. A. De Vuyst brouwerg. met P. Vinck tw. A, De Bruyn, voerman, met S. De De Vos zb. F. Dierickx, metser met M. De Wandeleer tw. A. Tombeur, wever met E, Bombeeck, tw. A. De Smedt, landb. met D. Roelandt zb. OVERLIJDENS. C. Van De Velde, m. Hairman, tw. 44 j. groenstr. C. Van Malderen, wed. De Co- ninck, zb. 79 j. Leopoldstr. P. De Bom, m. Arys, tw. 71 j. Oudedendmstw. J. De De cker, zb. 14 i. Cumontstr. C. De Doncker, Kantwerkster 15 j. Lede- baan M. Van Caekenbergh Vr. Van den Borre landb. 84 j. Schoolstr. V. Colijn Vr. De Range zb. 71 j. Oudedendermstw. H. Bal- linckx, vr. Van den Bossche zb. 40 j. Zonne- str. M. Gheerts, dienstmeid 67 j. Leopold- straat 10 kinderen onder de 7 jaren. 40 Eene goed loon deftige Keukenmeid. Zich te bevragen ten bureele dezer. Al de geneesheeren-Oogmeesters schrijven bet gebruik voor der glazen, de eenige die het gezicht verzachten Neusnijpers en Brillen van af 1,50 fr. Neusnijpers nooit van den neus vallende met Cristal-Diamant glazen 4.00 fr. Eenig depotHuis van den Cristal-Diamant Noordlaan 72, BRUSSEL Vraagt de kostelooze geïllustreerde kateloog. OPENBARE VERKOOPING van een goed te Wichelen E TV LAND, te Denderleeuw-Leenwbrugge. Gemeente Wichelen. Ingesteld fr. 1220. Gemeente Denderleeuw Ingesteld fr. 800. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 25 September lpf)r) Verblijf, Dijnsdag 9 October AALST 6 Oct. Per 1 heet. 23 lit 50 cent Tarwe Masteluin Rogge Spelt Geerst Haver. per 100 kil. Aardap. (roode de 100 kil. Aardap (geele) nieuwe. Boter de 3 kilogram. Eijer8de25 Vlas per 3 kilos Viggenen per stuk. 1" soort fr. 00-00 00-00 15-50 00-00 0-00 17-00 5-50 0-00 7-63 1-98 0-00 21-00 00-00 00-00 00-00 00-00 00-00 18-00 0-00 0-00 8-64 2-25 0-00 30-00 door het ambt van den Notaris DE PAUW, te Aalst, op Donderdag 11 October lbOO, om 8 uren 's morgens, ten huize van Dame weduwe Adolf Tolleneer, te Aalst, Sint Job, van Meubels, Landbouwershalam, Beirpomp, Lindeboom, Schelfhouten, Brandhout, 2 be* kalfde Koeien, 1 Mutten, 2 Varkens, 1 Trek hond, Loof en Beeten te velde. De Beesten zullen om 11 ure voormiddag Verkocht worden. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van te Erondegem, Erpe, Nieuwerkerken, Smetlede en Meire. De Notarissen BRECKPOT en DE PAUW te Aalst zullen ten verzoeke van wie het be hoort met gewin van instelpremie openfcaarlijk verkoopen Gemeente Erondegem. Gemeente Erpe. Boomprijs 260 fr. Gemeente Nieuwerkerkerken. Om uit de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van en Ilossclien, te Welle, Denderleeuw en Erembodegem. Gemeente Welle. Gemeente Denderleeuw. Gemeente Erembodegem. ZITDAGEN Instel Maandag 15 October Verblijf Maandag 29 October Gemeente Meire. ZITDAGEN Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van TE AALSTLuivekeetstraat. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Een schoon en gerieflijk Woonhuis, gestaan en gelegen te Aalst, Duivekeetstraat N° 11, bij cadaster bekend sectie C N° 1104h met eene grootte van l aar 20 centiaren, en vol gens titel groot l aar 13 centiaren, palende ter eendere aan d'heer Victor De Somer, ter an dere aan d'heer Jean De Somer en van achter aan d'heer Van der Schueren ,met de herberg Concordia. Zelve Huis bevat 2 beneden en 2 bovenka mers, groot werkhuis, pomp- en regenwater en ruimen kelder. Thans bewoond door den medeverkoop er heer Jh. Meert. Onmiddelijke in gebruiktreding. ENKELE ZITDAG Maandag 8 October 1900, om 3 uren namiddag ter herberg Concordia bii d'heer Achille Minnnert, te Aalst, Schoolstraat. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van twee TE AALST, St. Jobstraat, Kalfstraat en Scherrestraat. De Notaris DE WINDT, te Aalst, daar toe benoemd bij vonnis der Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 eu ter tu8schenkomst van d'heer Vrederechter des kantons Aalst, openbaarlijk verkoopen, de volgende onroerende Goederen, te weten Stad. Aalst. Roopen 1 tot 12 Eenen EIGENDOM, ge staan en gelegen te Aalst, in de St. Job- en Kaltstraten, bij cadaster bekend sectie A num mers 2177t, 2177s, 2177b, 2177u, 2177q, 2177f en 2177e met eene gezamentlijke groot te volgens meting van 11 aren 30 centiaren. Verdeeld volgens meting en plan opgemaakt door den gezworen landmeter heer Bernard Goethals te Aalst, in 12 koopen (aie de plak brieven). Voorschreven Eigendom is bewoond en in gebruik bij Victor SchelckArthur Van Her zele. en de medeverkoopers kinderen Verhulst- Van de Meerssche en Michel Verhuist. Koop 13. Een perceel LAND te Aalst, St. Job, nabii de Kapel, bij cadaster bekend sectie B N* 133, groot 6 aren 80 centiaren. Koop 14 Een idem neven voorgaande sec tie B N° 128, groot 8 aren. De Goederen onder koopen 13 en 14 maken eenen blok uit met eene gezamentlijke grootte van Haren 80centiaren en palende ten wes- teu aan de beek, ten noorden d'heer Notaris Schelfhout en d'heer Judocus Dewez, ten oosten zeiven heer Dewez en ten zuiden Judo cus D'haeseleir en Josef Van der Biest. In gebruik bij Joannes Van Bovente Nieuwerkerken mits 35 fr. 's jaars. Koop 15. Een perceel LAND, te Aalst, Scherrestraat, bij cadaster sectie B N° 482, groot 7 aren 40 centiaren, palende oost d'heer J. B. Van de Putte, zuid de erven De Waege- neer, west de Osbroeken en noord het Hospi taal van Aalst en de Scherrestraat. In gebruik bij G. Van de Meerssche te Aalst, mits 20 fr. 's jaars. Enkele zitdag-1 Zaterdag 20 Oktober 1900. Om 2 uren nanoen, in de Zittingzaal van bet Vredegerecht te Aalst, Stadhuis. Voor alle inlichtingen wende men zich bij bovengenoemden Notaris DE WINDT alsook bij den Notaris DE GHEEST te Aalst. 1900. Instel, Donderdag 11 October Verblijf; Donderdag 25 October TelkeDS om 2 nre namiddag ter herberg vaD d'heer Remy Schepens aan 't dorp te Nieuwer kerken Afzondeilijk of in blok een groote Eigendom bevattende 2 schoone en ruime Woonhuizen en aanhangende Fabriek met uitgestrekten Hof, gelegen te Aalst, Esplanadeplein, hebbende eene totale oppervlakte van 37 aren 30 centiaren. De Huizen zijn bewoond door de heeren Isidore Leclercq en Dr Knoch en het fabriek is in gebruik bij M. Van Stappen. Groot gemak van betaling. Voor de conditiën zich te wenden bij den Notaris DE WINDT, te Aalst. MERKWAARDIGE VERKOOPING van te Vlierzele-Strijmeersch. 200 koopen Kanada en Eiken Boomen. 22 koopen Kanadaboomen Eenin bijzonder veroorloofd middel. Voor inlichtingen, zich te Bevragen bij 4eZUSTERS van LIEFDE, 106, Rue St-Dominlque, Parljl. GUINET, Apoteker, 20, Passage Saulnier, Parijs. Algemeen Depot: CH. DELACRE, Bruxellea. in alle apoteken, Vlugschrift Franco. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke van die het behoort met gewin van palmslagen rn gelagen openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een goed perceel VLOEIMEERSCH gelegen te Wichelen in de Ilerreweghemeersschen, gekadastreerd sectie A nummer 12bis met eene groot te van 13 aren 70 centiaren palende,noord M, Moens te Lede, west de Schelde, oost de beek gescheid met Berlaere en zuid Charles-Louis Van Wcsemael. In Regie. Tweede koop. Een perceel LAND gelegen te «Denderleeuw-Leeuwbrugge, of Sijpenkauter, geka dastreerd sectio A nummer 491, groot volgens tite! 19 aren 85 centiaren en volgens 't kadaster 18 aren, Salende noord d'heeren Constant en Domien Van er Burght te Welle, oost d'heer August Raespoet te Welle, zuid d'heer Jan-Josef Vaerman, handelaar te Denderleeuw en west den weg van Aalst op Ninove. In gebruik bij Frans Verleysen-De Gols, te Well:. Telkens om 2 ure namiddag ter herberg Inde Vier Winden bij d'heer Eknest LADEUZE, te Aalst, Keizerlijkeplaats. Eerste koop Een perceel Meersch te Erondegem, op den EttiDg, gecadastreerd sectie A nnmmer 237, met eene grootte van 43 aren 40 centiaren, groot volgens meting 41 aren 05 centiaren, palende oost Virginia De Smedt, zuid de Meulebeek gescheed mek Impe, west de erfgenamen Raes en J. B. en Jacob Schockaert, noord dezelve en Virginia De Smet. In regie. Boomprijs 50 fr. Tweede koop Een partij Land te Erondegem, aan de drij Bunders, genaamd klein Schijrie, doorsneden met den steenweg van Aalst naa-r Gent, gecadastreerd sectie A nummers 383 en 397 met eene grootte van 22 aren 70 centiaren, groot volgens meting 22 aren 30 centiaren, palende oost Petrus Paulus De Haeck, en de weduwe Frans Désiré Vereecken, zuid M. Janssens De Schrijver, west Frans Uyttendaele en noord Maria Eugenie Van de Velde. Gebruikt door Josef Govaert-Van Kerckhove Derde koop Eene partij Meersch ten deele op Erondegem, sectie A nummer 19 aldaar groot 47 aren 40 centiaren, en ten deele op Erpe, sectie A nummer 16, aldaar groot 16 aren 40 centiaren, in het geheei groot volgens meting 63 aren 45 centiaren, palende oost het gescheed met Erpe en Honoré Ilanssene, zuid Jan Gustaaf Parewyek M. Wibo-Van den Steene en anderen, west de kinderen Haems, Frans Lievens en anderen en noord M. De Meester de Betzenbroeck. Gebrnikt door Casimir D'Haes. Boomprijs 460 fr. Vierde koop Een pereeel beplanten Meersch te Erpe, op Kleiberg, gecadastreerd sectie C nnmmer 816, met eene grootte van 19 aren 80 centiaren, groot volgens meting 20 aren 07 centiaren, palende oost Isidore Da Saedeleer, zuid Domien De Swaef en de weduwe Eugene Siau, west Henri Van Tichelen-De Goen en noord M. Philemon De Wolf van der Noot. Gebruikt door Domien Van Droogenbroeck Vijfde koop. Eene partij Land te Nieuwerkerken, op het erroot Broeekveld gecadastreerd sectie C num mer 1078, groot 1 hectare 06 aren, palende oost Charle6-Louis De Geyter, zuid Felix CalleLaut en Albert Van Vaerenbergh, west Ch. Louis Van de Velde eD noord M. Cornet d'Elzuis de Ruddere de ter Lokeren. Gebruikt door JacobuB De Vulder. Dit perceel zal opgeroepen worden in drij deelen. 1" deel 1 [3 ten oosten Boomprijs 40 fr. 2* deel 1/3 ten midden. id. 20 fr. 8* deel 1/3 ten westen. id. 25 fr. Zesde koop Een perceel Land en Meersch te Nieu werkerken, op bet Meetelsveld, gecadastreerd sectie B nummers 543 en 544, met eene grootte van 41 aren 90 centiareu, groot volgens meting 40 aren 14 centi aren palende oost en west de kinderen Karei Orti- bus, zuid Domien Verstraeten en noord de kinderen Constant De Vuyst en de kinderen Felix De Scbaep- drijver. BoomprijB 85 fr. Gebruikt doir Isidore De Saedeleer. De Notarissen BRECKPOT en DE PAUW te Aalst, zullen ten verzoeke van wie bet behoort met gewin van instelpremie openbaarlijk verkoopen Eerste koop Een perceel Bosch te Welle, op het Raapland, gecadastreerd sectie A nummer 270b mot eene grootte van 5 aren 20 centiaren, palende oost den ijzeren weg, zuid de W* Jan Van Rampelberg en anderen, west Pieter Couck en anderen en noord Jan Asscherickx. /- Gebruikt door W" Petras Van Gyseghem. Boomprijs 120 fr. Tweede koop Eene partij Meersch te Denderleeuw, in de Bordelle gecadastreerd sectie A nummers 36 en 286 met eene grootte van 42 aren 40 centiaren, groot volgens meting 42 aren 92 centiareD palende oost Bellarmieu van de Velde, de weduwe Adriaan Frans De Pelsmaecker en anderen, zuid Leonard Van de Velde en Zuster, west Bernard Beecliman, Frans Perdaens en anderen en noord Bellarmien Van de Velde. Gebruikt door Gustaaf Hoffelinok. Boomprijs 330 fr. Derde koop Eene partij Land te Erembodegem, op den driehoek, gecadastreerd sectie B nummer 1187b met eene grootte van 38 aren 70 centiaren, groot volgens meting 37 aren 88 centiaren, palende oost de weduwe Victor Wellekens, zuid de beeren Hector de Craecker en Pourbaix, west het Godshuis te Gent en de kinderen De Swaef en noord M. De Cock-Langelet. Gebruikt door Victor Callebaut, te Welle. Vierde en laatste koop Eene partij Land te Erem bodegem, aan de Welleweg, gecadastreerd sectie B, nummer 1212 met eene grootte van 11 aren 60 centi aren groot volgens meting 11 aren 27 centiaren, palende oost den Wellewag, zuid de kinderen Judo- cusVander Eist, west den steenweg van Geeraards- bergen naar Aalst en noord Pieter De Kegel. Gebruikt door Frans Van Gucht. Telkens om 1 nre namiddag, ter estaminet «DE VIER WINDEN bij d'heer Ernest Ladeuze-Perre- man, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Zevende koop Een perceel Land te Nieuwerker kerken, op 't Doorn veld, gecadastreerd sectie B num mer 577b met eene grootte van 19 aren 10 centiaren, palende oost J. B. De Sebryver, zuid Isidore De Saedeleer, het Godshuis van Aalst en anderen, west Domien Van Landuyt en noord 't Godsbuis van AalBt en J. B. De Schryver. Gebruikt door Theophile Van den Eeckhout. Achtste koop Een perceel Meersch te Nieuwer kerken, wijk Edixveld, gecadastreerd sectie C num mers 881a en 907. met eene grootte van 58 aren, groot volgens meting 58 aren 35 centiaren, palende oost Alfous Van Biesbroeck en Josef Baeten, zuid Delphi- na Schouppe, den Armen van Nieuwerkerken, J. B. Van Landuyt en anderen, west Adolf Buekens en noord de Kaetenhoekstraat, Hector Van Londersele, de kinderen Domien D'Haegeleer en anderen. Gebruikt door d'heer De Pauw. Dit perceel zal opgeroepen worden in twee deelen te weten 1* deel 38 aren ten noorden nr 881a. Boomprijs 835 fr. 2e deel 20 aren 35 centiaren ten zuiden nr 907. Boomprijs 750 fr. Gemeente Smetlede. Negende koop. Een perceel Bosch te Smetlede, op de Kerselaars, geeadastreerd sectie B nummers 254 en 255 met eene grootte van 32 aren 40 centiaren, palen- de oost de heer Notaris Schelfhout, zuid M. De Smet- De Naeyer en het gescheed met Oordegem, west zelf de gescheed en noord de heeren Georges en Felix Cumont. Boom- en Houtprijs 160 fr. Gebruikt door d'heer D'Hoop Pieter. Tiende koop. Een perceel Meersch te Meire, in de LangemeersBchen, gecadastreerd sectie A nummer 1211, met eeue grootte van 9 aren 10 centiaren, pa lende oost de weduwe Willem Van den Meerschaut, zuid M. H ctor De Craecker en anderen, west Joan- nes-Mertens en noord Pieter Jan De Troyer. Gebruikt door Gabriël De Troyer. Boomp. 60 fr. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal op MAAN DAG 22 OKTOBER 1900, te beginnen om 8 uren 's morgens, binnen Vlierzele-Strijmeersch openbaar lijk verkoopen A. Op en rond den eigendom van het Hof te Strij- meerseh B. En in eenen meersch daarneve.n toebehoorende aan de W" Lievens, te Vlierzele-Strijmeerseb Velen dier Boomen meten van 1 m. 50-tot 2 m. dikte er zijn er bij tot 2 m. 50. Allen zijn van zuiveren opwas en zijn goed gescbïkt voor Bouw-en Kloppersmakersgerief. Heel gemakkelijk vervoer. De venditie gebeurt onder de gewone voorwaarde» met tijd van betaling mits borg te stellen döor ieder een zonder onderscheid.

De Dendergalm | 1900 | | pagina 3