BOOMBN BOOMEN twee bekalfde Melkkoeien, Maison G. DE CONINCK-VAN DEN BOSSCHE Schouwburg afgebrand te Chicago. Te bekomen ten bureele dezer goedkoope Visietkaarten Zondagrust. BURGERLIJKE STAND. Aanbelangend Bericht V E N D I T I E N en Slagbout, Kanada en Eiken BOOMEN Voor Rusland zou deze oorlog ook zeer erge en gevaarlijke gevolgen kunnen hebben. Vooreerst oorlog vieren kost veel geld en niet alleen beschikt Rusland over geen geld, maar zijn krediet in den vreemde inbegrepen zelfs bij zijnen bontgenoot Frankrijk is geheel uit geput. Bijgevolg zou dit land ofwel bankroet gaan of zou het geld moeten vinden bij mid del van verhoogde taksen welke waarschijnlijk voor het volk eene lont zouden zijn om de sinds jaren dreigende revolutie aan te steken. Verders heeft Rusland ook af te rekenen met een onbckampbaren vijand de winter. Het tsarenrijk beschikt in het Verre Oosten over slechts eene enkele haven Port Arthur en in dien de winter een weiuig streng is blijft deze gedurende maauden toegevrozen. Hoe zal Rushmd dau zijne oorlogsvloot kunnen be- voo raden eti wat zal het aanvangen met de Bthopen welke in den strijd beschadigd worden indien het over de haven van Port Arthur niet beschikken kan om deze schepen te bergen en te herstellen. Vele lieden beweeren dat het ee- nig doel van Rusland's voortdurende onder handelingen is, de zaken te trekken tot in Jdaart of April wanneer de winter achter den rug zal zijn en hijgevolg het invriezen van* Port Aithur te vreezen is. Dit is goed en wel, maar zullen deJapaneezen tot dit tijdstip hun geduld behouden en aldus de eenige voordee- len waarover zij tbans beschikken vrij willig vernietigen Een laatste punt valt er nog te bespreken Zouden er uit een oorlog tusschen Rusland en Japan internationale verwikkelingen kunuen voortspruiten Dit hangt geheel af van ds na'uur van het verbond tusschen Rusland en Frankrijk gesloten en waarvan de bewoording nooit veropenhaard is. Moest Frankrijk op de eene of de andere wijze gedwongen zijn halp aan haren bontgenoot to vevleenen dan zou Engeland van zijnen kant verplicht zijn Ja pan bij te staan en bijgevolg zou men eene partie carrée hebben. Engeland heeft slechts het voorbeeld van Frankrijk te volgen, indien dit land eene onzijdige houding aanueemt zul len de Engel8chen hetzelfde doen en dat deze handelwijze waarschijnlijk zal gevolgd worden, blijkt genoeg aan het gehrek aan toebereidsc* len, hetwel zoowel in Frankrijk als in Brit- tauje waar te nemen is. De Morning Post, is een artikel over de crisis van het Verre Oosten komt tot het be- Bluit, dat Engeland redelijkerwijze krachtens het verbond met Japan moet terzij slaan in de onderhandelingen en als het zoover komt ook in den oorlog. Router's bureau verneemt dat er nog geen wijziging is in den toestand in Oost-Azie die hachelijk blijft aangezien Japan Rusland's ant woord niet aangenomen heeft. Tot de Russi sche regeering zal nu het verzoek gericht wor den, hare voorstellen te herzien, voldoet zij aan dat verzoek, dan kan dat leiden tot het voeren ®an nieuwe onderhandelingen tusschen de beide Staten. Opgestoptheid, stoornis der maag, schele hoofdpijn Uoze kwalen zijn spoedig gene/en door de shjmverdrijvende Waltherypil die de zachtste alier purgalien is. Te bekomen bij de Apothekers Callebaut, De Valckeneer, De Waele, Ghysselinckx en over al. De prachtige schouwburg Iroquois van Chi cago, welke ODlangs gebouwd werd volgens de plannen van de Parijzer Opera Comique werd dinsdagnamiddag tijdeus eene vertoo- ning door brand vernield. Men voerde op Blauwe Baard de Jonge. Zoohaast de vlam men werden bemerkt, riep men Brand I Da delijk maakie zich een gro >te angst van da aauwezigen meester. De menigte verpletterde zich aan al de uitgangen De toegesnelde pompiers redden een groot aantal toeschouwers up de gaanderijen waar zij gekomen waren door middel der reddings ladders. Vele personen waren in bezwijning geval len, anderen werden verstikt, meest allen ver pletterd. De brigade-overste der pompiers be gat zich zelf in persoon naar de eerste gaande rijen waar 4 a 600 personen gevangen zaten. Het aantal dooden is groot onder de perso nen die op de bovenste plaatsen zaten. Op het paradijs stonden de lijken tegen elkander gedrukt, 12 reien van 15 tot 20 personen, vooral aan de trap. Zij waren verstikt of ver pletterd. In de gaanderijen stonden de lijken even eens reeht tegen elkander, reien van 5 man dikte. Het aantal dooden en gekwetsten be loopt volgens de politierapporten tusschen de 400 tot 500 man. Meest al de artisten werden gered. Onder de slachtoffers meldt men slechts eenige ko risten. De toeschouwers, die op balkonplaat- sen zaten, werden als iu een muizenval gevan gen. De strooming der vluchtelingen was zoo wild en groot dat de deuren sloten en het on mogelijk was ze nog te openen. Vele slachtoffers vielen van schrik in be zwijming. Talrijke lijken werden verkoold. Verdere bijzonderheden over de ramp. Meest al de slachtoffers bestaan uit jonge vrouwen en kinderen. Er zijn meer dan 300 gekwetsten. Nooit in de annalen der stad Chicago be treurde men zulke ramp. Het vuur ontstond in den verlichtingsver gaarbak, geplaatst in de liukerkoelissen. Op een oogwenk stond heel de schouwburg in brand en heel het gebouw vol stikkenden smoor. Het aantal gekwetsten opgenomen in de hospitalen, was zoo talrijk dat deze weldra waren opgepropt. 736 dooden Laatste tijdingen Uit Londen seint men De laatste |al hier toegekomen telegrammen luiden dat het aantal dooden 736 is. Bovendien is het aantal gekwetsten zeer aanzienlijk. Weinig personen kwamen onge deerd uit den schonwburg. Een ijselijk schouwspel Een hoop lijken van vier meters hoogte. Men seint nog Eene groote school en gebouwen der nabij heid moesten in dooden en tijdelijke godshui zen worden veranderd. Meest al de slachtoffers vonden den dood beneden aan de trap der laatste gaanderijen. Daar lagen de lijken der toeschouwers die ge poogd hadden te ontsnappen, bijna 4 meters hoog. Bijna allen ijselijk verminkt. Daar de ramp tijdens eene dagvertooning gebeurde, zijn er een groot aantal meisjes en kinderen van 8 tot 12 jaar oud onder de doo den. Een nur na de ramp waren er reeds 100 lij ken in de groote lijkenhuizen en de bewakers weigerden er andere te ontvangen zeggend dat het er te vol was hoewel er wagens vol nieuwe lijken kwamen. Men verzookt ons te doen opmerken dat er twee produkten Walthery zijn 1* de pas til Walthery tegen den hoest (1 fr.) 2* de pil Walthery, die de purgatie van het meeste deel der familieu is (1 fr. 25) Te bekomen bij de Apothekers Callebaut De Valkeneer, De Waele, Ghysselinckx en overal. Van 's middags tot 's middernacht. Hedeü Zondag 3 Januari 1904, dienst doende apotheker M. De Waele, Kerk straat. Van den 24 tot den 31 December 1903. GEBOORTEN Mannelijk 6 Vrouwelijk 9 HUWELIJKEN. A. Van der Biest, hov. met M. Van Mol, hov.J. Van der Cammen, tw. met M. De Kerpel, tw. C. Coppens, werkm. met A. De Smet, landb. J, Van Iseghem, gladsl. met N.Ringoir, tw. OVERLIJDENS. C. Van We8emae!, m. De Vos, tw. 50 j., Lange ridderstr. J. De Bruecker, m. Vonck mulder, 65 j., Zoutstraatp. J Van de Meersche, m. Meert, tw. 65 j., Oude Dender- mondschesteenw. A. Van Cauteren, wedu we Huylebroeck, z. b. 69 j., St Janstr. A. Wauters, vr. De Kegel, z. b. 57 j., Lindenstr. J. Van den Spiegelz. b. 15 j, s Gentsche- straat. 6 kindereD onder de 7 jaren. Extra fijne Honig. 1 fr. 30 den kilogr met vijf kilogr. Met 15" kilogr. franco te huis besteld (vrij van ver voer en inpakking) tegen terugbetaling. Poncelet, te Fontaine-l'Evêque. voor Eigenaars en Landbouwers. TE VERKRIJGEN Bij Joseph VAN DER VORST, opvolger van Jan Baptist Tobfs, te Aalst, Vlasmtrkt, N° 2, rechtover den ingang |inks der St Martenskerk allerhande soorten van Hovenierszaden, Klaverzaden, Beetzaden, Bloemzaden, Graszaden (samenstelling vol gens de natuur van den grond) alsook eerste kwaliteit van Bloemkoolzaad. Alles aan gematigde prijzen. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. 1. Op Maandag 18 Januari 1904, om 9 uren 's morgeus, door bevoeg i ambt te Erem- bodegtm, Watermolen en Osbroek van 30 Kanada BOÜYEN en Elzen Schaarhout te beginnen aan den Watermolen gescheed met Welle. 2. En op Woensdag 20 Januari 1904' om 9 uren 's morgens, te Vlier.ele, wijk Uyten- broeck, ten huize en herberg van Frans Rot- tiers, van Meubels, Herberggerief, Landbou- wer8alam, Melkkoei, 6 Melkschapen, 60 Kie kens en 50 Reisduiven. OPENBARE VERKOOPING van te Gijsegem, Schoonaerde en Audegem. OPENBARE VERKOOPING van Betteraven, Landbouwhalam, Erwtrijs, Brandhout, Boomen enz. te Aalst aan het Schalienhuis, Erembodegemstraat. VENDITIE TAN on Slagliout, TE SMETLEDE. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal op^ Woensdag 6 Januari 1904, (3 Koningen) verkoopen binnen de gemeente SMETLEDE a) 112 koopen Kanadas. b) 30 koopen kleine Eiken. c) 30 koopen Elzen Slaghout. d) 40 koopen Sparren. Begin om 8 uren te Smetlede, Kapellen- hoek. n Gewone voorwaarden. VENDITIE van 100 koopen Eike- Beuke- en Kanada en gekapte SPARREN, TE SMETLEDE. Gemeente Smetlede Verhuiswagens Wwe J. EYLENBOSCH 8, Esplanade ALOST. Bordeaux Rouges Bordeaux Blancs Bourgogne Rouge Pommard 189 8 3.10 3.05 3.00' Champagne* (2 Gr. De Coninck-Van Den Bossche. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal openbaarliju verkoopeu op MAANDAG 18 JANUARI 1904, te beginnen om 9 uren voormiddag do volgende Doo rnen en Slaghout, te weten 20 Kanadas staande te Gijsegem, in de Mnnte aan bet land eigendom van den heer Petrus Geerts land - bouwer en eigenaar te Schoonaerde. 8 Kanadas staande te Schoonaerde, aan de Lange- straat, aan het land eigendom van den heere D'Hoo- ge-Lalemant, broeder en zusters, bierbrouwers te Wichelen, dicht tegen ec hofstede van den heer Fre- derik Van Hauwermeiren, te Schoonaerde, Lauge- straat. 21 koopen Kanadas, Eiken, Olmen en Abeelen staande aan den eigendom der kinderen Everaert, te Schoonaerde, in de LangeBtraat. 2 Kanad»8. 2 Olmen en 1 Eik staande aan d'hofste- de van d'hecr Domien Pletinek en Zusters te Sohoo- naerde, m deLungestraat. 9 uoopen zware Kanadas staande in den Water bosch op den Migrodries te Schoonaerde, eigendom va<i den heer Petrus Geerts voornoemd. 5 koopen Kanadas te Schoonaerde, dorp op den hof der herberg De groote Pint bewoond bij den heer Ivo Abeel, eigeudom van Dame We Blancquaert te Schoonaerde. 8 Kanadas staande te Schoonaerde, kleinen Eege- nen, aan den Put en aan land gebruikt bij Weduwe Soheerlinck en Alfons Van Herreweghe, eigendom van voornoemde Dame Weduwe Blancquaert. 5 Kanadas, 10 tronken Olmen en 1 Eseh staande te Schoonaerde, aan de hofstede van Dame Weduwe Frans De Mol-Van Extergem, Ecgenen. 13 Kanadas Btaande te Audegem in de Leeglam- broekbosschen. En 40 koopen Slaghout in zelfde Leeglambroek- bosschen. De veiling zal aanvangen aan de boomen te Gij se - gem. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits goede borgstelling voor iedereen voor de koopen boven de 10 franks. Onmiddelijke betaling voor de koopen tot 10 franks inbegrepen en van het ongeld van al de koo pen. Personen die hunne voorgaande venditlen nog niet hebben voldaan zullen nog als koopers, noch als borgen aanveerd worden. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ten verzoeke der eigenaars op Maandag 11 Januari 1904, omi 8 ure voormiddag, open baarlijk verkoopen A. Ten verzoeke van d'heer BenoitVan den Bergbe, boomsnoeier te Haeltert, circa 125 koopen Erwtrijs, Brandhout, gekapte Boomen en audero. B. Ten verzoeke van d'heer Leo Van den Steene, te Aalst door uitscheiding van Landbouwstiel. 2 zeer goede bekaltde MELKKOEIEN. Circa 10.000 kiloB Betteraven. Botervat, Melktobbens, Teelen, 2 koperen Pinten, Vleeschkuip, 3 Drafkuipen, Mesthaken, Schuppen, Rieken, Zeissens, groote Haverkist, 2 Draagberdens,. Ramen voor Broeikassen, Ziften, ïjzere Piketten, groote en andere Ladders, arduinen Rolblok 1 m. 50' centimeters breed, kleinen arduinen Rolblok, Eegde, Braak, Vormtafel voor Steenhakkers, houten Kribben Ijzerwerk, Schaliën, Pannen, arduinen Dorpels, voor Broeikassen enz. C. 400 Boonstaken verdeeld in koopen. D. Eene hoeveelheid Koeimest verdeeld in koopen). En meerdere voorwerpen. Gewone voorwaarden en tijd van betaling voor d'c koopen boven de 10 franken, mits stellende goede em gekende borg en betalende het ongeld comptant, De Notaris DE WINDT te Aalst, zal ten verzoeke- van wieu het behoort op MAANDAG 11 JANUARI 1904 om 8ureu 's morgends openbaarlijk verkoopen. op de hieronderaangeduide plaatsen te weten 1. Op den Briel in ecnen bosoh gelegen achter het huis vau Domien Osselaer. a) 43 Eikenboomen waaronder verscheidene van; 1 m. 70 centimeters dikte. b) 9 kanadas. c) 7 Beuken. II. In eenen bosch op de Zandputten. a) 29 Beuken B) 1 Eik c) 1 Canada Verders eenige koopen heel dikke Sparren dienstig.- voor Bouwgerief, hollandsche mijten enz. Te vergaderen aan den bosch op den Briel. Gewone voorwaarden en tijd van betalen mi tg; borg te stellen door iedeen zonder uitzondering A.A.T.-ST Porto Vieux dépouillé 1.50 la 1/2 B"« Madère Vieux 2.50 la B»« Commission-Consignation. Monopole pour A lost, Fille et Faubourgs du grand Vin Prix-courant des vins pris en détail Tous ces vins sont disponibles dans mes caves. Cros nu Satvionon Bordeaux Mousseux St. Emilion 1896 Ch&teau St. Brice Lagrange l'Evangile Beau Séjour PRIX par 2 4 6 b"« 10 b"« 25 b"" 1.60 1.55 1.50 1893 1.75 1.70 1.65 2.75 2.70 2,50 3.10 3.05 3.00 3.60 3.55 3,50 Graves Supérieures 1898 Haut Sauterne 1898 Chateau lssigeao 1893 1.45 1.40 1.35 2.60 2.55 2.50 3.60 3.55 3.50 Bordeaux Mousseux demi-see Monopole Clos du Sauvignon 3.50 3.45 8.40 Delbeck C:« Champagne Mousseux 4.00 3.95 3.90. Moët Chandon Champagne Mousseux 5.60 5.55 5.50 Cuvée Réservée 3.50 3.45 3.40, Pes panters en différents erüs sont formis au ckoix du client. Pans ce cos prix s' ent endent prix par 25 5llM Sincères salutations. l

De Dendergalm | 1904 | | pagina 3