2 bekalfde Koeien Een W Kostbare Raad Ill, NIEUWSTRAAT De Schoonste en ie Grootste ier Hoolistad i: Kiesbetwistingen. 't Feest der Oude Garde Het groot lot. V E N DI TI VERKOOPING. Mobilaire Voorwerpen,. Zondagrust. BURGERLIJKE STAND. A IJ mits hier even als te Seraing geen toezichtsbu- reel bestaat. Maar deze verontschuldiging gaat mank. Do herren Gbeeraerdts en Betbune kunnen «ia noodzakelijkheid van dat toeziabtshestuur nooit bostatigd hebben indien ze ten minste niet eenmaal een nauwkeurig onderzoen der rekenschap hebben gedaan, hadden ze dat ge daan ze hadden sedert jaren, de begane onre gelmatigheden vastgesteld. Waarschijnlijk hebben ze zelfs nooit aan een kontroolbureel gedacht want zelfs na de onregelmatigheden door den ontvanger in per soon vernomen te hebben, laten ze 't potje nog gedekt en ze beslissen te zwijgen I Dat zwijgen alleen is voldoende om hunne verantwoordelijkheid jegens de stad te verpan den. Hoe MM. Gbeeraerdts en Bethuue het draaien of keeren in feite, zoowel als in rech te zijn ze voor de stad aansprakelijk huuiie onachtzaamheid, hunne zorgeloosheid, hun plichtverzuim heeft Vau den Bossche toegela ten gelden uit de kas te ontvreemden. De reden voor welke de burgemeester en schepenen van Seraiug den 29 Juli 1887 te Luik ian alle verantwoordelijkheid werden ontheven bestaan voor hm niet net openbatr ministerie heeft zich te Dendermonde over hunne ambtsbetrachting in strenge bewoor dingen uitgelaten. 98 duizend franken zijn in 't budjet geschreven om de rest van het gat in de stadskes te stoppan en die 98,090 franken moeten sfgedopt worden door al de lasteubetalers van Aalst die er voor geen vezel zijn tu3-chen geweest, ze moeten betalen voor do slordigheid van MM. Gbeeraerdts en Be- thuüe die om hunne eer te kavelen van be stuurders en financiers uit hun kas alleen de 98,000 franken zouden moeten betalen. M. Gheeram-dts heeft in zijn karameldis koers wei te beweren dat men hun bestuur ge lasterd heeft, waarom vraagt hij zeil geen vonnis aan 't Gerecht. Wel bedt M. Beihuuo to boffen en te poffen op huune waakzaamheid, hunne kundigheid en vele andere gaven die de volmaaktheid na bij komen, dat is zeever. Gheeraerdts, Betbune en kompanie slepen een staart van 98,000 meters lang door de stad Aalst en aan zulken notaris is er middel om gelijk in October 1903 nog vele blikken buizen tq hangen, die achter hunnen rug rin kelen zulïleu ten spot en beschaming van hen die de stadskas lieten bestelen, De volgende kiesreklamen zijn inge diend voor de Provinciën Oost en West- Ylaanderen en zullen door het Beroeps hof van Gent moeten onderzocht wor den. 692 441 790 Arrondissement Gent-Eecloo id. id. id. id. id. id. id. id. Audenaerde Aalst (Dendermonde (St Niklaas 1577 Brugge 145 Kortrijk 25 Ieperen 9 Thielt Roeselaere 1 Veurne 4 Te zameu 3684 waarvau alleen voor Oost-Vlaanderen 3500 Het Beroepshof is samengesteld uit 6 afdeelingeu om die reklamen te ouder- zoek-n en er over te vonnissen. Iedere afleeling zal dus over meer dan 600 zaken moeten beslissen. Het blijkt daaruit tot wat knoeierij en bedrog het meervoudig stelsel of de wet der vier eerloosheden ons heeft ge bracht. N. B Te Seraiug wer 1 de eischtot t ong- gave gedaan door het nieuw gemeentebestuur. W,e kan hierin rechte de verantwoordelijke bestuurders dagen ter betaliug der 98,000 Ir geled en schade 't Feest der Oude Garde den 10 Ja nuari laatst de leden en hunne dameu aangeboden gelukte naar elke weusch tin voldoening. Onze liberale Fanfarenmaatschappij voerde verscheidene muziekstukken uit order andere les Noces de Figaro, 1' Africaine enz. den lof der muziekan ten en huunen muziekoverste M. Van der Lioden toegezwaaid door den on dervoorzitter M. Van der Schueren was ten volle verdiend. De andere nummers van '1 Concert bekwamen allen veel bijval.M. Pynaert klarinet solo bij bet tweede liuieregi- meut, die geheel onverwachts op het laatste oogeublik zijne medewerking verleende werd dapper toegejuicht, Me vrouw Van Kerckhove-Coesens genoot ook een buitengewoon succes. We kunnen niet nalaten nog even de namen te noemen der jonge kunstlief hebbers Grégoire die veel aanleg heeft om een degelijk violonist te worden en Van den Berg he een stuk voor Concert heeft gespeeld op eene wijze die hem en zijn leeraar M. Walpot tot eere strek, Allen die tot de opluistering vau het feest hebben bijgedragen verdienen on zen lof en onzen dank inzonderheid M. A. Minnaert. Het dansfeest was als altijd, ja, meer nog dan ooit vroolijk en levendig. Men weet hoe 't gaat als 't bij de liberalen feest is, vreugde en vrede is er de leus. Poddorie wat geluk, wat geluk wij hebben het groot lot gewonnen vau de expositie van Lnik Laat ons dansen laat ons zingen en laat er ons vroolijk zijn, ja, laat er ons vroolijk zijn. Het groot lot een hals snoer mot brillanteu van 100,000 fran ken. Nu gefeest, gedronken en geklon ken. Ja, ja, 100,000 franken met 2 ten honderd er af voor de kosten dat maakt 98,000 franken gewonnen door de stad- kas van Aalst. Oei, oei, oei 't en was maar een droom, het groot lot is gewonnen door tien werkmenschen van Luik, bravo proficiat het lot is niet altijd blind. Maar 't is toch spijtig voor onze stad- kas, daarmee zou ze eens opge- frischt wordeu en in 't staal geschil derd, nu is er helaas al te dikwijls niets anders in dan krot. Tot driemaal toe, riep de boschwacbter hun toe dat zij zich moesten verwijderen. Daar geen dezer lieden gehoorzaamde of teekens gaf van te zullen gehoorzamen mikte Vei'brug- gen met zijn geweer op hen. Op dit oogenblik maakten de onbekenden eene omsingelende beweging die den bosch wachter deed onderstellen dat zij voornemens waren hem langs achter aan te vallen. Den kendedat zijn leven in gevaar was, drukte hij op den haan eene losbranding weerklonk en een der mannen zakte ineen, smartkreten aan heffend. Nu het te laat was kon men zich langs bei de kanten rekenschap geven van hetgeen er kwam te gebeuren. De personen wairvan spra ke, alle vreedzame lieden van de gemeente, hadden den boschwachter niet her zend en hem aanzien voor eenen wildstrooper. Men haastte zich om het slachtoffer Edmond Van Cauter, landbouwer oud 33 jaar hulp te bie den. Verbruggen deed hem in ziiDe eigene wo ning dragen en ontbood eenen dokter bij hoog dringendheid. Do practecijn verzorgde tien gewonde en bestatigde dat deze geheel de la ding had ontvangen in den rug en in den 1 arm. Meer dan 50 looden zaadkorrels waren diep in het vleesch gedrongen ook spuwde de gekwetste veel bloed. Na verpleging werd Van Gauterop zijn verzoek naar zijne woning overgebracht. De magistraten van het Brusselseh parket M. d'üultremont, onderzoeksrechter, M. Straetmans, substituut, vergezeld van M. Sa- cré, griffier en van M. Durselen, wetsdokter stapten dinsdagnamiddag te Wolverthem af ten einde een onderzoek to openen over doze vreeselijke en betreurenswaardige misgreep. De gekwetste werd langdurig ondervraagd, alsook de boschwachter en elke persoon die getuige was vau dit nachtelijk drama, Het gevolg hunner verklaringen was dat de boschwachter in vrijheid werd gesteld. Dokter Durselen heeft bevestigt dat er hoop bestaat Het leven van den landbouwer Van Cauter t- redden indien er zich geene noodlottige ver wikkelingen voordoen. Zooals men wel denken kan is deze bloedige gebeurtenis deze vreeselijke misgreep te Wol verthem en in gansah den omtrek het voor werp var alle gesprekken. Studie van den Notaris BRECJkBÖ'? te Aalst. Op Maandag 1 Februari 1904, om 8 uren 's morgens, te Meldert, aan defl Koeisteert en op de Gravaalbosschen, vfiö Sparre-en Larix-Hopstaken, Snippel, Elzéfl Schaarhout on Larix-Boomen en Eikjes. Verscheidene artikels en bijdragen kuuuen in dit nummer niet opgenomen worden. Het onderwijs, de rassenstrijd, Hot Werkeloozenfonds, Het Radium, Het lied der Jonge Liberale Wacht zul le een volgend nummer verschijnen. Van Zr Vincent de St-Germain. Wil mij terstond tien dozen Waltherypillen tegen den hoest, de bevangenheid en de keel pijnen zenden. Ik vind ze beter dan alle an dere remedien. Te bekomen bij de Apothekers Callebau' De Valkeneer, De Waele, Ghysselinckx en overal. Do Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open* baarlijk verkoopen 1° 14 aren 40 centiaren Land te Erpe, wijkf Edixveld, cp het Boschveld. 2° Eu 14 aren 40 centiaren Land alsvoren.- Beide gebruikt door Frederik Van den Steen.- EENIGE ZITDAG: Donderdag 4 Februari 1904. Om 4 uren uafniddag, ter herberg va'tf René Van den Bbempt, te Nieuwerkerken^» Edixeld. Vendutie van Landbouwershalam, 2 Koeiën, Vaars, Os®,' Rund en 2 Varkens, ten huize vau Franciscu# Slagmulder, te Nieuwerkerken, Edixveld, op> Donderdag 4 Februari 1904, om 9 uren' voormiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Lezers Indien gij lijdt aan bloedarmoede of zwakheid, geneest u met de pil van Dr Raphaël. 1 fr. 75. Van 's middags tot 's middernacht. Hedeü Zondag 24 Januari 1904, dienst doende apotheker M. CALLEBAUT, Botermarkt. Extra fijne Honig. 1 fr. 30 den kilogr met vijf kilogr. Met 15 kilogr. franco te huis besteld (vrij van ver voer en inpakking) tegen terugbetaling. Poncelet, te Fontaine-l'Evêque. Raad van den geneesheer. Met genoe- eu deelen we den volgenden brief motie van d. Daniël, doktoor des godshuizen te Brussel lk doe dagelijks den borstsiroop Deprate- re nemen voor den hoest, brotichiet en long ziekten. ik bekom er wondere uitslagen me de het is de be3te borsiremedie die ik ken. De Borstsiroop Depratere bestaande uit kleui'looze teer entolu- balsemsiroop is verkrijgbaar aan 2 ir iie flesch bij den uitvinder te Oostende en te Aalst bij de Apothekers Callebaut Boter markt en De Valckeneer Esplanade, EEN ONGELUK. Gisteren vrijdag namiddag, ging bet paard van Aug. De We ver van Moorsel-Waver op hol. De Wever wilde van zijne kar springen maar viel Een der wielen ging hem over het lijf, de man werd in bedenkelijken toestand opzenomen en in een rijtuig naar zijne woning gebracht. Het paard is v-rder tegengehouden geworden zon der andere ongelukken veroorzaakt te hebben, 'tls alzoo al wel ook. Dat ongeval gebeurde op den steenweg van Moorsel, niet verre vaD de nieuwe kerk. In bijna al de huisgezinnen des lands bezigt men thans de slijmveHrijvende pil van Dr Walthéry, en iedereen roemt de deugden van dit weldoend zuiveringsmiddel. Te bekomen bij de Apothekers Callebaut, De Valckeneer, De Waele, Ghysselinckx en overal. DENDERMONDE. Geheimzinnige zaak. Uit do Schelde is tusschen het Keur en Vlassebroeck, het lijk opgevischt van een on bekende die de gemeente VVieze schiiot te be wonen. Er werd bestatigd dat zijn borlogie van de kettiug was afgerukt. Het parket heeft zich dinsdag naar Vlassebroeck begeven om de lijkschouwing te doen. Men weet nog niet of men zich voor een on geluk of eene misdaad bevindt. WOLVERTHEM Schrikkelijke mis- oreev Dinsdag morgen te 2 uren k.-erde de bosch wachter Egidius Verbruggen te zijnent weder. Nabij zijne woning gekomen bemerkte hij een tiental personen tegen den gevel van zijne woning geleund. Eenigzins verschrikt dacht Verbrugeen, dat het wildstroopers waren, die ongetwijfeld zij- ne terugkomst bespieden om iu volle veilig- heid hun stieltje uit te oefooen. Van den 15 tot den 22 Januari 1904. GEBOORTEN Mannelijk 8 jg Vrouwelijk 8 OVERL1JDENS. F. Gysens, w» Mertens, zb. 81 jLin?°str. C. D'Haese, vr. Noël, zb. 69 j., Gentschen- steenweg. M. Claesseus, vr. Neukeimans, zb. 59 j., Binnenstraat. 5 kindereD onder de 7 jaren. VEN DIT IE VAN Boerenhalam, Loof, Beeten en Aardappelen, te Moorsel, dorp. Uwe redding is longpillen en longplaaster er» de Grooto Magazijnen van Nieuwigheden Het Huis verkoopt enkel koopwaren van Eerste keus en het goedkoopst van heel België. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal ten verzoeke' van Joannes Caudron en consoorten ten hunnen ho ve Moorsel, Dorp, op DONDERDAG 18 FEBRUARI 1904, ten 8 uren voormiddag openbaarlijk verkoopen Boerenhalm zooals Kruiwagen, Eegde, Koegareel, Beirstuk met bak en toebehoorton, eugelsche Mijt, Driiwielkar, Vlegels, Rieken, Mesthaken, Reeken Gaflels, Spaden, Braken, Bsirkuip on Schuppen, i Melkerijkannen en ander Boerengenef. BEESTEN bestaande uit twee bekalfde Melkkoei en. Verders ongeveer 7 zakken Graao, 1^00 kilos Aardappelen, 45 Aren Loof, 6000 Kilos Beeten en- eene hoeveelheid Hopstaken. r De koopen tot en met 5 franks gereed te betalen voor de verdere tijd van betaling mits borg te stel len. Gewone voorwaarden. Overgedragen of verwaarloosde val lingen kunnen ile ergste gevolgen heboen. Als gij er dan nog in tijde bij zijt, kan alles ver heeld worden. Doch, wacht niet dat betj te laat is. Met een kleinen kost krijgt gij nog de ge- zondheid terug, terwijl bitinen eenige weken, dagen mi68ckien, de pijnlijkste en krachtda digste middelen vruchteloos zouden aangewend worden. J. DEPRAETER, vroeger apotheker van bet Stuivenberggastuis te Antwerpen, 235, Lange Boelflekenstraat. Prijs per doos fr. 1-50 plaaster fr. 0-75. Verkrijgbaar in Aalst bij M. De Valoken. r. apotheker, Esplanadeplein. TOEZENDING VAN DEN KATALOOG, OP AANVRAAG Verzending zonder kosten in Provincie voor iederen koop van af 20frJ

De Dendergalm | 1904 | | pagina 3