Bloclt's Tapiokine MEUBEL S Huis van Vertrouwen. Uitgave van 2,960,000 Obligatiën Nog een antwoord. Voor Taal en Vrijheid. Plaatselijke Indrukken. Van alles wat. A L'lnnovation APOTHEKERSBOND geeft de beste soep. ZONDAGRUST. BURGERLIJKE STAND. MARKTPRIJZEN. Men vraagt bekwame Mouleurs V E N D I TI E Te huren terstond Maison a Vendre, ou a Louer J. VAN OPDENBOSCH, Kapellestraat, 13, Aalst SCHOOL- en BUREELBEHOEFTEN den Liberalen Werkmau6kring. Hij vertegenwoordigde de familie van K. L. Ludeganck op de feesten die ter eere van den Vlaamschen dichter verleden jaar werden ingericht. Van den gemeenteraad van Laken wist hij te verkrijgen, dat eene nieuwe straat met Ledeganck's naam werd ge doopt. Ook werd zijn eigen naam ge schonken aan eene straat, zeker een bewijs, dat hij in den Lakenschen Ge meenteraad goed stond aangeschreven. Met verkropte woede laecbt de Den- derbode daartoe gedwoiigeD nog een brief ia van M. De Blitck, we nemen bem op, met de ezelachtige ojjmerkin- gen, welke 't orgaan der stadskrotters er op maakt erbij. Aalst 24 Januari 1906. Mijnheer Cl. Van de Putte Uitgever vau Deuderbode. Op mijne bewering dat ik een drukker kende, die de al- gemeene kiezerslijsten voor 1000 fr. a 1200 fr. per jaar minder wilde drukken dan gij, ant woordt gij mij d;»t ik dien zegsman bij het ste delijk bestuur moet kenbaar maken. Moet ia u vioen opmerken dat ik die bewering in pu blieke zittiLg van den gemeenteraad heb staande gehouden zonder dat iemand vau dit bestuur naar den naam van dien zegsman beeft gevraagd. (1) Hoe komt bet dan dat ik, gemeenteraadslid, die uitnoodiging door u moet ontvangen Iu andere steden dau Aalst zou uwe handelwijze als hoogst verwaand aan zien worden en onder bestuurlijk oogpuut aanschouwd is dit van wege bet Stadsbestuur ten minste eene onbeleefdheid. Aan zulke han delwijze zijn we reeds lang gewend (2) doch, niettegenstaande ben ik steeds bereid hier over te onderhandelen met bet Stadsbestuur. (3) Mogelijk zullen we derwijze de algemeene aanbesteding verkrijgen van al bet drukwerk cn de toebeboorten. Dit ware voor onze arme stadskas eene goede zaak. Op mijne vraag boe lang ge reeds die somme opstrijkt, ant woordt ge Schoenmaker blijft bij uwe pan- toeffeis (4) Is dat ernstig Zedeles Om ter wille van bet smeer, iikt de kat den kandeleer, (5) Wat mijne studieu betreft niet te Gent maar wel te Brussel heb ik mijne broek op de universiteitsbauken ver sleten en beb er de diploma's behaald vau kan didaat in wijsbegeerte en Letteren en kandi daat in de Rechten. (6) Ik cisch do inlasscbing dezer regelen in uw nummer vau Zondag aanstaande als ant woord fpuw schrijven van Zondag een en twintigsten Januari. {geteekend) Joseph. De Blieck. (1) Ernstige liedeo antwoorden gemeenlijk niot op gezeever ze laten den zeeveraar maar ongestoord begaan. (2) Wie dat er van beleefdheid gewagen duidt Hij die den verwaanden guit uitbiug in onzen Stedelijken Raad durft dat... (3) Ge denkt mij in verlegenheid te bren gen, mis gepierd, man Noem uw zegsmau (4) Als ge nu toch zoo bekrompen vaD geest zijt, begeef u naar de Sectiëa daar zal men u inlichten en dan zult ge niet aautoouen dat ge zooveel verstand hebt van bestuurlijke zakeu als de os vau eiers te pellen. (5) Ja, voor bet vet en voor bet smeer likt de kat den kandeleer... Waarvoor zijt ge dan zoo verzot op warme pantoeffels (6) Hiermaê is bet dan ook arnou en uit ge weest. Ge kent toch zeker wel 't liedje De graaf van den Luxemburg beeft De kribbelaars van Denderbode wor den stapelgek van razernij. Mr. De Blieck kent er bet fijne van om die ke rels van de zweep te geven. Als ze ge noeg hebben moeten ze in bet dwang- kumizoolken der zotten. Men vraagt eene tweede opvoering van de twee stukken, welke verleden zondag, zooveel bijval verwierven. De Wonde, dat als een voorspol is van een uitgebreid drama verwierf veel bijval zoowel om den inhoud vau bot stuk zelve als om de voortreffelijke wijze waarop bet werd vertolkt. Het Testament van Jan Splinter, ge primeerd even als bot voorgaaude stuk, is een blijspel in den waren zin van 't woord, al is 't in zijn luimigeu vorm eene satier van verkeer de baudeliugen in bet werkelijk loven. Doen lachen en laken, doea genieten en te vens bet slechte afzweepeu... Neen, we willen niet iu wijsgeerige bespie gelingen treden. We willen niet meer pretentie liebbeu dan het blijspel zelve, dat een meester stuk is in zijueu aard, eenvoudig eu. .goed. De vertolkers hadden huu publiek... ouder hunne macht en speelden met eene gemakke lijkheid, die de voorstelling nog aantrekkelij ker m iakte. 't Was of die mcnschen zich waarlijk iu huu kringetje bewogen, van sui- ker-oomminnende lieden ou arme-nonkel-vree- zende toekomende erlgenamen. Ja, men vraagt eene tweede opvoering. Onze geliefde artiste Mev. Roels-Fauconnier werd met ijver ter zijde gestaan door Mej. M. Gallet, en terecht sprak men met lof over baar optredeu Bravo 1 voor de Symfonie, a Door Eendracht Groot, Er is altijd iets ongedwongens en rechtzinnigs in hetgeen ons een inwoner vau Aalst zelf zegt en dat nooit nalaat de hierverblijvende meuschen belang in tc boezemen. Daar er wekelijks zulke eerlijke bewijzen in onze plaatselijke bladen verschijnen, is er iets meer over tuigend Mr. J. De Vylder, 2, Peperstraat to Aalst, zegt ons Sedert twee jaren leed ik aan de nieren, 's nacht had ik vreeselijke pijnen, die mij 't slapen belettenen 's morgens stond ik gebroken eu gan6ch stijf op, ik had dikwijls veel moeite mijn werk te doeu en ik ver zwakte, ik was mistroostig en wist niet meer wat doen toen men mij de Koster Pillen voor de Nieren verkocht bij Mr. De Valkeueor, apotheker, aanried, eu ik beproefde ze aanstonds. Goed beviel het mij, want na verloop van vijf da gen voelde ik mij reeds veel beter en veertien dagen later waren al mijne kwalen verdwenen eu zulks tot mijne groote voldoening. Ik verklaar bet bovenstaan de waar en veroorlooi U het kenbaar te maken. Een geneesheer van groote faam heeft zekeren dag verklaard dat de nierziekte de noodlottigste ziekte was uitgenomen de teeriug. De reden daarvan is dat de kenteekeus vau de uierziekte meestentijds ver waarloost of met andere ziekten verward zijn, terwijl dat de nierziekte steeds erger eu erger aangroeit eu zich ontwikkelt tot dat zij eindelijk zeer ingeworteld is. Mijd U dus voor het minste tecken vau nierziekte, handelt vandaag zoolang er nog tijd is, want morgen zal het misschien reeds te laat zijn. Ei8oh wel de echte Koster Pillen voorde Niereu waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is ze zijn éénig in hunne Boortlaat U bijzonder geeu namaaksel met eeuen min of meer gelijken naam iu de plaats 6tellen. Men kan ze in alle apotheken beko men tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozeu of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor .België EngeUche Apotheek Cn. Delaere, 5U Coudenbergstraat, Brussel Wacht U voor namaaksels j eisch het liaudteckon James Koster op elke doos. D. ti. A. 25. Het Bestuur van bet Stedelijk Hulpfonds tegen de Werkeloosheid brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bet bedrag van den bijleg voor de maand Februari 1906, vastge steld is op zestig per honderd (60 p. Voor vrouwen en leerjöugeus iade bijleg bepaald op veertig per honderd (40 p. Daar bet Bestuur beschikbare middelen be zit, zullen de vergoedingen voor langdurige werkeloosheid ingelijks uitbetaald worden. (Reglement vau inwendige- eu dieustorde art. 43 tot 53.) De Tyfus. De tyfus beersebt op Kerre- brook, bijna van buis tot huis zijn er zieken, verscheidene zijn naar bet hospitaal gebracht. Voor Kerrebroek wordt er in opzicht van ge zondheid niets gedaan. Het water beeft er geeu afioop, vormt stinkende poelen, die de water putten bederven. We komen daarop terug. De Vrouwen. Klerikale schrijvers bewe ren dat de vrouwen hunne opbeuring te dan ken hebben aan de Kerk. Ze vergoten dat de kerk de vrouwen altijd beschouwd beeft als mindere wezen, en dat ze nu nog onwaardig worden geacht eene bediening iu de kerk te vervullen buiten die van stoelkens zetstera. Volgens de grootste Kerkvaders zijn de vrouwen: de deuren der hel, de werktuigen des duivels, de schorpioenen der samenleving, de lansen van satan, de wegen der ongerech tigheid, de dochters der leugen, de voorposten der bel, bedrieglijke dragonders, wildo bees ten, tooverhekseu enz. enz. Eindelijk. Is het fameus verslag van M. Betbune terscbeueu, dat op stadskosten werd gedrukt. Als bet publiek daaruit leereu moet boe 't met de financen der stad gesteld is zal bet er weinig vau vergeten. Met dat verslag wordt een propagandebladje ain de kiezers verzonden, namelijk een rode- voering van M. Betbune als antwoord op de ouwederlegbare beknibbelingen van Mr. De Blieck. M. Bethune heeft die redevoering nooit uit gesproken IU Liberaal Huis. De liberalen zullen wel dra te Brussel een groot lokaal hebben met feestzaal, leeszalen, boekerij enz. De voor naamste hoofdmauueu van de Lique en de As sociatie brengen de noodige kapitalen daar voor bijeen. Joden en klerikalen komen in verschei dene groote steden van Italië samen op tegen de antiklerikalen. Zoo zijn te Pisa twee joden, de senator d' Ancona en de nijveraar Nissim door de klerikolen gekozen. De Groote Jaarlijkscbe Tekoopstelling van Witgoed, Trousseaux, Gordijnen, enz. zal plaats hebben Maandag 5 Februari en volgende dagen. WAAROM NOG HOESTEN wanneer wij openbaarli'k verzekeren dat eene flescb BORSTSIROOP DE PRATERE altijd voldoende is om den geweldigste!) eu govaarlijksten hoest te genezen. Al wie borstsiroop Depratere genomen beeft kan niet nalaten zijne voldoeniug uit te drukken eu zegt aan al wie het hooren wiit dat is waarlijk eene goede borstremedie. Te bekomen iu alle goede apotheken aan 2 franken de flesch. Ook te bekomen te Aalst bij de Apothe kers Callebaut Botermarkt, De Valkeueer Esplanade. GENEZING ZONDAG 4 FEBRUARI zal do dienst doende apotheek DE WAELE, Kerk straat, alleen open blijveu te be ginnen van 12 uren 's middags. Vau deu 26 Jan. tot deD 2 Fubruari 1906. GEBOORTEN Mannelijk II Vrouwelijk 11 HUWELIJKEN. O. Roos, ajusteur, met L. Van Mieghem zb. OVERLIJDENS. J. Reyraè stoker aan sp. 23 j., Pieter Cou- kestraat. C. Van den Steen z b. 48 j., Groenstraat. T. De Backer, m, Van dé Vondel, z. b. 71 j., Graanmarkt. 3 kinderen onder de 7 jaren. AALST 3 Feb. 1906. Tarwe00-00 00 00 Ma8teluin00-00 00-00 Rogge. 00-00 00-00 Geerst00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 00-00 oO-OO Aardappelen per 100 kil. 10-00 0-00 Vlas per 3 kilos0-00 0-00 Viggenen per stuk 1' soort 27-50 32-50 Eijers de 25 2-75 3-00 Boter 8-18 8-91 Hoppe 45 i'r. in deIJzer-en Kopergieterij van de Heeren STEVENS en VAN HILLE, Carderystraat, te Gent. Door Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van Nieuwe Waren en verscheidene Gerieven en Gereedschap pen van Blikslager eu Loodgieter, TE AALST, Brusselschestraat, 42 De Notaris DE PAUW te Aalst, zal namen6 de voogden der minderjarige kinderen vau wijlen d'becr Josephus D'Hoir-Mattbys, ter hunner woonst te Aalst in dc Brusselschestraat, 42, op Dijnsdag 13 Februari 1906, te beginnen om d ure 's morgeuds, opeubaarlijk ver- koopen Huismeubels als Stoelen, ronde eu andere Talels, Spiegels, Kommode met marmeren blad, porcelijnen Koffijetelsel, Beelden, Printen, Lampe Beige eu an dere Petrollampen, Kapstokkeu, Jacht met toebe boorten, Regulateur, Kommode, Posturen, koperen Moor, kopereu Koflij pot, Kottij molen, Keukengerie- ven iu émail, Ijzer en Blik, Geleierwork. Naaima chine, Eemers, Kuipen, Borstels, olmen Beustoel met Ressort, Matras eu Huppelingen, ijzeren bed met strooimatras, Hoofdkussous, Handdoeken, Sargien, Bedlakeus en ander Siaapgerief, Kapstokken, Kleede ren, Lavabo met Garnituur, Nachttafel ou Zetel, Gordijnen en Stores. Eenige nieuwe waren als Koffiepotten, Temsten. Ketels, blikken en geverwde Kannen, vierkaute eu ronde Koftijdoozen, Petrolkauueu, Stekkeusbakken, kopereu Alambics en Kanuen, koperen-vernikkelde Thepotteu, koperen Gazgirandoles. Gazgerieveu, blikken Maten, blikken en zinken Eemers, Gazglo- ben en Gaz-Ulokken, eene kopereu Pompe-Koulaute, koperen Gaz- eu Preskranen, koperen A Humeur, eu koperen Pompsloten, geëmailleerde Yisch- en Soep lepels, tinnen Lavemeutbuizen, tinnen Likeurstop sels, zinkeu Kiuderbid, Wieken, Gemakpot in faien ce, MikaGazglazeu, electirschc Bellen eu Boutous, Tableau électrique, Gaz eu Petrolgazen, Doucbo, Ge wichten, Gazhakeu, koperen Balance, Wiukclladers, Toog en glazen Kassen. Blikslagers en Loodgietersbalam als Kilières en Gaztangen, Hamera, Souduurbouteu, Vijlen en ande re kleiue Gereedsehappeu, Pompbaken, goede Plooi- bank voor Zink, Werkbank met Vijs, bonten Ploot- bauk en verder gerief voor Blikslagers eu Loodgie ters. Verders zinken Waterbak, Zagen, ledige Flesschen, Schuppen, ChaufL-mains, zinkon Waterbak en meer andere voorwerpen. Gewone voorwaarden en tijd van betaling voor de koopeu boven de tien franks mits goedo borgstelling. Oumiddelijke betaling der koopen van lo frauks en minder alsmede van het ongeld. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. te Meldert, op de Cravaalbosschen. Op Dijnsdag 6 Februari 1906, om 9 uren 's morgens, van 46 koopen Schaar hout, 65 koopen Eikeboompjes, 25 koopen Melaizen, 110 koopeu Sparre Staken eu 25 koopen Sleun. Studie van den Notaris BRECKPOT te AaiaU Een zeer schoon Renteniershuis, te Aalst, Albert Liénartstraat. Tn hllllP £0Vrftflrfd eon Huis met groote IC IIUUI beneden plaatsen of klein Huis met Magazijn. Omtrek St. Jozefskerk. Huurprijs 400-450 fr. ayant Jardin, pouvaut servir pour maison de Commerce, rue de Ia Liberie, 17, Alost. Papier- en Boekhandel Groot Klein. Alfred KELDERS, Bisschopstraat 2 AALST. Handel in Wol en gesponnen Paardenhaar Specialiteit van echte Brabantsche Matras- Wol aan 3,50 fr. den kilo. Schapenvellen Lammersvellen. Schutsvellen. P. S. Men komt met de stalen ten huizen Men gelast zich met het maken der Matrassen STAD BRUSSEL deelmakende van de leening van 422,500,000 frank verdeeld iu 4,225,000 obligation van 100 frank ieder, renttcudc 2 ?sjaars ou üitkeerbaar in 90 jaren, met premiëu van 500,000, 250,000, 160,000 100,OOO1 60,000, 25,000, 10,OOO frank, enz., zooals voorkomt op de trekkingutubcl. Al de loten welke geene dezer premiën bekomen zijn üitkeerbaar aan 100 frank met eene premie van 10 frank, wat maakt aan 110 frank. Genot vau interest van af lCBJuli 1907. Prijs der inschrijving Fr. 100 waarvan 10 frank bïj de inschrijving, 16 frank l)iJ de voordeeling, den 2d en lid Februari 1906 eu 76 frank den 1" December 1906. De inschrijvers zullen bij de verdeeling het gemak hebben hunne titels gansch vrij te ma ken door het starten eener som van fr. 88,50 per stuk, in plaats van 90 frank, dus met eene vergoeding van fr. 1.50 per obligatie. In geval van uitstel van betaling des termij na toe* 75 frank iu de l»epaalde tijdruimte, zal de drager de interesten verschuldigd ziju nao 4 t.. b. 'sjaara, te rekenen vau af deu dag voor de storting vastgesteld, elke begonnen maand voor eene ganscba maand wor dende aaDZion. Bij gebreke van vrijmaking drie maanden i.K den ln December 19ü6, 't is te zeggen van deu 1° Maart 1907, zullen de niet vrijgemaakte titele kunuen verkocht worden op risico eu ten gevare der achterstallingen en zonder eenige eenmauiug. RECHT VAN RUILING voorbehouden aan de dragers van obligatiën der leening van 1886, welke nog niet iot te rugbetaling werden aangeduid. Een onherleidbaar iuschrijvinpsrecht is voorbe houden aan de dragers der obligatiën van de leening van 1886 dit recht mag uitgeoeieud worden van 16 Januari tot 15 Fobruari 1906, ln ruiling vau het blad der coupons van zijn aan deel der leeuiug van 1836, dat roelit zal geven op al de premietrekkingeu te geschieden bij Vervroeging ia 1906; zal de drager een voorioopigon titel der nieuwe leening ontvaDgen, recht gevende op allo trekkin gen dezer leeniug. Bovendien outvangt bij ou middelijke betaling van liet coupo.i van fr. 2,50, •p 1" Juli 1906, van zijne obligatie der leeniug vau 1886. Wat coupon nr 20 betreft, vervallende op la Juli 1907, deze zal betaald wor.lon bij het afgeven van de bestendige obligatie der leouiug van 1905. Het recht van ruiling voorbehouden aan de oude obligatiën kan worden uitgeoefend van den 16 Januari tot den 15 Februari 1906. De inschrijving tegen muntspeciën zat geschieden op 7 en 8 Februari 1906. De aanvragen tot ruiling en de inschrijvingen zul len aauvaard worden vau 10 ure 's morgens tot 4 ure ,s namiddagB te Brusselin de Sooiétó Générale de Belgiquo ln de Baoquo de Paris et des Paya-BaB iu de Bauque de Bruxelles bij MM. K.-M. Philippson ct C" in de Succursale da Crédit Générale Liégcois bij MM. BalBer et C,e bij MM. Cassel et C># in de Banque d'Outrcmer iu de Cais6e Générale do R iports et de Dépots iu de Banque Internationale de Bruxelles in dc Crédit Générale de Belgique bij MM. J. Matbieu et fils bij M. Josso Allard te Geut a la Banque de Gand la Bunque de Flan* dre en te Antwerpen, Brugge, Charleroi, Hout rijk, Dison, Hasselt, Hoel. La Louvière, I.uik, Leuveu, Mechelcn, Bergen, Namen, Doomijk, Verviers, Yperen. De omstandige prospectussen, de inschrijvii.gebnl- letijn8, eu bordereeleu voor het neerleggen der obli gatiën, van de leeniug van 1S86 liggen ter beschik king der dragers in de hoogervermelde buizen.

De Dendergalm | 1906 | | pagina 3