HUIZEN BOERENMALAM Gasfabriek van Aalst Een beroemd proces. Het erfdeel van den den pastoor van Coxyde. Hulp aan de lijdenden. Van alles wat. Stad Aalst. Turnclub Help u zelve Filature et Teinturerie d'Alost Sirop Pectoral De Pratere APOTHEKERSBOND ZONDAGRUST. Venditie van MEUBELS Mobilaire Voorwerpen, Openbare verkooping van en Meubels, Drij Paarden, vijf Keeiën en Varkens, Aan de Vastenavondzotten. Maison a Vendre, ou a Loner BEURTDIENST RURGERLIJKE STAND. RENTENIERSHUIS Handel in Houülekolen daar in 't kort over bijeen en zullen maken dat die groote zaak hier vereffend is, wast het is wreed Mijnheer onze kinders zijn mier als een half uur vau de klas en dau nog gaan ze liever naar Baerdegem of Herdersem. Zoo gauw alles geregeld is zal ik het u laten weten. Hartelijk gegroet Een huisvader. Diefstal met braak. Maandag in den namiddag waren afwezig Jan Baptiste Ver- beireu en zijne huisvrouw, wonende op den wijk Dries onzer gemeente. StoutmoeJige die ven zijn na eene ruit uitgenomen te hebben binnen gedrongen, hebben alles doorsnuffeld en zijn vertrokken met de spaarceuten dier brave heden. Het zakuurwerk van Verbeiren kon hun niet dienen, even min als de gouden oorbellen der vrouw die zekere ken merkende teekens droegen. De daders moeten goed met de gewoonten vanVerbeiren en zijne huisvrouw bekend zijuDe Gendarmerie van Aalst heeft een onderzoek ingesteld. TXifc Herdersem Een staaltje der wreken de bewaarders onzer gemeente. Verleden week is alhier gestorven en begraven M. Philemon Van Nuffel in de wandel genoemd Mayer Sissens Mon. In leven begoede landbouwer onzer gemeente en kopstuk der bewaarders partij. Onze Pastoor is een vredelievend man, bemoeit zich'niet met politiek en dat kunnen die bewaarders niet kroppen. Dat moet onze Pastoor gewroken worden. Ook werd die rijke pachter om half negen begraven in plaats van eeuen lijkdienst te bobben volgens zijnen stand, en dit om M. deu Pastoor te k... Ziedaar hoe bewaarders zich wrekeD zelfs dan wanneer zij dood zijn. Kijkuit. Voor de rechtbank van Venrne zal binnen kort het proces opgeroepen worden in zake van de miljoenen die bisschop Waffelaert van den pastoor van Coxyde gedeeld heeft. Men weet dat de behoeftige familie van pastoor Loontens dit erfdeel betwist. Wilt gij weten wie er in dit proces den bisschop van Brugge zal verdedi gen? M. Woeste, staatsminister en opper hoofd der klerikale partij I Ja, niet waar, M. Woeste is een ver dediger van.... godsdienst De godsdienst van den geldzak, ja Het volgende artikel zal misschien de oorzaak van verlichting zijn voor veel lijden hier te Aalst en wij kunnen slechts den geest van edelmoedigheid prijzen, dien onzen buurman aangezet heeft om die verkla ring voor 't algemeen belang te doen. Mme"W® L. Coppens, 40 Hoveuierstraat, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan drij maanden was ik van nierpijneu, die mij 's nachts van alle rust berooiden, aangedaan, ik sliep onrustig, had zweetiugen en atond altijd afgemat op ik hJld menigmaal bedwel mingen en niettegenstaande al de middelen kon ik mij niet van die vreeselijkepijuen, die steeds erger en erger toenamen, ontlasten, 't is op dit oogenblik dat ik de Foster Pillen voor de Mieren nam, en ver kocht bij Mr ue Valkenecr. apotheker. 't Was mij eeno groote vreugde toen ik mij na den tweeden dag reeds beter gevoelde, na den zevenden dag, werd ik niet meer de minste pijn gewaar ge heel mijn toestand was beter en heden kan ik die kostbar® pillen op mijne beurt zeer warm aanbeve len. Ik verklaar hei Uovoustaande waar on veroorloof (J bet kenbaar te maken. Een woordje tot de vrouwen. Sommige vrouwen schijnen altijd ongesteld te zijn misschien hebben zij eene knagende pijn ln de lenden, een neerdruk kend gevoel, hoofdpijn of last van zenuwachtigheid. Denk nu niet dadelijk dat ge eoue vrouwenziekte hebt, vele der zoogenaamde vrouwenkwaleu zijn gewoon weg nierziekte. Verlies den moed niet en blijf niet dubben over ingebeelde kwalen. Misschien zijn uwe nieren m 'tspel. Indien ge niet wilt teleurgesteld worden, verzekerd U dan dat bet wel de echte Foster Pillen voor de Nierenzijn die men U geeft mijd U vooral voor namaaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam want u zou den geweuschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. dc 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan bet Algemeen Depot voor BelgieEn- gelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. G. A. 3. Goede stielen. Er zijn weinig goode stielen hedendaags. De beste is zeker die van pastoor bij de pastoors is 't altijd panneken vet en potteken volhet ambacht is ook zeer gemakkelijk. Zij hebben daarenboven veel ledigen tijd om geiten, konijnen en kiezers op te drijven. Het postje van Staatshoofd is ook niet te versmaden. Men moet geen examen doen om koning of keizer te worden zoomin als om ka tholieke schoolvos te worden en 't wordt dob bel eu dik betaald. Decsar van Rusland verdient alle jaren van 34 tot 40 millioen franken. De keizer van Oostenrijk 24 millioen. De koning van Prui sen J9 millioen. De sultan van Turkije 20 millioen. De koning van Italië 22 millioen. De koning van Spanje 9 millioen. De koning van Beieren 7 millioen. De koning van Belgie 3 millioen en half enz. Vastenavond. Kalm, hoort ge, jongens, kalm en braaf, zoo moet hetziju. Leute, pïei- zier, dans, vermaak allemaal goed, maar nie mand krenken, niemand kwetsen, dat is onge zond. Een goeden raad vooral aan de zeer god vruchtige kwezelaars Als ze 's morgens ter kerke gaan, dat ze er heel den dag blijven in plaats van zich volgens gewoonte over te geven aan walgelijk vertoon en beestigheden. De Heer zou verbolgen kunnen worden over zulk gedrag en de deftige menschen ook. Ter gelegenheid van den Carnaval zal de Koninklijke Cinématograaf. Buitengewone dagvertooningen geveu aaa vermindering van prijzen, meteen gansch nieuw programma. Alle avonden om 8 ure zal er eene buitenge wone groote voorstelling gegeven worden. Prijzen der plaatsen Eerste ran? 0,75 fr. tweede rang 0,50 fr. derde rang 0,30 fr. Voor het avoudspol vermindering van prij zen voor de kinderen. Hopende dat de Famillie Grandsart dezer dagen zal vereerd worden door do geachte be volking van Aalst, bedanken wij Ued. voorop. Famillie Grandsart. Op Woensdag 14 Maart aanstaande Verga dering en herneming der repetitiën (voorbe reiding tot het Feest van 22 April eerstkomen de.) Voor den 14 Maart zullen geene repetitiën meer plaats hebben. Op Zondag 25 Maart 1906, zijnde Ilalfvas- sten Gemaskerd en Verkleed Dansfeest den vrienden en kennissen aangeboden. Het Bestuur. SOCIÉTÉ ANONYME. M. M. les actiounaires sont prias d'as- sister a l'Assomblée générale ordinaire qui se tiendra au siège social, Place Impériale n°25 a Alost, le Lundi 19 Mars prochaiu A 10 heures du matiu. Ordre du Jour 1°) Rapports des Conseil d'Administra- tion et Collége des Commissaires. 2°) Approbation du bilan et du compte Profits Pertes. 3") Fixation du dividends. 4°) Approbation dts Tantièmes des Ad ministrateurs Commissaires. Le* dépots d'actious en vue de la dite assemblée générale seront re§us au siège social, a Alost, et a la succursale du Comptoir National d'Escompte de Paris, 26, rue des Paroissiens a Bruxelles, jusqu'au 12 Mars inclus. L'Administrateur délégué. Louis DELPORT. HOEST Indien sbj uwen hoest vol tomen in 24 uren wilt genezen, zonder bedwelmen de middelen NEEM DAN (BORSTSIROOP) met klenrlooze teer en tolubalsem 2 fr. den gr. flacon in alle apoteken. Ook te bekomen te Aalst bij de Apothe kers Callebaut Botermarkt, De Valkeueer Esplanade. bhbBR ON C H I E T mnniMM K. Van Gyseghem, dienstm. m. Troch, tw. C. Claus, vleeschh. met E. De Coninck, zb. OVERLIJDEND. P. Boeykens, in. Beeckman, landb. 76 jaar, Ouden Dendermondschenstw. J. De Wit, zb. 83 j. Duivekeet8tr. J. Van de Velde, m, Steleman, fabriekw. 53 j. Graanm. I. Petit \ve Poriau, zb. 82 j. Leopoldst. T. Van Bie- fieu, m. Temmerman metser 47 j. Ledebaan. 6 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT Gedurende de vastenavondda- gen zal het Bureel des Burgerstands opeu zijn van 8 tot 9 uren. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verknopen STAD AALST. 1° Een Huis, in de Gazometerstraat, getee- kend Nr 53. Bewoond door Marcel Verton gen, aan fr. 18.00 te maand. Ingesteld fr. 3100. 2® E<m Huis in de Gazometerstraat, getee- kend Nr 55. Bewoond door Gustaaf Blom- maert aan fr. 14.00 te maand. Ingesteld fr. 2540. 3° Een Huis in de Brabantstraat, geteekend Nr 25. Bewoond door Frans Van der Scbuo- ren aau fr. 18.00 te maand. Ingesteld fr. 2700. 4° Een Huis. boek der Korte- en Lange St. Joorisstraat. Bewoond door de weduwe De Roeck, aan fr. 25.00 te maand. Ingesteld fr. 4000. ZITDAGEN f Instel, Dijnsdag 20 Februari 1Qr.« Verblijf, Dijnsdag 6 Maart Telkens om 4 uren namiddne ter Estaminet van d'beer Joseph Van der Vorstv Zaad han delaar, te Aalst, aan St. Martenskerk. Bij Stadsverlating. Voituur-Conreuse en IJsstoel, TE AALST, Brusselschesteenweg Do Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, ten verzoeke cn huize van d'heer Joseph Lejeune, te Aalst, aan den Brusselsschesteenwog op Donderdag 8 Maart 1906, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen als Salongarnituur, Speeltafel, Bureau-Minister, Schouw- garnituren. Ledekanten, volle Matrassen, Dekens, Kasseus, Tafellaken, Stoelen, Tafels, Coulissetafe-l met verleng8el8, Kachels, Kuipen, Ladders, Fles- schenrek. Emmers, Gravuren, Tapijten, Spiegels, Lusters, Lampen, kristale cn andere Glazen, en al bet ijzere- en geleire Keukengerief. Voituur-CoureBse, IJsstoel, Kortewageus, Brand hout en meer andere voorwerpen, Do verkooping zal geschieden op gewone voorwaar den en tijd van betaling voor de koopen boven de 10 franks de koopen tot en mot 10 franks zullen koinp- tant moeten betaald worden. Studie van den Notaris DE PAUW te Aalst. 1° Een Huis met afbaugeliikheden te Aelst, Dendermondschen steenweg, groot 3 hectaren 28 aren 91 centiaren, dienstig voor bet oprich ten vau Nij verheidsges! ichten, Fabrieken, Woonhuizen of andere GebouweD, nevenst de Boogschutters maatschappij «Sint Ssbastiaan Verdeeld iu 35 koopen ouder voorbehoud van samenvoeging, gebruikt bij d'beer Camille Cleemput. Te zamen ingesteld fr. 26100.00 2° Eene partij Bouwgrond te Aelst, Nieuw- beekstraat, groot 63 aren 90 centiaren. Verdeeld in 7 koopen, gebruikt bij d'heer Gustave De Reu. Ingesteld fr. 5500.00. 3° De onverdeelde helft van 12 aren 15 cen tiaren Land te Aelst-Mijlbeke, Molenweg, houdende aan den heer advokaat Félix De Hert eu aan bet nieuw Geneeskundiggesticbt. Ingesteld fr. 1009.00. InstelDijösdag 20 Februari inn„ Verblijf, Dijnsdag 6 Maart Om 2 ure namiddag, ter Estaminet Aux Quatre Vents bij d'beer Van der Linden te Aelst, Keizerlijke Plaats. OPENBARE VERKOOPING Bij uitscheiding van bedrijf. VENDITIE VAN Veldvruchten, veel gezaagd Hout, verders ook een volledig STEENBAKKERSGERIEF to Oordegern, Oud-Smetloze. De Notaris DE WINDT te Aalst, zal ton verzoeke van H. Bemmc te Oordegern Oud- Suietlede en ten zijnen hove, openbaarlijk ver-* koopen, op Woensdag 28 Maart 1908, te begi ïueu om uren 's uiorgends, te weten s Mobilaire voorwerpeu zooals Jacbtconfoor, stoof en koolbak, ronde tafel, 3 andere tafels, 6toelen, melktoelen, zeenpotten, marmitten, mooren, testen, teelen, pottentemsteu, brood- teelen en bakmoelde, vat, vierling op maat, wa8chkuipen, vleescbkuip, kleerkas, andero kas, lepels, horlogie en veel andere voorwer pen. Boerenhalam LoofmoloD, beetmolen, ijze ren beirpomp onlangs uieaw, beirbak, beir- kar. beirkuip, 2 kruiwagens, 2 goede drijwieL karreü, eeu ressortkar, beirkar, beirstuk .net treiter, beirgoot, hondenkar, ploeg, tweo eegden, slede, arduinen rol, wanmolen, zwin gen, aanschijnen, suijpaard, melkerijkaDnen, een oogstreek en andere reken, rieken, gaffels houweelen, braken, spaden, driebaken, disiel- 8chup, pikken en zeisens, kafzift en bandwan. verkensbak, voederbakken iu arduin eu bout, muilband voor zog, drij ladders waarvan een groote eu 2 gewone, slijpsteon, schaaf bank met toebehoorten, zagen in alle soorten, schaven en veel ander schrijnwerkorsgerief, kiekeuskorf, m mdeu, staande en platte ber- rieëu en verhoogsels voor de karren, vleesch- blok, bascule met gewichten, een confoor voor cockekolen, marmitten, houireep, karrepaar- deken en andere voorwerpen. Steenbakkersgeriel bestaaude in 15 dikke steeoovensp inon, 5 laa'.'huuen, mo Idertafcls kruiwagens, vormen, 2 allerbeste steenkarren, tien duizend kilos steenbakkerskoleu, koolzift eu menig ander gerief. BEESTIALEN bestaande in Drij Paarden waarvan een Merrie van 7 jaren, een Ruin van 3 jaren eu een ruin van 2 jaren. Drie bekalfde Koeiën eene onlangs gekalf de, en eene Vaars acht maaud bekalfd oen Vaiken van ongeveer 250 kilos en een van ongeveer 120 kilos Vijf eu twintig Kiekens en Haan. Veldvruchten zijnde eene groote hoeveelheid plant- on andere aardappels, beeten, pulp, loof te velde, hooi, strooi, tarwe, rogge en haver. Gezaagd Hout zooals eiken en auder hout drie duim, twee duimstukken, vlieringen, platen, kepers, latten, berd en 2 holen van eenen eikboom, ook eeu kortzaag, kliefhamer, Woggeu en zeer zware ketens. Verders een groote hoeveelheid oud ijzer, een groote hoeveelheid Brandhout, Boonsta ken, Schelfhouten, twee putten Beir, en veel koopen Mest. Do venditie gebeurt onder do gewone voor waarden. De koopen tot en met tien franken zulleu gereed moeten betaald worden. Voor de andere is er tijd van betalen. De bor8telliug is voor iedereen verplichtend. De Beesten zullen om 1 uur verkocht worden. Gedurende de Vastenavonddagen zullen boe- genaamd geen verkleede of vermomde perso nen toegelaten worden. Ter herberg Au Casino, Konphaudelstraat bij den beer Prosper VAN DE VELDE. Ta himp gövraatjd eon Huis mot groote I U IIUUI beneden plaatsen of kleiii Huis met Magazijn. Omtrek St. Jozefskerk. Huurprijs 400-450 fr. ayant Jardin, pouvant servir pour maison de Commerce, rue de la Liberté, 17, Alost. ZONDAG 25 FEBRUARI zal de dienst doende apotheek CALLEBAUT Bote r- markt, alleen open blijven te be ginnen van 12 uren 's middags. Van den 16 tot den 23 Februari 1906. GEBOORTEN Mannelijk 12 on Vrouwelijk 8 HUWELIJKEN. P. Van Dorpe, tw. met M. D' Herde, tw. C. Roelandt, tw. met M. Steenhout, tw. E. Block, bed. met G. Eraers, zb. B. Coesens, tw. met J. Van djr Poorten, breist.P. De Pauw, landb. met M. Vau Au-leuhove, stikst J. Rodant, landb. met E. Do Kegel, modem. F. Lonain, politieagent, met M. Cool, kleerm. te Aalst, Keizerlijke Plaats. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal opoD- baar verkoopen Een Renteniershuis met Koetspoort begrij pende menigvuldige Beneden en Bovenkamers, Sorren en grooten Hof, gelegeu te Aalst, N° 35, groot in oppervlakte 10 aren 50 centia ren, hebbende eene fagade van ongeveer 16 meters. Oumiddelijke ingebruiktreding. Ingesteld fr. 28.000. ZITDAGEN Instel Donderdag 22 Februari lnnp Verblijf Donderdag 8 Maart Telkens om 2 uren nanoen ter herberg A la Maison de Commerce, bij M. R. De Stobbcletr, te Aalst, Groote Markt. van Antwerpen op Aalst, vertrek van Antwerpen 's WOENDAGS aankomst te Aalst DONDERDAGS namiddag en vertrek uit Aalst ZATERDAG niiddasr. Bureel Baudewijnkaai. 20. Aalst. Goede bediening ter trouw, DAYID BAL. Geen gruis, zuivere grove Galjetten

De Dendergalm | 1906 | | pagina 3