Bloch's Tapüokine Zaailanden en IVIeersch, Land- en Tuinbouw. Van alles wat. Werd te Korlrijk verhaald. geeft de beste soep. H Q E S T 1 Sirop Pectoral De Pratere HOFSTEDEKEN AP0THEKERSB0ND ZONDAGREST. MARKTPRIJZEN. In den Goeden Koop On demande un eomptable schoone Larix Hopstaken Hector SVlichieïs-De Backer Chambre garme a louer, Te huren terstond 1 - IWEN VRAAGT geen twee kruiwagens. Ziet ons ver licht gemeentebestuur dat niet kun nen die straten riet behoorlijk onder houden worden of zijn er misschien reden om de smalte der straten in even redigheid te brengen van de smalte der verlichte verstanden die ons beheer- ecben. 'kEn weet het niet, maar de Oku- gemmenaars zijn toch brave menschen, de tyfuspoel heeft er zoovelen naar het kerkhof gezonden of maanden op het ziekbed geworpen, licht is er niet te bekomen bij doukere avonden, de ba nen worden slecht onderhouden. Wat wordt er gedaan met onze centen Betalen moeten we, altijd betalen en wat er in Okegem van gezien wordt, dat kan men in halfcentjes leggen op de breedte van een hand. M. R"ns, liberale volksvortenwoor- diger van het arrondissement Aalst vroeg nieuws over de bnevenuitdeeliug te Okegem, waarover hij reeds vroeger den minister had ondervraagd. Deze antwoordde verleden dijnsdag De ge- meen te Okegem ontvangt maar 16 brieven per dag. Do toestand is zeer voldoende. Oh die brave minister Wat de vergrooting der statie betreft daar zullen de Okegemmenaars lang naar schuifelen, indien de klerikalen aan 't roer blijven. Neemt het voorbeeld van Baardegem Do kiezing nadert De minister laat weten dat de plans opgemaakt zijn. Vier jaar gaau voorbij en niemand weet er nog iets van. De kiezing nadert weer De minister laat weten dat de noodige gronden gaan onteigend worden. Er wordt gemeten. Vier jaren gaan voorbij zonder dat iemand nog iets van de statie hoort. De kiezing nadert nog eer.s Er ko men een dozijn mannen meten en her meten met groote rollen papier onder den arm, ze plaatsen stokken met pa- pierkens erop. ze loopeD, kijkert, vra gen. Vier jaren gaan voorbij De kiezing is nogmaals nabij. De grond is gekocht, er verschijnen een beele troep heeren die op een groot plan zien, die druk' redekavelen, die rekenen en herrekenen, intusschen is de kiezing voorbij. Ze drinken een glas En peen plas en alles blijft gelijk het was. Okegemmenaars, als de klerikalen zegepralen, woi'dt er niets verbeterd, alles blijft naar den ouden dreun alles gebeurt maar voor kiesparade. Eene winterende plant is voorwaar de aardappel, vooral sedert de landbouwer be grijpt wat nut bij trekken kan uit een doelma tig gebruik der scheikundige meststoffen en 't besproeien met bordeleeschen pap. Ook zien wij dat die cultuur van jaar tot jaar meer uit breiding neemt. De aardappel, tot over eenige jaren slecbt voor bet persooulijk verbruik ge teeld, wordt alzoo eene echte nijverheids- plant. Doch groote wiusten kunnen slechts het ge volg zijn van hooge opbrengsten. En om die te bekomen, moet men beneven goed plantsen rijkelijk bemesten. 't Is bij landbouwers een aloud gebruik bij de teelt van dien kostbaren knol eene goede dosisstalmest te gebruiken. Zulks is niet ten zeerste aan te prijzen, maar als 't eenigzins mogelijk is, werke men de stalmest eenigen tij 1 op voorhand in of men zorge dat hij alles- 21 us goed verteerd zij. Doch iedereen houdt het hedendaags bijna voor onmogelijk hooge en Ioonende uitslagen te bekomen zouder het gebruik van scheikun dige meststoffen. Volgens de meeste landbouwkundige ont neemt een oogst van 25000 k. aardappels aan den grond gemiddeld: 90 k. stikstof 38 k. fusfoorzuur en 141 k.potasch. Om de noodige hoeveelheid stikstof toe te dienen kau de landbouwer bij deD stalmest nog 100 tot 90 k. zwavelzure ammoniak per hectare voegen. De aardappel schijnt maar moeilijk het fos- foorzuur op te nemen, en ofschoon zijn gehal te aan dit element maar gering is zullen zoo 200 a 300 kgr. superfosfaat hem zeer welkom zijn. Wat nu de potasch aangaat, hoogerstaande cijfers bewijzen dat de aardappel veel potasch bevat. Hij is er zeer gretig naar en eigent zich heel gemakkelijk pot iscb. In tal van proeven hebben wij ondervonden dat de aardappel al tijd dankbaar is voor eene potaschbesmetting en dit bewees hij door hoogere opbrengsten. Kaï.det of chloorpotasch raJen wij echter niet aau. Gebruik dit bestanddeel lievör onder vorm van zwavelzure potasch dit geeft loo- nen der uitslagen. Zoodus om ons in 't kort samen te vatten, dat de volgende formaat, boven stalmest aan te pnjzeu is voor aardappels per hectare. 100 tot 150 k. zwavelzure ammoniak. 200 tot 300 k. superfosfaat. 100 tot 150 k. zwavelzuur potasch. Vergeet daarbij niet op tijds te besproeien, ze'fs \öör ge de eerste kenteekens der ziekte bespeurt. Want het jaar 1905 heeft ons onder dit opzicht wederom eene kostelijke les gegeven. Eu velen hebben het beklaagd, als het te laat was I Een inwoner van Ivortrijk zegt hier rechtzinnig en volgaarne de wijze dat bij eindelijk verlicht en ver volgeus genezen werd van eene aandoening, die zijne wanhoop uitmaakte,degene, die aan ailerspattige zwe ren eczema, speen, dauwworm, en*., lijden zouden wel kandelen er voordeel uit to trekken. Mr. Holvoet-De Boeuf, 28 Houtmarkt te Kortrijk, zegt onsSedert vier jaren leed ik vau uitwendig speen, mijne pijnen waren zoo hevig, dat ik niet ge zeten kon blijven en zeer dikwijls was ik van den slaap beroofd, ik had menige middelen zonder uitslatr beproefd, was zelfs dikwijls geopereerd geweekt, maai de kwaal keerde altijd terug, ik wist niet wat doen en •was wanhopig, toen ik 't gebruik deed der Foster's Zalf n verkocht te Aalst bij .Mr. De Valkeneer, apo theker, waarvan men zooveel goed zeide. Ik wil hier zeer rechtzinnig bekennen dat mijne vreugde groot was toen ik van af de eerste toepassingen eeue groote verlichting kon beBtadigen en reeds vau den vijfden dag was ik teenomaal genezen. Ik denk dus mijne daukbaarheid voor zulk een kostbaar middel te moe ten betuigen met het degene aau te bevelen, die lij den zooals ik leed, overtuigd zijude heu eenen dienst te bewijzen. Ik verklaar bet bovenstaande waar en veroorloof U bet kenbaar te maken. De jeukingen, eczema, het speen, alsook al de huid aandoeningen in 't'algemeen zijn eene aanhoudende kwelling de prikkeling is er des te meer onver- draagelijk van daar alle rust onmogelijkis het leven is eene ware last en de gezondheid wordt ondermijnd. De Fosters's Zalf verlicht altijd en ver zacht reeds van de eerste toepassing, gelijk welke huidaandoening, zooals eczema, bloedend ol droog speen, pijpzweren, aderspattige zweren, vochtige korsten, impetigo, mclkkorst, puistjes, dauworm, jeukingen, winterhanden en voeten barsten, enz. Yoor al de gewone gevallen is eene doos altijd vol doende om niet alleenlijk eene onmiddelijke verlich ting, maar eene krachtige, blijvendo genezing te ge- vou zonder herval. De Foster'6 Zalf gelukt altijd, daar zelfs waar al de zorgen mislukten. Verzekert U dat men de Foster's Zalf, geve van dezelfde soort als die welke Mr. Holvoet gehad heeft. Men kau ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men do vraag Btuuri aan het Algemeen Depot voor België Eugelsche Apotheek, Ch. Delacre 50 Coudenbergstraat, Brussel. D. Cr. A. 8. "Wij vernemen flat er hevig geprotesteerd zal worden tegen de bcslisssing door do kleri kale meerderheid van den Gemaenteraad, de ou-lers die langs den rechten oever der Den- dervaart wonen te verbieden, bunne kinderen naar de Stadsjougensschool te zenden der Vrijheidstraat (Kat). En zeggeu dat die dom pers voor do vrijheid van onderwijs beweren te zijn. De open brief. De open brief van M De Biieck aaD M. de Bethune gezonden werd op duizenieu exemplaren in de stad verspreid. Wie die brief mei aandacht leest, zal over tuigd zijn, dat ons Werikaal bestuur, tot over den kop in de krot zit. Dat zijn nagels met koppen, hee 1) enderbode Met volle pinten. Neen met heele bleekerskuipen laffe beleedigingen krijgen de liberalen vau wege de geschandvleKte naar het hoofd. Gelukkiglijk is den numéro van die kerels van elkeen gekend. Van al die soort zegde M.. dokter Bauwens terechthet vat kan maar geven wat het inhoudt. De scheiding van Kerk en Staat. Monseigneur Bonnomelli, bisschop van Cré- moue heeft een herderlijken brief uitgevaar digd waarin hij de kwestie behandelt der scheiding van Kerk en Staat en tot het be sluit komt, Jat die scheiding in het geheel niet slecht zou zijn en een weldoenden invloed zou hebben op do priesters. Mgr. Bonnomelli en vele andere bisschop pen en priesters deuken daarover hetzelfde Zulks belet niet dat de klerikalen, huilen zul len dat al de aauhaugers der scheiding vau Kerk eu Staat framassons zijn en helhonden De vrijheid van onderwijs. De la zaroni vau Napels zijn voor de vrijheid van ouderwijs, de bedelaars van stiel, de bohe uiers, de zonnekloppers dia de hoeken der Zoutstraat tot sieraad dienen, de be3embin- dei'8 van 't Meetjesland, de armen van geest verrachten het onderwijs, de Aalstersche dompers zijn ook voorstaauders van die vrij heid van ouderwijs. Zij hebben schoone bond- genooten 11 Mensch en heest, Men moot niet ge leerd zijn om de ploeg recht te houden, zeide een domme kinkel. Zeker niet, antwoordde iemand, en kon uw os sprekeu hij zou er bijvoegen Men moet zelfs niet geleerd zijn om de ploeg voort te trekken. der eerste reeks blijft vastgesteld opdenlG Apjil. Het koiniteit heeft de heer aau het pu bliek te herinneren dat biljetten der twee reeksen te bekomen zijn bij den heer F. Step pe Voorzitter van het komiteit, perperstraat te Gent. en ook in den maatschappelijke zetel van den bond, Groote Markt 24 te Brussel- Op aaavraag, zal de verzending van minsten tien biljetten gedaan worden, vrij van vracht en terugbetalingskosteu. Prijs van het biljet 0,25 Ir. Haaltert Woensdag nacht brandde het bij Madame Vercruyssen, het vuur richtte even wel geene groote schade aau en deze is door verzekering gedekt, 't Is de elfde maal, dat het in een tijdsverloop van ongeveer een jaar brandt in dien omtrek. Gelukkig dat het fijn bestuur van Haaltert, zoo goed gezorgd heeft voor blusebmaterieel, anders zou 't misschien nog erger zijn. De hoofdmannen der katholieken van Frankrijk hebben eenen brief gezonden aan de bisschoppen, waarin ze dezen verzoeken op eerlijke vreedzame wijze de wet op de schei ding van Kerk en Staat toe te passen, aange zien de vrijheid der eerediensten door die wet is gewaarborgd. Naar't schijnt. Ja, naar 't schijnt zou er voor de eerstkomende kiezingen in ons ar rondissement veel veranderinz komen bij de klerikalen. Men vertelt dat M. de Betbune Aalst zou verlaten, dat M. De Sadeleer zou af treden om eene vetbetaalde bediening waar te nemen enz. 'tZal wat zijn Een horlogie die 20,000 jaar kan gaan is te LoDden vervaardigd door den ingenieur M. Martindale. Zij bestaat uit eene houteu doos, 12 centimeters hoog. waarin een buisje staat dat 5 centigramme radium bevat. Bovenaan is een electroscope aangebracht waarvan de twee bladen in aluminium onder den invloed der uitstralingen van de radium van malkaar worden verwijderd en juist eene miuuut zetten om den glazen wand der buis waarin zij vervat ziju te raken. Dan komen zij terug bijeen. Die beweging wordt aan een horlogiewerk medegedeeld zoodat bet alles een radium-uur- werk daarstelt. De verschillende gedeelten zijn zoo stevig gemaakt en de spilleu draaien op zulke harde 8teenen dat zij eeuwen lan.» kunnen dionen. De maker der horlogie heeft overigens uitge cijferd datzijüe horlogie opgewonden is om 20,000 jaar lang te gaan, zoodat de meeste van ons kans loopen haar niet te zullen zien stil staan. Indien gij uwen hoest volkomen 24 uren wilt genezen, zonder bedwelmen de middelen NEEM DAN (BORSTSIROOP) met kleurlooze teer en tolubalsem 2 fr. den gr. flacon in alle apoteken. Ook te bekomen te Aalst bij de Apothe kers Callebaut Botermarkt, De Valkeneer Esplanade. BRON CHI ET i OPENBARE VERKOOPING te SmetledeMolenkauter. Do Notaris DE WINDT te Aalst, zal ten verzoeke vau wien het behoort, opcubaarlijk verkoopen Een Hofstedeken gestaan te Smedtledo, Moloukau- ter, bij cadaster hekend sectie B, nummer 79c, met eene grootte van 4 aren 9S centiaren palende oost Theophile Beeckman, zuid Jean Remory, west de kinderen Matthys eu noord de straat. Bewoond door den verkooper Petrus Roggeman. Op te leggen boomprijs fr. 200. Enkele zitdag.: Dijnsdag 3 April 1906. Om 3 uren nanoen ter herberg van Sylvaln Van den Aboele, te Smetlede, Dorp. Studiën van de Notarissen FOBE, te Gent en DE PAUW, te Aelst. Bij Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van beste te Haeltert, Nieuwerkerken, Erpe, Lede en Herdersem- Koop 1 en 2 Zaailand te Haeltert, wijle Den Bank, Sectie B, N° 456 groot i h. 14 aren 70 centiaren. Boomprijs 15 fr, In gebruik bij de we Leo De Vadder-Baetena. en kinderen, mits 200 tr. a'jaars boren de las ten tot Kerstavond aanstaande. Koop 3. Land te Nieuwerkerken, Restert aan de Kwade Steenstraat, Sectie B. N° 464 groot 25a. 50centiaren. Boomprijs 60,00fr. In gebruik bij Pieter Van der Linden, mits- 30 fr. 's jaars, boven de lasten tot Kerstavond aanstaande. Koop 4. Land te Erpe, Erondogemkauter, Sectie D, N° 601groot 16 a. 40 centiaren. In gebruik bij Jan Buyens- Kuppens, mits 30,00 fr.'s jaars, boven de lasten tot Kerst avond aanstaande. Koop. 5. Den oosthelft groot 18 a. 17 centi aren eener partij land te Erpe, wijk Overimpe aan de Overimpostraat, sectie A, N° 24. In gebruik bij Charles De Brueker, winke lier te Lede, Overimpe, mits 20,00's jaars, boven de lasten tot Kerstavond aanstaande. Koop. 6. Land te Lede, Barrevoetschen- hoek, sectie E, N° 464, groot 43 a. 70 centi aren. In gebruik bij Jan Baptist en Pieter Ras- 8cbaert, mits 100,00 fr. 's jaars boven de las ten tot Kerstavond aanstaande. Eu koop. 7. Meersch te Herdersem bij de Kapelle en de Vaart, Sectie A, N° 1146 groot 37 a. 80 centiaren. In gebruik bij Louis Van Langenhove-De Meersman, mits 42,50 fr. 'sjaars boven de de lasten tot Kerstavond aanstaande. Instel Zaturdag 7 April ]C,nR Verblijf: id. 28 April UD' Telkens om 2 are namiddag ter herberg De Vier Winden bij M. Jaak Van der Lin den te Aalst Keizerlijke Plaats. ZONDAG 1 APRIL zal de dienst doende apotheek De Waele, Kerk straat, alleen open blijven te be ginnen van 12 uren 's middags. AALöT 31 Maart 1906. Tarwe00-00 00 00 Masteluin 00-00 00-00 Rogge. 00-00 00-00 Geerst00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 00-00 UO-OO Aardappelen per 100 kil. 10-00 0-00 Vlas per 3 kilos0-00 0-00 Viggenen per stuk 1® soort 00-00 00-00 Ejjersde 25 1-89 1-98 Boter 8 27 9-21 De Groote Magazijnen van Nieuwigheden Nieuwstraat Brussel, stelle ten toon en verkoopen do zoinerartikels in kleederen en kostumen, en de laatste nieuwigheden der kleerstoffen- Men zendt op aanvraag, vrachtvrij te huis, de kataloog en stalen vau elke koop boven 20 fr. ten minste. sérieux appointement 2000 fr. S'adresser chez M. DENDAUW, Rue. do Bruxelle8, 22. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. Nationale Tombo a van den Bond der Belgische Blinden. De trekking "Venditie van 4000 te Aalst, aan de Vaartkaai. Op MAAGDAG 2 APRIL 1906, om 1 uur namiddag. Op gewone voorwaarden en tijd van beta ling mits stellende goede en gekende borg en betalende komptant bet oiteeld, de koopers die komptant betalen zullen 2 intrest op hunne principale koopsom genieten. In 't Groot en Klein Huis van Vertrouwen Merken H. M. MAGAZIJN VAN Machien-Moteur Ossenvoet en Cylinder Oliën. Beste witte Oliën voor Naai-Breimachicneu on Velos. Vasto Vetten (Graisses Consistante) Kleefstof (Odhereuts) vooi het leer. Wagensmeer, Blauw on Geel. Vaartstraat, N° 12, AALST. avec ou saus pension daDS maison bourgeois©, au centre de la ville. Bureau du journal. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. Een zeer schoon Renteniorshuis, te Aalst, Albert Liénartstraat. Werkzame en ernstige agenten voor eene belangrijke Institutie BETREKKING VAN GOEDE OPBRENGST Geene verzekering noch wijnenhandol Schrijven gouden uurwerk 70346 Poste Re9- tante, Brussel-Centrum.

De Dendergalm | 1906 | | pagina 3