Weekblad tot verdediging der belangen van Boer, Werkman Staatsbediende w W Oberammergau te Aalst HANDELSWETGEVING MONSTER-TOMBOLA Asschewoensdagkruisjes Derde Jaar, Nirtïimer 60 13 Februari 1610 5 centiemen het nummer DE PASSERELL Dii.dsiojii, aficciisj Ail:', st Oxsirtst: Voor bet Volk '5 WINTERS Erkende Ondfirlogin-Bijttand-lfotschppij DAGERAAD Abonnementsprijs voorop betaalbaar: 1 jaar, 2,00 fr.; of alle 3 maand 0,50. Men schrijft in bij den uitgever en in alle postkantooren des lands. Voor 't buitenland is de prijs 4,50 fr. per jaar. OPVOEDING WELZIJN VAN HET VOLK VERSCHIJNENDE DEN ZATERDAG TJITG EVER Ron). Vao HaOWc. Botcrnjarkt, Aalst GODSDIENST MOEDERTAAL ONDERWIJS Annoncenprijs per drukregel Gewone, 0.15; dikwijls herhaalde, bij overeenkomst vonnissen 0,50; reklamen 0,75. Alle briefwisseling, behoorlijk geteekend vrachtvrij te sturen vóór dinsdag, aan den uitgever. Handelaars I Neringdoeners Fabrikanten Eene aankondiging in De Dageraad is goud waard. Ons blad dringt in alle standen der sa menleving en wordt door meer dan 3000 personen wekelijks gelezen. Men vergete niet dat al die een abonne ment heeft op De Dageraad tweemaal 's jaars recht heeft op eene aankondiging van drij regels. Dergelijke annoncen worden voor de niet-abonncs opgenomen aan den geringen prijs van 0,25 per verschijning, op voor hand betaalbaar bij den uitgever, Boter markt, Aalst. Andere aankondigingen worden opge nomen volgens de voorwaarden, tejezen aan 't hoofd van het blad. Nog slechts enkele weken scheiden ons van de eerste opvoering, die op Zondag 6 Maart de reeks van 8 vertooningen der gezalfde tooneelen des Lijdens Onzes Heeren J.-C. voor het voetlicht zal toove- ren. 't Is de derde maal dat wij de moedige turnafdeeling Steun geeft Moed van den katholieken Werkmanskring van Aalst, dit reuzenwerk zien aannemen, ditmaal onder de kundige leiding van meester Gustaai Pape, bestuurder onzer Stedelijke Muziek school, voor de koren en tooneelschik- king, en onder het bestuur van M. Thu- mas, voor de samenstelling en uitvoering der zinnebeeldige groepen. 't Was ons gegeven een dezer dagen eene gedeeltelijke herhaling bij te wonen. Alles zit reeds goed ineen en belooft te zijnen beste van stapel te loopen. Wij mogen dus zonder schroom eenen luidruchtigen oproep doen tot de bevol king onzer zoo Christene Vlaamsche gou wen en ze aanzetten om eene der acht verheerlijkingen van het bitter lijden van onzen Zaligmaker te komen bijwonen. Wij achten het hier niet ongepast eenige uittreksels der stedelijke weekbladen en ook der groote bladen van het land mede te deelen, over de opvoeringen van 1904. De Bien Public drukte zich uit alsvolgt De eerste vertooningen der Passiespelen heb ben zondag en maandag plaats gegrepen in den Werkmanskring van Aalst, te midden van eenen grooten toeloop van volk. Gedurende 4 opvolgende uren zagen de ingetogene toeschouwers voor hunne oogen de verschillige tooneelen van het Lijden van J. C. zich ontrollen, afgewisseld met zinnebeeldige tafereelen uit het Oud-Testament Het is eene ernstige poging naar het volmaakte; het was een ware bijval, bijna een zegepraal. Men zou alles moeten melden Muziek en woorden, schermen en kostumen, wonderbare werking van elektrisch licht; matige en glanzende voordracht, waardige houding, vei heven zelfs, der talrijke me dedingers, DE CHRISTUS IS VAN EENEN ON- VERGELIJKBAREN AARD. De Volksstem. Wij hebben maar een woord om unze gevoelens over dat Goddelijk schouwspel uit te drukken Wel, wel in zijn geheel. Een belgekling.... "t is klokslag 5 uren. de op voering vangt aan. Majestatisch verheft zich eene heldere baryton- stem, begeleid door zachte symphonische tonen. Plechtig is de stilte. Het is alsof onze geest tot een verheven bovennatuuilijk uitspansel wordt aange trokken Geen wonder: zóo de spraak de vertolker is onzer gedachten en wenschen, zoo ook is de muziek de uiigahning onzer gevoelens en zinnen. Wij maken hier afstand van alle aardsche aantrek kelijkheden, orrt met den toondichter Meester Pape slechts in de ideale sfeeren te klimmen, waar zeker zijn vernuft, bij het optimmeren van zijn ptiikstuk moet zijn opgestegen Hemelsche kooren, door eene schaar kunstminnende en ervaren symphonis- ten begeleid, galmen ons meesterlijk en opvolgend dc mystische gezangen uit, naarmate de indruk wekkende tooneelen worden voorgesteld. Boeiend, aandoenlijk, verheven is ons gewrocht en onze reeds zoo gunstig gewaardeerde stadgenoot en mu- ziel.leeranr verdient een welgemeenden en gulltar- tigen proficiat En verder vinden wij in hetzelfde blad Wij kunnen onze lezers en vreemden die nog achter blijven niet genoeg aansporen die vertoonin gen waar te nemen, want de gelegenheid biedt zich schaarsch aan hier ten platte lande. Het lijden On zes Heeren Jezus-Christus op zoo eene kunstrijke wijze weer te zien geven. Ons oordeel over dien overtolligen bijval, is dat men zelden zal lukken eenen vertolker te vinden die beter het UITERLIJ KE VAN DEN GOD-MENSCH, naar wij hem op onze kruiswegen of christelijke afbeeldsels ontwa- len, zal weergeven als DE WARE KUNSTE NAAR M. FRANS VAN ERTVELDE. Hij is de kos telijke spil waarop de heele inboedel op zoo eene onwankelbare wijze draait. Met genoegen mogen wij aan onze le zers melden dat het nogmaals onze vriend en talentvolle tooneelspeler, M. Van Ert- velde is, die de lastige taak op zich heeft genomen den Christ isrol, met de reeks van 8 vertooningen -vr a. s. maand le ver tolken. Ineen volgen utn.m-r der Volksstem, blad waarin de Passu spelen enkel als drama worden beschouwd, lezen wij Nog gansch verrukt door het aanschouwen der onvergetelijke prachtdoeken, uit het lijden Christl ons door den Turnclub Steun geeft Mx-d afge schilderd de ziel nog doorweekt met dien vloed van christene schoonheid ;de zinnen nog gestreeld door dit overheerlijk geheelnog gansch aigeschei- den van het gewone waarvan de toeschouweronwe- derroepelijk werd afgezonderd, vinden wij geene woorden, dan deze van den grooten en bekeerden Vondel, om beter onzen indrukte malen.aangaande het algemeen der tooneelen uit het Nieuw Testa ment. Daar rust het afgejacghdc hert Daar vindt het stilpijn voor zijn smert. Daar leert de ziel haer lusten teugelen, Met Godts gebet en roozeptoom. Z'ontwaekt er uit den ijdlen droom Der ijdle wereld, om 't aenschouwen Den Middelaer van 't Nieuw Verbont. En aangaande den Christus Nooit vergeten wij al het verhevene waarmede den optocht naar den Golgotha is doorweven. Hier is de vertolker des Heeren in het bereiken van den vollen luister zijner taak, bijzonder toen hij de laatste maal op de hoogte neerstuikt, onder het zwaar moordtuig, alvorens het toppunt des bergs waar zijn lijden een einde zal nemen te bereiken. 7 Is wel dat lijdend aangezicht dat wij aantrejfen op de copijen des docks van Veionica Wij naderen het einde. De toeschouwers verrukt door al dil schoone worden langs om meer aange prikkeld. Zullen de drij laatste tooneelen, welke een zeer behendig mecanism vergen, wel beantwoorden aan hunne verwachting. De 9e uur van den dag is voorbij. Het helsch plan is volbrachtde Nazarener hangt gekruisigd tusschcn hemel en aarde. Wij zijn getuige van zijne laatste stonden. De leden wringend van afschuwelij ke pijn en de bruisselendc bloeddruppels van het hoofd schuddend boette de Zoon Gods voor. het zondige menschenkind... Een wegstervend het is volbracht, weerklinkt van de hoogte des kruises en het hoofd buigend geeft Christus den geest- Even kunstig als liet vorig tooneel werden de Verrijzenis en de Hemelvaart verbeeld. Bij dize laalsie scheen de gcesidrift der aanschouwende bevolking g»-er;e palen meer te kennen, toen zij Christus zachtjes aan, te midden van liet aanheven der wegslepende muziek zag hemelwaarts opklim men. Dit heugelijk tijdstip verliest nooit een der aanwezigen uit het geheugen. Wij kunnen hier nogmaals niet genoeg den Chris tus bewonderen, ditmaal gehuld in een hagelblank kleedsel, met gouden sieraden afgeboord, io«.n hij daar hoog als bovennatuurlijks aangedreven in de hoogt® tv**-'! W1}herfj*torv+ et !.ij fs-dc kern .ie; zoo rijke vrucht welke de Turnclub Steun geeft Moed komt te plukken. Wij, opstelraad van De Dageraadheb ben eraan gehouden deze eenige uittrek sels hier mee te deelen, ten einde bij al oatze talrijke lezers de gedachte tot steun op te wekken, opdat onze goede turners met moed de reeks vertolkingen mochten aanvangen en tot goed einde brengen. 't Is eene groote opoffering voor al de deelnemers, en wij twijfelen geen oogen- blik of al onze lezers, die altoos zoo wel de oproepen, in welke omstandigheden ook^door De Dageraad gedaan, wisten te beantwoorden, zullen willen tegenwoor dig zijn op eene der 8 vastgestelde dagen, waarop de uitvoeringen der Passiespelen in Aalst zullen plaats hebben. Wij zullen gelukkig zijn ze er le ontmoe ten en ze mogen gulhartig de hand te diukken. de hand te HERBERGIERS Als er in uwe herberg een prijskamp plaats heeft, 't zij met de kaart, de bol, den vogelpik of op den bak, waarom het niet afgekondigd in den alom verspreiden Dageraad 't Kost u slechts 0,25 of nog beter, abon neert u aan ons blad, ge zult er kalanten meê aanwinnen die het bij u zullen komen lezen, en bovendien hebt ge recht op iwee afkondigingen uwer prijskampen, GRATIf* Klopt en blijft kloppen, en men zal toch eens opendoen 't Is ons princiep. Wanneer gaat men dit nuttig werk aan den Zwarten Hoek toch eens beginnen Onze heeren 'n gaan zeker niet veel langs ginder. Maar als het nu nog eens slecht weer is, zooals men ons al een week of drij met een staal trakteert.... awel, wij noodigen ze uit, daar op den twaalven eens een kwartier voor de brug te komen staan, aan de fabriek van M. Geerinckx. En zeggen dat onze werkmenschen van al de fabrieken, alginder gelegen, daar zoo dikwijls op een jaar, in koude, wind, hagel sneeuw en onweer staan te koekeloeren. Wanneer wordt er hier toch eens komaf aangebracht Noogcr Ouderwijs Voordrachten met Lichtbeelden te houden in de Feestzaal van hetLand- houwershuis. Keizerlijke Plaats, Aalst, telkens om 7 i/.'. ure 's avonds stipt. Maandag -I Februari. De gehroedt-rs Vim Fyclc I .11 S.-.y «et I, •litu.czeM-'derPupilif-rschool. Maandag Jh Febiu.in'. Aalst, -.'.-er Th. De Be r, leeraar n de Staatsmiddelbare School. Voorde personen die geen deel maker, van Davidsfonds, is de ingan^rijs 0,50. Men kan ook kaarten bekomen aan 2 Ir., voor al de Voor drachten. Vervalschlng der i-icdstoffen en voeding- stojfen voor de dieren, tot de boender >j behoorende. (Wet van 21 December 1896). Art. 1. Bij levering van enkel of sa mengestelde stoffen, die ten minste een der vruchtbaarmakeade hoofdbestanddee- lenstikstof, phosphorzuur, potasch - inhouden, zal eene rekening gevoegd worden. Deze rekening zai echt verklaard zijn door den verkoop-.r of overlater, en dc volgende aanduidingen bevatten 1. Den naam 'of 'jeu aard der geleverde stof, naarvolgens dfcze enkel of samenge steld is; 2. Hare bepaling. Zij zal den naam en de hoeveelheid» per honderd van elk vruchtbaarmakend hoofdbestanddeel opge ven, alsmede de ^scheikundige toestand ervan. Indien de levering bestaat uit koeken voor grondbemestitig, zal de rekening den aard van het zaad of zaden opgeven, waarvan zij voortkomen. Indien de stof wordt geleverd als bevat tende benevens een vruchtbaarmakend hoofdbestanddeel, een bestanddeel tot be vordering der plantengroei,zal de rekening den aard van dit bestanddeel aanduiden, alsmede zijn eigenaardige hoedanigheid "en de verhouding tot welke het in de gele verde waar voo ikomt. Art. 2. Bij eikc lev-ring van enkel of samengestelde stoffen, ten minste een der voedende boofdbesmudJeelen (eiwitstof, vet) inhoudende, e. bestemd tot voeding van de diereu der b. erderi|, zal, indien de leverinp eene !iy t». K-y» bij koninklijk besjuujTe bepalen, eene re kening gevoegd zijn, echt verklaard door den verkooper of zijn overlater. Zij zal aan duiden 1. Den aard, 't zij van het zaad, 't zij van de stoffen of afval waarvan de geleverde waren voortkomen; 2. De minima hoeveelheid per honderd van ieder der hoofdbestanddeelen. Indien de waar verkocht of overgelaten wordt, als bevattende, benevens een voe dend hoofdbestanddeel, een bestanddeel tot bevordering van de voortbrengst der dieren, zal de rekening den aard van dit bestanddeel aanduiden, alsmede zijne ei genaardige hoedanigheid en de verhou ding tot welke het in de geleverde stof voortkomt. Art. 3. Onbeduidend. Art. 4. De verkooper of overlater mag door alle rechtsmiddels bewijzen dat hij art. 1 en 2 nageleefd heeft. Art. 5. In de contracten voor het le veren der stoffen, bedoeld door art. 1 en 2, worden als hoofdzakelijke hoedanigheden aanzien, al de hoedanigheden waarvan de aanduiding op de rekening door gezegde artikels vereischt wordt. De overeenkomst bij dwaling toegestaan omtrent een dezer hijedanigheden, geeft recht, 't zij tot den eisch tot koopvernieti ging, 't zij tot den eisch tot prijsvermin dering, naar keuze van den klager, desge vallend, ongeminderd den eisch tot schade- ergoeding, zoo daartoe aanleiding bestaat. Art. 6. De beschadiging van meer dan een vierde, geeft aan den verkooper den eisch tot prijsvermindering. Art. 7. Op straf van verval moetende gedingen tot koopvernietiging, ongeldig- verklaring en prijsvermindering, ingespan nen worden, voor de voedingstoffen binnen de zes weken na de levering, en voor de meststoffen, vooraleer de oogst waartoe zij worden benuttigd, heel binnengehaald is. Ze blijven ontvankelijk, in weerwil van het gedeeltelijk of geheel verbruik der ge leverde waren. Art. 8. Alle overtreding der art. 1 en 2 zal worden gestraft met eene boet van 1 tot 25 fr. en eene gevangzitting van een tot zeven dagen, of enkel met eene dezer straffen. Art. 9. Zullen gestraft worden met eene boet van 100 tol 2000 fr., en eene ge vangzitting van 15 dagen tot zes maanden, of enkel met eene dezer straffen, zij die zullen bedrog gepleegd hebben, hetzij in een der grondstoffen waarvan art. 1 en 2 de aanduiding voorschrijft, hetzij in de aanwijzing of betiteling eener stof, met eene benaming die aan een andere vrucht- baarmakende of voedende stof gewoonlijk gegeven wordt. Deze straffen zijn toepasselijk op degene die een staal zullen vervalscht hebben, van de stoffen op wier levering de huidige wet van toepassing is. BI hervalling binnen dc 12 maanden sedert de laatste veroor deeling voor dezelfde overtreding, mogen deze straffen verdubbeld worden, en dc rechtbanken mogen de afkondiging van het vonnis bevelen, in éeu of meer dagbla den, alsmede de aanplakking ervan buiten op de woning, magazijnen, fabrieken of werkhuizen van den veroordeelde; dit alles te zijnen koste. Art. 10. Zullen gestraft worden met eene boet van 100 tot 1000 fr., zij die, bij aankondigingen, plakbrieven of al andere wijze van openbaarmaking, valschelijk ver klaard hebben dat hunne koopwaar door een laboratorium, afhangende van den Staat, of dooreen openbaar bestuur is on derzocht. Andere art. onbeduidend. Zooals de lezer ziet, de wet is goed voor den veroruiker, indien het maar geene wet op papier is, die zeer weinig wordt nage leefd en het bedrog voort den vrijen teugel laat. Botha. ('t Vervolgt). De sneeuwvlokjes komen In spelende stroomen Bij wintertijd neer, Uitd'hoogc hemelen, Als witte pemelen, Op 't rusibedje neer. x Zij komen gevlogen Door 't windje bewogen In dansende vaart, Dwarlend door.elkander, 't Een vlokje na 't ander, Op 't sneeuwveld gepaard. Als sneeuwvlokken stormen Een mantel zich vormen Zoo glinsterend schoon; Ook 't maantje komt lonken Naar d'heldere vonken Op 't sneeuwbed ten toon. Merj ■'•pi Gods wonderen melden Met heerlijke pracht. Dc sneeuw inet Gods zegen Bij zon of bij regen Verdwijnt weer zoo zacht. Als gij, mensch, uw leven Naar 't goede doet streven, Een hemelsche bron. Ook zal het verkwijnen, Van d'aarde verdwijnen Als sneeuw voor de zon. Mijibeke. Jef S' hockaf.rt. DC GEWEZEN WEESJONGENS met de jjoedkeurinK der bestendige deputatie van den provincialen raad, en der Gemeente- overheid, ten voordeele harer Onderl. bijstand- kas, het stichten van een Invaliedenfonas en eene Liefdadigheidskas. GROOTE PRIJS IOOO FR. en andere geldprijzen. Bovendien een groot ge tal nuttige en kostbare voorwerpen. Prijs per lot10 centiemen 't Vastenavondweer was dees jaar al zoo rot als een mispel.'t Heeft er geregend dat het goot bijna de drie dagen, t ls weeral eens voor een jaar voorbij lijk Man dus zijne drijwielkarre. De burgerij doet weinig of niet nog met die dagen mee. Tot groot genoegen hebben wij meer dan ooit mogen bestatigen, dat de slechte liedjes en viezen praat in 't algemeen zijn achterge bleven, dank aan de waakzaamheid onzer politie. Wij brengen hier hulde aan onzen wakkeren commissaris en zijne manschap pen. In 't Café Scheltjens werden de ka lanten op Assche-woensdag onthaald op 'ne fermen druppel van 't kenneken, maar... 't was lastvrij't Schijnt dat de mannen van de wet foesjel waren... Heden zondag mogen de gemaskerden binnenkomen, op voorwaarde dat ze zijn gezichtorganen respecteeren Uwe vriend Siegfriend, beminde le zers, heeft een deel van den Carnaval ge weest overbrengen naar 't lieflijk stedeken Geerardsbergen. Wij zagen er bij ons toe komen, depuinen van den hevigén brand die daags te voren was ontstaan, in dc Nieuwstraat, ter meubelmakerij van Julius Cobbaert. Heel den achterbouw die voor werkhuis diende met heel den inboedel is de prooi der vlammen geworden. 's Wijlens dat wij ginder waren Maandag, de pompiers en waren nog niel opgedroogd van voornoemden brand, of ze werden geroepen naar de Buizemont- straat, waar het huis van Pier Van Myns- b'Ugge, cigarenmaker in laaie vlam stond, 'tls er ook heelemaal leeg gebrand. 't Een malheur en heeft diensvolgens dees week, in GisjbSrgen 't ander niet ge wacht, want in 't vertrekken zegden ze ons Maandag avond, dat er nog nen mensch verdronken was aldaar aan de St-Annastr. 't Is ne zekeren Macs, vader van een tal rijk kroost. Een siatiebedicnde van Ninove die ons eene vrecselijke tijding bracht Woensdag morgend, beweerde dat het lijk van Maes nog niet teruggevonden was. Ja, als men dat bepcist, onze vriend bareelwachter Jacobs, in dienst aan de Gee- raardsbergschestraat te Ninove, is Dinsdag nacht aangevallen geweest en met stcencn*1 bestormd. Een geluk dat hij kon in zijn wachthuizeken dringen of men had hem dood gesmeten. Daarvoor moet men laffe rekel zijn, van daar iemand die iu volle ge weten staat zijnen dienst te doen 0111 alle malheuren te vermijden, te gaan verrader lijk aanpakken. Dinsdag in den morgen, wij slaan aan onze St-Martepskerk. Er komt daar nen champetter van den buiten afgeloopen in vollen post. Hij vraagt ons waar woont er hier ieverst nen priester Daar zie, »vriend. Wij wijzen hem het huis van E. H. Van den Abbeele, die reeds buitenkwam met Liboorde bediende van 't Gasthuis... Is er iets gebeurd, champetter?.. Wel, Da geraad, mijnheer de burgemeester Goos- sens van Meldert, die hier met de milicia- nen was, daarop 't landhuisiets gekregen... Ah mor... Een weinig na datum liep de mare die maar al te waar klonk M. Goos- sens is dood Dageraad neemt grootelijks deel in den rouw zijner familie. t'APPELS, waar onze goede stadge noot M. Leo Hermans burgemeester is, daar vinden z'alzoo de g.spannen met twee paarden in de grachten. Wat moet men daar van denken? Diefstal of accident, 't Raadsel is nog niet opgeklaard. En terwijl wij in de letter A bezig zijn, t'ASPELAERE, waar de grafzerk nog tsaisz h-van Putoor JaKOoghe, staken de Zaterdag al de rapeaus uit. voor den gouden jubilé van Petrus Va der Haegen en zijne echtgenoot, 's Avonds speelde 't muziek aan de deur, en na de kerkelijke plechtigheid ontving het jubelend koppel, twee prachtige zetels van 't gemeentebe stuur. 't Is nog best dat men aan oude menschen kan geven, buiten het terugschen ken der jonge jaren. Dageraad viert mee IW «ouden jubilé Van Petrus Van der Haegen En zijne echtgenoot. Hij wenscht ze lange dagen En vrede tot ter dood Te RIJSSEL in Frankrijk is er weer eene schrikkelijke moord gebeurd. Z'en hebben ginder nog niet genoeg met hunne steeds klimmende overstroomingen, neen, er moet nog bloed bij vergoten worden ook. De moord is geschied op nen boven doornen wijnmarciiand Antoon Javier ge naamd, die in zijn bureel den geldomhaler der bank Comil Thain afwachte, die bij hem moest komen encaisseeren, en hem met nen hamer doodsloeg. Ziende dat hij nogademde heeft hij zijn slachtoffer verder afgemaakt, met eenen stalen papiersnijder, en heeft het lijk naar den zolder gedragen, in papieren dwijlegoed g'emballcerd hij stak het provisoir onder nen koffer, met ge dacht er heen of morgen om te komen, en in de kist te doffelen en het te doen ver dwijnen. Maar 't is te vroeg uitgekomen. Z'hebben eerst zijne vrouw aangehouden, alhoewel dat 't mensch er voor geen roo duit zou schijnen tusschcn te zijn en nu hebben ze hem ook bij den collé in Nancy. Hij bekent alles. Men zal hem met zijne wederhelft confrontecrenen dan waarschijn lijk deze laatste los laten. Oorzaak van die moord is dat de benk die ze beging op 't zand zat. Moest ieder die geen duiten heeft Daarvoor ten moord begaan, Van al wat dat cr nu nog leeft, Ware er den helft al lang aan. Les excuses sont faites pour s'en servir, zei Léren en hij vergat alespress zijnen sleutel om niet binnen te kunnen. Ons klein Belgiksken wordt ook nog ai geteisterd door de overstroomiugen, bij zonderlijk in de Walenpays. Heel de cotè waar de Samber en Maas doorkronkelen heeft het nog al te lijden. OnsOost-Vlaan- deren laten ze nog al gerust. God zij er voor gedankt. Er zou gelijk in eene danszaal op d'Houtmarkt met de dagen ingebroken zijn en nog al gestolen. Verdere détails ontbreken voor 't oogcnblik. Daar is 't weeral ne keer vrijdag. De week en heeft niet nan g'had met dien trispalul van Carnaval, 't ls dc feestdag van St-Severien, abt in Frankrijk, door wiens gebeden koning Chlodwig, van zijne lang durige kwelling verlost werd. 't ls ook nog vroeg in den morgend en 'tis nc 'Severicn die ons de kwijtschriften, waarvan hij op zijne gemeente het bedrag rondhaalde, komt brengen. Wij wenschen hem proficiat met zijnen dag, en hij wist het zelf niet. Hebben er veel afgezegd. Seppen Twee,mijnheer De Dageraad op de 74. Den eenen is dood, en den anderen

De Dageraad | 1910 | | pagina 1