0VE11 REU), KLOKKENKLANKEN. Iteening der Vemoeste Gecuesten Toiee titels zijn uitbetaalbaan aan 100.000 fp. 't zij Serie 62-219 Np 3 en Serie 212.275 Nr 1. Drie titels zijn uitbetaalbaar aan 50.000 fr. 't zij Serie 28.684,Nr2, Serie 194.033,Nr en Serie 342.322 Nr 1. LE VEN. De Bediendenpensioenen Mollcnjachl verboden STAD EN OMLIGGENDE NfïïOVE. Op Zondag 6 Februari, SCHIE- TINü van 500 fr. bij Gustaaf Van Burgerlijke^ Starjd van 13 tot en met 19 Januari 1927 Oud-Strijdersvereeniging wmm wot den onder hun waren naam dat men U geen gemengelden Semois verkoopt voor zuiveren Semois of geen Appelterrc r,emenge!J met Wodecq voor een tabak uit de streel: van Aalst. I >e vreemde tabakken van slechte hoedanigheid /ooals Kleine Gelen, Pa raguay. St. Unrmngo, Algerie, enz. ver- d met de inlandsche tabakken nemen er i :e goede hoedanigheid en aroma van weg en onze voortbrengselen won' n verneoer veel hoogere rech ten or de \rccmde tabakken, zouden deze bedrieglijke concurentie van onze btlgische tan :<en moeten beletten. Met ons het genoegen te doen deze 7.' \enangens der planters te voldoen, zmlen de volgende voordeelen er uit voortkomen. 1 Geen bedrog meer mogelijk. De accijns bedienden zullen maar de aan- gi Ti van het getal planten te onder zoeken ueoben en de niet aangegevene ar, tingen te zoeken dit zal hun eenig wcr<. zijn en men zal zoo hun getal kunnen verminderen in dezen tijd van spaarzaamneid dit vraagstuk is te be- studeeren. Geen wegen van tabak meer, geen nazien der magazijnen meer, geen eti- aetten aan kolis meer, gees passavants meer op den dag der telling van de planten. De planter zal de juiste som kennen welke hij zal moeten storten op het oogenbhk van verkoop, en dit zal mogelijk zijn met een vermindert personeel Lnat mij toe te steunen op de betaling der rechten op het oogenblik van den ver koop. Wanneer gij de personen zult ken nen, welke zich het meest bezighouden met het kweeken van tabak, zult gij er, ik t\v:iiei er niet aan, spoedig overfuigd zijn van deze hervorming, li: verdeel de planters in 3 bijzondere categoriën. 1') c kleine landbouwer van eenige hectaien, die een klein deelken van zijn houdt (omtrent 30 aren) voor tabak. li') De werkman planter die in plaats van uitte wijken na\r Frankrijk, verkiest zich te schikken met een pachter, die de derde categorie uitmaakt, die hem den grond levert, de chemieke vetten, de voor bereiding van den grond doet, en de ver voeringen en den helft van den oogst als loon geeft oi het 13 of de 2/5 volgens de streken. Gij begrijpt zouder moeilijkheden dat de tv. ee eerste categoriën van planters ir. een uiterste verlegenheid zijn als de tabakoogst onverkocht blijft, de ontvanger eischt de betaling van hooge rechten op 1 Augustus, dus is het maar recht dat de planters de betaling eischen op het oogen blik van verkoop. Ik moet U doen opmerken dat er een groot getal personen, voor deze teelt ge bruikt worden welke naar de groote wer ken niet kunnen gaan (oude en onbe kwame). '4psli De wet ven 1919 krenkt de belanden der verbruikers. Waarlijk de rooker is verplicht een pak tabak te koopen, voorzien van een bande rol, hij kan den inhoud maar nazien, na hem betaald te hebben. Indien de rooker zijn voorraad van tabak zou mogen bij den planter koopen, welke winst, Mijn- heeren, :n kwaliteit en bijzonder in hoe- vec-kieid, door de afschaffing van versehil- iïgc bedienden. ó'deel. De wet van 1919 versshaft een totais alleenverkoop (monopoie) aan de fabrikanten. (Dit punt is voorbehouden). 't vervolgt. van verschillende zijden wordt er ons om gevraagd., een .Letterkundige Rubriek bij de Den er klok te voegen. La', uee zaï natuurlijk ingang vinden... maar Lrcssei en Gent zijn niet op één öae gebouwd. Intussci en raden we liethebbers van lette...unae aan, vooral deze die de dicht kunst willen beoefenen, toch niet uit het oog te verliezen dat de Donderklok een v,(- 1 voor alle standen uit onze partij en dus niet alleen voor intellectuee- len. De Egyptische Ministers hebben hun wedde vrijwillig, dus zonder dat er iemand om vroeg, met driehonderd pond sterling verminderd. Dit is eerst en vooral een be wijs dat ze zonder die driehonderd pond toci. r.o.' genoeg verd^ien, maar ten tweede ook. is dat een schoon voorbeeld. En aii.oewei er gezegd wordt dat woor- de.; v. ..ken en voorbeelden trekken, zijn wc er 1 ;ch van overtuigd dat, spijtig gen ons Ministers er niet zullen aan t zehde gareel te gaan Ioopen a; c 11V konfraters. d artiën zouden er nochtans wel bij aren. In or zen tijd hoort men nog al veel spreken van *- rekerd n. Rekord in 't vlie gen. P.e,:ord in 't dansen. Rekord in i eten. Rekord ir. dit en rekord in dat. Veel van die rekords zijn op zijn min t genomen belachelijk, als ze niet v.a' helaas cok gebeurt schadelijk of ze?r a; te keuren zijn. L-c/.^r dagen is er evenwel een mooi i ehaald en nog wel bij middel van 11 raai. Een inwoner van Edingen tci erde 's morgends rond 10 uur 30 na mtreal in Canada en vroeg dat hem het ar'.«voord rou toekomen na vijfdagen. f-b i Let ontvangststation van Edingen teekende het antwoord op, niet vijf dagen nadien, maar wel denzelfden dag, s avonds rond vijf uur en half. Hoe de uitvindingen toch vooruitgang maVen... De jongste burgemeester van het land zal wel z'jn, de heer Edmond Saeys, Burs gemeester te Denderbelle. Arrondissement Pendermoi.de. Hij werd geboren den 21 Juli ]!)00. Daar hij al vroeg wees werd, moest hij zijne studiëu onderbreken om zich het lot zijner broeders en zusters aan te trekken. Mijnheer Saeys is een flink katholiek. De sociaie en godsdienstige werken vin den in hem een prachtkampioen.... Moge hij lange jaren aan 't hoofd van zijn gemeente blijven. DE SITUATIE VAN IIF.T HUIS. «Op wien trekt het broerken dat de ooievaar u dezen morgen gebracht heeft, Hansje Op je papa Op papa en op mama. üp allebei dus Ja. Het heeft geen tanden, lijk mama en het heeft geen haar, lijk papa... Ik heb verleden week gesproken van het elektrisch licht dat in sommige wijken der stad en juist in 't volle van den avond zoo ellendig is. 't Is niet alles met die elektriciteit. De straatverlichting is op sommige plaatsen ook armtierig. We nemen maar één voor beeld en we zouden er nog kunnen noe men. Aan t kapelleken in den Nederwijk hangt een groote lamp. Sinds z.e daar ge plaatst werd heeft ze amper een paar keer gebrand, en 't is ai een langen tijd dat ze geen dienst meer doet. 't Is daarmee nog niet alles. Van aan 't Kapelleken moet ge gaan tot rechtover de beenhouwerij van E. Van Paepegem, om aan een tweede lamp te komen, zoodat het tusschen die twee lampen alles behalve verlicht is.... We meenen nochtans dat aan den prijs die nu betaald wordt, mag verwacht wor den dat we zouden koeken naar geld krij gen. Te Goesla, in Hanover, is er een horlo- giemaker in gelukt, na twee jaar inspan ning en zoeken, een wonder horlogie te maken. Slinger, wijzerplaat, gewichten, ja, zelf het binnenwerk is vervaardigd uit strooi. De wijzers zijn insgelijks van strooi en het geheel is zes voet hoog. Als die horlogie zoo goed gaat, als som mige uurwerken op onze torens,was 't ook de moeite niet daar twee jaar aan te ver slijten... Vindt ge dat ook niet li- De zomertijd die de vorige iaren steeds ingevoerd werd, den derden Zaterdag der maand April, zal dit jaar ingang hebben in den nacht van 0 tot 10 April, dds acht dagen vervroegd worden. De reden is dat de derde Zaterdag, dit jaar juist Paasch-Zaterdag is. Veel menschen onthouden rond dit tijd stip rog niet heel goed of het uur ver vroegd of achteruit gezet moet worden. Opgelet, dus, in den nacht van 9 tot 10 April, wordt het officieel uur, in ons land. met zestig minuten VERVROEGD. SOLDAAT PIERKEN'S gaat de eerste maal op wacht aan de poort van de kazerne Pierkens» zegt de officier van de week zoohaast de generaal komt. moet ge me verwittigen. Begrepen i. En Pierken knikt. Een half uurken nadien, komt de officier vragen of de generaal er nog niet geweest is. Neen, mijn kapitein, Nog niet. En de kapitein molpelt iets als een ver- wensching. Zoo werdt het middag. Eindelijk, daar komt de generaal. De post vliegt bui ten, stelt zich in t gelid en presenteert de wapens... En Pierkens pakt den generaal bij de mouw Zij-de gij je generaal Jawel ji bromt d? andere. Awel, 'k en wil in ou plaatse niet zijn, mannegen. De i.apper is wel tien keer al naar ou kommen kijken. Ge zult onder ou voeten krijgen. Ter gelegenheid van het huwel'jk van Prins Leopold en Prinses Astrid. wist de socialistische Vooruit de geestelijke overheid, met boos inzicht te lasteren. Voor fli* zaakje en ook nog voor het verbreken van hun kiesbeloften, heeft De Tijd aan de rocdjes, prachtig van ant woord gediend. Voorde verkiezingen van April 11)25 be loofden de socialisten, bij hoog en bij laag, dat ze alle jaren 100.000 woningen zouden doen bouwen om den woningnood te ver helpen dat ze de levensduurte zouden doen dalen dat het pensioentje van de ouderlingen in verhouding naar het ge stegen indexcijfer zou worden gebracht en andere mooie dingen meer. Aan die kiesbeloften dankten ze toen ook hun succes en hun overwinning.Maar ....hoe lang zitten ze nu a! aan 't schotel ken en, wat is er van hun prachtige be loften in huis gekomenNiets, niemen- daile.... nog minder dan niets... En het antwoord dat Vooruit den Tijd weet te geven, is meer dan arm zalig. Bestaat er geen spreekwoordVeel beioven en weinig geven, laat de... gekken in vrede leven STOFFEL en FANUS, die allebei in Nederlandsch Indië geweest zijn, zitten in een café te stoefen dat 't moed geeft. Op een van mijn reizen zegt Stoffel zag ik zekeren dag eens een savooi zoo groot dat er wel vijftig menschen konden onder schuilen als 't regende...» Ja. zegt Fanus, 'k heb ze ook ge zien, 't Was in 'n kust huis. Ik heb zelf den ketel gezien, waarin zt die savooi gingen gereed maken. Chat lot, de filmartist, met zijn beroemd geworden hoedje, kleinen snor, "kromme voeten en rieten wandelstokje, is terug al eers zijn vrouw moe. De hoevee ste het is, weten we niet, maar dat het niet de eerste en ook niet de tweede is, is een fe't. Voor zijn drie schaapjes van kinderen zal het wel 't ergste zijn. De Burgemeester van Quebec heeft nu verboden dat er nog films worden ver toond waarin Charlie optreedt, omdat zegt hij, in Quebec geen man kan toe gelaten worden die spot met wat wij voor heilig houden, het huwelijk en drie kin deren als iets van ondergeschikt belang beschouwt. 'n Bravoken voor dien Burgemeester. Die durft ten minste spreken. In afwachting dat de kerk voor de nieuwe parochie der stad. den Burcht- dam, gereed zij, wordt eene kapel in gericht in de vrije katholieke school van dien wijk: Er zijn veel menschen die zeggen dat ze 's Winters naar de mis niet kunnen gaan, omdat 't van op 't eindje van den Burchtdaiü..toch zoo verre is. Als er dus Mis zal gelezen worden in die kapel, zal die reden niet meer gelden.... Intusschentijd herinneren wij den Ninovieters er toch eens aan dat in de herbergen en winkels der katholieken, nog altijd de bussen staan voor de nieuwe kerk van den Burchtdam...Ze worden tegenwoordig nog al eens ver geten. Nu we weten, dat geld een gewaarborgd recht is op goederen, dat noch vermeer derd noch verminderd mag worden, stel len we de vraag Hoeveel geld moet er in een land in omloop zijn In het algemeen gelooft men, dat de hoeveelheid geld, in verhouding van de opbrengst in goederen moet zijn en er dusvoigens. als er meer voortgebracht wordt, ook meer geld in omloop moet worden gebracht. Geschiedt dat niet, dan zouer gebrek aan geld ontstaan. Deze opvatting is al zoo verkeerd, als dat het bijvoorbeeld voldoende zou zijn. de inschrijvingen in het kadaster te vermeer deren, o;n mt-ér huizen te hebben, en zoo doende den woningnood te bestrijden. Men kan wel tastbare voorwerpen, dus huizen vermeerderen of verminderen, doch het eigendomrecht op de bestaande woningen kan men niet willekeurig vermeerderen of verminderen, zoo is hel ook meet geld we zegden verleden wek geld is de belichaming van eene aanspraak op goe deren, die daardoor is ontstaar, dat ie mand iets verricht heeft, er er de tegen waarde nog niet heeft voor ontvangen Voor een arbeider, die zijn werk van eene heele week dan, voor 150 frank heeft afgestaan, heeft het geld niets anders te beteekenen, dan het recht, zich daarvoor levensmiddelen, schoenen, bier, enz. aar te schaffen. Zijne 150 frank, komen juist overeen met de hoeveelheid goederen, waarop hij ingevolge zijn arbeid recht heeft gekregen. Met eiken koop dien hij doet, verminderd zijne hoeveelheid geld, t. t. z. zijn recht op goederen. Want naar mate hij inkoopt, krijgt hij voor zijn ar beid, de werkelijke tegenwaarde, waar voor hij het onderpand n.l. het geld moet afstaan. Iedereen die iets geruild heeft, maar de tegenwaarde waar het om te doen is, nog niet heeft ontvangen, bezit geld, dus een gewaarborgd recht, on die tegen waarde in natura in ontvangst te nemen. En elk geldteeken, dat in een iand in om loop is, wil zeggen.dat de een of de andere de tegenwaarde waarop hij recht heeft, nog niet heeft ontvangen.Derhalve kan er' nooit te veel, of nooit te weinig geld zijn. Er is in een land steeds evenveel geld in omloop,als er ruiihandelingen hebben plaats gehad die echter nog niet volledig zijn afgedaan. Daar dus de hoeveelheid geld, altijd even groot moet zijn als het totaal der nog niet ontvangen tegenwaarden, is het niet te begrijpen boe de Staat de hoeveelheid geld kan vergrooten of verkleinen. Elk naar willekeur nieuwvervaardigd geldtee ken beteekent een recht op goederen, al hoewel er niet voor gewerkt of niets voor geleverd is. Het is dur valsch geld, omge keerd beteekend elke willekeurige vermin dering van het geld dat in omloop is, eene. opheffing van eerlijk verkregen recht op tegenwaarde, en is dusvolgens eene daad van geweld. De beurs is in'eene vaste stemming met goede verhande'/ingen. De koloniale waar den zijn beter. Ccomines klom terug tot 5000 - cap. Qhemin de fer aux Grands Lacs 1030. Catoutchouxwaarden eveneens beter gekwoteejrd. Botangara 1525, div. Niemo-Tjisalak valt op 2605. Staatsfondsen zijn priishoudend-Schat- kistbons 5oo' 1922, 91.50. Buurtspoor wegen 51,75. Gemeentekrediet 50)0 72 50 Bankwaardeb Banque Beige pour l'E- tranger 1350 fnk niet te duur. Fond Ex- tréme-Orient l" 125. Trams en ElectriciteitBologne klimt tot 830. Buenos-Ayres cap 500. Bangkol 1850 Fond Railways-Electricité 4110. Gaz Liège hlijft aan 667,50 frs. De metaalnijverheid schijnt ook begun, atige te worden door aankoopencap. Baume Marpent 3310. Chatelet 695. In Koolmijner is het zwakker. Textiel en zijdenijverheid beter gestemd. In verschillige zakt Moulins Royale tot 2280. Union Allumettière blijft rond de 940 frs. Petroolwaarden zijn onveranderd en er is nogal vraag naar suiker. De parketten hebben dan ook zeer te rechte bevel gegeven de mollenvangers in overtreding te stellen en te doen vervol gen. 5 t. h. 1923 Trekking van 20 Januari Donderdag morgend ten fü ure, heeft in de Nationale Bank, te Brussel, de 4ie trekking plaats gehad der leening t. n 1923 van de Verwoeste'Gewesten. De volgende titels zijn elk uit betaalbaar met 10,000 fr. S. 4097 N.5 S. 35488 N.5 S. 55907 N.3 S. 94201 N.l S.104946 N 2 S.107915 N.l S. 128475 N.2 S. 132262 N.3 S.134053 N.3 S. 195209 N.3 S.273026 N.5 S.287009 N.4 S 309406 N.2 S.337310 N.4 S.389259 N.5 Al de andere nummers der aan geduide series zijn uitbetaalbaar met 550 fr. In heilig-stilie rust. die op de landen, zoo zalig lag gedreven heb ik tot U geheven, o Heer. Als kelk rnijn eigen biddend handen. En goudig kwam toen warme zonnevlek als smeltend avondgoud, daar dansend ingedauwd. 'a zilvrig bieke komt, en lek voor lek zuigt zij het zonnelicht, dat wijn-gelijk en honig-zoet en-zacht daar in mijn beker lacht. Van 't volle zonnelicht ook ik, gelijk die bie, ik drink het.'t schoone van het want leven is zoo goed. [leven zoo alverkwikkend goed, En 'k lank U Heer, dat Gij me zou iiet j leven Dat ik geniet van Zon. dat ik geniet Van alles wat maar leeft, Van alles wat Gij geeft. M'n bie zoeft voort, en zingt heur levens lied. Money. Het Staatsblad van heden bevat een Kon, besluit, waarbij wijzigingen inge voerd worden in de bepalingen voor het opmaken van de stortingskaarten voor het bediendenpensioen. Tot nu toe kon. wan neer de bediende van werkgever veran derde, de nieuwe werkgever, uit de waar de der lijfrentezegels bijna juist opmaken hoeveel de verzekeringsplichtige bij den vroegeren werkgever won. Door het Kon. oesluit wordt eene nieuwe basis genomen voor het vaststellen van het bedrag der persoonlijke stortingen der werkgeversbij drage, namelijk de vaste wedde, de ver anderlijke wedde of vergoeding voor le- vensduurten, het commissieloon, de aan- deelen in de winsten, de toelage verleend als aanvullingsmaand, kortom, op onver schillig welke vorm door den verzekerde als bezoldiging getrokken in uitvoering van het dienstcontract. Zij is eveneens verschuldigd op de verlofsvergoeding, do®r den werkgever aan den betrokkene betaald, alsmede op de waarde der voor deelen in natura als bezoldiging verleend. De werkgever is op de zelfde sommen en op de waarde van voormelde voordee len zijn bijdrage verschuldigt. Het bedrag van de persoonlijke storting wordt vasgestelt op 3t. h. van elke aan den verzekerde betaalde som. Het bedrag der werkgeversbijdrage wordt op 5 t. h. vastgesteld. In Limburg doorloopen sedert eenigen tijd gansrhe benden stedelingen, met schup en riek gewapend, de velden en weiden, om mollen te vangen zij verkoo- pen de huid, die gebruikt wordt om pel sen te maken, tegen hoogen prijs. Daar de mol zich voedt met poppen van zekere insekten welke hoogst nades- lig zijn voor den landbouw, verbiedt het koninklijk besluit van 5 Februari 1920 mollen te vangen of tedooden, te vervoe ren, te koop te stellen, te koopen of te verkoopen. Onze stadsgenoot, den heer Leon PEN NE, vooreen notaris-klerk bij den heer L. Cosijns te Meerbeke, werd tot deurwaarder benoemd. Wij wenschen den jongen ambtenaar van harte geluk. Paepegem, Geeraardsbergschestr Toekomende week verder. GEBOORTEN Mannelijk 2 Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN Liriel De l-ru,(>5 i. op pensioengestel- de van den Staat, wonende te Geeraerds- bergen, wed. van Maria Delbaen, met Maria De Bremaker, 61 j. z. b. wonende te Ninove. wed. van Charles Ceuens. OVERLIJDENS August Nys, 70 j„ veekoopman, wed., van Maria Slagmulders. Geeraardsb 39. Philomena Jacobs, 68j., z.b. echt. van August De Meulemeester, Geeraardsberg- schestraat, 26. Maria De Beck, 85j., z.b. wed. van Jan-Philemon Druwé, Lavendelstraat. Leopoldina De Haen,87 j. z.b.wed. van Corn el is Stichelmans, Biezestraat, 21. Catharina Van Laer, 56 j.z.b echt van De Backer Georges, Groote Markt. Josephina Vander Biest, 47 j.z.b, echt van Coppens René, Steenw. n. Denderb. Coleta Plasschaert 70 j z.b. wed. van Hippoliet Geeroms en van Pieter Heire- mans, Burchtslraat, Hospitaal. Jozef Bogaert. 18 j. twijnder, ongeh. Brusselstraat, 152. V rginie De Jonghe. 96 j. kloosterzuster Burchtstraat, Klooster. Een kind onder de 7 jaren. De Katholieke Op ZONDAG 23 dezer, te 10 12 ure. in het gewoon lokaal, buitengewone ver gadering dagorde schikkingen voor het avondfeest van 30 dezer. Allen op post ZONDAG 30dezer, richt de Katholie ke Oud-Strijdersvereeniging onzer stad een avondfeest in ten bate harer onder- standskas. De vereeniging rekent op den steun van alle weldenkende burgers. Op het programma a) VOORDRACHT met LICHTBBELDEN door den Heer Kapitein A. BOHEZ, studiebestuurder aan de Legerpupiüen- school te Aalst met als onderwerp Belg-i8ch Congo en de Krijgsverrich tingen der Belgische Congotroepen tijdens den laatsten oorlog. e) Vertolking van liederen onzer beste Vlaamsche componisten Pete: Benoit Tinei, Biockx, enz. door Kunstzanger ARIEN van Aalst. Het klavier zal gehouden worden door Mejuftër Germaine DE DECKER, mu- ziekleerares. Het feest heeft plaats in de zaal der Meisjespatronage, Sint-Jori«straat begin te 5 ure stipt. Prijzen Eerste rang 4 fr. tweede rang 2 fr. Elektriciteit. Zondag verleden was het hier terstede de zoogenaamde "Beenhouwers-en kleer- makersdag en te dier gelegenheid was er nog al veel volk op de been. Onze herbergiers zouden dus die dagen menige pint kunnen verkoopen, maar.... ongelukkig genoeg, tusschen 5 en 7 uur, weigerde plots de elektrische verlichting aller dienst, en dit nl. in de Geeraerds- bergschestraat, waar't rond die uren ge woonweg krioelt van volk. Dat dit een groote schade teweegbrengt aan herbergiers en andere kleine nering doeners, moet wel niet bewezen worden. Wij zouden daar zoo nauw niet op zien. w?re het niet dat dit tegenwoordig nog al dikwijls gebeurt en dat veel volk er begint op te morren, te meer dat het persooneel van den elektrischen dienst drie dagen gezocht heeft, zonder ergens iets aan de lijn te ontdekken... wat op zijn minst ge nomen nog al wonder is. Zou de heer Schepene der stad, onder wiens bevoegdheid dezen dienst valt, ons daarover niet kunnen inlichten Wij zouden er hem zeer dankbaar om zijn. Verleden Donderdag rond 8 uren 's a- vonds, had de genaamde Karei Vander Spinnen, wonende te Denderwindike en werkzaam te Ninove, de onvoorzichtig heid begaan zijn rijwiel onbewaakt aan de herberg van Oscar Van Der Eist, alhier Buichtstraat, te laten staan. Een lOtal minuten nadien buiten komend, stelde hij met ontsteltenis vast dat zijn iijwiel,heb- dende eene waaide van 500 Ir. verdwenen klacht in te dienen op het policiebureel. Uit het onderzoek door de policie in gesteld, bleek het dat de velo gestolen v/erd door twee jonge gasten van 20 «i 2 5 jaar. Dank zij de ieverige opzoekiDgen F IIIOC T-I 11 Irrtrt Tl »V% '•fill. xllj AVli «LfAVA» II UWOttfll lilt/I UC11G

Denderklok | 1927 | | pagina 2