li OVER GELD. I Mgr H. Goppieters I Tooneel. I BEELDEN VAN DEN TIJD KLOKKENKLANKEN. HuiptRSSfihop van Sent met recht van plgifijj. De Dender De Fanfare de Sint-Jansvrienden Bij dit nummer is een Bijvoegsel. STAD EN OMLIGGENDE NINO I E. Appsllerre-Eychem ONS MENGELWERK. Leebeke Belangrijke Voordracht Pfiacbfeige Kunstavond 4 f Het Voorbeeld. 'i Kon zocwai elf uur zijn dien Zondag mor gen tti met z'n i we ten, kt- en zijn ge hunt .lagen ze te kijken in de hel-blauwe luekt. waarin geen sptertngske wit te bespeuren was en uaartn geen enkel donzig wolkje zoetjes zich vermeide Ze lagen er op uitkijk naar de duiven dee komen 'noesten uit 't diepe Frankrijk et; tuut den al tnewir door tiaar den azuuren einde* vanwaar ze komen zouden, z'n blauw-geschelpte en z'n wittepenne. Ditmaal had hi;grof geld gespeeld, 't Was een preechtigo prijskamp ei: z'n twee duiven sa- ten best in t f01* Als 't geluk een beetje mei wou. wen hij vast en :ektr drie. vier honderd frank. 't Achterpoortje baste opzijn verroeste heng sels eti alle twee wendden ze de reeds mot gekeken oogett even naar dier. kant. Z'n vrouw sleurde hun oudste mei, die on willig tegenspartelde en huilde als een bezetene. Hier zie tierde ze kwaad en smeet den beugel mei eén ruk voor zijn voeten. Hier zie Weet ge waar hij vandaan komt Vat; de Mis denk ik wel deed hij. Van de Mis: Ge tiji et wol mei Van 't waterja Gaan zwemmen...iterde de trouw. Met een sprong was hij recht, grabbelde de snaak bij den hals en hief hem dreigend op En ge zijt niet naar de Mis geweest, hete; Z'n oogon draaiden verveer lijk. Neen weende de jongen. ..En toen kwam groote woord G'tv. koot ook niet geweest, vandaagen Zondag ook niet. Ze zaten er alle drie door verbouwereerd.Hij liet zijn zoontje los -n keek wee* turend naar den llauwenden einder, naar de zwarte stipelijes dlstraks komen zouden en t naderen beteehen- den van z'n blauw-geschelpt: of zijn witte pen. Z'n gebuttr deed eveneens zoo terwijl de vrouw verduidelijkte Vader moet op zijn duiten letten t en trok daarna terug naar 't achterpoortje dat krassend toeviel. Woorden nekken, ioorbeelden b ekken. Blanco. verloren beeft, ten gevolge van de vorst bijvoorbeeld, dan wordt de planter door de rechtbank gestraft. M. Michel haait een zestigtal gevallen aan van planters van de Semois die door het behear vervolgd geweest zijn voor de voltalligheid tabak niet meer te kunnen aanbieden, dan wanneer de tabak verlicht was, wanneer hij reeds meer dan een jaar op hun droogplaats lag. M. Hanssen antwoord dat het beheer niemand voor de rechtbank daagt dan de bedrieger. Maar wat aangaat de te veel of het tekort, men maakt zelfs geen proces verbaal op, alles zich regelende met da vaststellingen in het zicht het geding op te lossen. In het geval der planters aangehaald door M. Michel is het niiddenbeheer tus- schen gekomen. Wanneer de planters hunnen tabak niet verkocht herben voor 30 April van het jaar die volgt op dit van der. oogst, kannen geen moeilijkheden op- loopen wanneer de verlichting 5 oio niet overtreft welke ook toegestaan is aan de fabriekanten, na de optelling in hunne magazijnen en stapelhuizen. M. Boiogne legt een voorstel der kleine tabakfabrikanten voor. Deze zouden hun ne voorbrengseis van een zegel willen voorzien om den oorsprong van de tabak te bevestigen. M. da Voorzitter herinnert dat deze bemerking die ir» den loop der eerste zit ting gedaan geweest is da bevoegheid der Kommissie \erhoo»t. De Kommissie doet vervolgens een overzicht op den vooruitgang harer wer ken. M. de Voorzitter stelt voor, wanneer de algemeene bespreking zal gesloten zijn er een onder-kommissie zou belast worden met te onderzoeken of het zou mogelijk zijn de pijptabak onder een speciaal regiem iS stallen. MM. Toller, Vander Eist en Boiogne zouden het doel van het te be- studeeren punt willen bepaald zien. Dit regiem zou dezelfde zijn voor de vreemde ale voor de inlandsche tabak. De Kommissie besluit nog een volledige Vergadering te honden alvorens de on derkommissie te gelasten met de voorbe reidende technische studiën. De vergade ring is vastgesteld op 25 Mei (1). De zitting is geheven om 12,15 uur. (1) Dezen datum is vervangen door deze van 1 Juni. Vervolgt. ander Vlaamsch kunstwerk. We zetten de tooneelliefhebbers uit de streek des te liever aan, naar die vertoo ningen te gaan zien, daar we bij voor baat weten, welke flinke kunstpiostatie we vanwege de Catharinisten mogen verwach ten. Immers het was dezelfde maatschappij die met liet Geding van Ons Heer van onzen stadsgenoot-kunstenaar Paul E>e Mout, zooveel en zoo wel verdiend van zich liet spreken. Rijkdom. De rijkste straat in de wereld is voorze ker Park Avenue te New-York. Al de huizen van deze straat, zijn echte paleizen en worden bewoond door meer dan vier duizend miljoenairs, die jaarlijks meer dan tweehonderd tachtig miljoen dollar verteren, wat ongeveer komt op 17,500 dollar per dertig centimeter grond van de lengte der straat. De meubelen en kunstvoorwerpen die in deze paleizen staan, worden geschat op een waarde van vijftien miljoen dollar en er wordt e\er veel gerekend voor kostumen en toiletten van de inwoners dezer fabel achtig rijke straat. t Lijkt nogal wel op een vertelselken uit (i Duizend en een nacht maar 't is nog al ver om te gaan kijken of 't wel waar is. De Supertaks. De socialistische groepen van Kamer en en Senaat, hielden verleden Dinsdag een vergadering, waar geen beslissing kon ge nomen worden.omdater maar enkele leden aanwezig waren. Een tweede vergadering wordt belegd, en men vermoedt dat de socialisten zich ten slotte bij het voorstel van de Regeering,in zake supertaks.zullen neerleggen. Dubbelzinnig. Schoonmama. (Aan't strand). Als ik die zwierige schepen zie. die over de water vlakte glijden dan zou k wel wenschen dat ze mij mee namen op hunne verre reizen. Schoonzoon. (Vriendelijk). Kurieus, mama... Ik wensch altijd t zelfde. Ons Hoekje. Onze redakteur Snuffelaar, die verleden week een antwoordje gal aan Mijnheer Friederik uit Ons Hoekje van de Socialisti sche Rechw en Vrijheid is me komen zeg gen, dat Mijnheer Friederik tot heden toe nog steeds niet op het bureel van ons blad is geweest, om samen eens naar 'tGasthuis te gaan. waar hij zijn lasterlijke praat over de kristene naastenliefde van de nonnekens zou kunnen in duigen zien vallen. Snuffelaar zei me daarenboven nog Mijnheer Friederik zal daar nog zoo gauw- niet op antwoorden, omdat hij weet dat hij r.iet kan..,.. In ieder geval, ik verwacht hem toch altijd. reld, wat haar van wege de verzekerings maatschappij de mooie som opbracht van duizend pond sterling. Iets dat met dezen duren tijd zeker niet te versmaden valt. Een Jodenvertelsel. Bram. Isaak, heb ik mijn zakdoek vergeten. Kan ik de uwe leenen. Isaak. Een zakdoek. Heb ik er geen. Bezigik nooit iets anders dan mijn vingers en mijn mouwen. Het Vlaamtch Nationalisme. Mgr. Waftelaert, Bisschop van Brugge, heeft in een herderlijk schrijven,gericht tot de geestelijkheid van West-Vlaanderen, het Vlaamsch Nationalisme veroordeeld en het lezen van de dagbladen dezer strek king verboden. De katholieke Vlaamsch Nationalisten zeggen nu dat ze zich onvoorwaardelijk onderwerpen aan de geboden van de geeste lijke overheid, maar toch schrijft Ons Va- derland dat de nationalisten geen duim breed zullen achteruit wijken. Wij zijn benieuwd wat er zal van komen Bananas Slide. Dat is nu de nieuwste, de allernieuwste dans, die in de Amerikaansche danswereld de Charleston al heeft op zij gezet. Het is natuurlijk een nabootsen van het uitglijden op de schil van een banaan. Er wordt beweerd dat, al is hij niet zoo mooi als een grieksche dans, hij toch ook zeer origineel is en vooral... zeei gevaar lijk. In Amerika kunt ge de ongevallen er door veroorzaakt niet meer tellen en toch wil iedereen daar meedoen aan dan Bana nas Slide. Waar gaan we naar toe... Amerikaansch on Vlaamsch. Twee Amerikanen, op reis in ons land, komen in de frontstreek in een herberg binnen. jaakske, het zoontje des huizes, speelt in den vloer en laat er. juist als de reizi gers binnen komen, eentje vliegen,en zoo danig erg dat 't kraakt. Jaakske, zegt zijn moeder kwaad, zijde niet beschaamd. Wat moeten die .Ameri kanen wel zeggen: Och moe zegt de kleine ze verstaan zij toch geen vlaam»ch. De wagen van den wapanstilstand. Onze lezers weten genoeg dat de w apen stilstand geteekend werd ineen treinwagen die stond in het woud van Rethondes. na bij Compiégne in Frankrijk. Hij werd later overgebracht naar het Invalidenplein alwaar hij door regen en wind deerlijk werd beschadigd. Om hem aan het nageslacht te bewaren zou er na melijk eer. schuilplaats moeten bestaan hebben, en dat koste natuurlijk geld. Gelukkig zijn er nog rijke Amerikanen. Een onder hen Mister Fleming, heelt nu aan den Burgemeester van Compiégne voorgesteld alle onkosten op zijn rekening te nemen. En zoo komt het dat de wagen van den wapenstilstand eerlang ^p zijn oude plaats in het Rhetondeswoud zal worden. teruggebracht Een schoon raadselken* Vraag Welk is de gevangene 't meeat zoekt om te ontsnappen. Antwoord De getrouwde man. die De Rechteraijde. Tijdens eene vergadering van de rechter zijde, werd er besloten, in de secties over te gaan tot het stemmen van bet voorstel Maenhout, waarbij de afschaffing van het apparentement voorzien wordt. Daarover zullen de partijen nogal wat kibbelen, ge zult het zien. Tooneel. Er wordt ons om gevraagd wat reklaam te maken voor de opvoeringen te Aalat, door de Catharinisten van Het diepe Le ven van Sint-F'ranciscus van Assisie Het stuk is een Nederlandsche vertaling van Henri Ghéon's, La Vie profende de Saint Francois d'Assise», een vroom gebed van den Franschen schrijver, tot den poverello. De vertaling is van Anton Van de Velde, schrijver van Tijl en menig Een zwans. Op een dorpje rond M..., rekenden de socialisten er stellig op, de burgemeester uit hun midden te zien verki'zer. Een zwanzer die de rooc'-s even in 't nopje wou nemen, stuurde var uit Brus sel een telegram, waarbij de benoeming van een socialist werd aangekondigd. Seffens stond heel t dorpje overhoop. Het muziek werd bijeen getrommeld en stoetsgewijze trokken de socialisten rond het dorp.Op de plaats zouden ze den ouden katholieken burgemeester in e'n doodskist verbranden... En dat gebeurde dan ook. Helaas... 'n Paar dagen nadien, kwam er andere tijding van 't Ministerie. De katholieke burgemeester was herkozen.En de roodjes durven nu van schaamte niet meer buiten komen. Tweelingen. Een zekere Mistress Dumbreck uit Lon den, draagt als voornaam Luik wat eigen lijk beteekent, goede kans. Mistress Luck had zich nu door een engelsche verzekeringsmaatschappij die alles verzekert,laten waarborgen tegen de geboorte van... een tweeling. En kurieus geval, in eerste bevalling bracht Mrs. Luck een tweeling op de we Pasteor-Deken tc Aalst. Aalst in feestvreugde. Uit Rome is eene blijde tijding toege komen de Z.E H. kanunnik Goppieters voortaan Mgr Coppieters pastoor- deken van Aalst, is door Z.H den Pau3 ber.oemd tot hulpbisschop van Z.D.H. Mgr Seghers, met recht van opvolging op den bisschoppelijken troon van Gent. Dit nieuws werd te .Aalst met algemee ne vreugde vernomen, en wanneer wij Donderdag morgend in deze stad atstap- ten, waren wij geiroffen door de schoone bevlagging der huizen en der openbare gebouwen, üp het stadhuis wapperden de groote nationale vlag en de Aalstersche kleuren. Overal hoorden wij met vreugde spreken over de groote eer welke Aalst in zijn geliefden pastoor-deken te beurt valt. Deze vreugde is echter eerigszir.s ge paard met spijt, want de Aaistenaars gaan nu hun goeden herder verliezen, die in heel de stad de algemeene genegenheid had verworven. Niettemin wordt er voort met geestdrift gesproken over het heuglijk nieuws cn reeds hoorden wij met innigheid Mgr Coppieters betitelen als s onzen bis schop De Breve van de Sacra Congrega- tlo Consistori&iis De officieele benoemingsbrief of breve van de c Sacra Congregatio Consistoria- lis dagteekent van 2b Januari laats» en is over eemge dagen in de Pauselijke Nuncia- tuur. te Brussel, toegekomen, waar dit officieel stuk aan Mgr Coppieters overhan digd werd door Z. Bxc. Mgr Micara. Doch de officieele benoeming mocht siecht afge kondigd en ruchtbaar gemaakt worden na hare verschijning in de Osservatore Ro mano het officieel orgaan van het Vati- kaan. De benoeming is Woensdag mor gend te Rome verschenen. Bisschop titularis van Keieaepolis Bij zijne benoeming tot hulpbisschop van Gent, ontvangt Mgr Copp.eters ook den li iel van bisschop van Helenepolis. Helenepolis is eene stad uit Bithynië, in Klein-Azifc, eene stad welke in de oud heid heette Drepanum. De christene i'o- meinsche keizer Constantinus veranderde den naam van Drepanum in dezen van Helenepolis, tot herinnering aan zijne moeder, de H. Helena. Langs een bolle ronde bochte, Door een donkren muur beboord, Trekt de Dender, rap in 't |midden. Trager langs de boorden voort. Schuine golvenlijntjes rollen Van den kant nar.r 't midden, snel, 'k Sta ie droomen leunend tegen 't Scheefgetrokken ijzeren stel.) Dun-behaarde wilgenkoppen Dreigen aklig in den nacht, En het water kletst de buiken Van hun holle stammen nat. Als een ronde gele rijsttaart Hangt de Kalm-Serene Maan In de vastgevrozen lochte En lacht zoet de Dender aan. Doch het schichtig Denderwater Spat haar wezen ver uiteen t Klokske van het gasthuis tinkelt Twalef slagenéén vc-or één. 25-2-1927. Mowey. c Hot Fopuliirenhof loopt ten einde. Ditmaal hebben we iets lekkers, dat door al de lezers van De Donderklok met ge noegen zal gelezen wo»den. Het is nl. van den gevierden vlaamechen schrijver Ernest CLAES die ens reeds zooveel mooi's gaf. Ernest Ciaes is door zijn Bei uns in Deutschland De Witte Kiki en tal van-andere meesterwerken, genoeg zaam bekend, dan dat we daar langer zou den over uitw:jden. We twijfelen er geensztns aan of het nieuwe leuke en humoristische werk zal bijzonder welkom zijn. Da Rsdaktie. ZOMERUUR- Krachtens eene overeenkomst tusschen de Belgische, Engelsche, Nederlandsche en Fransche iegeeringen.zal het zomeruur ingevoerd worden in den nacht van 9 tot 10 April aanstaande. De terugkeer tot het gewoon uur zal geschieden in den nacht van 1 tot 2 October aanstaande. Luisterrijke TOONEELAVONDEN op Zondag-en 20 en 27 Februari 1927, door de Maatschappij Zelfwording, in de zaal. Er zal opgevoerd worden De Zucht naar Rijkdom, prachtig drama, tn Twee Bloodaards, blijspel. Tusschenin klucht liederen. Begin om 5 uren Op Zondag 27, om 5 uur, en Ma&ndag 28 Februari, om 7 uur, geeft de manne. lijke Tooneelafdeeling Willen is kunnen,, in den Kristen Werkliedenbond. TWEE TOONEELFEESTEN. Men zal opvoe ren De Bloeiende Nacht, een droom in I bedrijf, en Srnidje Smee, luimig zangspel in 3 bedrijven. Prijzen der plaats- n 5, 3 en 2 fr. Dinsdag aanstaande, I Maart, zal ter gelegenheid van de Tabaktentoonstel ling een gegeven worden ten lokale De Keizer om 10 uur voormiddag, over t&b&ktoelt tn wetgevingdoor den Heer SIMOENS Staatslandbouwkundige te Poperinghe, Stichter van het Nationaal Verbond van België der tabakteeldera. Dus landbouwers, allen naar de voor dracht Dinsdag aanstaande. De Bloeiende Nacht. In den Kristen Werkliedenkring, te Ninove, gaat vandaag, Zondag en morgen Maandag, de opvoering van Jozef Boon's De Bloeiende Nacht 1 een droom in één bedrijf. Heel het dingetje is een lief droomge beuren in een kalme sprookjes atmosfeer, hoog op den Berg van de Liefde, die boven de dwaze aarde uitsteekt. Het is een vroom brokje tooneel, boei end in zijn kinderlijke naieviteit en in zijn simpel geloof. En al is hetvooral op die ééne plaats, waar de schrijver het heeft over het mystieke huwelijk van Kristus, Bruidegom, met de zielen uit het dorp onder den berg, voor onzen aardschen geest min of meer onvatbaar, toch is het sterk ontroerendf wanneer we het hoorei en zien, dus smaken, met ooren en oogen Wan ons kristen geloof. Dergelijk werk is meer dan eenvoudig tooneel. Het is zuivere Kunst en tevens een tot-de-ziel-sprekende preek, op een frissche wijze geweven rond het Zalig die rein van harte zijn, want ze zullen Cod zien s. Het slot vooral moet diep-ingrijpend zijn als..., Jezus de stoet inzet,.,, en Joóke bij de linkerhand meevoert. De kleine volgt wat achter Jezus... Daarna Davidsfonds - Afdeeling Ninove. Het Davidsfonds geeft Maandag 14 Maart een Onze stadsgenoot. Heer A. DE QUICK, eerste bary ton aan het Vlaamsch Opera te Ant werpen, heeft reeds zijne medewerking toe gezegd Ons ledental groeit merkelijk... het 120e lid is al ingeschreven. Deze week zijn de lidkaart en het eerste boek voor 1927, getiteld Opgang e ge schreven door Edm. Van Hemeldonck, aan al onze leden besteld. Ninovieters, die nog geen lid zijt, wacht niet meer Laat u opschrijven bij ucii Secretaris, Heer Ph. Coppens, School hoofd, College, T/S, ol bij een ander be stuurlid. Inschrijvingsgeld 10 fr. Het le boek wordt u nog gegeven (het kost 10 fr. in den handel) en dan hebt ge voor dit jaar nog recht op 2 a 3 boeken. Uw lid - kaart krijgt ge onmiddelijk, die U ook nog 50 0/0 vermindering geeft op alle feesten en concerten door het Davidsfonds gege- ven. Wacht dus niet tot morgen. Schrijf van daag nog in. Het Bestuur. Op Zondag 27 Februari, om 9 uren, GEKOSTUMEERD BAL, in de keizer kosteloos aangeboden aan de Eere- en Werkende leden der Koninklijke Harmo ns "Eendracht,, en de Zangmaatschappij gemengd koor, Eendracht en Lief dadigheid,,. Worden alleenlijk toegelaten de eere en werkende leden met hun huisgezin der beide voormelde maatschappijen. Niet gekostumeerde zullen onmeedoogend geweigerd worden. Alle personen die niet ten minste twee dagen voor het ba' lid zijn van een der maatschappijen zullen streng geweigerd worden, zelfs al waren zij door een lid der bovengenoemde maatschappijen op geleid Verleden Zondag is bet Tooneelfeest der Scouten tn Rovers, van Ninove, doorgegaan. Ondanks het slecht weder, was er nog tamelijk wel volk opgekomen het spijt me echter te moeten bijvoegen, daar Appel- terre reeds verschillende Tooneclspelers telt, er zóó weinig aangetroffen te hebben. Er was nochtans veel bij te leeren, want ik durf het rechtuit zeggen de scouten van Ninove hebben, globaal beschouwd, dege lijk werk verricht, door hun sober spel, hunne verzorgde uitspraak en bizonder hun rolvast zijn, laat merken, dat de ver tolking verheugend is geweest en dat ze reeds ver boven het peil ataat van menig ander Tooneelkring. De Rechte Weg zelf is van groote j waarde, van in het begin tot op 't einde ....endat verwonderdeme.heeft het publiek aandachtig toegeluisterd. De fijne zinsneden die er in voorkomen, die strijd tusschen de twee broedera, de slimme en doorgronde knepen van de jood, en al die interessante typen, getuigen dat het stuk degelijk is afgewerkt en weer gegeven. Dus een pluimpje voor al de spelers. Tusschen de bedrijven in, werden we ver gast docr eenige fijns kluchtliedjes en de- klamatie. Het herhalend bisgeroep en ap plaus getuigt den grooten bijval van den voordrager. Wat nu gezegd van het kluchtspel De Twee Boerkens Het is een fijn ineengestoken kluchtje dat er zijn mag. Waarlijk iedereen moet met mij bekennen dat die stukje niet man gelt aan geestigheid en menigmaal heb ik het moeten uitproesten van lachen, door de versachtige zinnen van Zat Riksken de domme antwoorden van doove Jaak en daartusschen de luimige farce van Snug ger en Baas Knol, twee boerkens die de les goed zullen onthouden datjfoppera soma ook gafopten zijn. Ebn Toeschouwer. ittiMm Welke waarde heeft het geld In onze voorgaande bijdragen hebben we dui delijk uitgelegd, aal geld oj> zijn eigen, geene waardt heeft, daar het een onderpand is, t. t. z. EEN RECHT, eene zekere hoeveelheid goe deren ot diensten te betrekken. Een goudstukje van 20 Frank zegden we ont leend zijne koopkracht niet aan het woordje Vingt Francs maar wel omdat het uit een veel begeerd metaal bestaat. Om da waarde, de koopkracht van dit recht te bepalen, gaven we als voorbeeld het weekloon van een arbeider bv. 150 Frank overeenstemmende met het mil- lioenste gedeelte van de blijvende aanspraken op goederen t. t, z. van de hoeveelheid in om loop zijnde geld. Doch deze hoeveelheid ver anderd dagelijks, ook in de landen met goede munt En zoo kan het gebeuren, dat er zooveel geld meer uitgegeven is, dat de 150 Frank niet meer het miliioenste, maar het 1 1.250.000 ste. deel uitmaken van het in omloop zijnde geld. In zulke ianden is deze vermeerdering van geldteekens nooit een kwaad omdat het steeds samengaat met stijging van produktic, zoodanig dat dit kleinere deel, recht geeft aan eer.e gelijke, of zelfs eene nog grootere hoeveelheid goederen, als het vroegere miliioenste deel.Daarop komen we later terug. De waarde van het geld, hangt dus af van de hoeveelheid die op de markt is. Bestaan er wei nig geldteekens, dan wordt de goederenvoorraad in weinig deelcn verdeeld, en is dus elk deel van grootere waarde. Bestaan er veel geldteekens dan geeft elk van hen, slechts recht opeen klein ge deelte van den voorraad en is dus van geringe waarde. De beur-- is in 't algemeen nog al prijshou dend, alhoewel de overvloed van geld stilaan be gint geplaatst te zijn. De eene maatschappij na de andere, vermeerderd haar kapitaal Deze vraag naar mtllioenen en millioenen, slorpt het beschik bare geld op, er we kunnen met nalaten, voor zichtigheid aan te raden in het kocp*n van beurs waarden. Op de termijnmarkt gaf men voor dr -eports tot 25 O'O dat zegt genoeg Ons pro-inciaal bestuur geeft ook een ieening uit van 75 Millioen. aan 911,25 0 0 intrest, fi,50 0/0 vrij van alle laeten. De stad Gent 4C millioen aan nagenoeg dezelf de voorwaarden. De stad Antwerpen 125 millioen, zelfde intrest aan gT.OO 0/0 Het bestuur en personeel der Buigerbank van Ninove is steeds ten dienste van de personen die belang stellen in deze geldplaatsjngen ■«K'jjd':" .ft VS "-~r".' rr VT"

Denderklok | 1927 | | pagina 2