Tooneel. BEELDEN VAN DEN TIJD LA IS 1) HOUWERS TA RA K TE ELDERS KLOKKENKLANKEN. Kozijntjes'winkel of niet STAD ËN~ OMLIGGENDE NINO VE. Appellor re-E pc hem Aspelacre. Okegem DRTE F! LM K ENS 1 Filmken t IFös een blijde gebeurtenis. In 't jonge huisgezin van den rijken advokaat, werd een meisje geboren, 'n Lief, o zoo liefkin deken. dat kraaiende ~ijue intree deed in ens ar ■".zalig wereldje. liet nieuwe moedertje glimlachte teeder naar het wichtje en de, jt ugdige papa, was de boodschap van den ooievaarzoo in zijn schik dat hij stilletjes schreide. ..Maar t waren tranen van vreugde, van geluk.van fierheid, om zijn dochtertje, zijn kindje. Het was misschien wel de heerlijkste dag van hun teven, den geboortedag van kun eerste, en innig.ontroerd dacht de rijke papa reeds aan de verre toekomst, wanneer zijn dochterken, de trots en de vreugde var. hem en van moedertje zou uitmaken...,. Oh zeker... 't 11'as een blijde gebeurtenis. I! Film ken Rooskleurig scheen de toekomst voor 't rijke meisje. Ze was bedeeld met een in nemende schoonheid, had ten goed hart en was de dochter van den rijksten advokaat vat: de stad. Mama vertroetelde zs als een kostbaar plantje en Papa dweepte eenvoudig met zijn eenig kind. Want na dat eerste, dat lieve dochtertje, had God hun echt niet ik:." gezegend. Reeds twintig 'tenten lagen als bloeiende rozen over dc schouderen van hun lieveling., en papa en mamaatje ook, dachten reeds vol vreugde, aan den dag dat hun dochter, hun rijke dochter, een schitterende partij zou doen. Veel in getal waren ze de zonen van rijke lieden uit het stadje en ook wel uit andere steden die naar de hand dongen van haar, die benevens eer. verlokkende schoonheid ook een grooi fortuin zou meebrengen. Maar niet een won de gunst. Diep in haar ziele voelde ze 't lied zingen van de Grooie Liefde, de reddende Liefde, de Overmachtige, gezongen door Hem, den Grootschen Bruidegom En op een grijzen morgen,schonk ze haar hart aan Je zus-Christus, den Zuiveren Bruidegom der Maagden. Zwaar maar graag-gebracht offer. JIIe Filmken. Een somber-aandoende hospitaalzaal. De lucht is zwanger van medicijnen en geuren van zieken cn lijdenden. Netjes gerangschikt langs den witgekalk- ten muur staan de ijzeren beddekens, waar in zc liggen, te kreunen, te kwijnen soms. de door 't Lijden bezochten. Mct lichten stap treedt ze langs de stille rij. Met tecre hand cn zorgzaam oog bezorgt ze ieder van keur zieken. Ginds, tenden van dc zaal. jdoekt iemand van danige pijn. Ze stapt er heen en legt heur hand zalvend en troostend op zijn ver hitte voorhoofd. Met een groven vloek stoot de lijder die hand woest weg en bralt nog iets van Kwezel....zwartkap... En toch glimlacht ze naar haar zieke, de lieve, de heilige ga lhuiszuster... de rijke dochter van den rijken advokaat. Tot hier is ze gekomen. Tot midden die ellende, de somberste van 't aardsche leven. 'Tot midden hei uitschot soms der samen leving.lin in heur oog ligt niets dan liefde, dan toewijding, dan opoffering Oh, gij die voorbij gaat. Hoed af voor die edele I rouw. Hoed af voor de edelste ouder de edelen de Gasthuiszuder BLANCO. Aan de Heeren Kanton Ninove en Dendervallei. Vervolg. Antwoord door M* TIRON op het voorstel van M CORNIL. 1 deel. Dat de wet nadeelig is voor de planters. M- CORNIL zegt dat niemand er aan twijfelt dat de tegenwoordige wet in voege gesteld is om te vermijden dat een groot deel tabak bedriegelijk zou gefabrikeerd worden. Ik antwoord daar opdat nietegenstaande deze wet een zeer groot deel der teelt be driegelijk verkocht wordt, bijzonder in bladeren. Ik werp op dat de landbouwers niet ge noeg bewaakt zijn zooals het zou moeten zijn .Men weet dat de overgave van het getal planten in Juli moet gedaan zijn, dat de overgave van het gewicht moet geschieden in April en dat de betaling der accijnsrech ten maar moet gedaan zijn op 1 Augustus die volgt op den oogst 3ls de tabakken niet verkocht zijnNadat de accijnrechtcn in Augustus betaald zijn, hoe bewaakt men dan üe tabak op gebied van het proportion- neel verbruikingsrecht j Zekerlijk, een deel tabak is gewoonlijk geschikt voor de fabriek, maar van den anderen kant hoeveel verkoopt men niet aan de particulieren zonder dat het propor- tionneel verbruikingsrecht betaald is Voor de plantingen van min dan 1000 planten, welke overeenkomt met om trent 00 kgr. tabak het accijnsrecht is geheel betaald met 0,05 fr. per plant, wat aangaat het proportionneel verbruikings recht,dit is geeischt met reden 0,50 fr. per kgr. Maar betaald men dit laatste recht voor de hoeveelheden overtreffende 00 kg. Wat aangaat de planters die meer dan 1000 planten kweeken en die de hoeveel heid tabak welke zij overgeven, overeen stemmend bepalen met 10 planten voor kgr. wanneer ze veel meer geoogst hebben deze overmaat ontsnapt aan het accijns- recht van 0.80 fr. per kgr. en aan het pro portionneel verbruikingsrecht. Ik steun er op dat van den kant der planters het bedrog zeer groot is, en dat de Staat hier een groot verlies ondergaat, en dat de fabrikanten hier een oneerlijke concurentie onderdaan gezien deze niet ontsnappen aan de betaling van de propor- tionneele rechten. De landbouwers klagen over de formali teiten die zij te vervullen hebben en de gedurige bewa ingen van het systeem. .Maar, deze zijn niet te vergelijken bij deze welke de fabriekanten ondergaan bewa king der tabakken binnenkomende in het fabriek nazien der magazijnregisters der bandelettenrekeningen bijeenbren- gingder gei'abrikeerde hoeveelheden tabak en der gebruikte banderols bewaking der tabrikeering opneming of optelling. De landbouwers klagen omdat zij de accijnsrechten moeten betalen ten laatste op 1 Augustus van het volgende jaar van den oogst,zelfs als den tabak niet verkocht is. Wat moeten de fabrikanten dan zeggen van de voorschotten welke zij moeten doen voor proportionneele rechten der banderols welke zij vragen en waarvan het bedrag gemiddeld veranderd tusschen 1 fr. en 6,50 fr. het kgr. tabaz Dl onderrichtingen voor de fabrikanten zijn zoo streng tenzij men verschillige formaliteiten vervuld, de Staat zelfs de waarde niet terugbetaalt v»n banderols welke geplakt zijn op voortbrengsels welke ten gevolge van verschillige omstandighe den onverkochtbaar geworden zijn of op zee beschadigd zijn. Dank aan het gemis der bewaking van de tabakken in bladeren bij de planters, zijn zij bevoordeeligd ten nadeele der schatkist en der fabrikanten. Ik haast mij er bij te voegen dat indien de fabrikanten ongemakken ondergaan zonder te klagen, 't is door een gevoel van nationale onder werping. Dat iede.een zijn plicht vervulle op deze wijze er in begrepen de tabakplan ters. iien wet is een wet en zij moet aan allen onverschillig toegepast worden. De planters stellen zich vcor dat zij werken op verlies, zij geven den inkoop prijs en den verkoopprijs op van den tabak van de streek van VVcdecq. Zooals ik vroeger heb aangemerkt, de Belgische tabakken even als de vreemde tabakken, komen voort van de oogsten en hun opbrengst hangt dus af van de klimaat gesteltenissen. De hoeveelheid vetten welke ze voorge ven te gebruiken moet gepaste tabakken geven. Maar dezelfde hoeveelheid heeft zij gebruikt geweest door al de planters en in dezelfde evenredigheid Ik weet het niet. Maar het is zeker dat de opbrengst der plantingen zeer verschillend is, in elke oogst zijn er tabakken van goede en slecht hoedanigheid. Vervolgt. Voor wie 't Miljoen. De ïaG trekking der leening der Verwoe ste gewesten. 4 p. c. 1921 heeft deze week plaats gehad. Nummer 2van de reeks 171680 wint een miljoen. De andere nummers van deze reeks zijn terugbetaalbaar met 250 frank. Ons: Hoekje. Snuffelaar wordt ambrtant. Hij komt me daar weeral zeggen.dat Mijnheer Frie- derik die de nonnekens en de paters be zwadderde, in zijn roode gazet, nog niets heeft weten te zeggen op het antwoord van hem, Snuffelaar. Snuffelaar jongen, mijnheer Friederik zal'dat wel laten. Als ge niet kunt antwoor den, dan doet ge verstandigst met te zwijgen. Anders, weet ge, zegt Snuffelaar,schrijf nog maar eens dat ik hem nog altijd ver wacht, voor een tochtje naar t Gasthuis. Uit het Repertorium van Jefken. De Meester Jefken, vertaal me eens in tFransch Burgerlijk Jeficen (zonder haperen) t Citoyen- cadavre Meester. Schunnigheden. De studenten \an Leuven hebben in den loop der week tot twee maal toe gemani festeerd tegen een schunnige film die afgerold werd in een der cinemazalen der stad. Le huizing van den Burgemeester werd op een huiigeroep van belang onthaald,om dien burgervader er alzoo op te wijzen dat hij zijn plicht moet doen, tegenover alle inwoners. Op sommige momenten ging net zoo erg toe, dat de Leuvecsche politie moest char geeren. Ruim vijfhonderd Vlaamsche en Waalsche Hoogstudenten trokken in groep aoor uc biau, liet is maar goed.... de openbare zede lijkheid laat tegenwoordig al genoeg te wenschen over. Nog iets van Snuffelaar. Zegt Snuffelaar, waarom toch zou die groote lamp aan de kapel van den Neder- wijk hangen. 'k En heb ze, bij mijn weten, nooit zien branden. Als om 't fatsoen is, of om versiering, doet ze dan maar weg. Over dag, kunnen we ze missen en 's avonds zien we ze toch niet. BOERIN Dokter. DOaTER BOERIN een kat. Wat mankeert mijn man Katarh in de maag. En we hebben zelf niet Sneeuw te Jeruzalem. De bergen van Oliveten, van Sion, van Scopus, met een woord de heuveienrij die de stad Jerusalem omgordt, ligt onderge sneeuwd. Ooggetuigen vertellen dat het een indruk wekkend schouwspel is dieheiüge plaatsen gehuld te zien in den witten mantel van donzige sneeuw. De laatste maal dat het in Jerusalem sneeuwde was het in 1921. Wonder gevolg van de Griep. Een duitsche boer, wonende te Bad- Nauheim, had tengevolge van een schok in het zenuwstelsel, veroorzaakt door het lawijd der Fransche artillerie,aan de Som- me, in 191(5, het gehoor verloren. De boer nu kreeg de griep. Hij moes zich te bed leggen en had zware koorts. In zi jn ziekte had hij een afschuwelijken droom en stiet een kreet van schrik uit, die hem me'.een het gehoor terug gaf. Heel de familie was natuurlifk blij om die gebeurtenis,maar de boer gaf teekenen van zinsverbijstering, zoodat de genees- heeren spraken van hem voor een tijdje in een gesticht op te sluiten. De zieke die dit onderschept had, vluchtte naar het bosch en. uit vrees voor het gesticht, verhing hij zich aan een hoogen boom. Raak. Eén oog tot Bult. Ondeugend Zeg, kas, hoe laat is 't al. Bult. (Kalm. Nog niet zoo heel laat, d'er is nog maar éen blaftuur opt». bij u. Dat had ze toch gezien. Agent Maar Madame, hebt u het nummer niet gezien van de auto die u omver reed. Madame. (Nog onder den invlc 1 van den slag Neen, dat kop. ik zoo gau*. niet zien. Maar de dame die naast den chauffeur zat. had een lichtgroenen h ,-ed op, met een zwarte veer. Ze had groote ringen in de ooren, zwart haar en grijze handschoenen en ze was fel geschminkt. Dat heb ik algauw kunnen zien. len gulden gedaeht. Het groot ongeluk van veel menschen, ligt niet hierin, dat ze'te weinig hebben, maar dat ze te veel verlangen. In de Nationale orden. Bij Koninklijk Besluit.werd dezer dagen d« Heer Jaak Ballms, de zoo gunstig- gekende tooneelschrijver van Vollezeel, tot Ridder in de Kroonorde bevorderd. Hartelijk proficiat Ballings heelt nu resds.in verband daar mee. een nieuw liedje gedicht, waarvan het refreintje gaat Ik diende zeven jaar mijn volk, Wizze, wizze, wis bombom. Van leed en vreugd was ik de tolk, Wizze, wizze. wis bombom. Ik kreeg daarvoor nu 't eerekruis En bracht dit bij mijn vrouwken thuis. Var. lieromiaare, Lepelstee!, Wizze, wizze, wis bombom. Is de gemeenteraad een kozijntjes winkel ja of neen Dient de gemeente raad om aan de meerderheid toe te laten om hunne politieke grillen of liever de grillen van Mijnheer X of Y te voldoen? Ófwel werden de gemeenteraden ingesteld om de belangen van het algemeen te vol doen Voor alle menschen met gezond verstand en ook voor den wetgever die de gemeentewet heeft opgemaakt is er daar geen twijfel over, maar voor de vroede ofte wijze gemeentebestuurders van Ninove is dat zoo klaar niet, wel in tegendeel. Leest en oordeelt In t zuiden van Üost-Vlaanderen, op de grenzen van Brabant, ligt er eene stad be- spoeld door den Dender, eene stad waar sedert korten tijd veel fabrieken gebouwd werden en waar er veel gewerkt wordt, eene stad beroemd om hare oudheid en hare stoutheid en haar naam is Ninove. Eene stad die oud is zal dus ook wel wye bestuurd geworden zijn, want dt wijsheid is de vrucht der jaren, zegt men. Dat be stuur zal wel zooveel te wijzer zijn nu, daar de vroede vaderen al zoolang aan het roer staan en dus veel ondenindig konden opdoen. Dus zal de wijsheid uitstralen uit al hunne maatregelen. 't Gebeurde nu dat de aloude school niet meer voldeed en dat er moest uitgezien worden naar eere andere school veel beter in verhouding met al de moderne uitvin dingen en wetenschappen en ook kloek en zorgzaam genoeg gebouwd om niet op de meesters en de kinderen hun hoofd te vallen gelijk de oude dreigde te doen en om te kunnen voldoen aan de eischen der gezondheid, want de oude was tnaar een kei en gansch versleten. De vroede burgervader, zelf geleerd man en knap geneesheer.oordeelde dat dc oude in alle opzichten kloek en gezond genoeg was en dat zij ken volstaan mits wat opknap- ping. De zeer vroede en stoutere schepen van onderwijs, volgens de wet de helper van den burgemeester, maar inderdaad zijn baas, oordeelde daar anders over en daar moest en daar sou eene nieuwe schoot ko men, eene in alle opzichten modelschool. En zij kwam er. En ze koste twee mil joen en nog" meer en al de kinderen van gansch Ninove zouden er kunnen ptaats vinden, «ei hij, en aldus was het schoolvraagstuk te Ninove opgelost en die vroede, stoute schepen ging zich overal daarover beroemen. Doch bij slachtte van den wijs die ver geten had zijn lantaarn te ontsteken. Als alles opgelost scheen, begonnen de moei lijkheden. Die vroede schepen had langs hier en daar hulp gevonden en hij dacht misschien heel naief dat die hulp on baatzuchtig was. Helaas Helaas weinig menschen zijn onbaatzuchtig Meest al len verkiezen hst gemak boven het werk, bijzondtr als ze wat dik worden. Alxoo kwam het dat die huif om belooning vroeg en dat die belooning moest gevon den worden in die aloude, op-het-inval len-Staande school der Geeraardsberg- schestraat, welke veroordeeld was door de vroede wijsheid van den schepenomdat zij te rot en te ongezond was. En nu moet dat oud ongezond kot op onze kosten vernieuwd worden om te kunnen dienen als koxijntje^winhel En nu zullen de lastenbetalers vyf honderd duizend frank mogen afdoppen om den ijverzucht van de beschermelingen dei- vroede gemeentebestuurders, kartelbroe ders, voldoening ce geven. En alzoo zal het waar zijn dat de vroeger ontworpen weg tusschen Burgtdam enGecraardsberg- schestraat nog eens za! opgeofferd wor den 't Is nu «ochtans het oogenbük. Den Polderweg verbreeden, een straat trekken naar den Dender, daar over den Dender eene brug. Daarom moet de verouderde gemeenteschool weg. 'Ze kan weg cn ze mag" weg want zij is reeds vervangen, ferm vervangen Ze is er niet meer noodi? Ninovieters, allen zonder uitzondering, protesteert tegen de verspillers van uw geld. Het leven is al duur genoeg. Daar moeten geen honderdduizenden meer nutteloos weggegooid worden. Wij eischen bezuiniging en wijs bestuur. Op algemeen» aanvraag DERDE OPVOERING van SMIDJE S M E E op Zondag IS Maart 1927 om 5 uur. in den Kristen Werkliedenbond Koeipoort 1. Davidsfonds - Afdeeling Ninove. Het Davidsfonds geeft Maandag 14 Maart een #r»acbtieje KünstiavoncS Onze stadsgenoot. Heer A. DE QUICK, eerste hxrylcn aan het Vlaamseii Opera te Ant werpen, heeft reeds zijne medewerking toe gezegd. Ons ledental groeit merkelijk... het 120e lid is al ingeschreven. Deze week zijn de lidkaart en net eerste boek voor 1927, getiteld Opgang ge schreven door Edm. Van Hemeldonck, aan al onze leden besteld. Ninovieters, d'e nog geen lid zijt, wacht niet meer Laat u opschrijven bij den Secretaris, Heer Ph. Coppens, School hoofd, College, T/S, o! bij een ander be stuurlid. Inschrijvingsgeld 10 fr. Het ïe boek wordt u nog gegeven (het kost 10 fr. in den handel) en dan hebt ge voor dit jaar nog recht op 2 a 3 boeken. Uw lid- kaart krijgt ge onmiddelijk, die U ook nog 50 o/o vermindering geeft op alle feesten en concerten door het Davidsfonds gege ven. Wacht dus nie* 'ot morgen. Schrijf van daag nog in, Het Besïul van Burgerlijker) Staijd 17 Febr. tot cn met 2 Maart GEBOORTEN Mannelijk 2 Vrouwelijk 5> HUWELIJKEN Alfons De Bodt, 23 j. beenhouwer, wo nende te Geeraardsbergen en Joanna-Emi lia Coppens, 21 j. :.,arktkraamster, wonen de te Ninove. Jan-Baptist Ds Schutter, 21 j. landbou wer en Marie Bellemans,'21 j, fabriekwerk- ster. Frans Morel Gowie, 30 j. paswerker, wonende te Teralphene met Maria-Irma Van Daiem, z. b. wonende te Ninove, ge hucht Bakergem. Juliaan Coppez, 28 j autogeleider, wed. van Bertha Van Laeren cn Maria-Bertha Duym, 21 j. fabr. wonende te Ninove. OVERLIJDENS Een kind onder de 7 jaren. Twee kinderen levenloos geboren. Donatus D'Haem, 09 j. z.b. wed. van Cecilia Coppens, Burchtstraat, hospitaal. Frederik Van Londersele, 79 j.z.h. echt. van Regina De Maeseneer, St. Jorisstraat. Cesarina De Weghe, 33 j. naaister, on gehuwd, Gehuchte Eene. Benedikt De Ceuleneer, 01 j. landbou wer en handelaar, wonende te Appelterre- Eychem, echtgenoot van Maria-Adella- Amandiria Pauwels, overleden Burcht- straat, hospitaal. Arthur Goessens, 21 j. soldaat bij het 1 reg. Grenadiers, echt. van Yvonne Cathari oa Hautüian, overleden te Brussel, 't Wordt effenaf belachelijk. Dat zeggen de menschen hier allemaal, 't Is immers al den tweeden keer dat de tooneeibond Kunst Veredelt van Appelterre, naar 't Frontershuis zou gaan mededingen in den prijskamp voor den beker. De eerste keer was 't de schuld van de Ninovieters, zeggen ze en de tweede keer is 't de schuid van de opperhoofden van Kunst Veredelt. In ieder geval, 't is al twee keer dat ze niet gaan en Boerjan zingt nu En ze zijn «l'er met hun.... in 't waterken gevallen..." 't Zal me daar ook 'nen plezanten wed strijd geweest zijn bij de Fronlers in Ninove. En serieus daarbij... BOERJAN. Zonderling- geval met de wieskaart. In de herberg bij C. Beazar, is er deze week een solo gespeeld van 13 troeven door Richard Beazar. Gelukkig gespeeld, niet waar De Burgemeester gehuldigd. Verleden Zondag was Okegem in feest. De bevolking hieid er aan zijn burgemees ter, de overwinnaar van de laatste gemeen- tekiezing, te vieren, 's Namiddags wap perden de vlaggen ten allen kante. Om 3 1 [2 uur werd den Heer Burge meester een serenade gebracht, waarna een lange stoet, muziek vooraan, de voor naamste straten van Okegem doortrok, 's Avonds was het hoog tij in het Gilden huis. Redenaars, zangers en tombola, voor alles was gezorgd geweest. Onder de kluchtzangers, die de zaal in feestelijke stemming brachten, verdient onze Kamiel i een bijzondere melding De tombola ge noot een ongemeenen bijval, èn om de keuze van de prijzen, èn om het groot ge tal winnende aanwezigen. Maar 'k en mag niet verder, 'k zou kun nen dingen zeggen die niemand mag ver klappen, en bovendien zouden zij, die er wel hadden willen zijn en belet hadden, te vcd spijt voelen. 's Anderendaags brachten de Heeren Burgemeester en Schepenen een bezoek aan de scholen.Dit prijzenswaardig gebaar mag niet ongemerkt heengaan. Dat bewijst dat het nierwe gemeentebestuur het be lang van het onderwijs inziet, en samen werking en goede verstandhouding tus schen de overheid en de scholen als hoogst wenscheüik beschouwt. Mocht de nieuw aangestelde Burgemees ter, die vroeger haast gedurende dertig jaren de gemeente met zoovee! rechtscha penheid heeft bestuurd, nog vele jaren aan het hoofd blijven onzer gemeente, tot vooruitgang van werkman en burger en tot bevordering van den vrede onder zijne onderdanen. Gewoonlijk wordt iemand die een ver slag schrijft over een tooneelleest, nogal aanzien als een zegeman, die met scherp oog en oor. te zien en te luisteren zit, om de minste kleinigheid die zich aan zijn vit- tersgeest vertoont, op zijn nota-boekje aan te teekeneu en dan nadien in zijn verslag weer te brengen. Dat is heelemaal onjuist en alhoewel ik aanvankelijk van meening was over de op voeringen in den Kristen Werkliedenkring niet te spreken, omdat ik niet graag con flicten oproep toch kan ik niet nalaten in dank om de genoeglijke uurkens me door de spelers bezorgd hier een en an der te zeggen, over DE BLOEIENDE NACHT Veel we moeten het zeggen heb ben de tooneeüiefhebbers uit den Kristen Werkliedenkring bijgeleerd. Wat een ontroering straalde uit het so bere spel van Broeder Joachim en van Joó- ke. Die twee hebben het stuk gedragen op het verhevene van hun rol. Broeder Joachim was de werkelijke ere mijt op den berg van de liefde, die leefde in liefde voor en door de liefde van Jezus en Jooke speelde toch zoo innig, zoo ge voeld. zoo teader het eucharistisch kruis tochterken dat graag eens de Kleine Bruidegom van zijn Klein Zielken wou zien. De koster was voortreffelijk. Zijn zucht naar een zetel op 't Gemeentehuis kwam vooral goed tot uiting. De veldwachter was het echte type van een brave schablet ter van den buiten, die graag een pintje drinkt, maar ook graag een bezoek brengt aan de still# kerkjes en hun minzame Gast. heer. Sint- Antonius was het echte heiligen beeld dat...eventjes zijn troon had verlaten en gemoedelijk vertelde en leerde aan Jooke, maar door hem,aan ons allen en de Onderwijzer incarneerde best de moderne geest van ongeloof en materialisme, om dan ten slotte, onder den drang van de gratie Gods, weer te kecren tot den éénen schaapstal. Ook broeder Ubaldus, de rouwende, leverde verzorgd spel,vooral in zijn entrée als boeteling en eenig mooi was de slot scène, als Jesus, t Heilig Knaapje, vooraf gegaan door een heele rij lieve engeltjes heelemaal in t wit, dc ziele van broeder Joachim, kwam afhalen. Heerlijke lichteffecten droegen er niet weinig toe bij, om het stukje tot zijn vol le recht te doen komen. Alleen hadden we graag, voor wat de belichting betreft vooral daar wuar broe der Joachim en Jooke speelden, wat meer klaarte gewenscht op de wezens, opdat al zoo, de groote liefde die bloeide op 't aan- HN VAN HET »»k» v vu oluaia

Denderklok | 1927 | | pagina 2