Uitstalling-prijskamp Sportnieuws. BEELDEN VAN DEN TIJD Dender ha utem. STAD EN OMLIGGENDE JSUSOVE Katholieke Middenstandsbond Dender w inde ke Hoe Pier jan den Duivel hczivoor. Opstanding- 7 Herleeft om in alom en 7 staal dl op. De Natuur is in barensnood. Den heelen langen Winter lag se te rusten en ie slapen moegetobd als se was van 't vele en vrucht bare voortbrengen binst den vorigen Zomer. Maar 7 leven gaat aan 7 toeren in haar schooi en schiet duizendvoud naar buiten naar omhoogin zwellende botten en groe nende tecre hleuren. De Hemel sit heel blauwgevaagd, een- baarlijk blautc met alhier en aldaar een uat sprietelkcn van een donzig wolkje dat spelemeiende opwaarts naar de zonne vaart. Heel 7 uitspansel lijkt aan een effen blau wen mantelin 7 nieuw gewasschen en ge- kuischt van de vele onweersplckken dis giste ren nog ah logge gevaarten, het zwerk be vlekten. En door de Lucht klinkt 7 Lied van 7 hernieuwende Leven. De vogels kwinke- leeren hun zotste wijsjes en 7 lijkt wel een mysterieuze melodie van holder-debolder dooreengegooide klanken vol harmonie. De hoornen zitten cr vol van en in de hagen krioelt liet van gevleugelde Zangers die de Opstanding begroeten. Want Opstanding is 7 De iang-ver- wachie, de blijde l De klokken ook jubelen het uit in breidt galmen die machtig neer vallen over de daken der huizende straten der steden en dorpen en heerlijk zingen het hooglied van Paschen Resurre.xit Hij is verrezen De Christus, de Mees ter is opgestaan uit zijn driedaagsch graf waarin Hij, om onze zonden willewas neergelegd. Resurre.xit Juicht en jubelt om dat groote Mysterie,om die heerlijkste Getuige nis van de waarheid van ons Christen Geloof. 7 Herleefi om en alom en 7 staat al op, naar 't voorbeeld tan den Zoon des Men- schen, den zegevierenden Vorst van 7 Heel al, die door Zijn opstanding ook den Dood verwon. En waarom zouden wij niet opstaan Wie weet ligt de aarde van ons gemoed ook niet te wachten naar den zonnestraal van de Vergiffenis der Zonden, om nieuw Leven voort te brengen Wie weet hangt daar niet roerloos den klepel onzer Ziel en luidt niet zijn alleluja, omdat hij vastge bonden is door onze boosheden en wacht op de ontbindende hand van Gods barmhartig heid Waarom zouden'-wtj niet meedoen aan die. Algemeene Opstanding Christus is opgestaan. De Naiuur is 7 doende. En de Mensch, de koning der schepping, waarom zou hij hei niet doen Jezus geeft ons afspraak. Aan den Biechtstoel waar heul en troost en kwijt schelding is.Hij wacht er op ons. Tusschen Palmzondag en Beloken Paschen zullen wij Hem daar vinden. Laten wij Ihm niet te vergeefs doen wach ten. Laat ons tot Hem gaan en ons deel nemen van de verrijzenis, opdat wij ook kunnen zingen het vreugdevolle Alleluja. BLANCO. eerbaar uit zag en die zijn vertrouwen hod weten te winnen. Ook had hij er voor ge zorgd dat die persoon in het leger tot onderluitenant werd bevorderd. Het bleek dan dat die onderluitenant eenvoudig een oud veroordeelde was.l-ir Renals werd voor hem verantwoordelijk gesteld en veroor deeld. Wat later had hij wissels zonder provisie geteekend en sedert dan werd hij zelf als een oneerlijk man beschouwd en door al zijne vrienden verstooten. Sir Renals verdween op zekeren dag spoorloos en nooit hoorde men nog iets over hem. Thans is hij ais een arme bedelaar in het gesticht overleden. Hij iaat acht kinderen achter. Plezierige Wedding. Vele menschen die zich Zondag laats - Fosses, te Namen, of op de baan die dezt twee steden verbindt, bevonden, hebben zich afgevraagd wat deze vijftigjarige in het schild voerde die gansch alleen,ernstig als een hoogeschoolprofessor en slaande op een trommel langs den weg ging, gevolgd door een groepje nieuwsgierigen die den man in zijn vreemde doenwijze nakeken met oogen gelijk marbollen. Het was alleen om een wedding te doen Felix Goulet, 54 jaar oud, wonende te Fosses had staan gehouden dat hij alleen, langs den steenwegen te voet, van Fosses zou vertrekken en terugkeeren naar zijne gemeente, met een oponthoud te Namen, zonder stilstand en steeds roffelend op eene trom. Welnu, Goulet heeft den slag thuis ge haald. Te Fosses vertrokken om 6 ure des morgends, kwam hij om 10 ure 5 te Naman aan hij zette zich terug op weg om 12 ure 36 en werd om 4 ure 30 ten gemeente plaats van Fosses op de geestdriftige toe juichingen zijner medeburgers onthaald. Hij verklaarde dat hij alleen wat loomheid voelde in de handen. Best mogelijk I De vette os. De vette os, toebehoorende aan de Ge broeders llaudet van Mairbaix, het pracht- dier dat den eereprijs won, weegt «304 kil. hij werd aan M' Le Cocq, van Tamines, verkocht voorde som van 40,000fr. Er dient op geweien te worden dat het vee dat aan den prijskamp deelnam ge schat wordt op eene waarde van niet min der dan 10 miljoen frank. Trees van t Kantje. Trees van 't Kantje was meid geworden bij Mad. Pompadoer, en Trees, op 'n ze. keren dag, was de room van de melk aan 't uitslurpen, als Madame binnenkwam. Trees zei ze, dat wil ik niet heb ben Dan weet Madam niet wat goed is zei Trees. Verblyftaks in Frankrijk. Er is besloten dat de handelsreizigers geen verblijftaks zullen te betalen hebben in de badsteden, die als dusdanig erkend zijn de kommissie van Financies der Ka mer heeft zich in dezen zin uitgedrukt. Men vraagt zich af of de vreemde han delsreizigers ook van de taks zullen ont slagen zijn, wanneer zij zich voor zaken in Frankrijk begeven. Deze vraag moet be vestigend beantwoord worden voor de vreemdelingen wier land een wederkeerig traktaat met Frankrijk gesloten hebben. Voor wat Belgie betreft blijft de kwestie onopgelost,zoolang het handelstraktaat dat nog altijd in bespreking is, niet zal getee kend zijn. Missie. 't Was Missie op 't dorp en de twee paters konden toch zoogoed prediken.Een van de twee bizonder, dat was iemand, zooals de menschen zegden. Hij stond te roepen en gebaren te maken dat al de ge- loovigen muisstil op hun stoel zaten te luisteren. Vader had zijn klein venje van 'n jaar of acht ook eens meegenomen en de snaak zat angstig te luisteren. Almeteens, de pater slaat met wijde ge baren zijn armen op den predikstoel, met het gevolg dat zijn witte koorde omhoog vliegt. (i Oei trekt de kleine aan vaders arm oei laat ons loopen vader... Hij is los. Lekkerbek. Dezer dagen kwam een sierlijk gekleede hier in een der prachtigste ho-els van de Azurenkust en werd er door den hotel - meester op buigingen ontvangen. De hotelmeester sprak den heer, die er voor de eerste maal nitt kwam, in dezen voege aan. Ik heb voor Mijnheer cham pagne voorbehouden waarvan Mijnheer mij nieuws zal weten te vertellen, t Is iets van 1911 wat schier niet meer te vinden is. De prinselijke reiziger antwoordde Dank, ge zoudt niet willen gelooven hoeveel plezier ge me doet Daarop werd de hooge bezoeker naar zijne pracht volle appartementen geleid,na in het^boek zijn naam gezet te hebben <M. Tchitche- rine>. De roode Russiche prins zal eenigen tijd op de Azurenkust verblijven, zijne gezondheid geknakt zijnde door de reus achtige krachtinspanning bij het besten dig volksredden, 't zal de uitgehongerden in het rood Russisch paradijs, zooveel plezier doen als de lekkere champagne aan Tchitcherine. gevoerd als deze vermeld op het program ma werden met brio vertolkt en dan ook uitbundig toegejuicht, op te merken valt dat alleen leden van den bond of van hun huisgezin bet voetlicht trotseerden. Bij het einde deraangekondigde nummers vergastte de Voorzitter der Ver-1 eeniging ons op eene korte en luimigef toespraak, dankte hartelijk al dezen die lied hunne hadden bijgedragen tot het welluk-i ken van het feest en liet ons voorzien dat we nog meer zulke aangename avonden mochten verwachten gedurende het vol gende winterseizoen Een bijzonder woord van lof en dank dient gericht te worden tot t'en feestleider, den heer Cam. Pevenage, die niettegen staande hij over beperkte middelen be schikte en slechts enkele dagen voor zich had om alles tot zijn volle waarde te bren gen, de verschillende nummers meesterlijk heeft voorgesteld of begeleid en eens te meer bewezen heelt een primus te zijn in het vak. Mochten we, zooals door den Voorzitter belootd. nog van menig feestje in dien aard genieten dit kan enkel bijdragen om de broederlijke genegenheid tusschen de leden der vereeniging te versterken. Kristelijke Vrouwengilde. Zondag gaf de pas gestichte vrouwen gilde haar eerste feest in hun lokaal, Koei- poort 1Zij had al de huisgezinnen aange sloten bij eene afdeeling van den Kristen VVerkliedenbond, en die een kind dat zijne eerste Commun e deed, uitgenoodigd. Het feest werd voorgezeten door de voorzitster met aan hare zijde. Z. E. H. Deken, E H. Poelaert, pastoor var St. Theresia, E H. Principaal van het College en den Voor zitter van d.n kristen VVerkliedenbond. Wij bemerken er nog de heeren Professors van het College. De zaal was goed vol.Het woord van Z. E. H. Deken tot de kinderen en ouders was hartelijk en treffend de voordracht met lichtbeelden door Eerw. heer proost werd met aandachtige stilte aanhoord de zang en het tooneel van x De Lente meisjes behaalden grooten bij val. De vrouwengilde haalt eer van haar eerste feest gansch haar bestuur gelukte er in om alles met orde te schikken. De kinderen waren gelukkig over hunne lieve ge den ken is. Handboogmaatschappü St Sebasti- aan. Het jaarlijks feest onzer Maatschap- »üj zal plaats hebben op Zondag 1 Mei amstaande: V oormiddags Plechtige Hoogmis. Na de mis bezoek bij de leden-herber giers. Bij M. Aug. De Mont, verslag over het afgelopen jaar en betaling van den intrest aan de leden-aandeelhouders. Ten 2 uur namiddag BANKET in h<*.t lokaal. Zondag «S Mei, jaarlijksche KONING- SCHIETING Vergadering in de Keizer ten 2 uur namiddag. Gedurende het seizoen 1927 zal er een KAMPIOENSCHAP ingericht worden uitsluiteliik voorbehouden aan de leden. Het reglement zal eerstdaags bekend ge maakt worden. De Voorzitter, C. De Ruyver, Op Zondag1 24 April 1927 Luister rijke INHULDIGING van den heer Bur gemeester Edg. Van Oudenhove. Om I! uren namiddag (Nieuwe Tijd), vorming van den Stoet in de gehuchten Anderenbroeken Vondelen. Otde van den Stoet i. Voorwacht en Vaandeldragers. 2 Katholieke Faniaren. Okegem. 3. Ruiters. 4. Lustwagen Dorp Vlaamsen^. Ker mis 5. Groep Velos der Gemeentelmannen) 6. Koninklijke Fanfaren, Haeltert. 7. Wagen van het Bovendorp De Ree pers S. Groep velos (vrouwen). 9. Muziek Welle. 1(1. Wagen Terlindzn De Kantwerk sters «i. 11. Wagen Dries De Bruiloft 12. Koninklijke Harmonie, Ninove. 13. Wagen Eygenstraat <t Onder de Be zetting 14. Katholieke Fanfaren, Kerkxken. 15. Wagen Vondelen De Huishoud- WEVERS Wevers goed op de hoogte van het vak worden gevraagd. Inlichtingen ten bureele van het blad. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer GIERS, Burchtstraat. Maandag, tweede Paaschdag, om 10 uur, onmiddelijk na de Hoogmis, zal de Z.E.H. Deken, daartoe door Z.H. de Bisschop gemachtigd, overgaan tot de PLECHTIGE WIJDING van het nieuw gedeelte van hel Kerkhof. Alle parochianen worden uitgenoodigd deze plechtigheid bij te wonen. Wij vernemen dat Z.M. de Koning onzen stadsgenoot, den heer Adv. Jozef K1ECKENS, tot ridder in de kroonorde heeft bevorderd. De Denderklok gelukwenschen. biedt hem hare beste Maatschappij «Willem Teil «"Lokaal Gustaaf Van Pahpegem. Geeraerdsberg- schestraat. Donderdag 21 April, Eerste SOUPER van de Jonge Maatschappij. De vroolijka gasten van Willem Teil zijn allen welkom om eens flink te smullen. Het Bestuur. Het avondfeest de Katholieke oud-strij ders en hunne familieleden verleden Zater dag aangeboden in De Keizer en dat aangekondigd was als een gezellig sa menzijn verdient wel degelijk deze laatste benaming. Leutiger feestje kan men zich moeilijk indenken. We zullen hier de verschillende mede werkers niet afzonderlijk noemen en loven al de nummers, zoowel deze welke spon taan en zonder voorbereiding werden uit VAN WITTE DONDERDAG I)e Jury beeft het voorzeker niet gemakkelijk gehad. Om in geweten aan te duiden', dat is de beste tusschen 52 deelnemende winkeliers die zich allen beijverd hadden om dit jaar, hun uitstalling zoo prachtig mogelijk te maken zal er wat hoofdbreking noodig geweest zijn. Er moesten tusschen de 0 en 10 punten toegekend worden er waren in het geheel 1 iO punten te winnen j, rekening houdende niet alleen met de groote van het uitstelraam, maar meer en liever met de middelen in ieders bereik en den aan den dag gelegden goeden smaak Hoe gering deze prijskamp ook zij, toch getuigt de gelukkige naijver tusschen de deelnemers en de belangstellende nieuwsgierigheid van het vele volk dat zich voor de vitrienen verdrong, van het welgelukken dezer eerste poging aange wend tot den bloei van het Middenst.ndsleven in onze stad. Op dien weg dient verder gegaan. Hand in Handen altijd beter j En dan mo gen wij ervan overtuigd zijn, dan gaan we stilaan maar zeker naar wat voor den handel en de nijverheid pnzer stad, onzer streek zóó nuttig en zoo belangrijk zou wezen. Eene Tentoonstelling 1 Middenstanders vooruit Van nu af aan reeds gewerkt voor eene Handelsten toonstelling in den loop van 't volgende jaar Hter volgt nu de uitslag van den Prijskamp 150 fr. M. Minner August, Langemuntstraat. 104 3(4 punten, Vanden Bossche Edaurd, Beverstraat, 99 punten, Pevenage Leon, Edm. Dedeynstraat. 98 3(4 punten, Arys Gebroeders, Burchtstraat, 89 1(2 punten, Crins Jules. Geeraardsbergschestraat, 88 punten, Verstraeten Louis, Burchtstraat, 84 punten, Milo Richard, Dreefstreat, 81 1(2 punten Van Driessche Ph., Beverstraat, 81 punten, Van Petegem Jozef, Burchtstraat, 79 1(2 punten, De Roeck Albert, Beverstraat, 78 puuten. 1' prijs. 100 fr.— 3" 75 fr, 4' 50 fr. 5' 50 fr. 6' 25 fr. 25 fr. S' 25 fr.— 9' 10 fr.— 10' 10 fr.— MAATSCHAPPIJ De Vereenigde Werklieden tot Hulp van Malkaar NIEUW TARIEF aangenomen op de hierboven gemelde Vergadering Reeksen Mannen en Vrouwen loontrekkers boven de 18 j. 2) Mannen en Vrouwen loontrekkers van 14 tot 18 jaar Bijdragen 1,25 3) Mannen meer dan 65 jaar. Mannen zonder inleg en Vrouwen boven 65 j. 4) Mannen, Vrouwen en kinderen van af 3 jaar 5) Kindaren onder de 3 jaar. a) 1,05 b) 0,8: 0,75 0,65 0,65 tot 0,30 0,55 Voordeilen Dokter en geneesmiddelen, oogziekten, operatie 50 0(0 tot 300 fr. Bij ziekte 5 fr. per dag de 3 eerste maanden werkonbe kwaamheid. De 3 volgende maanden 2,50 fr. per dag. Werkonbekwaamheid halve vergoeding. Aangesloten bij Herver zekering. Weezenfonds. Sanatorium. Overlijden 50 fr. Geboorte 75 fr. Zelfde voordeelen, met 3 fr. per dag. Vergoeding de 3 eerste maanden, enz. 25 fr. bij overlijden onder de 18 jaar. Zelfde voordeelen, met 1,50 fr. per dag. Vergoeding de 3 eerste maanden, enz. 25 fr. bij overlijden onder de 18 jaar. Dokter en geneesmiddelen, 2 fr. vergoe ding per dag gedurende 3 maanden ziekte. Overlijden 50 fr. Doktoor en geneesmiddelen, Overlij den 50 fr. Dokter en geneesmiddelen, operatie 50ojo tot 300 fr., oogziekten, overlijden 50 fr. Onder de 18 jaar, 25 fr. voor over lijden. Geboorte 75 fr. Dokter en geneesmiddelen, 25 fr. over lijden. HET BESTUUR. school i>. 16. Fanfaren Iddergem. 17. Wagen Stichelen Het Blokkenmu- ziek li. 18. Praalwagen Molenstraat. 19. Faniaren Liedekerke. 20. De katholieke Jonge Wacht, Aalst. 21. Muziek Welle. '22. De Lustige Boeren, Aalst. $L Autos en Rijtuigen. 24. Katholieke Fanfaren Moed en vol harding )i van Denderhautem. 25. Kerkraad en Gemeenteraadsleden. Ontvangst in het Gemeentehuie. 's Avonds om 9 ure Prachtig Vuur werk op de Dorpplaats. N.B. Autos, Rijtuigen, Ruiters en Velos vergaderen om 2 uur. op de Dorp plaats. om den Heer Burgemeester stoets gewijze af tc halen. In een koolmijn van La Louviere heeft een smartelijk ongeluk plaats gehad. De werkman Bruno Brabant, wonende alhier, gehuwd en vader van zes kinderen, werd er gebezigd aan de pletmachienen. Dins dag morgend vonden zijne werkgezellen hem roerloos ten gronde liggen. Zij stelden al dadelijk vast dat de onge lukkige dood was hij was den 3chedel gebroken en over heel het lichaam ge kwetst. Men denkt dat hij door een drijf riem is gegrepen en weggeslingerd. Het bestuur der mijnen heeft een onderzoek ingesteld. Nadat de beproefde familie mei de noodige omzichtigheid van het ongeluk was op de hoogte gebracht heeft men het lijk naftt huis gevoerd. Kleine Prijs Main d'Or op Zondag 10 April jl. bij Julien Perdaens, Ne •.*•- wijk, Ninove, Er varen twaalf onder-beginnelingen, die om 2 u. 15 aan het vertrek deelnamen om in een veertig-kilometer langen rond rit omheen den Nederwijk, hun krachten te meten. Ziehier de uitslag 1. Leopold Van Snick 2. Dauw R. 3. Baetens, De Troyeren Van Gyseghem; 6. Segers. (Medegedeeld). VOETBAL. Groote Voetbaltornooi, voor l beker en 1 l prachtige eereteekens, .gegeven door den Supporterskring UN AL NINOVE onder de reglementen van den K B.V.B Datums der Matchen 17 April, om 3 uur, S.V. Sottegen tegen S.K, Geeraardsberger. 24 April, om 3 uur, Daring, Brussel tegen C.S. Hal 1 Mei, om 2 uur, Unal Ninove tegen Racing Waterloo. Al de matchen op het terrein Union Denderkaai Eene schoone match zal gespeeld wor den op Zondag 17 April aanstaande tus schen Sottegem en Geeraardsbergen, ik zou beter zeggen eene match tusschen kat en hond. Die deze twee partijen kent, weet ervan te spreken. Allo supporters, allen op uwen post, want h.t terrein zal ditmaal te klein zijn. Tkotsky. DUIVEN NIEUWS. Maandag 18 April ('2' Paaschdag), Mon- stervlucht uit QUIEVRAIN, bij Isidoor De Schryver, Molenhoek, Oultre. Inbrengat Zondag avond, van 5 tot 7 u. Vertelling. Vervolg <i Akkoord zei Jan en sloeg zijn hand in die van Nold dat het kletste. Ze dronken nog menige pint op het heil en den bloei van hun verbond en hunne verbroedering, zoodat ais z'er van onder trokken, z'elkaar al moesten broederlijk steunen en stutten om in geen drassige straatslooten te versukkelen... 's Anderendaags stond Nold al bij vroe gen dage bij Jan en hij had zijn iichte laarzen en zijne nieuwe laken plunje aan gestoken en zijn spelten hoed opgezet want t beloofde 'nen schoonen dag te worden. Op 'nen slag en ommeziens tijd, was Jan ook veerdig en ze stapten tegaar met hunnen stok de wereld in... Na weinige weken begreep Jan, dat de vette vogel waarvan Nold gerept had, nie- mrnd anders en was dan hun verbond zelve, want nu dat ze eikancltr niet meer in den weg liepen, deden ze voordeelige zaken. Jamaar, welvaart baart niet altijd be vrediging..,. Ofschoon Jan, dank zij Nold, nog nooit zoo welig had geleefd voedde hij 'nen zekeren nijd tegen Nold. Niet dat Nold bevoorrecht otoevoordee- digd werd, hoegenaamd niet, want z'had- den altijd de profijten eerlijk en treffelijk gedeeld, maar dat was een kwestie van.... ja, het was het duivelken van de afgunst dat Jan kwelde. Met den opbloei van hunnen handel, breidden ze hem uit op breedere schaal en en z'hadden het zoover gebracht, dat ze 'nen heelen troep beesten opkochten en -e-r-*a»- ii

Denderklok | 1927 | | pagina 2