Sportnieuws. i: 1.1) BEELDEN VAN DEN TIJD. KLOKKEKLANKEN STAD EN OMLIGGENDE iV/iVO VU. J. A.K. VEKAfzHTERT WOONHUIS ZONDAG 22 APRIL Banque Centrale de la Dendre Burgerlijken Stand van 5 April tot en met 11 April VOETBALSPORT Bakkersjongen. Banque d'Alost 6, Beverstraat. NINOVE, RADIO-UITZENDING. Het Bilan der Banque du Travail», ge sticht door M. Anstclt. Allo Allo Goeden avond datnes Goe den avond juffrouwen Goeden avond heer en Ziehier de bestemming die gegeven wordt aan de verwezenlijkte winst, door de socia lisiische Banque du Travail Reserveh fr190,000 Eerste dividend van G p. c. op het saldo ('>00,000 10 p. c. Ier beschikking van den Beheerraad om toe te laten het pei soneel in de winst te doen dalen 300,000 Deze deeling in ie winst komt natuurlijk eerst ten goede aan de groote bedienden. De kapitalistische banken doen het ook... Wie daarmee niet tevreden is, m'en Bijkomend dividend 1,400,000 Buitengewone reserven 1.310,000 Totaal 3,800,000 Dus op een netto winst van haast vier miljoen, of 15 p. c. goudwaar de van het kapitaal, ts er 300,000 frank voor het per soneel. 1 'oor den beheerraad A iks II ij wer ken gratis... l'it Uefde Opoffering Rrrr rrrt rrrr (Nota van den steller Dit zijn parasi tes Ik kan moeilijk verstaan wat er ge zegd wordt, maar ik snap de woorden Schikken we onder ons.... Niemand hoeft daar zijn neus in te;...) (De uitzending gaat voort II"/; hebben vroeger gezegd dat de naam van den eersten handelaar ook de naam is van dm eersten dief... Wij houden dit staan... 11':; drijven handel in geld. Maar. Rrr. rrr. rrr. (Nota van den Steller Weer parasites (De uitzending gaat voort). Salescapitalistes Leve de werklieden Leve hei socialisme.. Allo... Allo... Goeden avond damesGoeden avond juffrouwen Goeden avond Heeren Nota van den steller Hel spijt me wel dat ik deze zeer leerrijke uitzending ten behoeve van mijn lezers niet keel en al heb kunnen opteehenen.Maar die eeuwige pa rasiles, is 't niet? Ze zijn er altijd en ze... verduisteren de beste uitzendingen... Para sites wanneer en door wien worden wi) er tens van verlost... ook van de parasites in de... politiek. BLANCO. bij de heeren Avoux, Biezestraat 21 en bij den heer Ach. Van Droogenbroeck. Groo te Markt. Alle missie vrienden, tooneel en mu ziekliefhebbers steunen dit apostolisch werk. voor de zieien. Heele dorpen, heele stam men, heele gewesten zelf bekeerden zich en Pater Lie vers was voorde inboorlingen een halve Godheid Hij spaarde zijn krachten zoo weinig dat zijn ijzersterk gestel er weldra onder ge broken werd. Drie jaren later in 1888, moest hij rust nemen te Rar.chi, doch ook daar kon hij zich niet stilhouden en weldra bleek hij onwederroepelijk aangetast door de tering. Dan werd de nooit moegewerkte geestdrift, de nooit afgebeulde zielenijver die hem vereerde tot rust gedwongen en hem stond de zwaarste beproeving te wachten die een man van zijn tempera ment en zijne apostolische verzuchtingen overkomen kon: het langzame,jarenlange wegkwijnen om na een pijnlijken lijdens weg, in Europa jammerlijk te komen ster- ven, waar hij den 7 November 1891 te Leuven aan de gevolgen van de tering bezweek. Dit tragisch aangrijpend missionarisle ven wordt ons door Reinier Ysabia meesterlijk geschetst in zijn drama, dat door het Katholiek Tooneelgazelscbap van Gent op 20 Januari j. 1. te Gent werd ge- creeerd ir de aanwezigheid van den schrij ver, talrijke geestelijken, de leden van da pers, een afvaardiging van het Lievens- komiteit. den heer Burgemeester en een dertigtal inwoners van Moorslede, die Pater Lievens destijds heel goed hebben gekend. Het Kath. Tooneelgez. van Gent onder de directie van den Heer Barbaix Emiel heeft a Pater Lievens geenscenetrd in een getemperd modern décor in medio virtus i) dat de toeschouwer zonder inspan ning begrijpt en voelt. Na deze première volgden nog vele ver tooningen te Gent en elders en overal verwierf het K. T. G. door zijn spel en manier van ensceneering den grootsten bijval en de beste recensies in onze vlaam sc.be Katholieke bladen. De opvoering te Ninove door het Katho liek Tooneelgezelschap van Gent zelf ingericht ten voordeele der Katholieke Missiewerken zal bepaald plaats hebben op te 5 uur in de zaal van den Kristen Werkliedenkring Tusschen de bedrijven zal de Interpa rocbiale Symphonie van Gent, onder de kundige leiding van den Heer Advokaat Paul .Mast, passende muziekstukken uit voeren. Kaarten aan 10, 7, 5 en 3 fr. zijn te be komen in den Kristen Werkliedenkring, Gruwelijke Aanslag* te Milaan Donderdag morgen ten 10 ure, eenige oogenblikken voor de ofhcieele inhuldiging van de Jaarbeurs van Milaan is eene bom ontploft, die gelegd was op het voetstuk van een lantaarnpaal, Juüus-Cesarplaats. Veertien personen werden gedood er zijn daarbij een veertigtal min of meer erg gekwetsten De prefekt.van Milaan heeft onmiddel lijk een onderzoek geopend om de daders van dezen laften aanslag te ontdekken. Talrijke opzieners van de Openbare Veiligheid zijn uit Rome naar b'iiaan ver trokken. De aanslag die de inhuldiging van de Jaarbeurs gestoord heeft, gehemde eenige oogenblikken voor de aankomst van den koninklijken stoet op de Julius-Cesarplaats gelegen aan den inkom der Jaarb' urs. De plaats was opgekropt met volk, ge komen om den koning, op den doortocht, toe te juichen. De dooden en gekwetsten zijn meestal vrouwen en kinderen Degenen die zich in de onmiddellijke nabijheid van den gazlantaarnpaai bevon den, werden letterlijk in stukken geslagen van een meisje werd het hoofd afgerukt. Men heeft de slachtoffers onmiddellijk binnen de omheining van de Jaarbeurs gedragen. Naar verzekerd wordt, was de bom van een uurwerk voorzien. Het moordtuig moet 's racnis op het voetstuk gelegd zijn De lantaarnpaal vloog in stukken en het zijn vooral de brokken, met ontzetterd geweld weggeslingerd, die slachtoffers ge maakt hebben. De Vorst was eene haive uur voor den aanslag te Milaan aangekomen. De trein stoomde ten V ure 15 de statie binnen. De Koning begaf zich rechtstreeks naar de Jaarbeurs Het is klaarblijkend dat de daders van den aanslag gerekend hebben op het programma dat door de dagbladen afgekondigd werd. Het feit dat de Koning zich rechtstreeks van de statie naar de Jaarbeurs begaf, heeft hem het leven gered. Waarheid. Alle handelaars en nijveraars kunnen kosteloos op de hoogte gezet worden van al de voordeelen die voortspruiten uit de betrekkingen met eene bank. Gij kunt, bijvoorbeeld, uwe wissels en kwijtbrieven zeer voordeelig doen ontvan gen bijna in al de gemeenten van het land. Wendt u tot een der winketten der waar men u bereidwillig zal inlichten. Alle bankbewerkingen gemak van kre diet mits overeen te komen voorwaarden voorschotten op titels, enz Volstrekte geheimhouding. Rekeningen op zicht 2.00 ojo* Halfmaandelijksche rekeningen tegen woordig 4,10 ojo. Rekeniug op een jaar 5,50 o/o. Storting op 5 jaar met gemak van terug trekking 5,50 oio. zij overvallen door drie gemaskerde ban dieten, die haar zegden dat zij al het geld moest geven dat in huis was, er bijvoe gend dat zij zeker geld moest hebben aan gezien zij twee dagen te voren eene koei verkocht had. Op de weigering van de ouderlinge de plaats aan te wijzen waar het geld verborgen was, grepen de ban dieten haar vast en mishandelde haar zoo deerlijk dat de arme vrouw eindigde met te verklaren dat het geld in het bed ver scholen 1 >g. De schurken doorzochten de leöerstede, maakten zich meester eencr som van 15.000 fr. het heele bezit van de iwee out'e sukkels,en trokken met hunnen buit weg Waarschijnlijk dezelfde drie personen waren d.iags te voren bij de gezusters Vanhoren geweest, onder voorwendsel eene koei te willen koopen, doch zij ver- namen dat ze reeds verkocht was. De bandieten spraken met den tongval der bevolking van rond Aerschot. Den nacht van den dieft tal had een hunner een rij wiel met bijzondere bannen, wat wel zou kunnen leiden tot hunne aanhouding.De gendarmen van Diest, die het onderzoek doen, hebben goede hoop de schelmen spoedig te zullen vatten. Moeders. Wilt gij blozends en levendige kinderen geeft hu» Ener Siroop of Sarcoglobine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u vele ziekten sparen en toelaten tier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot APOTHEEK Jos. De Rtzyver, Beverstraat, N inove. Tramongeluk. Dinsdag avond heeft te Stockel een vreeselijk ongeluk plaats gehad. De ge naamde Benjamin Schechter, 59 jaar oud, van Russische nationaliteit, wonende in de Wynantsstraat, te Brussel, werd om vergereden en verpletterd door een tram. Het slachtoffer dat deerlijk werd gekwetst, werd inderhaast naar het Sint-Jansgast huis gebracht. Ondanks de beste zorgen is het er Woensdag morgen overleden. Het parket is verwittigd. Over- naar geko- Doodelijk ongeluk. Een inwoner van een gesticht te meire was op tweeden Paaschdaj Schellebelie bij familie op bezoek men. Na er zich heel den dag wel ver maakt te hebben, moest hij des 's avonds te voet naar Overmeire terugkeeren. On derweg werd hij door een auto verrast en overreden. De autoyoerder stopte, nam het slachtoffer in zijn auto en voerde hem naar eene kliniek, te Gent. waar de man Dinsdag, aan de gevolgen eener schedel- brenk overleden is. Moto-ongeluk. Bij de moto-wedstrijden te Munchen is sen vreeslijk ongeluk gebeurd. De renner Kat! Jmholz, een gekend figuur in de Duitsche sportwereld, en zijn begeleider werden, door het omslaan van het voer tuig. met zooveel geweld ten gronde ge slingerd, dat zij ter plaatse dood bleven. aan den arm van zijn wederhelft in t open rijtuig stapte. De stoet toog naar de kerk tusschen een dubbele haag nieuwsgierigen en de jubila rissen werden in 't Hoog Koor door den Z.E.H. Deken, in een korte maar llinke rede hartelijk verwelkomd. En de kerk liep netjes vol volk dat samen met de familie en met Jan en zijn brave vrouw, den Albehoeder kwam bedanken voor die zestig lange jaren dat Hij Zijn Goddelij- ken zegen over dit echtpaar had uitge strooid. Na de mis ging het naar 't Gemeente huis. De eerste schepene las van een papier een proficiatwensch voor en stelde een heildronk in, waarop de jubilaris ant woordde in den naam van God. Een ge schenk werd hun nadien aangeboden en nu ging de stoet door enkele straten der stad, om aan te landen hij den heer Petrus Verstraeten. waar een keurig diner de heele familie vergaderde. 's Avonds kwam de kat op de koord, 'n Verlichting a giorno voor liet huis en de belendende straten.En een puike en flinke serenade door de Katholieke Haimonie, warm toegejuicht door een dichte opge komen menigte. En dan kwam het volks bal. Leute en plezier. De helft der stad vierde mee. en de jubilaris liet het ook nog eens aan zijn hart komen Jan danste er 'nen termen flikker op los. Tot laat in den avond duurde de vreugde voort en de beide brave oudjes zullen zich nog lang dien heuglijken dag herinneren. Sluiten we dit kort verslag niet, zonder een laatste wensch aan het sympathieke echtpaar te bieden. Leeft lang Jan en Marceliine. Ad multos annos. UITSLAGEN van den uitstallingsprijskamp van Witten-Donderdag, uitgeschreven door den kat. Middenstandsbond. 1 Gezusters Pevenage 2. Jules Crins 3. Kinderen Avoux -1. Jules Suenaert 5. Gebroeders Arys C. Richard Milo 7. Arthur Carlier en Arsène Pauwels. Uitslag van den wedstrijd Rood- Kruts Drie eereprijzen, M. August Min- ner, M.Joseph De Ruyver, Jufvr. Zoe De Mol. Drie eerste prijzen met gelukwen- schen van cie jury en diploma M. Leon Van Den Bossche, M. Constant De Mot, M. Perdaens Edgar. Werden verder toe gekend zes eerste prijzen met diploma 45 tweede prijzen G2 diploma's. Biljartspel. Alle biljartliefhebbers zullen met groot genoegen vernemen dat de reeds vroeger aangekondigd match Van Belle nu toch eindelijk doorgaat.J Op Donderdag avond, 19 April, om 8 ure zeer stipt, zal M. Gustaaf VAN BELLE, Kampioen v: n Belgie, Üud- wereldkampioen, Oud-Kampioen van Eu ropa. eene EXHIBITION-MATCH ko men houden in het lokaal Hotel de l'Etoile van den stedelijken Biljartclub. Het Bestuur rekent stellig op eene tal rijke opkomst, ten einde eene welverdien de eer te kunnen bewijzen aan den sym pathieken Nationa'ien Kampioen. Het drukt tevens den wensch uit dat M. Van Belle in zijn spel niet zou ge- stoort worden door het te laat kon/en alle ware biljartliefhebbers, zoowel leden als niet-leden, worden beleefd verzocht op hunnen post te zijn om 8 uren Stipt.(dus niet op zijn Ninoofsch GEBOORTEN Mannelijk 3 Vrouwelijk 3 HUWELIJKEN Victor Van Londerseele 24 j. electriek- werker, met Josephine Van Der Kelen, '23 j. fabr. Alfred-Gustaaf De Kegel, 24 j. karton bewerker met Coleta-Mathilda Van Pach- terbeke, 21 j. kleermaakster. Marcel Timmermans, 2t> i. autogelei der met Adela Engels. 22 j. fabr. wonen de te Ninove. Jozef Dc Mets,27 j. molenaar, met He lena Nys, zonder beroep, 28 j. OVERLIJDENS Domien Focquet. 0t> j. z.b. ongehuwd, Burchtstraat, hospitaal. Gustaaf Lontie, G8 j. rustend regent der Staatsmiddelbare schoolwonende Burcht straat, 39, wed. van Rachel Van Den Bossche, overleden te Sint Jans Molen heek op 24 Februari 1918. Lucie Charlotte Leruth, 8 j. scholierster Brusselstraat, 1G2. Frans De Muyter, 1<» j. fabriekwerker, wonende te Denderhautom, Eigenstraat, overleden in de fabriek der firma F. Du- rant en F. oppens, Nederwijk. Gustaaf Gryseels, 58 j. fabriekwerker, echt. van Victorina Windens, Savooistr. Op Zondag 15 April, gaan onze moe dige voetballisten naar Denderleeuw eene Match betwisten voor den Dender- beker Deze match op het terrein Sas Teralphene. De sportmakkers van Ninove en omliggenne moeten onze dappere Unal- listen vergezellen en hun aanmoedigen uit ganscher harte. Laest de Denderki ok om ingelicht te zijn van 't sport van stad en dorp. TROTSKY. Denderleeuw Groote Voetbalmatch op Zondag 15 April aanstaande voor den Dender- beker om 2 ure. Denderleeuw f.c. tegen Unal, Ninove, op het plein Teral phene Sas Al de sportmannen van Denderleeuw moeten te been zijn, want zoo een schoo- ne match is er nog niet te zien geweest. Maak u lid van den supporterskring, lokaal Alf. Cooman, Sypenstraat, Dender leeuw. Erg*e botsing In de Kammenstraat te Antwerpen, ter hoogte van de Everdijstraat. wilde Dins dag avond te 9 1/2 ure. de G5 Jarige Jos. Meurits, wenende Lange Nieuwstraat, naar den tram Joopen die in de richting reed der Kleine Markt. Hij werd door een motorijder die uit de tegenovergestelde richting kwam ten gronde geslingerd. De moto werd bestuurd door Th. De W, '20 jaar oud, wonende Keizerstraat, en op de achterplaats zat zijn 17 jarigen broeder. Beide opzittende sloegen ten gronde, doch werden niet erg gekwetst. De ouderling nochtans was erger gesteld. Hij werd opgenomen met een lillende wonde aan het hoofd en kloeg bovendien van hevige pujnen aan den onderbuik. Hij werd naar het Ste-Elisabetbgasthuis ge- voera. Vreeselijk arbeidsongeluk. In een gebouw der Rogierplaats te Sint Joost-ten-Noode. waaraan groote ver anderingen worden gebracht, heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. De metser Louis Vinck, 45 jaar oud, wonende te Lebbeke in de Leon Duboisstraat, was er cp de derde verdieping aan 't werk toen hij plots het evenwicht verloor en naar be neden stortte.Men snelde den ongelukkige ter hulp en deze werd inderhaast naar het Sint-Jansgasthuis gebracht. Le arme man was deerlijk gekwetst en ondanks de beste zorgen bezweek hij kort nadian.De politie heeft het parket verwittigd. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kindere Bandieterij Op het gehucht Heeze, onde de ge meente Schaffen, wonen de twee gezusters Vanhoren, waarvan ieder meer dan 80 jaar oud is. Over een paar nachten werden de twee ouderlingen gewekt door gerucht aan de voordeur. Het werd duidelijker en het was goed te vernemen dat er gepoogd weid de deur open de breken. Een der gezusters stond op en ging zien wat er gaande was. Opeens echter werci Tist was met zijn vrouw in de stad en was rond den avond in een schouwburg zaal getreden. Zij hadden reeds eenige zangers en zangeressen gehoord, toen Tist merkte dat het laat, heel laat zou zijn als ze thuis kwamen. Nu kwamen er toch een paar kunste naars op om een duo te zingen Och. c'est ca zei Tist, dat is verstan dig. Nu t al wat laat wordt gaan ze met ïun tweeen zingen om tijd te winnen. Gevraagd voor brood- en pasteibakkerij te Brussel. Jongen van 15-19 jaar. Kost en inwoon Behandeld als thuis. Deftig loon. Zich te bevragen op de redaktie van het blad. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer M. LIEVENS, Burchtstraat DIEFSTAL. Waarom nog de ricico's loopen van diefstal of brand De Banque d'Alost stelt ter Uwer beschikk ing BRANDKASTEN, opge steld in overwelfde, gebetonneerde en ge pantserde kelder, gebouwd volgens de laatste technische vereischten, die de VOLSTREKTE VEILIG HEID aanbieden tegen gevaar van brand en inbraak. Huurt er een voor eenige centiemen per v/eek en gij kunt gerust slapen en u op reis begeven. aangesloten bij de BANQUE DE BRUXELLKS Kapitaal en Reserven 400.000.000 Zondag 29 April 1928, groote jaar- lijksche BOLLING naar geldprijzen, ter I herberge van Ernest D'Hondt, Kerkplein. Inschrijving van-1 tot 5 uren. door iedereen voordeelig te bekomen om te bouwen: huis, land of grond te koopen; zijn zaken uit te breiden, enz. ALLE GELDLEENINGEN OF HYPOTHEEK Gemak van afbetaling Gratis inlichtin gen. Landbouwers en werklieden zeer gunstige voorwaarden. Spreekuren 9*12 en 2-7 's Zondags 9-12. 12, Graanmarkt, 12 AALST. De Kerkhofstraten in Feest. 't Kon niet anders dan ten welgeslaagd feest worden. Immers Ons Heer of de Heilige die in zijn attributies de wissel valligheden van 't dagelijksch weder heeft had uit de hoeken van de weerkast een der beste dagjes gehaald die ge droomen kunt 'n Zonneken dat braafjes schitterde en warmte van's morgens al heel vroeg, in een eendelijk-blauwen koepel en..,, geen windje in de lucht. De Kerkhofstraten zagen er puik uit. Electrische lampjes hier en daar en over al en aan de huizing van de Jubilarissen 'n triomfboog die verdween onder n ge- vvirrewarrel van kleurige papiertjes. Fees- tel ijk was de aanblik en als kwaars over negen de lange rij voituren met blinkende peerden en mooi-gebuisde koetsiers voor de deur van Jan en Marceline aanreden, kreegt ge pnwillekeurig den indruk bij een officieele receptie aanwezig te zijn. De katholieke Harmonie goot haar blijste deuntjes over 't sympathiek-toekij kende volk tn er werd warm gebravood toen Jan nog tlink als een veertiger Schrikkelijk ongeluk. Zaterdag is er in de Stoomzagerij Durant Coppens alhier een schrikkelijk ongeluk gebeurt. Eenige werklieden waren op den koer aan den arbeid, toen opeens eenige boo- men welke opgestapeld waren aan het rollen gingen met het ongelukkig gevolg dat een der boomen terecht kwam oj> den werkman P. De Muyter, van Dentlerhau» tem, welke er onder verpletterd werd. De ongelukkige bleef op den slag dood Ongeval Woensdag was de heer Edw. Vander ilaegen, bierverkoopcr,met zijn gespan op den Aalsterschensteenweg, toen er een vrachtauto uit tegenoverge stelde richting kwam en deze zoo dicht tegen den bierwagen reed, dat Vander Haegen verplicht was zich tegen zijn ge span terug te trekken, met het ongelukkig gevolg dat zijn wagen hem over de voeten reeden men den man naar zijne woning moest brengen. Wanneer toch zullen de automobilis ten verstaan dat de straat aan hun alleen niet toebehoort. Moeshof. Weide. Bosch en Land Rij overlijden. VERKOOPING van gelegen te NINOVE, MEERBEKE en DENDERWINPEkE. De Ni narissen VANDEVELDE en VAN THEMSCHE, te Ninove, zullen openbaarlijk verknopen Heikte A'oop. Een schoon en welgelegen Rentenier-huig met afhangendheden en erve, stsande te Ninove, op de Groote Markt, ten ka daster gekend onder sectie R, nr 6(1 .jV met eene grootte van O4 aren 2<' centiaren, palende oost en zuid het Stadhuis van Ninove, west de Markt, noord den heer Clement Van Maldergem en de Naamlooze maatschappij Lam peg et entrepri-es électriques Laatst bewoond geweest door den heer Notaris Rens. Tweede koop.— Eenen schoonen en welbeplan- ten Moeshof met fruitboomen in volle opbrengst, broeikassen en paviljoen erop staande, gelegen ti Ninove, op het Ameiveldeken, gekadastreerd onder sectie 13, nr 1660A, ïb.'iOÜ en tf>59A met eene oppervlakte van 42 aren 40 centiaren, palen - de oost Petrus Van Impe en Frans Van Impe, ztiid den heer Leon Vanderschueren, west den volgenden koop cn den heer Louis Duyck, noord den heer Aimé Duyck. Onmiddeiijke ingebruiktreding. Derde koop. Eene weide gelegen te Ninove, op het Ameiveldeken, op het kadaster voorko mende onder sectie B, nr 1158c en I65SD met eene grootte van 80 aren 20 eentiaren, palende oost den tweeden koop, zuid den heer Lëon Van derschueren, west Dame Weduwe Joannes Van- derhaegen, noord den heer Louis Duyck. Or.- middelijke ingebruiktreding. Vierde koop. Een perceeltje Bosch, gelegen te Meerbeke in de Calogne of Gapenberg, groot 13 aren 2O centiaren, sectie B, nrs 2,bi A en 254 des kadasters, grenzende oost de Commissie van Openbaren Onderstand van Meerbeke, zü'd ('e Commissie van Openbaren Onderstand van Nino ve, west den heer Claeys-Bouart, noord Benedtkt Verpaelst lioomprijs fr. 5(H). Vijfde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Denderwindeke, op den Meerkouter, ten kadas ter gekend onder sectie C, nr FOi/a met eer.e oppervlakte van 10 aren, grenzende oost de kinderen Jous, zuid Jufvrouw Alice De Witte,

Denderklok | 1928 | | pagina 2