Davidsfonds - Afdeeling Nmove HET VLAAMSCHC LIED Zondag l Maar» 1931, om 6 1/2 uur 's avonds, legernieuws Schikkingen voor den Vasten van 1931. Ninove fc22 Februari I§51 Prijs per tinnier 30 centiemen VOORDRACHT MET UITVOERINGEN Landbou wbe langen in de zaal ONS HUIS, Dreef, door kunstzanger ARN. DE MUNNYCK, Heldentenor. krijgen eene gewone, eene dubbele, en eene driedubbele hulpbemesting po tasch, en nog andere perceelen tevens potasch en ammoniaksulfaat. Het wegen der opbrengsten is soms nogal omslachtig en in gewone omstan digheden niet volstrekt noodzakelijk. Het oog van den ervaren landbouwer is geoefend genoeg om het zicht te besta- tigen welke h uLp bemest irgs hoeveelhe den de hoogste opbrengsten gaven, en daaruit zal die landbouwer even spoedig kunnen besluiten, welke perceelen hem de meeste winst opleverden. Algemeene regel 't zijn steeds die perceelen, welke -de grootste hoeveel heden ammoniaksulfaat op potasch ont vingen, welke gedurende den groei het weelderigste uitzicht aanboden, voorbo de van hoogste opbrengst't zijn dan ook die perceelen die algemeen de hoogste opbrengst geven immer zullen het de perceelen wezen, die tevens meest ammoniaksulfaat en potasch ont vingen, welke de grootste geldelijke winst afwerpen. Intehsiever. die getroffen werden in menige landen zooais in Frankrijk en Duitschland. Opvallend is hier de vermindering van onzen eierenaf zet 5(H> millioen stuks in plaats van 700 millioen in 1029. Nemen wi] nu de in- en uitvoer van grondstoffen, halffabrikaten en fabiikaten, of anders gezegd de nijverheidsbalans van ons land in 1930. De invoer van grondstoffen en halffabrikaten wijst eene vermin dering aan van ongeveer 3920 mil lioen frank. Wil dat misschien zeg gen dat wij onze stocks aan lagere prijzen hebben kunnen koopen Gedeeltelijk ja maar deze ver mindering beteekent vooral dat onze fabrieken minder grondstof fen hebben aangekocht. Moet ons dat verwonderen, als wij weten welken grooten voorraad grond stoffen door onze fabrieken opge daan werd in 1938 en 1929 De economische crisis heeft onze uit voer van grondstoffen en halffa brikaten eveneens doen inkrim pen. De waarde van den uitvoer is gedaald van 40 218 millioen fr. in 1929 tot 8168 millioen fr. in 1930. Wat hier vooral verminder de is de uitvoer van metalen 800 millioen frank Wat de invoer van fabrikaten betreft, de waarde ervan is nage noeg dezelfde als in 1929 namelijk 1356 millioen gouclranken 1350 millioen in 1929 De uitvoer inte gendeel is fel gedaald van 2700 millioen goudfranken in 4929 is zijne waarde gedaald op 2320 mil lioen in 1930. Deze teruggang weerspiegelt de nijverheidscrisis, die onze ondernemingen thans doormaken. Wij kunnen ons daar een juister gedacht van vormen met deze rubriek wat nader te ont leden. Onze glas- en spiegelnijverheid voerden in 4929 nog 409.000 Ton waren naar het buitenland uit; in 1950 was dit cijfer gedaald op 274.450 Ton, hetzij eene vermin dering van 35 o/o. Deze nijverheid is wellicht de eenigste die zoozeer de gevolgen van de Amerikaansche tolpolitiek ondergaat. Mochten de Amerikanen weldra onze aloude en befaamde glasnijveiheid wat milder bejegenen. De uitvoer van mschienen is ook fel gedaald namelijk mei 18 o/o. Onze textielnijverheid heeft in 1930 ongeveer 17.000 Ton minder uitgevoerd dan in 1929 hetzij bij gevolg eene vermindering van Wederoproepingen voor Schiet- en Manceuversperioden in 19 31 A. Infanterie. Ie, 2e, 4e, 5e, 6e, 9e linieregementen Bataljons. mitrailleur» en infanterie. Bat terijen der Ie en 2e Diyisies infanterie van 13 April lot 23 Mei. Ie, '2e en 3e jager» te voet, le regiment Carabiniers PTin» Boudewijn. 8e Liniere- gement, le regiment Grenadiers, Batal jons mitrailleurs en in fan ter ie-Batterijen der 5e en 6e diviesies infanterie, van 13 juli tot 22 Augustus. le, 7e, 10, 11e, 12e en 13e Lmi»regi« menten, bataljon;» .mitrailleurs en infante rie, batterijen dex 3e en 4e divisies infan terie van 27 Augustus tot 7 October. B. Ruiterij, Fietsregimenten, Pant serauto's van 28 Mei tot 8 Juli. C. Artillerie. ie, 2e en 13e regimenten artillerie voor de 2e groep van het 2e regiment ar tillerie, wordt de datum later vastgesteld van 27 Ma art; tot 7 Mei 6e, lie en 14e regimenten artillerie, van 25 Juni tot 5 Augustus. :3e, 8e en,5e regimenten artillerie, van 10 Augustus tot 12 September. Bemestingsproeven aanleggen, Geen enkele landbouwer welke mocht vei waarloozen ieder jaar een paar be mestingsproeven op zijne velds aan to leggen, niet meer om te onderzoeken weiz bestanddeel, stikstof, fosfooizuur, potasch of kalk in voldoende hoeveel heid in zijne gronden mocht ontbreken, doch om vaat te stellen hoe ver hij met de toepassing van de verschillige kunst meststoffen mag gaan. Wij veronderstellen gewassen ver bouwd op gronden, welke voldoende voorzien x;jn van fosforauur en kalk, waarop eene bemestingsproef -zal aan gelegd worden. Een perceel wordt gela ten als getuige, andere peiceden ont vanger. eene gematigde, eene meer ster ke, en eene sterke hülpbemesting am moniaksulfaat, nog andere perceelen I. De wtt op het vleesch-derven ver biedt het gebruik van vieesch en van vleeschnat. Eieren, melk, boter en al an dere eetwaien, zelfs met vet totbereid, woiden altijd toegelaten. Het vleesch-derven moet onderhouden worden op de Woensdagen en Vrijdagen van de Vasten; op de Woensdagen, Vrijdagen en Zaterdagen van Quatertem per op al de Vrijdagen van het jaar, uitgenomen wanneer de Vrijdag samen valt met een geboden-heiligdag of met het feest van 's Heeren Besnijdeni»( 1 Janua ri eindelijk op de vigiliedagen van Sinxen, van O.-L.-Vrouw Hemelvaart, van Allerheiligen en van Kerstmis. II. De wet op het vasten verplicht op alle dagen van de Vasten tot 'a middags van Goeden-Zaterdag, de Z»z>dagen uit-

Denderklok | 1931 | | pagina 1