Steunt den Lokalen Handel. Kerk der H. Tkeresia GRONDBELASTING Denderleeuw Neyqhem Burgerlijken Star\d van IS tot 28 April 1932 Brusselstraat, Nirjove raad ter plaats is geweest en deze het over het ontwerpen plan gansch eens was. Andere leden nemen nog het woord, alleen om hunne toetreding te geven. Al de leden schijnen akkoord en het voorstel van den Heer De Clercq Ope ning en lijnrichting zooals voorgesteld wordt eenparig aangenomen, onder dit voorbehoud dat onverwijld het gansche plan ter studie zal gelegd worden en ge stemd. Ten minste voorloopig zal straat geene uitgavn vergen war 'e N. V, Soie ies de N' ove, zal de verken zelf uitvoeren en de straat be lekken met asschen en makadam. 3) Vergoeding aan het gemeenteperso- neel-. Verleden jaar reeds hadt de raad eene vergoeding gestemd voor het gemeente- personeel. Deze was geweigerd door de bestendige deputatie. Het stadspersoneel dringt nagmaals aan. Het sc'neperkollegie doet opmerken dat op de vraag niet kan ingegaan worden, daar de hoogere overheid zal weigeren deze goed te keuren. De vraag wordt afgewezen met negen stemmen en twee onthoudingen nadat de Heer De Clercq den zin der stemming als volgt hadt toegelicht, dat indien een lid van het stadspersoneel over zijn toestand meende te moeten klagen de raad altijd be reid was de klachten zeer bereidwillig te onderzoeken. De raad gaat om tien ure uiteen. CINEMA-VOLKSVERHEFFINQ Steenweg op Edingtn Zaterdag 30 April Zondag 1 Mei telkens om 7 3/4 's avonds KINEMA - VOORSTELLING op 't programma I Een Schoont»aak. Politiefilm in 6 deelen De Blonde Tooverhekt. Drama in 4 deelen De Cirkus in de Cinema. Komiek in 1 deel I Zondag om 1 1/2 ure, Kindervertoqning. Zondag 1 Mei tweede opvoeringen van SMIDJE SMEE Voorziet u in tijds van kaarten GEBOORTEN J Mannelijk 4 Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN Silvain Spinnael, schoensnijder en Mar- 1 cellina Vanden Meersch, kartonbew. beid. I te Ninove. I Adolf Steenhoudt, fabriekw. te Mecr- I beke en Irma Van Opdenbosch, fabriekw. I te Ninove. Albert Van Londersele, fabriekw. te I Oultre en joanna Vlasschaert, fabriekw. I te Ninove. OVERLIJDENS: August Baeyens, 54 j. z. b. Nederwijk Maria-Anna Branckaert, 81 j. Hospitaal J Maria Panny, 40 j echtgenoot Colpaert I Maurits, Beverstraat. Raymond Luysterman, 60 jaar drukker I overleden te Brussel. Gabrielle Steven», 9 jaar Pollaerestraat 2 Kinderen min dan een jaar. Een levenloos kind. Eereteeken. Bij Koninklijk Besluit van 20 Maart I 1932 wordt de H+nnneringsmedalie van I het eeuwfeeat verleend aan M. Jozef I Kieckens, eere-plaatavervangend rechter j te Ninove. I Een hartelijk proficiat. rondzendbrief van 30 Juli 1931, nr. 71.167 r. b. behouden tot op 31 December van het jaar van het overlijden, in zoover de weduwe van betrokkene of, eventueel de weezen, welke ten laste van laatatgenoem- de waren, het huis blijven bewonen waar op de vermindering van toepassing is. In voorkomend geval is de vermindering be perkt tot het aantal maanden gedurende dewelke het gebouw betrokken werd. 4) De aanvragen om vermindering moe ten ingediend worden hetzij door den eigenaar, hetzij door den huurder welke de grondbelasting moet betalen, krachtens een splitsing van belasting. In elk geval waarin de eigenaar weigert een aanvraag in te dienen voor een huis betrokken door een huurder welke de grondbelasting niet moet betalen, zal de ontvanger er zich toe beperken, op aan vraag, aan den huurder het bedrag te doen kennen van de vermindering welke door den eigenaar zou kunnen bekomen worden en welke van de huishuur zou kunnen worden afgetrokken. Orde der Goddelijke diensten Zondag I Mei 0 uur, gelezen mis. 7 lp? uur, mis ter eere van de H. The- resia voor een bijzondere intentie. 9 1|2 uur. Hoogmis. Maandag, 6 lj2 uur. mis voor Eerw. lieer Pastoor Pe=semier. 7 lp2 dertigste voor Mr Jos. Kieckens. Dinsdag, t'. 1|2 uur, mis ter eere van den H. Jozef tn H. Antonius. Woensdag, 6 112 uur, mis voor Mr Hendrik Segers Donderdag, O. L. H. Hemelvaart. 6 uur, gelezen mis. 7 1|2 uur, mis voor Mr Aib. De Bruyn 9 1|2 uur, Hoogmis. Vrijdag, Eerste Vrijdag C 1|2 uur. mis ter eere van het H. Hart van Jezus en de H. Theresia voor een bijz. intentie. Zaterdag, 6 li2 uur. mis voor Mr Louis De Saede- Vermindering der grondbelasting door eigenhuis bewoners Men weet dat van 1932 de staatstaks op de eigendommen gebracht wordt op 7 t. h. I Hier komt dan nog bij het aandeel van provinciën en gemeenten. Het is min geweten dat eigen- huisbe- j wonersdie onder zekere voorwaarden val- j len eene vermindering van een vierde I kunnen bekomen op de lasten geeischt I door den Staat Art. 33 dei nieuwe belastingswet spreekt als volgt 1. De grondbelasting, met mbegiip van de aar.deeien der provinciën en der gemeenten, wordt bepaald op 7 t. h. Op aanvraag van den betrokkene, wordt op de alzoo berekende belasting een ver mindering van een vierde verleend, wat I betreft de woonhuizen die'geheel door hun I eigenaar zijn in gebruik genomen mits I. hun kadastraal inkomen niet hoo- ger is dan 1.500 fr. inde gemeenten met minder dan 5.COO inwoners 2.000 fr. in de gemeenten met 5.000 tot j 30.000 inwoners I 3.000 fr. in de gemeenten met 30.000 inwoners en meer. o. De gebruiker buiten dit woonhuis I geen ander vast goed bezit. 3. Zij niet voor een diankslijterij zijn j bestemd, De vermindering wordt niet toegepast op I provincialein gemeentelijke opcentiemen. J Tenware de betrokken provinciën en ge meenten er anders hadden over beslist. De aanvraag om vermindering moet gedaan worden aan den ontvanger der j belastingen met opgave der inlichtingen waaruit blijkt d it zij recht hebben op èèn 1 vierde vermindering der grondbelasting. Binnen kort zullen speciale formulieren ten gerieve der aanvragers bij de ontvan- I gers te bekomen zijn. Vermindering voor ktnderlast Eenige bijzondere gevallen De vermindering wordt toegestaan 1) indien twee naast elkaar liggende huizen tegelijkertijd betrokken worden door een en hetzelfde hoofd var. kinderrijk gezin, wien ze uitsluitend tot het onder brengen van zijn gezin onmisbaar zijn de maatregel is nochtans afhankelijk gesteld van de omstandigheid dat de in werkelij- ken dienst zijnde landmeter van het kada straal verzekert dat deze huizen, welke met elkaar in verbinding staan, tot een kada straal perceel zouden kunnen vereenigd worden, 2) De doodgeboren kinderen worden niet medegerekend daar voor hen geen geboorteakte werd opgemaakt deze kin deren kunnen niet beschouwd worden als hebbende deel uitgemaakt van het gezin hunner ouders. 3) wanneer een zwaar oorlogsinvalide, tot het genot der wet van 13 Mei toege- laten, in den loop van een jaar sterft, blijft de vermindering berekend zooals gezegd in genoemde titel 1 van den gétypten Lijk opgehaald. Uit de Dender, achter de pastorij, beeft men Woensdag het lijk opgehaald van den genaamde Petrus Durickx, Staatsgepensi- oneerde, die sedert Dinsdag morgen ver dwenen was. Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of Sareoglnbine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van «maak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u vele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Eenig depot APOTHEEK dos. De ^uyvet», Beverstraat, Ninove, De jaarlijksche Mei-Bedevaart ter eere van O. L. Vrouw van Bevingen, Ney- ghemboach, zal plaats hebben op Zon dag 22 Mei 1932, om 3 uur namiddag. Met Mqriastoet zal het wonderbeeld I van O, L. Vrouw, Bijstand der Crfste nen li van de kerk naar het Heiligdom te ruggedragen worden. De sermoenen van voorbereiding zullen van af 19 Mei gepredikt worden door den Eerw. Pater Aug. Van Steenberg, S. J. der Residentie van Gent. De Maria-Vereerder8 der streek zullen I op Zondag 22 Mei daar zijn, voor hun I hulde en danklied aan O. L. Vrouw van I Bevingen mede te zingen, alsook aan den I Calvaar.het lied aO Krutse, den Vlaming». Het is mij reeds meermaals op gevallen dat sommige menschen, zonder eigentlijk goed te weten waarom, zich voor hunne aankoo- pen niet wenden tot winkeliers der stad maar hunne benoodigheden in een of ander magazijn der Hoofdstad gaan koopen. In Brus sel b. v. is alles veel beterkoop wordt er gezegd En nog om een andere reden, daar is meer keus en ge zijt er beter op uw gemak. An deren denken dat slechts hetgene van Een andere stad komt, goed en deugdelijk is. Zoo ging een ze kere persoon onzer stad verleden week, naar Brussel om een bepaald artil el aan te koopen hetwelke hij volgens zijne meening hier ter plaatse onmogelijk kon vinden. Eenige dagen nadien bemerkte hij tot zijn groote verwondering in de uitstalling van een magazijn waar hij bijna dagelijks voorbij kwam hetzellde voorwerp. Om er zich I van te vergewissen of hij al dan I niet profijt gedaan had, trok hij I den winkel binnen en informee'de I naar den prijs. Hij bevond met ontstemming dat hij het gezegde j voorwerp van evenwaardige kwa- I liteit 5 o/o beterkoop op tien pas- NT» V» "WTOKUÏ

Denderklok | 1932 | | pagina 2