I Kerk der H. Tkeresia Landbouwbelangen De Belgische blinde kinderen Provinciale Kamer van Ambachten en Neringen Wordt gevraagd Bond der Kroostrijke Gezinnnen Ninove Aan or>ze geachte Lezers STAD EN OMLIGGENDE NINOVE. Banqiie Centrale de la Bendre Krullebol O keg ein Gemeente Meerbeke Meid vraagt piaats. TE HUREN Café DE WAAG Voor VULKACHELS Eierkolen aan 10,50 fr. Gebroeders VAN IMPE, t» Ninove Brusseistraat, Niriove. Orde der Goddelijke diensten Zondag 2p December 6 uur Kerstmis 7 1|2 niis voor Mr Arth. V Laethem 9 1 j2 uur. Hoogmis. 3 uur Sermoen en Lof. Maandag, 2 de Kerstdag afgestelde Heiligdag. G lj2 mis tot geestelijk en tijdelijk wel zijn der parochianen 8 uur jaargetijde van Mr. Krans Verle, huisvrouw en overleden kinderen. 7 1[2 uur 's avonds het Lof. Dinsdag, 6 Ij2 uur, mis tot geestelijk en lijdelijk welzijn der parochianen. Woensdag, G 1[2 uur. mis tot geestelijk en tijdelijk welzijn der parochianen. Donderdag, 7 1[2 uur, dertigste voor Mw 'A'we Louis Waltoiel Vrijdag, 6 lj2 uur, mis voor Mr en MmeJ.-B. Van Opdenbosch-Van den Brempt Zaterdag, G 1(2 uur, mis tot geestelijk en tijdelijk welzijn derparochianen Lof om 7 lj2 uur. slechte radioposten die zooveel onheil stichten, weet de Katholieke Vlaamsche- Radio-Omroep de grootste uitvinding de zer tijden, de radio, te gebruiken als een heerlijk apustolaatsiniddel de priester spreekt over de verheven geheimenissen van onzen godsdienst tot honderd duizen- de luisteraars, Nonkel Jan is de goede, beminde vrie id geworden van onze heele Vlaamsche kinderwereld, alle Katholieke Vlamingen vormen één groote familie als ze samen luisteren naar al het schoone dat eiken Donderdag over de daken naar hen wardt gebracht door de radio. Hoe spijtig is het dan, hoe bedroevend dat het goed recht der katholieke luiste raars nog steeds, ontkerd wordt, dat van hoogerhand nog steeds wordt geijverd om de radio neutraal te houden, dit is onafhankelijk van God. Al wat ons duurbaar volk kan verheffen, kan verede len, moet systematisch geweerd. En nu kwam ons een blij nieuws toe het departement van P. T. T., dat ook de radio onder zijn bevoegdheid heeft, komt ender de leiding van den Heer Poullet, den kranigen Kath. Ylaamscbe leider. Mogen wij op hem rekenen opdat ein delijk die heerschenoe neutraliteit van on zijdigheid zou verdwijnen, opdat eindelijk aan den Katholieken Vlaamcche Padio- Omroep meer zendtijd zou worden gege ven, meer onafhankelijkheid in het opma ken, uitvoeren en inzend:n zijner pro gramma 's Machten we spoedig opnieuw zooals vroeger de blijde kreet hooren weerklin ken, vrij ongebonden Hier Veltem, ce Katholieke Vlaamsche Radio-Omroep Wanneer moeten wij onze weilanden bemesten Deze vraag beantwoorden ..ij door te zeggen dat de beste uitslagen op weiden worden bekomen door een mengsel van potasch zouten en fosfaten reeds in de maand No* ember of ten laatste in De cember uit te strooien. Wij mogen niet vergeten dat het gras en het hooi drie tot viermaal zooveel potasch als fosfoorzuur aan den grond ontnemen. Hieruit volgt dat de potaschbemesting volstrekt niet mag verwaarloos worden Volgens om standigheden zd men uitstrooien per hectare 600 tot 1.000 kg. sylviuiet-Kaïniet 14 ojo 400 tel 600 kgr. Tiiomasslakken. De sylviniet-kaïniet kan door 200 tot 300 chloorpotasch vervangen worden en de Thomasslakken door supra of ook door 200 kg. geprecipiteerd mineraal fosfaat. Weidebemesting Landbouwers Verwaarloost geenszins de bemesting Uwer weiden De potasch bij voorbeeld, bevordert de entwikkeling der vlinderbloemige planten. Het gras is voedzamer en aangenamer van smaak voor het vee. Het is om die reden dat weiden welke regelmatig potaschmestsioffen ontvangen, veel regelmatiger afgegrazen worden. Bovendien vernietige de potaschmesten talrijke onkruiden, zooals mossen, boter bloemen, enz De volgende hoeveelheid zou telkenja- re per hectare op weiden moeten toegepast worden 800tot 1200 kg. Sylviniet-kainiet of 300 tot 400 kg. chloorpotasch Het uitstrooien der potaschmesten ge- ■chiedt gewoonlijk in den Dop der maand December of Januari. aan hunne broerkens uit Vlaanderen Wij zijn uwe Kleine broerkens, door de sclirikkelijkste krankheid gekweld. Tot U richten wij vardang ons dringend oproep. Binnen veertien dagen sluit men de Tombola die voor ot.s is uitgegeven. Er blijft neg een groot aantal biljetten te plaatsen. De crisis heeft de vooruitgang dier onderneming belemmerd, en het is hoog noodig dat er gedurende deze twee laatste weken eere verdubbelde poging vvorriet aangewend om dit heilzaam werk te bekroonen. Wij vragen dus aan onze lieve broerkens van Vlaanderen ons hun ne medehulp niet te weigeren voor de tombola. Wij wenschen hun, schoone en talrijke loten te winnen moge hunne edele daad de beste zegen trekken over hun familie, wij smeken er O.L.V. der Blinden om. Ziehier de kreet van onze lieve kleinen. Verstoot hunne gebeden niet en zend or.s spoedig het bestel der nummers die gij verlargl te ontvangen. De prijzen hebben «ene volle waarde van twee honderd dui zend frs. Het groot lot is een auto van zestig duizend frs waarde. Ieder nummer kost twte frs. leder boekje bevat tien biljetten. Ieder kooper van vijftig num mers zal kostelcos de lijst der winnende nummers ontvangen. De trekking zal plaats hebben op 31 December. Zend de oplage der biljetten aan N* 151.399 van O.K. van het Nationaal Werk der Blin den, 90, Daillylaan, Brussel, met name der bestemming der storting. van Oost-Viaanderen Het mandaat der vereenigingei.-leden an de Kamer van Ambachten en Nerin gen vervalt op 1 Januari 1934. Bijgevolg is de lijs; der vcreer.ig ingen, in 1928 afgesloten aan hernieuwing on derworpen voor het tijdperk gaarde van 1 Januari 1934 tot 31 December 1939. De vereenigingen die nog riet inge schreven zijn op ds iijat der provinciale Kamer van Ambachten en Naringen, en die wenschen deel uit te maken van de Kamer moeten vóór 31 Mei 1933 een dub bel opgesteld verzoekschrift indienen bij der Dienst van den Middenstand, Minis terie van Landbouw en Middenstand, Brussel. MEID voor alle werk, zich te be vragen ten bureele var, het blad. De Bond helpt U, helpt hem Wat dotl de Bond der Greote Gezinnen Hij verdedigt uw rechten, Hij verlicht uw lasten, Hij vermeerdert uwe inkom sten. Hij werkt voor het geluk uwer kin deren. Wat heeft hij reeds bekomen Merkelijke vermindering van belastin gen voor de groote gezinnen De vrijstelling van den legerdienst voor meer dan 100.000 hunner zonen Prijsvermindering op de spoorwegen. Prijsverlagingen in de magazijnen. Leenirgen zonder interest voor de stu- dién. Leeningen voor de huisvesting. Gezinsvergoedingen vooral de loon. en weddetrekkenden. Deze gezamenlijke voordeden vertegen woordigen meer dan 500.000.000 lr. per jaar. Wat wil hij nog bekomen In de eerste plaats wil hij u al de ver worven voordeden behouden, wat, inde zen krisistijd, geen kleine zaak is. Hij wil gezinsvergoedingen bekomen voor AL de minvermogende groote ge zinnen, de kleinlandbouwers, de am bachtslieden en kleinhandelaars inbegre pen. Hij wil de vrijstelling van een tweeden zoon bekomen, als drie reeds gediend hebben. Hij wil de minvermogende groote ge zinnen helpen in het aanwerven van een woning, Hij wil een Fonds voor de Weduwen en de Weezen stichten. Is het niet jammerlijk weezen van groote gezinnen zonder steun te zien blijven Er moet absoluut iets voor hen gedaan worden 1 Sluit u dus bij om aan. Gij hebt een te goed hart en gij zijt u te zeer bewust van uw belangen om ons uw med' werking te ontzeggen. Alleen is ieder van ons onmachtig. Ver- eenigd zullen wij sterk zijn. De Bond groeide gestadig uit sedert de elf jaren van zijn bestaac. Hij groepeert reeds 160.000 gezinnen, bevattende een totaal van 1.200.000 personen. Hij wil de 300.000 groote gezinnen van België, in de machtigste der vi reenigingen verbinden. Groote Gezinnen, vereentgi u. Groote Gezinnen, verdedigt u. Groote Gtxinnen, ondersteunt elkander Laat u inschrijven bij een der leden van het Plaatselijke Comiteit De Secretaris, De Schatbewaarder Am. Druwé Jul. Lievens De Voorzitter, De Ondervoorzitter, Pasc. Versteele Jos. De Deyn 'N hartelijke dank voor de vernieuwing der abonnementen. Sterk door dit klaarblijkend betrouwen, zullen we oi s blad dat zijn z wenste jaargang gaat be- ginren, meer en meer aantrekkelijk trach ten te maker*degelijk, in den volkstrant. Met U en de talrijke nieuwe Abonnenten, vooruit! A Deze enkele die niet thuis waren, wor den vriendelijk veizoc t, hun geld te wil- len storten op Postc'neckrektning N. 1802,54. voor 31 December om geen on derbreking te tellen in de bestelling. Zondngdienst der Apotheker» Apotheek open van Mijnheer LIEVENS, Burchtsrtaat Veloclub St Christoffel In naam van het Bestuur en de leden van den ciub, bedanken ne de talrijke sportliefhebbers der s'ad Nirove en om liggende, we'ke door hun aanwezigheid in den Filmavond ons hun toegenegen heid hebben betoond. Ten einde ieder lid kennis te geven der ODtvangsten en uitgaven van dien filma vond noodigen we al de leden uit, de vergadering Maandag a/s te 8 uur zeer stipt bij te wonen, welke gehouden wordt bij den heer Gustaaf Van Paepegem. Geeraerdsbergschestraat r/s. De Schrijver, De Voorzitter, H. Van Maldergem V. V.D. Bossche. Diamanten Bruiloft Heden Zaterdag zijn de echtelingen Frans Geerts-Perdaens, wonende Neder- wijk, alhier, zestig jaren getiouwd en bei de oudjts zijn nog kloek en gezond Uit dit huwelijk zijn 9 kinderen gesproten die rog allen in leven zijn en allen hebben een deftig bestaan. Eene talrijke schaar kleink nc'eren en achterkleinkinderen zijn de familie nog komen vermeerderen. Deze blijde gebeurtenis zal in familie gevierd worden en Maandag aar-staande zal hun van wc ge het stadsbestuur het ge bruikelijk geschenk ten hunr.e huize aan geboden worden. Wij kunnen r iet nalaten aar de beide leesteiingen onze beste wenschen aar, te bieden, alsook aan gansch de familie en hopen dat zij nog vel* jaren samen zouden mogen doorbrengen. Eereteeken Bij Koninklijk beslu:t is het Herinne- ringsmedalie der Eeuwfeesten verleend aan den heer Frederik 1 >e T roeyer, poor- tier der Maatsmiddelbare jongensschool. Hartelijk proficiat. Plaats uwe gelden op rekening in de te Ninove, Handelsregister Aalst n* I Filiaal der Société Generale de Belgique, gesticht in 182:2. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding. Duivenvlucht Groote Kerstdagvlucht uit ATH, op Zondag 25 December, bij Fr. Van Opden- bosch, aangeboden aan de liefhebbers vol gens de plakbrieven van den Dender- bond». Idegem en bchendelbeke uitge sloten. Inbrengst Zondag morgend van 8 lj2 tot 9 1|2 uur. Miezen, poelen, enz. volgens gewoonte. GRATIS 10 serieén van 2 duiven voor wilde KONIJNEN. DUfstal van Konijnen De genaamde Alfons De Nayer, wo nende Famelstraat, bestatigde Woensdag morgen dat hij des nachts het bezoek ont vangen had van dieven die verscheidene konijnen halden meegenomen. De schel men hadden, om hun doel te kunnen be- reiicen, over een hooge muur moeten Klau teren, doch hebben niet het minste spoor achtergelaten. De politiekomniissaris op d' hoogte ge bracht van deze zaak heeft een ernstig on derzoek ingesteld. Wat tijue in huis 'k Ben zeker niet abuis, Men maakt de koffie klaar Met Chicorei vooiwaar Schrikkelijk Ongeluk Dinsdag rond den middag is er in de firma Sogalfor stekjesfahriek, Neder- wijk te Ninove, een vreeselijk ongeluk gebeurd, Dubois P.. 20 jaar oud, wonen- de Vredelaan te Ninove is er het onge lukkige slachtoffer van. De jongen werk- zaani aan het krollesnijmachien is op een onuitlegbare manier bij het neervallen van het mes aan de hand gevat. Deze werd letterlijk ten halve door gehakt want deze machienen kennen geen gena- de, zoo geweldig dat de helft der hand tusschen de raderen van een nabij gelegen machien vloog. Deze ongelukkige, die overvloedig j bloed verloor, wtid door een genees- I heer der stad de eerste zorgen toegediend om dan in a' erijl naair eene kliniek te j Aalst gevoeid te worden. Meer dan waar schijnlijk zal de andere helft der hand ook moeten afgezet worden. I Davidsfonds. Dinsdag 10 Januar: 1933 te 7 1/2 u. inde feestzaal van Ons Huis Dreef- straat, 6. opvoering van Wat God vtree- nigd beeft groot aandoenlijk volksdiaina door den alomgekenden tooneelgroep Louis De Vriendt - Poldi Sorel. Moeders. Wilt gij blozende en levendige kinderen geeft hun Ener Siroop of' Sarcoglobine beiden zijn opgemaakt met verdikt ossen bloed en uiterst aangenaam van smaak. Zij geven kracht en gezondheid, zullen u vele ziekten sparen en toelaten fier te zijn op uw dierbaar kroost. Kenig depot APOTHEEK Jos. De ftuyver, Beverstraat, Ninove, Buitengewone Tooneelavond bij de Scouten Op Zondag 15 Januari 1933 geeft de Scouts-troep Sint Johannes Berckmans zijn eerste winterfeest met de medewer king der Oud-Scouten en der Symphonie Excelsior Een bijzondere gunst van den Eigenaar maakt het mogelijk eene wederopvoering te geven van het hier ter stede zoo goed gekende Tooneelspel Het geheim van Pater Bernardo t drama in Vijf Bedrijven. Het stuk werd een eerste maal te Nino ve opgevoerd in het jaar 19ül en oogsie een geweldige bijval In 1920 werd het voor de tweede maal en met evenveel succes ten tooneele gebracht. De tooneelkring der Scouten durft het thans aan het moeilijk te vertolken drama eene derde maa! voor het voetlicht te brengen. Speciaal aangepaste decors zijn in vertooning en alles wordt in het werk gesteld om de verzorgde opvoeringen van vroeger te even :ien. Elke tooneelliefhebbe»- zal er voorze ker aan houden dit prachtige drama te komen herzien of er kennis mee te ma ken. De Symphonie Excelsior zorgt zoo als gewoonlijk voor enkele fijn gekozen stukjes. De kaarten zullen ten huize aangeboden worden. Koninklijke Handboog-maatschappij St Sebastiaan Wij hebben het genoegen onze Eere en Werkende leden bekend te maken dat het Jaarlijksch Banitet zal plaats hebben op Zondag 22 Januari aanstaande. Dus dien dag vrij houden a u.b. Het jaarlijksch Kongres van den Ko ninkiijken Nationale Bond der Belgische Wipschutters zal plaats hebben te Thie- nen op Zondag 19 Februari aanst. De maatschappij zal zooals verleden jaar emi- ge afgevaardigden sturen, om aan de be sprekingen deel te nemen. Wij lezen met genoegen in dc Wip1 schutter dat alle mo-ilijkheden opgelos- zijn tusschen de maatschappijen van Braine-i'Alleud en Stekene. De laatste kamping voor den Koninklijke Nationaien Beker heeft plaats gehad op Zondag 18 December j.l. Stekene behaalt de over winning met 18 punten. Dus toekomend seizoen met verschillende Hintte peletons naar Stel ene. Op Dinsdag 17 Januari aanst. zal er eene buitengewone schieting plaats heb ben te Brussel ter eere van den alombe. kenden CHARLES DE ST AMAND. uit dankbaarheid voor zijne verkleefdheid aan het edel sport Handboog schieten. en zijne kostbare diensten bewezen aan bijna al de maatschappijen van het land. Het Verbond cler Handbougmaatschap- pijen der Denderstreek zal aan deze Hui- debetooging deelnemen en een geschenk aanbieden. Dien dag moeten alle schutters in Brussel zijn en wij hopen dat N:nove er flink zal vertegenwoordigd zijn. ALLEN ER HEEN. CINEMA V0LKS VERHEFFING Zaterdag Zondag 17 December 18 December telkens om 7 1/2 ure OP PROGRAMMA De Kening-in der Wouden vervolg in 8 deeien HET WONDERBARE EILAND aandoenlijk drama in 8 deelen Prijzen der plaatsen 3,50, 3, 2 fr. Zondag om 1 1/2 ure: kindervertooning ingang 1 fr. en 2 fr. zijn op het Schitterend Kerstfeest dat dan ten bate onzer openbare boekerij (gevestigd in h«t Klooster) zal gegeven worden i" de katholieke zaal, bij Km. Baiyens, Rattenberg, te 5 ure stipt.' Voor hoofdschotel zal worden gegeven een uiterst verzorgde opvoering van u Davidsfonds Wie aangenaam en uitermate gezellig Kerstavond wil overbrengen, zal aanwezig een sprookjes-zangspel voor kinderen door Gustaaf Vande Perre. Dit stukje speelt te Okegem in het Phenix- of Venningenbosch en werd reeds heel Vlaanderen door met den meesten bijval opgevoerd. Ziehier de er in optredende personen De proloog of voorlezer. Krullebol, De Heks, Sterke Pier, de Reus, Slimbroeck, de oude en wijze kabouter, met zijn zeven kabouter-zoontjes, Herderkens, Twee engelen. Daarna komen nog een keuze der schoonste inelodiën, liederen en deklama- ties. Maar dit is nog niet alles Op denzelfden avond kom? ook de heer Rob. De Graeve naar hier, om ons te spreken over Werking en doel van het Da- j ids fonds. Het Davidsfonds is vcorzekerde schoon ste en machtigste vereeniging voor volks ontwikkeling ooit op Vlaamschen bodem gegroeid. In onze jemseote zijn reeds tientallen leden a i gesloten, verspreid over ver- schillige vreemie afdeelingen. Wij zullen pogen die leden in eene plaatselijke afdeeling te groepeeren en er een deel nieuwe aan te werven. De inkomprijzen werden vastgesteld op: 1 rang genummerd 4 fr. 2* rang 2,50 fr. N. B.üp tweede Kerstdag, zelfde uur, zal nog een tweede opvoering gege ven worden voor de kinderen. Algemeene inkomprijs fr. Oudeis stuur er uwe kleuters op 2' Kerstdag heen Namens het Davidsfonds De Vooriitter, Germanus Van der Perre Waarom zijn de koffies van htt huis De Roeck-Nuttinck La\ endelstraat 15. (Telefoon 502, de beste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel eri volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alie concurentie afgeleverd worden. De plaats van ontvanger der Commissie van Openbaren Onderstand is te begeven. Vaste jaarwedde 750 fr. De titularis moet de Gemeente bnwooen. Borgstelling 1000 fr. De wetten van 3-8-1919 en 21-7 1924, betrekkelijk de invalieden en oud strijders zijn van toepassing. Kandidaturen in te zenden onder aaugetc.ekenden omslag, ter post afgegeven ten laitste den 8 Janu ari 1933 en gericht tot den Voorzitter, M. Richard Carïier, te Meerbeke. Mamens tie C.O.O. De Sekretaris, De Voorzitter, P. J. Beeckmans. R. Carlier. Meid vraagt piaats ais werk vrouw of als dienstmeid voor alle werk. Zich te bevragen ten bureele van het blad Schoon burgershuis staande be gin Dcnderhauteonschen steenweg bestaande uit salon eetplaats keuken waschhuis 5 ruime slaapkamers en hof Zich te bevragen Geeraards- bergschestraat I0G TjS Iiichard Coppeus Graanmarkt, Ninove. Lekkere dranken en fijne bieren d*r Brouwerij VANDER SCHUEREN. Prachtige zaal voor tentoonstellingen, bals en feestelijkheden. VERHUUR van stoelen en tafels dienstig voor baupers, huwelijken, fees ten, enz., aan zeer voordeelige voorwaar den. Gebruikt den matlimoiet; of de de 50 kgr. der Steenweg op Aalst. TEL. 239 TOVAJLT

Denderklok | 1932 | | pagina 2