S I I Luisterrijk Tooneelfeest VRIJE ZIELEN DE BEKORING Tombola f.j Kristen Werkliedenbond ONS HUIS Ninove. op Zondag 16 April 1933 (Pasehen) Vier koslelooze reizen naar LOURDES INSCHRIJVINGSLIJST De Geestelijke Overheid en de Katholieke Filmactie STAD EN OMLIGGENDE NINO VE. TE KOOP Steenen te Koop Café DE WAAG HOFSTEDE en WOONHUIS Belangrijk Bericht Te koop aan halve prijs Huis te huren terstond TE KOOP HOFSTEDE en BOUWGROND Kerk der H. Theresia Brusselstraat, Niqove. OPVOERING VAN Landbouwbelangen Baaque Centrale de la Dendre Denderhoulem huis De Roeck-Nuttinck, La\ rndelstraat 15. (Telefoon 302 de btste. I Orde der Goddelijke diensten Zondag 9 April 6 I|2 uur, gelezen mis. 7 11*2 uur, mis voor Mr Petrus Bulierey» 9 1 (2 uur. Hoogmis. Maandag, 8 uur solem. jaargetijde voor Mr Adri- aan Van der Sleyen en zoon Kveraert. Dinsdag, 6 lj2 uur, mis voor Mr en Mme Jos. De Smet en overledene dochter Woensdag, 6 1|2 uur, mis voor Mr en Mme Frans De Paepe. Donderdag, ij 1|2 uur, dienst van Witten Donderdag Vrijdag, 6 1{2 uur, dienst van Goeden Vrijdag, 's Avonds 7 1[2 uur, Kruisweg. Zaterdag, G 1|2 uur, de Paaschmis. 's Avonds 7 Ij2 uur Lof. Wij rijden over de Arno, over de Ser- chio, voorbij Viareggio (21 km. bezocht om de zeebaden), Massa (belangrijke marmergroeven, Spezia 175 km.) (bijzon derste militaire haven van Italië). Een opeenvolging van tunnels tusschen de volgende gemeenten, van af Spezia Levanto, Sestri Levante. Wij naderen Genua, langs Rapallo (30 km. van Genua) een kleine visschershaven, druk bezocht om haar aangenaam verblijf, in den win ter, Santa Margherita Ligure vervol gens, cr.der het voorgebergte van Porto- fina, door een tunnel (3.047 m.) Vóór Sori (17 km. van Genua) begint de viadukt, die op een groote hoogte, over de stad en het water loopt (heerlijke aan blik op de zee en op de vallei). Weer talrijke tunnels, en we zien Neri, door olijfwouden en oranje en citrofenplantagies omgeven. De trein volgt de zee (links) en, vóór we de centrale statie van Genua binnen rijden, doortrekken we een tunnel van 2.292 m. onder de heuvelen, die Genua, ten N. beheerschen. Vervolgt. floor de Vrouwelijke Tooneelnr«IeelliiK drama in 5 bedrijven door Mevrouw JANSSENS blijspel met bloeraenballet en zang door L. SCHEI.TJ ES I»e..r 6 1/a uur. Oord.ju :7 uur. St. Theresia ver- er. 4 De potaseh op de wintergraan- gewassen De stand der wintergraargewassen is over het algemeen goed De potaschmeststoffen worden op de graangewassen nog altijd te veei verwaar loosd, hoewel dit bestanddeel niet alleen lijk een overwegende invloed uitoefent niet alleenlijk op de vorming van de kor rel, dikte, zwaarte, meelrijkheid, maar nog op de stevigheid van het stroo. De potaseh is hier beslist noodzakelijk. Gebrek aan potaseh. vooral wanneer de ■tikstof in ongeëvenredigde verhouding in den grond aanwezig is heeft voor gevolg, dat het graangewas vroegtijdig gaat lege ren. De nacieeligj; gevolgen tan het le geren zijn voldoende gekend de op brengst aan graan zal te wenschen overla ten, de waaide van het stroo mirder we zen, en er kan niet met het machien ge pikt worden. De landbouwers, op welke wintergraan gewassen de potaseh bij de zaaiing ver waarloosd is geworden, of waar de po- taschbemesting onvoldoende was, raden wij aan, zor.der verwijl, 400 tot 000 kgr. sylviniet-kaïniet per hectare toe te passen. Vanaf het begin der maand Maart, en zelfs vroeger, is 't dat de groei op het seizoen zoude vooruit wezen, raden wij aan de aylviniet-kainiet te vervangen door 250 tot 300 kgr. chloorpotasch per hectare. De sylviniet-kainiet kan gebeurlijk ge mengd worden met 300 tot 500 kgr. staal- alak. de choorpotasch met 300 tot 400 kg. superfosiaat. Een nieuwe fosfaatrneststof, welke zeer voordeelig en s'.aalslak en su perfosfaat kan vervangen, en het gepreci piteerd mineraal fosfaat of Fertiphos, waarvan men van ÏOU tot 150 kgr. hectare zal gebruiken. De bemesting dep hop Talrijke landbouwers hechten nog geen genoegzaam belang aan de potaschbemes- ting der hop. Het is overigens genoeg bewezen, dat de potaseh de vorming der bloeztms aan zienlijk bevordert, alsook de kleur, de fijnheid, en de geur der hop verbetert. De bloezems zijn ialrijker en van beter hoe danigheid, dank zij hun groote rijkheid aan lupuline. Het is onmogelijk hop van goede kwa liteit te bekomen, wanneer de grond geen potaseh bevat. De kloorpotasch is aan te bevelen in meest alle gronden, de gemiddelde te ge bruiken hoeveelheid is*<X)a 500 kgr. per hectare Bij laattijdig gebruik, dan geve men de ne voorkeur aan potaschsulfaat. Op 2den Paaschdag zal de trek- king plaats hebben in de bene denzaal der St. Jorisstraat, te 1 i uur torenuur Er zal gelot worden per reeks van 230 nummers zoodanig dat er in elkeen der vier reeksen ééne kostelocze reis verzekerd is. De persoon die eene reis wint, ont vangt onmiddelijk een bewijs met hetwelk bij zelf of gelijk welke an- dere^persoon recht heeft cp eene reis ode klas Ninove-Lourdes heen en terug. De vier prijswinnende nummers zuilen op Beloken Paschen in ons wetkblad verschijnen. 2057,05 20.00 20,00 10,00 10,00 voor Mgr. De Cooman Overdracht Naamloos Gent Naamloos Appelterre Naamloos Naamloos Klooster Lindhoudstraat, Brussel 50,(XI Mr Leon Bosteels, Buggenhout 150,00 Onbekend 25 00 Te samen fr. 2942,05 Dz Tchecksche filmaposiel Peter Hüb ner liet een merkwaardige siudie verschij nen waarin hij de drie greote hedendaag- sche prop-'gardamiddelen vergelijkt de kansel, de pers en de film. In Tcheeo Slowakije is de toestand op filmgebied niet zoo rooskleurig jaarlijks ;j wordt er door hare b-volking 330 miljoen II uren aan het kinemabezoek besteed, ter- ij wijl er uit de statistieken blijkt dat hoog stens 2 o/o der films een katholieke strek king hebbtn. En schrijver besluitDe Paus heeft bevolen dat een spiciale studiekommissie de productie-centra der wereld zou be zoeken om het filmwezen te bestudecren hij heeft het stichten van katholieke pro ductie-maatschappijen aanhe/olen. Op hunne beurt hebben de bisschoppen het stichten zulker maatschappijen goedge keurd Wij meenen dat de toestand in ons land niet zoo heel anders is dan ginder in Tcheco-Slowakije en stellen dan ook in gemoede de volgende vragen Waar blijven de katholieken die, na overweging dezer cijfers gehoor géven aan het veriangen van Paus en Bisschop pen Waar blijft het katholieke geweten en waar blijft de bezorgdheid om het zieleheil tegenover 327 miljoen uren kinemabezoek dat onkatholiek of tegen het katholicisme is Waar blijven de menschen van goede wil die zich in dienst stellen van de katholieke Film Liga cm het gevaar te keer te gaan en de film in dienst te stellen van twlsteis Waar is verder het katholieke kapitaal dat bereid is hier op gezonde commerciëele basis opbouwend werk te doen Wij s'.ellen hier deze ernstige vragen omdat ze gegrond zijn, omdat wij hopen dat ze wel eens zullen overwogen wor den omdat wij rekenen op arbeiders op net katho.ieke terrein van de goede film OOQLIJDERS, voor n'en goeden bril wend u tot APOTHEEK Jos. De fiuy vep, Beverstraat, Ninove. Onderwijs gesticht van de zusters der H. H. Harten. De tennispleinen in het park van het gesticht en het buitengoed te Pollaere zijn van heden 9 April toegankelijk voor de oud-leerlingen en leerlingen op 2on- en feestdagen van 9 tot 12 uur en van 1 tot 7 uur, mits vertoon der Iidkaart. De ouders der oud leerlingen en der leerlingen hebben ook vrijen toegang op het buitengoed, op voormelde dagen. Plaats uwe gelden op rekening in de te Ninove. Handelsregister Aalst n* 1 Filiaal der Société Generale de Belgiqije, gesticht in 1822. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding. Katholieke Padvinders Het Familiefeest der P.tdvinders zal plaats hebben op Zondag 9 April (Pal- mezonoag) te 7 1(2 uur, in de Feestzaal ot. jorisstraat. Zooais verleden jaar worden de prijzen van den tombola met dank aanveerd en zal de opbrengst ervan besteed worden voor onze Katholieke Scholen. 65 Jaar getrouwd. T Paschen zullen de echtgenooten joannes Verstraeten, geboren op 10 De cember 1844 en Marceline Adriaens geboren op 10 October 1844, wonende Koepoortstraat, 60 jaar getrouwd zijn. Te dier gelegenheid zal er in gesloten famtheki.ng eens hartelijk gefeest worden. De beide echtelingen zijn nog in volle gezondheid en hepen binnen 5 jaar hun briljantebruiloft temogen vieren. Aan beide jubilariisen en gansch de familie, onze beste gelukwenschen. Sa meisjes, fr sch en opgeruimd, Het achtste wonder is gevonden 'k Deel het U vertrouw'iijk mee 't Is de fijne Chicoree Kerkfabriek van koop van fondsen. Gunstig advits met 7 stemmen onthoudingen de 4 socialisten. Kerkfabrieken O.L.V.H. en St There sia rekeningen 1912. Kerkfabriek OL.V.H. overschot fr. 108,30 St. Theresia overschot 145,00 ciunstig advies met 9 stemmen tegen 3 onthoudingen. De Heeren Van Trimpont, J.-B. Van Londersele, Const. De Mol. Politie. Nieuwe plaatsen. Vaststelling voorwaarden Ouderdom bepaald van 23 tot 30 jaar. lovaheden en oudstrijders tot 35 jaar volgens de wet. Aangifte voor P Mei 1933, dag waarop ook de oudeidomsgrens moet bereikt zijn. Exaam ,n 't Vlaamsch, maar wensche- hjk watfransch le kennen. Feestcommissie - Samenstelling. Den Heer Burgemeester verklaart dat er tusschen de drie partijen overeenge komen is te samen de feestcommissie samen te stellen - waarop hij lezing geeft van de 12 aangeduide kandidaten. Aangenomen met 11 stemmen tegen 1 onthouding.- Den Heer Jules üe Coster onthield zich en gaf voor reden dat den kristenen arbeidersgroep er niet vertegen woordigd was. Lijnrichting Trekweg. Met algemeene stemmen goedgekeurd. Medisch schoolopzicht. Benoeming van een opzichter - met gesloten deuren ver handeld. De zitting word om 9 uren gesloten. Fietser aangereden. De jonge renner Remi Pence, van Ap pelterre-h'ychem, was op zijn gewone oe fening, en reed alhier door de gemeente. Aan het klooster gekomen, werd hij aan gereden door den auto van heer C. Kie. kens, van Denderhautem Hij werd met geweld ten gronde geslingerd, en bewus teloos ui een naburige woning binnenge dragen, waar hij de eerste zoggen van een geneesheer ontving. De gekwetste werd naar eene kliniek te Aal't overgebracht, daar er vrees bestaat voor schedelbreuk! Een onderzoek is door de politie ingesteld, om de verantwoordelijkheid vastte stellen.' Eetplaats in eikenhout, 2 buf fetten. tafel, 6 stoelen en I spiegel. Zich te bevragen ten bureele vat. het blad. Steenen eerste kwaliteit te koop zeer voordeelige prijzen. Schrij ven Scheerlinck, 17, Beverstraat NINOVE. Richard Ooppeusi Graanmarkt, Ninove. Lekkere dranken en fijne bieren der Brouwerij VANDER SCHUEREN-. Prachtige zaal voor tentoonstellingen, bals en feestelijkheden. VERHUUR van stoelen en tafels dienstig voor Soupers, huwelijken, fees ten, enz., aan zeer voordeelige voorwaar den. Studie van Notaris JEAN-RENE VAN ROSSOM, te Ninove, Graanmarkt, 33 Openbare Verkooping van eene Bouwgrond en Land, te Teralfene en Liedekerke. CINEMA VOLKSVERHEFFING Zondag 9 April 1933 's Avonds om G 1/2 uur LAATSTE SEIZOEN-CONCERT door de Christene Meisjes Klucht - Zang en Dans. Zondag om 1 1/2 ure, - Matinee Cinema-Vertooning: OP PROGRAMMA De Wet van het Geweer Cow-Boy in 5 d-elen, mei TOM T LER en FRANKY DARROW. Over de Volga prachtig drama in 6 deelen 't Gaat om de moord op tzaar Nicolas en zijn familie. Maandag avoni om 7 3|4 uur, Zeilde programma. Gemeenteraad. Zitting van Vrijdag 7 April 1933, VV'e geven hieronder beknopt verslag over deze zitting. 6 Proces-verbaal der vorige zitting goed gekeurd. Gemeentekas en kas van C. O, O. Goedgekeurd. Concessien op het kerkhof. De familie Lu Four-De Mont 2,75 m voor 99 jaar 2200 fr. Mevrouw VV- Jos. Van Petegem 2 m2 voor 50 jaar, 840 frank. Mevrouw We Louis Van Oudenhove 4 x4 m. —50jaar 1280 frank. Met algemeene stemmen toegestaan. Reinigingsdienst Verpachting goedkeuring. Verpacht van 1 Mei '33 tot einde Juni 42 aan Mr Alfred Du Four voor 39 880 frank. Het vervoermiddel zal een gesloten auto zijn. Goedgekeurd. Koers voor Onafhankelijken Op Zondag 9 April, wordt de Groote Vondelenprijs te Denderboutem door de onafhankelijken verreden. De prijzenlijst bedraagt 3000 frank verdeeld als volgt 600, 450, 350. 27ö! ,25« 10°' MO. 75, 75, 75, 50, öO en 50 fr. De wegwijzer luidt als volgtHaaltert Aalst, Vijfhuizen. Erpe, Bambrugge' Burst, A.gem, Heidergem, Kerksken.' Haaltert en Denderhoutem (2 maal deze ronde) daarna Ninove, Hiseringen, Ter- nath, Assche, Erembodegem, Aalst, Haaltert, Denderhoutem en nog 2 ronden over Burst. Afstand 140 km Waarom zijn de koffies van hel Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. Ik ondergeteekende neb de eer aan het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij van heden af za! gelasten met het beplekken van Chaulïage buizen alsook waterbuizen met 1. klas materiaal en op de modernste manier uitgevoerd. Hopende met Uwe geachte orders ver eerd te worden biedt ik U mijne beste groeten. Matige prijzen Spoedige bediening. Henri De Waegreneer, Lwijndersweg, Nr 10, Ninove. Eene batteise Tudor alsook een ontroomer Mdotte bij Louis Ap pelmans, te Meerbeke-bij-Ninove 4000 fr. per jaar. Zich te bevragen Edmond De Deynscraat, 3. Luxe-auto, goede staat, gansch herzien, nieuwe banden, merk Chevrolet, cylinder. Prijs en condities zich te bevragen ten bu reele van het blad. Uitdagen Instel Dinsdag H April 1933, Toewijs Dinsdag 25 April 1933. Verscheidene perceelen Bouwgrond studie van Notaris Van Themsche te Denderleeuw, Langestraat te Hekelgem en rWT' nra» V mi f I en verscheidene perceelen Notaris JULES STAS. verblijvende te Assche, zal ter tusschenkomst van zijn ambtgenoot, Mer. Jean RenVAN ROSSOM, te Ninove, overgaan tot de openbare verkooping van Gemeente Liedekerke Koop 1 Een perceel bouwgiond, gelegen aan de Muilembaan. gekend ten kadaster wijk B. deel van nummer 9L, groot volgens meting 12 aren 18 centiaren. Ingenottreding, met Kerstdag aanstaande. Koop 2 Een perceel bouwgrond, gelegen als voorgaande, groot volgens meting 12 aren 13 een. Ingenottreding, met Kerstdag aanstaande. Gemeente Teralfene Koop 3 Een perceel hopland, gelegen tei plaats genaamd <<Okaai», gekend ten kadaster wijk A, nummer 1036m. groot in oppervlakte vol gens meting 03 aren 28 centiaren. Ingenottreding, met Kerstdag aanstaande Koop 4 Een perceel bouwgrond, gelegen aan de Portugeesstraat, ttr plaats genaamd Kleguel- denest gekend ten kadaster wijk A, deel van nummer 1050b en lOoOv, groot in oppervlakte volgens meting 16 aren 14 centiaren. Prijzij voor haag en navette 350 fr. Onmiddel. iijke ingenottreding. Koop 5 Eene hofstede met grond, staande en gelegen als voorgaande, groot ia oppervlakte vol gens meting 23 aren 24 centiaren 13 dm2. Ingenottreding 3 maand na de eindeiijke toe wijzing. Prijzij voor navette 100 frank. Koop 6 Een perceel bouwgrond, gelegen als voorgaande, groot volgens meting 15 aren 31 cen tiaren 13 dm2 Boomprijs en navette 410 fr. Onmiddellijke ingenottreding. Koop 7 Een perceel land gelegen ter plaats genaamd Okaai gekend ten kadaster wijk A, nummer 835e, met eene oppervlakte van 19 areu. Laatst gebruik door Joannes Van Neyghem Onmiddellijke ingenottreding. Koop 8 Pen woonhuis met keuken, twee ka mers, waschhuis. stal, schuur en tuin, staande en gelegen ter plaats genaamd Grooten Driesch gekend ten kadaster wijk A, deel der nummers 909b. 950c en 951e. groot in oppervlakte fvolgens titel 03 aren 70 centiaren. In gebruik bij M. Van Gucht, van maand tot maand zonder huurceel, om 2 112 ure namiddag, ter herberg .<ln 't Gilden- huis,, bij M. Joseph Van Neyghen-Heeremans, te Ieralfene. Daalstraat. Uit ter hand te koop Stad Ninove I wee gerieflijke werkmanshuizen met tuin, staande n gelegen aan de Pamelstraat, nrs. 159 en j6y, met eene wederkeerige opper vlakte van 03 aren 4O centiare* en 08 aren 4O cen- raren, wel gelegen te Ninove. aan de Weggevoerden straat (Steenweg „aar Aalst), rechtover het Col- legie. Een perceel bouwgrondgelegen aan den trage aer Dendervaart met een voorgevel van 9 meters gekend ten kadaster wijk B, deel van nummet I418L. groot in oppervlakte 6 aren 01 centiare, palende aan de maatschappij in gezamenlijken naam Jozef en Alfons De Schepper, den travel en en anderen. Onmiddellijk m^ebruiktreding. Gemeente Teralfene. Een woonhuis met tuin, staande en gelegen ter plaats genaamd Breedeweg met eene oppervlakte van 02 aren 60 aren 98d m2 In gebruik bij M Alphons Sterckx Gemeente Denderleeuw 1) Een* eohuur op en met 01 are 65 centia ren grond, staande en gelegen aan de Veldstraat, 2) Een perceel bouwgrond gelegen mét een voorgevel van omtrent 24 meter» aan de straat leidende van den Steenweg op Aalst naar den Halt van lddergem, groot m oppervlakte 14 aren. a/c, *n bouwgrond, gelegen aan den Steenweg op Aalst alwaar hij een voorgevel 7?n meter8 e5 centimeteis, palende aan P. De Gcy ter - Bock .taalVerdeeld in4 loten. 4) Een perceel bouwgrond gelegen ter plaat» genaamd Stricht gekend ten kadaster wijk B nummers 1058b en 105c, met ecne gezamenlijk oppervlakte van 6 mettrn 80 aren. veL^HlanS Cu in'ichtingen nopens voor.chree vene goederen, kunnen de liefhebber» zich wen den ter studie van Notaris VanRossorn vournoep- Om te verdeelen Openbare Verkooping van *2^1 r,v>aii.fs.1

Denderklok | 1933 | | pagina 2