Het Stervende Land Oost-Vlaanderens Bedevaart Spaarkas van Lourdes Middenstandsjeugddagen Men vraagt Te koop per Occatie Belangrijk 8ericht Kerk der H. Theresia Landbouwbelangen STAD EN OMLIGGENDE NINO VE. NE YGHEM TE HUREN Wordt gevraagd Banqus Centrale de la Bendre Alfons Van Alboom TE KOOP Café DE WAAG TE KOOP TE HUREN Brusselstraat, Nir\ove. O. L. Vrouw van Lourdes van 3 tot 11 Augustus 1933. Leerjoi)ger\. Zich te wenden bij Albert De Roeck, Nieuwstraat,14. Wetteren Orde der Goddelijke diensten Zondag 28 Mei 6 uur, gelezen mis. 7 11*2 uur, mis voor juffer E'isa De Quick 9 1?2 uur. Hoogmis. Maandag, 8 uur, sol. jaargetijde voor Mr Jules Van Heek. Dinsdag, 0 1|2 uur, mis ter eere van O. L. V. van Bijstand. Woensdag, 7 lj2 uur, mis van dankbaarheid aan de Goddelijke Voorzienigheid. Donderdag, 7 1 [2 uur, mis ter eere van O. L. V. en H. Coleta Kerk gangmis. Vrijdag, Eerste Vrijdag der Haanu 0 1|2 uur. sol. mis ter eere van het H. Hart van Jezus en H. Theresia om een genezing te bekomen. Zaterdag, 6 1{2 uur, mis voor Mr Jan Vander Kelen overleden huisv. en kinderen Alle dagen 's avonds 7 1[2 uur Lof. de der bevoegdheid en als belas tingdragers Weert uit Uwe diensten, bedienden, werklieden en schoolmeesters of welke beambten ook die ge reeds op breeden voet bezoldigt en die daarmee ontevre den en steeds onverzadigd, hetzij van hun ambt misbruik maken heizij hun ambt vervvaarloozen, om de vrije beroepen te benadee- len. Ket woidt hoog tijd dat aan de misbruiken en wantoestanden ten einde komt. Wij prediken den boycott tegen deze heeren van schoolmeester- schap en openbare besturen die in deze benarde tijden het brood van hun evennaaste zoeken te roeven. In dezen strijd doen wij beroep op het publiek om ons ter zijde te staan en zelf handelend op te treden door zijn belangen aan de bevoegdheid en de zorg toe te vertrouwen van degenen die om hun brood een daagiaak zoeken en geen cumuls najagen. Overbemesting- met potaseh op beetwortelen In der loop van het jaar 1932 orderna men wij drie overbemestingsproeven met chloorpotasch op beetwortelen. De toepas sing der chloorpotasch geschiedde van begin tot rond 25 juni. Hiernavolgende geven wij aan de toegepaste hoe eelheden chloorpotasch met de Ufekomene opbrengsten per per ceel, berekend per hectare. Proef I. 400 kgr. gaven 97.500 kgr. wortelen. Getuige gaf 84.000 kgr. wortelen. 600 kgr. gaven 113.000 kgr. wortelen. Proef II. 500 kgr. gaven 10R.009kgr. wortelen. Getuige gaf 100.000 kgr. wortelen. 1000 kgr. gaven 120 000 kgr. wortelen Proef III 100 kgr. gaven 85.p00 kgr, wortelen. Getuige gaf 8' 000 kgr. wortelen. 400 kgr. gaven 97.000 kgr. wortelen. De proeven waren aangelegd geworden op 10 aren per perceel. Het eerste beeten- veld had voor de zaaiïng geen potaseh, het tweede een matige, en het derde beetenveld een sterke potaschbemesting ontvangen. MENGELWERK 19 door R. BAZIN vertaald door Dr J. Boonen 't Zal vijt-en-negentig frank lijn, zei Jean Nesmy. Zoo had ik ook berekend, antwoord de Je pachter. Daar hebt ge het geld kijk 't na of 't zoo goed is. Toussaint Lumineau haaide [een stapel tje zilvergeld uit den jaizak, waar bij de verschuldigde som reeds vooraf had inge stoken, en wierp het op het deksel der ton. Daar jongen Zonder het aan te raken, trad de aan gesprokene achteruit. Wilt gij mij op de Fromentière niet meer Neen, jjngen, je moet vertrekken. En op meewarigen toon vervolgde hij Ik zer.d je niet weg alsof je een dag dief waart, neen, en zelfs neem ik je niet Wij vermeenen het overbodig over de bekomene uitslagen dezer drie proeven uit te weiden deze zijn voldoende welspre kende voor hun zeiven. Voegen wij al leenlijk hier aan toe, dat de potaseh mest stoffen als overbemesting steeds loonende uitslagen geven. K, Ali. BISDOM GENT naar De sermoenen zullen in 't Vlaamsch ge predikt worden door Z. H. E. Mgr Cop- pieters. Bisschop van Gent endoor E. H. Van Kerckhov esapr. Bestuurder der Maatschapj .en te Gent. Vijf bijzonde e treuien v -den ingericht Voor onze strci_a zijn de beste treinen 1) Do Witte trein die rechtstreeks naar Lourdes rijdt en rechtstreeks van Lourdes terugkeert. Prijs 3* klas 405 fr. 2' klas :625 fr. 2) De Groene trein die rechtstreeks naar Lourdes rijdt en terug keert langs Nevers, waar de Gelukzalige Bernadeite speciaal zal vereerd worden Prijs 3' klas 495 fr. 2* klas 730 fr. 3) Oranje trein die langs Parijs bij de heenreis en langs Lisieux bij de terug reis zal rijden. Prijs 3- klas 495 fr. 2' klas 730 fr. Inschrijvingen worden van heden af aanveerd bij den E. H. Heriecant, Sta tiestraat, 36 Ninove, tot 10 Juli inbegre- Pen- Daar kan men ook al de inlichtingen bekomen. De ziekenbulletijns worden aanvaard tot 30 Mei. V'an af 1* Juni kunnen al de spaarders het gespaarde geld terug bekomen bij den Heer José De Backer. Alle spaarders betalen 25 fr. min voor hunne reis naar Lourdes. Ze hoeven daar toe slechts hunne spaarkaart mee te dra gen bij hunne :nschrijving. Nationale en Internationale Borgerhout, van 27 tot 27 Mei t933 De Studievergaderirg der 5e afdeeling Katholieke-Sociale Actie, Vrouwelijke groepen te houden cp Zondag 28 Mei 1933 te 3 uur, in de zaal van het Gilden huis Montensstraat 38, kan we ens or- voorziene omstandigheden riet doorgaan. Het Landelijk Bestuur der V. K. B. J., Vrouwelijke Katholieke Burgers- en Mid- denstandsjtugd, heeft opdracht ontvangen hiermede al zijn leden op de hoogte te brengen van deze wijziging, in hèt congres programma. Het Congres gaat dus alleen door voor de organisaties der mannelijke Katholieke Middenstandsjeugd. Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer DE P.UYVER. Beverstraat Kon. Harmonie Eendracht- Heden Zatderdag avond 27 Mei, om 8 uur, zullen de Mei-Seienades plaatsgrij pen. Het eerste deel aan het huis van den Z, E. H. Deken het tweede deel aan het huig van den Heer Voorzitter Dr Pro vé. Er wordt een dringende oproep gedaan aan alle katholieken en bijzonder aan de Eere leden, om zoo talrijk mogelijk dit Feest met hunne tegenwoordigheid te wil len opluisteren. Het volgende programma zal uitge voerd wordeD. 1 Deel 1. Curtius - ConctrUnarsch. Fa vat kwalijk, ofsc oon 't mij wel eeni onge noegen veroorzaakt heeft, dat je te erg cp de jacht uit was. Je hebt me goed ge diend. Alleen maar Jean Nesmy, mijn dochter behoort mij toe, en ik heb je niet met Rousilie samengebracht. - Als ik dan in baar smaak val, cn zij in den mijnen, meester Lumineau Je bent niet uit onze streek, arme jongen. Een Bcquin trouwen met een meisje als Rousilie, dat kan nu eenmaal niet, je weet het je had beter gedaan daar vooraf aan te denken. Voor den eersten keer sloot Jean Nesmy de oogen half en werd bleeker de hoekt n van zijn mend zakten omlaag alsof hi; ging schreien. Op zeer zachten toon hernam hij II zal zoolang w/chten als gij wilt, indien ik haar maar krijgen kan. Zij is nog jong, en ik ook. Bepaalt gij maar en ik zeg ja. Maar de hovenier antwoordde Neen, dat kan niet, je moet vertrek ken. 2. Morgen, middag en avond in Weenen. Openingstuk. Suppé 3. Hongaarsche Dansen. Brahms N° 5 - 6. 4. Gedenkenis uit Warsovie Polonaise A. J. Rousseau 2* Deel. 5. Oude Kameraden, Marsch. Teike 6. De Stelende Ekster, Rossini Openingstuk. 7. Oe Schoone Blauwe Donau. Weensche Wals. J. Strauss 8. De Soheemsche, Openingstuk. Balfe Uw geste! is overspannen, Koffit, thee zylt gij verbannen, Hert en maag zijn allebei Klaar met Chicorei Diefstal in de kerk van den Burchtdam. Dinsdag avond bij 't sluiten der kerk stelde de E. H. Pastoor vast dat twes of ferblokken opengebroken waren. De buit zal wel klein geweest zijn tn waarschijnlijk is 't aan dat feit te danken dat de andere offerblokken niet openge broken werden er was geen daguur aan te verdienen. De offerblokken zijn allemaal nood-of ferblokken die even gemakkelijk geopend worden als een kinderspaarpot... een der offerblokken is maar een zout bak met een slotje er op üok wordt de lichting regelmatig gedaan en deze week was E. H. Pastoor bijzonder op [zijn hoede verleden week Dijnsdag had hij in ieder offerblok een opgebrand solfertje gevonden. Iemand had het er brandend laten invallen om bij het licht er van te zien wat er in zat Spijts een discrete bewaking is de roof toch onbemerkt doorgegaan, 't Is te ver lopen dat bij een volgende poging de dief bij de kraag gevat worde De politie heeft een onderzoek geopend Onder gebuurvrouwen. Met dat goê weër, ne tnaensch zal ijaan moeten op zijn zomerklëeren denken Da's waar, maar ik heb mijn plan al getrokken... nu met de krisis.. Hoe zoo Ba ja, ik hadde daar zoo nog 't een en 't ander liggen van verleden jaar en 'k ben er mée naar De Ververij *De Regen booggetrokken. Ze zullen zij dat daar arrangeeren zooals moet zijn en. .aaneen goeie prijs. Wel da's een gedacht, ik ga 't zelfde doen. Koninklijke Maatschappij St SEBASTIAAN Uitslag van den 1 match voor den Beker 1) Verhumst Alb. 7 punten 2) Moeremans Edg. 5 3) Coppens Frans 4 Van Liefferingen F. 4 4) Coppens Camiel 3 Vanden Berghe Karei 3 5) De Cooman Rersë 2 Kieckens A. 2 De Schepper Alfons 2 Van Petegem Raym. 2 De Ruyver juzef 2 6) Panny Joz. 1 Vanden Haute Pros. 1 Boudiau Louis 1 Vanden Bossche A. 1 Minner Aug. 1 Coppens Alfons 1 Dufour Aug. i Den datuum voor den 2' match zal zoo- haast mogelijk vastgesteld worden. Er zijn reeds 10 leden ingeschreven voor het Kampioenschap van Stekene. Allo wie gaat er nog mee Wij verwachten nog eenige inschrijvingen. Verbond der Denderstreek. De sympathiekan voorzitter M. Hectör Bruneel heeft nogmaals bewijzen gegeven dat hij een «as» is in het schietspel. Niet tegenstaande het buitengewoon slecht we der heeft hij den titel veroverd van Ko- De knecht beefde over geheei zijn li chaam. Een oogenbük stond hij met ge fronste wenkbrauwen en de oogen strak naar den grond. Toen was hij besloten niet te zeggen wat hij dachtIk zie van haar niet af Ik kom terug. Haar hebben zal ik. Zooals de menschen van het ras der zwijgers waartoe hij behoorde, verborg hij zijn geheim, nam het geld en telde het na, terwijl hij de stukken een voor een iq zijn zak liet glijden. Vervolgens 2onder een woorde te zeggen, alsol de boer voor hem niet meer bestond, ging hij aan 't bij eengaren van de luttele kleedingstukken en het weinigje lijnwaad, dat hom toebe- hoorde. Dat ailes pskte hij, behalve een paar laarzen, die hij met een koord vast bond. in zijn ,blauw8m kiel, dien hij met de mouwen aan den loop van zijn geweer knoopte, Toen hij daarmee klaar was ging hij, zijn hoed oplichtend, de deur uit. Buiten was het volle zonneschijn. Jean Nesmy trad langzaam voort. De stoere ninj» der oude maatschappij «Concordia» Proficiat. Zondag 28 Mei schieting 700 fr.te Aalst Avenue Onze Wip, steenweg naar Brussel Stad Ninove Op Dinsdag 6 juni 1933. (3Sinxendag) om 2 uur. Groote prijs sigaretten belga 2. jaar, 60 km. voor alle beginnelingen. In gericht door de veloclub St. Cristoffel lokaal A, Van Droogenbroeck met de me dewerking der herbergiers en neringdoe ners der straat de firma Van Der Eist klakken Gijssels sport H Penne fabri kant en Het Nieuwsblad 1000 Fr. prijzen Wegwijzer Ninove - Meerbeke - Fa- mei - Meerbeke - Ninove 6 maal Inschrijving vanaf 1 uur, bij Mr. Ch. Cosyns. Vertrek bij Mr. Oscar Vander Eist, en lokaal c De Keizer Aankomst bij de Heeren Alf ed Pauweis en Robert Wachtelaer, Groote Markt. Prijsuitdeeiing bij Mr. Maurice De Donder. De inrichters zijn niet verant woordelijk voor de gebeurlijke ongevallen en verzoeken het geacht publiek zooveel mogelijk op het gaanpad te blijven ten einde de inrichting te vergemakkelijken. Het Bestuur. OOGLIJDERS, voor n'en goeden bril wend u tot APOTHEEK Jos. De ^üyver, Beverstraat, Ninove. Kaatsen Op Maandag 5 Juni 2. Sin.xendag groote kaatslutte, voor den beker St Mi chel ingericht door de maatschappij Vlie genden bal Koepoortstraat tusschen 3 ver maarde partijen. Buggenhout Herleving Ninove Vliegenden Bal Ninove Bal Op Schoon sport in 't verschiet sporllief- hebbers van Ninove en omliggende allen naar de Koepoort. Aloude herstelde kapel van O. L. Vrouw vun Bevingen,patrones van Neyghtmbosch Op Zondag 28 Mei 1933, ter gelegen heid van de jaariijksche Mei-bedevaart, Inhuldiging en Wijding der aloude her stelde Kapel, door den Hoogeerdwd.Heer K. Poppe, Vicaris-Generaal van het bis dom Gent, afgevaardigde van Z. H. Excellentie Mgr. Honoré Coppieters Bis schop van Gent. 's Namiddags, te 3 uur, wordt het Ge nadebeeld van O. L. Vrouw van Bevingen XV eeuw) dat sedert 15 September 1932 binst de herstellingswerken in de kerk berust plechtig met Mariastoet naar het Heiligdom teruggedragen, aldaar Wijding der Kapel en Feestsermoen over de Heer lijkheden var. Maria. Gezangen Aan de Calvaar O Kruise den Vlamingin het beluikO. V. Vrouw van Vlaanderen, Loflied van O. L. Vrouw van Bevingen. Evenals de vorige jaren, zal gat sch het Katholiek en Maria-Minnend volk der streek, vooral van tusschen Dender en Zence, aan de plechtigheid deel nemen. Congregatiën van O. L. Vrouw, - Mannen en Jeugdorganisaties nemen plaats in den Mariastoet. Eenieder zal, een Zondagnamiddag, - willen genieten van het aangenaam na tuurschoon, in dit nederig plekje en gena deoord van ons lieflijk Zuid-Vlaanderen. Het aangename aan het godsdienstige pa rende, zullen de katholieke natuur- en kunstliefhebbers en bewonderaars aan het feest willen deelnemen, en zoo in een hoekje onzer vlaamsche Ardennen, aan den zuid-rand van Neyghembosch, waar van O. L. Vrouw van Bevingen de patro nes is, de zuivere en fnssche Mei-lucht van het schoone landschap inademen. Waarom zijn de koffies van het huis De Roeck-Nuttinck La\ endelstraat 15. (Telefoon 302, wil, die in den tergeren jongen stak, hield hem 't hoofd omhoog hij keek naar het huis, of hij Keusille niet zag aan een der vensters. Hij ontwaarde haar nergens. En toen midden op de groote, leege, vierkante binnenplaats, riep hij, de knecht hij, de weggejaagde, hij die geen oogen- blik langer op de Fromer.tière [vertoeven mocht Rousilie I Een spitse muts schoot den hoek van het portaal om. Maria Rosa kwam uit haar schuilplaats en stortte zich vooruit met een gelaat nat van tranen. Maar bijna on middellijk bleef zij staan, verschrikt bij het zien var, haar vader, door vrees bevan gen ook, omdat van denzelfden kant der plaats een kreet weerklonk, die Jean Nes my deed omkeeren. Dannion Vervolgt Achtergebouwen met koer en inrijpooit, dienstig voor alle be drijf 20 Geeraardsbergschestraat, Ninove, bij P. Verstraeten. de beste. Omdat deze kofïïos uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. Deftige meid voor alle werk. Zich te bevragen ten bureele ven het blad. Meester-Kleermaker Biezestraat, 18 Ninove Plaats uwe gelden op rektning in de te Ninove. Handelsregister Aalst n* I Filiaal der Société Generale de Belgique, gesticht in 1822. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding. Fruithandelaars, Ondernemers, Schilders voor Uwe ladders wendt U tot het huis Rijtuig- en laddermaker Specialiteit van fruit- metsers- 1 I schilders- enkele- en dubbel ladders tot alle lengten Telefoon 308 2 zeer goede pianos cordes croil se in zeer goeden staat, alsook 2 goede brandkTSten. Zich te bevraJ gen ten bureele van het blad. Eetplaats in eikenhout, 2 buf fetten. tafel, 6 stoeien en l spiegel. Zich te bevragen ten bureele van het blad. v Hichard Coppens Graanmarkt, Ninove. Lekkere dranken en fijne bieren der Brouwerij VANDER SCHUEREN. Prachtige zaal voor tentoonstellingen, bals en feestelijkheden. VERHUUR van stoelen en tafels dienstig voor Soupers, huwelijken, fees ten, enz., aan zeer voordeelige voorwaar den. Luxe-auto, goede staat, gansch herzien, r.ieuwe banden, merk Chevrolet, 0 cylinder. Prijs en condities zich te bevragen ten ba*— reele van het blad. Ik ondergeteekende neb de eer aan het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij van heden af zal gelasten met het beplekken van Chauffage buizen alsooi waterbuizen met 1. klas materiaal en or de modernste manier uitgevoerd. Hopende met Uwe geachte orders v*i- eerd te worden biedt ik U mijne beste groeten. Matige prijzen Spoedige bediening. Henri De Waeg-eneer, Twijndersweg, Nr 10, Ninove. 1 Schoon groot renteniershuis met garage, kunnende dienen voor alle bedrijf gelegen m de Biezestraat, 32 te Ninove. i Gerieflijke nieuw gebouwde Villa met garage, tuin, boomgaard in zijn vol len opbrengst en raoderue kiekenkot diens.ig voor het opbrengen viq 2000 kiekens, gelegen te Denderwindeke. Sta tiestraat. Voor alle inlichtingen zich te bevragen bij den eigenaar Hyp. Penne, Groote Markt, 16, Ninove. I 11 i ii ii i .-rwrsnanlii

Denderklok | 1933 | | pagina 2