r iFi HUIS "iet TUIN Kerk der K. Theresia Late Roepingen Landbouwbelangen Radio-Verrassingstrein STAD EN OMLIGGENDE NINOVE. Het Stervende Land GIRIO Outer ÜU M. SCHEERLINCK Belangrijk Bericht TE HUREN Licenciaat in Wiskunde TE HUREN Brusselstraat, Nir^ove. Orde der Goddelijke diensten Zondag 30 Juli 6 uur, gelezen mi». 7 11*2 uur. mis voor Mr Modest Van der Taelen en overledene familie. 9 1 [2 uur. Hoogmis. Maandag, 8 uur, sol. namis voor Jufier Hortense Van Branteghem. 9 1|2 sol. jaargetijde voor de overledene parochianen. Dinsdag, 6 1|2 uur, mis ter eere van den H. Antonius van Padua. Woensdag, 6 1|2 uur, mis ter eere van de H. Berlindis. Donderdag, 8 uur, sol. jaargetijde voor Mme Maria Beazar. Vrijdag Eerste Vrijdag der Maand. 6 lj2 uur. mis ter eere van het IIHart van wege de kapel van Schalkom- straat. avonds 7 Ij2 uur Lof. Zaterdag, 7 Ij2 uur, mis ter eere van O. L. Vrouw van altijdd. Bijstand en H. Theresia 's avonds 7 li2 uur Lof. dat men na zes tot acht weken een tweede opbrengst aar. hooi bekomt Hieruit vclgt dus dat de verstandige uitbating van o-ze weiden toelaat twee maal per jaar hooi op te doen. Wij twijfelen geenszins of landbouwers en veekweekers zullen onzen raad volgen 't is overigens hun belang, D1XI Opslag der potaschprijzen De potaschprijzen zullen den 31 Juli aanstaande merkelijk opslaan. Koopt dus onmiddelijk om van de voordtelige zomsrprijzen te ge nieten. Krioelt het onkruid in uwe gra nen, zijn deze gelegerd of schijnt de opbrengst U minderwaardig, vraagt U af of gij genoeg potasch- mesten hebt uitgestrooid. De jongelingen van J6 tot 25 jaar, die ernstig verlangen priester-missionaris of kloosterling te worden, kunnen aangeno men worden te Kapelle-op den-Bosch, bij Mec'nelen, waar de Paters Assumptionis- ten klassen hebben ingericht voor zulke c Late Roepingen Adres: E. P. Overste, Studiehuis H. Theresia, Kapelle-op den-Bosch (Bra bant). filmvertooningen gegeven worden, door de afdeeling alleen of in aansluiting met andere bonden, en dit aan de hand cer lijsten Betere wondingen in de filmbe weging aan *c vragen bij het Middenbe stuur. 5. Nevens de propaganda voor het aan werven van een groot aantal leder, zullen ook giften en grootere bijdragen worden bijeengebracht, om den volledigen uit bouw der katholieke filmactie mogelijk te maken. 6. Eindelijk moet volle aandacht wer den verleend aan het vraagstuk der eigen productie, het einddoel van alle filmactie Daarom wordt beroep gedaan op deelname aan de scenarioprijskamp door al wieeenig filmtalent heeft, en op de vorming van het noodige kapitaal ter uitvoering. Onze Hooiweiden In 't algemeen gebeurt het afmaaien der hooiweiden veel te laat. In de Ylaamsche gewesten, er. ook wel elders, verricht men dit werk meestal in Juni-Juli, 't is te zeg gen op het oogenblik dat de grasplanten in zaad geschoten zijn, zoo dat het hooi van veel minder hoedanigheid is en nog enkel op stroo gelijkt. De hoeveelheid is dan wel vermeerderd maar ten nadeele van de hoedanigheid. Die doenwijze dient verlaten, en aan die verbetering kunnen de notarissen wel meehelpen door de openbare verkoopin gen van gras veertien dagen of drie weken vroeger te stallen, in plaats van ze regel matig op 15 of 29 Juni te houden Uit talrijke ontledingen die gedaan werd n blijkt dat het hooi het vo-dzaamst is als het gras gemaaid wordt bij hei begin van den bloeitijd, 'i is te zeggen met Mei of begin juni. Ziehier de uitslagen van eer.ige dier ontledingen 24 AprilEiwithoudende stoften 'JoO 0 Ruwe vezelstof18 0/0 13 Mei Eiwithoudende stoffen i<3 U/o Ruwe vezelstof 1 0/0 II JuniEiwithoudende stoften 13,3()'0 Ruwe vezelstof '2b 0/o Hoe jonger dus een plant is, hoe rijker zij is aan eiwit, terwijl bij het oud worden de hoeveelheid cellulose vermeerdert. Wie regelmatig ammoniaksulfaat aan wendt bekomt voor den bloei lang en dicht opgeschoten gras. z00 dat de oporengst groot en jong is, en bijgevo'g zeer voed raam Men mag niet vergeter, r.a het iroogsten van het hooi, 150 tot 200 kgr. ammoniaksulfaat per hectare te gebruiken Daardoor bevordert men het spoedig en dicht uitschieten van het gras derwijze Wat een bijval. Reeds van verleden Maandag waren aile plaatsen bezet. Deze die ingeschreven zijn kunnen hunnen cou pon bekomen waar ze zich laten opschrij ven hebben en een lot voor den kosteloo- zen tombola. De trein komt langs Ninove niet. Deze die van u;t Ninove ertrekken nemen den trein van G.5Ö uur s morgens in 2. klasrijtuig en in Denderleeuw zal den verrassingstrein hem opwachten. Voor het terugkomen zal men verbindirg hebben met den nachttrein. Iedereen is verplicht zijn eenzelvigheidskaart bij zich te heb ben. MENGELWERK 2o Zondagdienst der Apothekers Apotheek open van Mijnheer DE EUYVER. Beverstraat Bond van het H Hart- Dinsdag 1 Augustus om 8 uur 's avonds groote algemeene vergadering voor de leden van den boud van het H. hart in ons lokaal c St. Jorisstraat Op de dagorde Verslag over de werking van den bond 2' Regeling van de reis naar de groote H. Hartf-esten le Geeraardsbergen. 3- Belangrijke mededeelingen. Gezien de belangrijkheid der dagorde rekenen wij stellig op een talrijk opkomst. De leden worden aangezet viienden en kenissen mede te brengen die ze denken voor onzen bond te hurr en winnen. Iedereen is welkom. |n een hoekje Met een boekje En daarbij Lekkere Chicorei Stedelijke Nijverheidsschool. Op Zondag 30 Juli. worden de werken van de leerlingen Tentoonges'eld in de klassen der Nijverheidsschool, Geeraards bergschestraat. iJe Prijsuitdeeling voor het schooljaar 1932-1933 heef' plaats om 11 1 2 uur. De Tentoor.stellirg zal open zijn voor het publiek, van 10 tot '2 uur voornrdiag en van 2 tot 5 uur namiddag. Den Beheerraad Maatschappij St. Medard Uitslag der schietir.g gegeven ter eere van Mr. Bruneel voorzitter der maat schappij. Hoogvogel Lipper.s-Scheut Zijvogels Bauwens-Herne Britton» Ninove Hazard-Brain l'Alleud De Cos- ster-Ninove. Kannen Bruneel-Ninove Fieremans- Meldert Goftart-Borgworm Goossens Denderwindeke. Laatste kleine Daei s-Aalst Voor- laatste Van den Haute-Ninove 3 laatste j Verhumst-Ninove 4 laatste Aps Lrem- i bodegem. Den beker geschonken door Mr. De Weerdt voorzitter van de F. N. A. B. is geschoten dcor Mr Gillet van Borgworm. Den beker geschonken door het Nieuwsblad is geschoten door Mr Maurits Van Laethem Meeibeke. Een bijzondere melding moet gemaakt worden voor de volgende maatschappijen, Borgworm, en Braine l'Alleud en bijzon derlijk voor de Kon. Maatschappij Nino ve St. Sebastiaan met 22 mannen, als ook aan de Maatschappij Ninove Concordia, waar Mr Bruneel Koning is met twee mannen. De Heeren Senators De Clercq Jozef en Hans vereerden ons met hun bezoek, waarvoor wij hun hartelijk dank zeggen. De sportbladen De Wipschutter en La Fléche Beige waren respectievelijk vertegenwoordigd door de Heeren Goos sens en Charl-s De St. Amand. Uitslag" van het kampioenschap tus- schen Ninove Herne en Galmaarden 1) Hanssens J. Ninove St Medard Kampioen 9 punten 2) Mertens O. Galmaarden p- Britton Albert Ninove 7 3) Olemans Galmaarden 6 4) Bruneel Hector Ninove 5 5) V. Cauwerbergh F. Herne 4 De Pelseneer Galmaarden 1 Cools Th. "4 De Jonghe Oscar 4 6) Eeck'noud D. Edingen 3 Masure Fr. 3 Bruneel Omer 3 Kon. Maatschappij St Sebastiaan De leden worden vriendelijk verzocht zoo talrijk mogelijk deel te nemen aan de schieting te Erembodegem op z,ondag 30 Juli, maatschappij Eendracht aan de Denderbrug. Vertrek met den trein var. 2 uren. Onze vri-nden zullen ons aan de statie van Denderleeuw per auto komen afha'en. Wij twijfelen er niei aan of onzen oproep zal wei beantwoord worden. Onnoodig verder te loopen. In het welgekende huis door U. BAZIN vertaald door Dr J. Boonen Nu spraken /ij met elkaar enkel met de °°gZe keken elkaar strak aan. Rousille ging achteruit heen. Weldra opende zich de deur, de klink viel terug enkel bleef het oudje nog over iD de kamer, at wlci trachtte te naaien maar geen naald meer "6HET EERSTE AKKERWERK IN SEPTEMBER Het was twee dagen na bet bezoek van Rousille aan de Michelonr.es, een Maan- Onstuimige onweders hadden den vo- rigen dag de bladeren van de boomen ge rukt en het land met geweldige stortre gens overstroomd. De hemel klaarde nu op en thans zou de herlstarbeid op de akkeis een aanvang nemen. Op Fromentière waren Eleonora en Maria Rosa bezig met den oven in het bakhuis te stoker» dat zich opzij van het gebouw bevond en haar kamer van die van Francois scheidde. I)e vlam sloeg knetterend uit de halve ronde opening, nu eens vuurrood, dan weer grijs-wal mend rood. Eleonora pookte met een langen haak in het brandende vuu" en wierp nieuw brandhout in den rooden vuurgloed. Maria Kosa liep heen en weer om het gekneede deeg in platen en vor men aan te brengen. Zij spraken geen woord met elkaar, want sedert hrg be stond er geen hartelijkheid meer tusschen de twee zusters. Nochtans toen Eleonora zich voor den tienden keei naar de deur toe draaide, net alsof zij iemand verwacht te, vroeg Rousille Wat verwacht gij? Kiets antwoordde de cudste knor rig, ik heb 'l warm en mijne oogen doen pij". Onmiddellijk legde zij de gloeiende gsch langs de kanten van den oven en als zij hiermede gereed was nevens de poort van I)eKeizer» Burgstraat, Lf), bij de Wed Jozef Van Petegem Van Den Bossche vin'it men alle soorten van Qad- kostums. Badmutsen, Badschoenen. Regenman tels en alle caoutchoucar tikels in alle kleuren en maten aan ongelooflijke lage prijzen. Komt zien en gij zult overtuigd zijn. De koers voor Onafhankelijken te Njnove De koers voor onafhankelijken, gegeven met medewerking der feestcommissie, de firma Sigaretten St. Michel het Nieuwsblad en de veloclub St. Christoftel heeft gewis een overgroot succes gekend. Succes aan volk, succes ook aan auto's en moto's van volgers hingsheen den weg, een echte waaghalze rij. Spijtig genoeg de tegenslag van onzen vriend renner De Caluwé, die gelukkig niet erg gekwetst is en nog am de Ronde van Beigië voor onafhankelijken zal kun nen aanzetten. In het dagblal «Sportwereld» vinden we na den koers de volgende opmerkin gen van een correzpoodent, die zich niet Help mij inschuiven, zei zij. Er zij schoven het rogge- en witte brood in, dat moest dienen, om al het volk van Fromentière een week te voeden. Ook het deel dat 's Maandags aan de ar- men uitgereikt werd, hoorde hierbij. Toen alles ingeschoven was, stopte Eleonora den oven dicht met een ijzeren plaat; de twee zusters droogden haar bezweette gezichten af een reuk van versch brood geurde door de open reten van den over. Nu riep een lachende stem: Is mijnheer Frantpis Lumineau hier Een bezoeker, die men sedert een vier tal maanden dikwijls op Fromentièrt zag, de brievenbesteller gaf een brief af, met een gedrukt opschri t in den linker boek. Dat komt van de Staatsspoorwegen, juffrouw Eleonora Hebt ge ginder vrienden - Dag, zei Eleonora, die den brief in haar voorschoot wegstopte, ik zal hem aan mijn broeder afgeven. Het is mooi weder, heden, niet waar verstout zijn naam te laten kennen, en toch gekend is. 't Volk beoordeele zelf dien vredestoorder Jammer genoeg werd ei xoo bitter weinig reklaam gemaakt, vasten zeker zou men liet getal vertrekkers op h:t dubbel hunnen rekenen er waren er 27 en t>0 regelmatig ingeschreven. Doch, vervolgt hij, in 't vervolg zal het schepencol lege, strenger orders geven,'t geen ook maar hun plicht is. We jammeren niet, noch lachen groen, doch we juichen om het wellukken der koers. Nochtans van reclame gespro ken 1) Sportwereld vergat de kilometers aan te duiden wat van groot belang in een koeis is de firma's St. Michel Nieuwsblad enz... waren van geen tel, we kennen maar al te wel de historie der afgunst. 2) De reclamepolichir.el zou zich moe ten tot zekere instellingen wenden, waar ze zich nog niet eens gewaardigen den aanplakbrief der koers uit te hangen. 3) De schrijver wil besluiten dat er dus 120 ingeschreven moesten zijn met 54 vertrekkers. Bravo Hij vergeet de koers van Lessen waar zooveel tam tarn ge maakt werd en waar ze zich met half zoo veel renners moesten tevreden stellen. Wat meer is. iedereen was er mee 'c ak koord dat de harde koersen Charleioi- Hofstade en van Hérent nog loodzwaar op de renners wogen en dit als grootste oorzaak van het gering getal deelnemers moest aanzien worden. Anderzijds heeft het schepencollege het recht niet gegeven van strenger orders te spreken, daarenboven is schrijver niet genoeg bedreven, vermits het de gemeen teraad is die de goedkeuring geeft terwijl de feestcommissie beslist en doet uitvoe ren. Als nu die geachte vergadering hoopt of denkt met gelijk welk ander feest zooveel volk naar de stad te kunnen lokken, dan buig ik ootmoedig' het hoofd en 'k bedank hen voor hun milde gilt, 't zal me geld en moeite gespaard zijn. Het schijnt dat de firma Belga abso luut niet wel geluimd is en jammert, noch tans haar plaatselijke vertegenwoordiger gaf eerst volkomen gelijk aan simmige irrichters. Ziehier het geval t De firma St. Michel biedt ons 1000 Ir. aan voor de inrichting. We wisten op voorhand van bedoelden vertegenwoordiger dat we slechts 400 fr. kregen van Belga We waren nog zoo goed een brief tot diezelfde firma te richten, waarin we haar de voor keur gaven, als het steungeld niet te veel verschil biacht. Onmogelijk was het antwoord. Nu wordt alies gedraaid en ge keerd en getrokken een ding zeggen we echter presenteer aan dien heer ne keer een sigaar hij zal geen sigaret rooken. Dat is een kleine kwestie van commer cieel belang die ik spijtig genoeg moet tot haar ware verhoudi gen terugbrengen en 1 die mij nog zou doen vergeten ons wa' ker politiekorps te bedanken, dat voor een prachtige, onverbeterlijke aankomst had gezorgd, Tider het wijs beleid van den heer politiekommissaris Micholt. In't bij- zonder richt ik ook mijn hartelijksten dank tot de Heeren leden van de feest commissiedie -1000 fr. voor de koers wist te bekomen tot den Heer Combel, sportafgevaardigde om zijn welwillende medewerking en die ons tot groot genoe gen na de koers verklaarde zelden zag ik dergelijke strijd en nog nooit zag ik zooveel volk te Ninove bij de aankomst van een koers tot de Heeren der Firma v St. Michel en het Nieuwsblad die hun uiterste best deden om de koers gel delijk te steunen en buitengewoon te doen lukken tot den Heer Henri Van Malder- gem den grooten bewerker dezer koers, de Heeren Var. Petegem Raym en Wil lem, Roeland A en Van Maldergem, enz; aan allen die eenigszir.s 1 et hunne bij brachten tot de firma Top Bronnen om de prachtige geschenken aangeboden door toedoen van den Heer Rob. Wachtelaar tot de Heeren Cosijns, Van Droogen- broeck, Verscborren, Standaert, Van Maldergem. Penne en I'e Sutter, allen vrijwillige schenkers van talrijke pre roiën. Nogmaals aan allen, mijn welge- meendster en oprechten dank. Victor Van den Bossche. Nadruk verboden. Moto ongeluk. Woensdag morgen, omstreeks C ure, kwam de genaamde Gustaaf Van Ginder- deuren, 35 jaar oud. ongehuwd en wonen, de te Iddergem, met zijn moto naar Outer gereden, alwaar hij een steenbakkerij heeft Hoe het ongeluk moet voorgevallen zijn, kan men tot nu nog niet verklaren, maar men vond den ongelukkige op den weg met een gapende hoofdwonde, en bloe- dende uit neus, ooren en mond. Dokter Cobbaert, van Outer, in ailer- laast bij den gekwetste geroepen, dien de hem de eerste zorgen toe. Onmiddel ijk werd hij naar het hospitaal van Ni nove overgebracht, waar men door zeven haakjes de hoofdwonde bijeenbracht, om hem dan onmiddellijk naar Aalst te ver voeren, naar de kliniek. Voor het oogenblik kan men over zijn toestand nog gten voldoende uitspraak doen, doch het ergste wordt gevreesd. Waarom zijn de koffies van htt huis De Roeck-Nuttinck La\ f ndelstraat 15. (Telefoon 302, de beste. Omdat deze koffies uit de fijnste soorten gekozen zijn welke in Belgie ingevoerd worden. Door het huis zelf, met de meeste zorg, snel en volkomen dampvrij, dus op de hoogst mo derne wijze, gebrand worden, en daarbij aan prijzen buiten alle concurentie afgeleverd worden. ur riff' b**ilÖÏ Bouwt niet zonder GRATIS, schets en bestek te vragen aan Architekt Beverstaat, 17, Ninove Ik ondergeteekende neb de eer aan het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij van heden af zal gelasten met het beplekken van Chauffage buizen alsook waterbuizen met 1. klas materiaal en op de modernste manier uitgevoerd. Hopende met Uwe geachte orders ver eerd te worden biedt ik U mijns beste groeten. Matige prijzen Spoedige bediening. Henri De Waegeneer, Twijndersweg, Nr 10, Ninove. Achtergebouwen met koer en inrijpoort, dienstig voor alle be drijf 2G Geeraardsbergschestraat, Ninove, bij P. Verstraeten. geeft particuliere lessen in beide talen Middelbaar en Hooger On derwijs Voorbereiding tot examen. Paul Cobbaert De Deynstraat, 37, Ninove. OOGLIJDERS, voor n'en goeden bril wend u tot APOTHEEK dos. De fiuyver, Beverstraat, Ninove. j Mooi, maar te warm om aan den I oven te staan. De man draaide rechts om en vervolgde snel zijn dagelijkschen weg. Eleonora keek nu met nieuwsgierige blikken op den omslag van den brief, die j haar ontroerde. Da', kon men overigens aan haar oogen en geheel hare houding I zien. Ge hebt geheimen, ik weet hef wel, zei Maria Rosa. Ik vraag u niets, ik ben hét gewoon, steeds op mijn eentje te zijn. Maar ik zie toch wel dat er iets gaande is. Gisteren, na de Mis, hebt ge nog een briefje gelezen met Frar.fois en ge maak- tet drukke gebaren Ik zag het, toen ik het geld ging halen. O ja, ge weent... He', is treurig, Eleonora, een zuster te zien weenen... zonder te begrijpen... zon der haar iets te kunnen zeggen De groote Eleonora, tot groote ver wondering van Rousille, reikte haar de hand, van achter, zonder zich om te kee- ren en deze hand beefde. Vervolgt 1 Schoon groot renteniershuis met garage, kunnende dienen voor alle bedrijf gelegen in de Biezestraat, 32 te Ninove. 2 Gerieflijke nieuw gebouwde Villa met garage, turn, boomgaard in zijn vol len opbrengst en moderne kiekenkot, diers'ig voor het opbrengen »'an 2000 kiekens, gelegen te Denderwindeke, Sta tiestraat. Vooralle inlichtingen zich le bevragen bij den eigenaar Hyp. Penne, Groote Markt, 16, Ninove. Studie van Notaris JEAN-RENE VAN ROSSOM, te Ninove, Graanmarkt, 33 Openbare Verkooping van een welgelegen te Ninove, Brusselstraat, N- 104. (rechtover de kerk Notaris VAN ROSSOM, verblijvende te Ninove Graanmarkt, nr 33, ral overgaan tot de openbare verkooping va» Stad Ninove Een woonhuis, bevattende a) op het gelijk vloer* twee voorplaatsen, keuken en trap, koer, paardenstal, varkenskot, bergplaats en tuin, b) op het verdiep drie kamer*, c) verder* zolder en kelder staande en gelegen aan de Brusselstraat, 104. gekend ten kadaster wijk B, nu mm. 1245r en 124fiej2, met eene gezamenlijke oppervlakte van 02 aren 50 centiaren, palende a) Het huis oost Pieter Kulterys-Dt Hand-

Denderklok | 1933 | | pagina 2