1 Provinciaal Midden standssecretariaat Gent Naar Rome Spaarkas van Lourdes W^Joz.Van Petegem-C C Van Den Bossehe Katholieke Filmliga Het Stervende Land Licsneiaat in Wiskunde Belangrijk Bericht Kerk der H. Tkereeia Brusselstraat, Niïjove. STAD EN OMLIGGENDE NINO VE. Banque Centrale de la Dendre Meerbeke TE HUREN Denderhautem Orde der Goddelijke diensten Zondag 20 Oogst 6 uur, gelezen mis. 7 l|2uur, mis voor Mr Petrus Soe- ten» en overledene huisvrouw. 9 1j2uur, Hoogmis. Maandag, 6 1»2 uur, mis voor Mr Jean D'Haen en overledene dochters. Dinsdag, 6 lj2 uur, mis voor Mevr. Weduwe Steenhoudt. Woensdag, 6 1|2 uur, mis voor Mr Edmond De Clerck. Donderdag, 6 lj2 uur, mis tot geestelijk cn tijdelijk welzijn der parochianen. Vrijdag 6 Ij2 uur, mis voor de Goddelijke Voorzienigheid. Zaterdag, 1{2 uur, mis ter eere van O.L. Vrouw van Lourdes om een genezing te bekomen. 's avonds 7 1$ uur Lof. Ten einde de weide in vruchtbaren toestand te houden is het noodig in de Lonte nog 108-150 kgr. ammoniaksulfaat uit te strooien en 380 kgr. superfosfaat, (#f 400-500 kgr. scones in geval de weide vochtig is) en 300-400 kgr, kainite of syl- vinite. Verder nog 100-150 kgr. ammo niak sulfaat als de weide is afgegraasd of het hooi werd binnen gehaald. Wie dese bemestingswijze volgt moet voorzeker veel en goed gras Ter gelegenheid van het Heilig Jaar richt het Middenstandssecretariaat, eene prachtreis in naar Rome, cm samen met de katholieken van gansch de wereld, het Pausdom te huldigen, vrucht van de Menschwording var. O. H. Jezus-Cristus. De reis duurt 14 dagen om de liefheb bers, den heerlijksten uitstap te laten doen van gansoh Italië Napels en Capn met de Azurengrot, en de puinen van Pompei'. Napels zien en sterven, zegt ae Franschman, om te beteekenen dat er niets schooner te zien is en Capri is het schoonste eiland der wereld met 365 verschillende wandelingen voor eiken dag van het jaar. Al wie kan zal zeker van deze gelegen heid gebruik maken, om in zoo goede voorwaarden deze prachtreis mede te é°De inrichters zorgen voor een collectief pasport. Programma der reis. 10 September Vertrek uit Gent om 16.57 u. naar Bazel over Elzas.Lorrei nen. 11 September Aankomst te Bazrl om 5.56 u. Ontbijt in 't buffet. Om 6.55 u. vertrek naar Genua, middagmaal in den •pijswagen. Aankomst om 1 .53 u. 12 September Morgenverblijf te Genua Bezoek aan het Campo Sancto enz. Om 14.05 u. vertrek naar Rome avondmaal in spijswagen. Aankomst om 23.45 u. en per autobus naar het hotel. 13 tot 11 September Verblijf te Rome Pauselijk verhoor, bedoek der basilieken en van'de merkwaardigheden der Eeuwi ge Stad. Een dag autobus inbegrepen. 18 September Om 12.40 vertrek naar Assisië. Aankomst om 17.05 u. In autobus naar het hotel langs de Basiliek van Ste. Clara. 19 September Verblijf te Assisië. Be zoek van Portiuncula, O. L. Vrouw ter Engelen, Klooster van St. Franciscus enz. Om 12.00 vertrek naar Florentië. Aan komst te 15.47 u. 20 September Verblijf te Florentië. Bezoek aan den Duomo museums Pitti en Uffizi, Klooster van San Marco met de Musée van Fra Angelico, cel van Savonarolla enz. 21 September: Om 8.10 u. vertrek uit Florentië, middagmaal in spijswagen. Aankomst te Milanenoip 14.55 u. Bezoek aan den Duomo van St. Carolus en de stad. 22 September Vertrek uit Milanen om 0.60 u. langs de St. Gottharbaan. Aan komst te Fluelen om 11.55 u. Per boot over het prachtig Zwitsersch Vierwoudste- denmeer. Middagmaal aan boord. Aan komst te Lucerne om 15.30 u. Vertrek naar Bazel. Avondmaal in 't statiebuffet en vertrek naar Brusnel om 20 u. 23 September Aankomst te Brussel om 7.45. Prijs der reis, 14 dagen, goede hotels 2. klas trein 3. klas in Zwitserland 2.300 fr. 3. klas trein 2.015 fr. Taksen en drinkgeld inbegrepen. Inschrijvingen op het Secretariaat, Lan ge Kruisstraat, 4, Gent. De betaling en inschrijving voor 31 Augustus. Postcheck Dioc. Miidenstandsseore- N. 115966. Vrije uitstap naar Napels. f5 September Vertrek uit Rome om 20.30 u. Aankomst te Napels te midder nacht per autobus naar het hotel. 16 September 's Morgens bezoek aan Napels in autocar 's namiddags uitstap per autocar naar Pompei bezoek der puinen met gids. Terugkomst te Napels voor het avondmaal. 17 September Te 9 ure vertrek per stoomboot naar het eiland Capri bezoek aan de azuren grot en aan het e'land. Om 4 ure terugkeer naar Napels. IS September Vertrek uit Napels om 8.20 ure. Aankomst te Rome om 11.45 u. Middagmaal in 't buffet der statie om 12.40 vertrek met heel den groep naar Assisië. Prijs van den uitstap naar Napels, 2. klas 450 fr. 3. klas 400 fr. operateurs kineast Vermeulen die met zijn film NOOIT MEER OORLOG in het Antwerpsch congres bewees dat hij bi zonder filmgevoeligheid en filmidioom bezat oordeel van Domburg daarbij Germain Caert de bekende reporter, Van Ghijssel en Mannekens, bekend om hun Dublirfilm, Masure uit Brussel. Een Dokument Film. De operateurs wisten onder aTilmant Come order verschijning van verschil lende zijden uit te filmen, en wel vooral met lelephonisch close up vlak in het ge laat daar hij juist ongeveer de heele tijd in het objectief van één onzer filmapparaten staarde. Ook werden opgenomen gene- zenen enkele minuten na hun opstaan, belangrijke personnaliteiter., massabewe ging en ook de kleine Mariette Beco. Dezè film, binnen enkele weken met commentaar en sonorisatie klaar, zal dus meer zijn dan een louter aktualiteit, maar een belangrijke dokumentfilm welke studie toelaat der verschijningen en ook het heele publiek met eigen oogen de feiten "laten volgen. De Thesis Film. K. F. L. is een Katholieke Aclie orga nisme en wil dus geen meeningen hebben Het wil bén thesis verdedigen er is groot volksgeloof te Beauraing. Er werden bi- zonder ontroerende pasiages opgenomen van volksgebed, volksmedelijden en van de vele teekens eener echte bovennatuur lijke gesteltenis. Er is hier geen spraak van zoeterige devote tooneelen zooals in de meeste films die men katholiek noemt maar de on"ervalsche en onverwachte op genomen uiting van een kinderlijk en diep geloof. K.F.L. heeft daarom hare oogen niet gesloten voor de menschelijke belachelijk heden, heeft de meest typische burgertype opgenomen tn maakte zelfs enchunés van alle soorten beenen en vervoertuigen welke Beauraing binnen komen, en ook van al de soorten voedsel die de reis naar de maag moesten ondernemen. De montage van de kineasten zal al deze gegevens bijeenbrengen en het sce nario dat voorop werd opgemaakt werd ruim uitgevoerd. Met deze korte avant-garde film zal de echte les van Beauraing zichtbaar worden; het bo' onnatuurlijke dat niet boven maar in het menschelijke zijn echte kracht ma nifesteert. De v.ekelijksche omhalingen voor de reis naar Lourdes zullen beginnen van af den 1* Maandag van September. Deze die vorige jaren hunne wekelijksche bijdrage hebben gestort weten welk gemakkelijk middel ze gevonden hebben cm zonder te groote opofferingen de Bedevaart naar Leurde» mee te maken. De bijdrage bedraagt 20 fr. per week voor dezen die na een jaar de reis willen meedoen 10 fr. voor deze die na 2 jaar de reis willen meedoen en 5 fr. na 4 jaar. De bijdrage word wekelijks ten huize afgehaald door de belanglooze welwillend heid en opoffering van den Heer José De Backer. Zij die lid willen worden geven slechts hunnen naam op aan den Heer José De Backer, Groote Markt, Ninove. Minner August Dufour August De Ruyver Jozef De Smet Cyriel 8) De Cooman René De Schepper Alfons Van den Haute Prosper De Backer Georges 9) De Schepper Leopold Aan de Heeren Schutters. Het HOTEL de STER rechtover de statie, houdt zich ter beschikking der heeren wipschutters om van 12 tot 2 uur een flink NOENMAAL op te dienen aan den prijs van 12,50 fr. en 15 fr. Een KOUD BUFFET i» er ook inge richt. Aufust De Mont-Willems Lid van de Handlocgmaat. St Sebastiaan In 't lokaal der Overdekte Wip. Rijwiel verdwenen. Vrijdag namiddag had de genaamde jan Verhecken zijn rijwiel laten staan op den koer aan de achterpoort van de Kris- sten Werkmanskring. Toen hij terug kwam was zijn rijwiel verdwenen. Misbruik van koffie geeft cafeit. Kent gij die nieuwe ziekte niet Gebruikt de pa.«?lics chicorei Met minder koffie en houdt u vrij Héropening der Klassen Voor uwe aankoopen van caoutchouc botten, galoehen, regenmantels (impcr- méables) en allerhande sportartikels wendt U in volle vertrouwen tot het welbekende huis Burchtstraat, 15, Ninove Tel. 39 iieiens den Katholieken Keizer Altijd overgroote keus, beste kwaliteit aan ongelooflijke lage prijzen. Men Filmt te Baauraing Ieder weet dat de Katholieke Film Ak- tie in Vlaanderen reeds een groote aktivi- teit beeft ontwikkeld en dat het laatste kongres te Antwerpen bewees hoe de mas- sa wakker wordt. De Liga weet dat de meest dringende taak bestaat in den strijd tegen de slechte filmproductie vooral tegen het vaudevillisme dat we kunnen en moe ten verdrijven. Reeds dit jaar nochtans heeft de Katholieke Filmliga een eigen productie willen bevorderen en heeft om te beginnen naar Beauraing een filmgroep gestuurd, niet cm er een of andere mens- chenlijke meening te verdedigen maar om filmische dokumenten te verzamelen welke katholiek belang kunnen hebben. De film groep bestaat uit Z. E. H. Cartuyvels, Algemeen Bestuurder, E. Pater Porlion, Geestelijk adviseur, E. Pater De Clippele en den Heer Paulus, de bekende filmver huurder welke de leiding hadden. Als MENGELWERK 28 door R. BAZIN vertaald door Dr J. Boonen Toen men van tafel opstond, keek Ma- thurin door het venster en vroeg Vader, laat mij met den wagen maegaan Ja, gaarne. Eleonora krijg gij het karretje en gij Franjois, span de ossen in Hij was bijna vroolijk, de hovenier van de Fromentière. De kinderen dachten, dat Driot hem in het hoofd speelde, wiens naam hij wel meer dan tienmaal per dag in der mond had. Maar het was niets anders dan de eerste veldarbeid van het seizoen, die hem zoo opgeruimd stemde Een kwartier later deed de vader zich den riem om, waaraan de nauwe houten kist, waarin de gebrekkige zat, bevestigd was, en trok het wagentje voort zooals men eeD schip sleept. Vooruit gingen de Zondagdienst der Apothekers. Apotheek open van Mijnheer GIERTS. Burchtstraat geeft particuliere lessen in beide talen Middelbaar en Hooger On derwijs Voorbereiding tot examen. Paul Cob'baert De Deynstraat, 57, Ninove. Kon. Maatschappij St. Sebastiaan Algemeene klasseering van het kam pioenschap voor den beker der maat schappij 1) Verhumst Albert rekord 14 punt Kampioen 1933. 2) Moertmans Edgar 9 3) Coppens Frans 4) Coppens \lfons 6 Pevenage Kamiel 5) B'.ondiau Louis 5 Van den Bossche Arthur De Mont August Kieckens Arthur 6) Van Vaerenberhg Gerard 4 Van Laethem Isidoor Van Liefferinghen Firmin Coppens Kamiel Van den Berghe Karei Panny Jozef Wachtelaer Emiel Van Petegem Raymond 3 Wijk Koepoortstraat. Op Zondag 27 Augustus, ter gelegen heid der Kermis, om 3 1/2 uur manden- bolling voor de vrouwen der wijk en de leden 200 fr. prijzen. Inschrijving aan 1 fr, bij Cornelis Van Vaerenberg. Prijsdeeling bij M. De Bac- ker. Om 5 uur monsterbolling op wilde ba nen voor iedereen 300 fr prijzen. Inschrij ving bij ai de herbergiers der wijk. Eerste loterij bij Aug. De Coster. Prijsdeeling bij Gustaaf Ulin. Inleg 1,50 fr. per man. Om 8 uur, Radio-Concert door het huis Charles De Schrijver, vertegenwoordiger van S. B. R. Maandag 28 Augustus, om 4 uur, Kos telooze tombola voor de kinderen van de wijk en der leden Om 6 uur, boiling voor de leden der maatschappij. Inschrijving en vorming der peletons bij B. D'Haeseleer. Prijs deeling bij de Wed. Beele. Om 6 lj2 uur, Ballonwedstrijd Electrieke verlichting der wijk gedu rende de kermisdagen- hem duur te staan toen hij den haan van zijn geweer overtrok sprong in eens het kanon met het ongelukkig gevolg dat hij erg gesteld was aan zijn rechterhand zijn duim was gansch verminkt en zijn ring en wijsvinger afgerukt. Dokter Van Ongeval spoedig ter plaats bracht het slachtoffer 4e eerste zorgen toe en deed hem overbrengen naar de Kliniek van Aalst om eene heelkundige bewerking te ondergaan. Men vreest het ergste. Met vuurwapens opgepast vooral wanneer zij niet goed onderhouden zijn. Plaats uwe gelden op rekening in de te Ninove. Handelsregister Aalst n* I Filiaal der Société Generale de Belgique, gesticht in 1822. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding. Schrikkelijk Onfeluk Maandag morgen, omstreeks 9 ure, kwam Henri Schoonjuns, ongehuwd en wonende te Meerbeke, met zijn rijwiel naar Ninove gereden. Aan de tramstatie te Meerbeke geko men wilde hij langs een wegeltje weg schieten om des te eerder te Ninove aan te komen ongelukkiglijk kwam op het zelfde oogenblik een vrachtauto aange reden van de ijsfabriek van Strombeek. De geleider, een zekere Cooremans Camiel, van Nederhasselt, zag het gevaar waarin de wielrijder verkeerde en wilde het ongeluk vermijden en reed over de tramriggels, doch de wielrijder kon niet meer bijtijds remmen en hij verdween onder de wielen van den vrachtauto, die den jongeling over het lijf gingen en hem de borstkas indrukte. Seftens daagde er hulp op van oogge tuigen die met vereenigde krachten het slachtoffer uit zijn neteligen toestand haalden ondertusschen werd insgelijks dokter Van Bever ter plaatse gevraagd. De geneesheer die het slachtoffer grondig onderzocht, bestatigde dat de opgeloopen wonden dooóelijk waren en er door de botsing een bloedstorting was veroorzaakt geworden. Hij oordeelde zelf dat het slachtoffer zoo spoedig mogelijk naar de kliniek van Aalst moest vervoerd worden, waar men, wanneer men er aankwam, het ergste vreesde. üe gendarmen van Ninove werden per telefoon verwittigd en stelden het eerste plaatselijk onderzoek in om de verant woordelijkheid vast te stellen. Dit droevig voorval heeft te Meerbeke eel wat opschudding teweeg gebracht, veoral daar Schoonjans er bekend staat als een brave en voorbeeldige jongeling. De ouders van het slachtoffer werden met de grootste voorzichtigheid van liet droe vig voorval op de hoogte gebracht. ossen, door Francis geleid. Zij schreden den weg op waar de indrukken van Jenn Nesmy's voetstappen nog zichtbaar wa ren in het stof. Het waren vier prachtige ossen, door een grijzen muilos voorafge gaan Noblet, Cavalier, Paladin en Ma telot, alien van dezelfde vaalroode kleur, met uitstaande hooren, hoogen rug en langzamen, lenigen gang. Zonder moeite trokken zij den ploeg, waarvan het kouter omhoog geslagen was, de helling op en wanneer een braamtak, dwars over den weg hangend, hun zabberenden bek in bekoring bracht, vertraagden zij geza menlijk hun gang, en de ijzeren ketting, waarmede het voorste koppel aan den dissel gespannen was, raakte den grond en rammelde. Langs hen heen liep Fran cois zeer somber. Een gedachte, niet die van een dagelijksch werk, hield hem be zig. Die achter hem kwamen, de hovenier en de gebrekkige, spraken evenmin. Maar hun geest bleef besloten binnen den horizon, dien zij doortrokken. Met dezelf de liefde ramen zij de slooten, de sluit- hekken en de afzonderlijke stukken grond langs hun weg, in oogenschouw over dezelfde eenvoudige en oude dingen daoh- ten zij na, en bij hen was de overdenking het teeken der roeping, het kenmerk van den roemvollen stand dergenen, die zor gen, dat de wereld blijft leven. Toen zij op de hcogte, op het stuk van de Caille- terie gekomen waren, hielp de vader Mathurin uit het wagentje en zette de gebrekkige zich neer onder den sorbe- boom, wiens takken een dunne schaduw wierpen over de helling. Vóór hen daalde het braakland in regelmatige golving dicht begroeid met droge planten en varens. Vier heggen teekenden en omsloten den rechthoek. Over de benedenste heen was de diepe vlakte van de Moeras te zien als een blauwe uitgestrektheid zonder eenige afwisseling. De vader haalde de pen uit, die het kouter omhoog hield, maakte zelf den ploeg gereed bij de heg links en plaatste hem voor de eerste voor. Blijft jij daar in de warmte, zside OOQLIJDERS, voor n'en goeden bril wend u tot APOTHEEK Jos. Öe Sayver, Beverstraat, Ninove, Het Gevaar der Wapens Donderdag rond de middag deed zich een droevig ongeluk voor op het gehucht Leebeke. De genaamde Jan Chiau 56 jaar oud en vader van 11 kinderen, vond nogal veel vermaak in 't schieten naar vogels. Wederom had hij zijn geweer geladen om een buitje te vangen maar dit kwam hij tot Mathurin. En gij, Francois, zorg, dat de ossen de rechte lijn houden, 't Is een mooie dag om te ploegen. Hei Nou- blet, Cavalier, Paladin, Matelot i Een zweepslag deed den vooropgaan- den muilos de lendenen plooien de vier ossen bogen de hoornen en strekten de pooten met een geluid als van zeisen die gescherpt worden, sneed het kouter in de grond opende zich bruinkleurig, een vrij sterke ophooging vormend die zich verheffend brak en weer ineen viel, als het water dat gekliefd wordt door den steven van een schip. De goede dieren gingen rechtuit en braaf. Onder hun door een regelmatige trilling geplooide huid bewogen de spieren zich met schijnbaar niet meer inspanning dan wannesr ze een leege kar hadden getrokken over een effen weg. Ontworteld legden de planten zich neer klaver, windhooi, weegbree, pim pernel, peulklaver met gele bloemen tus- schen reeds bruine doppen, varens die zich als omgehouwen jonge eiken steun den op haar gebogen palmen. 1* Schoon groot renteniershuis met garage, kunnende dienen voor alle bedrijf gelegen in de Biezestraat, 32 te Ninove. 2' Gerieflijke nieuw gebouwde Villa met garage, tuin, boomgaard in zijn vol len opbrengst en moderne kiekenkot, dienstig voor het opbrengen van 2000 kiekens, gelegen te Denderwindeke, Sta tiestraat. Vooralle inlichtingen zich te bevragen bij den eigenaar Hyp. Penne, Groote Markt, 16, Ninove. Ik ondergeteekende neb de eer aan het geacht publiek kenbaar te maken dat ik mij van heden af zal gelasten met het bepltkken van Chaulïage buizen alsook waterbuizen met 1. klas materiaal en op de modernste manier uitgevoerd. Hopende met Uwe geachte orders ver eerd te worden biedt ik U mijne beste groeten. Matige prijzen Spoedige bediening. Henri De Waegeneor, Twijndersweg, Nr 10, Ninove. SPOEIIGER lm DES LEO, KTÏTKB EK GROOTEB KIEREN Uw jonge 'nonnetjes zullen vroeger gaan 1'.-eg«-n en Uw kippen zuilen moer en »;rootere eieren neven, ais U het nieuwe vitaminen-middel GALI.A (groen etikét) biivoedert. Dubbele winst. Groot pak U- fr. Overal verkrijgbaar. Vraagt gratis het boek Winatgever- de Kippen aan Dokter-veearts Dom" - oent. Curcghemstraat. 35. Drussel VOOR KlVP£N R c t' C ETIKCTTen

Denderklok | 1933 | | pagina 2