II Bedevaart naar flrgenteuil - PARIJS voor de Vereering van het tl. Kleed LAND Breaklijdersgesticht S"r Goedele EEN MOOIE FOTO KUNST-fOTO-STUDIO WILLY SEYDELS 46, Dreefstraat, NINOVE Kerk der H, Tkeresia Jeugdverbond van Katholieke Actie. Te koop. KLOKKEKLANKEN STAD EN OMLIGGENDE NINO VE Neyghem op Zondag 20 Mei en Maandag 21 Mei (Sinksendagen) R. LUYSTERMAN, Bureel De Denderklok Te koop. LAND EN WEIDE Het beste aandenken van Huwelijk en Familie is Change Wisselkantoor Brusselstraat., Nir\ove. Koepoortstraat, ÏO, NINOVE. Orde der Goddelijke diensten Zondag (i Mei O uur gelezen mis 7 1|2 uur jaarmis voor Mr en Mme Be- nediktus De Kegel en overledene dochter. 9 1)2 uur. Hoogmis. Maandag, 6 112 uur, mis ter eere van de H.Theresia uit dankbaarheid. Dinsdag, C 1[2 uur mit ter eere van den Heiligen Antonius uit dankbaarheid. Woensdag, 6 Ij2 uur mis ter eere van de H. Theresia Donderdag, O. L. Heer Hemelvaart 6 uur gelezen mis 7 1|2 jaarmis voor Mr en Mm. Gus- taaf Grijseels en overledene doch ter. 9 lj2 uur Hoogmis. 2 uur Lof. Vrijdag 6 1]2 uur, mis tea eere van den Heili gen Antonius Abt. Zaterdag, Ij2 mis voor een bijzondere intentie Alle dagen Lof om 7 (2 uur. tingen met handelsmeststoffen worden op de tuinbouwgewassen algemeen nog altijd veel schaarscher dan op de landbouwge wassen toegepast. Dat deze evenzeer, en in de huidige omstandigheden de potasch- bemesttngeu op de eerste plaats op de tuinbouwgewassen volstrekt noodzakelijk aijn, is voldoende bewezen geworden. Wij komen daarop eens meer terug. Door de zorgen van den heer Lamy, se cretaris van het landbouwsyndikaat \Ye- pien. en onder toezicht van den heer M&- riette, landbouwingenieur te Namen wer den twee belangrijke bernestingsproeven met potasch op aardbeziën aangelegd, een eenjarige en een tweejarige beplanting. Op beide werden als hulpbemesting per are toegepast Perceel 1 2 kgr. zwavelzure potasch. II III 4 Lgr. zwavelzure potasch. IV 6 V 8 De meeropbrengsten en meerwaarden bedroegen per are, op de eenjarige be planting. Perceel I 12 kgr. en 44,60 fr. II— III21 77,20 fr. IV 30 109.80 fr. V 40 146.40 fr. de tweejarige beplating. Perceel 1 10 kgr. en 36.60 fr. a II III 24 89.20 fr. IV 35 128,80 Ir. V 50 156,40 fr. Om vele en goede vruchten voort te brengen, gebruike men sterke hoeveelheden potasch. Om al de gewenschte waarbor gen en voordteligste prijzen te be komen, verlange men potasch af komstig van het Comptoir des seis de potasse S. A Propagandaweek der K. A. J. De K. A. J. een beweging in den echten zin van het woord kent nog rust nog duur. Nauwelijks is de Paaschactie met haar ernstige voorbereiding, achter den rug en is in de 1500 huisgezinnen hun Paasch. bladje binnen gebracht er. zoo uitgenoo- digd tot hun paascbplicht, of daar staat de K. A. J. met haar propagandaweek. De week van 6 tot 13 Mei moet over heel het land 't Kajotters programma weer klinken Ter verovering voor Arbeid en Vrede In 580 afdeelir.gen zullen onze jonge werkbroeders in de straten van dorp en hei propagandetochten inrichten, geest driftige liederen [zingen, hun leuze ver- apreiden Want 't moet en t zal De K. A. J. wil den arbeiderstand redden Weerom zullen ze hun propagandabladje verspreiden, het iu de handen brengen van honderdduizend huisgezinnen en weer om zooveel harten te winnen voor de be weging. Want 't moet en 't zalAlle mis verstand, aile onwetendheid over de K. A. J. moet er uit bij onze bevolking. Eenieder moet weten dat de K. A. J. niets anders beoogt dan de redding van al onze werkbroeders. Van de moeilijkheid der propagande in dezen crisistijd zijn alle kajotters bewust, maar niettemin, gesteund door het prach tig verleden der paaschactie gaan ze voor uit Zij rekenen op den goeden wil van elk kristen mensch, van elkeen die iets voelt voor katholieke actie. Ze willen worden wat zijn Heiligheid de Paus van hen verlangt en zullen geen rust kennen tet ze zijn de Apostelen van den arbeid- •tand 1 Hekkens en arduin dienende tot afslui ting van villa, Zich te bevragen bij Mr. Ad. De Coo- anan Burgdam Niaove. Heden vijfde Zondag na Paschen het H. Evangelie volg'-ns Jo annes leert ons hoe Je zus in de harten Zijner Apostelen de onuitge sproken vraag las in verband met zijne terugkomst hier op de wereld Ik ben uitgegaan van den Vader en ben geko men in de Wereld weder verlaat Ik de wereld en ga tot den Vader zei hun de Zaligmaker. De leerlingen nu geloofden in Hem omdat ze door deze verklaring van den Meester zagen dat Hij alles weet ook de geheime kwelling van hun hart. t Beste lezers en lezeres sen, we zijn dus sedert ee- nige dagen in de schoonste maand van het jaar. Guido Gezelle bezong haar zoo gemoedelijk in een klein gedichtje 't Was in de blijde Mei, ei, ei 't Was in de blijde Mei En komend achter 't land gegaan, Zag ik al de blijde blomkens staan 't Was in de blijde Mei ei, ei 't Was in de blijde Mei O En 't is ook de maand van Ons Lieve Vrouwke, van de schoonste en de beste aller Moeders. Ons kris ten Vlaandren gaat er fier op dat het steeds de Htilige Maagd op eene bizondere wijze vereerd heeltmet kinderlijk betrou wen en eene gioo- te liefde zullen we dus weer tot Haar gaan en om bijstand smeeken in onzen grooten nood, zoo naar ziel als naar lichaam. Ap- Kleine Jan kwam zweetend t'huis en zette zich bij de bran- dende kachel. Na weinige oogenblikken liep het zweet van zijn aangezicht dat het één druipende bol was. Maar Jan toch zei moederwaar om kruipt ge zoo dicht bij de stoof Ehwel Moeke, ik moet toch mijn zweet laten opdrogen De heer Balthazar, Schepen van Financiën der stad Gent mag zijn zweet ook laten opdro gen. De Gentsche ge meenteraad heeft in zit ting van 2 Mei 1.1. den wensch uitgedrukt dat de Schepen uit zijn ambt zou ontslagen worden. Enfin als ge zoo rond de 20 millioen bevrozen hebt is dat nog een lichte straf. Nu we toch aan de Rooden bezig zijn, de Een-Mei betoo gingen zijn zoo wat 'tallenkan- te rustig voorbijgegaan, zonder veel enthousiasme maar met re delijk wel lood in de beenen en in het hart. Hier bij ons zooals overal elders kon men bestatigen dat het aantal betoogers merkelijk gestegen was II... bijzonderlijk de groep vrouwen en kinderen was hier goed vertegenwoordigd. Dat is natuurlijk kwestie van appreciatie. Gelijk dien ouden bedelaar die van daag stom was en morgen blind. Een oude dame maakte hem de opmerking dat gis teren op zijn bordje te le zen stond blind, en van daag staat er nu op stom Stom, van verbazing meviouw en wie zou dat niet zijn als ge den eenen dag ziet, en den volgenden niets meer I Ge moet toch maar durven Deze week werd een begin gemaakt met de benoemin gen van Voorzitters en sekretarissen der verschillende bin- nenlandsche groe peeringen welke deelnemen aan de Wereldtentoonstelling van '35. 't Wordt stilaan tijd ook 1 ■■■■i In bet buitenland is de Een- Meiviering zoo kalm niet verloopen als bij ons Onder andere tc Parijs moet het er nogal luidruchtig toegegaan zijn, als ge tenminste de dagbladen moogt geloo- ven. Er werden niet minder dan 138 aan- houdingen ged3an, allen Communisten. Het Oosten, rijksch Parlement is deze week voor de laatste maal vergaderd en zich zeiven ontbon den. Dat is voor deOostenrijksche Regeerir.g in de eerste plaats een serieuze bespa» ring. We zijn ne keer ben ieuwd om te zien of het zonder parlement evengoed zal gaan, gjfe Wat er tegenwoordig gebedeld wordt dat gaat alle perken te bui- ï|g ten. Zoo kwam er op zekeren dag I/s een bedelaar die er anders nogal wel te pas uitzag Heeft roeneer soms niet wat te eten vroeg hij. Nee, maar ik kan u wel werk ver schaften o klonk het antwoord. «O Nee daar mag ik niet aanko men 1 Daar word ik rog meer hongerig van Dat was in alle geval geen be schaamden bedelaaar. 0'£U Maar a propos is er soms on- jSp» der mijne lezers niet iemand die l\ Trotzky aan een plaats kan hel pen. De sukkelaar geraakt maar nievers binnen. Ik bedoel natuurlijk eene verblijfplaats. Hij probeert zoowat in alle landen maar ze zijn er nergens zot ach ter Zoodat hij tenslotte dan maar in Frankrijk zal mogen blijven. Aan de mijnrampen komt ook maar geen eind. Deze week greep er weer al een nieuwe plaats in de koolmijn van Many te Seraing. Er zou slechts «én ar beider verstikt zijn daar er spoedig hulp opdaagde. De zaak der Po- litiekornmissarissen- Olie handelaars wordt dus opgera keld en komt vóór het Beroepshof op 22 Mei e. k. Het zal er voorzeker heel veel belangstelling wekken. tMama haar dochter stu deert voor doktores en komt laat in den nacht thuis. Maar kind toch zei ze dat is nu toch geen uur om t'huis te komen u Och Mamaatje, ik moet mij toch oefenen. Als doktores zal ik nogal dikwijls 's nachts moeten t'huis komen Da-ag Kabouter. Veloclub St. Christoffel. Op Zondag 13 Mei rijden de leden van den club op uitstap naar Antwerpen. Bezoek aan O. L. Vrouw kerk tunnel enz. Wegwijzer Ninove- Aalst- Dender- monde- Baesrode- Willebrocck- Boom- Antwerpen. Terug langs St. Niklaas- Hamme- Den- dermonde- Aalst- Ninove. Aistand 135 km. heen en terug. Vertrek te 6 1/2 u. zeer stipt bij den heer Achiel Van Droogenbroeck. De deelnemers worden verzocht een rijwiel in goeden staat te bezitten en eet- voorraad voor gansch den dag mede te nemen. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor de gebeurlijke ongevallen. Ingeval van slecht weder wordt de reis uitgesteld. Het bestuur. Na t Banket, *at zal ik drinken Om het eten te doen zinken Eer gij van de tafel gaat, Chicorei Paoha mijn maat. Kon. Handboogmaatsehappij St. Sebastiaan. Onze Eere- en werkende leden worden vriendelijk uitgenoodigd tot de officieele opening van het zomerseizoen 1934 op Zondag 6 Mei aanstaande te 5 uren na middag in het lokaal. Jaarlijksche algemeene vergadering op boet Herkiezing van 't bestuur. Uittredende leden De Ruyver Constant, De Cooman René, Verhumst Albert, De Backer Georges, Kieckens Arthur, Van den Haute Prosper, j Dr. Prové, Blondiau Louis, Dufour Au gust, Coppens Alfons, Minner August. Zondag 13 Mei jaarlijksc'ne koning- schieting ten 3 uren namiddag, vergade ring bij Mr Oscar Van der Eist ten 2,15 u. om stoetsgewijze naar het lokaal te gaan. Kapel van OL. Vr. van Bevingen (Bosch) De Meimaand is aanstaande. Naar dit bevoorrecht en aloud genadeoord der Moeder Gods, zullen hare Vrome Vereer ders der streek van tusschen Dender en Senne, opgaan en voorai, den Zondag 27 Mei, laatste Zondag der Maand. Als dan, zooals sedert 1» jaar werd ge daan, om 3 uur namiddag, de Dtka- nale Bedevaartvan het gewest Ninove. De Z. E. Heer Walters, pastoor-deken van Ninove, zal te Bevingen, het feest- sermoen prediken. Die méedoen aan Maria-Actie, de besturen der Congregatiën, Broederschap pen en Bonden van beide geslachten, der E.K. en der K.A.J., der Boer. en Boe- rinnekringen. der Jeugdorganisatiën, der Turnen en MuziekBOciëten, zijn uitge noodigd, i'óór 15 Mei as. hunne bijtreding te zenden naar het Maria-Comiteit pastorij, Neyghem dit om den t Bede vaartstoet die samengesteld wordt aan de keik, waar het Genadebeeldzal berusten, te regelen. Het natuurschoon der plaats, Ney- ghembosch en heuvelachtige streek, gepaard met het geestelijk nut, zal menig gevoel bekoren, en doen opgaan tot Haar, die geweest is en altijd zijn zal, de be minnelijkste onder alle Vrouwen Maria, de H. Moeder Gods. Programma OP ZONDAG 20 MEI (Sinksen). Vertrek met autocars om 7 uur aan de bureelen van «Flandria>, 26, Keuter, Gent, langs: Aalst, 67a Keizerlijke Plaats, Vertrek om 7 1/8 uur Denderleeuw, Statie7 3/4 uur Ninove, De Denderklok 10, Koepoortstr. 8,00 uur Geeraardsbergen, Katholieke Kring z, Markt, 8 1/2 uur verder over Bon-Secours, Valenciennes, Cambrai, Peronne, Roye-Senüs tot Parijs waar wij rond 17 uur zullen toekomen. Vervoer naar het hotel. Avondmaal. Om 20 uur rondrit in de stad. Terug hotel. Slapen. MAANDAG 21 MEI (2* Sinksen). Vertrek met autocars om 7 1/2 uur naar Argenteuil, Om 8 uur Communiemis. Om 8 1/2 uur ontbijt. Om 9 1/2 uur Vereering van het H. Kleed aanspraak door Z. E. H. Kan. Breton van Argenteuil. Voormiddag vrij voor het bezoek van de stad. Om 12 uur noenmaal. Om 13 1/2 uur vertrek met de autocars naar België. Terug langs Geeraardsbergen, Ninove, Denderleeuw, Aalst en Gent. Aankomst rond 22 uur PRIJS Vervoer met autooars van Belgie naar Parijs en Argenteuil en terug 1 CO B. F. met Hotel (eten, slapen, drinkgeld en taksen) 980 B. F. en rondrit in Parijs S2-45 B. F. MEN SCHRIJVE OP VOORHAND IN BIJ Schoone occasie van eene piano, zoo goed als nieuw. Zich te bevragen ten bureel van 't blad. OOGLIJDERS, voor 'oen goeden bril wend u tot APOTHEEK Jos. f>e Ruy vet*, Beverstraat, Ninove. Studie van Notaris JEAN-RENE VAN ROSSOM, te Ninove, Graanmarkt, 33 Openbare Verkocping van te Lieferingen, Molenberg en Kruiskouter Donderdag 17 Mei 1934 te Iddergem, Degge 21 83, Sur Goedele^traat te Brunei BREUKLIJDERS. De Heeren Specialisten van ons Gesticht, na een rijp en grondig onderzoek der bestaande allerhande breuktoestellen hebben hunne keus gevestigd op het speciaal TOESTEL MEYRIGNAC zonder onder dijbeen. BREUKLIJDERS. Het toestel der firma MEYRIGNAC is het eenige toestel dat de goedkeuring verwierf van den vermaarden wereldberoemden Doktsr Paul dtrger, Lid van de Algemeene Raad van Genees- en Heelkunde van Parijs. BREUKLIJDERS. Het speciaal toestel MEYRIGNAC voor Breuk- Maag-en Orgaan zakking is een doeltreffend middel. 6 BREUKLIJDERS. Stel niet uit tot uwe breuk staat te verwurgen wat' steeds doodelijk is. 1 Gaat met betrouw tot den welgekenden Specialist die sinds langt jaren ja, in de ergste gevallen de aanmoedigendste uitslagen heeft bekomen de totale verdwijning der Breuk. BREUKLIJDERS welke tot nu toe dit apparaat hebben gebruikt en door zekere omstandigheden in moeilijkheden verkeeren voor herstelling, zullen steeds voort ontvangen worden. ledereen zal KOSTELOOS raad ontvangen te BRUSSEL 21 Sl«r Goedelestraat 23 Alle Woensdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur en alle Zondagen van 10 tot 12 uur, NINOVE Café des Sports (Statie) op 1- Zondag der maand Mei) en on 3 Dinsdag der maand (15 Mei) GEERAARDSBERGEN Hotel Sportwereld (Statie) op 3- Zondag der maand 2© Mei). uitgevoerd door het LAVENDELSTRAAT, 21 (nevens Cinema Central) NINOVE Ier gelegenheid der Plechtige Communie wordt den kliënt een geschenk aangeboden per bestelling van 12 postkaarten. Voorloopig nog worden onze kliënten verzocht dag en uur vooraf te bepalen Te verkrijgen Alle artikelen voor foto-amateurs apparaten der beste mer ken, fotopapier, chemische producten. Amateur-fotos worden vlug en best verzorgd gedeveloppeerd. Postcheck 3354.46 TELEFOON ALLE BEURS EN WISSEL VERRICHTINGEN. Kosteloozt inlichtingen. Stipte geheimhouding* JAJ. 1 Notaris VAX ROSSOM, verblijvende te Ninove, Graanmarkt, 33, tal overgaan tot de openbare ver hotf.ng vein de onroerende goederen. Gemeente Lieferingen Koop 1 Een perceel ueide en land, gelegen op den a Molenberg groot volgens meting 49 aren 87 centiaren, gekend ten kadaster eenige wijk, n. 20£«, met eene oppervlakt van 47 aren 30 centiaren. Koop 2 Een perceel land gelegen op den a Kruis kouter», gekend ten kadaster eenige wijk, unmmer 264a. met eene oppervlakte van 72 aren 70 centiaren. Verdeeld in 2 loten. 1- lot 86 aren gelegen noord-oostvaarts, of naast M. Prosper Van Eechhoudt-De Neve. 2 lot 30 aren 70 cent. gelegen tuid westwaarts of naast de kinderen Disirê Luyck.x. Ingebruiktrcding van beide koepen onmiddellijk na 't scheeren der cr-ste eropstaan.de vruchten. Enkele Zitdag om 2 uur 's namiddags, ter herberg van M. Louis Schoukens, tc Neigem, Steenweg naar Halle. Om uit onverdeeldheid te treden. Openbare Varkooping. van een perceel De Notarissen VAN ROSSOM te Ninove, en VAN OUDENHOVE. té Deuderhautem, zullen overgaan tot de openbare verkooping van Gemeente Iddergem Een perceel LAND, gelegen ter plaats genaamd Degge gekend ten kadaster eenige wijk, nr. 6Mc, met eene oppervlakte 18 are» 70 centiaren. In gebiuik bij Alois Van Vaerenbergh. van jaar

Denderklok | 1934 | | pagina 2