DE MUNTER 1 Oost-Vlaanderens Bedevaart naar 0. L. Vrouw van Lourdas (Frankrijk) NINO \E Alfons Van Alboom Te koop. W 0 O N M y t s Een perceei Bouwgrond Een nieuwgebouwde Herberg KLOKKEKLANKEN STAD EN OMLIGGENDE Te Koop EEN WOONHUIS Kerk der H. Theresia Brusselstraat, Nipove Burgerlijker) Star\d van 14 tot 28 5-1934 Neyghem In hel alleroudste der meubelmagazijn van D/INO VE Palms voor koersen ei) wedstrijder). 0rd8 der Goddelijke diensten Zondag 3 Juni 0 uur, gelezen mis 7 112 uur, mis Mr. en Mm. Frans Van Opdenbosch 9 uur. Hoogmis. Maandag, 8 u. ol. jaargetijde voor M. J. V. Heek Dinsdag, 6 1)2 uur mis ter eere van den Anto- rius van Padua Woensdag, 6 lj2 mis ter eere van de H. Theresia Donderdag, 6 Ij2 mis voor een bijzonder intentie Vrijdag Feest van het H. Hart. Ij2 mis ter eere van het H. Hart van Jezus van wege de kapel van Schal- komstraat Zaterdag, 1/2 mis ter eere van O. L. Vrouw Middelares. Alle dagen Lof om 7 1 \2 uur. hebt er zijn te ei mêe ei en ge ruwe vezelstof. Deze uitslagen toonen aan dat men zelfs zou moeten maaien bi] het begin van Mei of toch rond half Mei, indien het gras voldoende ontwikkeld is, en dat zal in 't algemeen zoo zijn als de landbouwer niet verwaarloost vóór of tijdens den winter, benevens aal en beir, 600 tot 1000 kgr. staalslakken per hectare toe te dienen, als ook 200 tot 300 kgr, cloorpotasch en 200 tot 300 kgr. ammoniaksulfaat. Aan deze manier van werken zijn nog andere voordeelen verbonden zoo men niet vergeet seffens na het hooien 150 tot 200 kgr. ammoniaksulfaat uit te strooien kan men. na een paar maanden, een twee de opbrengst hebben aan hooi. Men be komt dus in een jaar twee oogsten die zeer voedzaam zijn, en dan heeft men nog kans over goed nagras te beschikken dat de dieren kunnen afgrazen in September en October. Dunkt u niet beste landbouwer, dat dy ze methode uw ernstige aandacht ver dient, en dat het tijd wordt de oude doen wijze te verlaten Vandaag, Zondag onder het Octaaf van H. Sacra mentsdag. De tijd na Pink steren waar we thans inzijn is tevens het begin van een nieuw tijdperk van het Ker kelijk Jaar. Deze tweede helft van het liturgisch jaar gaat van Pinksteren tot den Advent. Vanaf de zending van den Heiligen Geest dus vanaf de stichting der Kerk begint ock voor Deze haar ambt, namelijk de menschen Christenleer te prediken en ze naar hun bestemming te voeren. Deze tijd verzinnebeeldt ook den loop der wereld vanaf de Apostelen tot de voleinding der eeuwen door het laatste oordeel. Voor dezen Pinksterlijd koos de H. Kerk de groene kleur, de kleur der Hoop op de terugkomst van Jezus-Chris- tus, haar Bruidegom. Beste lezers, die nog geen abonnent zijn op De Den- derklok en or.s blad leest 't zij op cife, 't zij bij uwen gebuur, g'nebt u nu kun nen overtuigen dat uw blad aiies in 't werk stelt om af wisselende artikels van al lerlei aard te bezorgen. Weigert bijgevolg niet lan ger uw steun aan d:e pers, die uwe ge dachte verdedigt. bij krijg.» lachte da herbergier. Nee zei da boer g'en maar 150 betaald en de tijden slecht. Ik neem het overblijvend naar huis. Ta, ta, ta, geef mij dat moogt voor mij iets drinken. 't Boerken bepeinsde't ne keer goed F.h wel 't is gebakken zei hij geef mij een glas melk met een ei in 1 Als ge spreekt van boerenstreken. RBBSfflHB Deze week is Z. E. H. de Paus 77 jaar geworden. De gebeurtenis is even- j wel zonder officieele plechtigheid doorge- gaan. Te Aalst blijft de toestand tot nogtoe onopgeklaard. Deze week had eene vergadering plaats op het stadhuis belegd door de socialisten «n waarop het bestuur der kalho. lieke partij uitgenoodigd werd. Op dit oogenblik laat niets veronderstellen dat de katholieken zouden geneigd zijn op mo- gelijke onderhandelingen in te gaan. De katholieke leiders staan voor een uiterst kiesche en moeilijke toestand. Dat het schijnbaar onschuldi ge kaatsspel ook wel kwaad kan doen blijkt uit twee ongevallen dewelke zich deze week voor deden Te Thieremont, bij gelegenheid van een wedstrijd trof een teruggeslagen bal het hoofd van een 4-jarig meisje dat op de knieën van haar moeder zat. Het kind is overleden aan de gevolgen eener schedel- bruik. Een tweede ongeluk deed zich voor te Franchimont waar een bal teruggeslagen van het klein midden het rechter oog trof van den Burgemeester. Het oog is onmid dellijk weggenomen geworden in een [kli niek ja beste lezers, de malheu ren slapen rietZoo werd over enkele dagen een for- sche vent op het politie-kom- missariaat gebracht. Dus !i zei de kommis- saris eerst hebt gij e< n per soon zoodanig toegetakeld dat hij near het hospitaal moest, vervolgens hebt gij een heer in het café met een staal op het hoofd geslagen zoodat hij bewusteloos bleef liggen en tot slot hebt ge nog twee agenten brutaal be jegend en gestampt. Hoe kwaamt ge daar toe Och, meneer zei de vent wie heeft in zijn leven niet eens een oogenblik van zwakte Wablieft Van kommissarissen ge sproken, er komt te Brussel nog al wat aan het licht dat met de beruchte oliezaak absoluut niets te maken beeft Op den keper be schouwd is het anders een droevige zaak, zoo in het publiek te moeten hooren dat mannen bekleed met waardigheid en gezag, en last not least meteen hooge wedde hun eigenliefde en waardigheidsgevoe! met de voeten Irapper. voor een paar duizend franken. En zeggen dat ze zich nu dik maken voor een kas si garen of 'nen haasdie ze zouden ge kregen hebben Kabouter. ningsconierentie te Gerève is het dus ock voor gced ge daan. 't Is kurieus en interessant om ragaan hoe de eene zich tracht wit te wasschen op den kap van den andere. De geheele wereld roept om vrede en vcr.'loekt den oorlog. Ln waarom kan die gtuwe! dan niet uitge schakeld worden uit de samenleving Urn- dat de Liefde ontbreekt, de liefde die den weg opent voor de groote verwezenlijkin gen. De maatschappij zou meer gedier.d zijn met een klein beetje naastenliefde dan met alle pakten, verdragen en confe renties die toch sl- chts bestaan om over het hoofd gezien te worden. Naarmate de krisis toenam, vermeerder den ook de uitgaven aan openbare werken in ons land. Van 179 rnillioen frank in 1927 besteed stegen deze cijfers tot 662 rnilli oen in 1933 en voorziet de buitengewone begrooting voor 1931 nog 58 millioer fr. Het lijdt geen twijfel dat deze vermeerde ring van uitgevoerde werken er veel toe bijgedragen heeft om ons lar.d de wereld- krisis te helpen doormaken. D'er was zoo ne keer n' en boer die moest eieren brengen r.aar de stad, bij een herbergier.De eieren werden geteld en in plaats van 150 bleken er 151 ie zijn. «f)at er een Telken jare gaan talrijke vlaamsche be" devaarten naar het wereldvermaarde oord van Onze Lieve Vrouw van Lourdes. Oost-Vlaanderen bleef rooit ten achter, jj en zag zijn getal bedevaarders ieder iaar Met de Ontwape- |j vermeerderen. De crisis ze'.fs vermocht tot hiertoe niet het getal te doen slinken der zomerbedevaart. dank wellicht aan de tal rijke Lourdes spaarkassen zoo wat ten alle kante opgericht. Hier volgen de data voor de aanstaande zomerbedevaarten Van 14 tot 22 Juli vertrek uit Antwer pen 1 trein largs Parijs, Bordeaux en te rug langs Nevers. Van 1 tot 10 Augustus vertrek uit Maestricht1. trein largs Lisieux, St. Laurent, St. Serre, en terug langs Parijs. Van 3 lot 11 Augustus vertrek uit Gent 1 trein Lourdes rrchtstreeksch en teiug met bedevaarders en zieken Vertrek uit Antwerpen en Brugge 2. treinen largs Parijs-Bordeaux en terug langs Lisi' ux Voor inlichtingen en inschrijvingen wende men z'c'n bij E. H. Van Impe, Doornweg 21, Ninove, voor Denderleeuw bij E. H Pastoor. ken. Hoe is 't godsmogelijk Is er dan geen magazijn WRar de Spoorwegen hun reparatiesteenen bergen. tKosten de stee- nen misschien geen cent aan de N.M.B.S, en het loon van den werkman om zoo'n werk te verrichten Wie. betaalt dat Wie was die opziener die zooiets bevool Smartelijk ongeluk Zondag namiddag was den heer A. uitgegaan. Zijn vrouw bleef alleen thuis met het kleinst» kind, een dochtertje van drie jaren. '8 Namiddags ging zij nog vcor een tijdje uit om een vriendin op te zoeken die, helaas, niet thuis was. Toen keerde zij terug en deed, zooals gewoonte, haar dochtertje gaan slapen. Voorzeker zal de ongelukkige vrouw verder nog in huis hebben rondgewandeld doch wanneer de heer A. rond zeven uur thuis kwam vond hij zijn vrouw hij de deur van het stalletje. Zij had opgehouden te leven. Geburen snelden toe. Dokter Lievens werd bijge haald. Niets kon baten. Een priester diende de H. Oiie toe. De ongelukkige moeder was nog geen 40 jaren oud. De droefheid van het gezin is wel begrijpelijk en wordt gevoeld door allen. Verbond der Handboogmaatschappij en der Denderstreek. Zondag 3 Juni Pamel-Dendergildeschie- ting ten 2.30 u. Maandag 4 Juni Meerbeke - Eendracht kermis schieting te 2.30 u. van 700 fr. 't Ketelkeo! op 't vuurken zingt 't Liedje dat zoo geestig klinkt. Falderiere, Faldera Van de Chicorei Paclia Kon. Maatschappij St. Ssbastiaan. Verleder, Zondag is er een omhaling gedaan door de Mascotte van St. Médard, gedurende de jubelschieting die de som opgebracht heeft van 127 fr. die zal opge zonden worden raar het hulpkomiteit van Putarages ten voordeele der slachtoffers der laatste mijnramp. GEBOORTEN Lucienne De Rijck, dochter van Henri en Rachel Hutsebaut Remi Van Wilder, zoon van Petrus en Octavia De Spiegeleer Odette Verlé, dochter van Petrus en Maria Van Londerzele Nadine Decat, dochter van Arthur en Eugenie Nijs I Magda Steenhoudt. dochter Van Ghis- ieen en Jeanne Van Lierde Jacqueline Haelterman, dochter van Albert en Mariette De Prijck I Pierre De Grijse, dochter van Arseen en Victorine Grijseels. HUWELIJKEN Frans De Vos, 30 jmagazijnier, Pa- mei, met Yvonne Taverne, 30 j., z. b, te Ninove The. V. Schelvergem, 24 j, fab. Okegem en Germaine Sonck, 23 j, fabr. Ninove joseph Konsijn, 20 j., handelaar, met Jeanne Vlasschaert, 19 j. z. b. te Ninove Edward De Cock, 23 j., magazijnier, met Bertha Timmermans, 22 jfabr. te Ninove Maurice Beeckman, 21 j., soldaat te Santbergen, en Odile Egerickx, 24 j., fabr. Ninove jcs. Vanden Branden, 28 jfruitpl., met Joanna Van der Meersche, 24 jaar, naaister, beiden te Ninove. OVERLIJDENS Berlindis Goudswiiders, 21 jaar, fa briekwerkster, wonende te Meerbeke. Julia Kilby, 39 jaar, echtgenoote van Bernard Alen, Beverstraat. 1 doodgeboien kind Gezien Aan de N.M.B.S. gaat het niet beter dan in de andere groote administraties. Deze week zagen wij op den goederenkoer te Ninove een werkman die een put aan 't delven was zcowat op een meter door snee. Hij stak in dien put een vijftigtal goede 6traatstee»en en spreidde ze zorg. vuldig open, toen kwam een heer per frak en hoed, een inspecteur of zooiets, en stelde vast dat het werk goed verricht was, toen sloot de werkman den put... En zoo in de kleine zoo in de groote za- O. L. Vrouw van Bevinden in feesttooi onder voorzitterschap tan Z. E. H-er Wallers, Pastoor-Deken van Ninove. Geestdriftig werd verleden Zondag na middae, 27 Mei, begunstigd door een heerlijk en aangenaam weder, de 1* De kenale Mei-Bedevaart naar O. L. Vrouw van Bevingen, aan Neygnembosch, inge zet. A l de huizen waren bevlagd en dit jaar had men, voor de versiering, enkel den Calvaar en de omgeving der kapel, voor behouden. Na 't plechtig lof, te 3 uur, in de kerk, door den Z. E. Heer Deken, gedaan en bijgestaan door de E. H. pastoors van Liefï ringen en Oultre, werd het Miracu leus beeld van O. L. Vrouw van Bevingen onder 't geluid der klok en trompetgescha naar het voorplein der kerk gedragen, om de begroeting der deelnemers aan den Mariastoel te ontvangen. Het wonder beeld was orr.iingd van den Z. E. Heer Deken, en de geestelijkheid, o.a. de hee ren pastoors van Denderwindeke, Liefïe- ringen, Meerbeke, Oultre, De Croo rustend pastoor te Meerbeke, den Z.E.H. Principaal van 't College met zijn profes soren, de heerec onderpastoors Schoorens van Ninove, en van Gooik, alsook de bur gerlijke overl eden der gemeente met aan hun hoofd, den beer burgemeester De Proost; daarbij eeno gioote volks en MariR-minnende menigte die hsag vorm de. Allen worden begroet door den gee:t- driftigen stoet, die het wonderbeeld voor bijtrekt. Men bemerkt de Riddergilde van O. L. Vrouw, bestaande uit 27 ruiters, fijn uil- gedost op prachtpaarden van Ninove en Omstreken 't Kruis met de nationale pauselijke en moriale vlaggen, gevolgd van eene lange reeks Maiia-vereerders uit de parochiën Denderwindeke en Oultre, en om te sluiten, het feestvierende Ney- ghem. Doch, 't bijzonder werd bemerkt het oude en heerlijke Ninove, met zijne talrijke afgevaardigden, onder 't geleide van den Z. E. Heer Volks-Deken die opgekomen is, vau af den Burchtdam in waren bedetocht, biddend en zingend, aldoor Meerbeke naar Neygh- m alsook de bonden van Meerbeke, die onder de leiding gingen van hunnen ieverigen her der, en nog, de gansche parochie van Liefferinger, begeleid door hunnen min- zamén pastoor. Zirgend en groetend, aangemoedigd door de twee Fanfaren van Neyghem, defileeren de verschillende groepen voor de geestelijke en burgerlijke overheden, die met het wonderbeeld, gedragen door vier flinke Nr.yghemsche jongers, ïich bij den Mariastoet aansluiten. De Hallebaan op, langsover Neep, treed eindelijk de stoet de kronkelende Maria-dreef in naar Bevingen, alwaar reeds eene volksmassa, geestdriftig en cpgetogen wacht. Gekomen met het Genadebeeld aan den Calvaar, prachtig opgesmukt met de H. Hartkleuren door den wijk Prindael, is eene rustpoos de overheden gaan zich scharen rond het Christusbeeld en het mi chtig lied van den Z. E. H. Pastoor- Deken Scheiris, z g. O Kruise den Vla ming... bijgeleid door instrumenten, werd aangeheven door het volk. Aandoen- ijk oogenblik. Daarna gaat de stoei en de volksmassa zich verdringen in 't beluik der Kapel, alwaar van op den berg, in den achtergrond, de 2500 a 3000 Maria- Ve:perders werden in oogenschouw ge nomen door de overlieden. Prachtig schouwspel De Kapel en Maria's beeld, te midden van bloemen, licht en groen zal van daar, door den Z. E. H. Deken Walter», om ringd van zijne geestelijkheid en burger- ijke overheid, toegesproken en bezorgen worden, in eene geestdriftige taal, hem eiger, die de aandacht boeit, de herten opbeurt en den geestdrift verwekt. Spre kende over O. L. Vrouw van Bevingen en haar eeuwenoude Heiligdom zal hij doen uitschijnen de vervulling dezer woorden van 't H. Schrift Ik heb deze pi-ats verkozen en ge heiligd, opdat mijn naam daar eeuwiglijk weze, en dat mijne oogen, en mijn hert, daar blijven 't allen dage... Mijne oogen zullen openstaan, en mijne ooren aan dachtig zijn, op het gebed des geren, dis ir. deze plaats zal gebeden hebben. (pa- ralyp. B II. H. VII De volksmenigte door zulke gloedvolle feestrede versterkt en aangemoedigd, zal ook erover hare voldoening uitspreken, en het machtig Loflied van O.L. Vrouw van Bevingen, i> aan heffen Zie voor uw beeld, o Onze Lieve Vrouwe, In uw kapel, die oprees uit het stof, 't Neyghemsche volk, in geestdrift opgetogen, Dat U bemint en kondigt uwen lof. 't Is waar. 't en is niet te vergelijken met die pracht en triomfstoeten. Maria ter eere, ingericht door rijken, machtigen, talent- en smaakvolle», langs de prachtige laner. cn tusschen de hooge rijk"ersierde huizen, die op ditzelfde oogenblik plaats hadden in de Koninklijke parochie van Laeken, te Brussel, en te Merchtem, Dekenij Assche, en in andere genade oorden doch hier is Maria's aloude beeld geplaatst in een kader van groen en bloem, tusschen boom en struik, en des kundigen vinden het betooverend schoon en lief. Het natuurschoon in zijn eenvoud, prachtig, in de heuvelachtige streek van de Oost-Zuid Vlaamsche Ardennen, aan den Zuidrand van het uitgestrekt eik- en beukenbosch, in een afgelegen en wegge stoken parochie-wijk. daar was ook, ver leden Zondag, eene Maria-Vereering, die 't karakter droeg van ten lande de stoet- gaanders ons Vlaamsch boerenvolk, op geleid door boeren- cn heerenzoons op hun prachtpaarden van 't echt Vlaamsch ras De bewonderaars eene groote me nigte nieuwsgierigen eu belangstellenden, die haag vormden, en zelfs allemaal een voudige landslieden, waarvan velen van tusschen haag en strmk, opgeleid door eerbiedwaardige pastfors van ten lande. Dank aan den Z. E. Heer Pastoor-De- ken van Ninove, die het initiatief nam van de D Dekenale Bedevaart, en naar eenieders waardeering zoo wel gelukte, en daardoor over zijn Ninove en zijne Dekenij den railden moederlijken zegen van de Lieve Vrouw van Bevingen waardig is geworden en verworven heeft ja, minzaam zal Zij, patrones van Ney- ghembosch, neergezien hebben over haar volk, in feesttooi tot Haar opgekomen. Fruithandelaars, Ondernemers, Schilders voor Uwe ladders wendt U tot het huis Rijtuig- en laddermaker Nieuwstraat, 14, Wetteren Specialiteit van fruit- metsers schilders- enkele- en dubbele ladders tot alle lengten. Triportcur in goeden staat. Zich bevragen bureel van 't blad" MOTO zoo goed als nieuw merk GILLET 400 c.c. met lichr tn met twee zitplaatsen. Zich te be vragen ten bureel van 't blad. Studie van Notaris Van Themsche te Denderleeuw Openbare Verkooping. te Denderleeuw, Botermelkstraat. Dinsdag o Juni i934-, Openbare Verkooping van te Denderleeuw, Veldstraat Woensdag G Juni i934 Openbare Verkooping van met afhangendheden te Aspelaere, Dorpplaats Maandag 4 Juni f934 Openbare Verkooping van met vijver en jjroote tuin te Liedckerke, Statie oBIJ —o- Lavendelhtraat, 30, zijn te bekomen aan de alhier onbekende gunst voorwaarden Eene volledig-e keuken bestaande uit 1 buffet met spie gels en vitraux - 4 tafel - beiden in was gezet en 4 Amerikaan» sche stoelen gepolijst voor 330 frank. f matras, i huppeling en 2 kussens aan 473 frank. Zetels, kleerkassen met spiegels en allerhande huismeubels aan dergelijke voordtelige prijzen. Eerste keus van gemaakte bloemen, vazen, postuien, kronen en grafgedenkenissen. -ik-. TOMAAT - Napolitaan- sche zon direct op Uw tafel. TOMAAT - bevat A. B. C.- vitamines, voor het leven onmisbaar. TOMAAT -konifcgin door kwaliteit en on- vergelijkelijken smaak. TOMAAT - gezond en natuurlijk produkt. van een De Notaris Michel VAN THEMSCHE te Den derleeuw. daartoe in rechte benoemd, zal ten ver zoeke der erven Bayens-Praet te Denderleeuw, met de pleegvormen der wet van i2 Juni 1816 ten overstaan van den heer Vrederechter dee kantons Ninove, openbaarlijk verkoopen Gemeente Denderleeuw Een woonhuis met afhangendheden en grond, gestaan en gelegen aan de Botermelkstraat, gekend ten kadaster sectie A nr 1516[b met eene groote van 1 are 80 centiaren. Kortelings ingebruiktreding. Enkele Zitdag om 2 ure namiddag ter herberg van Rutin Beeck man Café Boeman te Denderleeuw Botermelk straat. De Notaris VAN THEMSCHE teDenderleeuw zal namens wien het behoort, openbaarlijk ver koopen Gemeente Denderleeuw Een perceel bouwgrond op eene breedte van 5 meters en eene diepte van 56,80 meters, gelegen aan de Veldstraat, gekadastraard sectie B, deel van nrs 703a en 704, groot volgens meting twe» aren 88 centiaren. Enkele Zitdag om 2 ure namiddag, ter herberg var. Mme. Wed. Van Hee-Steppe,«In den Tivoli» te Denderleeuw Langestraat. De Notarissen VAN THEMSCHE te Dender leeuw en VAN POSSOM te Ninove, daartoe in rechte betioer zullen openbaarlijk Verkoopen Gemeente Aspeiaere Een woonhuis met afhangendheden er erve,ge staan en gelegen in het Dorp, gekend ten kadaster wijk B, nr 308o, groot volgens meting 01 are 65 centiaren. Bewoond door den eigenaar Mr Jozef Van Nieuwenhove. Kortelings iugebruiktreding. Enkele Zitdag om 2 ure namiddag ter herberg van M. Orner De Koninck te Aspelaere, Dorp. De Notaris VAN THEMSCHE te Denderleeuw zal inet tusschen komst van zijnen ambtgenoot Meester MEERT te Erpe openbaarlijk verkoopen namens den heer Arthur Collijr.B te Liedckerke; Gemeente Liedckerke. Een nieuwgebouwde herberg met afhangend- heden, vijver en grooten tuin, gestaan en gelegen te Liedektrke, nabij de statie, groot in oppervlak te 18 aren 67 centiaren. gekadastreerd sectie A, nr. 224;a' en deel van nr. 117. Onmiddelijke Ingebruiktreding.

Denderklok | 1934 | | pagina 2