DE MUNTER KLOKKEKLANKEN DAVIDSFONDS Ninove STAD EN OMLIGGENDE NINOVE Kerk der H. Theresia Brusselstraat, Nii\ove. Landbouwbelang et) Burgerlijker) Staijd vau Juni tot 2 Juli 1934 Het OAS te Ninove es omliggende Dcnderwindeke Oullre In hel alleroudste der meubelmagazijn van NINOVE —o— BIJ o—- Palms voor koersen er) wedstrijder). en grafgedenkenissen. Orde der Goddelijke diensten Zondag 8 Juli G uur, geleztn mis 7 1[2 mis uit dankbaarheid. 9 1[2 uur, Hoogmis. Maandag, 8 uur sol. jaargetijde voor Mm. Ernest Wachtelaer broeders en zusters. Dinedag, 6 lj2 uur mis veor Mme Van Hoider- Van de Perre, Woensdag, 6 1i2misvoor de huisvrouw van Mr. Hyp. Timmermans en overledene dochter. Donderdag, 6 Ij2 mis ter eere van den H. Cornelis. Vrijdag 6 1[2 mis voor bijzondere intente. Zaterdag, 6 1[2 uur mis voor een overledene. Alle dagen Lof om 7 lj2 uur. Voeding der melkkoeien tijdens het 7omerseisoen. Weldra breken de heete zomermaanden aan, en dan klagen onze landbouwers, als ook de verbruikers, zeer dikwijls over de hoedanigheid van de boter. Deze is week, en moeilijk om bewerken ze wordt spoe dig ransig, heeft een onaangenamen smaak, en de boer is verplicht ze aan ge ringen prijs te verkoopen. Kan dit gebrek niet verholpen worden Voorzeker, en al de landbouwers die onzen raad volgen, verheugen zich in den goeden uitslag. Het eenige doeltreffend middel is het gebruik van de zomernoten REMY Nu- cea Deze zijn vervaardigd uit allerbeste grondstoffen, en bevatten 35 tot 40 0/0 ko- koskoek vaste boter geef, die ook een ko- koskoek boter geeft, die tevens een heer lijken smaak bezit van hazelnoten men bekomt bijgevolg zeer fijne boter, die door de verbruikers gezocht en ook beter of duurder betaald wordt. Daarenboven bevatten de zomernoten Nucea 20 0/0 verteerbaar eiwit, 4 tot 6 0/0 vet en 50 tot 55 0/0 koolhydraten. 7A) zijn dus rijker aan voedende bestand deelen en vooideeligcr dan zuivere kokos- koek. De zomernoten van REMY hebben een schooneu, gelijkmatigen vorm men vindt er geen groote stukken of brokken in en ze verbrijzelen weinig, zoodat het bewer ken gemakkelijk gebeurt en het gebruik voordeelig is. Wat meer is, deze noten geven een meerdere melkopbrengst en verhcogen het vetgehalte men bekomt dus meer boter. Ten andere de dieren eten ze heel gaarne en behouden hun gezonden toestand. Deze zomernoten kunnen op stal droog toegediend worden, of wel onder vorm van beslag., 't is te zeggen geweekt. In de weide geeft men ze zooals brood. Hier voorzien ze heel voordeelig in de ge beurlijke ontoereikendheid van het gras. Men geeft gewoonlijk 2 tot 4 kgr. per dagen per kop '/olgens ce omstandighe den. Verstandige landbouwers zullen niet nalaten deze manier van voeden toe te passen. Koopt geen potaschmesten zon der de verkoopers van het Comp« toir te raadplegen die U altijd de voordeeligste voorwaarden zullen maken. Als ge den dag van vandaag niet meer dan oppast, zouden de kin deren u aan de galg helpen. Jeike, een broekvent je van amper 5 jaar be keek den bezoeker van kop tot teen «n vroeg eindelijk Gij hebt uw instrument niet mêege- bracht M'n instrument manneken ik ben toch heen muzikant!,... Mama zei immers dat ge t'huis de tweede viool speelt Maar Hitier die wil absoluut de eerste viool blijven spelen of zooniet mogen de tegen revolutiairen zich nog aan andere maatregelen ver wachten. De vent houdt er aan het kostte dan ook veel menschenlevens den kop boven water te houden. Of dit echter daarmee nu zal gedaan zijn blijft te betwijfelen.... De op stand is voorloopig gedempt ten prijze van onmenschelijke en bloedige midde len. Uitgeroeid is hij evenwel niet De regeering heeft thans de hand aan het werk geslagen en een ontwerp van wet ingediend be treffende de speciale machten noodig voor het economisch en finantieel herstel van bet land en ook, en dat is "oor ons Mid denstanders nog wel het voornaamste, voor de vermindering der fiskalc lasten. Hopen we nu maar dat de zaak niet te lang zal aanslenteren voordat zij in wer- king treedt. Dingens deedt zijn klach ten aan zijnen besten vriend, 't Ging over zijn vrouw. i Ach kerel zei hij ik ben ontgoocheld. Zoo en waarom dat Mijo vrouw kan niet 11) Heeft het roosje milde geuren (zang) met pianobegeleiding door Dr Maurits Lievens. 12) De Houten Blokjeszang en dans ons Succesnummer van 14 Jan. 11. door het groepje boerkens en boerinne- kens, onder leiding der Damen Franz en Adolf De Cooman. 13) GROOTE TOMBOLA (56 prijzen) even schoon en voordeelig als verleden jaar. 14) De Vlaamsche Leeuw door Sym- phonie Excelsior en méegezongen door alle aanwezigen. Ingang vrij en kosteloos voor alle Da- vidsfondsers met familie, vlaamsche vrienden en kennissen. Alle leden zijn verwacht/ 't Zal de moeite loonen I Huizen bevlaggen Namens 't bestuur, De Sekretaris Ph. Coppens. Heden zevende Zon dag na Pinksteren. Je zus waarschuwt, in het Evangelie volgens Mat- theus, voor de valsche profeten die tot u ko men in schaapskleederen maar inwendig roofzuchtige wolven zijn. Iedere boom, zegt de Zaligmaker, die geen goede vruch ten voortbrengt zal omgehouwen en in het vuur ge worpen worden. De Meester voegde er bij dat niet ieder die zegt Heer Heer, het Rijk der Hemelen zal binnengaan, maar wel deze die den wil Zijns Vaders volbrengt. Daardoor wil Hij ons te kennen geven dat onze daden als christenmensch, immer moeten overeen stemmen met de leer welke wij belijden. Allo, beste le zers en lezeres sen, moet ge niet bekennen dat de weerkundige me dewerker var,De Denderklok op de hoogte is van zijn vak. Wij voor spelden warm en droog weder en daar zijn z'er al mee. Dat het nu toch bij ons zoo erg niet wordt als in Amerika waar er sinds veertien dagen aan één stuk een moordende hitte heerscht, bij zoover dat menschen razend worden van de on uitstaanbare warmte en andere er het bijl tje bij neerleggen. zingen I.... Maar man toch daar zou ik blij om zijn Zeker, maar zij kan haren mond niet houden. 't Is tegenwoordig zoo een beetje de mode van geheime stokerijen uit te baten. D'er moet veel geld mee te verdienen zijn want t'allen kante worden er ontdekt en God weet hoeveel er nog rustig door werken en hun vergif aan den mar. bren gen. De zaak der Brus- selsche Olieslagers heeft dus ook haar beslag gekregen. Al len werden licht ge straft en genieten uitstel om reden der diensten door de Commissarissen bewezen in deuitoefening van hun ambt en ingezien hun onberispe lijk verleden. Zij zullen nu waarschijnlijk wat vroeger op pen ioen mogen gaan. Madame Pim pels was gebeten van 'nen grooten hond. 't Was nogal erg en zij dagvaardde den eigenaar van den hond voor het Vredegerecht. Madame zei de juge in welk lichaamsdeel is 't dat de hond van be klaagde u gebeten heeft Madame Pimpels begon te blozen en zweeg. Zeg het maar Madammeken, ge moet daarvoor niet rood worden be moedigde de vrederechter. «In een deel mijnheer de juge waar ik sinds twee maanden niï meer heb kun nen op zitten. Da-ag Kabouter. 1 1 Julifeest 1934 Op Woensdag 11 Juli 1934 te 7 1|2 u 's avonds in Ons Huis Zooals we ver leden week beloofden laten we vandaag den feestwijzer volgen van ons Sporer.feezt. 1) Welkomgroet door H. Paul De Mont Ondervoorzitter onzer afdeeling. 2) Rubcnsmarcht van Benoit... door de Symphonie Excelsior onder leiding van den Heer Urbain Van Driessche. 3) Feestrede Onderwerp Peter Be- noit door den Heer Eirmin De Geeter. 4) Sterrenglans van Benoit (zang) door Mevrouw Leeuwenburg-Tuypens Aan 't klavier den Heer Firmin De Geeter. b) Mijn Moederspraak van Benoit (zang) door den Hezr Emiel Cassiman aan Vleugel Mevr. A. De Cooman. 6) ha Aria van Benoit (zang) door Mevr. Leeuwenburg begeleid door den Heer Firmin De Geeter. 7)3' Fantasia van Benoit (piano) door Heer Dr Maurits Lievens. 8) Mijn hart is vol van verlangen van Benoit (zang) door Dr M. Lievens met piano begeleiding door zichzelf. 9) Opgaand Intermezzo door de Sym phonie Excelsior. 10) Avé Maria van Benoit (zang) door Mevrouw Leeuwenburg Aan 't klavier den Heer Firmin De Geeter. BAMBRUGGE Het volledig programma der 11-Juli- feesten te Bambrugge vinden we als volgt in de lijvige brochure door deze werkzame afdeeling, op eigen kosten uitgegeven en verkrijgbaar gesteld aan den luttelen prijs van EEN FRANK. De sporenfeesten vangen eigenlijk aan op 14 Juli, 's avonds om half tien er. na melijk met kanonsalvo's. Daags nadien dan, Zondag 15 juli wordt er om negen uur in den voormiddag een Plechtige Hoogmis gecelebreerd voor de afgestorven Davidsfonddeden. Het Zangkoor Ste Ce cilia laat zich hooren en het Groot-Gele genheidssermoen wordt gepredikt door E. P. Callewaert. Na de hoogmis Optocht naar Steenberg en muziekuitvoe ringen. Tevens Vlaggeplanting op het ter rein waar 's avonds wordt gespeeld en toespraak door den heer Arthur De Troy- er van Mere. Kanon-salvo's wisselen dan af tot in den nanoen om 3 uur en half. Staf Bruggen en zijn Volkstooneel spelen er dan LAMME het nieuwe spel van Paul De Mont die zijn aanwezigheid heeft toegezegd. En om te sluiten of midden in een toespraak van E. P. Callewaert. Dat is zoo wat ir. 't kort wat er op dien heuglijken dag te Bambrugge-Steenberg zal geschieden. Ten behoeve van onze lezers die op 15 Juli a s. in de Steengroeven te Bam- brugge zullen zijn, wenschen wij hier een en ander mede te deelen omtrent het hui dig uitzicht vau de steengroeve. Als ge U we lichten dit uit het pro gramma zeif als ge U bevindt op den Oudenaardschen steenwegen Steenberg» wilt bereiken, gaat ge een kronkelenden aardeweg op. Plotseling vormt deze een sterke helling, waar het alle voertuigen geraadzaam is te remmen. Links van U een dichte doornhaag waarachter de klei ne groeveverborgen ligt, gansch in groen gehuld, een diepte door steile wan den omgeven. Feitelijk is dit slechts een deel der groeve dat er door den wegöam van gescheiden wordt en vroeger verlaten werd. Rechts de groote put, zoowat 4 è5 Hectaren oppervlakte. Een smalle weg leidt er dwars door, links ervan staat de hut van de eenzame bewoners, oorlogs vluchtelingen uit West-Vlaanderen die echter gansch het folkloristisch- en taal igen uit hun streek behielden. Rechts liggen de gezaagde steenmassa's verlaten zandheuvels, schilderachtig verspreid, doen aan de duinen denken.Vele planten, waarvan de zaden misschien eeuwen lang in den ondergrond lagen bedolven bioeiën er nu. Den wegel opgaande ziet ge de zandgroeve die dagelijks nog wordt uit gebaat. Aangosterde grond vormt heu vels, verder in het zand, groote diepten zoodat de bodem verrassende zichten biedt. Vooral de steile, metershooge hel lingen zult ge bewonderen, op vele plaat sen met weelderigen plantengroei bedekt. Steile wanden nevens rotsdalen herinne ren aan zichten uit de Ardennen. Vertica le doorsneden in den bodem bieden U een uitzicht op al de gronden dor natuurlijke streken van België, Struiken van uit- heemsch groen sieren de houtvlakten. Ach ter in de groeve, links, liggen de over blijfselen van de vroegere uitbatingen, eeuwen geleden. Rechts in den hoek prijkt de uitverkoren plaats voor het open luchtspel. Het amphitheater is nu zoo goed als klaar. Reeds in de maand April, in de week, en vooral 's Zondags wemelt de groeve van toeristen uit alle streken, vooral uit Aalst en omliggende gemeenten, van mannelijke en vrouwelijke scoutsgroepen en overtalrijke nieuwsgierigen en natuur minnaars In Steenberg is de natuur schooner, de lucht verscher, de hemel hooger en vooral op de hoogten krijgt U bedwelmende vergezichten te zien de wereld iets nietigs dat aan Uw voeten ligt. En in al dat heerlijke biedt Bambrugge ons nu een overheerlijken dag op 15 Juli. Op 15 juli, in het vermaarde en schilder achtige Steenberg vindt elk zijn gading Kunst, natuurschoon, Vlaamsche opvoe ding worden er U geboden. Waarom zoudt ge er niet heengaan. Davidsfondsers, tooneelliefhebbers, V. T. B.'s, intellectueelen, het Davidsfonds Ninove richt een groepsreis in naar dit schilderachtig oord. De reiskosten per autobus beloopen tot zes frank. En ginder in Bambrugge, vermindering op de toe gangsbewijzen. Laat U alien van nu af aan inschrijven bij den heer Philemon Coppens, secretaris, Doornweg t. s., voor het nieuwe stuk van onzen stadsgenoot Paul De Mont, te Bambrugge door net Volkstooneel Staf Bruggen. Verbond der Handboogmaatschappijen der Denderstreek Zondag aanstaande 8 Juli heeft de KONINGSCHIETING plaats in de maatschappij Meerbekc-Een- dracht uitsluitend voor de leden van het verbond en GRATIS aangeboden. De schieting gaat door van 12 uren 's middags tot 2 uren, dus gemakkelijk voor iedereen. De verplaatsing is de moeite waard Aan de Koning wordt aangeboden 1) Een prachtige PANACHE 2) Een zilveren COUVERT 800/1000. Na 2 uren worden geen inschrijvingen meer aanvaard. Ten 2 uren 30 groote schieting voor alle liefhebbers. Wees nationaal en geef cw keus, Aan eigen waar, dat zij de leus Daarom in uw winkel, dra Koopt gij de chicorei Pacha Kon. Handboogmaatsohappii St. Sebastiaan Op Zondag 22 Juli aanst. heeft de in huldiging plaats van ons oudste lid den heer EMIEL WACHTELAER. Ter gelegenheid van zijn 50 jarig lid maatschap Groote feestelijkheden zullen plaats hebben waarvan het programma eerstdaags zal verschijnen. Doch wij kunnen var. nu af verzekeren dat de Harmonie z Eendracht hare kostbare medehulp verleent. Tot deze feestelijkheden worden niet alleen de schutters maatschappijen uitge- noodigd maar tevens al de sportmaat- schappijen der stad. Sportmakker8 houdt dien dag vrij. Uitslag van den 1' match voor den Beker of Kampioenschap 1934 Verhumst A. 4 Moeremans Edg. 4 Dufour Aug. 3 Pevenage Cam. 3 Fransman Karei 3 Van Den Haute Prosp. 3 Van Vaerenbergh G. 3 De Cooman René 2 De Ruyver Jos. 2 De Schepper Alfons 2 Minner August 2 De Vleminck Petrus 2 Van Den Bossche A, 2 Coppens Alfons 2 Wachtelaer Em. 1 Kieckens A. 1 De Schepper Leopold 1 Van Rossom R. 1 De Schepper Jos. 1 Coppens Frans 1 2' Match op Donderdag 12 Juli te 0,30 ure stipt. GEBOORTEN Jacqueline Van Londersele, dochter van Gustaaf en Maria Van den Bossche Luc De Brauwer, zoon van Alfons en Rosa De Mont Joeée Lauwaert, dochter van Nestor en Leontine De Neve. HUWELIJKEN Joannes Van der Stockt, 24 j. paswer ker te Denderleeuw en Lucienne D'haesc- leer, 21 j. bediende te Ninove, OVERLIJDENS Petrus De Troyer, 68 j. Graanmarkt, Ninove. Inbeelding Neen Werkelijkheid I Vraag Butagaz Veilig, zindelijk, gemakkelijk, voordeelig Zie annonce. punten Honderdjarige overleden De Heer J..B. Lauwaert, die verleden jaar den 8 Augustus met zooveel luister zijn honderdste verjaring vierde, is tus- schen Woensdag en Donderdagnacht, den 7 Juli godvruchtig overleden. De begrafenis heeft Maandag 9 Juli, om 10 uur plaats. Wij bieden aan de geachte familie onze christelijke gevoelens van deelneming. Gemeenteraadszitting van 1 Juli 1034 Een partij van orde, tucht en overeenkomst 1 Verleden Zondag vergaderde de ge meenteraad van Oultre te 10 ure voormid dag. De 5 leden der Christene Volkspartij en de 4 leden der Katholieke partij waren aanwezig. 1 Punt Uitbreiding der eleciriciteit. Hierdoor werd bedoeld eiken inwoner der gemeente in de gelegenheid te stellen van de electriciteit gebruik te maken. Bij algemeene stemmen werd die uit breiding gestemd, doch voor wat de on kosten, die daar zuilen uit voortvloeien, betreft was men algemeen akkoord nog te wachten een beslissing te nemen en er eerst de bevoegde overheden over te han delen. 2. Punt Telling graangewassen Be- noeming van een commissie. De volgende landbouwers werden door de meerderheid aangeduid en bij algemee ne stemmen aanvaard Hoortns Edmond, De Saedcleer Remy, Steenhoudt Albert en Wachtelaer Achiel. De heer Burgemeester stelde als zijn af gevaardigde aan Van der Stockt Désiré Op verzoek van den Heer Arrondisse mentscommissaris werd door den Heer Burgemeester bij hoogdringendheid ge- vraagd ja of neen het punt op de dagorde te brengen Aan het werk stellen der werkloozen Het punt werd op de dagorde gebracht met zeven stemmen en twee onthou dingen. Do Kegel Jozef en Del motte Ro bert onthielden zich. Om welke reden Is dat een partij van orde ®n overeen komst of is dat... seheef trekken De burgemeester stelde dan aan de le den der meerderheid de vraag Moeten de werkloozen voor de gemeente werken, ja of neen De groene bommen ontploften weer in alle geweld en 't was een roepen en tie ren door malkaar zoodat men enkel de grootste roepers nog hooien kon 1 Een partij van orde en tucht Ten lange laatste werd door hun eigen partijgenoot Raes Victor gevraagd te willen zwijgen en voort te gaan dit punt af te handelen. De vraag werd door den burgemeester hersteld. Raes Victor, schepen, antwoord de Ja Toen kwam de beurt aan De Kegel Jozef. Deze beweerde dat de vraag nu moeat gericht worden aan een lid der minderheid Hoe kinderachtig en kleingeestig U Heeft een meerderheid dan niet altijd den voorkeur of wou hij dit doen uit tiede- rigen eerbied voor de minderheid Als aan kinderen hun goesting voldaan wordt, schreeuwen ze niet 1! en de burge meester stelde de vraag aan zijn medelid Wijnant Frans. Deze zegde te zullen stemmen zooals de meerderheid. Nu kwam opnieuw de beurt aan De Ke gel om op de vraag te antwoorden. Hij weigerde opnieuw te antwoorden en be weerde dat het de plicht was van den bur gemeester op de eerste plaats zijn gedacht te uilen Dus van de minderheid moesten er eerst twee man en daarna misschien wel alle vier 11stemmen en van de meer derheid één Aan zijn verlangen werd weer eens voldaan en de burgemeester zegde zich te zullen onthouden. Een geweldig rumoer ontstond bij de groenen in zoo verre dat de burgemeester de vergadering sloot en de zaal verliet. Een partij van orde, tucht en over eenkomst Schepen Ceuterick eischte nu dat dit punt zou afgehandeld worden Vijgen na Paschen Waarom niet enkele se conden vroeger gesproken en gestemd En wat het wonderste van al nog was, is datzenualle vijf volledig akkoord zijn dat er zou moeten aan banen en wegen gewerkt worden... het was hoogst DOO- dig zelfs Een partij van overeenkomst I Maar... en nu kwam de aap uit de mouw de burgemeester alleen moet ze doen werken Dus zonder toestemming of bevel van den gemeenteraad l! Heer ver geef het hun want ze weten niet wat ze zeg gen Er werd dan nog voort gerakeld en gezaagd en gezeeverd en en zelfs zacht jes met de vuisten op de tafel getikt over de werken welke de burgemeester aan de stra ten had doen verrichten, namelijk in Lee- beke. Gobbaut Alfred hij is van Leebtht beweerde dat het niet noodig was aan de straat vóór de kerk te werken Spreek daar maar eens aan de menschen van Leebeke over Met zulke mannen in uwen kruiwagen zoudt ge nen gang gaan Lavendelstraat, 30, zijn te bekomen aan de alhier onbekende gunstvoorwaarden Eene volledige keuk«n bestaande uit i buffet met spie gels en vitraux - 1 tafel - beiden in was gezet en 4 Amerikaan- sche stoelen gepolijst voor 3SO frank. 1 matras, i huppeling en 2 kussens aan 175 frank. Zetels, kleerkassen met spiegels en allerhande huismeubels aan dergelijke yoordtelige prijzen. Eerste keus van gemaakte bloemen, vazen, posturen, kronen I k>

Denderklok | 1934 | | pagina 2