i BEK1CHT Te koop DE MUNTER Brieven uit Sovjet-Rusland Naklank van hei Congres van het Vrouwelijk Jeugdverbond voor Katholieke Actie Oost-Vlaanderens Bedevaart naar 0. L, Vrouw van Lourdes (Frankrijk) St. Aloysius'College - Ninove KLOKKEKLANKEN STAD EN OMLIGGENDE NINO VE Alfons Van Alboom Kerk der H. Theresia Brusselstraat, Nirjove. Landbouwbelangen Het QaS te Ninove en omliggende Neder hassell. Nieuwstraat, 14, Wetteren Oultre Burgerlijke Stand van 28-é tot 25 7-34 lnhel alleroudste der meubelmagazijn van NINO VE Palms voor koersen eij wedstrijden. grafgedeiikenis^sen?1''' b'°emen' vazen' P°8tu'*"> "ronen Orde der Goddelijke diensten Zondag 20 Juli 6 uur, gelezen mis. 7 1|2 uur, mis voor Mms Joanna Wal chiers, 9 1[2 uur. Hoogmis. Maandag, 8 uur sol. jaargetijde voor Mr FelixVan Cauter. Dinsdag, 6 1{2 uur, mfs voor een bijz. ententie Woensdag, 6 Ij2 uur, mis voor Juffer Clemence De Mol. Donderdag, 6 1|2 uur, mis voor Mr Auguste Van Isterdaele. Vrijdag Eerste Vrijdag 6 1(2 uur, mis ter eere van het H. Hart van Jezus en den H. Jozef voor een bijzondere gunst. Zaterdag, 7 1(2 uur, mis voor Mme Maria Beazar 's Avonds Lof om 7 1(2 uur. Over enze trekpaarden Het is geweten dat onze trekpaarden 's Zomers en ook in den herfst lastigen arbeid te verrichten hebben en indien men het maximum van werk van hen wil bekomen, is het allicht te begrijpen dat xe met verstand en in voldoende hoeveel heid behooren gevoed te worden. Onder oogpunt van gezondheid is het niet aan te raden als krachtvoeder enkel haver aan de paarden toe te dienen. Wij zijn van meening en deze is gesteund op ondervinding dat het beter is een deel van de haver te vervangen door het voeder A.M. van REMY. Dit bevat 13 t.h. eiwit, 2,50 t.h. vet en 60 t.h. koolhydraten. Vergeleken met de samenstelling van de haver blijkt daaruit dat REM Y's voeder A.M. nagenoeg 1/3 meer voedende bestanddeelen inhoudt dan de haver. De paarden eten het heel gaarne, ze blijven er gezond van en het verteert gemakkelijk. Wij bevelen het volgende mengsel aan, dat door tal van landbouwers reeds ge volgd wordt, omdat de paarden er zoo wel bij varen. Per 100 kgr. neme men 40 kgr. gebroken haver. 40 kgr. ïtemy voeder A.M. en 20 kgr. zuiver kaf of gehakt stroo. Daarvan mag men per dag en per kop 5 tot 10 kgr. toedienen volgens den eetlust en de noodwendigheid van het dier. Deze voeders worden goed onder el kander gemengd en eenigszins bevoch tigd dat is de beste gebruikswijze. Dit rantsoen kan volledigd worden met een weinig voederbeet of hooi waarover de landbouwers meestal beschikken. Wij denken dat deze weinige regelen voldoende zijn om onze landbouwers en voerlieden te overtuigen dat het in hun belang is deze manier van voeden na te volgen. J- AI DIT. Over Sovjet-Rusland werd de laatste tien jaar veel geschreven, pro en contra, «oodanig dat het moeilijk bleek een vast oordeel te verkrijgen over den huid gen staat van dit groote iand met zijn 168.000.000 inwoners. Eerstdaags verschijnt in de Keurreeks van het Davidsfonds, van de hand van een Rus, Wlad. Zwetkow-Dolina, een werk over dat land, en we mogen er over getuigen dat het degelijk is, positief en epjektief werd opgevat. Het geeft een algemeene gedachte van wat Rusland is heden ten dage. Wie dan dichter in kennis wil treden met dit sombere land, met zijn vijf jaren plan, wordt lid van het Davidsfonds en betaalt bij zijn gewone bijdrage een opgeld van 12,50 fr. voor de Keurreeks dit boek, samen'met het eerste, De Wedergeboor- te van het Katholicisme in Engeland», wordt hem thuis bezorgd. De triomfdag van de Vrouwelijke Ka tholieke Jeugd blijft voortleven in het geheugen van alle weidenkenden. Met vreugde vernemen wij dan ook dat als blijvende gedenkenis een CONGRES ALBUM wordt uitgegeven. In groot for maat op 32 bladzijden gedrukt, zal het met een volledig relaas, al de kunstfoto» geven. Er worden 100.000 nummers uitgege ven om het tegen 1 fr. per exemplaar te kunnen verkoopen, en zulks met het doel in elk huisgezin binnen te geraken, om aldus bij elkeen de herinnering te bewaren aan de grootsche gebeurtenis van echt Katholiek leven op 24 Juni 1.1. en elkeen te laten deelen in de fierheid en de vreug de van den triomfdag der Katholieke Actie. Van 1 tot 10 Augustus vertrek uit Maestricht1trein langs Lisieux, St. Laurent, St. Sèvre, en terug langs Parijs. Van 3 tot 11 Augustus vertrek uit Gent 1. trein Lourdes rechtstreekseh en terug met bedevaarders en zieken Vertrek uit Antwerpen en Brugge 2. treinen langs Parijs-Bordeaux en terug langs Lisieux. Voor inlichtingen en inschrijvingen wende men zich bij E. H. Van Impe, Doorn weg 21, Ninove, voor Denderleeuw bij E. H. Pastoor. Ouders, Iaat u niet verblinden door schooldraversbeloften Geeft aan uw kinderen een opvoeding z.ooals gij zelf van uw ouders krecgt, w;I zeggen, een christelij ke. Bisschoppelijke Middelbare School EERELIJST 1933 - 1934 Van Mol Floris, van Zandbergen, Hooger Handelsinstituut te Bergen, 3dtjaar, met Onderscheiding A. Legden een Examen af Coppens Frans, van Denderwindeke, Ingangsexamen in de Normaalschool. De,Dier Omer, van Iddergem, Eindexamen aan de Normaalschool. De Feyter Paul, van Ninove, Examen van kierk-opsteller (commis- direct) Oktober 1933. Verrnoesen Benoni, van Pamei, Examen van Hoogere Boekhouding (Comptabilité supérieure industrielle et des Sociétés). met grootste onder scheiding aan het Institut Herward, Brussel. Wauters Adelson, van Pamel, Ingangsexamen in de Normaalschool. B. Geplaatst op Bureelen Malfroid Marcel, van Denderwindeke, Bediende Enregistrement, Ninove. Van den Bossche Laurent, van Grimmin- ge. Bediende Brasserie Impériale, Brussel. C. Slaagden in het Examen van Lagere Studiën met bijzondere vermelding in de Fransche taa! De Saedeleer Albert, van Denderhoutem, Gettemans Frans, van Lieferinge, Huylebroeck Frans, van Denderhoutem, Marquebreucq Jozef, van Lieferinge, Mertens Félix, var; Iddergem, Neuckermans Aimé, van Lieferinge Sonck Edgard, van Ninove, Sonck Marcel, van Iddergem, Van der Haegen Albert, van Ninove, Van der Haegen Paul, van Ninove, Van der Kelen Amedé, van Denderhoutem Van der Stockt Alois, van Smeerhebbe- Vioerzegem. De Klassen hervatten .- Lagere afdeeling: Donderdag 13 Septemb. Middelbare afd. Dinsdag 25 September. eenvoudigüjk ons best om bij de tweede soort te zijn. A propos meneer Pimpels, zijn haar viel uit en de suk kelaar t'einderaad ging bij 'nen apo- theker. 'k Zal u ne keer iets geven zie waar g'u zult van beloven zei de vent en hij gaf hem een fiesch was Pimpels weer ik wil nog Elixir Capellaire Acht dagen nadien in de apotheek Zie meneer zei hij wel een flesch uitdrinken maar ge moogt er wat meer alkohcl indoen Ja, ne mensch lacht wel ne keer maar intusschen vraag ik mij af waar het naartoe gaat niet de Vre- desgedachte in Europa. De moord op de Oostenrijk- sche Bondskanse lier, na de troebe len in Duitschland heeft de Nazi's voor goed het masker afgerukt. Wat staat Eu ropa nog te wachten wanneer een katho liek Staatshoofd die het goed meende met zijn volk en slechts het behoud zijner vrijheid en onafhankelijkheid beoogde, zoo laffelijk wordt vermoord Bij koninklijk besluit zulten de Werkioozerfond- sen eerlang heringericht worden en waarschijnlijk nog gedurende de maand Augustus. De fondsen zul len omgewerkt worden in diensten voor plaatsing en ondersteuning. De beschikbare arbeids krachten zullen in de mate van het moge lijke geplaatst worden en terzelvertijd zal er een kontrool zijn op de werkloozenkas- sen. Er wordt tegenwoordig slechts gesproken over den vooruitgang der draadiooze telephcnie. Voor velen is zulks nog een ondoor- grond'oaar gehe:m, maar ik zal u nu ne Keer op een heel eenvoudige manier de zaak uiteen doen Veronderstelt een hond waarvan de kop te Parijs is en de staart te Brussel. Als ge nu te Brussel op dien hond zijnen staart trapt dan blaft hij natuurlijk te Pa rijs. Dat is de telephonic. Welnu wanneer ge nu de hond weg iaat dan hebt ge de draadiooze telephonie Ge ziet het is niet moeilijk om ver staan I.... Beste Lezers en Lezeressen, ik wensch u "an harte een plezierige kermis met veel geld in uwen zak Da-ag Kabouter. Ouders, neemt van nu af aan het besluit mijn kinderen gaan naar de christelijke scholen en,... nergens anders. F "V -V^ Heden tiende Zon dag na Pinksteren. De Parabel welke de Evan- list Lucas ons verhaalt in het Flvangelie van dezen Zondag is wel de meest gekende onder de vele andere. Het is namelijk deze van den Farizeéer en den Tollenaar. Van twee menschen die naar den tempel gingen om te bidden. De eene, de Farizeër trad met opgeheven hoofd naar vóór, bleef rechtstaan en dankte God omdat hij niet was gelijk zijn medemen- schen roovers, onrechtvaardiger., echt brekers, enz.... Hij was tevreden om zich zelf omdat hij tweemaal per week vastte en vrijgevig was van zijn overvloed. De andere, de Tollenaar, (bleef op eerbie digen afstand en wilde zelfs zijn oo- gen niet ten hemel heffen en in dee moedige erkenning zijner nietigheid en onwaardigheid 'bad hij O God wees mij, arme zondaar genadig En de Heer voeg de er bij Alwie zich verheft zal verne derd, doch wie zich zeiven vernedert zal verheven worden Beste Lezers en Le zeressen, in de wereld zijn er altijd en ook op onze dagen Farizeèrs geweest. Elkeen kent ze, alleen zij zeiven be seffen het niet. Dage lijks ontmoeten wij er en kunnen wij ender vinden dat het juist dezen zijn die het meest hun rechtvaardigheidszin en plicht- bewustzijn ten toon spreiden. In de kerk zien we hen met wijdopen- gespreide armen bidden dat hun tanden ervan waggelen, maar als] ze vijf minuten nadjen 'nen boer kunnen bedriegen om enkele franken te winnen zijn z'ex als de kippen bij. D'er zijn veel te veel schijn- heili gaard» in de wereid en de tollenaars worden niet meer gevonden. Maar nu genoeg daarover en doen we Koninklijke Handboogmaatschappij St Sebastiaan Ojficieele Uitslag der schietingen voor den Beker der Maatschappij ot Kampioenschap 1934. VERHUMST ALBERT 11 punten Kampioen 1934 De Schepper Alfons 10 Moeremans Edgar 10 Van Den Bossche Arthur 9 Dufour August 9 Coppens Alfons 9 Pevenage Kamiel 7 Van Den Haute Prosper 7 De Cooman René 7 De Ruyver Jozef Van Vaerenbergh Gerard G Wachtelaer Emiel 5 De Schepper Jozef 5 Fransman Karei 4 Coppens Frans 4 De Smet Cyriel 4 Kieckens Arthur 3 j De Schepper Leopold 3 De Vleminck Petrus 3 Minner August 3 Suenaert Jules 2 Van Rossem René 1 Ter gelegenheid der ketmis, Dinsdag ten 3 u. 30 in de namiddag, groote jaar- lijksche SURPRIEZENSCHIETING voor de leden, E)k brenge een verrassing mede. De schutter die op de Jubelsehieting van 2? Juli zijn brilkas verloren heeft, mag ze bij den Sekretaris gaan afhalen. Verbond der Maatschappijen der Denderstreek Zondag 2!> Juli Erembodegem ten 2,30 u. schieting op de Wip aan de Den- derbrug in Errmbodegem-Vermaak, Maandag 30 Juli Ninove St Medard,. 2' Kermisdag lokaal Osc. De Jonghe 35ollaerestraat. ten 2,30 u. groote jaarlijk- sche schieting. Examenuitslagen Katholieke Vlaanische Uoogeschool voor Vrouwen ie Antwerpen. Mejüffer Betsy Grootaert legde het examen af van het 1" jaar met groote onderscheiding, Kathoheke Hoogeschool van Leuven Doctoraat in Genees- Heel- en Vroedkunde 2proef. Heer Penne Alois slaagde in het exa men met groote onderscheiding. Hartelijk Proficiat Benoeming. E. H. Van Sterthem, onderpastoor te Denderleeuw, is benoemd tot onderpastoor in de Dekenale kerk alhier. a Wij wenschen hem van Inrte welkom. Maatschappij van Ouderlingen Bijstand Dt Vereenig de Werklieden tot Hulp van Malkaar. Op Maandag 30 dez. 2' kermisdag, zal er eene H. mis opgedragen worden tot lafenis der zielen onzer afgestorvene leden, in de Dekenale Kerk van O. L. /rouw, te 9 uren. Wij doen een oproep opdat al onze leden deze mis zouden bijwonen, alsook, de Familieleden der afgestorvene leden Het Bestuur. Doodelijk wielerongeluk te Herlinekhove-Oultre. In de gemeente Herlinekhove-Oultre was Zondag een koers van beginnelingen ingericht. De renner A.Mattens, wonende alhier Preulegem, en 16 jaar oud, bevond zich tusschen de deelnemers. Door een verkeerde beweging stuikte hij ten gronde en werd met een gapende hoofdwonde opgenomen en naar zijne ouderlijke woning gevoerd, waar hij door dokter Lievens de noodige zorgen ont- ving. Daar men een cchedelbreuk vreesde, is men Maandagmorgen overgegaan tot zijne overbrenging naar het gasthuis van Aalst, om er een heelkundige bewerking te on derstaan. Alles is te vergeefs geweest en den sym pathieken jongeling is Woensdagnamid dag omstreeks 1 uren overleden en heden Zaterdag ten grave gedragen. Inbeelding Neen Werkelijkheid Vraag Buta^az: Veilig, zindelijk, gemakkelijk, voordeelig Zie annonce. met Van Eeckhoud Maria Gabriëlla Jo sephine, oud 25 jaar, fabriekwerkster, beiden van Oultre. TGoessens Amand, oud 28 jaar, land bouwer, met De Middeleer Germana, oud 22 jaar, landbouwster, bviden wonende te Oultre. g r- s 'n Ezel weigert te drinken, o jee j Lekkre koffie van Pacha Chyfroref Hoe is 't mogelijk? Zei een fewezei. Wel... omdat hij is... een ezel 3"? Tweewoonst in asch gelegd Tengevolge eener tot hiertoe onge kende oorzaak is Woensdag voormid dag omstreeks 10 ure brand uitgebro ken in de tweewoonst van Alfons De Bodt en Victorine Van Vaerenbergh, wonende op het gehucht Leebeke. Een voorbijganger bemerkte dat rook opsteeg uit voornoemde woning, doch bij naderkoming had hij dra de zeker heid dat hier een geweldigen brand in aantocht was, en terwijl hij het huis bin nen liep, sloegen de vlammen reeds uit het dak. De inwoners bevonden zich in de aan palende stallingen Ran de dagelijksche bezigheid, en snelden aanstonds toe. Da delijk werd hulp ingeroepen, doch gezien de gemeente geen pompierskorps bezit moest men zich getroosten met emmers water die door bereidwillige handen in overvloed werden aangebracht. Het vuur had ondertusschen een zoo ge weldige uitbreiding genomen, dat men er niet meer aan denken kon de meubels uit den vuurpoel te redden. Van de tweewoonst en de aanpalende stallingen is niets overgebleven. Slechts de vier buitenmuren zijn gedeeltelijk blijven staan. De schade bedraagt ongeveer 50.000 fr. Fruithandelaars, Ondernemers, Schilders voor Uwe ladders wendt U tot het huis Rijtuig- en laddermaker Specialiteit van fru.t- metsers schilders- enkele- en dubbele ladders tot alle lengten. I.ouis Callebaut, schoenmaker, Weggevoerdenstraat, te Ninove, aanvaardt alle herstellingen van schoenen en sletsen. Ook nieuwe schoenen op maat worden gemaakt in alle kwalitei ten of gelijk welk model. Spoedige bediening, verzorgd werk en matige prijzen. Gouden Jubileum. Door plaatsgebrek is het verslag over het feest van den heer Emiel Wachtelaer verschoven tot toekomende week. GEBOORTEN Duym Lucien zoon van Camiel en van De Villaer Maria jeannette. De Plus Eveline .'Jacqueline Albertine dochter van Alfons en Depelsmaeker I Maria Amelia. De Troyer Suzanne Sylvie dochter van Benedikt Arthur en van De Ligne Hor- tense. Van Der Poorteo Eliane-Leopoldine dochter van Victor en De Decker Alma. Gnjseeis Marcel Philemon zoon van Gustaaf en van De Leeuw Germaine. OVERLIJDENS De Ro Lucien Eduard oud 3 weken zoon van Philemon en van De Pril Ma- thilde. Van der Roost Placide oud 79 jaar weduwnaar van Van Oudenhove Maria Hortensia, HUWELIJKEN Penne Polvdoor oud 1 f> iasr V*lr\rr» ral.rnr 500 stoutfiesschen met vijsstopsel 500 stoutfiesschen met mecaniek- stopsel 500 3/4 flesschen een stootkar een voiture met 2 wielen met leder kap en in goeden staat. Zich te wenden tot Edmor.d Van Aelbrouck, Geeraardsberg- schestraat, f00, Ninove. Studie van Notaris Van Themsche te Denderleeuw Uit ter hand te koop. Gemeente Denderleeuw. Een winkelhuis met medegaande ge bouwen en tuin, zeer goed gelegen en ge schikt voor bouwgronden, gestaan en ge legen Lichtenhoek aan den Molenweg groot volgens meting 21 aren 66 centiaren gekend ten kadaster sectie A, nrs 782/ c 809/c, 808/s en 808/y met eene grootte van 21 aren 60 centiaren. Verdeeld in vijf koopen Eerste koop Eet winkelhuis en grond, hebbende eene groutle van 9 aren 75 cen tiaren. Het huis begrijpt; winkel met gang, eetplaats, keuken, kamer. 2 slaap kamers, boven nog eene slaapkamer ver- -O- BIJ o- Lavendelstraat, 30, zijn te bekomen aan de alhier onbekende gunstvoorwaarden Eene volledige keuken bestaande uit i buffet met sniP- gels en vitraux - i tafel - beiden in was gezet en 4 Amerikaan- sche stoelen gepolijst voor 330 frank. matras, huppeling en 2 kussens aan l7o frank aan d^Hjkè'ttXtigT prten''' en t c TOMAAT Napolitaan- sche zon direct op Uw tafel. TOMAAT - bevat A. B. C.- vitamines, voor het leven onmisbaar. TOMAAT - kon i» gin door kwaliteit en on- vergelijkelijken smaak. TOMAAT - gezond en natuurlijk produkt.

Denderklok | 1934 | | pagina 2