Pe Nieuwe Wegcode m w@@ h et y s s ARNOLD PAUWELS 1 KLOKKEKLANKEN STAD EN OMLIGGENDE Men vraagt Te Koop Te Koop Woonhuis met Erve BERICHT AAN DE COIFFEURS EN COIFFEUSEN HUIS PAUWELS. Kerk der H. Theresia Brusselstraat, Nirjeve. NINO Banque Centrale de la Dendre Denderleeuw Lieferingen-Neygem Specialist voor de permanente-ondulatie BURCHTSTRAAT, 2, NINOVE Tel. 313 Orde der Osddelijke diensten Zondag 21 October 1934 G uur, gelezen mis. 7 1|2 uur mis voor Mr en Mme Aug. Van Isterdael» 9 Ij2 uur, Hoogmis. Maandag, 8 1|2 uur sol. namis voor Mme Wed. Aug. De Jonge. Dioadag, G 112 uur mis voor Mr Petrus Bultereys Woensdag, G 1|2 uur mis voor de huisvr. van Mr Oscar Goubert. Donderdag, 7 uur, mis ter eere van O. L. Vrouw Middelares. Vrijdag G lj2 uur mis voor Mr Heet. Van Lierde Zaterdag, 6 lj2 uur, mis ter eere van O. L. Vrouw van Bijstand. Alle avonden der week, «m 7 lj2 uur, oefening van den Rozenkrans en zegen met het Allerheiligste. traan. Eike blazijde van dit boek spreekt tot ons gemoed op een oprechten toon, eenvoudig en schoon en onbewust doen we eene vracht gezonde kennis op. Het is een ideaal boek, schoene, mes- sleepende en tevens leerzame lezing. De Familie Meyer boek nr 1625 Als de ooievaar komt 1530 Werkloos nr 7619 Meisjes uit onze straat nr 1531 Kosteloos ter lezing te krijgen in de Da- vidsfondsboekerij Vestbarm 3 Ninove. Heden twee en twin tigste Zondag na Pink steren. Het Evangelie v volgens Matheus, wijst ons op de plichten wel ke wij te vervullen heb ben jegens God als getrouwe onderdanen In dien tijd, zegt de Evangelist, gingen de Fa^rizeërs been en beraadslaagden hoe zij Jezutf in Zijne woorden zouden vangen En zij zonden hunne leerlingen met de aanhangers van Herodes tot Hem en zij zeiden Meester weten dat Gij oprecht zijt, en den weg Gods naar waarheid leert, en U aan niemand stoort, want Gij kent geen aanzien des persoons. Zeg ons dus wai dunkt U, is het geoorloofd den keizer schatting te betalen of niet Doch Jezus die hunne boosheid kende sprak Wat stelt gij ..lij op de proef huiche laars Toont mij den cynspenning En zij hielden Hem een tienling voor. En Je zus zeide hun Wiens beelo. eu opschrift is dit Zij antwoorden Van den kei zer Toen sprak Hij tot hen Geef dan aan den keizer wat den keizer en aan God wat Gcde' toekomt Van geven gesproken ge moogt den dag van verdaag gerust met u- wen por^e-mounaie o- pen blijven om stand vastig maar te geven Er is niks dat meer te gengaat Maar of dat allemaal zal blijven du ren, dat is een andere kwestie Het is nog niet voldoende dat w'j arme belastingbe talers onze netto belasting zagen vermeer deren met opdecimes en liondeid twintig opcentimes plus nog ne keer, als blijk van tastbare vaderlandsliefde, een doornijpen de nationale crisisbijdrage. Nu vindt de provincie het noodig er nog twintig aan vullende opcentimes bij te lappen Van- waar g^t dat allemaal blijven komen Meneer Brilleinans ging op café en daar het toch donker was trok hij een o- verjasaan die al langen tijd op pensioen was. Een grappenmaker had er weeral iets opgevonden en hij vroeg Dat is zeker die jas waar g(Ps Zondags naar d'hoogmis placht mee te gaan En waarom denkt ge dat klonk Ait. 7. 1. De weggebruikers die een ongeval veroorzaken of daartoe aanleiding gegeven hebben, zijn verplicht hun mede werking te verleenen om aan de slacht offers hulp te bieden, zelfs indien hun geen schuld kan geweten worden. 2. Indien een agent van de overheid het ongeval niet heeft kunnen vaststellen, moet de bestuurder van het veertuig aan de uaastbijzijnde politieoverheid of, uiter- lijk binnen vier en twintig uren, aan de politieoverheid van zijn woonplaats daar van aangifte doen. Art. 8. De vereischte minimum-leeftijd is vastgesteld op T 21 jaar voor de bestuurders van motorvoertuigen, dienend voor het ver voer van personen onder bezwarenden titel 2' II jaar vaor de bestuurders van andere motorvoertuigen 3' 16 jaar voor de geleiders van be spannen veertuigen, van trek- of lastdie ren en van vee, die zich in de bebouwde kommen of op een Rijksweg of op een provincialen weg bewegen. Nota, De voorschriften van alinea 1 en '2 zijn van kracht sedert 1 October 1934. Die van het 3' zullen later van kracht worden. Art. 9. De weggebruiker van meer dan 15 jaar moet voorzien zijn van de identi teitskaart, ingesteld door net koninklijk besluit van 6 Februari 1919 en dezelve op iedere vordering van een bevoegden agent verteonen. Art. 10. 1. Nadat een vonnis in kracht van gewijsde is gegaan, is degene die de vervallenverklaring van het recht een voertuig te besturen opgeloopen heeft, verplicht hetzij de identiteitskaart, hetzij het internationaal rijbewijs, hetzij het duplicaat van de registratieakte, al naar het geval, op de griffie van de rechtbank, welke het eindvonnis geveld heeft, af te leveren of ie doen afleveren. Hij zal zulks doen binnen vijf dagen na de uitnoodiging die hem door de griffie zal gezonden worden. 2. De weggebruiker die een straf van vervallenverklaring opgeloopen heeft, moet voorzien zijn van het in dit artikel bedoelde stuk waarin de vervallingver- klaring aangeteekend is, en het op iedere het verbaasd. Omdat al de knoppen van mouwen zijn en schaal gelegd uwe waarschijnlijk in de Kabouter. Sterfgevallen Teiitaonstelling der gewrochten van Kunstschilder Haegabaert De gehoorzaal van het Vredegerecht te Ninove is sinds een tiental dagen herscha pen in eer.e puike tentoonstelling Salan. Kunstschilder Haegebaert, uit Kropke, laat er een 40 tal doeken bewonderen, waaronder mooie stadszichten uit Brugge, Antwerpen, Veere, Middelbrug, enz. ver der duinen, landschappenen booten. Dit alles is prachtig en kleurrijk gepenseeld. Verscheidene gewrochten zijn reeds ver kocht deze tentoonstelling welke nog open is tot en met Zondag 21 October, is een bezoek o verwaardig. Kiezen... Lectuur is ongetwijfeld een aangenaam en gezond tijdverdrijf... wanneer men in de gelegenheid is het boek volgens zijn geestesstemming te kiezen. Is men in een vroo'lijke stemming, dan kieze men geen al te ernstige boeken eu vice versa Het is ongetwijfeld voor dergelijke redenen dat de radio de lectuur meer en meer ver vangt. Inderdaad, het is veel eenvoudiger vordering van een bevoegden agent ver- toonen. Art. 11. Iedere weggebruiker moet in staat zijn te besturen, de vereischte licha melijke hoedanigheid hebben en de noo- dige kennis en bekwaamheid bezitten. HOOFDSTUK I. - Verkeer. Afdeeling I. Verkecrsbelemmeringen. Art. 12. 1. Het is verboden op den 1 openbaren weg aarde, materialen of voor- werpen die het verkeer kunnen hinderen of onveilig maken, te werpen, te bergen, achter te laten of te laten vallen. 2. Behoudens voorafgaande toelating i van de overheden is het verboden den rijweg te gebruiken als speelplein of als baan om daarop te rijden met vervoer middelen die als speelgoed dienen. Art. 13. 1. Al wat een hindernis i| voor het verkeer der weggebruikers, moet tusschen het vallen van den avond en het aanbreken van den dag doelmatig verlicht worden met een of twee witte gele of oranje lichten. 2. Indien de hindernis van dien aard is, dat het de verplichting om stil te hou den voor de weggebruikers meebrengt, moeten de lichten rood zijn. 3. Ze moeten aargebracht worden aan de zijde van den rijweg waar het verkeer geschiedt, en derwijze gesteld worden dat de hindernis doelmatig aangewezen wordt voor de bestuurders die uit de een of de andere richting naderen. Afdeeling II. Bestuur den. Ari. 14. 1. Het is verboden een voer tuig zonder bestuurder in beweging te brengen. 2. Het is verboden vee, trek-, last- of rijdieren zonder geleider te laten rond- loopen. Art. 15. 1- De bestuurder van eer. gangvaardig motorvoertuig moet in het bereik van de rem- en stuurtoeste'.len blijven. 2. De bestuurders van voertuigen en de passagiers moeten zooveel mogelijk aan de tegenovergestelde zijde van het verkeer in- en uitstappen. Art. 16. De geleider blijft voortdurend in de nabijheid van de trek-, last- of rij dieren en van het vee. om 3 1/2 uur stipt namiddag. Dit feest is ingericht door de leden der kristene jeugdorganisaties V.J. V.K.A. V.K.B.J. V.K.A.J. V.K.S.J. met me dewerking van de symphonic van het ge sticht. Programma 1. Opening Symphonie 2. Gebed van het K.S. meisje 3. Ten Strijd (Zang) 4. Dood voor den Konirg (L. Reypens) 5. Kinderen van de Moederkerk 6. Het lied der berusting (H. Thans) 7. Maskers (A. Nahon) 8. Symphonie 9. Wees Trouw (L. Reypens) 10. Christus roept Spreekkoor 11. Bondsliederen 12. Wachtwoorden der K. A. a) Eucharistisch vroom (L. Ruypens) b) Engelachtig rein (Z Jozefa) c) Apostolisch werkzaam (A. Nahon) d) Slot Als Maanlicht (Z jozefa) 13. Spreekkoor Christus-Koning 14. Christus Vincit Davidsfonds, Zaal Ons Huis. Op Dinsdag 6 November 1934, te 7 1/2 uren 's avonds zal het Vlaamsch Katholiek Beroepsioeneel onder de leiding van den bekenden tooneelkunstenaar Louis De Vriendt een opvoering geven van het groot succes door geheel Vlaanderen en Nederland ANNE MARIE actueel drama in drie bedrijven door Louis De Vriendt en Willem Putman. Prijzen der plaatsen 7, 5 en 3 fr. Voor Davidsfondsers en Fa milie 5 en 3 fr. Plaatsuvve gelden op rektning in de te Ninove. Handelsregister Aalst n' 1 Filiaal der JJociété Generale de Belgique, gesticht in 1822. Kapitaal 2 milliard frank. Volstrekte zekerheid. Geheimhouding, zitter het hoofd van de vogel afschieten, en zijnen onafscl eidbaren vriend, M. Jules Vincart, die hem volgde, kon met e»n meesterschot, den fieren papegaai naar beneden doen tuimelen, onder groot ge juich en tevredenheid van alle aanwezi gen. Na eenige woorden van geluk wen- schen van den voorzitter Bruaeel, de over handiging van het zilveren couvert, en aanbieding van het gewoon goed glas bier, vierde men het feest in genegenheid en blijdschap tot in de morgenduren. Om te eindigen, drukken wij denwensch uit, dat de vriend en Koning Jules, gedu rende zijn koningschap de kleuren en naam van De Ster zal verdedigen zelfs de naaste Zomer van de Keizerschieting in Knocke medebekampen, iets waar wij niet aan twijfelen, en wenschen hem op voorhand veel geluk. Hector de St. Médard. Het G AS te Ninove en omliggende Inbeelding Neen Werkelijkheid Vraag Veilig, zindelijk, gemakkelijk, voordeelig Zie annonce. Handb«ogmaatsch&ppii St. MEDARD Zondag 21 October op de overdekte wip De Ster i Statiepleir. te Ninove, Kalkoenschioting. 2 Hoogvogels ieder 1 dikke kalkoen 4 Zij vogelsM 1 4 Kallen 1 2 'laatste afgeschoten ieder 1 dikke kalk. Inleg 16,50 fr Terug 10 fr. Zooveel vogels als schutters, min 2 vrij peletons. en de prijsvogels. Inschrij ving tot 2,30 ure einde rond 7 ure. OOGLIJDERS, voer 'nen geeden bril wend u tot APOTHEEK Jos. Öe Huyver, Beverstraat, Ninove. Groot* Zending. Toekomende Zondag begint de groote Zending in Denderleeuw gepredikt docr de Eerw. Paters Pamonisten van het St. Gabriel Klooster van Cruyshautem. Dit alles onder het geleide van Eerw. Pater Victor overste van het hooger ge noemd Klooster Christene menschen van Denderleeuw opgepast en zorgt voor de zaligheid uwer ziel. Er bestaat voor de chicoreifabriekanten GEEN VERPLICHTINGhetGEWICHT op hun pakken TE ZETTEN. Daarenbo ven laat de IDIOTE WET op de chicorei toe WATER voor chicorei TH VERKOO- PEN. Pacha heeft zekere chicoreien doen ONTLEDEN door CHEMISTEN AAN GENOMEN DOOR DEN STAAT: er was er een bij waar 't pakje in het maga zijn verkocht voor 500 GRAM, na een ontleding op 100 nog 357 GRAM DROGE CHICOREI bevatte. Pacha, kampioen van de droge chicorei, bestrijdt deze on eerlijke wet. Georges Rogier, Kleermaker, Okegem (bij de post), vraagt eene goede leerjongen of kleine halve gast als kleermaker. Piano met toebehoorten, zich te bevragen bij Mm8 W° Arth. Soetens Graanmarkt, Ninove. Jonge zangkanaries, echte ras vogels, bij J. Beeckmans-Van Der Taelen, Edingenbaan 9, Ni nove. Openbare Verkooping van een te Denderwindeke Nijken. Maandag 29 October 1934 Studie van Notaris Yan Themsehe te Denderleeuw Openbare Verkooping te Liedekerke Impegem. Woensdag 24 Oktober 1934 Uit ter hand te koop. Gemeente Denderleeuw. Een woonhuis met medegaande aanhoorigheëen en grond, gestaan en gelegen te Denderleeuw, aan de Hugo Verrieststraat, gekend ten kadaster sectic B, nr 881 ;L met eene groote van 01 a. 10 c. De Ster. Op Donderdag 4 October had de jaar- lijksche kaningschieting plaats in de over dekte wip. 48 Trouwe leden waaronder eenige flinke scherpschutters hadden den oproep van het bestuur beantwoord. Om 7 ure werd de schoone vergulde vogel op de wip geplaatst, en onder het spelen van de knop van een radio-toestel te draaien, de wip geplaatst, en onaer n« pue va» dan even bij den boekhandelaar te koopen de Brabanconne werd 4;e opgedraag .Da dan even. bij of urenlang in zijn bibliotheek naar het ge- wenschte boek te zoeken. Natuurlijk is bet zaak, over een goed radio-toestel te be schikken waarmede alle Europeesche sta tions ontvangen kunnen worden. U kunt thans een dergelijk apparaat, een Philips octode-super b. v. verkrijgen tegen de ge ringe som van vijf en zeventig frank per per maand. Onderwijsgesticht der Zusters der H.H. Harten. De leerlingen, oud-leerlingen en hunne ouders worden uitgenoodigd tot Christus- aftredende koning Mr Omer Van Lierde, deed al het mogelijke, em zijn koning schap te behouden, want met zijn eerste schot, was het bijna raak de andere schutters waren daar ook, en vast besla» ten, een hevigen strijd tot het uiterste te drijven, want in een tweede ronde wist de voorzitter Heer Hector Bruneel, een stuk uit de mastelle te schieten Ninove plaatst men een brood onder de vogel, zoodat men juist maar de kop en board der vleugels ziet staan Den Heer Leo pold De Coster, wist in dezelfde ronde, den rug van den vogel te strijken Heer Koning "huldefeest op Zondag, 28 October I trokken. In de derde ronde konde de voor- zich gelast met het plaatsei? vetfji permanente ondulatie. met of zonder electriek, kan hij U aan leert maakt bekend dat hij apparaten vc»or de Gelijk welk merk, schaffen. Het voornaamste van het vak de MLise eii. pli» hij u aan gunstige voorwaarden. Alle benoodigdheden voor de Permanente Ondulatie zijn in het Huis Arnold Pauwels verkrijgbaar aan zeer voordeelige prijzen. Het eenige adres voor een fraaie en duurzame Permanente On dulatie aan den prijs van 65 frank, alles inbegrepen, zonder verdere kosten, is en blijft toch het Maandagmorgen is alnier schielijk overleden den heer Charles D* Hondt, 33 jaar, werktuigkundige en lid van het vrijwillig pompierskops onzer stad. Iedereen was als verstomd hij het vernemen van dit droevig nieuws vooral bij de leden van het Pompiers- korps waar den afgestorvene niets anders dan vrien den telde 't IDis dan ook niet te verwonderen dat er Woensdag bij de plechtige begrafenis eene over- talrrijke menigte aanwezig was. eu het I ompierskorps li,na voltallig de laatste eer bewees aan haar betreurd medelid. Sa een plechtige lijkdienst gedaan in de Dekanale keik, werd den vriend Charles naar laatste rustplaats gedragen doorrJ'd'"*""' Pombierskorps, waar den heer hdg. Moeremans, Kapitein-Bevelhebber van hel Vrijwillig Gevsaptna Pompierskorps, in naam van het korfs de volgende lijkrede uitbrak Mevrouwen, Mijnheeren. In mijne hoedanigheid van Bevelhebber van het Vrijwillig gewapend Brandweerkorps der stad Ninove, werd mij de droeve taak opgedragen een laatste vaarwel toe te sturen, aan een ons, helaas in den bloei der jaren, te vroeg ontrukte lid KAREL DE HONDT. Ten jare 1929. zich willend ten dienste stellen van al zijne medeburgers, deed hij zijne aanvraag om als lid te worden aanvaard in het Branëweer- korps onzer stad, en werd als dusdanig met algemeene stemmen aangenomen. Van stonde af was hij een der meest oppassende leden, wier hulp en zelfopoffering onberekend waren, en in menig geval als voorbeeld kon die nen aan zijne medemakkersgezien hij het korps niet alleen ten dienste stond als eenvoudig Brand weerlid, maar tevens nog als werktuigkundige, onder welks oogpunt hij ons korps niettegen staande zijne korte loepbaan, belangloos de beste en waardevolste diensten heeft bewezen. Wij staan hier thans voor zijne gapende graf stede* geschaard, om hem met den rouw in 't harte een iaatcte afscheidsgroet toe te sturen. Mochten die weinige «roojrder. die slechts een beperkte weergave zijn van eene helaas zoo korte maar toch welgevulde loopbaan, eenige balsem leggen op de wonden die zijn onverwacht heen gaan hebben geslagen in het hart, zoo, van zijn diepbedroefde echtgenoot en kind als van al zijn overige familieleden, en dat het hun een troost weze verzekerd te zijn dat w;j onzen goeden vriend Karei, in onze gebeden zuller. herdenker., de hoop koesterende dat de Gever van alle goed hierboven hem reeds het loon zal hebben ge schonken van zijn voorbeeldig en deugdzaam leven. Vaarwel, Beste vriend Karei, rust in vrede.... Vaarwel. De Schrijver, De Keizer, De Voorzitter, E. V. Oudenhave Alb. Britton H. Bruneel De Schatbewaarder, De Sportafgevaardigée, Aio. Jacobs Jules Vincart De Kemmissarissen, L. De Coster. Ch. Van Belle In het jaar O. H. 1*31 was er een groot, feest op touw gezet te Lieferingen. Daar ook kwam na electrieke verlichtingHet was de laatste gemeente van de Provincie (er moest toch iemand de laatste zijn) en er moest gevierd wor den. Vlagjes - ballonnetjes - lichtwerpers - tot Champagne toe - ailes was er in overvloed. Ai de autoriteiten waren uitgenoodigd waar onder de Burgemeesters der Provincie Oost- Vlaanderen - Provincieraadsleden Volksverte genwoordiger* - Senateurs met aan 't hoofd den Weledelen Heer Weyler - Gouverneur der Provincie. De brave eenvoudige inwoner* van Lieferingen konden hun geluk niet uitspreken maar toen de achtbare Heer Gouverneur Weyler de inwoners beloofde hun eene verbindingsbaan te bezorgen met Neygem toen kende hun blijd schap geen palen meer. Lang leve Mr den Gou verneur. Viva enz. enz. Ja-maar... eenigen tijd nadien gingen de bestuurleden der beide gemeenten naar Gent, om aan Mr den Gouverneur zijne belofte te herinne ren... ja ja, «er komt een steenweg al» er geld genoeg ia I Aanhoudend werd er geschreven en ook bezoe ken gebracht aan de Provincie, en toen hoorden die brave heeren Mr De Gouverneur is alleen geen kaas'... Ja men kan toch uwe gemeenten niet bevoordeeligen Dat was een Précédent en daarbij ook er is geen geld - geen cent in de kas want met Nieuwjaar r oet er een deel van het personneel afgedankt worden en zonder jaarwedde naar huis gaan Onze Burgemeesters gaven het niet op en deden al wat ze konden om hun deel te bereiken. Doch vruchteloos I... Eindelijk is er nu eene beslissing gekomen. Ga maar eens naar Lieferingen en Neygem en overal hoort geZeg weet ge t' alwe krijgen een baan I Nu zullen wij ook tot de beschaafde wereld behooren enz. enz. Wij kunnen niet anders dan de beide Gemeentebesturen geluk wen»chen over het prachtig werk dat ze geleverd hebben. Lang genoeg heeft het geduurd dat boer en werkman van Neygem naar zijn land door modder en slijk moest gaan en dan nog op gevaar van zijn levenwant meer dan eens is boer met paard en kar omgetuimeld. Lang genoeg hebben de inwoners van Lieferingen door onmogelijke wegen naar Ninove en Neygem moeten gaan. Eindelijk zullen de werklieden en studenten op hun velo mogen rijden in plaats van hem te dragen. Allo Heeren, de handen uit de mouwen. Seffens het werk begonnen, want de Winter staat voor de deuren achterstel is Uitstel. Uwe Kiezers wachten met ongeduld op de uitvoering. En bekommer u niet met de onkosten, iedereen zal het zijn bijbrengen, en geld zal toch van ergens ko.nen. En denk nog veel minder aan de praat van sommige heethoofden want die zullen de eerste zijn om 11 den steen te werpen als gij het niet doet en later zelf dat pluimpje op hun hoed steken.Er zijn ook nog menschen die olie op het vuur gieten en met vuur spelen is altijd gevaarlijk zelfs voor groote menschen s Allo Heeren rap aar. 't werk en luistert alleen naar gezond verstand - uw harten... uw geweten. Wij komen nog over die zaak terug Bij sterfgeval. De notaris VAN DE VELDE, te Ninove, zal namens de kinderen Petrus De Smet-Van den Neucker, openbaarlijk verkoopen Een woonhuis met schuur, stalling, bakoven, varkenskoten, verdere afhangendheden, boom gaard, tuin en erve, gestaan en gelegen te D«n- derwindeke, wijk Nijken, gekend ten kadaster onder sectie B, nr 576h, 576m en 579d, inhouden de volgens meting, 25 aren 20 centiaren. Boom prijs 459 fr. Onmiddelijke ingebruiktreding. Enkele Zitdag om een uur namiddag ter herberge van Louis Verdonck, te Denderwindeke Nijken. van een De notaris VAN THEMSCHE te Denderleeuw, zal namens wien het behoort openbaarlijk verkoo pen Gemeente Liedekerke Een woonhuis met rncdegaande aanhoorigheden en grond, gestaan en gelegen gehucht Impegem, ter plaats genaamd Weezeput, groot volgens titel 92 aren 82 centiaren gekadastreerd wijk D num mers 739[a en 739|b' Kortelings ingebruiktreding. Enkele Zitdag Om 2 ure namiddag ter herberg vas M. Octaaf Van den Broeck café Quo Vadis te Dender leeuw, Huissegem. Het huis is in zeer goeden staat van onderhoud en begrijpt Op het gelijkvloers .- gang, salon, eetplaats en keuken. Op het verdiep 2 schooue slaapkamers. Verder* ruims zolder en drooge kelder. Voorzien van elektriciteit, pomp en regenwater. Onmiddelijke ingebruiktreding. uuucib ww*»w. v..v—- Auguste Dufour was er bijna mede ver-

Denderklok | 1934 | | pagina 2