KLOKKEKLANKEN ggK D er is tegenwoordig maar een JLm - ding dat op zijn tijd komt dat mis namelijk de winter met sneeuw en vorst, roodf neuzen en druipneuzen waar kegeltjes aan vriezen als g'er niet rap bij zijl. Voor de rakkers is dat natuurlijk een kermisweertje juist van pas met die ver lengde vacanties. Maar voor de groote menschen is er niet veel aan vast met dezen armzaligen tijd. Voor poezie-ge- not aan het wintersprookje zijn de gees ten in het algemeen niet geschoold zoo dat de meesten maar alleen de kwade kanten van den vriezeman aanvoelen. Rundstedt met zijn offensief van 16 De cember heeft ons hier een kwade peer gestoofd want het lijdt geen twijfel dat de zaken er niet op verbeterd zijn. Voor al het transport laat ons meer dan ooit in den steek alhoewel het gebrek aan or ganisatie van de bevoegde (is dat wel het gepaste woord diensten nog de grootste rol speelt in de algemeene ont reddering onzer bevoorrading. Daar hebt ge bij voorbeeld orn er voor de zooveelste maal op IR terug te komen die ongelukki- ge kolenkwestie. Het is een o- penbaar geheim dat ge om aan kolen te geraken, niet bij een koienhan- delaar moet gaan Die menschen kunnen u met den besten wil van de wereld al leenlijk kolen belooven om er te krij gen gaat bij den eersten den besten transporteur, dat is de man En kolen zult ge hebben aan een schappelijk prijs je en omdat gij het zijt. want ge moet niet denken dat die man kolen bezorgt om er ne cent aan te verdienen verre zij van daar Begint maar te rekenen me neer zooveel heb ik moeten betalen voor nen nieuwen binnenband en zoo veel voor nen buitenband en zooveel voor de olie enz.... enz.... de rekening is gauw gemaakt de vent kan er met moei te aan uit en ware het niet dat hij het doet voor de bevolking hij zou er zijn handen niet willen aan vuil maken.Ik zeg dat het een schande is en dat die mannen publiek zouden moeten aan den schandpaal gesteld worden. Als ik zeg dat het gebrek aan bevoegdheid der organiseeren- de diensten de grootste rol speelt in den warboel waarin wij leven dan overdrijf ik geenszins Ziet. maar wat er gebeurt met de patatten. Axis de boeren gereed zaten om te leveren over een goei maand dan mochten ze niet maar ne keer de vorst daar moeten ze met de knollen de baan op Is dat organisatie of het werk van de vijfde kolonne of is dat maar al leenlijk gedaan om menschen te treite ren misschien wel het eene en het andere, in alle geval 't en trekt er niet op En wat gaat er al niet om met die 300 ton koffie die al drie maand beloofd is voor kerst dag en nieuwjaar en al een maand te Antwerpen ligt Verbeeld u dat die koffie maar niet ge brand geraakt omdat de koffiebrande rijen er hun part willen van hebben, en er niet genoeg is om iedereen kontent te stellen. Volgens de laatste berich ten zouden ze nu zeker bezig zijn met de boonen te tellen opdat den eenen er niet meer zou hebben als den anderen. Ik zeg voor mijn part als het zoo moet gaan zullen we naar de koffie kunnen fluiten want met dat branden zal hij van zijn gewicht verliezen en zal het. de moeite niet meer zijn om aan de distributie te beginnen Waarom de boonen niet on middellijk langs den groothandel en den kleinhandel naar den verbruiker be zorgd Wij hebben nu al vier en half jaar gerst gebrand of laten branden zoo dat wij het ook met de koffie wel zouden klaar gespeeld hebben. Wat er zonder verder uitstel zou moeten in 't klare getrok ken worden dat is het statuut van de pers. Naar het heet is een minister zonder portefeuil le met do zaak bezig en het is jandorie niet meer te vroeg Te veel vrijheid is ook een kwaad zooals alles waar een T aan is. Ziet maar eens wat er al niet voor onzin, lasten en leugen geschreven wordt door bladen als De Roode Vaan en «Le Drapeau Rouge om er maar twee van de bijzonderste te noemen. Ik heb mij van dees week ne keer nen frank geris keerd uit loutere curiositeit om mij te overtuigen en ik zal er een staaltje van geven. Het proza van een zekeren me neer Lalmand, in de gazet van 10 en 11 Januari gaat Naar aanleiding van de belasting op den aangroei van het vermogen over De grooten mo gen niet nogmaals worden gespaard Na een uitval op wat steller De Reac tie noemt, op de groot-financie. banken naamlooze vennootschappen enz... welke aan de uitwerking van het ontwerp zou den ontsnappen maar er integendeel als slimme berekenaars en specialisten van het bedrog deze gelegenheid zullen te baat romen om de staatskas te plunderen besluit hij zijn epistel met volgenden klinklaren onzin eens te meer zul len het de kleinen zijn zij die noch portefeuille, noch onroerende goederen, noch eene bedrieglijke boekhouding, .noch verborgen voorraden hebben die de kosten van den oorlog zullen betalen. nadat ze tijdens de bezetting meer dan hun aandeel betaald hebben in lijden, ontbering en opofferingen. Het zou trou wens naiëf geweest zijn zich in te beel den dat een regeering Pierlot eèn ande ren weg zou inslaan.» En zeggen dat eenvoudige lieden deze ophitsende taal slikken voor or.vervalschte waarheid En zoo wordt het blad gevuld met op ruiende artikelen over de repressie, over het eenheidssyndikaat enz... enz... Geen woord over de sociale politiek van de regeering dewelke zulke ver reikende gevolgen zal hebben en waar kolommen mee te vullen zijn ter voorlichting van de arbeiders. Geen opbouwend kritiek maar openlijke aanvallen op ministers in functie en vuile lastercampagnes waarmede het brein onzer arbeidersklas volgepropt wordt In een democra tisch land mag niet alles toegelaten zijn ook dat wat het bestaan van den Staat zelf in gevaar brengt. Daarom hoopt ie dereen, die met het welzijn van ons land en zijn spoedigen wederopbouw begaan is. dat het nieuwe statuut van de pers spoedig moge uitgewerkt zijn en afge kondigd en er met sancties zal opgetre den worden tegen bladen van dergelijk allooi De eerste vereischte eener ge zond opgaande democratie is dat zij haar eigen bestaan met alle middelen en met kracht verdedige Kabouter. STAD en OMLIGGENDE NINOVE Slachtoffer van den ijsel. De echtgenoote van Hendrik Van Im- pe. wonende Em. Demolstraat, slipte en viel ten gronde. Ze werd opgenomen met een beenbreuk en moest naar een zieken huis worden gevoerd. Nog een val. ,De heer Marcel Van Impe, wonende Dreefstraat. deed een zoo ongelukkige val dat hij een sleutelbeenbreuk opliep. Na de eerste zorgen van Dr Blaton moest hij naar de kliniek om onder de X stra len te worden gezet. de, deden zij hun best om een broske op zijn Engelsch te eten. Menschen uit de geburen herinnerden zich plotseling hun jarenlang verblijf in Amerika, en de taal die zij er leerden en het druppelken amerikaansch bloed dat in hun aderen vloeide, en... pronkten met hun beetje Engelsch en met hunnen tommy op logies Yes, Mary, my sheep, with a sheep's eye to her daughter (als er hier of daar nog een achterlijke Nino- vieter is die geen Engelsch verstaat zul len wij hem zeggen dat onze humoristi sche vrienden van over 't kanaal de oo- gen van een verliefde vergelijken aan deze van een schapenkop hoe lief en hoe braaf o yes maar al praten, was de huisvrouw heur stoof aan 't uitgaan, en puur van arrazie en genatie was ze er in aan t koteren zoodanig dat het op on zen stadsgenoot zijn zenuwen werkte en hij op stond van tafel en naar haar toe ging Mao, mijn schaop, Mie. ziede gij nie dat a schof toe staot Tableau Ja. ja. mijn schaap en gebeurd zijn En om te toonen dat de menschen in Ninove voor hun vrienden en familie ook iets over hebben, bloed en ras, trek ken altijd, trok de man in battle dress naar een huis bij een brave madame, met een hart dat zoo goed werd als koek, als ze de eerste woorden Engelsch in haar leven hoorde spreken, en eerlijk voor de vuist vroeg hij haar eene kleine bijdrage voor de ravitailleering in vleesch van on ze geallieerde legers en met 5 - 6 kgr. uit de kuip werd de aftocht geblazen naar de vaderstad, waar hij even goed als op den boer, met open armen werd ontvangen wat zoudt gij zelf doen als ge dat vleesch geriekt Natuurlijk wordt die historie nu aan gedikt, dat gaat zoo onze vriend deed zijh intrede in de sage maar om de eer te redden van onze stad moeten we zeg gen dat er nu veel leugens bij verteld worden de kommeeren spreken al van een kleine divisie El-adoeters, maar voor de eer van de stad zeggen wij dat is niet waar en als ze hunnen bek niet houden krijgen ze van ons op hun smoel dichter bij mochten komen, dan had hij er plezier in, onzen kadee, eenen van d'onnoozelste van de jongens, te kunnen overhalen om 't gat te gaan kussen van 't verken (dat zijn de eerste kussen die het spel, maar Gaston Van Rossom schijnt nog altijd te vergeten dat er bui tenspelers bestaan. Louis Roelandt kreeg veel te weinig ballen, misschien ook wel door het middelmatig spelen van Tem- vele kleppers uit Eichem voor den eer- - mermans, die zijn uiterste beste gedaan BURGERLIJKE STAND Geboorten Johnny Braeckmans. zoon van Edmond Graanmarkt. Nicole Walckiers, dochter van Aimé, Nederwijk. Maria-Theresia Luysterman. dochter van Robert, Dreef. Thérèse Moulaert. dochter van Michel, Lavendelstraat. Julien De Wael, zoon van Henri, Pa- melstraat. Godelieve Tembuvser, dochter van .Albert. Brusselstraat. Huwelijken. Frans Beeckman. 21 j. bediende en Hélène De Wit, 22 j. fabriekwerster, beiden te Ninove. Frans Van Den Berghe, 19 j. verpleger, en Jeannette De Vleeschouwer. 23 jaar, fabriekwerkster, beiden te Ninove. Overlijdens. Victorine De Luyck, 87 j. Dreefstraat. Carolus De Coornan, 61 j. Karelshoofd- straat. Johnny Van Den Broeck, 4 maanden. Nederwijk. Pieter Vandermeersch. 3 maand. Oud- Strijdersplaats. Johnny Braeckmans, 8 dagen. Graan markt. Constantia Dauge. 87 j. Biezenstraat. Victor Sertin, 84 j. Godshuis. Stoutmoedige diefstal. Tijdens den nacht zijn dieven er in geslaagd het vensterraamtje die in de voordeur was open te duwen en zich al- zoo toegang verleende in de woning der Weduwe Prosper Rooms-Vermeulen, wo nende Lavendelstraat, waar de vrouw er een uitstalling heeft van allerlei ge maakte en ongemaakte kleedingstukken. De schelmen wisten eerst de electrische stroom door te snijden en legden de hand op allerlei kleederen, 10 stukken mansstoffen. een hoeveelheid vrouwen- stoffen. een patrij erzatz stoffen voede ringen van allen aard. Een bontmantel, een groote Iedere valies, een fourure. dit alles voor een waarde van ongeveer 250.000 franken. De politie, die met het onderzoek ge last werd. stelde vast dat den buit zoo groot is dat men slechts met behulp van een auto deze heeft kunnen vervoeren. Men heeft niet het minste spoor om de dieven te ontmaskeren. sten keer gaven in den tijd Nu zijn ze er op vooruit gegaan «en dan krijg- de 't koddeke joeng zei Ward. Zal 't waar zijn en nog maar pas zat het onnoozel joensken op zijn knieen om het maneuver te beginnen of onze Ward draaide zijnen neus in het achterwerk van het zwijntje Wat heeft die toch van ze leven kinderen getreiterd. Maar toch waren we er altijd geren bij en wij kwamen geloopen met onzen boterham in de hand als we één hoorden zijn keel openzetten om van voren en van achter zijnen laatsten adem uit te blazen. En open kappen dat kan nu geen eenen ne meer gelijk als toen. Ik heb beenhouwers in mijn familie en die spreken daar nog van 't Jong volk en kan hem daar geen ge dacht van geven Ward kapte de beest jes open langs de rug en hij zegt nu nog dat dat beter was als nu, maar dat ze dat nu ne meer kunnen, zegt hij En moeste dan de kilometers sausissen zien en pensen die hij met zijnen duim verduwd heeft, ik peis ekik. moesten ze aan een hangen dat ze gemakkelijk twee keer rond de wereld zouden kunnen En benevens al dat werk had onze vent nog den tijd een boerderijken op te drij ven. want er moest toch eten zijn voor zijn varken en zijn Rosine en zijn andere geit. En binst dat hij op zijn veld of aan zijn verkens werkte maakte Rosine bloe- mekens, bioemekens zoo schoon als dat ze dat nu met geen maxiem kunnen na doen. dag en nacht En benevens hun varken en hun geit hebben ze nog 2 kinderen gekweekt En zoo zijn die twee oud geworden, te samen 169 jaar (vroeger wogen ze ook zoo daar of omtrent iets maar met den oorlog is er veel van af dat stuk oor van Ward) stillekens aan oud en Rosine heeft veel last met, Ward zijn flessijn Maar als 'tgoed weer is, is hij de baan op met zijn stokske en den eenen of den anderen kleinen uit de geburen en hij komt hij maar thuis om te eten, te rus ten of te slapen en wij jonnen we hem dat allemaal En zoo gaan ze te samen, reeds meer dan 50 jaar te samen, stillekens aan naar de 200 jaar te samen, en Sjoet dat Ward- je heeft maar eenen wensch, hij heeft dat eens gezegd dat ze alle twee zooda nig met een verschrikkelijk sch...» za ten dat als Rosine «ergens» naartoe ging Wardje ging zien vol schrik niets ne meer te vinden op het vertrek dan haar zwart kapmutseken. en als Ward moest gaan, ging Rosine zien peizende en vree- zende niets ne meer te vinden dan een leege broek en dan zei onze Ward «:t is toch nog goed zoo. als we moeten sterven dan samen sterven en als hij dat njet zijn piepstemmeken gezegd had. wischte hij een traantje weg, en maakte zijn broekband los om Rosine te gaan aflos- Ravitaiileering. De ravitailleering IN zegels werkt hier in onze stad opperbest we hebben er al le maanden nog over Maar 't andere Geen boter, geen margarine, geen vleesch, geen kolen Zou men geen Ravitailleeraienst op richten de bestaande dienst ravitail leert toch alleen in zegelkens EL - ADÖETERIANA. Honni soit qui mal y pense. Onze Engelsche gasten van onze goede Ninoofsche stad hebben zich verkneu keld van pret toen men hun den inhoud van ons artikel van de vorige week ver taalde. It was very nice In deed Wij weten dat onze Engelsche vrienden we reldbekend zijn om hun zin voor humor doch zij hebben daar tevens ook het be wijs in gezien van de genegenheid die ons volk hun toedraagt. Ten bewijze daarvan geven we nog eenige «snap shots» uit de «pantagrublische» historie van onzen Ninoofsche tommy. Ze moe ten nu in onze brave boerengemeente niet afkomen met deze hier en gene daar wij beweren gansch de gemeente is er ingeloopcn van hoog tot laag en de eer ste revue die we spelen na den oorlog is een komiek daarover. De eene familie benijdde de andere de eer onzen flinken en geleerden boy te mogen ontvangen. De leerkrachten, natuurlijk de vrouwelijke, wilden aan hunne kinderen terecht het voorbeeld geven van vaderlandsliefde en vol be wondering en met een kloppend hart van dankbaarheid voor elke blik van welwil lendheid, die de nobele soldaat hun jon- heeft, maar nog eenige matchen zal noo- dig hebben om zich aan het spel van «Provinciale» aan te passen. Maar dat komt wel in orde. Zondag moet F. C. verplaatsen naar Eecloo. 't Is een dikke brok, maar we gelooven dat er niets van zal komen, want met al die sneeuw en dat ijs zal er waarschijnlijk niet gespeeld worden. Als Eecloo maar het verstand heeft op tijd te verwittigen, zoodat er geen nuttelooze reiskosten moeten gedaan worden. 't Is anders triestig als ge, zooals onze juniors verleden zondag, met een auto naar Oudenaarde gaat om U daar te hooren zeggen dat ze van niets wisten, en dat ze «forfait» gaven. Weliswaar winnen onze jongens dezen match met 5-0, maar allo, spelen is toch beter 't Schijnt dat sommige gazetten ons als favori geven voor dit kampioenschap We hadden liever dat ze zulks niet deden want 't valt gewoonlijk averecht uit Zie maar eens verleden jaar met Tem- sche S. K. Alleman gaf hen favori, ze wonnen match op match, buiten een paar keer waarop ze struikelden en waar van Excelsior St.Niklaar- gebruik maakte om met den beker te gaan loopen. Geen pretenties dus, maar serieus voort boe ren Kapitein Georges zat verleden Zondag in den Doorn met Jack De Buck, die ver leden jaar met Oudenaarde zoo knap speelde, en he toeval wil dat dezelfde Georges twee dagen later gezien werd te Meerbeke aan het huis van den Se cretaris van Meerbeke. Daar wordt van alles van verteld, maar als F. C. Jack De Buck kan krijgen en Jef Kestens komt weer regelmatig spelen kan Peeken Georges naar de voorlijn verhuizen en dat zou een sterke verbetering zijn. Mis schien is het allemaal maar inbeelding, maar enfin, ge kunt nooit weten Zoodat de gazetten die ons favori geven toch misschien gelijk zullen hebben. sen Is dat niet schuim De grootste keus en de veordeeligste Drijzen voor VLOEREN, FAIENCE, BAKSTEEN, DAKPANNEN, enz. Belangrijke hoeveelheden zijn reeds toegekomen bij G. VAN BELLE te NINOVE, tel. no. 5. MEERBEKE Doodelijk verkeersongeluk. Des morgens begaf de 64 jarige Frans Bické. gehuwd en wonende Brusselstraat zich ter kerke. Op zijn weg werd hij verrast door een vrachtwagen die van de goede baan was afgereden en hem tegen de woning duwde van zekeren De Schuyteneer, wonende in de zelfde straat De ongelukkige viel ten gronde en had aan het hoofd verscheidene wonden op- geloopen. Daar hij geen teeken van le ven meer gaf haastte men de hulp in te roepen van Dr. Van Bever die spoedig ter plaatse was, doch terwijl hij het slachtoffer onderzocht, gaf dezen den geest, veroorzaakt door een schedelbreuk Het lijk werd naar zijn woning overge bracht. Het parket werd op de hoogte gebracht en de rijkswacht stelde een onderzoek in. VOORDE Meisje breekt een been. De 16 jarige Irena De Pauw, wonende Dorpplaats, begaf zich opweg om een boodschap te doen. Door de gladheid van den weg viel ze zoo ongelukkig dat ze kermende van de pijn werd opgenomen en naar huis gedragen. Dr. Sonck spoe dig ter plaatse stelde een beenbreuk vast en voerde haar naar de kliniek van Ni nove voor verdere behandelingen. EICHEM Over het goed oud ras vervolg. En verstand dat Ward Sjoet had van eenen af te steken Ze gingen niet meer loopen tusschen zijn beenen, en ze'n kon den ook zijn been niet bijkan afstampen gelijk het gebeurde van de jaar met dien langen klepper van den Puitenhoek 't was plezant pootje trekken bij Waar 't kon geen kwaad En als zijn slachtoffer dan op den grond lag en wij een beetje De Rubriek van F. C. NINOVE. F. C. Ninove S. V, Oudenaarde. Zooals vroeger aangekondigd, ving het kampioenschap verleden Zondag aan met dezen kapitalen wedstrijd. Er was tamelijk veel volk. niettegen staande het ellendig weder, Deze match voor dewelke door het Provinciaal be stuur geen uur was gesteld, ving aan om 2 u. onder leiding van Rik Vanden Kelen bij gebrek aan officieelen scheidsrech ter. Op een glad en glibberig terrein kon er geen spraak zijn van gebonden spel te vertoonen, zoodat het een over en weer geloop was achter den bal waar soms noch kop noch staart aan te krij gen was. In de eerste speelhelft was Ni nove echter, met wind op, de baas en werden er door de voorlijn tamelijk veel schoone kansen verknoeid, meest door den slechte toestand van het veld, want onze jongens hadden meer last om zich recht te houden dan van een gewoon menseh mag verwacht worden. Op een gevaarlijken aanval weert een oude- naardschen back den bal af met den arm en de scheidsrechter geeft gepast «pe nalty» die door Georges binnen gelapt wordt. Kort daarop kreeg Louis Roelandt een gepaste voorzet, zond in en Jan Lie- vens schoot 2 - 0. Nog eenige gevaar lijke aanvallen van Oudenaarde en de rust werd geblazen. Intusschen had scheidsrechter Arijs het fluitje overgenomen, en na de «malt» werd er dadelijk aan een vinnig tempo vertrokken, maar begon het ook dade lijk even vinnig te regenen en te sneeu wen. Het werd zoo donker dat de scheids rechter niet kon zien of een bal langs voor, op zijde of langs achter in ons net terecht kwam. De eenen zeggen ja, de anderen neen en de scheidsrechter neemt de zeer wijze beslissing de match te schorsen, zoodat die later zal moeten herspeeld worden. Veel gevolgtrekkingen kunnen we uit dezen eersten wedstrijd nog niet halen, omdat de voorwaarden van weder en terrein een te grooten invloed hadden op NIEUWS NIEUWS Nieuwe reeks radio-toestellen S. B. R. N. S. F. Prijzen vanaf 1650 fr. ot 4500 fr. en Europeesche lampen tot hoogstens 200 fr Verkrijgbaar bij DE SCHRYVER CHARLES Dreef, 22 NINOVE Tel. 8 STAD NINOVE DRIE PLAATSEN van TIJDELIJKE POLITIE-AGENT Burgemeester en Schepenen maken be kend dat er DRIE plaatsen van tijdelijke politie-agent te begeven is. VOORWAARDEN Belg zijn en voldaan hebben aan de militieverphchtingen. Van goed gedrag zijn en gekend zijn als goede Belg. Vrij zijn van ziekte en lichaamsgebre ken. Ouderdom minstens 21 en hoogstens 30 jaar 35 jaar voor de kandidaten die onder toepassing vallen van de wetten 3 Oogst 1919 en 27 Juli 1924 De kandidaten zullen vooraf aan een bekwaamheidsproef onderworpen wor den. De stad Ninove bewonen één maand na de benoeming. Verbod handel te drijven of een bij bediening uit te oefenen, zelfs door tus- schenpersoon. Wedde en vergoedingen volgens wet telijk barema. De aanvragen moeten voor 15 Januari 1945 ingediend worden. Ninove, den 29 December 1944 Op bevel De Secretaris, De Burgemeester, 0. Haegeman. C. Behn. WORDT GEVRAAGD Goede burgerswoning wordt dringend in of in omliggende der stad gevraagd. Schrijven op 't bureel van 't blad. GARAGE THEO BEECKMAN Brusselsche steenweg, 4 NINOVE Herstellen van alle merken van auto's. Koop en verkoop van occasie wagens. Spoedige bediening Verzorgt werk Matige prijzen Voor de nieuwe electrische afsluiting Champion en alle soorten Ursusdraad wendt U in volle vertrouwen bij Jules APPELMANS-DE VOS Smid werkhuis Hallebaan en woonst Bru baan 74 te MEERBEKE, huis Gust De Vos, betonwerken.

Denderklok | 1945 | | pagina 2