F. C. Ninove -- St. Denderleeuw Pe verplichte verzekering KLOKKEKLANKEN Maarschalk Montgomery, welke nu ook voor ons geen vreemde meer is en wiens dagorders ons vanaf den strijd in Afrika zoo categoriek en veelbelovend voor kwa men. heeft deze week een nieuwe bood schap gericht aan de legers welke onder zijn bevel strijden op het westelijk front Na er op gewezen te hebben, dat de ge allieerde overwinning, welke vóór enke le jaren vrijwel onmogelijk scheen, thans definitief vaststaat, zegde de Maarschalk ongeveer wij zijn gereed voor de laatste ronde en zullen het nazi monster den genade klop geven We weten bij ondervinding dat Monty geen praatjesmaker is en wenschen hem dan •ok een spoedig en glansrijk succes toe! .Dat niet alle nieuwtjes voor het publiek bestemd zijn is nog maals gebleken uit de opschud ding welke in Frankrijk veroor zaakt werd door het incident Roosevelt- de Gaulle. Generaal de Gaulle die zich geen moeite getroost om Frankrijk uit zijn zedelijken en stoffelijken nood her- op te beuren wil nu ook wel onder de «Groote Pieten» geteld worden en stond er op de President der Vereenigde Sta ten thuis te ontvangen. Die valsche noot in het groot geallieerd concert mag ech ter niet tot buitengewone afmetingen gebracht worden, in welk huishouden is al niet eens een misverstand om het op zijn zachtst uit te drubken Het is ondertusschen gebleken dat de Fran- schen al een beetje beschaamd zijn over hun ontijdige berichtgeving Enfin met een beetje goeden wil en veel ge duld komt alles wel terecht en de Gaulle heeft bewezen dat hij weet wat hij wil en hij gebruikt de middelen om zijn doel te bereiken... Frankrijk zal herrijzen en terug de plaats innemen die het toekomt onder de groote Mogendheden. De nieuwe regeeringswagen is al een tiental dagen aan 't rollen en men zou zeggen dat hij nog niet al te best gesmeerd loopt. Natuurlijk mogen we vanaf de eerste dagen geen mirakels verwachten daar de nieuwe ministers voor dezelfde moei lijkheden staan ais de oude. anderzijds mag het ook gezegd worden dat de nieu we profiteeren van de opgedane erva ringen en ook wel van het voorberei dend werk van hun voorgangers. Daar hebt ge bij voorbeeld die fameuze rantsoeneeringstabel voor Februari-Maart waar bij vergissing de boter op vergeten werd en door een zetfout de margarine op 150 grammen teruggebracht. Het lijdt geen twijfel dat minister Lallemand profiteerd van den invoer welke destijds door minister Delsinne met zooveel zwier aangekondigd werd om deze onge lukkige rantsoeneeringsperiode wat roos kleuriger te doen voorkomen. In alle ge- vai heeft hij persoonlijk geen verdienste aan de 100 grammen reuzel en de 150 grammen margarine welke er naar het schijnt zullen bijkomen en alvast met bazuingeschal afgekondigd werd!... Wij moeten altijd de zaken zeggen zooals ze zijn nietwaar en klaren wijn schenken De Heer Van Glabbeke die ten tijde dat hij nog maar ne sim pele parlementair was zoowat het haantje vooruit van de libe rale partij genoemd werd. er was im mers geen enkel debat in de Kamer waar hij niet tusschen kwam. doet deze kwaliteiten ook geiden sedert hij minis ter geworden is Voor de verschrikte oogen van zijn Departement. Provincie- en Gemeente functionariisen heeft hij den vreeselijken Boeman van de totale uitzuivering opgeroepen en hij heeft er bijgezegd dat hij noch katholiek noch liberaal noch socialist noch gelijk wie zal ontzien Dat is ten minste ook duidelijke taal en we zijn benieuwd om de werkzaamheden te zien aanvangen. De Schepenen van de tijdens de bezet ting onwettig in het leven geroepen col leges. ook de liberale, zullen er alles van weten De controlediensten maken te genwoordig goed werk. Na den inval in de pasteibakkerijen, mel- kerijen en zwarte markt.-hande- laars werden ook de trams met een be zoek vereerd Ge kunt daar natuurlijk over discussieeren tot in 't oneindige maar als er werkelijk met de zwarte handel wil afgerekend worden althans in zekere, mate dan moet iedereen zijn steentje bijbrengen zoowel deze die een kilo boter aan 450 of 500 frank aanschaft als deze die hem verkoopt want ook hier regelen vraag en aanbod de prijzen- markt. Dat er in ons land alleen geen dieven en verhelers te vinden zijn bewijst wel het bericht van een Engelsch blad waarbij be kend gemaakt wordt dat er aan de En- gelsche havens sedert de ontscheping in Normandië om niets minder dan 500.000 pond zegge het ronde sommetje van 86.900.000 frank gestolen werd ten na- dee'le van de geallieerde legers het lijkt fabelachtig maar het moet waar zijn vermits het in de gazet gestaan heeft Da-ag. Kabouter: K. B. V. B. Zondag 25 Februari 1945, te 14 uur. Op het Terrein Doorn De herneming der Kampioenschappen begint met DE GROOTE DERBY F. C. Ninove ging verleden Zondag naar het geduchte Gavere winnen met 1-4. Denderleeuw versloeg dienzelfden dag Deinze. Wat zal de Derby geven Liefhebbers van mooi sport, onze ploeg staat op z'n best. Gaat ze aanmoedigen! Supporters op post Al kwam de verplichte verzekering als een vliegende bom. onze katholieke mutualiteiten, 't onderste boven werpen, toch zijn we er in geslaagd ons ledental voor Ninove en omstreken met enkele duizendtallen te vermeerderen. In verschillende achtereenvolgende ar tikels zal ik trachten de toepassing van de besluitwet van 28 December 1944 be treffende de maatschappelijke zekerheid der werknemers zoo klaar mogelijk uit een te zetten. A - Wie moet als verzekeringsplichtig aanzien woden Van 1 Januari af is de verzekering te gen ziekte en invaliditeit voor al de werklieden en bedienden, welke ook het bedrag hunner bezoldiging weze ver plichtend. Dus de werknemers gebon den door contract van dienstverhuring; waaronder ook ondermeer begrepen zijn het personeel dat werkt voor de Ver bondenen. het personeel der Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen de mijnwerkers, de handelsreizigers, het huispersoneel te werk gesteld in hospi talen. klinieken, sanatoria's, spijshuizen, colleges, enz. B - Zijn nog niet verzekeringsplichtig: de landbouwers, het huispersoneel (meiden, knechten, enz.) de leerjongens en leermeisjes, de familiale ondernemin gen. de thuisarbeiders, het personeel der Nationale Maatschappij van Belgische spoorwegen. C - Zullen niet verzekeringsplichtig zijn De militairen, de kraakzinnigen, de weggevoerden, de krijgsgevangenen. D - Kunnen gebeurlijk verzekerings plichtig zijn Het personeel der openbare besturen (provincie - gemeenten), de onderwijzers de agenten der passieve luchtbescher ming. de tijdelijke agenten, de ravitail- leeringsdiensten. enz. Het hoort aan de betrokken besturen een beslissing te nemen, zich schikkende naar de ontvangene onderrichtingen. Bijdragen De bijdragen zijn ver schuldigd in percenten berekend op de loonen en de wedden zonder dat het deel dat 3000 frank per maand overtreft in aanmerking genomen wordt. Ze zijn ver schuldigd voor al de te werk gestelde arbeiders, zelfs wanneer ze den ouder dom van 65 jaar overschreden hebben. a) Voor de arbeiders. Ter gelegenheid van iedere betaling van den 1 Januari 1945 af, houdt de werkgever 8 van het loon van zijn arbeiders af. Op het einde van het eerste kwartaal, zal hij, te zijnen laste, bij het afgehouden bedrag 15 1/2 van het loon voegen, onder af houding, der zegels die op de pensioen- kaart en op de kaart voor betaald verlof moeten geplakt worden. b) Voor de bedienden De af te hou den som ten laste van den bediende be loopt 8.25 de bijdragen van den werk gever 15.25 De premiën uitbetaald aan pensioenkassen moeten ook afge trokken worden van de som te storten door den werkgevers. c) Storting der bijdragen. Het is aan den Rijksdienst voor Maat schappelijke zekerheid dat de werkge ver het globaal bedrag van zijn eigen bijdragen en van de bijdragen van zijn werknemers verschuldigd is. op het ein de van het kwartaal aan dit organisme zal storten, volgens de onderrichtingen die hij later zal ontvangen. vervolgt. Bedienden, werklieden, in uw eigen belang, en bijzonder in 't belang van uw huisgezin sluit zoo spoedig mogelijk aan bij den ziekenbond De Christene Volksliefde Ons Huis Dreefstr. 2-4 waar een bestendig secretaris met de meeste vriendelijkheid uw lidmaatschap zal ontvangen. Bureelen zijn open eiken- dag van 9 - 12 u. voormiddag - 2 - 5 u. namiddag. STAD en OMLIGGENDE NINOVE Radio-luisteraars opgepast Juffer Nagels spreekt Dinsdag aan staande. 27 Februari op Radio-Brussel tot de leden van de Christelijke-arbei- ders-vrouwengilde. De spreekbeurt gaat door te 5 1/2 uur Hallo vrouwen voer enkele minuten Radio open en mondje dicht Richard Coppens, 25 j. kok en Suzanne Perdaens. 19 j. kleermaakster, beiden te Ninove. Overlijden». Emma Van Kerckhove. 80 j. Pollarestr Jacqueline Haelterman. 3 1/2 m. Steenweg op Aalst. Anna-Maria Brantegem. 52 j. Neder- wijk. Alfred Van Den Meersch. 54 j. Neder- wijk. Knaapje aangereden. De zesjarige Henri Lannoy, zoontje der wed. Emiel Lannoy. wonende Ne- derwijkstraat. was op weg naar school, doch als hij uit den voetweg op de Oude Kaai kwam liep hij op een aankomende auto waardoor hij werd ten gronde ge slingerd en badend in zijn bloed bleef liggen. Hij was gekwetst aan den linker slaap en beide knieen. Hij ontving de eerst*, zorgen in etn naburige woning. Auto door brand vernield. De heerenwagen van den renner Ed- gard De Caluwé stond in de Dreefstraat waar hij vuur vatte, die een zoo snelle uitbreiding nam dat er gevaar bestond voor het koffiehuis van Frans Van Op- denbosch. Men slaagde er in de bran dende wagen een vijftigtal meter voor uit te trekken waar het vuur door sol daten werd bestreden en overmeesterd, alleen de motor kon gered worden. Verkeersongeluk. Op de betonbaan naar Aalst is ter hoogte van de Veldkapel de auto be stuurd door Renn Moreels uitgeslipt en bezijden een boom in de gracht terecht gekomen. De geleider bekwam hierdoor verwondingen aan het aangezicht en de beide handen veroorzaakt door glasscher ven. Zijn wagen liep insgelijks groote schade op. De grootste keus en de voordeeligste prijzen voor VLOEREN, FAIENCE, BAKSTEEN. DAKPANNEN, enz. Belangrijke hoeveelheden zijn reeds toegekomen bij G. VAN BELLE te NINGVE, tel. no. 5. APPELTERRE - EICHEM Smartelijk ongeval. Zaterdag avond omstreeks 11 u. kwam een persoon per fiets uit de richting van Eichem den Sunaertsberg afgereden. Rechtover de smids kwam de ongeluk kige jongeling op 'n weinig aangename manier in een put. terecht, die sinds en kele weken door het dooien was teweeg gebracht en waar helaas 's avonds nog geen licht was aangebracht (wie is daar ook weeral verantwoordelijk voor) De dan werd opgenomen weliswaar niet badend in zijn bloed, edoch ijzelingwek- kende kreten slakende van pijn in zijn rechter been. In allerhaast werd Dr. De Meyer bijgeroepen. Deze, vlug te been zijnde, was gauw ter plaatse en stelde beenderbreuk vast. Het slachtoffer werd naar de kliniek te Ninove overgebracht. Het ongeluk gebeurd zijnde werd een lamp aangebracht. Edoch, het is te laat den put gevuld als het kalf verdronken is. BURGERLIJKE STAND Geboorten Eliane Van Keymeulen. dochter van Ivo. Agnes Van Cauwenberghe. dochter van Jules. Johnny Debbaut. zoon van Louis. Jeannine Vernis, dochter van Albert. Jean-Paul Van der Hulst, zoon van Frans. Richard De Troyer, zoon van Paul. Hugo Van Ginderdeuren, zoon van Armand. Huwelijken Vital Muylaert. 25 j. kolenhandelaar en Maria Sonck. 21 j. fabriekwerkster, beiden te Ninove: Ter gelegenheid van de opvoering van De klucht van den Gestrafte met de Koorde ontvingen we volgend schrij ven Mijnheer de Voorzitter, Ik heb het groot genoegen gehad, Mijnheer. Zondagavond in Appelterre de opvoering bij te wonen van het tooneel- stuk waarvan U in Uw nummer van ver leden Zondag gewag miekt. Groot genoegen Het stuk ten min ste wat den inhoud betreft was in derdaad goed gekozen, in die zin dat het tamelijk hoogstaand was en zeer gemak kelijk om begrijpen maar de manier waarop de geschiedenis zich afspeelde, t.t.z. de actie was melodramatisch :dit wil zeggen. Mijnheer de Voorzitter, dat onroerende tafereelen afgewisseld wor den deer kluchtige tafereelen. Dit onder scheid maken viel het publiek evenwel te zwaar Want, Mijnheer de Voorzit ter, het publiek gaf me den indruk dom, ja wat zeg ik. zeer dom te zijn soms barstte hét in tranen uit toen er klaar en duidelijk een humoristische noot be doeld was en waren ze niet te bedaren in 't lachen toen het werkelijk ernstig was. Mijn kennis der Appeltersche bevol king te gering zijnde, durf ik het niet aan. Mijnheer, uit deze zoo brutale en erbarmelijke uitspattingen van enkele harer leden af te leiden dat al de inwo ners van deze achtbare gemeente op ge lijken voet mogen gezet worden. Inte gendeel. ik meen zelf van een mijner ge- buren (in de zaal) vernomen te hebben dat Appelterre in den tijd beruchte too- neelspelers telde. Ge hebt daar Bert Watté. zegde die meneer, en Florimond De Boeck en Kamiel uit de smidse in zijnen tijd en nog veel andere Dat was 'n tijd, zei hij .En schoon stukken. En daar moeten we weer naar toe, Mijnheer de Voorzitter goede tooneelspelers met 'n schoon stuk en een begrijpend publiek en dat op iedere gemeente De Rubriek ven F. C. NINOVE, Gavere Ninove 1 - 4 We vertrokken eerder in zenuwachti ge stemming wie zou in de luxewagen gaan zitten en wie in die machtige re- morque Gekrakeel Die en die moest worden afgehaald. Dit alles is een luxus die men zich niet kan permitteeren als men reeds een uur over tijd is, wat ook de meening is van onze vriend Marcel die het vuur der gramschap naar zijn wangen voelt stroomen en een minuut daarna in een gezonde lach schiet. Ef fect natuurlijk. O Rikes komt juist op tijd toegesnoerd langs den weg Thol- lebeek-Geeraardsbergen - Ninove, smijt zijn vuile broek in de remorque en be gint te eten van een klein boterhamme- ken in zijn groote hand. Om twee uur klokslag komen we aan langs kuilen en putten dank zij de mees terlijke hand van Louis Verlak, die al dus bewees in alles even sterk te zijn van chauffeur tot vogelpikker, wat min der toch in 't zwemmen en in de elec- trieiteit. Als we het terrein oploopen verheugd ons de komst van een soort autobus, eigenaar Doreken Bogaert. Heel de koepoortstraat valt er uit. met bellen gewapend en lange Frans houdt de pardessus. Het wordt een kwade match want het veld is lang en de tegenstrevers, veel grooter dan wij. hebben het voordeel van hooge ballen. Dan maar over de grond spelen, en de kieine zijn vaak sneller dan de groote. Georges wint den toss, wat zeer zel den gebeurt. Ze vertrekken snel en we worden ingedrukt, vooral door het sterk spel van Dokter Diericks. Af en toe rea- geeren we. doch we vinden geen samen hang. Frans doet het nochtans verre van slecht op de centervoorpiaats. Weer een snelle aanval, hun centervoor dribbelt, de kapitein kan de bal niet meer berei ken en het doel zit. Niks aan te doen. Het moest er van komen en tóch zijn we verrast. Nu wordt het ónze beurt een gewel dige fout tegen Frans wordt niet bestraft Weer zet Louis in, Frans kopt over het hoofd van de back en Gaston schiet in de vlucht binnen, een meesterwerk waarvoor we hem omhelzen. Dat verandert de zaak we dringen ons spel op. en geen vijf minuten daar na faalt de back links. Frans vliegt er door en scoort ons tweede doel met een grondschot dat de keeper nog tracht te verwerken. De bellen zingen, en de au tobus zingt en danst. Daarop rust. De koffie blijft onaange roerd om reden die Jaak u misschien wel wil vertellen. De taktiek wordt be sproken, op de schouders geklopt, en met nieuwen moed vertrekken we voor de tweede helft die wellicht nog harder wordt. En weer worden we onder den voet geloopen, ze, willen trots alles ge lijkmaken en het spel verruwt. Geluk kig bezitten ook wij een fenomeen op dat gebied. Raadt zijn naam Dan meer evenwicht. Jaak speelt prachtig, Jefken en Georges niet minder, doch laat ik geen namen noemen want als één man vandaag te kort schiet, zijn we verloren. Jan dribbelt de back, zet in, Frans lost op de paal. de bal botst in het veld te rug en nu is het Gaston die herneemt de bal lacht in het net. Wie nu met zijn vreugde weg weet, die wint niet graag Nu zijn wij het die den hoogen toon voeren en het wordt hen nog dikwijls warm, twee doelen worden afgekeurd een van Maurice en een van Louis het lot is werkelijk tegen deze laatste, nu maakt hij een goal zonder de keeper er in te loopen en ze wordt afgekeurd. Het loopt naar zijn einde als Frans een mooie pas aan Gaston geeft, deze legt de bal goed, kalm en waardig (of gewoon, voor wie hem kent), snel als een schicht schiet ons vierde doe' in de muit. Rek u niet, keeper, 't is al veel te laat. Nieuwe omhelzing Hij is er blijkbaar niet voor te vinden misschien ook betere smaak gewoon. Marcel vecht als een bebloede leeuw. Clemang valt slap doch is veel te sterk om reeds te sterven hij her neemt snel en vinniger dan te voren. Het einde luidt 1 - 4, een prachtige zege bij een uitwedstrijd waar weinigen zullen winnen: Onze blijdschap kunt ge wel denken: we dronken bier en aten koekskes van den president in de re morque werd het nu eerst prettig. En in den ford Daar zaten juffers en de hee- ren, en Jefken moest zich wakende hou den al dien tijd, hoewel niemand dat van die knie kan gelooven. Zou ik palmen deelen Juister is de beteekenis van één grooten ruiker, ik reik hem alle spelers toe. Wie Zondag komt zien naar de derby tegen Dender leeuw, zal dit met ons bekennen dat F. C. een ploeg bezit, de sterkste ooit ge had. En de Globus gaat er aan, al wordt het duivelswerk. OPENBARE VERKOOPING van WOONHUIs met HOF NINOVE, Pamelstraat, 240. De Notaris ALBERT EVENEPOEL, te Ni nove zal namens den eigenaar, openbaarlijk verkoopen Stad NINOVE, Pamelstraat, 240 Een gerieflijk woonhuis niet hof, gestaan en gelegen te Ninove, Pamelstraat, huisnum mer 240. gekend ten kadaster Sectie B. num mer 204 h. voor eene oppervlakte van 02 a- ren 20 centiaren, palende aan de straat, Cy- rille Van Londersele en de verkoopers. Thans bewoond door M. Petrus Van Londer sele, mits 38,fr. per week. Het huis bevat 1. - Gelijkvloers Voorplaats, middenplaats keuKen. stal en hof. 2. - Eerste verdiep 2 slaapkamers. ,3. - Verders kelder en zolder. Het huis is voorzien van electriciteit, re genwater en drinkwater. ENKELE ZITDAG ZATERDAG 3 MAART 1945, om 2 ure namiddag, ter herberge an Mijnheer Albert Walravens, te Ninove, Statieplein. TAXI - DIENST voor vervoer van zieken en ge brekkei ijken JOZEF STEVENS-GAILLY Burchtdam, 23, Ninove TE KOOP GEVRAAGD Kindervoituur en Poussette in goeden staat. Zich te wenden bureel van 't blad. Geevacueerde Nederlander vraagt thee te koopen, daar ze geen koffie mag gebruiken. Nieuwstraat, 16 Meerbeke. GEVRAAGD VOOR NINOVE een bekwamen hovenier zich schriftelijk aan te bieden ten bureele van het blad. NIEUWS NIEUWS Nieuwe reeks radio-toestellen S. B. R. N. S. F. Groote keus in Lusters en electrieke motoren van alle krachten Verkrijgbaar bij DE SCHRYVER CHARLKS Dreaf, 22 NINOVE Tel. 8 GEVRAAGD Goede meid voor Brussel tus schen de 20 en 30 jaar, voor alle huishoudelijk werk, geen wasch. Adres bureel van 't biad. Ontwerpen voor gewone en industrieele bouwwerken Landbouwinrichtingen Veranderingen Herstellingen Han gars Gewapend betonconstructies Dossiers voor OORLOGSSCHADE Doorteekenen Afdrukken van plans en documenten Plaatsopname Schattingen R. POTVIN Ingenieur - Architect - Expert Doornweg, 27 NINOVE. Tel. 268 MEN VRAAGT Te Huren of te koopen Winkelhuis of Burgershuis voor gezin van twee personen. Zich wenden Frantz De Wolf-Van Lierde, 6 Statiestraat, Ninove. GARAGE THEO BEECKMAN Brusselsche steenweg, 4 NINOVE Herstellen van alle merken van auto's. Koop en verkoop van occasie wagens. Spoedige bediening Verzorgt werk Matige prijzen Voor de nieuwe electrische afsluiting Champion en alle soorten Ursusdraad wendt U in volle vertrouwen bij Jules APPELMANS-DE VOS Smid werkhuis Hallebaan en woonst Brussel- baan 74 te MEERBEKE, huis Gwstaaf Bc Vds, bftonwef-ktfft: -

Denderklok | 1945 | | pagina 2