Pe verplicht verzekering KLOKKEKLANKEN Ik zou ne keer willen weten met welke gevoelens Hitler op deze da gen bezield is, nu liet grootscheeps offensief in het Westen op komst schijnt te zijn en de Russen in het Oosten voortdurend aanvallen Zou de voortvluchtige van Berchtesgaden die naar zijn eigen laatste verklaringen sedert een paar jaren aan sla peloosheid leed thans nog een oog kunnen dichtdoen Zou het spook van de onvoor waardelijke capitulatie dat hem achtervolgt hem eindelijk te pakken krijgen en met hem atrekenen en zou de geboren leugenaar die zijn volk wetens en willens naar den af grond leidde er eindelijk toe besluiten de ge schiedenis in te gaan Terwijl de wereld langzaam maar zeker verlost wordt van het natio naal socialisme rijst thans de ster van zijn tegenhanger het communisme. Voor ons staat het als en paai boven water dat die twee wereldbeschouwingen in feite veel punten van overeenkomst hebben. Eerst vooral zijn zij er beide op uit de wereld te overheerschen en hun door en door materialistische opvat tingen te verspreiden. Zij hebben beide een uitgesproken drang naar grootsch opgevatte parades in een aangepast en sprekend decor. Zij verspreiden beide gedachten en slagleu zen welke men moet aankleven of ten onder gaan. er blijft geen middenweg. Eindelijk nog streven zij alle twee naar een wereld die een aardsch paradijs zou zijn en hebben zij evenzeer ne pastoor op hun neus zitten. Zij zijn alle twee even sterk in het voeren van propaganda op allerlei manier en het mag wel onderstreept worden dat zij thans aan hangers zoeken bij de vroegere nationaal- soeialisten. Het staat nu eenmaal vast dat de wereld wil bedrogen worden Ook de openbare meening iaat zich gemakkelijk bedriegen en slikt zon der moeite de eene pil na de andere. Het is genoeg dat ne meneer met ne col aan, 't mag nog ne slappe zijn. vertelt dat er wel dra geen meel meer zal zijn en wij soldaten koeken te knabbelen krijgen opdat het nieuws zich als een vuurtje zou verpreiden. iedereen op den loop brengen en natuurlijk de tarwe met 300 a 500 frank doen opslaan Hetzelfde met de honderden ton levensmidde len die zoogezegd te Antwerpen toekomen. Daar hebt ge bijvoorbeeld het geval met die koffie, niet die groene die we eindelijk ge- kiegen hebben maar de Congoleesche die nog moet «ankomen. Sedert het ministerie van Inlichting of van Voorlichting opgericht werd wordt er meer gelogen in de bladen die hun zoogezegde inlichtingen uit alle bronnen behalve uit geloofwaardige ontvangen. Eh- wel van die koffie daar gesproken hebben alle bladen bekend gemaakt dat er 2000 ton koffie afkomstig van onze kolonie aangeko men was. Acht dagen nadien wordt het be richt gelogenstraft en blijkt het dat er nooit 2000 ton aangekondigt werd en dat er slechts 300 Ton verwacht wordt., enz... enz... zit de vijfde kolonne daar nog ne keer achter of zijn het de communisten want het is niet gemakkelijk om hier een lijn te trekken De minister van Financiën heeft uit drukkelijk verklaard dat we van de nachtmerrie (voor sommigen wel te er sta an van een tweede Gutt-experiment zullen gespaard blijven Wat de Gouverneur van de Nationale Bank daar te Londen ver telt heeft in een interview is weeral eens door de schuld van de bladen slecht verstaan geweest Allee laat de briefjes van twintig en van vijf frank nu ne keer los kernen niet waar dat er ten minste fatsoenlijk kan naar den winkel gegaan worden en de menschen kunnen wisselen Het verkeer van de particuliere au- tos zal stilaan ook weer een nacht merrie gaan worden, ze komen voor de pinnen gelijk na den vorigen oor log de marken en na de bevrijding de «Francken» Het zijn natuurlijk de grootste kollaborateurs die met de grootste voituren rijden eri 't gemakkelijkst aan een vergun ning geraken of zou het geld hier mis schien ook recht maken wat krom is Kabouter. Er bestaat aanleiding toe - in opzicht van rechten en verplichtingen de ver- zekeringsplichtigen in te deelen in 1 - Actieve verzekeringspfichtigen 't is te zeggen, deze die nog werken en een loon of wedde trekken 2 - Niet actieve verzekeringsplichtige 't is te zeggen a) de zieken b) de werk- loozen, c) de gepensionneerden. 1 - Actieve a) Indien ze den ouderdom van 65 jaar niet bereikt hebben wordt de bijdrage voor ziekte en invaliditeits verzekering op hun loon afgehouden en hebben ze recht op al de voordeelen. b) Indien ze den ouderdom van 65 jaar bereikt hebben, 't zij ze al dan niet ge- pensionneerd zijn - wordt de bijdrage eveneens op het loon afgehouden, maar ze hebben slechts recht op de gezond heidsdiensten. 2 - Niet actieve a) De zieken en de werk loozen van min dan 65 jaar oud zooals hierboven voor wat de voordeelen be treft - Hun bijdrage zal door den Staat betaald worden. b) De zieken of de werkloozen die den ouderdom van 65 jaar bereikt of over schreden hebben evenals de gepension neerden zullen slechts recht hebben op de gezondheidsdiensten. - Hun bijdrage zal door den Staat betaald worden. Om van het stelsel der Vrije verzeke ring tot de verplichte verzekering te komen, zijn overgangsmaatregelen ge troffen. slechts geldig voor de oude le den. De overgangsperiode loopt van 1 Januari tot 31 Maart .1945. Hier volgt het tarief voor de terugbe talingen tot 31 Maart 1945. a) geneeskundige diensten. 1. Raadpleging ten huize van den dokter 9 fr. 2. Bezoek ten huize van den zieke 15 fr. 3. Raadpleging bij een specialist 20 fr. 4. Gewone geneesmiddelen 75 l7t max. 20 fr. 5. Speciale geneesmiddelen 50 6. Stralen onderzoek 75 f max. max. 20 fr. 200 fr. 7. Tanden, brillen, toestellen zelfde tus- schenkomst zooals tot hiertoe in de maatschappij. 8. Geboortevergoeding 600 fr. b) Vergoedingsdiensten 1. Dagelijksche vergoeding Voor de werklieden vanaf den 4den dag. Voor de bedienden vanaf den 31n dag. Mannen boven de 21 jaar 20 fr. per werkdag Mannen 18 -21 jaar 18 fr. per werkdag Vrouwen boven de 18 jaar 15 fr. per werkdag. Kinderen 14 - 18 jaar 12 fr. per werkdag 2. Invaliditeitskas Herverzekering Mannen boven de 21 jaar 14 fr. per werkdag. Mannen 18 - 21 jaar 12 fr. per werkdag Vrouwen boven de 18 jaar 10 fr. per werkdag. Kinderen 14 - 18 jaar 8 fr. per werkdag De zieke leden vallen ten laste der invalidenkas na 300 dagen vergoeding te hebben ontvangen. 3) Rustvergoeding Moederschapsver zekering) Aan de verzekeringsplichtige vrouwen die rust nemen voor en na de bevalling getuigschrift van den pa troon dat vanaf... die datum het werk gestaakt werd 6 weken voor en 6 we ken na de bevalling een dagelijksche vergoeding van 15 fr. per werkdag. Overlijtiensvergoeding. Bij overlijden van een verzekerings plichtige man of vrouw een vergoe ding van 1000 fr. 5. Voor tering en kankerdienst. Zelfde toepassing als vroeger. Een hooge tusschenkomst is voorzien, de operatierekeningen worden naar 't verbond opgestuurd en de toelating met bedrag voor uitbetaling wordt onmid dellijk teruggestuurd Vervolgt. De terugbetalingen geschieden nog voorloopig eiken Zaterdag namiddag van 2 tot 4 u. in het lokaal Ons Huis» Dreefstraat. 2-4. OUTER Op het gehucht Herlinckhove bij Steen- houdt Marie werd een geheimestokerij in vol le werking aangetroffen, waar stevens zeven vaten giststoffen en 50 liters alkool werd in- beslag genomen. De vrouw verklaarde dat ze de eigenaars bij naam niet kende er zijn zware vermoedens. Figuren uit het Lijdensdrama. Wat al haat en boosheid het rnenschen- hart kan bevatten, hoeveel ondankbaar heid en slechtheid er in kunnen wonen, is maar al te goed aan den dag gekomen door de lijdensgeschiedenis van Kristus Na den verraderlijken Judas en den ban gen Petrus, staan wij nu eensstil bij den willoozen Pilatus. die ten tijde van Kristus in het Jodenland de hoogste Ro- meinsche macht vertegenwoordigde die niet alleen den plicht, doch ook de macht had om Kristus aan de moordda dige woede der Joden te ontrukken. Kristus Pilatus. Wij kennen allen de heerlijke schil derij van Van Dijck. waar Kristus. na zijn geweldige en folterende geeseling weer vóór Pilatus staat. De Heidensche Romeinsche wereldmacht en de Kriste- lijke wereldmacht tegenover elkaar. De Heidensche in haar machtontplooi ing van den keizerlijken landvoogd, met zijn iiktoren. soldaten, officieren, palei zen de macht van het groote Rome, heer en meester over den gansche thans bekenden wereld. De Kristefijke wereldmacht, gehavend, gekneusd, afgemat, geboeid en onmach tig en daarenboven beschuldigd. Pilatus ziet neer met minachting, hij de machtige landvoogd, op die onbehol pen koning. Maar Pilatus weet niet dat een tijd zal komen waarop zijn trotsche zege vierende adelaars, nu triumfatoren in alle landen, eerbiedig neer zullen bui gen voor den zegevierende Leer van dien Man cn dat van uit zijn overwinnend wereldstad - zijn Rome - achterna, het Kruis zegevierend zal uitstralen, en dat de witte gedaante van Kristus' Stad houder in alle talen, onfeilbaar. Zijn waarheid zal verkondigen tot in de ver ste streken van de wereld. Kristelijke huisgezinnen, waar het kruis nog met eer hangt in de keuken, waar kristelijke leer en opvatting nog de goude levensregel is die handel en wandel regelt, zuilen vaak in wereld- schen vooruitgang en financieelen bloei ten onder staan tegenover deze die zon der princiepen den regel van gemak en profijt als standaard nemen en gewe tenloos zoeken door 't leven te komen. Voor deze is 't een groote troost en een zalvende aanmoediging het aanschou wen dier twee wereldmachten voor de eerste, maar niet voor de laatste maal tegenwer elkander. In de slotrekening waar Pilatus eens vóór Kristus zal ver schijnen. maar waar nu Kristus als Rechter zal zetelen, ook daar komen die huisgezinnen waar de tweede met al hun weelde en rijkdom wel nog veel zullen te kort schieten tegenover die geldelijk armer maar zooveel rijker aan echte en onvergangbare waarden die nog alleen zullen van tel zijn. Pilatus moest Kristus vrijspreken. Tot zesmaal toe heeft hij Diens on schuld verklaard. Ik vind in Hem geen schuld. Langs geeseling, Herodes, Bar- rabas heeft hij gepoogd om den Onschul- digen vrij te krijgen. Hij wist wat hij doen moest»hij kend zijn plicht, maar... de gunst van het volk en de vriendschap met den keizer bekommerden hem zoo danig dat hij uit vrees en schrik de laf heid beging Iemand zonder schuld ter dood te veroordeelen. En laat hem dan maar zijn handen wasschen en zich zelf onschuldig verklaren, gansch de H.Kerk zal antwoorden en blijven beleiden Die geleden heeft onder Pontius Pila tus En wie zijn de huidige Pilatussen Want Pilatussen vindt ge altijd en overal. Menschen die uit schrik of pro fijt of voor een gunst hun geweten in slaap dutten en aan hun plicht versagen Ja. uit mijn eigen zou ik het niet doen, - zoo hoort men dikwijls zeggen, - ik zou niet naar dat bal gaan. zulke klee ding of dat gezelschap aannemen, dat dagblad lezen, zulke moppen vertellen, enz. indien het geen mode was. indien iedereen net niet deed, indien de men schen er niet zouden op spreken... Pila tus zou ook Kristus niet ter dood veroor deeld hebben indien de Joden het niet hadden geëischt. V/eest zoo dom niet, en laat die ge legenheid niet voorbijgaan die u voor deel brengt.» Waarheid Wat is waarheid Goed eten. geld verdienen en een schoon leven hebben, dat is waarheid...» Ik zou niet gaarne dien last van kinderen op mij nemen, ik weet beter wat ik te doen heb.» Niet naar de stem van hun geweten luisteren zij, niet de kristelijke levensregel of opvatting in maatstaf van hun handelwijze, maar wel wat geburen en vrienden ervan zeg gen. of hun beurs, of hun maag. of hun vooruitgang Daartegenover staat nog een leger van karaktervolle en principieele kristen menschen. Zij zien den weg die voor hen open ligt, den weg dien zij te be klimmen hebben, met zijn last en zijn zorgen en ook zijn blijde zonnige kant, maar zij weten dat die weg opwaarts leidt, de weg van plicht en geweten, waar Kristus voorgaat, en den weg baant, waar Hij voedt en sterkt en brengt tot de grootste vreugde en het hoogste geluk. De belangrijkste en bMt ingerichte werkplaatsen der streek voor het bewer ken van ARDUIN en MARMER G. VAN BELLE te NIMOVE. STAD en OMLIGGENDE NINOVE De militaire overheid deelt mede dat geen inkwartiering mag verleend worden aan ge allieerde soldaten indien zij niet drager zijn van een inkwartieringsbevel geteekend door den burgemeester of zijn gemachtigde. Tijdens den nacht zijn dieven er in geslaagd langs een venster die ze hadden uitgeduwd in de boerderij te dringen van Montings Oli vier wonende Steenweg naar Okegem. De schelmen wisten de hand te leggen op 75 k ta bak en een partij plantaardappelen. Ze lieten niet het minste spoor achter. De politie stelde een onderzoek in. Door de accynsbedienden vergezeld door de rijkswacht werd overgegaan tot een huiszoe king bij zekere Shegers Gabriella. wonende Em. Demolstraat. Een volledige stokerij werd er aangetroffen in volle werking en een hoe veelheid alkool in beslag genomen. In ver band hiermede werd Shegers Ksmiel. Van der Roost Julien en Duchoux Albert allen uit Outer-Eichem aangehouden en naar Oude naarde gevoerd. Ter hoogte van de rijkswacht was Godelie- ve Van Petegem. dochter van Marcel, wonen de Steenweg naar Aalst, op de betonbaan aan het rolschaatsen, op het oogenblik dat de au to van Robert V.. uit Geeraardsbergen kwam gereden deed het meisje een val waardoor ze onder den wagen terecht kwam. en zoo erg gekwest aan het hoofd en ledematen dat het slachoffer naar de kliniek meest worden ge voerd. Tijdens den nacht werd Jozef Panny wo nende Bri. elstraat door een verdacht ge rucht uit zijn slaap gewekt, hij trok zijn ven ster open en inderdaad op dat zelfde oogen blik kwam een onbekende langs de water- goot van zijn woning die uit twee verdiepin gen bestaat. De onbekende zegde tegen den eigenaar trekt u binnen of ik schiet u neer. Dadelijk werd de politie hiervan verwittigd en de kerel opgeleid, het was Charles S., uit Pamel die aan geestesstoornis lijdt, deze had een windwijzer van de woning gaan afhalen. Begin van brand. Tusschen Donderdag en Vrijdagnacht is een begir. van brand ontstaan in het vellenma- gazijn van de genaamde Stol, Brusselstraat. Spoedige daagde er hulp op van soldaten en waren de pompiers ook spoedig ter plaatse zoodat de brand spoedig gebluscht was. Er is schade aan magazijn en een deel vellen verbrand. De oorzaak is onbekend. BURGERLIJKE STAND Geboorten Maurits Nerinckx. zoon van August. Roger Scheirelinck, zoon van Ferdinand. Huwelijken Petrus Arijs, 37 j. electrieker en Rachel De Sutter 33 j. fabriekwerkster, b. te Ninove Overlijden Edgard Verschorren, 45 j. Biezenstraat. Petrus-Jan Geeroms. 75 j. Vredelaan. Aüela Malfroid, 80 j. Godshuis. Het paard van den kolenhandelaar Frans Bulterys die aan een woning op de Brussel- straat stond wist ongestoord zijn weg naar huis te volgen, doch kwam onder dien weg de tram Brussel-Ninove te gemoet die hij aan raakte met het gevolg dat de disselboom door het balkon in het rijtuig van den tram terecht kwam en Clarise Verheygen uit Paricke ge kwest was. De politie stelde een onderzoek in MEERBEKE De genaamde Frans Jacobs, 45 jaar oud was met zijn zoon opweg met een bespannen paard. Op een gegeven oogenblik kwam in een bocht een vrachtwagen gereden die het gespan aanraakte en alles in splinters sloeg. De eigenaar en zijn paard werden op slag gedood terwijl zijn zoon er met lichte kneu- zihgen van af kwam. Een onderzoek is inge steld. De Rubriek van F. C. NINOVE. Zoo geestdriftig als ik verleden week aan het artikel begon, zoo weinig vind ik nu re den tot juichen, na onze slappe prestatie te gen Denderleeuw. De uitslag bedriegt den mensch die niet zag hoe wij. bijna steeds in de minderheid, twee doelen lukten omdat Kerckaert twee snelle aanvallen niet bemees- teren kon. Voor de rest af en toe pogen te reageeren op den beschamenden druk van de tegenstrevers, zich moeten tevreden stellen met verdedigend werk en op alle mogelijke manieren tijd trachten te winnen, is alles be halve een trots voor de ploeg die met 2 - 0 winst uit den strijd komt. Laat ik hopen dat wij morger, fierder kunnen zijn, want deze zege is weinig meer dan een nederlaag. Vóór den aanvang vindt het bestuur toch weer gelegenheid ons zenuwachtig tc maken, als ze plots bedenken dat er nog geen ballen zijn. Daar zal de kapitein wel even heenrij den. wat heeft het nog belang of we met tien of elf man op het plein komen. Deze maal wordt het erger we moeten met tien man beginnen, en het duurt wel tien minu ten voor we voltallig zijn. Ik zal niet vitten over zaken waaraan nooit iemand iets kan doen. maar het is een gebrek aan stijl wan neer men in zoo'n omstandigheden een match beginnen moet. En hier wensch ik gemeende hulde te brengen aan Marcel Pennewaert. de man die steeds op de bres staat, trotseerend de vele gevaarlijke dingen buitens- en bin nenshuis. om zijn groote. verborgen aktivi- teit in dienst van de club als men het be stuur deelt in aktieve en passieve leden, dan vindt men hem aan den kop van de kleinste afdeeling. En zoo loopt de match verder. De wind brengt ons geen voordeel - het paar Collijns- Lamouche beheerscht het veld zoo dat Key- ser gerust derde back kan spelen. Het is of we lood in de beenen hebben, de eene na de andere begaat stommiteiten waar uw verstand stil blijft van staan. Als Standaard op de paal schiet en Jef verwerkt, kunt ge alleen maar herademen. Van onze kant één schot door Gaston met den linker voet kemmen- taar overbodig. De rust komt zonder doelen, straks aan ons de zware brok. In de kabien gaat het niet bepaald lustig, dat het nu beter wordt geiooft niemand hoe wel velen het zeggen. Dat is geen kwestie van pessimisme, alleen van een heel klein beetje zin voor realiteit.- Dat verklaart Jef- ken Kestens ook. en als we zijn betoog vol gen wordt het straks kermis in onze muit. Iemand zegt nochtans dat hij nu geweldig wil worden, hij plaatst zich kordaat in den linkerhoek. En bet gaat werkelijk beter, tenminste, dit is een aanval in orde den bal toegespeeld naar den eigen man. schijnbeweging en vuur. Dit goed begin geeft ons moed we zullen ons vel duur verkoopen. De wind is fel en het spel van Standaard vlot niet meer, aldus kunnen wij wat meer in aanval treden. Onze backs spelen goed en ook Marcel, die geen al te moeilijk werk krijgt maar alle ballen on berispelijk verwerkt. En dan gebeurt het won der Frans schiet tusschen de backs heen, trapt de bal op den uitgeloopen keeper, en Gaston zet minutieus over de hoofden in het net het applaus is een ontiading van ons al ler schrik. Nu is de toestand veranderd een doe! voor ons beteekent kans op winnen mits sterke verdediging. Standaard wordt zenuwachtig. Jan krijgt bevel tot «vol achteruit Het gaat naar het einde als Frans bijna op dezelfde manier, een tweede doel net over de hoofden Verzekerd is de zege nu. aan wie te dan ken kan niemand vertellen, tenware het slecht spel van Standaard in de tweede helft de oor zaak was. Kregen we in den eersten helft een voetballes, in den tweeden vergooiden ze hun meesterschap. Dat wij geluk hebben gehad kunnen zij niet aanvoeren, want zij losten geen enkel schot op doel, dat is voor onze verdediging een pluim op den hoed. Doch aan de stemming kon men wel mer ken dat het niet de gewenschte overwinning was, twee punten is het mager öilan van een slecht-gespeelden derby. Een zege zonder bloemen met nochtans hetzelfde resultaat een stap naar den top van de klasseering. OPENBARE VERKOOPING van een welgelegen HANDELSHUIS met inrijpoort- en magazijn De Notaris Albert EVENEPOEL, te Ninove Edm. Do Deynstraat, 24, zal namens de eige naars, openbaarlijk verkoopen het hierna be schreven onroerend goed Stad NINOVE. Pamelstraat, 116 en 118 Een zeer welgelegen HANDELSHUIS met INRIJPOORT en MAGAZIJN, gestaan en ge legen te Ninove. in de Pamelstraat, huisnum mers 116 en 118, hebbende eene oppervlakte volgens vroegere meting van 12 aren. 52 ea. bekend ten kadaster Sectie B. nummers 213/i en 213/k. Thans bewoond door de aanzoekers, de heeren Gebroeders Arthur en Richard De Henau. Het huis bevat 1. - Op het gelijkvloers Winkel met 2 vi- trienen. keuken, eetplaats, schotelhuis, koer met afdak, inrijpoort, groot magazijn met verdiep en hof. 2. - Op het eerste verdiep 4 slaapkamers. 3. - Boven de inrijpoort Stapelplaats. 4. - Verders zolder en kelder. Het huis is voorzien van electriciteit, div regen en stadswater. De te koop gestelde eigendom kan tigd worden den Maandag en Woen. middag, of op afspraak rnet den we" notaris. ENKELE ZITDAG om 2 ure namiddag, ter herberge van Mijnh Albert De Roeck-De Henau, te Ninove, Weg gevoerdenstraat (Barreel). Bij sterfgeval OPENBARE VERKOOPING van WOONHUIS en Land TE PAMEL De Notaris Albert EVENEPOEL, verblij vende te Ninove, Edmond De Deynstraat, 24, zal namens de kinderen van wijlen de echt- genooten Isidoor De Dobbeleer-Pappaert, te Pamel, openbaarlijk verkoopen Gemeente PAMEL Koop Een Een WOONHUIS met afhan gendheden, erve en boomgaard, gestaan en gelegen te Pamel, aan de Kweddenhoekstraat gehucht «Poulck» met eene oppervlakte van 17 aren, 60 centiaren, bekend ten kadaster Sectie E. nummers 467/b en 468/b, Thans bewoond door M. Petrus De Caluwé. Boomprijs 3000 fr. Koop Twee Een perceel LAND, gelegen te Pamel, genaamd «Gasthuisveld» met eene grootte van 25 aren, bekend ten kadaster Sectie E. nummer 274/e. Gebruikt door M. Petrus De Caluwé. Ingebruiktreding voor beide goederen, na betaling van koopsom en aankleven. ENKELE ZITDAG □onderdag 15 Maart 1945, om 2 ure stipt namiddag, ter herberge ge houden door M. Louis Evenepoel-De Dobbe- leer. te Meerbeke, aan de Poulckstatie. OPENBARE VERKOOFING van WOONHUIS met HOF De Notaris Albert EVENEPOEL, verblij vende te Ninove, Edmond De Deynstraat, 24 zal namens M. Maurice Milo, te Brussel, o- penbaarlijk verkoopen Stad NINOVE, 4. Meerbekeweg, 4, Een welgelegen WOONHUIS met afhan gendheden en HOF, gestaan en gelegen te Ninove, aan den Meerbekeweg, nummer 4. met eene oppervlakte van 02 aren 67 centia. bekend ten kadaster Sectie B. deel van oude nummer 1369. e/2. Verhuurd aan M. Joseph Scheerlinck, mits 175 fr. per maand Het huis bevat Beneden Voorplaats, keuken, koer en stal. Boven Twee slaapkamers. Verders Zolder en kelder. Het huis is voorzien van electriciteit, stads en pompwater. ENKELE ZITDAG Dinsdag 13 Maart 1945, om 2 ure namiddag, ter herberge gehouden door M. Camiel Coppens, café «Roxy», te Ni nove. Geeraardsbergschestraat. Om te verdeelen OPENBARE VERKOOPING van EEN WOONHUIS en ZAAILAND Notaris VAN DEN BERGHE, verblijvende te Ninove, zal namens de erfgenamen van Juff. Irène Bické. en volgens de pleegvor men der wet van 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer Vrederechter van het kanton Ninove. openbaar verkoopen. Gemeente DENDERWINDEKE Koop Een Een WOONHUIS met afhan gendheden, staande aan de Dorpplaats, ge kend ten kadaster Sectie C nummer 401 k, met eene oppervlakte van 97 ca. Het huis is voorzien van electriciteit en van drink- en regenwater. Dadelijk Beschikbaar. Gemeente POLLARE Koop Twee Een perceel ZAAILAND lig gende ter plaats genaamd «Hoenderskot» ge kend ten kadaster Eenige Sectie, nummer 1129 x/ex, met eene oppervlakte van 36 aren. Onmiddellijk Ingenotreding. ENKELE ZITDAG Dinsdag 13 Maart 1945 om 14 uur. te Ninove. in de Verhoorzaal van het Vredegerecht. WORDT GEVRAAGD voor belangrijke maatschappij technisch bediende, ouderdom 20 tot 30 jaar. Studiën vak of nijverheidschool. Schrijven bu- reei van 't blad onder J. 1. TAXI - DIENST voor vervoer van zieken en ge- brekkelijken JOZEF STEVENS-GAILLY Burchtdam, 23, Ninove TE KOOP GEVRAAGD Kindervoituur en Poussette in goeden staat. Zich te wenden bureel van 't blad. GEVRAAGD VOOR NINOVE een bekwamen hovenier zich schriftelijk aan te bieden ten bureele van het blad. Ontwerpen voor gewone en industrieele bouwwerken Landbouwinrichtingen Veranderingen Herstellingen Han gars Gewapend betonconstructies Dossiers voor I iuiCII UI l «HADE Doorteekei,;^ Qf gur^kken van plans p^^tsopname en documenten c,ee iantz 'VIN Inger° ^^atArchitect - Expert Poornv' '3 NINOVE. Tal. 281 iRAGE 1,1 Brr THEO BEECKMAN jlsche steenweg, 4 i NINOVE van alle merken van auto's, /erkoop van occasie wagens, bediening 2 Verzorgt werk t Matige prijzen c nieuwe electrische afsluiting t en alle soorten Ursusdraati in volle vertrouwen bij J i APPELMANS-DE VOS Smid werkhuis Hallebaan en woonst Brussel- baan 74 te MEERBEKE, huis Gustaaf Da Vos, betonwerken. Cl ,r 6. Qperatiedienst Heelkunde Geheime stokerij ontmaskerd. 3. Pilatus BERICHT, Dieven op bezoek. Geheine stokerij ontdekt. Door auto aangereden. Dakloopsr in den nacht. Verkeersongeluk. Man en paard gedood. NINOVE - DENDERLEEUW 2 - 0 te NINOVE, Pamelstraat, 116-118, Aanstaande ingebruiktreding. Woensdag 14 Maart 1945, te NINOVE, Meerbekeweg, 4 Onmiddellijke ingenottreding. ie DENDERWINDEKE, Plaats TE POLLARE wei

Denderklok | 1945 | | pagina 2