KLOKKEKLANKEN De wapens neer Geen oorlog meer Leve de Vrijheid Leve onze Bondgenooten Leve Bel gië Leve de Koning Lang verwacht en eindelijk toch aangebroken is de groote V-dag voor ons allen een dag van weergalooze vreugde en innerlijke vol doening geweest Spijts al het leed en de doorgestane ontberingen heeft de Wil van de vrije wereld overwonnen en gaan we als 't God belieft een nieu we periode van noesten arbeid in een atmosfeer van socialen voorspoed en vooruitgang inluiden. Of er met den Vrede ook rust zal komen in Europa is nog af te wachten en het is teekenend voor den tijd welke wij beleven dat de ze vraag nu dient gesteld. We moeten ons geen illuzies maken eene onwente- ling van dezen omvang is niet met een handomdraai zegge met het afleggen der wapens voltrokken. Geen enkel pro bleem is opgelost, slechts het geweld is neergebliksemd. Aan de verantwoorde lijke staatslieden behoort het nu de ver bitterde geesten te bedaren en de maat regelen te treffen welke zich vóór het uitbreken van den strijd reeds epdron- gen Nu de groote Blitzkrieg op la mentabele wijze uitgevallen is en Führer en Duce het lot on dergingen dat hen door de Geschiedenis voorspeld en aangewezen was steken de kleine Führerkens den kop op om de ▼olkanisleiding voort te zeten en op an dere banen te brengen. Er is niks aan te doen de wereld wil bedrogen wor den en die mannen weten het verdui veld goed Ons mannen van 't Goeverne- ment begingen de groote fout gehoor te geven aan het wacht woord dat door ik weet niet welke duis tere macht gegeven werd en hebben het goed gevonden op den dag der volledi ge Duitsche capitulatie die ook met de bevrijding van den Koning der Belgen gelijk viel, dezen laatsten dood te zwij gen en op die manier de vreugde van overgroote meerderheid der bevol king te vergallen Maar de reactie kon en mocht met uitblijven want de onder grond van de koningskwestie die zou willen gesteld worden is al te dui delijk geworden en de massa loopt er ni»t in De koning, factor der eenheid en der orde in ons land staat de rust verstoorders in den weg De persoon den koning is het voorwendsel om het anarchie effen te leggen. Het land ander den voet loopen De liberalen die voorzichtig moeten omspringen met hun aanhang hebben nu ook stelling gen'omen en hinken achterna met de verklaren dat zij en de Grondwet en den koning zullen steunen. Hiermede blijven zij volledig in hun lijn. laten de kastanjes door anderen uit het vuur halen en trachten er bij te zijn als de prijzen uitgereikt worden Ook Ninove heeft zijn kleine, o zoo kleine Führer, die hier alles in het werk stelt om groot te worden op den rug van een blinde of on verschillige massa. Hoe lang gaat die vent. die van langs om aanmatigender en hatelijker wordt nog zijn staart roe ren En worden de onverschilligen niet gewaar dat ze meewerken wanneer ze niet rechtaf weigeren hun persoon en de organisaties welke zij vertegenwoor digen te laten misbruiken voor doelein den die rechtstreeks ingaan tegen hun welbegrepen eigen belang en het be lang der gemeenschap Met welk recht mag diezelfde volksopruier in het openbaar den koning beleedigen en herrie schoppen in onze stad Hebben de ge allieerde leger* niet gevochten en ge zegevierd voor de vrijheid van meening van alle burgers en voor de vrije uit drukking hiervan of geldt dit maar voor de socialisten en de communisten al lee Het is sinds alle tijden geweten dat de machten van het kwade veel heviger tot uiting komen dan deze van het goe de doch de tijd komt dat de voorstan ders van de goede zaak verplicht zullen worden openlijk vooruit te komen voor het ideaal dat zij in stilte koesteren op gevaar af het slachtoffer te worden van hunne laksheid Da-ag Kabouter, PAROCHIE LEEBEKE Op Zondag 13 Mei, plechtige huldebetooging aan E. H. SCHOORENS, pastoor, politiek gevangenen sedert April 1942, teruggekeerd uit het kamp van Buchenwald. ledereen wordt uitgenoodigd om deze stoet op te luisteren met auto's, rijtuigen, paarden, velo's enz. De stoet wordt gevormd in de Leebekestraat om uur. Als slot Toespraak door E. H. Schoorens over zijn gevangen schap. mazout voorhanden is. moeten de vracht wagens die met kolen, hout of persgas rijden, voorloopig voort die brandstof fen gebruiken. Afnemen van persgas- flesschen of ketel stelt bloot aan het ge vaar geen vloeibare brandstof te kun nen bekomen en het voertuig stil te leg gen. Banden. De banden worden verkregen zooals voor moto's en personenauto's (banden- kaart. keuring van de te vervangen bin nen- of buitenbanden, enz). Naar men mededeelde komen de banden in steeds grootere mate beschikbaar, zoodat alle wagens eer enkele weken verloopen zijn van banden zullen kunnen voorzien wor den. Ritten. Alleen reizen van vitaal belang voor de economische bedrijvigheid van het land zijn toegelaten. Elke reis. buiten den omtrek van 10 Km. van de stand plaats van het vertuig. moet gedekt wor den door een document af te leveren door het Bureau voor het Wegvervoer. Ledige ritten moeten zooveel mogelijk vermeden worden. De vervoertoelating voor één vervoer moet. nadat de reis gedaan is, onmiddel lijk afgegeven worden op het bureau dat de toelating uitschreef. Voor fa brieken en groote handelszaken kunnen ook tijdelijke vervoertoelatingen afge leverd worden. (De hoogste geldigheids duur is vijftien dagen). Wanneer de omstandigheden het ver- eischen kan een voertuig opgeeischt worden voor een bepaald verveer. Dit geschiedt door middel van een vervoer- bevel uitgeschreven door het agentschap of onderagentschap voor Wegvervoer. Niet-uitvoering van een vervoerbevel brengt de inbeslagneming van den vrachtwagen mede. Vervoer voor reke ning van derden is verboden. Elk ver voer voor rekening van een derden per soon moet gedekt zijn door een vervoer bevel. Onze middenstanders wezen hiermede gewaarschuwd dat het geraden is niet op de baan te komen met hun auto zon der v-oJlodig in rogol te zijn. Ze weten van hoe groot belang hun vervoermid del thans is voor de voortzetting van hun bedrijf. Opgepast dus Zorgt dat gij in orde zijt AUTOVERVOER geweigerd kan in beroep gegaan wor den bij den Minister van Verkeerswe zen. Wetstraat, te Brussel. Motorbrandstof en die worden ver kregen door middel van bons afgeleverd zooals voor de personenwagens, w. z. door de burgemeesters der ontvoogde gemeenten en door den Arr. commissa ris voor de niet ontvoogde gemeenten. D« hoeveelheid toe te kennen brand stof wordt berekend door het agent schap of onderagentschap voor het Weg vervoer op basis van de afgelegde rei- awt die in den reiswijzer staan vermeld. De afname van motorbrandstoffen die geschiedt zooals voor de personenauto's Daar cr nog niet genoeg benzine ol STAD en OMLIGGENDE NINOVE Een blijde mare. In de late uren van den Victoriedag. bracht de radio ons nog een verheugend nieuws onze stadsgenoote Mevrouw Jozef De Coster, geboren Elise Caulaert politiek geinterneerd in Duitschland, be vindt zich in veiligheid, in het neutrale Zweden. Zij was gevangen gehouden in een kamp nabij Stettin (Rav^- ^urg of zooiets en geraakte behoudt*, en wel in 't gastvrije Zweden. Wij meenen de tolk te zijn van de gansche Ninoofsche bevolking wanneer we haar en haar familie van harte ge- lukwenschen om haar bevrijding en wanneer we de hoop uitspreken dat we haar eerlang terug in ons midden zullen mogen begroeten. Mochten we nu hetzelfde vernemen van onze andere politieke gevangene 1 God geve het Zondag toekomende. 13 Mei, Jaarlijksche bedevaart naar O. L. Vrouw van Hal. Te 5 ure stipt samenkomst aan de kerk van de H. Theresia. alwaar de H. Communie zal uitgedeeld worden. Gouden bruiloften. Op O. L. H. Hemelvaart hadden we in onze stad twee Gouden Bruiloften. In de Pollarestraat Frederik Vander Haegen en Maria Buyl. In de Koepoorstraat Arthur Steen hout en Madeleine De Roock. Beide feesten werden in familiekring gevierd. Wij wenschen aan de jubilarissen van harte geluk en nog vele jaren samenzijn. Het seisoen van 1945 brengt verschei- nene feesten mee. jubelfeesten en ande re waarvan het kalender zal opgemaakt worden. De koningschieting zal plaats hebben op Zondag 27 Mei. Wij wenschen aan Sint Sebastiaan een aangenaam seizoen en de aanwinst van vele jonge katholieke krachten. Nieuwsgierigeid Wij zouden gaarne weten of de ge meente Jemelle reeds bijgestaan werd door haar meter, de stad Ninove, wat er zooal gedaan werd. wat er zal gedaan of zou moeten gedaan worden. Wij stellen het blad ter beschikking van het Na tionaal Hulpcomité om wekelijks b.v. daarover iets aan de bevolking mede te deelen. Drinkt overal het fijne bier CHURCHILL der brouwerij Concordia. Depothouder: Edm. Van Aelbroeck, Ninove. Sint Sebastiaan. De eeuwenoude schuttersmaatschap- pij van Ninove is opnieuw van wal ge stoken. Het bestuur werd opnieuw ver kozen. de heer Prosper Vanden Haute werd met algemeene stemmen in het voorzitterschap behouden. De vergade ring juichte het voorstel toe om een telegram met hulde-adres te zenden aan Z. M. de Koning. O. Dammekens, Ninove. Vraagt overal de fijne bieren der BROUWERIJ AS-ALE Vertegenwoordiger Da Rubriek van F. C. NINOVE. Juniores F. C. - Denderleeuw Denderleeuw blijft rustig thuis en vindt het op den hoop toe nog geen boe- renstreek. Ik dank den scheidsrechter, die spe ciaal uit zijn warme nestje kwam ge kropen voor deze hartelijkheid. Katietten F. C. Sparta Geeraardsbergen 6*1 Als alle hoop reeds is opgegeven ko men de bezoekers tóch aan. wat onze kadetten doet herleven. Voor sommigen van hen beteekent dit echter de dood het weze tot hun eer gezegd dat zij sportief de plaats ruimen. Er wordt goed gespeeld en de onzen zijn doorgaans in de meerderheid. Ai- leen hun linkervleugel, waar Warken niet hard genoeg optreedt, is in staat Gaston de stuipen op het lijf te jagen. Bij elke doorbraak is Schrijver te snel de menschen beleven plezier aan zijn snelle spurten en noemen hem een tank Ook hun doelman is goed doch als Ker- pel een linker voet had zou het kermis worden. Rust 3 - 1. de onzen tegen den wind. Na de rust nog meer overwicht. Ray mond Kerpel doelt maar op, schitterend gesteund door zijn twee binnenspelers, Paul en Herman, die naast Herman Sue- naert en Schrijver, de besten van den wedstrijd waren. Willy Duym speelt al tijd goed. Jo de Cooman ioopt goed de lijn af doch moet leeren inzenden. Als Raymond strijdvaardiger wordt, meer aanvallend vechter, wacht de tegen spe lende doelmannen veel miserie. Het geheel is sterk flink in den aan val. een stuwende middenlijn en grof geschut van achter, stapt deze ploeg met het hoofd in den nek van overwin ning naar overwinning. Wie durft hen uit te dagen dit is een stevig geheel, mijne heeren,, een waar borg van kracht. Kom op F. C. I - Meulestede 8 - 0 Meulestede komt met zes reserven op het veld en van in den beginne is het duidelijk dat het een flauwe partij wordt. Zelfs tégen den wind in kunnen onze backs in hun zetel gaan zitten. De voorlijn krijgt ballen te over, zal ze eerst na een tijd weten te besturen. Als Klemang met een machtige linksche kei den stand opent, antwoordt Gaston (ja wel eindelijk) met in vergelijking aan die kei twee overdreven magere kiezelsteentjes. Rust 3-0, tegen den wind. Na de rust wordt het eerst werkelijk onnoozel. Louis Verlak schotelt reeds half-gebraden kuikentjes voor evenals Klemang die zich overtreft op den an deren vleugel. Doreken Arijs, die An- dries vervangt, speelt met doorzicht en juiste passen, alleen Roeland vindt het hok niet. Etienne gaat zitten en het mag een geluk heeten dat de kapitein van plaats veranderd was of ze braken twee maal door. Jefken Van Der Kelen speelt perfekt en dat is een bewijs van onze thesis aan de jongeren de kans Aan ons de toekomst Morgen verrijkt Nederbrakel ons ak- tief met twee punten, stout gesproken is half gewonnen. De nachtmerrie van onzen Heer De Brauwer gaat zeker niet in vervulling, spijts die gezegende er varing van jaren her. Komt zien naar de kadetten, morgen om 3 u. het loont de moeite Kadetten F. C. - Denderhautem :3-1 Een mooien wedstrijd, vooral de eer ste helft. In het concert van passen plaatsen en dribbelen is maar één wan klank er wordt niet naar doel gescho ten. Geen der aanvallers heeft vertrou wen in zijn eigen shot, dat blijkt trou wens uit het feit dat eerst de derde strafschop doel was. De leiding door Marcel Pennewaert was, laat ons zeggen troebel. De aan vallers goed tot in de backlijn, verder zero. De Coninck en binnenspelers goed, Botte zal er komen en Willy bezit van een centervoor alleen den geestdrift en de snelheid. De vleugelhalfs goed en van hetzelfde formaat een vaste plaats, een zekeren bal. Herman minder dan ge woonte. De verdediging zeker, Jefken zijn eerste werk moet groeien zijn. F. C. - Engelsche ploeg 3 - 2 Over den wedstrijd van Dinsdag valt niet te praten. De uitslag 8-2 laat dui delijk vermoeden hoe groot ons over wicht was. als men weet dat naast die acht doelen Gaston in een subliemslech- ten dag was. Keeninck. Chikker en Hu- bert leverden degelijk werk en bevesti gen ons geloof in het jongerenkwartier. Belangrijker was de match op Hemel- vaartdag. Snel betwist en volgehouden in deze tropissche hitte mag wel be schouwd worden als een krachttoer na dagen feest en korte nachten. Deze mar teling kost ons dan ook menig pinteken zweet. Mon Breckx. den avond te voren micro-ster. niet slecht op buitenlinks terwijl Etienne, ongesteld door een me nigte nachtelijke fritten, niettemin met zijn laatste krachten moedig de sport heeft gediend. Het spel van Jefken Van Der Kelen kan men gerust sterk noe men. We winnen in extremis, na een gelijk- opgaande partij en kussen met het gan sche lichaam het goddelijk waterken in de kuipen. Heere God wat kan men te gen water ruilen Weinig - soms een druppelken van boven den grond of een glaasken schuimwijn, is al om te beter. OPENBARE VERKOOPING van BEEST1ALEN Landbouwersalm en Voorraad Notaris VAN ROSSOM, verblijvend te Ninove, Graanmarkt. 33. zal ten verzicke van Mr. Livinus Van Der Roost en kindei en te Denderwindeke, Payenbeek op Woensdag 23 Mei 1S45, om 8 uur 's voormiddags l off. tijd overgaan tot de o- penbare verkcoping van 3 wagens waaronder één met ijzeren lat ten en één met stelling, eene voiture, twee karren, melkkar. klein wagentje, aalstuk met stelling en trefter. keerder. volledig maaima- chien, bolder, weidesleper. kledden. zaaima- chien. sleper, voetjesploeg. sledde, 3 egden, wanmolen, aalvat. ijzeren bonneur. 2 raap- molens. kruiwagen, zaagmachien. grooten en kleinen douche, aalpomp. dorschkleed. wan molen met drie ziften, krabber en zaaideken. kieken-éleveuse. bascule met gewichten, 2 zwarte bachen. 2 slijpsteenen. beetmachien, bolder, ploeg. Strooipaard. derdeboom, zwingels, kettin gen. varkensbak, viggenren. keef. hennere- ken, 2 egdenhaken en 2 scharen, 2 ladders, kettingen, schaafbank, 7 melkkruiken, 3 em mers, 3 kleine en 2 groote meelkisten. har- nassuren. gareelen, breidel, kussen patatten- bak. mutsaardpaard. zadel, halshaken, techels vuimen. 1 groote en 3 kleine reken. 2 gaffels, dorschvlegels, gaffels, pulpgreep. Tafel, bank zaag. Houten planken en balken, oude dakpan nen. schaliën, strooi, vlas, hooi, mest, aal en eene hoeveelheid mutsaard. 2 werkpaarden. 1 looper 1 merrieveulen.. 5 melkkoeien. 2 kalveren. 2 vaarzen en 3 jaarlingen. 1 volle zeug en 2 loopelingen: Bezichtiging den Maandag 2den Sinksen dag 21 Mei aanstaande, 's namiddags van 2 tot 6 uren. De verkooping geschiedt onder de gewone voorwaarden en mits kontante betaling. OPENBARE VERKOOPING van BOUWGROND en LAND Notaris VAN ROSSOM, verblijvende te Ninove, zal namens de erfgenamen van wij len Mevrouw Wed. Petrus De Smet De Coo man. overgaan tot de openbare verkooping van de volgende onroerende goederen Gemeente DENDERWINDEKE Koop 1 Eene partij bouwgrond gele gen aan de Krepelstraat, gekend ten kadas ter sectie C, nummers 216c en 216b-deel, groot volgens meting 15 aren 72 centiaren, palende noord-oost Mevr. Wed. Jan Persoons Coolbrandt en kinderen, zuid-oost de straat, zuid-west M. Frans Van der Mynsbrugge en noord-west M. Pierre De Smet en Mevrouw Léon De Smet. Verdeeld in 2 loten als volgt Eerste lot 06 aren 48 centiaren zuid-west- waarts of naast M. Frans Van der Mynsbrug ge. Tweede lot 09 aren 24 centiaren noord- oostwaarts of naast Mevr. Wed. Jan Persoons Coolbrandt en kinderen. In gebruik bij MM. Frans De Smet en Phi lemon Wasteels, zonder schriftelijk huurceel mits een gezamenlijken pachtprijs van 160 frank, betaalbaar den 1 September van elk jaar. Koop 2 Een perceel land gelegen op het Klein Windekeveld, gekend ten kadaster sec tie C, nummer 227a, met eene oppervlakte van 33 aren 50 centiaren, palende noord oost Mevr. Wed. Kestens-Dierickx en kinde ren, zuid-oost Mej. Anna-Joanna Muylaert en M. Jan Hoedaert-Boeykens, zuid-west M. Jozef De Taeye-Dekens, noord-west Mej. Octavie Malfroid en M. Bruno Bruyland- Pleck. In gebruik bij M. Frans De Smet, zonder schriftelijke huurceel. mits 330 frank 's jaars, betaalbaar den 1 September van elk jaar. Koop 3: - Ean perceel land gelegen op het Meerschvoordeveld, gekend ten kadaster sec tie C, nummer 155b, met eene oppervlakte van 29 aren 20 centiaren, palende noord-oost M. Ivo Soetaert - Jous, Zuid-oost M. Edmond Van Ootegem, zuid-west M. Oscar Nerinckx- Van Cauwelaert en noord-west MM. Ivo Soe- taert-Jous, Ivo Jous-Allaert en Albert Jous. In gebruik bij M. August De Smet, zonder schriftelijk huurceel, mits 300 fr. 's jaars, ve- taalbaar den 1 September van elk jaar. DONDERDAG 24 MEI 1945, om 2 uur 's namiddags (off. tijd) ter herberg van Mevrouw Wed. Matheas Lievens- De Smet, te Denderwindeke Plaats OPENBARE VERKOOPING van eene goede HUISSTEDE met Tuin en Boomgaard De Notaris COSYNS, te Meerbeke, zal o- penbaarlijk verkoopen Gemeente POLLARE Eene goede Huisstede met afhangendheden medegaanden tuin en boomgaard, staande en gelegen aan de baan op Ninove, gekend ten kadaster met eene oppervlakte van zestien aren en palende zuid gemelde baan, west de heer Notaris Clayes Bouiiaert. noord Mevr. Wed. Jozef De Vuyst en kinderen, oost de erven Petrus De Bont. Boomprijs 2.500 fr. Verhuurd aan omtrent 500 fr. per maand aan Hollandsche vluchtelingen. Onmiddellijke ingenottreding en ingebruik treding als te weten Van het huis met het gebeurlijk vertrek der huidige bewoners en van de stalling, schuur, tuin en boomgaard onmiddellijk. om 2 uur namiddag, ter herberg van Mijn heer Alfons De Slaghmeulder, te Ninove, in de Boschpad. Uit oorzaak van vertrek. OPENBARE VERKOOPING van HUISMEUBELS en Roerende Voorwerpen 48, Graanmarkt, 48. De Notaris Albert EVENEPOEL, verblij vende te Nir.ove, Edmond De Deynstraat, 24, zal namens Mijnheer Camiel VAN DEN BERGHE. aan zijne woonst te Ninove, Graan markt, huisnummer 48, overgaan tot de open bare verkooping van Huismeubels en roerende voorwerpen, waaronder: eene slaapkamer met nachttafel, lavabo en kleerkast in acajou; een lavabo met lavabogarnituur; twee commodes, eene keukenstoof, tafels, stoelen en porte - man- teau. Een salongarnituur, bestaande uit canapé en twee zetels, een oude horlogiekast, een salonspiegel, een boekenrek, een canapé,styl «Louis-Philippe», een schouwgarnituur in marmer uit drie stukken, allerhande tapijten. Verders een keukenspiegel, kaders, petro leumlamp, bocals, confituurglazen, en aller hande kleine keukengerieven zooals: potten, pannen, tassen, zatten, lepels, vorken, messen enz De verkooping zal plaats hebben te Ninove GRAANMARKT, huisnummer, 48 OP WOENSDAG, 23 MEI 1945, om 1 ure stipt namiddag De verkooping geschiedt met gereed geld en onder de gewone voorwaarden. GEVRAAGD Vertegenwoordigers voor Ninove en omstreken voor eerste rang Verzeke ring Maatschappij alle takken. Schrijven bureel van 't blad onder letters V. D. S. 22. GEVRAAGD Huishouden zonder kinderen om dienst te doen, de man als knecht en hovenier, de vrouw als meid. Zich aanbieden Kasteel Ten Blok. te Borcht- lombeek. REGELMATIGE VERVOERDIENST Ninove -Brussel Brussel Nlneve JOZEF FAR D Al NS Burchtdem 122, Ninove Tel. 29t Uit ter hand te koop Allerschoonste keuken in eik bestaan de uit tafel, twee buffetten en zes stoe len. Beste slaapkamer in nótelaar met wol- Ie matras bed, lijnwaadkas, lavabo en twee nachttafels. Tableaux en Schouwgarnituren. Zich te bevragen bij den uitgever van De Denderklok Albert De Henau-Van Cutsem Riemenmaker Steenweg naar Geeraardsbergen, 79 NNQVE gelast zich met alle herstellingen van drijfriemen. TAXI JOZEF STEVENS - GAILLY Burchtdam, 23, Ninove Ontwerpen voor gewone en industrieels bouwwerken Landbouwinrichtingen Veranderingen Herstellingen Han gars Gewapend betonconstructies Dossiers voor OORLOGSSCHADE Doorteekenen Afdrukken van plana en documenten Plaatsopnama Schattingen R- POTVIN Ingenieur - Architect - Expert Deornweg, 27 NINOVE. Tel. 211 GARAGE THEO BEECKMAN Brusselsche steenweg, 4 NINOVE Herstellen van alle merkan van auto's. Koop on verkoop van occasie wagens. Spoedige bediening Verzorgt werk l Matige prijzen Voor de nieuwe electrische afsluiting Champion en alle soorten Ursusdraai wendt U in volle vertrouwen bij Jules APPELMANS-DE VOS Smid werkhuis Hallebaan en woonst Brussel- baan 74 te MEERBEKE, huis Guiiaaf De Ves, betonwerken. heeft dut? gcx^cogccrol on laat uioli niot Bedevaart naar Hal. te DENDERW1NDEKE Payenbeek TE DENDERWINDEKE Enkele Zitdag OC»Bn'*?6t "ir-irtAlt rin te POLLARE Baan op Ninove Enkele zitdag MAANDAG 14 MEI 1945 Studie van Notaris Albert Evenepoel, te Ninove. te NINOVE, tmmmmmmm

Denderklok | 1945 | | pagina 2