RAG. WETTEREN VOLHARDEN A A LST Leebeke in Feestviering KLOKKEKLANKEN Op Pinkster Zondag, om 3 uur, zal het volk genoegen beleven aan de Ninoofsche overwiniaing op op Pinkster Maandag, ook om 3 uur, valt onze eerste linies aan, doch ook zij zullen worden teruggeslagen Als het volk komt zien en roept, wat we verwachten Genoeg verwarring klaarheid. OPROEP. BEVINGEN NEIGEMBOSCH. op Zondag, 27 Mei 1945, fe 3 uur namiddag GROOTSCHE MARIALE BETOOG!NG van Dank en Hulde aan O. L. Vrouw, Hulp der Christenen Samenkomst, Mariastoet, aan Neigem-Kerk Hallebaan Het christen Eucharistisch en AAariaal Volk is opgeroepen Maria-Comiteit van Bevingen. STAD en OMLIGGENDE NINOVE ASPELARE Vraagt overal de fijne bieren der BROUWERIJ AS ALE Vertegenwoordiger O. Dammekens, Ninove. De Rubriek van F, C. NINOVI Belangrijk bericht. AI de spelers die lidkaarten te ver- koopen kregen, worden vriendelijk doch dringend vezocht het geld en de o- verblijvende kaarten (niet veel van de ze. naar we hopen) terug te brengen Woensdag. 23 Mei. om 7 uur stipt in De Waag. Doet uw best wat beteekent nu 10 fr. zelfs voor een gierigaard - het is in uw eigen voordeel! BEESTIALEN Landbouwersairn en Voorraad BOUWGROND en LAND HUiSMEUEIELS e?i Roerende Voorwerpen WORDT GEVRAAGD voor GEVRAAGD Vertegenwoordigers voor Ninove en omstreken voor eerste rang Verzeke ring Maatschappij alle takken. Schrijven bureel van 't blad onder letters V. D. S. 22. GEVRAAGD Huishouden zonder kinderen om dienst te doen, de man als knecht en hovenier, de vrouw als meid. Zich aanbieden Kasteel Ten Blok. te Borcht- lombeek. REGELMATIGE VERVOERDIENST Ninove -Brussel Brussel - Ninove JOZEF PARDAENS Surchtdam 122, Ninove Tel. 259 Albert De Henau-Van Cufsem Riemcnmaker Steenweg naar Gecraartlsbergen, 79 NNOVE gelast zich met alle herstellingen van drijfriemen. TAXI JOZEF STEVENS - GAILLY Burchfdam, 23, Ninove Ontwerpen voor gewone en industrieel# bouwwerken Landbouwinrichtingen Veranderingen Herstellingen Han gars Gewapend betonconstructies Dossiers voor OORLOGSSCHADE Doorteekenen Afdrukken van plans en documenten Plaatsopname Schattingen R. POTVIN Ingenieur - Architect - Expert Doornweg, 27 NINOVE. Tel. 2M GARAGE THEO BEECKMAN Brusselsche steenweg, 4 NINOVE Herstellen van alle merken van auto's. Koop en verkoop van occasie wagsnt. Spoedige bediening Verzorgt werk Matige prijzen -Do vrije wereld heeft in de dagen welke onmiddellijk volgden op het onderteekenen van den wapenstil stand m Europa, hulde gebracht aan al de zen die door hun persoonlijk optreden heb ben toe bijgedragen deze glansrijke overwin ning te behalen. Maarschalk Stalin, wijlen President Roosevelt en Premier Churchill waren aan de eer naast hunne onmiddelijke medewerkers De heer Churchill heeft'in zijn rede van Zondag 13 Mei een overzicht gegeven van al de oorlogsgebeurtenissen welke van belang geweest zijn en doorslagge vend in het verloop van het geweldige con- flikt dat de wereld geschokt heeft en het machtige Britsche Empire misschien wel voor de eerste maal sinds zijn bestaan heeft doen wankelen - Een passus uit de rede van den Britschen Eerste - Minister verdient alle aandacht en juist omdat dezen voor wien zo speciaal van toepassing zijn deze woorden doodzwijgen in hunne pers, wil ik ze hier nog wel eens herhalen: Op het Europeesche continent moeten wij ons nog verzekeren, dat de eenvoudige en eer lijke doeleinden waarvoor wij ten oorlog zijn getrokken, noch op zijde, noch vergeten wor den in de maanden die op ons succes zullen volgen en dat de woorden VRIJHEID. DE MOCRATIE en BEVRIJDING geen andere beteekenis krijgers dan deze die wij er aan gegeven hebben. Het zou nutteloos zijn de Hitlerianen te straffen voor hun misdaden, indien geen recht en gerechtigheid zouden hecrschen en indien totalitaire regeerigen of plaagzieken de Duitsche aanvallers zouden vervangen. Wij vragen niets voor ons zelf maar wij moeten er zeker van zijn dat de doeleinden waarvoor wij gestreden hebben erkend worden bij de Vredesconferentie door daden, zoowel als door woorden. Voor alles moeten wij werken opdat de Internationale Organisatie die de vereenigde Naties bezig zijn te San Francisco op te richten geen zin loos ding zal zijn of een schild voor de ster ken en een bespotting voor de zwakken. Het zijn de Overwinnaars die in deze schitteren de uren hun hart moeten peilen en den adel van de onmetelijke machten die zij uitoefe nen. waardig moeten zijn. Maarschalk Montgommerv verklaar de ter gelegenheid van een huldebe toon hetwelk hem in Londen te beurt viel dat het overwinnen der Duitsche legers maar klein bier is ten overstaan van de in spanning welke er nog vereischt zal worden om de wereld op vredelievende wijze te or denen. Deze uitspraak van den man van den dag is niet erg bemoedigend zult ge zeggen maar hij heeft er iets bijgevoegd dat hoopvoller klinkt namelijk dit het hoort aan de jeugd den vrede te vestigen En als de jeugd zich inspant voor een ideaal dan moet het er door Op het nationaal politiek terrein weinig of geen nieuws. Minister Van Acker blijkt van langs om meer de man tw zijn van luister naar mijne woorden maar zie ruet naar mijn daden De kolen- kwestie welke hij persoonlijk voor zijn reke ning nam wacht nog steeds op een afdoende oplossing en als er niet spoedig verbetering komt zullen we goed doen tijdig naar een paar boomen uit te zien voor den aanstaande winter De prijzenpolitiek van de regee ring komt nu bepaald in haar kritieke pe riode. Als de productie geen gelijken voet kan houden met de vraag of beter gezegd met het verbruik, is het al boter aar. de galg! De repressie-politiek blijkt grootelijks te kort te schieten en dreigt van langs om meer tot het domein der partijpolitieke beinvloe- ding en meer nog tot partijpolitieke agitatie te behooren. Ondertusschen preekt de Eer ste minister kalmte en waardigheid Op het pian der ravitailleering staan we nagenoeg aan het vereischte ge tal calories voor een normale voe ding. Ook met het vleesch waren we er bijna bovenop 1.500 Kg. voor 30 dagen althans tot verleden Woensdag wanneer het bleek dat er in de rantsoeneeringstabel een kleine missing geslopen was, geene O te veel maar een O misplaatst Of dat nu het werk van een sloe ber der ravitailleeringsdiensten geweest is of een vulgaire zetfout in het Staatsblad we krijgen in alle geval 1.050 kg. zegge ne keer meer te knabbelen als de vorige maand Als er te Ninove iets gedaan wordt dan is het gewoonlijk geene krot. Zoo las ik verleden week in De Denderklok dat de Plechtige ontvangst van de Militaire Overheid ten stadhuize werkelijk solemneel verliep en er ook «cham- poef koeksker.s en sigaren ten beste waren. Allee, allee wie kan daar nu iets tegen heb ben voor zulke omstandigheden kan het niet wel genoog zijn en al waren de flessohen netjes geteld en zorgvuldig bewaar toch was er een. naar het schijnt, voor een ti.idje ver dwenen Bij slot van rekening waren de leege flesschen just en 't en zijn de per sonaliteiten niet die het meest zullen ge dronken hebben Of peinst ge soms dat ne proletariër dat ook niet en mag Da-ag Kabouter. om in dergelijke gevallen naar de waarheid te zoeken. Wat zal dan onze houding zijn Voor wat de private zaken aangaat daar heeft niemand iets mee te maken. Het is dom me verwaandheid voor zich het recht op te eischen de private gedragingen van den Ko ning te willen bespreken alsof de eerste bur ger van het land min rechten zou hebben dan den nederigsten inwoner van de Kempen. Voor wat ons betreft, wij brengen hulde aan dun Koning omdat hij waardig en onbespro ken leeft. Dat verhoogt zijn krediet als Vorst en vesterkt onze genegenheid En in zake politieke daden dus op het publiek terrein, daar moeten wij verwijzen naar de Grondwet die bepaalt dat de Koning onschend baar is, in andere woorden, dat niets ver keerds door den Koning kan bedreven wor den. Waarom Omdat al de politieke han delingen, dus al de daden door den Koning gesteld, als Koning, door één of meer minis ters moeten goedgekeurd worden Waarom heeft de grodwet dit gewild Omdat zij ce- nerzijds alle machten heeft voorbehouden aan de Natie d. i. aan de vertegenwoordigers van het volk. en de verantwoordelijkheid ook daar blijft berusten. De Ministers, door den Koning benoemd, moeten door het parle ment worden goedgekeurd; zij zijn verant woordelijk vóór het parlement dus vóór het volk. Anderzijds heeft de grondwet voorzien dat de Koning het bindpunt is van de heele natie waarvan hij tevens de vertegenwoor diger is. De grondwet heeft gewild dat geen enkel verwijt deze hoogste verpersoonlijking van de belgisehe natie zou kunnen treffen om tegenover het buitenland het aanzien van België steeds hoog te houden en om in het binnenland, tevens het symbool en de werke lijkheid te zijn van de traditie, van de een heid en van de macht. Wanneer wij ons achter Koning Leopold 'rieden Zor.dae was er volk vniv in rit» 4,-w* i.. j Verleden Zondag was er volk. volk in de Leebeke. eenig in de geschiedenis der Lee beke. Het was één procestie langs de straten, en veldwegen in de richting der parochie Leebeke om E. H. Sehoorens. de stille held van het kamp van Buchenwald. te zien sym pathie te betuigen, te huldigen en mee te vieren. Om 5 u. kwam E. H. Sehoorens. omringd van Z. E. H. Delfosse. pastoor-deken te Ni nove. en talrijke vrienden-priesters uit de omtrek, uit zijn pastorij te voorschijn. Spont aan ging er een handgeklap en oorverdoo- vend gejuich op door de talrijke wachtende menigte. Voorafgegaan van ruiters, voituren. auto s. scoolkinderen. processicgroepen. ori- gineele prachtwagens met Hulde aan Ko ning Leopold Wij eischen den Koning op zijn troon Wij blijven de Koning ge trouw». De K. S. A. met hun trompetgeschal, de orde volle scouten (meisjes) van Ninove. de fanfare van Denderhoutem. de 3 burge meesters voor de Leebeke. de kerkfabriek werd E. H. Sehoorens rondgevoerd door gansch zijn parochie. Hij werd letterlijk be dolven onder de massa's bloementuilen en het onophoudend gejuich der toeschouwers welke een driedubbele haag vormden langs den doortocht. Aile huizen waren bevlagd. en het meerendeel versierd met jaarschrif ten. Om 8 1 2 u. was de optoent gedaan en duizenden mannen en vrouwen van alle slach en kleur stonden reeds te wachten op den grooten koer van het klooster. Een welkomrede werd uitgesproken door de H.H. Dr. C'obbaert. burgemeester te Outer en Notaris Van Oudenhove. burgemeester te Denderhoutem. alsook door Z. E. H. Deken Delfosse. Uit zijn aanspraak willen we het volgende aanhalen A! de miserie en al het lijden welke de wereld thans te onderstaan heeft, is het gevolg van een verkeerde le vensbeschouwing, een levensbeschouwing uit gevoerd door Hitler nml. het Nazisme. Ieder mensen, ieder volk. ieder natie heeft een le vensbeschouwing doch die moet gesteund zijn op God en gevoed door den godsdienstiEr zijn reed.- zooveel systemen ontstaan opge komen en gevallen omdat ze God niet erken den als hun Schepper. Heer en Meester en kel ZIJN leering is gebleven en zal blijven tot het einde der eeuwen, omdat Hij-zelf zulks gezegd heelt. Gelijk welke levensbe schouwing die nu aan 't broeien is of nog moet geboren worden, en ze erkend God niet. zal ons evenveel rampen meebrengen als het Nazisme Muisstil en met gespannen aandacht aan- hooren we het verloop der aanhouding en de rotsvaste vaderlandsche houding van den ge- vierden spreker E. H. Sehoorens. Om het le- en te redden van een 20-tal parochianen heeft hij zijn eigen leven ten offer gegeven. Met één enkel woordje ja kon hij onmid dellijk vrijgelaten worden, doch dan was ik een verrader, en uit een priestermond komt geen verraderswoord (geweldig ap- piaus). Gedurende 160 weken heeft hij den lijdenskelk voor zijn trouwe parochianen met liefde willen drinken. Geen enkel dag is voorbij gegaan dat hij als een film al zijn parochianen van den Knipperhoek tot Klein- Herlinckhove en van de Denderhoutemsche Leebeke tot den versten uithoek van de Ne- derhasseltsche Leebeke in zijn verbeelding zag voorbijschuiven en voor hen heeft gebe den. Al die gebeden, al dat lijden heeft hii geofferd uit liefde en tot welzijn voor zijn parochianen, en daarom vroeg hij aan al zijn toevertrouwden met hem te willen meewer ken. opddat er in de Leebeke meer liefde en offer zou ontstaan voor elkaar, opdat de eene de gebreken van den andere beter zou ver ken. opdat er in de Leebeke meer liefde en dere zou in de weer zijn alle vitten en ge schillen moeten hier opgelost en verdreven. E. H. Sehoorens bracht ook hulde aan zijn pa rochiaan NI. Jan Matthijs welke daags te vo ren thuisgekomen was uit de folterkampen van Duitschland Het was een roerende en stichtende toespraak. Woorden en daden van een echten priester welke menigmaal onderbroken werd door handgeklap. Tot aandenken werd gevraagd, al de spreu ken en jaarschriften te willen verzamelen. De plechtigheid sloot met een Leve de Vorst en het Vaderlandsch lied dat rechtstaande werd meegezongen door gansch de menigte. Het was een hoogdag voor E H. Sehoorens, oor zijn parochi«n<*n der Leebeke en voor al de sympathisanten. scharen dan doen wij niets anders aan de Grondwet eerbiedigen. Wie Koning Leopold verwerpt bestrijdt de Grondwet op ongeoor loofde wijze en stelt de daad van een slech te vaderlander. Leve Koning Leopold, leve België I Parochiale Boekerij DAVIDSFONOS De Boekerij laat aan haar talrijke lezers weten dat zij terug opengaat op ZONDAG 27 MEI van 9 1 2 tot 11 12 U. in haar nieuw iokaai, St Jorisstraat. Verdronken. Vrijdag namiddag was de genaamde Roger Van Vreckom. 16 jaar student, van O. L. Vrouw Lombeek, alhier gaan zwemmen in de Kieine-Dender. Een kamaraad van hem. die op het punt was te verdrinken, spong hij achterna om hem te redden, doch kwam niet meer boven. Onmiddellijk daagde hulp op en haalde men den ongelukkigen boven die reeds overleden was. Het lijk werd naar het doc- derihuisje overgebracht en de ouders met al le omzichtigheid verwittigd. BURGERLIJKEN STAND Geboorten. Monique Van Der Sieyen. d. v. Albric. André Arijs, z. v. Isidoor. Ronny Buyl. z. v. Petrus. Mare Tembuyser. z. v. Fiorent. Eddie Coppens, z. v. Gustaaf. Jean Pierre Vijvermans z. v. Louis. Jan Uytersprot. z. v. Robert. Huwelijken. Richard Van Der Haegen 38 j. handelaar en Maria Van Den Steen 23 j z. b. b. t. Ninove Lodewijk Schepens 30 j. handelaar en Alma Van Den Steen 26 j. snijdster b. t. Nino-. Leon Van Oudenhove 23 j. maalder te Outer en Lucienne Muylaert 20 j b. van Nineve. Carolus Buyl 51 j. aotogeleider enMaria Ploe- gaert 58 j. z. b. b. t. Ninove. Marcel van Opdenbosch 24 j. bediende en Si- monne Robert 20 j. z. b. b. t. Ninove. Albert Van Eesbeke 27 j. landbouwer te Voor de en Elza Goosens 25 j. fabriekw. te Ninove. John Hurn 28 j. Engelsch soldaat en Suzanrie Paridaens 23 j. z.b. te Ninove. Overlijdens. Erik D' Hondt 12 d. Nederwijk. Carolus Bevernage 85 j. St. Jorisstraat. Maria De Roeck 45 j. Dreefstraat. Willy Van Den Meersch 3 m. Paternosterstr. Petrus Stevens 71 j. Edm. De Deynstraat. Roger Van Vreckem 15 j. O L. Vr. Lombeek. GROOTSCHE V - DAG Huldebetoon aan alle Aspelaarsche gesneu velde Strijders, gestorvenen in Ballngschap en aldaar gesneuvelde Engelsche Bondgenooten. Op O. L. H. Hemelvaart heeft Aspelare den V-dag plechtig gevierd. Het feest stond heel en al in het teeken van een huldebetoon. Rond 3 uur in den namiddag werd een op tocht gevormd, waarin o. a. deelnamen schooljeugd, alle plaatselijke strijders, opge- ëischten, Nederlanders, muziekkorps van Her- zele. gemeentebestuur. Engelsche soldaten enz Te midden van een «u4c menschenzee, be woog de optocht zich, in keurige orde, naar de engelsche graven naar 't kerkhof en naar de verschillende wijken. De dierbare afgestor venen van de beide wereldoorlogen werden ontroerend herdacht met bloemen, gedichten, gezangen en muziek. De plechtigheid besloot met een paar re devoeringen door den micro en met een dank woord. Een puik feest dat getuigde van vaderland sche dankbaarheid. Een folkklorische vrede- stoet is in 't verschiet. ROODE HAAN - Geheime Stokerij. erleden Zaterdag, rond acht uur 's mor gens. ontstond er plots brand, bij den uitba ter van t drankhuis «'t Beifort», op 't dorp Deze zonderlinge brand, die op een der bo venverdiepingen ontstond, verspreidde zich verbazend snel. en was gevolgd door een dof fe ontploffing. Aan blusschen viel niet te den ken. De pompiers uit Ninove die ter hulpe waren gesneld, wisten den brand te localisee- ren. Het dak en de bovenverdiepingen zijn totaal uitgebrand en de schade is aanzienlijk. De rijkswacht, die een onderzoek naar de oorzaak instelde wist spoedig 't geheim te ontdekken het gebouw vatte vuur docr een in werking zijnde geheime stokerij. In de tal rijke bussen alcohol vond het vuur een gre tig voedsel. De waard werd ingerekend en ter beschik king gesteld van den procureur des konings. Docr plaat.-gebrek zal het vervlg van het artikel Rond twee Dictators toekomende week verschijnen, alsook - Voetbalbeschou wingen i), en een fijn nieuwsje uit Aspelare - Bekendmaking, ingevolge de beschikkin gen van alinea 3 van artikel 9 der besluit wet van 26 Mei 1944, van een uittreksel van een vonnis of een arrest bij verstek uit gesproken PRO JUSTIT1A UITTREKSEL UIT VONNIS Bij vonnis, in kracht van gewijsde getre den. geveld bij verstek den 16 Maart 1945, heeft de Krijgsraad, zetelende te Gent, ver oordeeld de genaamde VAN MALDFRGEM Albert Aimé Ghislenus bediende, geboren te Ninove, den 26 Juni 1916. zoon van Gustaaf en van Pauwels Alix Gislcna, sold. mil. Ie Reg. Grenadiers, stamn. 135 78380. wonende te Ninove, Oud-Strijders plaats. 22. thans voortvluctig. wegens Verraad, om Belg zijnde en militair de wapens tegen België ol de bondgenooten van België te hebben opgenomen. (Te Ninove in 1941. 1942. 1943 en 1944.) tot DE DOODSTRAF. Constateert dat. bij toepassing van art. 1, 1' en 2° van de BW. van 6 Mei 1944, zijnde art. 18 ter en quater van het K. B. van 14 December 1932, aangevuld door de wet van 30 Juli 1934. na het verstrijken van den ter mijn van verzet, de veroordeelde van rechts wege zal vervallen verklaard worden van de Belgische nationaliteit, indien het vonnis zon der verzet is gebleven en niet op den per soon van den veroordeelde werd uitgevoerd; Constateert dat, bij toepassing van art 2, 1° der BW', van 6 Mei 1944, zijnde art. 123 sexties Swb., de veroordeelde van rechtswe ge levenslang ontzet is van de rechten bij dit artikel vermeld Verklaart hem afgezet van de titels, gra den. openbare ambten, bedieningen en diens ten waarmee hij bekleed is Spreekt tegen den veroordeelde de militai re degradatie uit. Zegt dat het vonnis zal aangeplakt worden zooals voorzien bij art. 18 Swb. Zegt dat het vonnis in 't openbaar zal vol trokken worden met den kogel te Gent, op een daartoe geschikte plaats Beveelt de onmiddellijke aanhouding van den veroordeelde. oanis betcekend door Deurwaarder den 13 April 1945. en tot de kosten 139.00 frank aan den Heer Krijgsauditeur te Gent, ten^einde inlassching in een dagblad der pro vincie waar de veroordeelde zijn laatste woonplaats had. Gent. den 7 Mei 1945. De Griffier-adjunct, DUMEEZ. - Bekendmaking, ingevolge de beschikkin gen van alinea 3 van artikel 9 der besluit wet van 26 Mei 1944. van een uittreksel van een vonnis of een arrest bij verstek uit gesproken PRO JUSTITIA UITTREKSEL UIT VONNIS Bij vonr.is. in kracht van gewijsde getre den. geveld bij verstek den 16 Maart 1945, heeft de Krijgsraad, zetelende te Gent, ver oordeeld de genaamde VAN DER SCHUEREN Petrus. Koolmijner. geboren te Aspelare. den 23 Maart 1926. zoon van Arthur en van Maria Germaine Van Den Bossche, wonende te Appelterre - Eichem, Hoogstraat. 11. thans voortvluchtig: wegens als Belg. de wapens tegen België of tegen de bondgenooten van België te heb ben opgenomen tot DE DOODSTRAF. Constateert dat. bij toepassing van art. 1. 1' en 2 van de BW. van 6 Mei 1944. zijnde art. 18 ter en quater van het K. B. van 14 December 1932. aangevuld door de wet van 30 Juli 1934. na het verstrijken van den ter mijn van verzet, da veroordeelde van rechts wege zal vervallen verklaard worden van de Belgische nationaliteit, indien het vonnis zon der verzet is geoleven en niet op den per soon van den veroordeelde werd uitgevoerd; Constateert dat. bij toepassing vaa art 2. 1° dar BW. van 6 Mei 1944, zijnde art. 123 sexties Swb.. ae veroordeelde van rechtswe ge levenslang ontzet is van de rechten bij dit artikel vermeld Verklaart hem afgezet van de titels, gra den. openbare ambten, bedieningen en diens ten waarmee hij bekleed is Zegt dat het vonnis zal aangeplakt worctn zooais voorzien bij art. 18 Swb. Zegt dat het doodvonnis zal voltrokken met den kogel te Gent op een openbare plaats. Beveelt de onmiddellijke aanhouding van den veroordeelde. onnis beteekend door Deurwaarder den 14 April 1945. en tot de kosten 127.cu frank. Voor overeenkomstig uittreksel, afgeleverd aan den Heer Krijgsauditeur te Gent. ten einde inlassching in een daeuiad der pro vincie waar de veroordeelde zijn laatste woonplaats had. Gent. den 7 Mei 1945. De Gril lier-adjunct, DUMEEZ. OPENBARE YERKOOPING van te OfcNÜERWiNUfcKfc e Payenbeek Notaris VAN HÜSSUM, verblijvend te Ninove. Graanmarkt, 33. zal ten verzt 'ke van Mr. Livinus V an Der Roost en hinde* on te Denderwindeke, Pa\ en beek op Woensdag 23 Mei 1945, om 8 uur 's voorrniddags off. tijd overgaan tot de c- penbare verkooping van 3 wagens waaronder één met ijzeren lat ten en één met stelling, eene voiture. twee karren, melkkar. klein wagentje, aalstuk met stelling en treiter, keerder. volledig maairna- chien, bolder, weidesleper, kledden, zaaima. chien. sleper, voetjesploeg, sledde, 3 egden, wanmolen, aalvat. ijzeren bonneur. 2 raap- molens, kruiwagen, zaagmachien, grooten en kleinen douche, aalpomp, dorschklecd, wan molen met drie ziften, krabber en zaaidcken. kieken-éleveuse. bascule met gewichten, 2 zwarte bachen, 2 slijpsteenen, beettnachien, bolder, ploeg. Strooipaard. derdeboom, zwingels, kettin gen. varkensbak, viggenren, keef, hennere- ken. 2 egdenhuken en 2 scharen, 2 laddeis, kettingen, schaafbank. 7 melkkruiken, 3 em mers, 3 kleine en 2 groote meelkisten, har- nassuren, gareelen, breidel, kussen, patatten- bak, mutsaardpaard, zadel, halshaken, techels vuimen. 1 groote en 3 kleine reken. 2 gaffels, dorschvlegels, gal fels, pulpgreep. Tafel, bank zaag. Houten planken en balken, oude dakpan nen. schaliën, strooi, vlas. hooi, mest, aal en eene hoeveelheid mutsaard. 2 werkpaarden, 1 looper 1 merrieveulen., 5 melkkoeien. 2 kalveren, 2 vaarzen en 3 jaarlingen. 1 voile zeug en 2 loopelingen: Bezichtiging den Maandag 2den Sinksen dag 21 Mei aanstaande, 's namiddags van 2 tot 6 uren. De verkooping geschiedt onder de gewone voorwaarden en mits kontante betaling. OPENBARE VERKOOPING TE DENDERWINDEKE Notaris VAN ROSSOM, verblijvende te Ninove, zal namens de erfgenamen van wij len Mevrouw Wed. Petrus De Smet De Coo- man. overgaan tot de openbare verkooping van de volgende onroerende goederen Gemeente DENDERWINDEKE Kaap 1 Eene partij bouwgrond gele gen aan de Krepelstraat, gekend ten kadas ter sectie C, nummers 216c en 216b-deel, groot volgens meting 15 aren 72 centiaren, jïalende noord-oost Mevr. Wed. Jan Persoons Coolbrandt en kinderen, zuid-oost de straat, zuid-west M. Frans Van der Mynsbrugge en noord-west M. Pierre De Smet en Mevrouw Loon De Smet. Verdeeld in 2 loten als volgt Eerste lot ('6 aren 48 centiaren zuid-west- waarts of naast M. Frans Van der Mynsbrug ge. Tweede lot 09 aren 24 centiaren noord oost waans of naast Mevr. Wed. Jan Persoons Coolbrandt en kinderen. In gebruik bij MM. Frans De Smet en Phi lemon Wasteek. zonder schriftelijk huurceel mits een gezamenlijken pachtprijs van 160 frank, betaalbaar den 1 September van elk jaar. Koop 2 Een perceel land gelegen op het Klein Witidekeveld, gekend ten kadaster sec tie C nummer 227a. met eene oppervlakte van 33 aren >0 centiaren, palende noord oost Mevr. Wed. Kestens-Dierickx en kinde ren. zuid-oost Mej. Anua-Joanna Muylat?rt en M. Jan Hoedaert-Boeykens. zuid-west M. Jozef De Taeye-Dekens, noord-west Mej. Octavie Malfroid en M. Bruno Bruyland- Pleck. In gebruik bij M. Frans De Smet, zonder schriftelijke huurceel. mits 330 frank 's jaars, betaalbaar den 1 September van elk jaar. Koop 3: - Een perceel land gelegen op het Meersehvoordeveid. gekend ten kadaster sec tie C nummer hub. met eene oppervlakte van 29 aren 20 centiaren, palende noord-oost M. Ivo Soetaert - Jous. Zuid-oost M. Edtnond an Ootegem. zuid-west M. Oscar Nerinckx- Van Cauwelaert en noord-west MM. Ivo Soe- taei t-Jous. Ivo Jous-Allaert en Albert Jous. In gebruik bij M. August De Smet, zonder schi iiielijk huurceel. mits 300 fr. 's jaars, ve- taaibaai den 1 September van elk jaar. Enkele Zitdag DONDERDAG 24 MEI 1945, om 2 uur 's namiddags (off. tijd) Ier herberg \an Mevrouw Wed. Matheus Lievens- De Smet, te Denderwindeke Plaats Studie van Notaris Albert Evenepoel, te Ninove. Uit oorzaak van vertrek. OPENisARE VERKOOPING van te NINOVE, 48. Graanmarkt, 48. De Notaris Albert EYENEPOEL. verblij vende te Ninove. Kdmond De Deynstraat, 24. zal namens Mijnheer Cam iel VAN DEN BLRGHE. aan zijne woonst te Ninove, Graan markt, huisnummer 48. overgaan tot de open bare verkooping van Hiesmeobels en roerende voorwerpen, waaronder: eene slaapkamer met nachttafel, lavabo en kleerkast in acajou; een lavabo met lav abogarmtuur; twee commodes, eene keukenstoof, tafels, stoelen en porte - man- teau. Een salongarnituur, bestaande uit canapé en twee zetels, een oude horlogiekast, een satonspiegel een boekenrek, een canapé,styl «Louis-Pn nppe;>. een scliouwgarnituur in marmer uit drie stukken, allerhande tapijten. Verder, een keukenspiegel, kaders, petro leum.amp. oocals. eonfituurglazen, en aller hande kleine keukengerieven zqoals: potten, pannen, ta .-en, zaïten, lepels, vorken, messen enz De vei al plaats hebben te Ninove GRAANMARKT, huisnummer 48 OP WOENSDAG, 23 MEI 1945, om 1 ure stipt namiddag De verhooping geschiedt inet gereed geld en onder de gewone voorwaarden. Uit ter hand ta koop te PAMEL en zaailand.-n te B0RCHT-L0M8EEK. t oor alle iiiiichongcn zich wenden ter stu die van no'.aii- Albert Evenepoel. te Ninove. Kdmond De Deynstraat, 24. katholiek huishouden knecht en rreid of twee meiden. Zich aanbieden 160 chaussee d' Hacht Bruxelles, in den namiddag.

Denderklok | 1945 | | pagina 2