S. K. DEYNZE F. C. - Standaard Denderleeuuj KLCKKEKLANKEN Op het oogenblik dat deze rege len geschreven worden is het meer dan waarschijnlijk dat de wei gering van de Labourpartij om de sa menwerking met de sedert vijf jaren in stand gehouden coalitieregeering in Engeland voort te zetten tot algemeene verkiezingen zal leider.. Vermoedelijk zou dan de datum dezer verkiezingen op 5 Juli vastgesteld worden en zal er tevens gelegenheid gegeven worden aan alle soldaten om hetzij per briefwisse ling hetzij per procuratie hunne stem uit te brengen dat is nog ne keer En- gelsch en voor de over de heele wereld verspreide Tommies een welkome af wisseling of een niet alledaags inter mezzo. Het zal denkelijk wel aanleiding "■en tot vermakelijke campagnes en n^moritisehe zetten zooals de flegma tieke Engelschen dat kunnen. Verleden week hield Eerste-Mi- nister Van Acker een radio-rede waarbij hij wees op den zeer ernstigen toestand van het land en de verantwoordelijkheid vastlegde van de herrieschoppers en de troebelwatervi- schers die het verlangen van den vijand dienen en trachten het patrimonium on zer vrijheden te kelderen. De eerste mi nister verklaarde op plechtige en ener gieke wijze dat de stakingen moesten op houden en dat hij de opruiers zou laten aanhouden. Als de daad nu het woord niet komt onderlijnen zal de autoriteit van den heer Van Acker en meteen deze van de wettelijke regeering eenvoudig weg om zeep zijn. Ofwel meent de re geering het ernstig met 's lands welzijn of wel meent zij het niet. De komende dagen zullen het uitwijzen. In verband met de wanordelijk heden welke zich zoowat t' al len kante hebben voorgedaan heeft Minister Van Glabbeke de formee le verbintenis aangegaan serieuze maat regelen te treffen. Het lijdt geen twij fel dat de herrieschoppers waarover de Eerste Minister het had en de volksop ruiers die het geweld en de zelfberechti- ging aanpreeken uit dezelfden hoek ko men en hoogstwaarschijnlijk uit dezelf de beursbetaaid worden. Wat elders en ook hier bij ons gebeurde, dc vernieling en de plunderingen bij de zwarten wa ren misschien niet te beletten in Septem ber 1944 maar kunnen op dit oogenblik niet meer verrechtvaardigd worden. Ais het volk gerechtigheid doet dan is er veel gevaar dat onschuldigen het slachtoffer worden van persoonlijken haat en gemeene hebzucht. Alle dagen komen er nu politie ke weggevoerden c-n verplichte arbeiders uit Duitschland terug maar het is een feit dat niet alle wegge voerden om politieke redenen in balling schap gestuurd werden. Er zijn er ook geweest die wegens hun wandaden en hun misdrijven tegenover het Gemeen Recht achter de tralies gezet werden door het Belgisch Gerecht en dank zij hun vrijwillig aangegane arbeidsverbin- tenis in Duitschland terecht kwamen. Ook die komen terug, schreeuwen na tuurlijk het hardst en laten zich gemak kelijkst omkoopen om baldadigheden uit te richten en ruiten in te slaan. De politie zal goed doen een oog in 't zeil te houden want dergelijke schavuiten schamen zich niet beroep te doen op de openbare liefdadigheid en achteraf voor rekening van den eenen en den anderen karweitjes op te knappen onder den dekmantel eener rechtvaardige repres sie. De kermis is te Ninove weeral ne keer voorbij m^t veel regen en weinig centen. Op de markt weinig of geer attracties en meestal aan zwarte markt-prijzen. Hoe dat nu feite lijk ineen zit met staangeld weet nie mand met juistheid te zeggen. Tot vóór enkele jaren werd de markt bij publiek opbod verhuurd en kwam er een sehoo- ne stuiver van binnen in de stadskas. Zoo ging het ook in andere steden en gemeenten en wordt de traditie voort gezet. Hier werd er vanaf gezien waar schijnlijk om reden van... openbaar nut en wordt de traditie eveneens voortge zet waarschijnlijk om reden van... pri vaat belang. Rondwandelend op de foor kwam ik in vollen dag een man tegen met een brandende lan- teern en benieuwd wat die nieuwe Di ogenes zoekende was wou ik er het fijne van weten. Hij was op zoek naar den Burgemeester... De Burgemeester, zei ik. maar die is toch met ziekverlof Ge weet toch wel dat het de eerste Sche pen is die de redevoering gehouden heeft op V-dag aan den voet van het monument Dat wel, zei Diogenes, maar hoe eskplikeert ge dan zijn voor zitterschap op de Plechtige Ontvangst van de Militaire Overheid ten stadhui- ze Wie was er daar burgemeester? ik zeg. ging hij voort, dat die toestand niet klaar is en dat ik er wil achterko men hoe dat feitelijk allemaal in elkaar steekt of zijn hier soms twee burgemees ters... een c;e het werk doet en de klap pen zal krijgen en een tweede om de bloemen in ontvangst te nemen en om te paradeeren als de moment daar is....' Ik kon er natuurlijk niet op antwoorden en moest de man laten gaan zoekend... naar den burgemeester ik vrees dat hij nog lang zal zoeken ten ware met Zondag 27 Mei, om 3 uur, bezoekt- ons DE KOPPLOEG Zij doodden ginds onze hoop op den titel. Kunnen wij nu aan de winnende hand blijven dan wint het kampioenschap er bij aan spanning en wij zelf be leven een soort weerwraak. Het volkzegt dat wraak zoet is Komt dus nnar dit festijn en maakt den wedstrijd sportief Om 1 1 /2 uur Voorwedstrijd van Scholieren de verlichting "onzer straten, waarmede Truida Van Der Smissen. dochter van reeds begonnen is. maar de voortzetting Daniel blijft hangen aan wat koperdraar... de Overlijden zaak kon opgelost worden en de man Jan Uyterspro't, 5' d. kliniek. Celestin Walckiers, 36 j. St. op Aalst. gevonden j... Da-ag Kabouter. BID en WERK VREDESPROBLEMEN STAD en OMLIGGENDE NINOVE BURGERLIJKE STAND Geboorten André De Boe, zoon van Herman. ASPEIARE DENDERWINDEKE Solo-slim. Ten huize van Emiel De Cleer werd een solo-slim gespeeld door Gaston Neuckermans. Medespelers waren Ur- bain Bruyland. Van Asbrouck Paul en Masfranckx Judith. Getuigen Aimé Tim mermans en Anna De Cleer. OUTER Vredesbetooging. Op Zondag 27 Mei. om 4 uur. Groote Vredesbetooging met prachtige stoet, zal de bijzonderste straten der gemeente doortrekken waaronder inhuldiging on zer politieke gevangenen. Drinkt overal het fijne bier CHURCHILL d?r brouwerij Concordia. Depothouder Edm. Van Aelbroeck, Ninove. De Rubriek van F. C. NINOVE, Na een miezerige partij met De Co- ninck op zijn minst en Warken en Etien- ne op hun best. Match in het overwicht der onzen met Mon Breckx in een subliemen wedstrijd De kapitein en Gaston op reis, worden vervangen door Keeninck en Doreken Arijs. We spelen eerst met den wind mee en kunnen alles behalve voordeel halen want ze plaatsen aanval op aanval waar Keeninck in het begin niet tegen opge wassen blijkt. Net als in Denderleeuw is het eerste kwartier ons fataal 0 - 2 na tien minuten spel is niet bepaald een reuzenvooruitzicht. Het meeste gevaar gaat uit van onzen rechtervleugel, men speelt dus meest links, dat is logica. Frans doet maar half zijn best en Roe land blijkt eens te meer met zijn lang lichaam enkele koppekens te klein. Een strafschop stelt ons in de gelegen heid wat dichter bij te komen. De tweede helft biedt enkele gemiste kansen, eerst zij. dan wij. Pels kan men nergens bespeuren het heilig vuur dat hem anders zoo gevreesd miek laat hij nu waarschijnlijk op den steenweg. Als Rikes ons een tweede strafschop toestaat wordt er herrie geschopt door enkele spelers van Wetteren doch de scheids rechter blijft in het tumult waardig en bleek. Onder applaus schiet Frans een tweede roos. Waar ligt de oorzaak van deze slechte prestatie Als altijd was onze ploeg te traag. Als ge den wolf ziet zoek dan zijn sporen niet snelle elementen alleen kunnen wedstrijd en zege dragen, springlevende, vurige naturen. Al moest het bestuur pensioenkassen inrichten maar laat ons nog eenmaal de vreugde naast ons te zien den jongen ijver van vlugge beenen. Al het andere blijft tegen dc maan pissen BESCHOUWINGEN. Het kampioenschap loopt naar zijn einde en we staan geklasseerd in een al les behalve benijdenswaardige positie. Een sterk begin bezorgde ons de over tuiging dat we bij de besten konden ge rekend worden, wie weet misschien de besten waren. Onze eerste match in Ga vere was in dien zin een stimulaus. want we speelden geweldig Clemang beleefde zijn besten tijd, Jefken Kes- tens was niet te passeren en we voelden ons eigen sterkte aan, bewust van de mogelijkheid tot de eereplaatsen. Denderleeuw werd hier geklopt door een sublieme tweede helft en een solie- de verdediging. Dat bracht ons aan den kop en bezorgde ons een luidruchtige reis naar Meulestede waar we op onzen donder kregen door het feit dat Jefken Kestens en Marcel mekaar de kaars be twistten voor het slecht spelen - Jefken gehinderd door zijn knie en autobuskwes ties. Dat was een streep door onze reke ning, een terugvallen in de werkelijk heid. Toch geraakten we weer omhoog Nederbrakel werd een spel van kat en muis en ook Wetteren moest er aan ge- looven na een mooien wedstrijd waarin Keeninck debuteerde. Toen kwam de zwaarste kat er in Jefken Kestens be gon te tirelantijnen met als resultaat: de uitsluiting, trots het feit dat we ons zeer verslapten. Een leek kan over deze zaak niet oordeelen maar het blijft een feit dat het bestuur het gelijk aan zijn kant had nadat Jefken niet sportief genoeg was om kleine moeilijkheden voorbij te zien die hem alleen konden kwetsen. Ondertusschen gaan de weken voorbij; plaatsvervangers voldoen rnaar half. in Deynze kan Jefken Van Der Kelen den kadans niet vinden en den scheidsrech ter lapt ons 3-1. Oudenaarde komt hier een punt weghalen na een slechte pres tatie van de keeper en van de gansche ploeg. Eekloo zendt ons met 9-4 naar huis nadat de doelman zich overtrof. De fut is er uit Geeraardsbergen. in alle lijnen te flauw, rooft ons een gelukkig punt. Gavere speelt ons verloren als de kapitein faalt. We gaan naar het staart je toe als we in Denderleeuw verliezen. De zege op een lamentabel Meulestede brengt ons wat vooruit en we vinden onze gewone plaats, in de helft der klas seering. waar we sinds jaren vertoeven op het einde van een kampioenschap. Eén zaak is zeker nog nooit hadden we zoo gemakkelijk den titel in ons be reik. Weer zal ik aan hetzelfde been kna gen. de zoo eenvoudige wijsheid. Men zegt dat hier nooit iets verandert, zoo lang het schaapken gras weidt blijft al les gelijk. Dat geloof ik niet wat ik aan koren verlies, zal ik aan spek winnen. WOONHUIS Huismeubels en Keukengerief PRACHTIG HEERENHUIS en Zaailanden De grootste keus en de voordeeligste prijzen voor VLOEREN, FAIENCE. BAKSTEEN. DAKPANNEN, enz. Belangrijke hoeveelheden zijn leeds toegekomen bij G. VAN BELLE te NINOVE, tel. no. 5. GEVRAAGD Meid voor rustig huis. Enkel zeer ver trouwelijke aanbieding aanvaard. Te bevragen Bureel Blad. WORDT GEVRAAGD voor GEVRAAGD Huishouden zonder kinderen om dienst te doen. de man als knecht en hovenier, de vrouw als meid. Zich aanbieden Kasteel Ten Blok. te Borcht- lombeek. REGELMATIGE VERVBIRDIENST Ninove -Brussel Brussel Ninove JOZEF PARDAENS Burchtdam 122, Ninove Tel. 29t Albert De Henau-Van Cutsem gelast zich met alle herstellingen van drijfriemen. TAXI JOZEF STEVENS - GAILLY Burchtdam, 23, Ninove Ontwerpen voor gewone en induatrieele bouwwerken Landbouwinrichting*» Veranderingen Herstellingen Han gars Gewapend betonconstructie» Dossiers voor OORLOGSSCHADE Doorteekenen Afdrukken van plan» en documenten Plaatsopname Schattingen R. POTVIN Ingenieur - Architect - Expert Doornweg, 27 NINOVE. Tel. SfC GARAGE THEO BEÜCKMAK Brusselsche steenweg, 4 NINOVE Herstellen van alle merken van Koop en verkoop van occasie Spoedige bediening Verzorg' Matige prijzen I Wil niet in 's levens strijd versagen - Bezwijk niet onder 's levens last - Zit niet ter neer in zuchten, klagen - Hoe zeer door zorgen ook belast. Buig niet het hoofd voor Uwe zorgen - Verschrik niet voor Uw levenslot - En wacht niet op den dag van morgen. Maar buig slechts voor - en wacht op God. Mensch, bid en werk is 't woord des Keeren. Doet 't werk dat vinden zal uw hand En laat geen zorgen U verneéren, Maar doe Uw plicht met kloek verstand. Alleen de welgewogen Daad. Met God. geeft Resultaat! A. Maris Duitschland en de steenkolen Wij ontleenen aan Le Soir «dd. 4-5-1945 volgend artikel waarvan de inhoud gegeven werd door een belgische ingenieur, dhr. Ta- vernier. bekend voor zijne studies over het vergassen van steenkolen in de mijnen en die diensthoofd is bij een van onze belangrijke nijverheidsinstellingen, die op het huidige oogenblik fungeert als rapporteur der steen- koolenexperten bij het geinterallieerde Co mité te Londen. Dhr Tavernier bevond zich kort geleden met een opdracht in België, en Mr. Servais. journalist schreef dit artikel neer. Steenkolen zijn de grondslag van de in- dustrieele macht van elk land. Doch waar zij pas 25 jaar geleden alleen voorkwam als drijfkracht voortbrengende brandstof, levert zij ten huidige dage de essentieele elementen van een groot aantal nieuwe fabricaties waar van de toepassingen meer en meer talrijk en belangrijk zijn. Laten wij in dit domein aan halen synthetische bensine, kunstmatige rub ber. chemische meststoffen, kunstzijde, hars dat in een groot aantal voorwerpen voordee- lig hout en metalen vervangt. Het is niet meer juist zooals voorheen te verklaren dat het geld de zenuw var. den oor log is ten huidigen dage is het de steenkool Alleen de reusachtig groote overvloed aan steenkolen heeft Duitschland de middelen gegeven zijn twee oorlogen te financieren en voor te bereiden. Volgens dhr. Tavernier beliep Duitschland 's voortbrengst in 1938 256 miljoen ton ter wijl Frankrijk, Nederland en België te sa men slechts 90 miljoen ton, d.i. weinig meer den 1 3, uit hun grond konden halen. Het Ruhrbekken. dat gedurende de jaren 1931 tot 1938. d.w.z. het tijdperk van de herbewape ning van Duitschland. bijna zijn voortbrengst verdubbeld heeft, levert alleen reeds 127 mil joen ton. waarvan 48 miljoen, voor eene waar de van ongeveer 1 miljard goud franks, jaar lijks naar het buitenland verkocht werden. Deze uitvoer heeft tusschen twee oorlogen, bij onze vijanden, zoo wat 15 miljard goud fanks binnengebradht. hetzij 3 4 triljoen van onze papier franks, welke bijna de geheele voorbereiding van den oorlog hebben gefi- nancieerd. Men mag zeggen dat de steenkool alleen aan Duitschland toegelaten heeft in te voe ren al de producten welke Hitler noodig had cm de wereld te overheerschen. Deze vaststelling leidt tot het logisch be sluit dat men in geen geval ter vrije beschik king van Duitschland mag laten het reusach tig oorlogspotentieel zijn steenkolen. In dien men Duitschland de voortbrengst van zijn bekken van Hoog-Silezië ten gunste van Polen, en van het Ruhrgebied ten voordeele van zijn slachtoffers van West-Europa ont neemt. blijven het nog meer brandstoffen over dan zijne naburen er in 1938 bezaten. Men zal dus Duitschland niet tot slavernij brengen, maar het slechts afnemen wat het te veel heeft en dat diende om zijne misda dige overvallen voor te bereiden. Het probleem is niet alleen van belang voor de wereldvrede, het is voor Frankrijk en voor België een kwestie van leven of dood De reserven van duitsche steenkolen be- teekenen een normaal verbruik over 3.000 jaren, daartegenover staat dat Frankrijk reeds nu jaarlijks 20 miljoen Ton moet in voeren de uitputting van zijne lagen zal het ten andere er toe verplichten voor 25 jaren jaarlijks 50 miljoen ton in te voeren, voor een bedrag van 1 miljard goud franks. Wat België betreft, vindt ons land in zijn onder grond ongeveer de voor zijne normale be hoeften benoodigde hoeveelheden, doch zal de uitputting van zijn zuiderbekken het e- veneens er toe nopen, binnen 25 a 30 jaar, jaarlijks 20 miljoen Ton in te voeren voor een bedrag van 400 miljoen goud franks. Het is een uitgave welke noch Frankrijk noch België zullen kunnen dragen. Het zou. zonder oorlog, hunne onderwer ping beteekenen aan het ras der steenkoler.- heeren. En. na deze beschouwingen, welke zonder twijfel diepen indruk moeten maken, besluit de rapporteur als volgt Het Rijn-Westfaalsche kolenbekken zou dienen onder protectoraat gesteld van de lan den van West-Europa en met deze een eco nomische en monetaire unie uitmaken. De mijnen, vereenigd in een maatschappij onder regie, zouden aan de beschermende landen de steenkool dienen al te staan aan kostprijs. In elk dezer landen zou een centraal ver koopsambt de steenkolen verdeelen en de verwezenlijkte winst brengen op de herstel rekening van het land in kwestie. .De aldus verbeurd verklaarde panden, zoo besluit dhr. Tavernier, zouden dus dienen om de slachtoffers schadeloos te stellen en de Duitschers hun voornaamste oorlogswerk tuig de steenkool, ontnemen.» Parochiale Boekerij DAVIOSFONDS De Boekerij laat aan haar talrijke lezers weten dat zij terug opengaat op ZONDAG 27 MEI van 9 1/2 tot 11 1/2 u. in haar nieuw lokaal, St Jorisstraat. RIJKE KINDERZEGEN Een onzer abonnés, een door-christelijke en vooraanstaande boerenfamilie, werd na vijf jaar huwelijksinzegening, verblijd met. de geboorte van een vijfde zoontje. Heer-oom, een priester-dichter, zorgde tel kens vooreen passend gedichtje. Thans dich te hij onderstaande pereltje Een zoontje, ons vijfde, is geboren De wereld hij zucht of hij spot; Bij ons gaat de liefde in de hoogte En ook het betrouwen op God Ga. kindeken, speel maar uw spelen Lijk wij daar dat hebben gedaan En prent uwen naam in die muren Waar ook onze namen nog staan. Rijd mee met Vader zijn wagen Bij 't zaaien en 't maaien in 't veld. Rijd 's avonds te paard op zijn knieën. Terwijl hij legenden vertelt. Uw Moeder, ze schrijft dan een kruisken Op 't voorhoofd en legt U ter rust. Och prent dat toch diep in Uw ziele Dan prevelt zij, wijl zij U kust Wat zal er van U eens geworden God zegene U, kindeken teer Wij leggen ons zaden in de aarde Bedauwen is 't werk van den Heer. Een hartelijk proficiat van de Redactie de Denderklck. Kadetten Denderhautem-Ninove :2-4 Denderhautem - F. C. Juniors 3 - 9. Ninove Wetteren 2 - 2. vervolgt. - Bekendmaking, ingevolge de beschikkin gen van alinea 3 van artikel 9 der besluit- een vonnis of een arrest bij verstek uit gesproken PRO JUSTITIA UITTREKSEL UIT VONNIS De Krijgsraad te Gent bij vonnis gc-veld den 27 Maart 1945. in kracht van gewijsde gegaan heeft, bij verstek, veroordeeld de ge naamde HUYLEBROUCK Herma.n-Alfons, geboren te Ninove den 24 December 1925. zoon var. Frans-Clemens en van Debbaudt Virginia, student, wonende te Meerbeke-bij-Ninove. Van Yreekemstraat. 39, thans voortvluchtig wegens Als Belg. de wapens te hebben op genomen tegen België of tegen België's bond- genooton inBelgië of in het buitenland, tusschen 10 Mei 1940 en heden - tot LEVENSLANGE HECHTENIS. Constateert dat. bij toepassing van art. 1. 1 1 en 2" van de BW. van 6 Mei 1944. zijnde art. 18 ter en quater van het K. B. van 14 December 1932, aangevuld door de wet van 30 Juli 1934. na het verstrijken van den ter mijn van verzet, de veroordeelde van rechts wege zal vervallen verklaard worden van do Belgische nationaliteit, indien het vonnis zon der verzet is gebleven en niet op den per soon van den veroordeelde werd uitgevoerd; Constateert dat. bij toepassing van art 2, 1° der BW. van 6 Mei 1944 zijnde art. 123 sexties Swb.. de veroordeelde van rechtswe ge levenslang ontzet is van de rechten bij dit artikel vermeld Verkiaart hem afgezet van de titels, gra den. openbare ambten, bedieningen en diens ten waarmee hij bekleed is Zegt dat het vonnis bij uittreksel zal aan geplakt worden zooals voorzien door artikel 18 van het strafwetboek Beveelt de onmiddellijke aanhouding van den veroordeelde. Vonnis beteekend door Deurwaarder den 18 April 1945, en tot de kosten 227.00 frank, aan den Heer Krijgsauditeur te Gent. ten einde inlassching in een dagblad der pro vincie waar de veroordeelde zijn laaiste woonplaats had. Gent den 14 Mei 1945. De Griffier-adjunct, DUMEEZ. OPENBARE VERKOOPING van een te NINOVE Bleekstraat 24 Notaris VAN ROSSOM, verblijvende te Ni nove, Graanmarkt, 33, zal overgaan tot de openbare verkooping van STAD NINOVE Een woonhuis begrijpende a op het ge lijkvloers gang, voorplaats, keuken, koei en tuin. b> op de verdieping drie kamers, cl verders zolder, en kelder, staande en gele gen aan de Bleekstraat. nr 24, gekend ten kadaster sectie B n. 874r, met een opper vlakte van 02 aren, groet volgens vroeger gedane meting 02 aren 16 centiaren, palende noord MM. Albert De Roeek en Jules Ste vens-De Roeck, oost M. Isidoor Van Waeyen- berghe-De Mol, zuid de straat en west M. Modest De Mol-Windens. Dit huis is voorzien van electriciteit en stadswater, en was laatst bewoond door wij len M. Judocus D'Herde-De Bolster. Onmiddellijke ingebruiktreding. ENKELE ZITDAG MAANDAG 11 JUNI 1945 om 2 uur 's namiddags (off. tijd) ter herberg van M. Frans Noynaert, te Ninove, Wegge- voerdenstraat, 35. Voorschreven goed kan dagelijks bezich tigd worden voor den sleutel zich wenden tot M. Louis Sertin, Zuidstraat. 25 te Ninove OPENBARE VERKOOPING van te NINOVE Bleekstraat 24 Notaris VAN ROSSOM, verblijvende te Ninove, Graanmarkt, n. 33, zal ten verzoeke van de kinderen en ten sterfhuize van wijlen M. Judocus D'herde-De Bolsier, te Ninove. Bleekstraat, 24, op DINSDAG 19 JUNI 1945 om 1 uur 's namiddags, overgaan tot de o- penbare verkooping van Een porte-manteau, eene buffetkas en eene tafel in eiken hout met 6 stoelen en spiegel, een schouwgarnituur (3 stukken), eene keu kenkast, 2 wekkers, spiegel, keukentafel en 6 stoelen, beelden, koffiemolen, tassen, tel loeren. kommen, glazen, boterpot, vazen, kap stokken, printen, zinken bassin, ketel, petrol lamp, bed met ressort en matras, koffer, brandhout. De verkooping geschiedt mits kontante be taling en onder de gewone voorwaarden. Studie van Notaris Albert Evenepoel, te Ninove. Om te verdeelen OPENBARE VERKOOPING van TE ERE M BODE GEM De Notaris Albert EVENEPOEL, te Ninove Edmond De Deynstraat. 24. zal met tusschen- komst zijner ambtgenooten. Notaris Nerinckx te Brussel, en Notaris Michiels te Hal. ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen Heer Dokter Carlier. overgaan tot de openbare ver kooping van nabeschreven onroerende goe deren Gemeente Erembodegem Koop een Een prachtig heerenhuis, met afhangendheden, garage, tuin en boomgaard, gestaan en gelegen te Erembodegem. aan den steenweg naar Aalst, nummer 17, bekend ten kadaster Sectie B. nummers 314/b. 314/c. 315 d. voor eene oppervlakte van 29 aren. 70 centiaren. Verhuurd zonder geschreven huurceel aan M. Rumbaut. mits 12.000 Ir. per jaar. Deze eigendom, vroeger bewoond door den eigenaar, wijlen den Heer Dokter-Burgemees ter Carlier is heel goed geschikt voor vrij beroep, of voor buitenverblijf, nabij de stad Aalst. Het huis kan alle dagen bezichtigd worden Koop twee 85 aren. 60 centiaren land, ge legen te Erembodegem. ter plaats genaamd Hof ter Burgt bekend ten kadaster Sectie B. nummer 647 a. palende aan de Burgstraat. Fr. Smets. Frans De Schepper en anderen. Verpacht, zonder geschreven huurceel, aan de weduwe Charles Meert, mits 1.000 Fr. 's jaars. Koop drie 34 aren. 20 centiaren land.gele gen te Erembodegem. ter plaats genaamd «Leege Voshollen». bekend ten kadaster Sec tie A. nummer 784 a. palende aan Kamicl Guns, de consoorten Van de Putte en ande ren. Verpacht, zonder geschreven huurceel. aan Rutin Temmermans. mits 400 Fr. 's jaars. Onmiddellijke ingenottreding voor al de goederen. ENKELE ZITDAG Woensdag 27 Juni 1945 om 2 ure namiddag, ter herberge genaamd Café Terminus gehouden door M. All'ons Van Cotthem.te Denderleeuw. Statieplein. katholiek huishouden knecht en meid oi twee meiden. Zich aanbieden 160 chaussée d' Hacht Bruxeiles, in den namiddag. Riemenmaker Steenweg naar Geeraardsbergen, 79 NNOVE jet. fktf-i - «BUL

Denderklok | 1945 | | pagina 2