Vao twee Filmen. K. B. V. B. NegêntïencJé (Jaargang Prijs per nummer 1,25 fr Zondag 16 December, 1945 CHRISTEN, VLAAMSCH EN VOLKSGEZIND WEEKBLAD VOOR HET KANTON NINOVE Postcheckrekening 1862.54 Drukker-Uitgever R. LU YSTERMAN-H AELTERMAN, Koepoortstraat 10 Ninove Handelsregister Aalst 1093. STERFGEVAL Wij vernemen zooeven het overlijden, in den ouderdom van 63 jaren, van den Heer Clément De Mont-Reyniers, onzen ouden stadsgenoot, die, bij 't uitbreken van den oor log 914-1918, naar Engeland vluchtte. ,Vele oude vrienden zullen dit nieuws met spijt vernemen, in 't bizonder de leden der symphonie welke hij bestuurde, en ook deze der Katholieke Harmonie Eendracht en Zangmaatschappij Eendracht en Liefdadig heid <de Mennekens) van welke hij ook be stuurder was. Hij was leeraar van de Stede lijke Gemeenteschool, van 't Jezuïetencollege te Aalst en het Pensionnaat van Ledeberg. Hij stichtte hier ter stede een Muziekschool. Toen hij jong was bekwam hij aan 't Ko ninklijk Conservatorium te Brussel den len prijs van viool en van harmonie. Tc Coventry liet hij zich naturaliseeren en bekwam in Engeland hooge bedieningen in groote orkesten. Hij was spelend lid der B. B. C. niet welk groot orkest hij onlangs groote tournees in Schotland deed. De familie De Mont is eene familie van kunstenaars. De echtgenoote van den overle den vriend bekwam te Gent aan 't Koninklijk Conservatorium, den len prijs van piano met groote onderscheiding. En de zoon Willy, waarde opvolger zijns vaders, studeerde aan 't Conservatorium te Londen en verwierf er, met de grootste on derscheiding, den len prijs voor violoncel. Hij is heden solist in 't groot orkest der B. B. C. te Londen. Wij bieden onze rouwgevoelens aan de acht bare familie. Een solemneele mis, met offer, zal om 8 1/2 ure, opgedragen worden, Maandag aanstaan de, 17 December 1945, in de Dekanale kerk. Ge hebt al gehoord van het geding dat wordt behandeld in 't zwarte land, te Char leroi, waarin een zekeren Bologne en diens vriend, te rechte of ten onrechte, worden be schuldigd van verraad tegenover Luiksche stadsgenooten of lieden van 't omliggende. Ge weet ook dat kamaraad Bologne eens groot figuur sloeg als partijlid der Socialisten hij was tevens burgemeester der stad Luik en volksvertegenwoordiger. Anders een gewoon proces waarvan de te behandelen stof omtrent dezelfde is als deze van vele andere die tegenwoordig op 't tapijt komen. Maar het is nu om wille van zijn naam en positie dat de film van zijn proces zoo ma'ar langzaamheel langzaam, haast als nen vertraagden film, wordt afgerold Ik weet niet heel zeker hoelang dat spel nu al duurt, maar wat ik weet 't is dat alle rekords geklopt worden. Denkt eens na, drie honderd getuigen gehoord... en nog geen einde aan. Zelfs Coppée zou van minder moe geweest zijn. En dan tusschenin die getuigenissen van staatsministers en oud ministers, haast wie rookwalmen en certifikaten van burgerdeugd om kontrast te maken met de bezwarende ge tuigenissen, atoombommen, van gewone lie den. Eigenaardige film die zoo maar niet te ver gelijken is met andere filmen van andere sukkelaars die misschien op een dag werden afgerold. Hadden die nu eens de getuigenis sen komen inroepen van staats en andere mi nisters die aan den grond hunner schuld twij felden En hebt ge al eens gedacht aan deze die geen film hebben gehad, maar doodeen voudig maanden lang werden geïnterneerd... en het blijven, zonder vonnis Och kom, alle sukkelaars heeten niet Bo logne wat niet belet dat morgen, in de bladen van links, zal geschreeuwd worden dat alle incivieken rechts zitten en de kloosters schuil oorden zijn van collaborateurs en verraders. Een andere film die ineens afbrak toen men hem aan 't afdraaien was, is wel deze van het vrouwenstemrecht. Alle politieke partijen hadden het uitgeba zuind de vrouw krijgt stemrecht bij de eerstkomende verkiezing. De socialistische madame Blume had zich heesch geschreeuwd en gezellin Degeer (niet Begeer) had geju beld Ja maar die hadden nu eens hunne be rekening slecht gedaan. De vrouw laten stem men bij de eerstkomende verkiezing Het land in gevaar brengen en dat door de stem der vrouw... dat niet en Van Acker knikte en besliste... Van Glabbeke dicteerdeDe vrouw krijgt geen stemrecht vóór 1 Januari 1947. De werkelijke reden Bang voor 't kie zerskorps en nog meer van 't vrouwelijke pis voor 't mannelijke. Verzonnen reden Wij willen niet dat vrouwen van incivieken aan de kiezing deel nemen tweedens de kiezerslijsten kunnen riet bij tijds klaar komen. Eerste argument. Het komt hier op neer. Wij regeering aanzien al de vrouwen als in civieken, niet op grond dat zij leeds aan in- civisme deden, maar wel omdat de overgroo- te meerderheid tegen ons zouden stemmen en dat beduidt voor ons werkelijk incivisme. Tweede argument. Op zijn plat ninoofsch gezegd En foef a la Glabbeke gelijk hij ons zoovele trachtte op te disschen tijdens het debat over de koningskwestie. Het be wijs ervan in de veertien gemeenten van 't kanton en te Ninove zelf liggen de kiezers lijsten voor de twee geslachten kant en klaar. Voor onze stad liggen ze ter inzage bij onze stadssecretaris. Vraagt ze hem maar en, is de man nu ook van 't jaar 1872 (slechts kwes tie van te zeggen dat hij nog kloek en ge zond is) hij zal ze u dadelijk en op een loopje balen. Nu voor mij zijn die heeren Van Acker en Van Glabbeke twee mooie koppen, piek fijne figuren die ieder waardig parlement zou die nen te bezitten. Twee prachtexemplaren die dienen te worden vereeuwigd, Maar dat is nu het werk van madame Tussaud de dame uit Londen, die hare beroemdheid niet te danken heeft aap baar persoontje, maar wel aan hare galerij van wassen beelden die alle of omtrent alle beroemdheden of beruchthe den van een verleden regiem omvat. Of is het regiem Van Acker-Van Glabbeke niet altijd grondwettelijk geweest en als dus danig beroemd geworden? Zoo neen dan weet ik er niets van. De twaalf punten der Christelijke Democratie. Wanneer we den arbeider tot een gelukki gen mensch willen vormen, moeten we be ginnen met hem het leven aantrekkelijk en aangenaam te maken. Iedereen is daarbij ge baat de arbeider, het gezin, de onderneming de gemeenschap, de staat, Het leven nu van den arbeider, dat is én zijn gezin én zijn werk. Het kan niet genoeg worden beklemtoond dat een mijnwerker, een dokker, een textielarbeider ook en voor alles echtgenoot, vader, hoofd van een gezin zijn dat het in stand houden van een gelukkig gezin hoofdzaak zijn en het werk slechts een middel dat een zeer intieme wisselwer king bestaat tusschen het werk en den thuis; dat voorspoed en blijheid in het gezin bezie ling geven bij het werk. Arbeiden in on- menschwaardige omstandigheden stompt den werkman af, vermoeit hem, maakt hem niet ontvankelijk voor hoogere waarden. Het wordt nu tijd dat aan de verwezenlij king van dit gezonder en mooier leven eens ernstig gewerkt wordt. Dit punt is trouwens het meest humanitaire van ons programma. Het is ook het meest algemeene, omdat werk nemers, werkgevers, vaders, moeders, kinde ren er rechtstreeksch bij betrokken worden. Gezonder en mooier leven thuis bestrijkt het heele familieleven het beteekent confort, gezelligheid, aantrekkelijkheid het vereischt een nuttiger gebruik van den vrijen tijd voor onderwijs, naschoolsche opvoeding, cultuur, kunst, sport, onderhoud van de woning, tuin bouw, enz... Gezonder en mooier leven op het werk stelt voorop vrijwaring van de zedelijke gaafheid, menschwaardige arbeidsvoorwaar- den, voorzorgen ten behoeve van gezondheid en veiligheid, inkorting van den jaarlijkschen arbeidsduur, verlenging van het jaarlijksch verlof, eerbiediging en veralgemeening van de rust op Zon- en feestdagen. Aan de verwezenlijking van dit program ma voor mooier en gezonder leven thuis en op het werk, moet zoowel het privaat initia tief van werkgevers en werknemers, echtge- nooten en kinderen, als de Overheid mee werken. 8. - De arbeider medewerker en deelgenoot. Niettegenstaande de nadeelen van het sa- lariaat groot en talrijk zijn, werd tot nog toe geen regime of systeem gevonden waarin de loonarbeid kon afgeschaft worden. Dit moet er ons echter toe aanzetten de kwade kan ten ervan door aanpassingen en hervormin gen te beperken. We willen er toe komen dat de arbeider niet voor zijn patroon, maar met zijn patroon werkt. Dit kan slechts ver wezenlijkt worden, door arbeidsverhoudingen te scheppen die van den arbeider een deel genoot maken. Dit stelt ons voor het doorvoe ren van de bedrijfsorganisatie die wij, op ba sis van paritaire vertegenwoordiging, willen opbouwen volgens drie trappen de onderne mingsraad. de bedrijfsraad en de centrale economische raad. Wij willen geen klassenstrijd, maar geor dende samenwerking. Wij zijn voorstanders van alle maatregelen die van een arbeider een deelgenoot maken in de onderneming. Wij ook vragen dat de werknemers meer ij ver, meer toewijding, meer belangstelling, zouden hebben voor de onderneming, maar dan moet het ophouden dat de kapitaalver tegenwoordiging en de kapitaalbelangen de leiding, de winst, het bezit van de onderne ming uitsluitend voor zich alleen houden. Wij vragen vrede en toenadering tusschen werk gevers en werknemers, maar daartoe is on ontbeerlijk dat de arbeiders voor iets meer geteld, aangezien en vergoed worden in de fabriek dan dit tot nog toe al te dikwijls het geval was. Wij willen ons rechtmatig aandeel wij zul len de volle verantwoordelijkheid ervan op nemen, in het leven van de onderneming, van het bedrijf en van de nationale economie. 't vervolgt Zondag 16 December, 1945. 11 uur F.C. Juniors tegen Wetteren (Juniors) 15 uur F.C. NINOVE tegen GERDA St NIKLAAS De eerste der terugwedstrijden. Te St. Niklaas has1 den wij een puntje en hadden er kunnen winnen. Hier MOETEN wij winnen, als oefening voor den grooten match van toekomende week tegen MEU LESTE DE. Een hard betwiste match in 't verschiet met Jan Lievens voor de eerste maal op de spilplaats. Dat kan en dat moet gaan TOONEELKRING STiLLEKENS AAN speelt in de zaal Volksverheffing aan de nieuwe kerk- op Zondag 6 Januari 1946, om 6 uur, en Maandag 7 Januari 1946, om 7 uur. HET GOUDEN KALF vroolijke geschiedenis in 3 bedrijven en NIEUWBAKKEN KONINGEN kluchtoperette in 1 bedrijf. FEESTZAAL ONS HUIS DREEFSTRAAT, NINOVE GROOT TOONEELFEEST op DINSDAG 25 DECEMBER 1945, (Kerstdag) D U V E L K E Kinderoperette in één bedrijf door Mevrouw Essemaeker-B&ukens. K E R L I N E Spel van verleiding tot het kwade in 2 bedrij zen met een voor- en tusschenspel door Lodewijk Scheltjens Muziek van Robert De Leye. EEN MEID VOOR 3 ZUSTERS. Klucht in één bedrijf door Fredriksen. Prijzen der plaatsen 15-10 fr. Deuren om S uur. KLOKKEKLANKEN De Liberale Senatoren ontvingen en kele dagen geleden het bezoek van een paar hunner Socialistische Col lega's. Kwestie van elkander even te polsen over het perequateeren hunner vergoeding. Vermits het aan de Kamerleden zoo goed vergaan was waarom zouden ze het ook niet probeeren Het schijnt echter dat ze van een kale reis thuisgekomen zijn De Liberale Senatoren hebben dezelfde demagogische ar gumenten gebruikt ais de Katholieke woord voerders in de Kamer deden Wonder toch hoe een dubbeltje soms rollen kan Maar die verkiezingen natuurlijker. er mogen nu vooral geen stemmen meer ver loren gaanDe Blauwtjes hebben al ge noeg op hun kerfstok. Maar hun mes snijdt, ook langs een anderen kant en wel langs dezen van den porte-monnee. Altijd maar be noemingen doen en vriendjes tevreden stel len dat worden achteraf de beste propagan disten. Op de zeven te benoemen provincie- goeverneurs zijn er weeral drie Liberalen. Minister Van Glabbeke, 't is ook n'en Adolf,.. zorgt voor de zuivering op de reeds gekende manier. Al de Burgemeesters en Beambten waar een reuksken aan is moeten er aan ge- looven tenware ze tot den blauwen edeidorn behoorden zooals den Burgemeester van El- sene Deze Heer verliet op clandestiene manier zijn post in Mei 1940 Wij ken nen nog zoo n'en Burgemeesterniet ver van hier Na den eersten schrik en te rug van de ronde van Frankrijk wou hij zijn roemloozen sjerp terug omsnoeren maar hij kreeg den raad van het liever maar zoo te laten Hij gaf noodgedwongen zijn ontslag. Bij de bevrijding dook hij terug op uit den STAD en OMLIGGENDE NINOVE Tijdens den nacht hebben dieven een be zoek gebracht in de stallingen van den heer Maurits Violon, gelegen Steenweg naar Den- derhoutem. De schelmen wisten het slotvast kippenhok open te breken en stolen er tien leghennen zonder een spoor achter te laten. Brugleuning stuk gereden. Een auto die uit de richting van Nederbra- kel kwam reed zoo dicht bezijden de brug dat hij van de brugleuning een groot gedeelte vernielde en als bij wonder niet in het water terecht kwam. De geleider bekommerde zich niets met het ongeluk en zette zijn weg voort Zijn nummerplaat kon echter door de politie opgenomen worden. Des avonds bevond de genaamde Louis V. wonende Steenweg naar Denderhoutem, zich in zig-zag toestand en moest door twee be reidwillige vrouwen worden naar huis ge bracht. Toen de deur geopend was gingen de vrouwen voort, doch pas waren deze weg of twee onbekende manspersoAen traden de wo ning binnen, wierpen den ongelukkigen in den kelder en ontstolen hem 4000 franken. Het slachtoffer die bewusteloos was, werd er langen tijd nadien aangetroffen badende in zijn bloed en had verscheidene verwondingen aan het hoofd opgeloopen. De politie werd met het onderzoek gelast. Aan de Leopoldlaan zijn twee autos in botsing gekomen waarbij den wagen van specialen «maquis» der liberalen maar werdTheofiel Ots uit Herfelingen groote schade OP DEN UITKIJK 't Is Sinterklaas geweest. De lieve kin dervriend, in zijn werk geholpen door ouders peters en meters heeft elk zijn pakje ge bracht. Ik moet ook nog pakjes deeïen. Neen 't is niet te laat en het zijn geen vij gen na Passchen. Peetje de minister heeft de schoolkinders ook nog hun Sinterklaas niet gebracht. Ik voel me in hoog gezelschap al is dat gezelschap den laatsten tijd een leelijk beetje gezakt. Ik heb in mijn mand een attentie voor al de Johnny's, Eddy's, Teddy's en andere y's- van na de bevrijding. Nu kun je nog niet weten wie er een echte is, en wie een valsche. Over twintig jaar zal 't beter gaan de echte zullen voorliefde voelen voor wisky en de valsche voor bier. In afwachting stellen we iedereen gelijk en voor toekomende jaar vragen wij voor elk van hen een speciaal cadeau aan al de Gusten, Berten, Pols en Achiels die in '44 en '45 in Engeland gedoopt zijn Een pakje voor de oud-strijders Er zijn oud-strijders van '14-T8 er zijn er van '40 er zijn er uit den weerstand. Oud- strijder strijder geweest. Bij de oud-strijders uit den weerstand zijn er die op 5 September '44 veerstander ge worden zijn. Die zijn langs het achterpoortje met valsche sleutels bij de oud-strijders bin- nengeraakt. Als ze zoo schoon gedwee, koest, midden in den rang loopen om de aandacht niet te trekken, is het zoo erg niet. Het vult den hoop aan. 't Is erger als ze eerst den weerstand heb ben gepluimd om met de schoonste pluimen op hunnen hoed neven de rijen t« kx^en commandeeren, juist of zé heel hun le^en lang generaal geweest waren, is het erger* Al de oud-strijders, die van '14-'18, incluis deze met acht frontstrepen op de eene mouw en twee of drie kwetsuurstrepen op de an dere al de oud-strijders van '40 en die van den weerstand die onder zoo'n commando marcheeren krijgen een doos houten soldaten Zij onder hen die gewoon zijn de grootste keel open te zetten - buiten huis natuurlijk - een doos houten staf-officieren. In het O.F., nu de roem en de glorie van de communistische hypefpatriotten, was er, tijdens de bezetting, in het uur van het ge-' vaar, voor Ninove en omstreken, één com munist tusschen allemaal «anders denkenden» Eer wie eere toekomt. Ik zou hem noemen met naam en adres maar wie weet zou men mij geen loensche intenties in de schoenen schuiven en beweren dat ik hem wil blootge ven aan repressailles vanwege de Duitsche vijfde kolom. Ik heb hem mét belangstelling gezocht aan het hoofd van O.F. Degene die er de pluim draagt is hij niet In vergoeding krijgt hij van mij dit pluimpje. De man met de pluimen is een schrander man. Als 't gevaar voorbij is, is hij de dap perste onder alle Belgen. En daar reeds van in den tijd van Julius Cesar de Belgen de dapperste zijn onder alle Galliërs, moet ge niet vragen wat klepper dat dat is. Een schoon cadeau voor den inter-nationa- len Achiel. Hij is de ultra-bekwame man, de eenige die in staat is, in de lastige tijden van de na- oorlogsche periode, om den ingeslijkten staatswagen weer op het harde te brengen. Hij is de man van de daad eerst doen en dan nadenken zegt hij. Hij krijgt van Sinterklaas, schoon omlijst een op koper gegraveerde oude Vlaamsche spreuk «Eerst gedaan, en dan bedacht, heeft menigeen in leed gebracht» Voor Koning Leopold, die onder al de Staatshoofden die in Hitiers klauwen geze ten hebben, het eenige is dat hem niet heeft laten overdonderen door den zot van Berch- tesgaden, een klein eenvoudig ruikertje vergeet mij niet SCHOONHEID v VOOR ONS VOLK Dc Vrouwengilde heeft nogmaals bewezen dat één van haar groote bekommernissen is aan vorming en opvoeding te doen door schoonheid. In de reeks van haar uitgaven, die naar in houd en uitvoering kunnen wedijveren met het beste in ons land, verscheen de kalender voor 1946. Schep vreugde in 't leven is de leidende gedachte. Zes reproducties van doeken onzer knapste schilders verheerlijken de vreugde uit ons leven. Het Moederschap van Jacob Smits en de Antwerpsche Haven van Eugène van Mieghem zijn vooral merkwaardig te midden van talentvolle schilders als Devos. Verbaere en Lens, die andere levensvreugden bezingen als Het kind De natuur Het dagelij ksch voedsel Het mysterie van den godsdienst. Bijna volmaakt uitgevoerd op prachtig wit papier is die kalender een waar kunstalbum. Een verdienste te meer is zijn goedkoope prijs. Slechts 15 fr. Zoo is hij in 't bereik van de geringste beurs en vindt hij zijn weg naar de nederigste huiskamer. Hij is te bekomer bij de bestuursleden van de Vrouwengilde en in het secretariaat, St. .Jorisstraat, 26, Aalst. ECHTE ETERNIT geschorst door den Gouverneur van Brabant, destijds een Katholiek, in afwachting dat zijn geval onderzocht werd. Maar de Burgemees ter van Elsene was geen kat om zonder handschoenen aan te pakken en toen er spra ke was van betaling der achterstallige wed den van Burgemeesters en Schepenen, de welke gedurende de bezetting door toedoen van de Duitschers of hun satelliet Romsée afgezet werden, was aan die meneer geen te genhouden meer Minister Van Glabbe ke de weldoener der partij moest dat zaakje maar opknappen De Burgemeester van Elsene die in '40 kon loopen als een haas heeft bewezen dat hij het in 1945 nog kon als het er op aan kwam zijn prestige en zijnen porte-monnaie te redden. Hij werd te rug benoemd, in eere hersteld en beloond om zijn verdiensten met het ronde sommetje van 220.000 baarden in afwachting dat hem het Groot Lint der Leopoldsorde kan toegekend worden De Katholieke Goeverneur van Brabant in intusschen afgezet omdat hij zijn trouw aan Koning Leopold op onbewimpelde manier heeft laten uitplakken Dat is Li berale democratie Van loopen gesproken, de dievenben de die sedert enkelen tijd hier te Ni nove heeft huis gehouden loopt nog altijd op vrije voeten Ge kunt u verscheide ne uren in den omtrek niet laten zien of ze spreken u van die Ninoofsche bende die toch maar niet gesnapt geraakt Voor den oorlog waren er hier zes of zeven sjampet- ters die regelmatig hun dienst deden en het was rustig in ons stêeken Nu zijn er ten minste nog zooveel die ook hunnen dienst doenregelmatig of nietmaar hij is toch ook gedaan Wij spreken geen kwaad van ons politie maar hij is toch ook gedaan Wij spreken geen kwaad van ons politie maar we zouden toch ne keer willen weten hoe het staat met al die onderzoeken van allemaal die dief ten Er zijn lieden die beweren dat er alle dagen een speciale bode naar Oudenaarde vertrekt om de vele rapporten aan den Procureur per soonlijk af te geven Anderen zeggen dat de Procureur ze laat afhalen per auto omdat ze te zwaar zijn om te verhandelen Wie zal het fijne er van weten Maar onder- tusschen gaan dc schelmen hun gang en zit ten de slachtoffers met verlichte kas en be zwaard gemoed op den uitslag te wachten Wie is hiervoor verantwoordelijk heeft opgeloopen. Als bij wonder werd hier bij niemand gekwetst. De politie stelde een onderzoek in. Tijdens den nacht zijn dieven in den tuin geklauterd van de wed. Edmond Van Lierde wonende Stationpiein. De schelmen die ver der gepoogd hadden om in de woning te dringen moeten een verdacht gerucht hebben gehoord dat hen op de vlucht heeft doen slagen vermits ze zich getroost hadden met het kader van een deur af te rukken en ver der slechts eenige ledige zakken mee te ne men. De politie stelde een onderzoek in. Marie-Paule Van Volxem dochter van Mau- rist Marcel De Backer 21 j. metaalbewerker en Alexandra Gwosdewa 21 j. fabriekwerkster beiden te Ninove. Prosper Dufour 74 j. Pollarestraat. Mathilde Debacker 69 j. Weggevoerdenstr. Josephina Vermeulen 38 j. Stwg op Gee- raardsbergen. Door de plaatselijke afdeeling der Ver minkten van Arbeid en Vrede Ninove, werd Zondag 9 December 11. eene welgeslaagde vergadering gehouden gevolgd van Tombola. Spreker de Wolf uit Aalst gaf een klaar beeld van den toestand en de werking voor moed en de vastberadenheid van het bestuur, moed en de vastberadenheid nan het bestuur. Daarna werd overgegaan tot de loting voor de Tombola. Wij kunnen niet nalaten de bevolking on zer stad te danken voor de milde giften die wij hebben mogen in ontvangst nemen. Het Besiuur. MEERBEKE Aan het kruispunt van de Brusselstraat en de Hallebaan is het tot een botsing gekomen tusschen het gespan toebehoorende aan Frans Bulterys, kolenhandelaar en een auto, die ongestoord zijn weg heeft voortgezet. Bulte rys die van zijn gespan werd afgeslingerd bekwam verwondingen aan het hoofd. De rijkswacht stelde een onderzoek in. DE RUBRIEK VAN F. C. Als hetgeen we verleden week geschreven hebben verwezenlijkt wordt zou ons dat toch al elf puntjes opbrengen, en wat vast en ze ker is, dat wij in alle geval nog de mooiste wedstrijden moeten krijgen op eigen plein. Of de toekomstige uitwedstrijden ons nog veel puntjes zullen opbrengen Toch meer dan de heenronde. Want winnen zullen we te Nederbrakel en te Lokeren. Wij kunnen gaan gelijk spelen op Scela Zeie en Delnze. Maar de verplaatsing naar Eekloo, Temsche en Denderleeuw, dat zal een ander paar mou wen zijn. Alles samen genomen is het kwaadste werk echter achter den rug. Wij hebben nu 10 pun ten, die waarschijnlijk op 11 zullen gebracht worden als onze klacht tegen Nederbrakel wordt ingewilligd. De tweede ronde zal ons nog wel een vijftiental puntjes bijbrengen, zoodat we alles samen ongeveer 25 punten zullen halen, en daarmeê ergens op de 9e of de 10e plaats eindigen. Gevaar voor afdaling bestaat er dus waar» schijnlijk niet, te meer dat maar ééne ploeg zal moeten zakken, de Oost-Vlaamsche pro- motieploegen te goed gerangschikt zijnde om naar Provinciale te moeten afzakken. Het is echter spijtig dat we dat woord moe ten uitspreken. Onze ploeg bestaat immers uit enkelingen die kunnen spelen, en waar mee we samen genomen zouden moeten kunnen naar den titel doen. Maar die ver schillende goede spelers vormen geen ploeg; er is geen ploeggeest, er is geen ploegspel. Vandaar altijd dat onverdragelijke gekibbel als er een maat eens iets misdoet, vandaar het onmiddelijk ontmoedigd zijn, de ver schillende nederlagen met hooge cijfers, In plaats van met vereende krachten de slechte tij te keeren. Vandaar dat F.C. bij de staart- ploegen hangt in plaats van bij de kopploe- gen te prijken. Hebben Oudenaarde (3e), Be- veren (4e), Eekloo (5e), Denderleeuw (6e), betere spelers dan wij Bijlange niet Maar ze spelen samen om te winnen, en dit tot het uiterste. Hebben onze mannen Temsche niet geklopt, en wat staat er Meulestede hier te wachten Allo, jongens. De tweede ronde kameraad schappelijk aangepakt, in ploeggeest, en veel overwinningen zijn de uwe. Efceër. Bij een afscheid. Officieel werd nu gemeld door het agent schap De Brauwer dat onze kapitein George® De Denderklok 7. - Gezonder en mooier leven thuis. Het nummeren der kaarten oj Kerstdag van 10 tot 12 uur. Gordijn om 5 1/2 u. Kippendief stal. Brutale diefstal. Autobotsing. EINDELIJK WEER OPNIEUW DE bij G. VAN BELLE te NINOVE verders alle andere bouwstoffen, CERABOS EN DELHAYE - tegels ARDUIN MARMER enz. Tel. nr 5 1 1 .4 .1. 1 Mislukte inbraak. BURGERLIJKEN STAND Geboorten. Huwelijken. Ovenijtiens. Nationale Federatie der Verminkten van Arbeid en Vrede van België Botsing.

Denderklok | 1945 | | pagina 1