Soldaten van I940, kent nw plicht lY 5 onder IV 5 IV 5 V 5 N °5 iV5 I Twintigste jaargang Prijs per nummer 1,25 fr Zondag 17 Februari, 1946 CHRISTEN, VLAAMSCH EN VOLKSGEZIND WEEKBLAD V03R HET KANTON NINOVE Posteheekrekening 1862.54 Drukker-Uitgever R. LUYSTERMAN-HAELTERMAN, Koopoortstraat 10 Ninove Handelsi'egister Aalst 1093. De Communisten bedreigen den Wereldvrede. Stemt voor de C. V. P. onder De Donderklok barst open HET O. F. F. I. Stemt voQr de C. V. P. onder WIJ STELLEN U VOOR Lijst der Kandidaten van de CHRISTELIJKE VOLKSPARTIJ Arrondissement Aalst. VOOR DE KAMERS VOOR DE SENAAT VOOR DE PROVINCIE Voor de C.V.P. - STEMT onder Daarom stemt onder FIETSBANDEN Voor C.V.P. - Stemt onder N 3 BELANGRIJK Zondag, gansch den voormid dag, zal een bestendig bureel voor het organiseeren van dezen dienst zetelen in ONS HUIS - Telefoon Nr 183. BEKENTENISSEN Voor echte vrijheid van gedachte STEMT Nr 3 VOOR DE KIEZERS Zij die bij vergetelheid geen K I E S B R I E F ontvingen kun nen hunne kiesplichten vervul len op vertoon hunner eenzelf- vigheidskaart aan den voorzitter van het bureel waar zij dienen te stemmen, wel te verstaan indien hun naam voorkomt op de kie zerslijst. De uitslagen der kiezingen zullen bekend gemaakt worden in ONS HUIS Dreef straat te Ninove, naargelang ze van al de arrondissementen van 't land ver nomen worden. Er zal een radio luidspreker opgesteld worden. EEN GOEDE RAAD HIER ONZE KANDIDATEN Voor de PROVINCIE Stemt voor de C. V. P onder OP DEN UITKIJK HUISDIENSTPERSONEEL ANTI - COMMUNISTISCH STRIJDLIED. LEVE DE c. V. P. De Denderklok Kameraden van Albert-Kanaal, van de vaart van Torneugon. van de vaart van Schip- donck en van de Leie, men heelt onze e vnn soldaat van Belbisch soldaat besmeurd Men heeft onzen moed en onze offers vi guisd en gekleineerd - liet oogenblik is gekomen om door onze daad als burger van dit land te bekomen dat wij in onze eer worden hersteld, wij en de Koning die onze opperbevelhebber was. Slechts één partij, de C.V.P. biedt ons de waarborgen dat ons recht zal worden gege ven en dat onze offers en onze krachtinspan ningen in de toekomst zullen gewaardeerd worden naar, volle recht, gelijk bel behoort. Stemmen wij dus C.V.P. die eischt k De toekenning van onderscheidingen aan de strijders van 1940 en van Afrika, zoo- als trouwens aan die van het bevrijdings- leger, en de verheerlijking van den luis- ter dier veldtochten in een geest van rechtmatigen trots de aanpassing aan de levensduurte van de frontstreeprenten, invaliditeitspensi- oenen en de vergoedingen de gelijkstelling van de invaliden en de krijgsgevangenen van den oorlog '40-'4ö met hun oudere wapenbroeders van '14- '18 wat de onderscheidingen en voordee lt len betreft aan dezen verleend, en in 't bijzonder op stuk van invaliditeitspensioenen, voorrang in het bekleeden van openbare dienstbetrekkingen, bij gelijkheid van verdiensten. Veor de Krijgsgevangenen -« een forfaitaire vergoeding berekend vol- gens den duur van hun gevangenschap een voorrang in het herstel van oorlogs- schade -« de uitbreiding, tot de rechthebbenden dei in gevangenschap omgekomen krijgsge- vangenen, van de rechten en voordeelen die aan de krijgsgevangenen zelf worden verleend. Hierna eenige uittreksels van een artikel ver- Bevin, de Labourman, Engelsch Minister van Buitenlandsche Zaken U. D. B. - Liberalen en Socialisten zijn in ons land de gangmakers van het Communis me. Links stemmen is stemmen voor een nieu wen oorlog. ii Ze was ontegensprekelijk rood. vurig rood. naar toen ze barstte is ze blauw uitgeslagen - De reden waarschijnlijk hare oplage te ;root haar prijs te klein hare lezers te menigvuldig haar proza te proper en de ;teun van Moscou achterwege gebleven loe het kwam Over boord gegooid ioor de communisten mislukt bij de socinlis- icn (de aap is losgebroken» en als uitge braakte lauw aangéland bij en met open al lien ontvangen door de liberalen Ze zal oortaan onder den titel van Blauwe vod rerschijnen Cooremans jongen, ik heb u sinds lang ge ^end uwe politieke uiteenzettingen steeds ehoord uwe onderduimsche lofzangen aan #e communistische partij, alom het O.F..steeds ieraden en hoe ik mij u nu ook voorstelle. ;.c-t gaat niet op. u als blauw strijder in te lonken. Aanhanger van 't communisme waarvoor ge 'treedt met hand en tand. met woord en pen. <e zoudt nu eens een naaper worden van lierman Vos, met dit verschil, dat gij uwe iensten aanbiedt aan de partij der groot-t'i- anciers en trustmannen. Denkt ge misschien handel uit te breiden, of verkeert ge in eldmoeilijkheden en was Moscou daarvoor iet te vinden Ge kruipt op den buik. als een worm, om ij de liberalen ingelijfd te worden gij hebt ngelukkiglijk niet ingezien dat juist uw •hrijven het formeel bewijs is dat ge voor e politiek van mannen als Max, Hvmans. iraun en consoorten niet in de wieg zijt gc- »gd. Dat men om lid van de liberale partij worden dit niet hoeft aan 't klokzeel te angen en een smeekbrief af te kondigen. >at iedereen weet dat ze volstrekt lijdt aan loedarmoede en hoe haar leider Dr Behn ine gespecialiseerde klanten in de politiek u ook bewerke, ze gaat dood. stokkedood ui bloedarmoede. Ge kondt dit dus bescheidener doen en oor de weerstanders moet gij als doodge- oon frakkcerder, een Herman Vos in 't lauw aanzien worden. Of lijdt ge aan grootheidswaanzin en wilt (e volstrekt in de politiek gelanceerd ivor en Wie kent u Deze welke ge te rechte of ten j nrechte in den «Beïga» hielpt duwen Wie nog Eenige mamzellen, wier venijnig ihrijven, den duivel hebben aangedaan aan eburen, voor wie ze nijd of afgunst voelden; De werklieden welke ge rechtstreeks of ^rechtstreeks, voor l>et Eenheidssvndikaat eter gekend onder den naam van conimu- istisch syndikaat, hebt aangeworven en aarvan gij tot hiertoe nog leider zijt. Verder nog een trouwe vriend, een in 't ;euw gewasschen kwajongen, ook gewezen issier van de immer welgevulde kas van 't F., als 't blijft duren Nog verder, Gustaaf De Ville, communist >or de omstandigheden. En om er geene te n-geten de achterkleinzoon van den onbe- .■nden soldaat. Van. waar kwaamt ge dan Van Congo tar Ninove aiover Brugge en Tubize. Dus n model van globetrotter, en een sprekend 'Wijs naar dé spreuk van den rollenden sen. Gé zijt ook leider van 't O.F.. maar waart schenen in «De Nieuwe Standaard» in ver band met de toetreding tot de C.V.P. van ge neraal Ley, bevelhebber van de Ardeensche Jagers (N.B - Generaal Ley was van liberale opinie). De stukken van het parlement, te Limo- ges vergaderd, hebben het leger van '40 be lt vuild, terwijl zij ook de houding van den Souverein schandvlekten. Het hoorde toe aan de liberale partij, oorspronkelijk harmonisch verbindingsteeken tusschen de Katholieken en de Socialisten, zijne eer te verdedigen van zoodra de waarheid be- kenri was. Zij heeft het niet gedaan en haar zending verraden. Ik denk terug aan het onrechtvaardig zwijgen der Regeering Pierlot, en aan die schandige proclamatie (i van dhr Oemets, die alle helden van het Albertkanaal heeft doen opspringen Wij moeten onze nederlaag van 1940 uitwas- schen Zou dan, in die voorwaarden, het loyale leger datgene geweest zijn dat weg- gekropen was in Zuid-Frankrijk Als wij moeten uitgewasschen worden dan is het wel van zulken onzin. En al diegenen die voet voor voet, geschaard rond den Koning gedurende de achttien verschrikkelijke da- gen gevochten hebben zullen wij honderd maal gelijk geven Deze mannentaal wordt in L'Occident geilustreerd met een foto van Generaal Ley, dat het volgend onderschrift draagt «Deze foto moest dienen voor het bekomen van een bewijs van burgertrouw Wapenmakkers, wij die onze volle plicht gedaan hebben, wij moeten niet wit gewas schen worden, maar wij moeten het degenen die onze eer aangetast hebben betaald zetten. Weg ermee ERUIT Stemmen wij als één man C.V.P. gij ook weerstanden Ja van 5de September 1945 na 17 uur toen alle gevaar geweken was! Ge bracht zelfs niet eens het weerbericht over van Tubize naar Ninove. Onze makkers Demuvter en Van Dijck hebben u daar rreds op de vergaderingen, duidelijk opgewezen. Ge bracht het als leider zelfs zoo ver. door uw politiek geknoei, dat vele echte weerstanders, door uwe schuld, het O.F. ver lieten i't was toen nog de pro-Moscou poli tiek Wat deedt ge binst den oorlog Ge maak- tet rechtstreeks of onrechtstreeks kilometers rek Ik weet niet hoeveel ge er mede hebt verdiend, maar wat ik stellig weet. 't is dat de rek niet bestemd was voor 't Engelsch leger, en ik nooit vernam dat ge een cent van uwe verdiensten aan 't O.F. schonkt Uwe ambitie U een politiek baantje trach ten te maken en daarom met een armband, van eender welke kleur of vogelpiek socië teit. rondloopen en eene houding trachten aan te nemen'van Kent ge mij Ziel ge mij niet Hier ben ik met het onmiddellijk gevolg dat bij iedere verschijning van uw persoon alles dwars loopt. Arme liberale partij Wat moet uw verzwin dend ledental er over denken en oordeelen en wat blijft er nog over van liberale fierheid. Om dergelijke leden te aanvaarden hoeft men voorwaar niet vies gevallen te zijn en wat denken de ouwe vergrijsde liberalen ervan ik bedoel niet hunne leiders die zijn reeds moe gehuild met socialisten en communisten, zij die nu toch moeten inzien dat hunne voor mannen op een dwaalspoor zitten dat geen anderen uitweg biedt dan de reddelooze ver nietiging En wat denken de werklieden van de ka- zakkeerderij van Cooremans zij die zich lieten beetnomen en inlijven bij het Eenheids- syndikaat dat toch eensluidend werd beti teld en optreedt als syndikaat dor communis ten. Wie bedroog hen Cooremans. En waar zal hij nu hun belangen gaan verdedigen bij de liberale vakbonden Ja dan zullen ze wel verdedigd zijn, daar kaït men stellig op rekenen. Voortaan kennen we u nog alleen als Janus Keeremans, de man van de politiek van den natten vinger Fifi. Wij hebben die heeren reeds vroeg ontmas kerd. Mr. Demany is nu communistisch kan didaat. Zij hebben den weerstand uitgebuit ten voordeele der communistische partij. De echte weerstanders vergeten dat niet 1.- Van den Berghe, NedcrboHnre 2.- L. Moyersoen, Aalst. 3.- E. Moriau, Aalst. 4.- O. Meerschaut, Vlierzclc. 5.- G. del la Faille, Elene. 6.- E. De Bethurie, Aalst. PLAATSVERVANGERS 1.- J. Van der Linden, St Maria-Oudenhove. 2.- Pieraert R. Geeraardsbergen. 3.- Baeten V., Herzele. 4.- Jutr. Paula Van Bever, Aaigeni. 5.- Dutour A. Aalst. 6.- Roosens E, Meerbeke. 1.- Van Oudenhove E., Denderhoutem. 2.- Barones del la Faille, Huyse. 3.- G. De Haeck, Aalst. 4.- L. Thienpont, Oudenaarde PLAATSVERVANGERS 1.- Carlier A. Geeraardsbergen. 2.- Plahiers E„ Ronse 3.- L, Van Steenberghe, St. Lievens-Houtem 4.- G. Liets, St Maria-Lierde. 5.- De Witte, Aalst. 6.- A. Vergaert, Kruishoutem. 1.- K. Van den Berghe, Notaris. Ninove. 2.- De Roye G. Secret. A.C.W. Nederboel3ere 3.- Roosens Elie, dagbladschrijver. Meerbeke. 4.- Brocorens Christ verzeker. Geeraardsberg. 5.- Bockstae! Karei, secret. A.C.W. Appelterre 6.- Cossyns V., Landb. Smeerhebbe-Vloerseg. Bruinen Miel. doet ook aan propaganda en stuurt briefjes naar alle bekende en onbeken de waarde vrienden. Hij zegt hun ervan over tuigd te zijn dat de liberale partij den berg af is maar, verlangend als baiast te die nen van de eene of andere partij vraagt hij om voor de liberalen te stemmen. Miel. jon gen. met woorden als vrijheid-orde-verdraag zaamheid zuit gij uw doel niet bereiken want «De Weerstander-Ninove (ide Kandidaat op uwen lijst, zegt hoe eenieder die woorden moet verstaan. Vrijheid jawel ais gij denkt lijk die fide kandidaat over de koningskwestie. Orde Als alles naar De Weerstander V zijn goesting i-. Verdraagzaamheid Uw fide Kandidaat noemt fanatiek wie niet denkt zocals hij Rechtzinnige en eerlijke liberalen, ook voor U staat C.V.P. open. laat U niet blinddoeken; het verleden is borg voor de toekomst. Waar vindt men echte, eerlijke vrijheid, orde ou verdraagzaamheid ten zij bij de C.V.P 75.000 fietsbanden worden vanaf 1 Februari ri verkocht door de coöperatieven. De Volksfrontregeering van liberalen, so cialisten en communisten heeft het beslist. Middenstanders, nog een paar Volksfront- regeeringen en gij zijt straatarm. De KIEZERS, die wegens ziekte ot gebrek- kelijkheid niet in staat zijn zich naar het stembureel te begeven, zullen per auto ver voerd worden. Namen en adressen aanget in de KRING Mijnheer De Weerstander-Ninove is er over verontwaardigd omdat Mr Van den Berghe K Notaris... «een consultatief Commissie Weer- stander van twee maanden na de bevrijding», de eerste staat op de provinciale C.V.P.-lijst terwijl hij «weerstandor van het eerste uur dus na de bevrijding)enkel de fide plaats op de liberale lijst bekwam Zijne gedoeling was de totale vrijheid en zuivering, ja zelfs- de totale vrijheid van gedachten aan het volk te brengen Natuurlijk de vrijheid van zijn gedachten, want hij duidt het een schande aan den so cialistische!! Burgemeester, die andermans gedachten begriipt. omdat zooveel fanatieke C.V.P.-ers op het stadhuis geduld worden. De vrijheid van gedachte is dus enkel vrij heid van De Weerstander. Liberalen, waar is der ouderen fierheid nu gevaren Gij stemt voor de Communisten Zeg het dan aan niemand die de Russen ann het werk heeft gezien DAAROM STEMT Nr 3 Aan 't hoofd van onze lijst figureert de sympathieke figuur van Karei VAN DEN BERGHE uit Ninove. Zoon van wijlen nota ris J. Van den Berghe, behaalde hij het di ploma van advokaat en notaris. Enkele jaren heeft hij zijn ambt van advokaat beoefend en iedereen ging er mee akkoord dat advo kaat Van den Berghe een heerlijke toekomst m den rechtswereld stond te wachten. Zijne collega's zagen dan ook met. spijt dat hij de balie verliet om zich als notaris in onze stad le vestigen. Notaris Van den Berghe behoort tot die jonge generatie van politieke strijders die reeds vóór den oorlog een verjonging der ka ders nastreefde. Onbaatzuchtig heeft hij zich geofferd in den strijd voor land, én taal, en Vorst. Hij was als de voorlooper der huidige C.V.P. en dus met hart en ziel verkleefd aan de C.V.P.-idealen. In den provincieraad wordt hij de waardige opvolger van notaris Van Oudenhove, want evenals deze is hij bekwaam en onderlegd, minzaam en joviaal, correct en dienstvaardig. Zijne talrijke vrienden begroeten hem met vreugde als Kopman onzer lijst voor de pro vincie. Met hem gaat de C.V.P. naar een schitterende overwinning. De 2de Kandidaat voor ons kanton is de heer ROOSENS HELI uil Meerbeke. Hij staat de 3de op de gemeenschappelijke lijst voor de provincie en de laatste als plaatsvervan ger op de lijst van de kamer. Roosens Heli, is doctor ui wijsbegeerte en letteren, afdeeling Geschiedenis. Hij is een jaar werkzaam ge weest in de Bibliotheek van de Gentsche Uni versiteit en vervolgens als aspirant bij het Nationaal Wetenschappelijk fonds. Thans maakt hij deel uit van Nieuwe Standaard in hoedanigheid van redactiesecretaris. Als student aan de Gentsche Universiteit werd hij weldra opgemerkt door zijn mede studenten die hem tot praeses verkozen van den geschiedkundige kring. Toen de oorlog uitbrak trad hij terstond vooruit als anti- Duitschgezinde en door zijn overtuigd mee slepend woord wist hij het studentenkorps in zijn vaarwater te krijgen wat hem de groote eer bezorgde voor den tuchtraad te moeten verschijnen. Het is alleen te danken aan de tusscbenkornst van Professor Baur, de man der Koningshulde, dat Roosens den verderen toegang tot de Universiteit niet werd ont zegd. Dit incident was de oorzaak dat hij on der den oorlog speciaal in 't oog werd gehou den en telkens een sabotagedaad in den om trek werd gepleegd, moest hij zijn alibi klaar hebben. Roosens Heli, behoort tot die schaar jonge intellectueelen. die de vuile politieke boel van vóór den oorlog, hartgrondig beu zijn. Wan neer de C.V.P. zich ontpopte stond hij paraat tot den strijd omdat de C.V.P. een ideaal pro gramma bezit. Niettegenstaande alle moei lijkheden stichtte hij in Meerbeke een C.V.P. afdeeling die thans goed op weg is om van Meerbeke weer te maken de beste gemeente uit het kanton en er dert verderfelijken libe ralen invloed uit te schakelen. In hem mogen wij vertrouwen hebben hij zal ons kanton met eere vertegenwoordigen en in den pro- vinciraad. ons jong en jeugdig C.V.P.-ideaal hooghouden en doen zegevieren. Terloops durven wij aanstippen, dat hij de zoon is van Meester Roosens. Wie meester Roosens is. moeten wij niet bekend maken. Sedert meer dan 25 jaar staat hij in dienst van zijn volk. vooral van den kleinen man werkman, boer of burger. Erkentelijkheid is nog geen iidel woord bii ons Vlnamsche volk Dai zal het ook toonen door te siemmen op lijst 3 .waar meester Roosens is \ertegen- woordigd door zijn zoon Heli. Als 3e Kandidaat voor ons Kanton komt onze vriend Kare! BOCKSTAEL hij be kleedt de 5e plaats op de lijst der vereenigde Kantons Ninove-Geeraardsbergen. Karei is een jongen uit ons volk dio na de lagere school enkele jaren collegie liep. Daarna wachtte hem de harde werkelijkheid van 't leven en zien we hem een aantal jaren als werkman naar Brussel trekken. Toen ont stond de K.A.J.-beweging en onze vriend Ka- rel was een der eersten die er zich bij aan sloot omdat hij de overtuiging was toegedaan dat die beweging onze jonge arbeiders redden zou. Daar werkte hij zich op tot een ernstig en bekwaarf» jonge tnan die waardig bevon den werd een leiderspost te bekleeden in het A.C.V. Zoo kwam hij terecht in Ons Huis te Ninove. De werklieden houden van vriend Karei omdat ze er diep van overtuigd zijn dat ze in hem een waardige verdediger hunner belan gen zullen vinden. Kalm en vriendelijk aan- lioort hij hun verlangens en begeerten min zaam en met kennis van zaken staat hij hun te woord hardnekkig en trouw verdedigd hij hunne belangen. Kortom Karei is de idea le man in 't oog onzer werklieden in hem hebben ze volle vertrouwen. Onze werklieden zullen met geestdrift voor lijst Nr 3 stemmen uit liefde en erkentelijkheid voor hun vriend en verdediger Karei Bockstael. KIEZERS, Onze Kandidaten van de provincie vormen een prachtig, jejgdig en beloftevol driespan dat geen zweep noodig heeft om hard e.i strijdlustig te werken. Geen enkele lijst kan bogen op zulk flink, jong en onderlegd drietal Zij zijn onoverwinbaar. Met hen verdubbelen we zeker ons getal gekozenen. De C.V.P. ter zege Voor VRIJHEID, VORST en LAND 24 FEBRUARI wordt een TRIOMFDAG KONING LEOPOLD III Deze geweldige gevechten en deze slapeloo- ze nachten zi>n niet vruchteloos geweest. Ik zet U aan den moed niet te verliezen en U waardig te gedragen. Mochten uwe houding en uwe tucht de ach ting van het buitenland verdienen. Ik verlaat U niet in den tegenspoed die U overweldigt en zal waken over uw lot en over het lol uwer families. 25 Mei 1340. De ruk naar links Van links moet het ko men links brengt het aards paradijs y/eer op aarde Zeg weet ge het nog In '18 ging de wereld naar links... op zoek naar dat zelfde paradijs. Rusland was naar uiterst-links gegaan van in '17 toe het de westersche democratiën in den steek iiet en op den boord van den af grond bracht. Het trio Engeland, Frankrijk, Italië was links en sloot den Paus uit als bemiddelaar en sloot Hem uit het congres dat den orde moest op zijn pooten zetten. België ging links, en wij kregen den groo- ten Van der Velde aan de Buitenlandsche za ken. Hij saboteerde de hulp van Polen dat door Rusland overrompeld was en was vol attenties en lieftalligheden voor het Derde Rijk dat een socialistische president Erbert had. Want Duitschland was links geworden. «Links» was troef «Links» ging de men- schen eeuwige vrede schenken en Briand, de groote Fransche linksche verklaarde «den vrede» aar. de wereld. II déclora la pain au monde Wilson was links, toch in pro gramma en zijn veertien punten waren de nieuwe wet van het nieuwe tijdperk en ver vingen de tien «punten» van de twee steenen Tafelen In de jaren twintig werd door links de nieuwe tijden gezaaiden in '39 pikten wij den bloedige» oogst Zeg weet ge "t nog In '39 deed Roosevelt het bovenmensche- lijke om den vrede te redden. Einde Augusti sloot Rusland zijn verbond met Duitschland om Polen te verdeelen en acht dagen nadien begon de groote wereldbrand. 1917 1939 twee en twintig jaar na het eerste verraad dat de westersche democratie op den boord van den afgrond bracht pleegde Rusland zijn tweede verraad tegenover de westersche democratie en wierp ons alle maal. ten prooi aan het wilde Duitsche beest. En de vrienden van Rusland, in het westen, deden mee. Thorez de groote Fransche com munist deserteerde naar Rusland en Dala- dier moest de communistische partij ontbin den omdat ze Frankrijk oorlogspotentieel sa boteerde in vollen oorlog Zeg weet ge 't nog De onzen deden ook mee en waren beste maatjes met den Duitsch; «les amis de mes amis, sont mes amis». Toe menschen rukt naar links Na den eersten ruk zijt ge in de miserie gesukkeld gelijk in de modder. Ge hebt er in gezeten tot aan de kin ge zijt er haast in verstikt. Rukt nog een beetje verder en ge geraakt er onder begraven Excuseer dat ik heir eindig. Ik moet nog een briefje schrijven naar Franske Beste Franske Had ik het u verleden week niet gezegd dat ge nog een beetje een heel klein beetje ge duld moest oefenen dat ge nog enkele nach ten zoet moest droomen van speculoois en chocolade, en dat Sinterklaas zou komen met zijn rooden mijter en zij'n rooden mantel...'... dat ge vóór 16 Februari nieuws zoudt hebben Het nieuws is er al Ge hebt het zeker al hooren vertellen 't Is op Stadhuis toegeko men. Ze weten daar al welke firma uwen Sinterklaas zal bezorgen en uw oppermeester heeft aanzegging gekregen om op Vrijdag 15 Februari de 13.50 fr. per kind te storten in de handen van den Stadsontvanger. Franske jong. het komt. het kornt Wat een brave mijnheer de minister. Hadde hij uw pakje seffens bezorgd, het ware allang op en verge ten geweest. Nu zult ge toekomendende week smullen op de gezondheid van den braven mijnheer de minister, om zijne verkiezings- triomf te helpen vieren. Want Monpeer moet toch kiezen voor dien braven mijnheer de mi nister, hé Franske Franske wat hier volgt moogt ge aan Monpeer niet zeggen maar laat het hem lezen Als Monpeer nu nog niet voelt dat Mijnheer de Minister hem aanziet voor nen dikken dommen kloeten heeft Mijn heer de Minister gelijk Dag Fransken Een nieuwe wet verplicht U uw huisdienst- personeel (meid, werkvrouw, dienstboden, enz) tegen arbeidsongevallen te verzekeren, zelfs indien dit personeel niet heel den tijd voor U alleen werkt. U kunt alle inlichtingen betreffende uw speciaal geval bekomen bij Jean Paul De Mont, verzekeraars, Moe- remansplaats, 10, Ninove. Wijze De Blauwvoet. Wij zijn anticommunisten Hoort g'het Ja dat zweren wij. Laat de rooden nu maar twisten, want onz' geestdrift viert hoogtij Refrein Weg met 't bloedig communisme, en diktators en faseisme. Op ten strijde voor den vree, rond de vlag der C.V.P. II Wie naar Rusland eens ging kijken, kwam voorwaar ontgoocheld weer. 't Werkvolk moet verarmd bezwijken. Vrouweneer bestaat niet meer ilde zeden en gebreuken, brengt dat roode monster hier. 't Ware doel zal het verduiken wij betrouwen het geen zier IV Oppositie is geen leven, daarom gaan ze mee aan 't stuur. Veel beloven, weinig geven, is nochtans van korten duur V Laat ons 't roode juk bestrijden, met een mannenmoed van staal. C.V.P. zal zich verblijden. 'n een groote zegepraal. Tekst Wim Boetsfort.

Denderklok | 1946 | | pagina 1