De Verlossing Het Verliefde Trio Üe nieuwe Wet op 't Ouderdomspensioen Een en twintigste jaargang Prijs per nummer 1,25 fr. Zondag 26 'Januari 1947. CHRISTEN, VLAAMSCH EN VOLKSGEZIND WEEKBLAD VOOR HET KANTON NINOVE Postcheckrekening 1862.54 Drukker-Uitgever R. LUYSTERMAN-HAELTERMAN, Koepoortstraat 10 Ninove Handelsregister Aalst 1093. STAD NINOVE Feestzaal Klooster der Zusters der H. H. Harten ZONDAG 26 JANUARI 1947 om 4 1 /2 uur MYSTERIESPEL 1 25 uitvoerders gemengde koren Prijxen der plaatsen 25 en 20 fr. Ten voordeele der parochiale werken. Feestxaal ONS HUIS Dreef - NINOVE orkest TOONEELFEEST Op Zondag 2 FEBRUARI 1947 om 6 uur Blijspel in 3 bedrijven door Herman De Vries door Arbeid en Kunst Aalst Drie uren schaterlachen Spel leiding Schollaert Karei Prijzen der Plaatsen 1 5 en 10 fr. De kaarten worden genummerd Zondag 2 Februari van 10 tot 12 uut Wie moet een aanvraag indienen De Vrij-Verzekerden De Vrij-verzekerden. dit zijn dus die genen die gestort heboen als met-loon- trekkenden. Indien zij het ouderdoms pensioen genieten, hetzij geheel of ge deeltelijk. dan moeten zij geen nieuwe aanvraag indienen. Hun pensioen zal hei- zien worden zonder aanvraag. Zeer velen onder hen zullen een hooger pensioen genieten, om redenen a Dat de aftrok wegens samenwonen afgeschaft is. b Dat de grens van inkomsten ver hoogd is. c Dat men voor de oorlogsjaren vrij gesteld is van stortingen en daarbij voor elke periode van vijf jaren één vrijstelling geniet Wie moet wel een aanvraag indienen De vrij-verzekerden die vroeger wer den afgewezen voor het pensioen, om re den dat zij niet voldoende hadden ge stort of om reden van inkomsten van hen of van hun kinderen, of die geen aan vraag deden. De aanvraag is in te dienen bij den ontvanger der Belastingen voor pensioen met onderzoek Valt aan te stippen dat de gehuwde vrouwen wier echtgenoot met het pen sioen begunstigd is. niet kunnen genieten van heV pensioen ten persoonlijken titel, omdat de man als een gehuwde een hoo ger pensioen geniet dan wel een onge huwde of een weduwnaar. De ongehuwde vrouwen en de wedu wen die gestort hebben, verkrijgen de zelfde rechten als de mannen die onge huwd of weduwnaar zijn. Zij die niet gestort hebben De vrij-verzekerden die niet gestort hebben en geboren zijn in 1880 en 1881 moeten niettemin een aanvraag indienen voor het pensioen met onderzoek. Vol gens den tekst der wet hebben zij recht op het pensioen. Er is ons gemeld dat sommige ontvangers van belastingen wei geren de aanvraag voor pensioen in ont vangst te nemen omdat deze menschen niet gestort hebben. In dit geval dienen de belanghebbenden, een schrijven te richten tot den DIENST VOOR OUDER DOMSPENSIOENEN. Koninklijkestraat. 158 te Brussel, waarin zij melding geven van het feit. met aangifte van geboorte datum. Dit schrijven verzendt men liefst onder aanbevolen omslag (recommandé) Hebben recht op het pensioen met on derzoek. de vrij-verzekerden die gestort hebben als volgt Oorlogsjaren 1939 tot 1945 vallen buiten kwestie., Geboren in 1867 een sotrting Geboren in 1868 twee stortingen Geboren in 1869 drie stortingen Geboren in 1870 drie stortingen Geboren in 1871 vier stortingen Geboren in 1872 vijf stortingen Geboren in 1873 zes stortingen Geboren in 1874 zeven stortingen Geboren in 1875 zes stortingen Geboren in 1876 zes stortingen Geboren in 1877 zes stortingen Geboren in 1878 zes stortingen Geboren in 1879 zes stortingen Geboren in 1880 vijf stortingen Geboren in 1881 zes stortingen Geboren in 1882 zeven stortingen Dit zijn dus het aantal stortingen dat men buiten de oorlogsjaren moet ver richt hebben om recht te hebben om pensioen te genieten met onderzoek. Wie minstens de helft van het aantal normaal vereischte stortingen heeft ver richt. verkrijgt nog recht op het pen sioen met onderzoek, doch dm met af trok per ontbrekende storting. Aangezien duizenden vrij-verzekerden niet weten of zij al dan niet een aan vraag om pensioen moeten indienen, zul len we deze al te ingewikkelde kwestie der stortingen, trachten een beetje dui delijk te maken. Voorbeeld Een vrij-verzekerde ge boren in 1880. heeft niets gestort. Vol gens de gewone regel moest hij 15 stor tingen doen. Als men het getal 65 af trekt van de twee laatste cijfers van zijn geboortejaar komt men aldus op 8065 is 15 stortingen. Deze persoon geniet vier vrijstellingen omdat er tusschen de verzekeringsjaren 1926/193] en 1944/1945 vier perioden val len van vijf jaar. Zoo moest deze persoon om in regel te wezen met de stortingen slechts 154 is 11 stortingen doen. bui ten de oorlogsjaren. Heeft nu een per soon. geboren in 1880 niets gestort, dan nog zal hij recht hebben op het pen sioen met het onderzoek, omdat do oor logsjaren van 1939 tot 1945. dus zes ja ren. zijn vrijgesteld v;yi stortingen. De ze persoon moet dus volgens de termen der wet aanzien worden als hebben zes stortingen gedaan en zes is minstens de helft van 11 en zoo komt deze per soon in aanmerking voor het pensioen met onderzoek. Dit voorbeeld, samen met de tabel van stortingen, geeft een gedacht over het minimum stortingen dat men moet ver richt hebben om in aanmerking te ko men voor het pensioen of althans een verminderd pensioen. Zoo zou dus een vrij verzekerde geboren in Maart 1882 en nog niets gestort heeft nog in regel kunnen komen voor een stuk pensioen, indien hij onmiddellijk een dubbele stor ting doet en vervolgens in Maart nog een gewone storting. Aldus zal deze persoon aanzien worden als hebbende meer dan de helft van het aantal vereischte stor tingen te hebben verricht. Inderdaad buiten de oorlogsjaren zou hij in regel zijn met zeven stortingen. Hij deed er nu drie en hij krijgt 13 stortingen .82—65 is 17 min de vier vijfjaarlijksche perio den is 13. waarvan hij om volledig in regel te zijn slechts zeven stortingen moet doen gezien de oorlogsjaren aan zien worden als hebbende gestort. Het onderzoek naar de inkomsten Wie pensioen aanvraagt met onderzoek is daarom nog niet zeker het te verkrij gen omdat juist het onderzoek moet uit maken of men recht heeft op het gan- sche pensioen of gedeeltelijk pensioen ofwel of men geen recht heeft op het pensioen wegens de inkomsten van den aanvrager of de inkomsten der kinderen. Het onderzoek naar de inkomsten der al of niet gehuwde kinderen is in tegen strijd met hetgeen thans velen denken, nog niet afgeschaft. Een eigen huis komt niet meer in aan merking indien het althans een zeker kadastraal inkomen niet overschrijdt Indien de gehuwde kinderen zelf kin deren ten laste hebben en slechts een ge woon loon of wedde genieten dan zullen deze kinderen niet meer in aanmerking komen in het onderzoek. Wie twijfelt dient een aanvraag in De vrij-verzekerden. dit zijn dus die genen die voor eigen rekening hebben gewerkt of geen beroep hebben gehad, die zouden twijfelen aan hun recht in zake het pensioen en nu nog geen pen sioen genieten, zouden best doen toch een aanvraag in te dienen voor einde Januari, bij den ontvanger der belastin gen. In onze volgende bijdrage zullen we handelen over de verplicht verzekerden. langs daar aan het bewind te geraken. Cfr. Demunv au pouvoir Er waren menschen met C. V. P.-men- taliteit die «brand» riepen en in Septem ber '44 aankloegen wat de kameraad nu aanklaagt. Dat waren toen incivieken en verkapte facislen gn de communisten gingen ongestoord voort met de rel ie spelen van betaalcn knecht der rijke col laboratie. Schuld bekennen kunnen ze niet. wel liegen en hun fouten in ander mans schoenen schuiven. Er zitten nog weerstanders in den bak. spijts de verzachtende omstandigheden en de amnestie waarvan ze reeds geno ten hebben. Het gerecht is nog bezig me. de soep op te warmen van de «partisa- nen» van Tessenderloo. Smakelijke hoe ren die tijdens de bezetting onder duu- sche vermoming aan bandieterij deden bij de bevrijding aan winstgevende straatschenderij en daarna weer aan ban dieterij. Dat is de zooveelste historie na en met die van «tante Jeanne» van Brus sel en andere heel net land door. Sint Job is met zijn vol a en dit heerschap jammert dat zulke helden in den bak zitten. Tijdens de bezetting wou het Bel gisch gerecht niet optreden om geen Bel gen in de handen van den vijand te le veren. En hot was des nachts overal pik donker. Dat was een gezegende tijd voor de bandieten en ze hebben dankbaar ge bruik gemaakt van die twee omstandig heden. Toch heeft hier en daar een een mi nuut «malchanee» gehad en is hij in de handen der Duitschers geloopen. Er wer den er ter dood veroordeeld, anderen werden naar Duitsehland gedaan. Al wat door de Duitschers aangehouden werd was «politiek» gevangene ook die fijne heeren die van de omstandigheden ge bruik maakten om hun eigen volk uit te plunderen en te vermoorden. Ze moeten met de echte politieke ge vangene. gepensioneerd en gedecoreerd overal kunnen paradeeren. Dat voorstel heeft C. V. P. gekelderd en met reden, en daar gaan accoord mee alle ECHTE politieke gevangenen du zich schamen op een rei gesteld te wor den met het schuim der misdadigers van gemeen recht. Dat is volgens de naoorlogscho metho de ook bij onze groote politiekers in voege van uit de waarheid die brokjes te halen die kunnen dienstig zijn en de rest in den doofpot te steken. Maar al gaat de leugen nog zoo snel. de Waarheid achterhaalt ze wel En wij zullen altijd een handje toesteken. OP DEN UITKIJK Loopt de wereld nu werkelijk vol dommeriken of zijn 't slechteriken, of wat zijn het Iedereen weet dat de micro van het N. I. R. precies de stoel der waarheid niet is maar het kan toch over zijn hout gaan. Deze week. in de vrije politieke tri bunen is er voor de socialisten daar ie mand bezig geweest voor en over sosialis tische jeugdbeweging. En ge krijgt daar zaken te hooren als deze Duizenden werklieden worden door de Kerk gebruikt en misbruikt ten dienste van de «reaktie» natuurlijk. Weet dat stukje mensch wat het ver telt, ofte niet Weet het. dat vóór de Kerk bestond, er in de schoonste heidensche democra tie geen plaatsken was, hoe klein ook. voor den werkman Dat de werkman, slaaf was in den ech ten en wettelijken zin van het woord En slaaf dat wou zeggen een dier dat kon spreken gelijk een mensch. maar dat geen mensch was omdat het geen «ziel» had en geen enkele wettekst had om het te beschermen vermits de maatschappij voor bescherming der dieren nog niet bestond. Spartacus. de fameuze leider der sla ven in hun opstand tegen Rome sneuvel de in 't jaar 71 vóór Christus. In zijn greep naar de vrijheid hebben honderd duizenden het leven gelaten en zijn er tien duizenden aan het kruis gestorven en het juk der vrije menschen woog nog zwaarder op de schouders der millioenen slaven massa. Wat Spartacus niet kon heeft Christus en zijn Kerk gekunnen al zelf te bloeden maar zonder bloed te vergieten. De sla ven werden eerst MENSCHEN en daar na VRIJE menschen. De Kerk is steeds de kampioen geweest voor de waardigheid van de menschelij- ke persoonlijkheid en waar de invloed der Kerk ten onder ging. ging die mee ten onder. Als die zeevepardon redenaar zoo weinig onderlegd is dat hij dat niet weet, waarom zwijgt hij dan niet En als hij het wel weet wat is hij dan Karl Marx, de goddelooze Duitsche Jood bij wien de socialisten zweren was een tijdgenoot van Paus Leo XIII. Marx leefde v^p 1818 tot 1883. Leo XIII leefde van 1810 tot 1903. Beiden zagen de opkomst van de groot industrie - en bij weerslag het ontstaan van het proletariaat. Beiden schreven er over, kloegen de wantoestanden aan en stelden hun op lossing voor. De werkende klas had evengoed Leo XIII kunnen volgen als Marx. Een groot deel heeft Marx gevolgd, de man met den grijnslach, den man die overliep van haat en droomde van bloedbad en we reldrevolutie. Zoo werd een deel der wel kende klas losgemaakt van de Kerk haar eeuwen oude beschermster, werd de wer kende klas in twee gescheurd en haai macht gebroken. En de kloof is niet te overbruggen. Er kan geen gemeenschap bestaan tus schen God met zijn goedheid en liefde en zijn aanminnelijke glimlach en Satan met zijn grijnslach, zijn haat en nijd. De strijd tusschen Marxisme en Chris tendom is de zoolveelste vorm van den strijd tusschen Goed en Kwaad die be gon aan do poort van het paradijs en die maar zal uitgevochten zijn bij het einde der wereld. De strijd van het Kwaad is begonnen met de eerste leugen in hei paradijs en zal in leugen eindigen. Verleden week Donderdag 16 dezer is er ook zoo'n kamaraad bezig geweest voor de communisten, 't Ging over re pressie en aanverwante vakken. Het klaaglied bestond uit drie deelen. Eerstens de lampisten der collabora tie worden streng gestraft en de groote bazen der economische collaboratie blij ven vrij rond loopen. Schuld de reaktie: reaktie C. V. P. Tweedens er zitten nog altijd weer standers in den bak. Schuld idem. Derdens de C. V. P. heeft het statuut der politieke gevangenen gekelderd. C. V. P. bestond niet op 3 September '44. Het communisme wel. Het had zijn erzatz-weerstand in 't leven geroepen en eischte de uitzuivering voor zich op om De Den der klok

Denderklok | 1947 | | pagina 1