fi den industrieelen stroom. Mr Van Vaerenbergh Om over de noodzakelijkheid of de gewenschtheid der voorgestelde verhooging voorloopig te kunnen oordeelen. zou de Raad moe ten kennis krijgen van de inkomsten en uitgaven der uitbating en voornamelijk van den kostprijs van den siroom voor de stadsregio. Mr Vanden Berghe Meer dan de helft der raadsleden zetelt vandaag voor de eerste maal. Hoe wil het Schepencollege dat er met kennis van zaken eene be slissing getroffen worde Dat is niet re delijk. Mr Fransman Zeer juist. Namens de rechter zijde vraag ik de verdaing dezer kwestie. Mr Van Trimpont Ik verzet me stel lig tegen de verdaging. Mr Van Vaerenbergh In dit geval moet gij mijne vragen beantwoorden. Mr Van Trimpont Maar uwe vragen komen voor deze kwestie niet van pas. Het gaat hier eenvoudig over eene ver hooging die de Wet zelf voorschrijft. Mr Fransman Mogelijk maar waarom dan die dringendheid De Wet dagtee- kent van 6 Januari 11. Ze werd afgekon digd in het Staatsblad van 10 Januari. We zijn vandaag eerst den 24sten. Op gevaar af het recht op kontrool van den Raad als een louter denkbeeldig recht te aanzien dient deze kwestie verdaagd Mr Van Trimpont (5e hebt natuur lijk recht op kontrool. Wij vragen niet beter. Het stadhuis moet en mag een glazen huis zijn. Iedereen mag zien en weten wat er gebeurt. De verhooging moet nochtans vandaag gestemd worden Het stadsbestuur heeft geld noodig. Ons electriciteitsnet vergt de oprichting van verschillende nieuwe kabienen. Sedert 1939 werd er omzeggens niets meer ver nieuwd aan ons net. Al den koperdraad werd. tijdens de bezetting, vervangen door gegalvaniseerden draad. Mr Van Vaerenbergh Wie was er dan schepene van electriciteit Mr Van Trimpont (na een oogenblik onbehagelijke stilte) We zullen dus binnen afzienbaren tijd voor groote uit gaven staan, 't Is een politiek van voor uitzicht die we voeren. We willen van nu af reserven vergaren voor die zware uitgaven. Mr De Riemaecker Van het oogenblik af dat de wet de tarievenverhooging voorziet, is het moeilijk het princiep zelf der verhooging te bekampen. Er bestaat echter een vraagstuk der electriciteit. Daarom verdient de kwestie nader on derzoek Moest de opbrengst der tarie venverhooging besteed worden om de fa meuze pijlen te betalen, die de stad vol ledig ontsieren, dan kunnen wij onmoge lijk accoord gaan. Van den anderen kant heeft de stadsregie oo kverpliehtingen. Er zijn ernstige grieven tegen de manier van uitbating betreffende de flauwe intensiteit van den geleverden stroom; be treffende het te herhaald afsnijden van den stroom op dagen en uren die niet goed te praten zijn betreffende de er barmelijke openbare verlichting. Dit zijn maar enkele punten, die er u echter moe ten op wijzen dat het vraagstuk in zijn geheel nader onderzoek vergt. Mr Vantien Berghe Laat ons de kwes tie verdagen tot de aanstaande zitting. Mr Van Trimpont Accoord op ééne voorwaarde dat de commissie ze binnen acht dagen onderzoeke en dat de Raad eene beslissing treffo vandaag en voei- tien dagen. Algemeene instemming VOORONTWERP BELASTINGEN. Het voorontwerp dat de verhooging voorziet dor opcentiemen van 185 op 200 voor de grondbelasting en van 22 op 26 voor taksen op wedden en loonen wordt met voorbehoud goedgekeurd. PERIODIEKE VERHOOGING PERSONEEL. Deze kwestie werd afgehandeld in ge heime zitting. STAD AALST De Aalstersche Karnavalfeesten Op Zondag 16 Februari e. k. hebben de jaarlijksche karnavalfeesten plaats. Onze stad, sedert jaren bekend voor haar buitengewoon vroolijke karnavalfeesten bereidt rich reeds voor om de duizenden toeschouwers goed te ontvangen en vol op te laten genieten. De negentiende jaarlijksche stoet die te dier gelegenheid uitgaat, belooft al het voorgaande ver te overtreffen, zoo wel door de rijkdom van de kostumen, als door het aantal deelnemers.300.000 fr. prijzen zijn er aan verbonden, een hon derdtal groepen, tallooze muziekkorpsen, meer dan 5.00& Verkleeden zullen de ku- valkade maken tot een feest voor oog en oor. Vanaf den Zondagmorgen zal de vroo lijke menigte karnavalgasten van uit al le hoeken van het land in onze stad bin nenvallen en er de opwekkende drukte scheppen van de goede dagen. .Speciale treinen, trams en autobussen zijn ingelegd om in den kortst mogelij ken tijd en in de beste orde de massa karnavalvierders binnen de stad te bren gen. Te 14 uur zullen de Aalstersche reuzen den stoet rondleiden door de straten der stad en tusschen een dichte haag toe schouwers zal de golf van muziek, dans en vermaak ons gedurende uren mee slepen in een feestroes en vergeten van zorgen en kommer. Van den toren van het eeuwenoude belfort zal het jubelen Geen zorgen voor morgen Vandaag het plezier Komt lustig gedronken En leve 't goed bier SPROKKELINGEN Een die van geluk mag spreken. Onzen dd. Omer is in de wolken. Hii zal nu alleen niet meer moeten spre ken in de gemeenteraad. En toch ge nen schrik van drie advokaten, nic waar. Mijnheer den burgemeester l'Orateur ofte de redenaar. Onze schepen van Kolenbedeeling heeft bij de gemeenteraadsvergadering een opmerkelijke redevoering gehou den Kort en klaar Pakt men hoed secretaris Onzen elektriekcn schepen heeft daags na de gemeenteraad de hoog spanning ontlading van zijn ambtge noten moeten ondergaan. Hij zat op de vergadering met het volledig dossier op zak. om de C V.P. de mond te stoppen. A propos van den electriek. Hij had spijtig genoeg te weinig voltage. Er zijn nog menschen in de stad die daar van klagen Een aanwinst Le beau Gustave Staafken voor de vrienden heeft zijn diensten aange boden aan de C.V.P. om aan construk- tieve politiek te doen. Armand kreeg 's anderendaags een kleine bibliotheek aan huis over De oppositie in URSS Hubert loopt geëmbeteerd, er zijn er die beweren dat hij zich bij de stem ming telkens onthouden heeft Wij kunnen het bijna niet gelooven. Meester Armand is ne man van me thode. Tegen de blauwe nen blauwen crayon. Tegen de roode ne rooden crayon. Als die twee crayons ne keet- zullen aan 't vechten gaan. In ieder deftig gezelschap zit een no taris om te acteeren wat er voorvalt. Wat onze vriend Charles nu allemaal opgeschreven heeft kan de duivel we ten. Als hij volgende zitting zoo voort gaat moet hij een kontrakt afsluiten met de Papeterie Nias Men zegt dat Edgar zijn mémoires over Mei '40 gaat schrijven. Het is 't hoopen dat hij geen geheugenverlies krijgt. STAD en OMLIGGENDE NINOVE BURGERLIJKEN STAND Geboorten. Overlijdens. TWEEWOONST Welgelegen BOUWGROND - -- - Aloude Gilde SINT SEBASTIAAN Op 19e en 20e Januari j.l. heeft onze aloud» gilde Sint Sebastiaan Wij hopen dat onze stadsjeugd weer zin zal krijgen in de oude befaamde vermakelijkhe den. Jeugd van Ninove, de oude gildebroeders van Ninove verwachten U. A. V. SPIJTIGE VASTSTELLING. 't Was deze week gladde gang met die sneeuwval van Maandag nacht. Spijtig genoeg hebben wij moeten vaststel len dat al te veel inwoners er den brui aan geven de gladheid van gaanpad en straat te bestrijden door sneeuwruimen of assche- strooien. Er zijn nochtans gevaarlijke plaatsen ge noeg. Is die simpele blijk van bezorgdheid om den evenmensch nu al te veel geworden Of is er iets waars in die bittere opmerking die we een vrouw hoorden maken, dat de burgers maar in de weer zijn als het gaat op befehl van de Kommandantur Allo. medeburgers, een klein beetje goeden wil en er kunnen veel ongelukken vermeden worden Clementina Van Impe dochter van Maria. Dorthéa De Vleeschouwer dochter van Emi- le en Maria Goossens. Rita Muyshoudt dochter van Eduard en Mariette Van Londerseele. Jan Plas zoon van Hubert en Margareta Vander Eist. Polydoor Du Four zoon van Eduard en Victorina Suenaert. Rachel De Braeckeleer dochter van Petrus en Josina De Bolster. Josephina Herregods. 64 j. Klein Brabant. Marie-Louise Hoorens 3 d. Steenweg naar Geeraardsbergen. Polydoor Suenaert 34 j. Nederwijk. Etienne De Bolle 3 m. Korte Sint Jorisstraat. Richard Ulin. 77 i. Sint Jorisstraat. haar jaarlijksch feest gevierd met de gewone luister. Tijdens de feestelijkheden werd ons de- vraag gesteld Hoe lang bestaat Sint Sebas tiaan Wij hebben een antwoord beloofd door be middeling van de Donderklok en hier volgt nu. hetgeen wij hierover weten, met een weinig geschiedenis over ons geiietd .-port. In Vlaamsoh Brabant en Vlaanderen zijn er wellicht geen gemeentelijke instellingen die zoo belangrijk zijn als de schuttersgilden, om de goede reden dat de gilden er zoo oud zijn als de steden en dorpen zelf. De oudste schuttersgilden moesten die dei- kruis of voetboogschutters geweest zijn. als blijkt uit de vroegste brieven en keuren die van de Sint-Sebastiaan bewonderaars in de stads- of dorpsarchieven bewaard gebleven zijn en dagteekenen uit de 13e eeuw. De handboogschutters waren hier ten lande iveds gekend in de 14e eeuw In de 15e eeuw waren Leuven Brussel, Mechelen. Antwerpen en enkele andere min der belangrijke plaatsen reeds goed gekend. Volgens opzoekingen die eenige jaren ge leden gedaan werden door onze leden 'de Heeren De Cooman René. Fransman Karei en Verhumst) hebben wij met genoegen besta- tigd dat er reeds volop spraak is van Sint Sebastiaan rond de jaren 1615. Later was er ook vermeld een Sint Jorisgilde doch hier over ontbraken bijzonderheden. Volgens de overleveringen zou Sint Sebasti aan sedert dien voortbestaan hebben. In 1819 heeft de maatschappij heringericht geweest want 50 jaren later, in 18(19. heeft de maat schappij opnieuw gevierd ter gelegenheid van de 50e verjaardag der herinrichting dei- gilde. De spijskaart van 18(19 bestaat nog. Een echt juweeltje met 13 plats. Waaruit bestond zoo een oude handboog gilde De eed (bestuur) voorgezeten door een coustabel (deken) waarna volgden Koning of Keizer (kampioen), de gezwoornen. de vaandeldrager, de griffier en de leden. De edele handboog werd met de hand ge spannon en bestond uit een reep van taai hout, riet of staal, die door een gespannen koord (pees) gebogen wordt. Om te sluiten de wippen worden nu nog gemaakt zooals vroeger. Een feit bestatigen wij met spijt, dat de schuttersgilden op sommige plaatsen ach teruit boeren, omdat de jeugd thans meer en meer elders gelokt wordt. En welk sport kan er wedijveren met hel aloude schuttcrsport? TOONEELNIEUWS. Ka de drie succesvolle vertooningen van de operette Op de Groene Weide door Hoo- ger Op op meesterlijke wijze opgevoerd zal het niet ongepast zijn. de rede welke de Heer Jos. De Ruyver. Voorzitter, voor de derde op voering uitsprak eens naar voor te brengen. De Heer Voorzitter begon zijn rede als volgt: Bij eene dergelijke opkomst, kon ik niet na laten het talrijk publiek in naam van het Be stuur alsook in naam der spelers te verwel komen en te bedanken. Het is voor Hooger Op een waar genoegen te kunnen vaststel len dat. alswanneer de naam Hooger Op op eene affiche prijkt, het synoniem is ge worden van goed tooneel. en de zaal nokvol loopt. Ons aandurven van de klucht operette Op de Groene Weide is niet aan een toeval te wijten en zal voor ons getrouw publiek geen ontgoocheling zijn. Ik sta immers in voor een aangename gezellige en verzorgde tooneel- f.vonrl welke deze van Prins en Schoenmaker Het Hollandsch Wijfje Czardas Vorstin e:i het Land van den Glimlach zal evenaren zooniet overtreffen. Doch alvorens deze derde opvoering aan te vangen wil ik hier enkele algemeene beschouwingen laten volgen on langs nog in een tooneelkroniek verschenen. Er is geen enkele kunst waar er zooveel goede samenwerking noodig is ais op het too neel en men kan enkel goed tooneel geven wanneer alles, van de kleinste bijzonderhe den tot de grooste details, geregeld zijn en wanneer de kleinste figurant of spelende rol tot de grootste, hun rol vertolken zooals het moet. Er was een tijd dat men aan alle bijkomstig lieden niet veel of geen aandacht schonk. Het kwam er enkel op aan een of twee goede acteurs te hebben, lievelingen van het pu bliek. waar iedereen naar opzag terwijl men voor do overige geen gewag maakte ol' wei nig belang in stelde. Wij hebben het zoover gebracht in Hooger Op dat eenieder van onze leden een goeden indruk maakt en dat de kleinste rollen er even veel belang hebben als do hoofdrollen. Herinneren wij ons het twijfelachtig succes dat wij behaalden met destijds beroep te doen op balletdanseressen en hoofdacteurs en vergelijken wij don bij - val welke onze eigen krachten ontlokten en te beurt valt. Zulks i- een afdoend bewijs dat in onze tooneelgilde onder onzen kundigen spelleider en onze kundige regie, niet alleen al de spe lers worden opgeleid, maar dat ook de decors tot het uiterste mogelijk worden verzorgd. In zulke voorwaarde wacht ons nog menig succes en waar we vatbaar zijn voor kritiek zullen wij ons trachten aan te passen of te verbeteren. Intusschen wensch ik al onze spe lers alsook het orkest voor dezen avond het beste. Ik dank eenieder welke ook iets heelt bij gedragen. voor hunne talrijke opofferingen en hunne gewaardeerde medewerking zoo in het verleden als in de toekomst en bij voorbaat roep ik hen toe proficiat De Heer Voorzitter word geestdriftig toe gejuicht wat bewijst dat ons volk de gedane opofferingen naar waarde weet te schatten. We mogen nog schoono tooneelavonden van Hooger Op verwachten, want er schuilen nog onbekende krachten bij de ii- guratie. Allo, tooneelleider, haal die er uit. geen beroep meer op vreemde krachten en steeds Hooger Op Naar we uit goede br< n vernomen hebben zal het toekomende stuk zijn Prins en Schoenmaker of de Lustige Boer. Allo vooruit jongens en meisjes met goeden moed en niet versagen. Een Tooneelrat. BUREAU VOOR ARBEIDSBEMIDDELING Oude Kaai NINOVE BEROEPSHERSCHOLING Geschoolde arbeidskrachten worden met den dag zeldzamer. Werkloozen die ingevolge de omstandighe den over geen vakkennissen beschikken, kun nen tot geschoolde arbeiders worden opge leid. Het Gewestelijk Bureau heeft zich voorge nomen bedoelde werkloozen tijdens de win terperiode do gelegenheid te geven een ge schoold beroep aan te loeren. Tot dit doel werden centra opgericht waar in een versnelde beroepsopleiding gegeven wordt van metselaar, timmerman, dakdekker, stukadoor, vloerlegger of stratenmaker (kas seier). Voor aanvullende inlichtingen zich wen den tot bovenvermeld bureau. OPENBARE VERKOOPING van een te BORCHTLOMBEEK Abeelstraat nrs 28 en 29 Notaris Alfred VAN WINCKEL, verblijven de te Onze-Lieve-Vrouw-Lombeek, zal ter tus- schenkomst van zijn ambtgenoot Mster Jean- René VAN ROSSOM, verblijvende te Ninove, Graanmarkt 33 overgaan tot de openbare ver- kooping van het hierna beschreven goed Gemeente BORCHTLOMBEEK Eene tweewoonst met afhankelijkheden, boomgaard en land, staande en gelegen aan de Abeelstraat nrs. 28 en 29 gekend ten ka daster sectie C nummers 244 e, 244 f239 e, 232 a. In gebruik bij Mr. Frans De Brabanter, zonder schriftelijke overeenkomst mits 6.000 fr. per jaar. ENKELE ZITDAG MANDAG 10 FEBRUARI 1947 om 2 uur 's namiddags ter herberg In Kui- pens bij Mev. Wed. Victor Favaits, te Borcht lombeek. Plaats Studie van M» JEAN-RENE VAN ROSSOM Notaris te Ninove UITERHAND TE KOOP Stad NINOVE, Biezenstraat, 8 Een HEERENHUIS met afhankelijkheden, gekend ten kadaster SectieB, nr 764k groot 06 aren 90 centiaren. Indeeling Benevens het gelijkvloers afge beeld op de affiche bevat het huis 1. Kelder met wijnbakken aan de straat. 2. Op de eerste verdieping aan de staat 2 slaapkamers met ingemaakte kas, in 't midden ingemaakte kas en daarachter 2 slaapkamers. 3. op de tweede verdieping aan de straat 2 slaapkamers bekleed met balatum. 4. twee ruime zolders. Gebruik :Deze eigendom is bewoond en ge bruikt door den eigenaar M. Joseph Hanssens ter uitzondering van de volgende lokalen ver huurd van maand tot maand. 1. aan M. René Van Kerckhove de plaats aan de straat op het gelijkvloers en eene •laapkamer op de eerste verdieping aan de straat mits 200 fr. per maand. 2. aan M. Maurice Matthys twee kamers aan de straat op de tweede verdieping mits 300 fr. per maand. Gemeente MEERBEKE Een perceel land gelegen ter plaats ge naamd «Hooggat», gekend ten kadaster sectie A. nummer 151b, met eene oppervlakte van 10 aren 16 centia. Ingebruiktreding 1 Oktober 1946. Stad NINOVE BOUWGROND, welgelegen met een voor gevel van 68,30 meters aan de Albertlaan, gekend ten geKadaster sectie B, deel van Nr. 1824e. Verdeeld in verschillende perceelen. Voor plan en inlichtingen zich wenden ter studie van Notaris Van Rossom voornoemd. STAD NINOVE Een partij bouwgrond gelegen ter plaats genaamd Doornkouter gekend ten kadas ter sectie B. nummer 135, met eene opper vlakte volgens nieting van 42 aren 29 cen tiaren 84 dm2, palende noord den Steenweg op Aalst met een voorgevel van 37,48 me ters, oost M. Edgard Van Gyseghem en d'er- ven Van Belle-Valckenier, zuid den Doorn- weg met een voorgevel van 37,43 meters, west Mevrouw Wwe. Frederik Rogiers-De Bodt. Verdeeld in 12 loten. N. B. Voor plans en voorwaarden, zich wenden ter studie van Notaris Van Rossom voornoemd. Studie van Notaris VAN DEN BERGHE Burchtstraat, 37, Ninove. UITERHAND TE KOOP 1 Gemeente Neigem Een woonhuis dienen de tot Herberg met afhangendheden van Smidse, stalling, boomgaard en tuin staande aan den Steenweg Ninove-Halle, groot 08 aren 60 ca. Bewoond door Mr Hipp. Cromphout, smid te Neigem. 2. Gemeente Meerbeke Verscheidene percee len bouwgrond aan den Steenweg van Ninove op Brussel, langs den kant der velobaan, op honderd meters van den tramstilstand tDrij- pikkel» Plans en voorwaarden ter Studie. 3. Gemeente Meerbeke Nog enkele percee len bouwgrond te koop aan de Denderstraat, dicht bij de Tramstatie. Voordeelige prijzen. 4. Gemeente Meerbeke 26 aren bouwgrond aan den Stwg naar Edingen, dicht bij de St. Theresiakerk. Er is 40 meter gevelbreedte aan den steenweg dus gevelbreedte naar be liefte. Prijs 150 fr. de m2 .Onmiddellijke inge bruiktreding. 5. Stad Ninove Beste Bouwgrond aan de Eli- sabelhlaan (Nieuwe baan van den Os naar den Ezel) liggende rechtover de straten van het N ieuwooortsveld. ..&6.ug met toekomst. Opper vlakte en facade naar beliefte. Matige prijzen 7. Gemeente Iddergem Een perceel weide op den «Degger» gekadastreerd Sectie A nr 538f ex groot 12 a. 20 ca. Een welgelegen HERBERG, gestaan en ge legen aan de Weggevoerdenstraat, te Ninove aan den bancel van den ijzerenweg. Bewoond door den eigenaar Henri Walrae- vens. OPENBARE VERKOOPING van een te DENDERLEEUW aan de Veldstraat omtrent den Steenweg van Aalst naar Ninove De Notaris Michel VAN THEMSCHE te Den derleeuw zal namens den Heer Petrus Joseph Pots openbaarlijk verkoopen Gemeente DENDERLEEUW Een schoon perceel bouwgrond aan de Veld straat. op eenige meters van den Steenweg Aalst-Ninove, groot volgens meting 16 aren 20 ea. gekend ten kadaster sectie B nr. 713 a en 713 a bis. Verdeeld in twee gelijke loten van ieder 7,5 meter. Gebruikt door den eigenaar. Onmiddellijke ingenottreding. ENKELE ZITDAG MAANDAG 17 FEBRUARI 1947 om 2 uren namiddag ter herberg van Mr. Remi Coppens-Cortvrindt. Lichtenhoek nr. 2 te Denderleeuw.

Denderklok | 1947 | | pagina 3