HHHHHM C. V ii mot'tfii duur. als dusdanig beschouwd worden als on'/c persoonlij ke ye lasi inden. Wie hen raakt, raakt eik van ons en moet terechtgewezen en bekampt Wii willen hier. eens te meer. een be- oep doen op het gezond verstand van .omnuge partijgenoten, opdat zij alle ,evii en gestook en gekanker over klei nigheden ot personenkwestie zouden lo ten varen en opdat zij met volle overtui ging en waardering hun voormannen zouden helpen en dooi dik en dun ver dedigen. Het is niet overbodig er nog eens op ;e wijzen, wat iedereen in de- stad trou- vens lang weet. dat onze tegenstrevers •ti n middeltje onverlet laten en r.iet ufsi hikken van leugen en laster, om onze vooimannen in onze ogen te tref- ieii s ii te kleineren. Die taktiek is ons .il lang bekend en daarom mogen wij er ons niet laten aan vangen. Het moet gedaan z.ijn met het napra ten •••an de tegenpartij. Het moet ge- da.m zijn van onze voormannen het tdiidend» voorwerp te maken van syste matische en ziekelijke Kritikeerderij en tfhrr-ki-rij. met onze mannen in de rug te .-.vhieten uit wellust of om het hun oc te maken. De inzet van de strijd is veel te be langrijk want het gaat er in de komen de jaren voor onze- beschaving om het erop of e-ronder. Wh' de dagbladen loost, art geno» g waar het heen gaat strijd om het ai of niet voortbestaan van onze huidige samenleving, geboren uit en gegrond op de waarheden van ons katholiek geloof. Daai en daar alleen gaat het om er. in deze strijd kennen wij slechts een Tegenstrever wil zeggen, al dezen die dez»- b< se.having undermijben en bekam pen. of het nu onder blauwe of rode of bloedrode banie r ook geschiede Daarom, vré-ncUn C V Pers wezen wij op onze hoede wezen wij eensge zind in onze strijd vooi de- verdere ont wikkeling en verwezenlijking van onze C V.P.-idcaien. de- ENIG goede VERBOND der BOERENGILDFN ran he* Arrondissement Aaisf ALGEMENE VERGADERING A hl honderd afgevaardigden uit de '0 aangesloten hoerengilden Zondag 1.1. samen in de ruime zaal van Se. .Jozefkring te Aalst om de- jaarlijk se algemene vergadering van hun ver bond bij te- wonen. De III! Volksvertegenwoordigers Van den Berghe en ivlonau. De Heer D« Vermeulen, waren even- Haeck. Senator, en Mi S ta a t s 1 a ndbou w k u n d i ge eens aanwezig Aan de bestuurstafel hadden plaats ge-nomen naast het voltallig bestuui van den Arrondissementsbond. Mgr. ('ruysbergs algemeen proost van de Bel gische Boerenbond. Mr Van Roven Volksvertegenwoordiger en Z E. H De Doek. Arrondissementsproost. De- zitting werd geopend met het ge bed, Mr. Meirschaut Oddon. voorzitter, verwelkomde de aanwezigen en drukte ei zijn tevredenheid over uit dat de op komst zo groot was. M>. Meulemans. Provinciaal opzk-ne" ran de- Belgische Boerenbond bracht ei slag uit over de werking van hel ver houd en van de organisatie gedurende h.-t afgelopen jaar. Zakelijk en nuchter h-verde dit verslag e ens te meer het be- wij- dat de organisatie en het verbond strijdvaardig en onverdroten alk- belan- g'-n der beieren beeft gediend en ver dedigd Mr. Meirschaut komt dan aan do beurt, e-n ontleedt de huidige landbouw- 11 ies' anden Spreke r verheugt er zich ovei dat se dert de laatste regeringswisseling een gunstiger landbouwpolitiek werd ge voerd Toch blijft er nog veel dringend werk te verrichten. Aan de hand van cijfers wijst sprekei er op dat vele officiële prijzen, hoewel in schijn goed. in werkelijkheid veel te laag liggen ten overslaan der prijzen van de koopwaar die noodzakelijk is voor he t in st.anJ houden der bedrijven De landbouwpolitiek blijft eveneens m gebreke inzake f'ruitafzrt vele de viezen werden weggegooid aan buiten lands fruit terwijl de binnenlandse pro duct ie zonder kopers bleef en moest rot ten Inzake paardenteelt werden beste veu len-, naar de slaehtmarkt verwezen bij gebrek aan uitvoer. Wat de familiale politiek betreft werd het grondwettelijk princiep van gelijk heid voor alle Belgen deerlijk verminkt: zo zien we het geweldige verschil wat betreft de kindertoelagen, waar kinde ren van niet loont rek kenden als minder waardig worden behandeld. Gelijkheid hierin zou veel mistevredenheid en ge wettigde kritiek uitschakelen. Zo zit-n we eveneens het regime dei- economisch zwakken dat 90 der boe ren bij het regime der economisch ster ken worden ingedeeld hoewel hun in komsten ver beneden de 72.WO lr. pei jaar blijven. De monetaire maatregelen vallen weer rampzalig zwaar op de hoofden der boeren met hun talrijk kroost On- aangezicn de opbrengstmogelijkheid van hun dikwijls al te klein bedrijf wordt het levensonderhoud enkel en allc-en vastgesteld volgens het aantal personen in het gezin. Inzake bedrijfsverliezen wordt in de meeste gevallen niets in aanmerking ge nomen hoewel door vooraanstaande landbouweconomisten een cijfer van 6.500 fr. per Ha als zeer gematigde weergave der waardevermindering wordt vooropgesteld en bewezen. Sleet van het alaam, hoewel er gedu rende vijf jaar praktisch weinig veran dering en verbetering kon worden aan gebracht. wordt zonder meer over het hoofd gezien. Inzake- betalingen der geheven belas tingen drukt spreker de hoop uit dat deze zouden mogen betaald worden met de 60 definitief geblokkeerde gelden. Tot slot vraagt hij dat de aanwezigen een motie aan de regering zouden goed keuren waardoor van de regering ge- eischt wordt bovenvermelde wantoe standen in den korst mogelijken tijd van de baan te ruimen. Een hartelijk applaus viel spreker te beurt. Na deze zakelijke uiteenzetting krijgt Mr. Van Roven. Volksvertegenwoordi ger het woord. Uit naam van dè land- bouwvertcgenwoordigine uit de politiek geeft hij een overzicht ovei de- gevolgde politiek en den nog te volgen weg. Kernachtig e-n boeiend geeft spreker het reeds bereikte resultaat door de- nieuwe regering, vooral door het Minis terie van Landbouw onder leiding van den Heer Minister Orban. Hij herinnert er zijn toehoorders aan dat de regerings overname ee n zwaar belaste erfenis was Kommunisten t-n liberalen stelden alles in het werk om de aanvaarde taak zwaar en hopeloos te maken. Doch. niettegen staande dat alles werd er reeds veel goed gemaakt en veel vooruitgang ge- boekt. Zo zagen we de kontrole op de bedrijven stilaan wegvallen, de levenn een aar. de skehtmarkt werden afge schaft en de vleeschproductie mag op de hoeven verkocht aan vrij te bedin gen pnizen. De prijzen der te leveren m waren werden aanzienlijk verbetert, 'n Spijtig verschijnsel is het echter dat ei zovele Ministeries hun zeg hebben in hndbouwaangelegonhederr Coördinatie is hier broodnodig Buiten dit reeds bereikte resultaat, blijft er nog 'n massa werk op de plank, 'n Drieledige politiek moet gevoerd wor den inzake landbouw. Dit is de taak van de regering hier het initiatief in handen te nemen en zeer breed te steunen. Er dient een productiepol it iek ge voerd aan de basis hiervan ligt een in tensief landbouwonderwijs. 'n Verwerkingspolitiek hier moeten de boeren zelf het roer in handen ne men. De Coöperatie kan hier alleen de- dringende oplossing brengen 'n Verbruikspolitiel. ve rzorging de i koopwaar, en breed opgevatte propagan da voor eigen productie zal den land bouw 'n zegen zijn en voor de- staatseco- nomie 'n besparing van millioenen bui tenlandse deviezen Tot besluit doet spreken een warmem oproep tot de boeren opdat ze sterk aan een zouden sluiten in hun organisatie want versnippering is krachtverspilling, 'n Huishoude-n dat niet sterk aaneen- hangt valt uiteen Als laatste spre-ker be-stijgt Mgr. Cruysberghs het peidium. Er heerst 'n spannende stilte- in de zaal als Z. E. spreker het weiend neemt. Met genoegen stelt hij vast dat de boer nooit klaagt over e-e-n zaak. namelijk zijn werk. Die1 onverwoestbare werklust geeft de-n beien het recht op z'n bestaan, die onverwoestbare werkkracht is 'n ze gen voor heel he't land. De- verdediging van de beieren zal door de organisatie altijd en ei ver al uit alle kracht gevoerd worden. Mgr. vraagt tevens dat de boeren de deugd van eerlijkheid en rechtvaardig heid hoog zouden houden, en ten slotte drukt hij de vergadering op het hart dat aan de basis van heel hun leven de- vroomheid moet liggen, 'n Onvervalste vroomheid die altijd nieuwe kracht geeft in hun strijd om het bestaan, die vrede brengt in hart en huis. en de bron blijft van frissen levensmoed. Na 'n dankwoord en gebed wordt er o- vergegaan tot de verloting van 'n massa nuttige werktuigen. 'n Speciale gelukwens en 'n woordje van dank dient gericht tot de B. J. B. afdeling Baardegem, die het programma van deze vergadering opfriste met 'n drietal prachtig uitgevoerde liederen. STAD en OMLIGGENDE NINOVE ZONDAGDIENST. Apotheek open van Mr L. BOGAERT Brusselstraat. BURGERLIJKEN STAND Geboorten, Jean-Pierre Beltrand, zoon van Char les en Marie-Jeanne De Muyter. Julien De Braeckenier. zoon van Mau- rits en Julia Schoonjans. Huwelijken. Arthur Van Onsem. 23 j. bediende te Schepdael en Yvonne Kosvnski. 28 j. bediende te Ninove. Karei De Vits. 22 j. fabriekwerker te Meerbeke en Renilda Watripont. 20 j. fabriekwerkster te Ninove. Overlijdens. Joanna Van Der Biost. 81 j. Edmond De Deynstraat. Henriette Milo. 77 j. Pamelstraat Fietser komt in de Dender terecht. Albert Roelandt. gareelmaker en wo nende Statieplein alhier, kwam per fiets langsheen de Dender op de trekweg naar huis. Op zeker ogenblik brak zijn stuur en stuikte hals over kop over zijn fiets en kwam alzoo in de Dender te recht waar hij in de diepte verdween. Vissers spoeden zich ter plaats om hulp te bieden doch de drenkeling had zich ondertussen aan wal gewerkt Hij kloeg over inwendige pijnen veroorzaakt bij de val. DENDERWiNDEKE Wil de redactie van «De Denderklok» zich over dit artikel ontfermen dan gaan de lezers voor zestig seconden mede naar de plechtige klokwijding. Een weelde van versiering met groen en rode rozen, witgele vlaggetjes en bontgekleurd papier duidt de toeschou wer de stelling aan waaraan de klok hangt in afwachting dat ze haar eigen huis betrekt. Hoewel Zondagnamiddag en mooi na jaarsweer kwam de gelovige menigte o- vertalrijk naar de kerk toegestroomd, schafte zich een boekje aan (De plech tige Klokwijding» .T De Backer. Blan- dijnberg. 32. Gent) en hoorde eerst dat 1 iep doordacht gelegenheidssermoc-n van den Z E. H Deken van Ninove. ser moen dat was gebrodeerd op alle klok- ketonen zelf jubel, zondagpiicht. aan bidding en rouw en daarna die litur gische gebeden, zo rijk en opbeurend voor het christelijk gemoed. Alk- vergelijking gaat mank maar de kerk geleek een amphitheater als die menigte reikhalzend met d'r ogen do afwassing, de zalving on de bewieroking der klok volgde. Do hele plechtigheid werd besloten met een Lof De stem des Heren vol kracht De stem dos Heren vol majesteit (Ps. XXVIII) Moge bij ieder parochiaan ingang vin den. dat wensen wij in consequentie van dezen heugelijken dag. Vertrek naar de missie. Een niet alledaags gebeuren was hot. als op Woensdag 15 October 1.1. Broeder Roné Roygaerts. Missionaris van Scheut Ridder in do Leopoldsorde, op 66 jarigen leeftijd voor den derden keer naar de missie van Belgisch Congo vertrok. Wij zullen vreugdevol hopen op een blij wedezien van den vergrijsden mis siebroeder. zoniet zeggen wii hem hiei gepast vaarwel BEVINGEN aan NEIGEMBOS Eeuwenoud Heiligdom van 0. L. Vrouw Zoals jaarlijks op Zondag 2 Noverri- ver a.s. daags voor Allerzielendag, ie 3 u: namiddag in het mooie, aanlokkend en stille bosdomein. KAARSENPRO CESSIE met het aloud Mar ia-beeld On der de gewone oefeningen, en zo door het zingen der Boetjjsalmen e-n rnet ge wijd waterbesproeiing over het aloud kerkhof van Bovingon. zal men indach tig zijn de Lijdende kerk. of de zielen des Vagcvuurs e-n vooral dergenen die in de voorgaande eeuwen, ten min ste sedert de jaren 1200 tot op heden in Haar eredienst aldaar geleefd hebben en overleden zijn. Groot en troostend geicgenheids-a-i meien, in open lucht, van op den heuve l zal gepredikt worden dooi den Z E Pater Blanchaert. Abdij Averbode Goede gelegenheid aan iedereen, om in de dagen van Allerheiligen en Aller zielen. aan de Duurbaren, die reeds in de eeuwigheid zijn, DIE dank-aalmoes, door de Maria-vereering te Bevingen. Zij, de Koningin van alle Heiligen eri van het Vagevuur, hun medelijdend en groothertig te gunnen Kaarsen zijn te bekomen. Die zullen gewijd worden, vooraleer brandend in de processie, gedragen te worden. MEERBEKE Dc lustige Vrienden. Boer Vis en Gustaaf Popeher heb ben een nieuw merk uitgevonden van een wonderbaar dorschmachien in het café Gustaaf Wauters. velomaker steen weg van Brussel. 1000 kilo Export en 7.50 kilo Bock per uur wordt er uitgedorse hen. Mededeelingen van wege P. B. en .1 H. Ninove. WINKELIERS, HERBERGIERS. MARKTKRAMERS en AMBACHTSLIEDEN Wie verdedigd er uw belangen De- artikelen in de dagbladen lu bben het u de laatste weken klaar en duide lijk bewezen Het Nationaal Christen Middenstands- verbond strijd e-n vecht voor de rechten van alle Middenstanders Hart leiders waken en werken voor uw welzijn en dat van uw gezin Maakt gij hun sterk Steunt hun door Uw lidmaatschap bij de plaatselijke afdeling Vormt blok Sluit aan Bij de grote nationale'federatie, het N. C. M. V. Voor aansluiting wendt U tot M. Oscar De Feyter. Gewestelijk secre taris. die elke Zaterdag voormiddag zit dag houdt in het MIDDENSTANDS HUIS Beverstaat. Ninove. Of tot de plaatselijke secretaris Mr. Willy Ghilain Astridlaan. Ninove. De Waarde van het Goede Boek. In die ellendige dagen, die we door brachten in het interneeringskamp te Los Banos men zei dat we daar leef den van rijst en praatjes, wat geen al te vaste kost beteekende waren we toch niet van alle geestesverheffing m i stoken Het gezicht op de Mount Maki- ling. die zich donker afteekende tegen het licht van de ondergaande zon. i op de diep wegslaande sterren aan den wol keloozen tropischen hemel beteekende een ware geestelijke ontspanning voor ons ditzelfde bewerkten de liederen van onze vrienden en de enkele boeken. Onder deze laatsten was er een («Com panion to the Summa» van W Farrell. O. P i dat van hand tot hand ging. ge lezen en herlezen werd. Daarin was d« verklaring van zij. eigen invloed op ons. opgeteekend Het eigenlijke voordeel van goede boeken is niet dat ze ons los maken uit onze eigen gedaehtenwereld. noch dat ze ons de stof verschaffen om daarmee onze geestelijk minderen rijker te ma ken ze zijn ongetwijfeld voor beidt doelstellingen van belang geweest. Maar veeleer zijn z.e strenge meesters in v.iei gezelschap de- mensch kan groeien, zich zelf kan vervolmaken zij zijn de he- melhooge bergen waarin we het doodse vlakke landschap van de praatjes over het weer eri de napraterij uit de kran ten kunnen ontvluchten. Zij zijn de bor ger gelegen plaatsen hooger dan lu-t niveau van onze geesten en daardoor juist een middel tot vervolmaking. Als we alles hebben geleerd wat het boek ons biedt, hebben we de hoogte van z.ijn gedachten bereikt en moeten we uitzien naar iets hungers, als we ons nog meer willen vervolmaken. Deze regel is al gemeen niet door omgang met hen du- geestelijk lager staan dan wij. maar door ons te- onderwerpen aan hen die geeste lijk boven ons staan, komt men tot groo- ter vervolmaking.» K. D Godsdienst en Leven Tusschen het leven en den godsdienst een scheidingslijn willen trekken, tus schen lu-t bovennatuurlijke en het na tuurlijke. tusschen de Kerk en de we- wdd. alsof beiden niets gemeen met el- kaai zouden hebben, alsof Gods wetten niet Inj het dagelijksehe leven zouden passen, is een opvatting die in strijd is nu t katholieke- leer. ee-n houding die totaal .uitI-christe lijk is. Hoe meer de «Juiste re- riiae ht.cn hun druk beginnen uit te oefenen, hoe harder ze strijden om de Kerk e-n den godsdienst uit het leven te- bannen, de-s te pestadiger ook moet e|< Ke-ik zich inspannen om al de domei nen eie-r menachelijke bedrijvigheid te mp te veroveren en ze te onderwerpen aan het zoete juk van Christus. Paus Pius XII TE KOOP Radio Duvan - Kanarie vogel - spiegel en 2 Iedere tassen. Adres Arth. Cornelis. Poulckstatie 318 Meerbeke.

Denderklok | 1947 | | pagina 2